Jager Bokdam de Visser en Schippers per 1 november 'Netwerk Notarissen' Versspecialist Van Asch grossiert in prijzen bij internationale wedstrijd Foto Plus Swager heeft primeur JAN van ZAL Ook dit winterseizoen verhuren wij weer skiboxen en sneeuwkettingen Jubileumprijs brilcentrum UW DROOMKARPET LIGT BIJ ONS Infomarkt School en Beroepen bij ROC De Amerlanden 'Renata's beautysalon' is van alle markten thuis Ka Couture (Frans Molenaar) nu bij Eemland Motors NATUURLIJK WONEN SOEST PAGINA 9 76 notariskantoren onder één naam verder PAGINA^ WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT Zaterdag 11 november in Amersfoort Twaalfmaal goud of zilver tijdens 'Freshfood' Kleine digitale camera met grote resultaten iU even vootsteden? AUTOSCHADESPECIALIST Bij van ZAL zit je oké! '-E"3/0; Kokos Sisal Papier Wol irt er met uw woonbon Jig en juist ingevulde woonbon- behandeld. Bovendien wordt qe- of u aan alle voorwaarden vof-J onbon, waarbij alles klopt, wordt lezet. Voor starters geldt de leef- entule maatschappelijke of eco- nding aan de regio Eemland" ners geldt de periode dat men is op het huidig adres. Als u vol- sria bovenaan de kandidatenlijst n uw persoonlijke gegevens zo- szinssamenstelling en woonduiit d met de gegevens uit de Ge- Basisadministratie Persoonsge- de gegevens juist dan wordt de de eigenaar/verhuurder aange- pteert u de woning dan krijgt u ente een acceptgiro waarmee u 91,50 voor een huisvestingsver- t betalen. indidaat lecteerd voor een woning, dan ten 10 dagen na het verstrijken ietermijn benaderd door de ver der een aanbiedingsbrief is hel de woning van binnen te bekij- ift geen zin tussentijds te infor- jw kansen. IN AANMERKING BENT GE- )R EEN WONING ONTVANGT U OHT woningtoewijzing n van de woningtoewijzingen gegeven in een overzicht. Daar- gegeven hoeveel reacties er op zijn ontvangen en of de woning ter of doorstromer is toegewe- rdt de leeftijd, de woonduur, de tatschappelijke of economische !t daarbij behorende puntenaan- Op die manier kunt u een in- ken van uw kansen op een der- 'oning en eventueel uw woon- jassen. Voor al uw automaterialen Brezan Automaterialen, Weteringpad 70 SOEST tegenover karwei Telefoon (035) 602 56 73 Openingstij'den maandag t/m vrijdag van 8.30 -18.00 uur, zaterdag 9.00 -16.00 uur. Info: www.brezan.nl of gratis infolijn 0800-1928 Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum organiseert Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat een slagzinnenwed- strijd onder haar klanten. Deze actie loopt tot eind december en een keer in de twee weken wordt er een weekend- arrangement naar een fraai kasteel toe bedeeld aan de inzender van de beste slagzin. De winnares van de tweede trekking is mevrouw Kraypoel-Plekke- poel met de slagzin: Zegt de ene bril tegen de ander: "De laatste tijd zag ik geen jota, maar nu zie ik alles weer scherp, dankzij de glazen van Nota." Uit handen van het echtpaar Nota ont ving zij de bescheiden voor een verblijf op Chateau du Vignée te Rochefort in de Belgische Ardennen. BINNEN- EN BUITENMEUBELEN WONINGTEXTIEL - MANDWERK LLOYD LOOM - WOONKADO "S BURG. GROTHESTRAAT IA, SOEST. TEL. 035-6022768 Vanaf 1 november 2000 gaan 76 in dividuele notariskantoren verder binnen een nieuwe formule: Net werk Notarissen. Ook de beide in Soest gevestigde notariskantoren, het kantoor van Mr. R.E. Schippers en Jager Bokdam De Visser Nota rissen, maken deel uit van deze nieuwe formule. Netwerk Notaris sen telt 119 notarissen, 162 kandi daat-notarissen en 700 medewer kers en zal zich vooral richten op verdere verbetering van de kwaliteit van de kantoorprocessen en van de cliëntencontacten. Netwerk Notarissen komt voort uit een groep van acht regionale samenwer kingsverbanden die al meer dan tien jaar kennis en modellen hebben uitgewis seld. In de nieuwe opzet zal naast de verdergaande kennisuitwisseling