PARKET Ben de Bruin SKS bestaat dertig jaar 'Du Bent brengt sfeer op de dansvloer' GRATIS STAATSLOT MUcimar Fi Met zo uniek als uw kind 'Gemeente moet snorren over de Eng subsidiëren' Vrijspraak voor overval op pompstation Soest Tenor Charles Gabriël speelt [hoofdrol in videoportret 'Letteren a la carte' met dichter Willem Jan Otten SKS heeft 13 vestigingen LAMINAAT PLANKENVLOEREN KURK MARMOFLOOR BAMBOEPARKET varen, baarn (t.w.v. 25,-) bij aankoop van een gebruikte fiets j w i e 1 s p e c i i a 1 i s t PAGINA 11 Gall Gal] Soest bij de beste acht van Nederland Winkels open op sommige feestdagen Muzikaal duo Raymond ter Horst en Tom Fijnenberg PAGINA 10 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT Mobiliteitsstelling voor november Soester gaat cel in voor berovingen Verkeerscontroles uwen waard! Meer opvangplaatsen bij Stichting Kindercentra Soest Vrijdag 17 november in De Klarinet TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN Kans op miljoenen met oudejaarsloten Vernieuwde schuur wordt weggehaald Zondagmiddag in Cenakel Volksdansinstuif bij Terpsichore Snelheidcontrole k.k. k.k. k.k. k.k. k.k. k.k. k.k. k.k. k.k. Peter's Baan start kaartverkoop Het Parket Atelier MEER Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm OPEN io -17.00 uur 3 arn tel 035 548 6i 11 Deze actie is geldig t/m 18 november 2000 en uitsluitend j tegen inlevering van deze advertentie. (fit Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 dat daarom 'ducten voor n warmte van Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapctage voor J 15,00 per m2 *majj naar dc exacte voorwaarden ie 'Kroontjehandetuig superieure ofwerkloag op uw parketvloer die het onderhoud Meen minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft oan uw vloer. De D&T op uw vloer... Een uniek product van Het Parket Atelier I waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTBAAT 61 SOEST Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar De Gall Gall-slijterij van Dick en Karin Hartogsveld, aan de Smitshof in Soest, is genomineerd voor de titel van beste Gall Gall van Nederland. De franchise-drankenwinkel is in elk geval al doorgedrongen tot de beste acht (van de 170 franchisers ën meer dan 500 an dere Gall Gall-zaken). Op 22 novem ber wordt bekend gemaakt wie met de "nationale titel" gaat strijken. In de maanden januari tot oktober kon den de Gall Gall-slijters punten ver dienen aan de hand van criteria als net heid, het juiste gebruik van acties, pro ductkennis, service etc. Vorige maand werden er al 35 winkels met de hoog ste score geselecteerd, die o.a. bezoek kregen van een "mystery shopper". Dick en Karin Hartogsveld, sinds 1992 eigenaars van de slijterij, zijn overigens met deze achtste plaats al bijzonder in hun nopjes. "Het bewijst dat we in elk geval goed bezig zijn." Het College van B. W. heeft vorige week, na overleg met de plaatselijke middenstand, de "bijzondere" dagen in 2001 in het kader van de winkeltijden wet aangewezen. Het gaat daarbij om zon- en feestdagen waarop de winkels in Soest en Soesterberg gewoon hun deu ren mogen openen voor het publiek. Voor volgend jaar zijn de volgende data vastgesteld: tweede paasdag (16 april), hemelvaartsdag (24 mei), tweede pink sterdag (4 juni) en tweede kerstdag (26 december). Voorts zijn de "koopzonda gen" volgend jaar op 7 en 21 januari, 4 februari, 4 maart, 1 juli, 2 september, 7 oktober en 4 november. Op al deze da gen is ook straathandel toegestaan, ten minste, voor degenen die daarvoor een vergunning van de gemeente hebben gekregen. "Wij produceren met zijn tweeën het geluid van een zesmansorkest en dat voor minder dan de helft van de prijs," aldus de 27-jarige Ray mond ter Horst. De Soester vormt samen met Tom Fijnenberg (42) het muzikale duo 'Du Bent' en heeft de afgelopen twee jaar de sfeer gezet op vele bruiloften en partijen. Ray mond