en kwaliteitsverbetering veel aandacht wor den besteed aan het ontwikkelen van nieuwe diensten en producten. Met de eerste concrete voorbeelden, laagdrem- de lokale media. Doordat de Netwerkkantoren stevig ver ankerd zijn in de lokale gemeenschap ligt een persoonlijke, cliëntgerichte be nadering voor de hand. Daarbij zijn twee zaken belangrijk: de uiteindelijke akte moet zowel leesbaar als juridisch waterdicht zijn. De Netwerk Notarissen hanteren dan ook een stijlstatuut, waar mee aan beide voorwaarden kan worden voldaan. De akte is in de Netwerkfilo sofie belangrijk als eindproduct, maar het gaat om meer dan dat alleen. Ach ter het kopen van een huis, een huwe lijk of een erfenis schuilen altijd mense lijke emoties en zakelijke afwegingen. De balans hiertussen moet uiteindelijk in de notariële akte tot uitdrukking ko men. Kwaliteitsimpuls De Netwerk Notarissen verwachten dat de nieuwe formule een kwaliteitsimpuls oplevert, die niet bereikt kan worden door individuele kantoren of kleinscha lige samenwerking op regionaal niveau. Het doel is sneller en efficiënter werken en meer aandacht voor de contacten met (potentiële) cliënten. Netwerk No tarissen beschikt over een eigen Intra net, waarin inhoudelijke vragen van het ene Netwerkkantoor door andere kan toren van Netwerk Notarissen kunnen worden beantwoord. Zo profiteren kan toren maximaal van eikaars kennis. In tegenstelling tot gangbare franchi- seorganisaties is de formule van Net werk Notarissen eigendom van de deel nemende kantoren. Met de naam van de formule wordt benadrukt, dat het on derhouden van netwerken op alle ni veaus centraal staat. Deelnemende kan toren, ook nieuwkomers, moeten in re gionaal verband (gaan) samenwerken met andere Netwerkkantoren. Het gaat daarbij om uitwisseling van kennis en het leveren van input aan de centrale or ganisatie voor actualisering van bestaan de know how en voor de ontwikkeling van nieuwe producten of diensten. Net zo belangrijk zijn de netwerken met "in termediaire" partijen, zoals bijvoorbeeld makelaars, bemiddelaars onroerend goed, accountants en belastingadviseurs. Op zaterdag 11 november organi seert ROC De Amerlanden in een drietal gebouwen in Amersfoort een Informatiemarkt. Op deze dag zullen ruim 30 bedrijven in markt vorm meer dan 100 beroepen pre senteren. De beroependag wordt ge houden van 10.00 uur tot 15.00 uur aan de Disketteweg 10, Kapelweg 117 en Zangvogelweg 140. De komende tijd zullen veel scholieren van VBO, MAVO en HAVO zich oriën teren op een vervolgstudie. Vaak geven scholen informatie over de opleiding smogelijkheden. Op de arbeidsmarkt is echter de laatste jaren veel veranderd. Het is daarom goed vooraf kennis te nemen van de verschillende beroepsmo gelijkheden. ROC De Amerlanden heeft een 30-tal bedrijven en instellin gen bereid gevonden om over hun be roepsmogelijkheden te komen vertellen. Vanouds heeft ROC De Amerlanden een uitstekende relatie met de verschil lende bedrijven in de regio. Daarom zullen vertegenwoordigers van deze be drijven de voorlichtingen zelf komen geven. Techniek Om een zo compleet mogelijk overzicht te krijgen van de verschillende techni sche beroepen zijn er bedrijven uit tal loze branches aanwezig in het gebouw van de unit Techniek en Informatica aan de Disketteweg 10: bedrijven uit de bouw, op het gebied van milieu, elektro techniek, elektronica, telematica, tech nische informatica, werktuigbouwkun de, multimedia, installatietechniek, la boratoriumtechniek enz. De bedrijven zullen bij hun presentaties vooral ingaan op zaken als wat de werkzaamheden zijn, welke capaciteiten ervoor nodig zijn, onder welke werkomstandigheden het beroep uitgeoefend wordt en wat de doorgroeimogelijkheden zijn. Tussen werken met peuters en werken met bejaarden zit een groot verschil. Datzelfde geldt ook voor een zieken huis, een