is gitarist en zanger en Tom staat achter de toetsen en zorgt voor de "backing vocals". "Het begon allemaal zo'n tweeëneenhalf jaar geleden," vertelt de muziekleraar. "Ik gaf muziekles op basisschool 'de Wegwijzer', waar Tom ook leraar was. Tijdens de sinterklaasviering speelden we in afwachting van de komst van Sint Nicolaas buiten op het schoolplein sin terklaasliedjes. Onze instrumenten wa ren oud en geleend en de zanginstalla tie stelde ook niet veel voor. Deson danks sloeg het optreden enorm aan." De leraren besloten verder te gaan als band, maar dan wat professioneler. Ray mond: "We hebben flink geïnvesteerd in materialen. Tom speelt nu op een duur topkeyboard, ik op een moderne elek trische gitaar en de zangtnstaliatie is van goede kwaliteit." De oefenruimte in Soest werd al snel te klein en te gehorig door alle nieuw aan geschafte apparatuur en het tweetal vond een geschiktere locatie in Amers foort. Daar zijn de muzikanten zich gaan toeleggen op het samenstellen en instuderen van éen breed repertoire. "We spelen van alles, van Marco Borsa- to tot Doe Maar en Tom Jones. Maar ook countrymuziek is een specialiteit van "Du Bent" en als het moet spelen we polonaisemuziek." Het dak eraf De Soester, die al vanaf zijn elfde gitaar speelt, geniet van de optredens en houdt van een goede sfeer. "Met een optreden van Du Bent gaat het dak eraf. Wij zijn niet alleen muzikanten, maar ook enter tainers. Ik weet het publiek altijd met de juiste muziek en een grap of grol de dansvloer op te krijgen. Omdat we veel nummers in blok spelen (dat wil zeggen dat de liedjes langzaam in elkaar over gaan, waardoor je non-stop muziek hoort), blijven de feestgangers zo een uur achter elkaar dansen." "Du Bent" verzorgt nu bijna elk week- Tom en Raymond spelen er op 1'os einde een optreden op feesten. Daar naast geven de bandleden les op school. Raymond geeft muziekles en Tom is le raar van groep 7. Nu het muzikale duo steeds bekender wordt, wil Raymond een artiestenbu reau gaan beginnen. "We zijn bezig om samen met een grafisch vormgever een internetsite te creëren waarop bandjes zich kunnen aanmelden die hulp kun nen gebruiken bij het opstarten van op tredens. We helpen deze bands door een ruimte op internet beschikbaar te stel len voor een website voor hun band die zij dan zelf kunnen ontwerpen. We ma ken dus via internet reclame voor ande re bands. Ik denk dat er veel animo voor dit plan is, omdat het concept erg laagdrempelig is en we niet werken met jarenlange contracten," aldus de ambi tieuze zanger. Tot het zover is gaat het duo enthousiast door met het verzorgen van spetteren de optredens. Bel voor meer informatie of boekingen Tom Fijnenberg tel. 033- 4947638 of Raymond ter Horst 035- 6024892. "Mateloos Mobiel", zo heet de pu bliekscampagne die de gemeente Soest binnenkort start. Met voor lichting vril de gemeente het gebruik van alternatieven voor de auto sti muleren. De uitgave van een aan trekkelijk katern bij de nieuwe ge- meentegids met compacte en helde re informatie over de trein, de bus, de treintaxi, over autodelen en car poolen enz. vormt een belangrijk onderdeel bij dit project. De gemeente betrekt ook een groep be langstellende burgers en 'mobiliteits partners' (NS, busmaatschappij Con- nexxion, de Fietsersbond, e.d.) bij het project. Vooruitlopend op de campag ne organiseert de gemeente sinds afge lopen zomer een mobiliteitsdiscussie op haar website www.soest.nn. De nieuwe mobiliteitsstelling voor de maand november 2000 luidt: "Voor wie in Overhees woont is op de fiets bood schappen doen in de Van Weedestraat geen optie. Je moet altijd de Eng (20 m. boven AP) over. De gemeente kan hier aan het nodige doen door de aanschaf van een snorfiets met pakweg 600 gul den te subsidiëren". Het betreffende discussie-platform is voor internetters via het blokje "discus sie" met enkele klikken te bereiken op de vernieuwde website van de gemeente Soest (www.soest.nl). Wie niet over in ternet beschikt kan een ongefrankeerde brief sturen aan Gemeente Soest, afd. G&M, antwoordnummer 120, 3760 VB Soest, onder vermelding van 'mobili teitsdiscussie' linksboven op de envelop. 