jongerencentrum, een basis school of een verpleeghuis. Wie wil wer ken met mensen kan heel wat kanten op! In het gebouw Kapelweg 117 is op 11 november een reeks van instellingen aanwezig die informatie geven over wer ken in het welzijnswerk, het onderwijs of in dienstverlenende beroepen. Bo vendien zullen ziekenhuizen en ver pleeginstellingen belangstellenden infor meren over werken in de zorg. ICT-Lyceum De ontwikkelingen op ICT-gebied gaan steeds sneller. ROC De Amerlanden past zich voortdurend aan bij de nieuw ste ontwikkelingen. Per 1 augustus 2000 is ROC De Amerlanden met het ICT- Lyceum gestart. Door de vorming van dit ICT-Lyceum is de leerstof van de diverse opleidingen beter op elkaar af gestemd. Tussentijds overstappen naar een andere richting of naar een ander niveau is nu eenvoudiger. Het ICT-Lyceum gaat de volgende op leidingen bevatten: applicatiebeheerder, ICT-beheerder, applicatieontwikkelaar, netwerkbeheerder, medewerkerbeheer ICT en servicemedewerker ICT. Daarnaast kent ROC De Amerlanden nog een aantal andere ICT-opleidingen, die nauw samenwerken met het ICT- Lyceum: mediatechnologie en informa- tion engineering (in samenwerking met Hogeschool van Utrecht), telematica, technische informatica. De beroependag wordt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur Verdere informatie is te verkrijgen via de website: www.amerlanden.nl De inzending van Slagerij Van Asch, de bekende versspecialist van de Van Weedestraat 66, is vorige week tijdens de beurs Freshfood 2000 in Utrecht twaalf maal be kroond. De medewerkers gingen met zeven gouden en vijf zilveren onderscheidingen terug naar Soest. Freshfood is de grootste internationa le versbeurs ter wereld. Versspecialisten uit de hele wereld krijgen tijdens de beurs de kans om internationale waar dering te oogsten voor hun vakkundig heid en creatieve vaardigheden, door mee te doen aan de Internationale Vers- Vakwedstrijden. Deze vakwedstrijden zijn georganiseerd door SVO, het ken nis- en opleidingsinstituut voor de vers- sector en worden om de drie jaar ge houden. Het behalen van een onder scheiding is een erkenning van de kwa liteit van het product en een waardering voor het vakmanschap van de versspe cialist. Teams van deskundige juryleden keurden de inzendingen onder andere op smaak, samenstelling, versheid en uiterlijk. In totaal kreeg de jury zo'n 2500 pro ducten, onderverdeeld in vijfentwintig categorieën, ter keuring voorgelegd. Het feit dat de producten van Van Asch be kroond zijn geeft aan dat hij tot het gil de van de ware specialisten gerekend mag worden. Slager Richard van Asch zwaait voor deze bijna "olympische" score overigens alle lof toe aan drie van zijn medewerkers, die de producten ge- Het team van Van Asch is "apetrots" met de behaalde onderscheidingen. Foto: Aldo Allessie maakt hebben: Henk de Ruig, Aijan de Vries en Otto de Ruig. De oorkondes hangen inmiddels in de winkel, samen met een vlag van de Freshfood-beurs. De bekroonde inzending bestond uit: Runderrookvlees: goud Katenspek: goud Pekelvlees: goud Gekookte achterham: zilver Gekookte boerenham: zilver Gekookte paardenworst: goud Berliner leverworst: zilver Hausmacher leverworst: goud Rookworst grof: goud Rookworst fijn: goud Hacheeschotel: zilver Hazenpeper: zilver. i verhuurder) Dkken verhuurder) "Gezichtsbehandelingen, massa ges, maar ook nagelverzorging, we zijn van alle markten thuis," aldus de 26-jarige schoonheidsspecialiste Renata van Es. Haar schoonheids salon aan de Ossendamweg 28a heet sinds 1 oktober 'Renata's beautysalon'. Bezoekers kunnen hier terecht voor allerlei schoon heidsbehandelingen. De Soesterse runde de zaak tot voor kort met haar zus Miranda, maar ze be sloten ieder een eigen winkel te begin nen. Samen met de 19- jarige Susanne Altena, die ook schoonheidspecialiste is, verzorgt Renata klanten van alle leef tijdscategorieën die hier geholpen wor den met acnébehandelingen, lichaams behandelingen, anti-verouderingsmas- kers en anti-cellulitesbehandelingen. Het pand heeft twee behandelruimtes waar klanten optimaal verzorgd kunnen worden. "De meeste mensen komen voor een gezichtsbehandeling of een manicure, maar ook anti-stressmassages en permanente make-up zijn erg popu lair," aldus Renata. De salon werkt met de 100% natuurlijke produkten van Decleor en dokter Spiller. Renata heeft plannen voor een derde behandelruimte en is op zoek naar een pedicure die daar dan zelfstandig kan werken. De salon is maandag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 18.00 uur open en dinsdag en donderdag van 9.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag kan met van 9.00 tot 13.30 uur terecht. Bel voor afspraken tel. 6024492. Vanaf vandaag heeft Foto Plus Swa ger de nieuwe digitale camera van Sony, de Cyber-shot DSC-P1, als eerste en enige in de winkel. Door de hoge resolutie van deze camera hebben de foto's een hoge beeld kwaliteit en komt elk detail haar scherp naar voren. Dankzij de krachtige drievoudige optische zoomfunctie zijn close-up opnames mogelijk zonder dat de maker van de foto er met de neus bovenop hoeft te zitten. De Cyber-shot DSC-P1 neemt foto's met een zeer hoge resolutie waardoor digitale fotografie pas echt tot zijn recht komt. De digitale afbeeldingen bestaan uit (maximaal) 3,34 miljoen pixels, waardoor de foto's een hoge beeldkwa liteit hebben en alle details scherp zicht baar zijn. De opnames zijn zo gedetail leerd dat afdrukken op A4-formaat mogelijk zijn zonder kwaliteitsverlies. De afdrukken zijn net zo scherp als die van een kleinbeeldcamera. De foto's zijn bovendiien te bewerken op de computer, waarbij het gewenste beeldformaat en uitsnede van de afdruk gekozen kan worden. Drievoudige zoom Behalve de eenvoudige bediening heeft de Cyber-shot DSC-P1 ook vele opties voor professionele resultaten. De krach tige drievoudige optische zoomfunctie maakt close-up opnames mogelijk zon der er met de neus bovenop te hoeven zitten; scherpe en fraaie opnames van personen zonder ze te hoeven storen. Rondrennen voor de ideale positie hoeft niet meer, gewoon de camera richten, inzoomen en afdrukken. Voor het "ver borgen camera" werk is het toestel ook uitermate geschikt. Verder heeft de ca mera door zijn "pop-out" zoomlens een elegant, slank design en is goed hanteer baar en makkelijk op te bergen. De Cyber-shot DSC-P1 leent zich voor meer dan alleen supersnel digitale foto's maken met haarscherpe details. Met de MPEG High Quality-movie kan de ge bruiker korte filmpjes opnemen die op tv af te spelen zijn. De combinatie van ruim 16 beeldjes per seconde en de lage al kamers: (datum invullen) ingebracht m behorende i nodig (7) t Eemland* (10) gesloten periode van d* (9) leer dan 75 KM (3) >r een Mijn naam is Ilse Chassis*. Mijn auto is een perfecte schadeher- stel waard. Van Zal Autoschade levert topkwaliteit en afspraak is afspraak bij Van Zal. Ik kan u zeggen: Beckeringhstraat 113762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 jningzoekenden levallen is het mogelijk om op sociale gronden een urgentie- verkrijgen. Slechts in een zeer al gevallen zal een dergelijke 3 slechts van toepassing is voor ig, worden verstrekt. Informatie u verkrijgen bij de afdeling Pu- van de gemeente, onderdeel. /erhoopt een serieuze klacht n over de woningtoewijzing, dan iriftelijk indienen bij de gemeen- 'iescommissie Woonruimtever- JS 2000, 3760 CA SOEST. vragen heeft over het toewij- i dan kunt u daarvoor terecht bij nen en Bouwen, bij SCW of de liekszaken van de gemeente zijn hier informatiefolders be- t Eemland bestaat uit de ge- t, Amersfoort, Baarn, Bunscho- Leusden en Woudenberg. ad. Onvolledig of onjuist in- behandeld. Er komen er slechts vijfhonderd naar