'Stappen met de trein' De oktober-stelling, die Soesters aan spoorde per trein te gaan stappen in de stad Utrecht, bleek niet aan te slaan. Het geringe aantal reacties (3) stak schril af tegen de eerste stelling, die 12 Soesters tot circa 20 inzendingen ver leidde. Een inzendster merkt op dat er op het gemeentehuis een wonderlijk beeld over 'stappen' lijkt te bestaan. Immers, de laatste trein uit Utrecht CS terug naar Soest vertrekt om 00.09 uur. Haar dochter vroeg zich af of de beden ker van de stelling wellicht de eerste trein van 06.09 uur in de vroege och tend op het oog gehad zou kunnen heb ben- Klankbordgroep Op dinsdagavond 31 oktober vond de eerste bijeenkomst plaats van de amb telijke projectgroep met een zevental inwoners (6 uit Soest en 1 uit Soester berg), die met ,de gemeente willen mee denken over de campagne 'Mateloos Mobiel'. De door de heer Nuijten, van het gelijknamige communicatiebureau, geschetste ideeën voor een aantrekkelijk mobiliteitskatem bij de nieuwe gemeen- tegids kregen een positief onthaal van de klankbordgroep. Medio januari is de volgende bijeenkomst, Geïnteresseerden kunnen zich nog melden bij Joop van Haaften, tel. 035-6093512, e-mail: haafj@soest.nl. Overeenkomstig de wens van de of ficier van justitie is een 19-jarige Soester vorige week vrijgesproken van het overvallen van een pompsta tion in zijn woonplaats. De Utrecht se rechtbank vond de man wel schuldig aan twee berovingen in Amersfoort. De Soester had in juli onder bedreiging van een mes twee voorbijgangers van hun geld beroofd. Volgens de verdach te had hij geen keuze omdat hij eten moest kopen. Hij was na een ruzie door zijn moeder uit het huis gezet. De rechtbank legde hem anderhalf jaar celstraf op. Voor de overval op het pompstation in Soest ontbrak het ech ter aan bewijs. Bij de overval in februari maakte een gemaskerde persoon acht tienhonderd gulden buit. De Soester heeft altijd ontkend. In het vonnis hield de rechtbank reke ning met een psychologisch rapport over de.verdachte gewenst. Volgens de psycholoog is de kans op herhaling groot en is behandeling van de verdach te gewenst. Die wijst echter elke vorm van hulp af. De rechtbank vorderde als bijkomende straf de tenuitvoerlegging van drie maanden jeugddetentie die de verdachte als minderjarige voorwaardelijk was opgelegd. Tegen de Soester was tweeën half jaar gevangenisstraf geëist. Op de Van Weedestraat en Burgemees ter Grothestraat kregen twee auto's vrij dag een bekeuring onder de ruitenwis sers voor het parkeren op laad- en los- havens. Daarnaast werden acht bekeu ringen uitgedeeld voor het niet gebrui ken van de parkeerschijf in de blauwe zone. Op de Weegbreestraat werden in de blauwe zone vier auto's bekeurd voor het ontbreken van de parkeerschijf en twee auto's voor het aangeven van een onjuist tijdstip op de parkeerschijf. oon: 033-4650450 Op vrijdagavond 17 november is I' Charles Gabriël te horen en te zien tin ontmoetingscentrum De Klari- jnet (v.h. Vijverhof) in Soest, spe- Kciaal voor de liefhebbers van de L klassiek geschoolde tenor. Een aan- tal Soester videofilmers is al enige L maanden bezig een portret van de zanger samen te stellen. Omdat zo'n portret niet compleet zou zijn zon- jder een optreden wordt deze avond georganiseerd. Publiek is van harte welkom. ■Er zijn reeds opnamen van Charles Ga- ibriël gemaakt. De filmers Ivonne Wie- li; rink en Kees van Dooremaal, zullen Edeze avond, samen met collegafilmers, ["prominent aanwezig zijn. De opnamen tvorden gemaakt voor de pauze. Het is nogelijk dat Gabriël een lied tweemaal Ivoor de camera('s) ten