Nederland. Gespoten in de speciale kleur Medium Charcoal Grey, voorzien van alle denkbare luxe (van lederen bekleding tot en met airconditioning en van zeer licht metalen wielen tot en met een Easy Sound 6000-geluidsinstallatie met cd-speler) en voor een zeer spe ciale prijs. Het gaat om de Ford Ka Couture, een bijzonder speciale uitvoering, waaraan Neerlands bekendste couturier Frans Molenaar zijn medewerking verleende. Molenaar reisde zelfs speciaal naar ae Ford-fabriek in Valencia om de produc tiemogelijkheden te bekijken, stemde bekleding en exterieur van de Ka op el kaar af en ontwierp een speciale tas, die elke Ka Couture koper cadeau krijgt. Het leer van de tas is hetzelfde als die van het auto-interieur. Tevens krijgen alle Ka-kopers een uit nodiging voor een modeshow van Frans Molenaar. De Ka Couture kost net geen dertig mille. Het eerste exemplaar werd onlangs feestelijk binnengetakeld in de tuin van Molenaars atelier in Amster dam; bij die gelegenheid onthulde de couturier ook de foto die wordt gebruikt bij de Ka Couture-campagne. 'Om piivacy redenen zijn de namen van onze klanten gewijzigd in anekdotes compressieverhouding zorgt voor film pjes met een beeldkwaliteit die verge lijkbaar is met die van een video-cd. Met de Memory Stick (digitaal filmpje, "de film van morgen") met een geheu gen van 64 Mb kan de gebruiker opna mes maken van in totaal bijna drie mi nuten. Internet De Cyber-shot DSC-P1 is uitgerust met een USB-poort die de directe verbin ding vormt met de PC. De Memory Stick is bovendien een universeel op slagmedium dat gelijktijdig beelden, geluiden, grafische weergaven en tekst kan opslaan. Afhankelijk van het com putersysteem van de gebruiker, kunnen foto's met verschillende adapters over gezet worden op de PC. Voor internet toepassingen heeft de camera een spe ciale Clip Motion-functie, waarmee een animatiebestand in GIF-formaat moge lijk is. Het samenvoegen van meerdere foto's tot een korte animatie is een nieu we dimensie in de fotografie. Filmpjes kunnen via internet naar familie en ken- nisen worden gestuurd via video-mail. Met de Stamina-technologie van Sony behoren problemen met batterijen defi nitief tot het verleden. De oplaadbare Info Lithium-accu bevat genoeg energie voor onbegrensd fotoplezier. De gebrui ker komt niet voor verrassingen te staan, want het accusysteem vermeldt de res terende batterijcapaciteit. Ook kan di- De Cyber-shot DSC-P1, de nieuwe digitale camera van Sony met een hoge beeldresolutie (3,4 miljoen pixels!). reet het resultaat bekeken worden door op het LCD-schermpje de gemaakte foto te checken. Ontevreden? Dan kun nen de gemaakte foto's gewist worden. Ook kunnen de opnames direct uitge print worden thuis. Foto Plus Swager Bij Foto Plus Swager aan de Van Weedestraat 85 zijn ook allerlei acces soires voor de Cyber-shot DSC-P1 te koop: Memory Sticks met verschillende geheugencapaciteit, USB-kabels voor aansluiting op PC, laptop en televisie, hoge kwaliteit printpapier en de memo- ry stick reader. Gewone foto- en video camera's zijn bij Swager ook te koop. Verder verzorgt de winkel groepspor tretten, exclusieve trouwreportages en de 1 uur fotoservice. Eigenschappen van de Cyber-shot DSC-P1: handzaam en compact ont werp, CCD beeldchip met 3,4 miljoen pixels, drie keer optisch in- en uitzoo men (vgl. 28-90mm lens), optische beeldzoeker en LCD-scherm, MPEG- HQ filmmodus en Clip Motion. De ca mera kost 2498 gulden en is vanaf van daag te koop bij Foto Plus Swager, Van Weedestraat 85 in Soest. Niet alleen voor karpetten maar ook voor stoelen, kasten, manden, tafels, tapijt gordijnen, lloyd loom, open haarden, en heel veel andere leuke woondingen. Alleen al het rondkijken is een belevenis. Bij Natuurlijk Wonen Soest Standaard 1.70 x 2.30 v.a. 169,- maatwerk 10% korting t/m eind november

Soester Courant | 2000 | | pagina 9