gehore zal bren gen. De filmploeg zal de pauze gebrui- l.ken om de apparatuur op te ruimen, zodat er nog ruimschoots tijd overblijft om ook zonder camera's te genieten van deze prachtige tenorzanger. De film wordt gemaakt om ervoor te zorgen dat Gabriël wordt "vastgelegd" voor het Soester-nageslacht. De beide videofilmers zijn van mening dat deze zanger het verdient om een film over hem te maken. Hij is bekend bij veel Soesters en menigeen heeft al van zijn zang genoten. De historische vereniging heeft al belangstelling getoond voor de film. De filmmakers zullen de film daar graag presenteren en aanbieden. De fil mers maken van de avond gebruik om het publiek uit te leggen hoe het filmen in zijn werk gaat. Wie geïnteresseerd is in het concert of wil zien en horen hoe de film tot stand komt, is van harte welkom. Het optre den begint om 19.30 uur. De toegang is f 4,75 per persoon. De videomakers bieden de bezoekers bij binnenkomst graag een kopje koffie met iets lekkers aan. Informatie: Ivonne Wierink, tel. 035-6014963 (wierink@casema.net). Dl ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TECELTAPI|T. tegei-tapijt nü ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze 600 m1 tegeltapijt- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z*n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Mocht u zelf geen miljonair zijn en er ook geen in uw kennissenkring hebben, dan is de aanschaf van een oudejaarslot met kans op een miljoenenprijs geen slecht idee. Ook dit jaar gaan in de ta baks- en gemakswinkels van Primera weer veel oudejaarsloten als geschenk de deur uit. Bij de verkooppunten van Primera aan de Zuidpromenade 3 (tel. 6012955) en aan de Tamboerijn 7 (tel. 6011340) in Soest kan van alles worden geregeld, mits belangstellenden er op tijd bij zijn. Inmiddels is al 55% van de loten verkocht. Vele grote prijzen zijn bij Primera al over de toonbank gegaan: enkele prijzen van 10.000 gulden, één prijs van 25.000 en één van 50.000 gul den, maar ook twee maal een prijs van een ton. Afgelopen jaar was helemaal een succes toen de prijs van een half miljoen viel. Superlot Een oudejaarssuperlot kost 50,- en een gewoon lot 25,-. Met het gewone lot moet de gewonnen prijs wel door twee gedeeld worden. De gelukkige winnaar van de prijs van een miljoen houdt met een gewoon lot dus vijf ton over, evenals de winnaar van vorig jaar. De koper van oudejaarsloten kan een lot als relatiegeschenk weggeven, wat tot leuke reacties kan leiden. Zo zou de gulle gever op nieuwjaarsdag te horen kunnen krijgen: "Bedankt voor de Su- perprijs van 20 miljoen!" Geïnteresseer den kunnen langskomen bij de verkoop punten van Primera, waar de loten voor hen worden uitgedraaid en verpakt in leuk cadeaupapier. B. en W. blijven bij het besluit dat een bewoner van de Bartolottilaan zijn ver nieuwde berging weg moet halen. De bewoner had in 1994 een vergunning voor de vernieuwing aangevraagd, die de raad toen weigerde te geven. In 1999 is tijdens een controle ontdekt dat de schuur wel totaal vernieuwd is. De be woner maakte in september een mel ding van de verbouwing en beroept zich op de calamiteitenregeling. Zijn schuur had volgens hem stormschade onder vonden na het omvallen van een boom tijdens noodweer in de zomer van 1998. B. en W. zijn echter van mening dat er tijdens die zomer geen sprake was van noodweer of blikseminslag. Bovendien vinden zij dat de, op een foto getoon de, schade aan de schuur niet groot genoeg was voor een totale verbouwing. Twee groepsleiders van SKS houden de peuters bezig in het kinderdagverblijf van de "hoofdvestiging" Het Kasteel. De directeur van SKS is vooral trots op het taaiproject voor allochtone kinderen dat in maart van dit jaar van start ging bij de peuterspeelzalen. "Ik heb me daar altijd sterk voor gemaakt. Als allochto ne kinderen op hun vijfde een taalach terstand hebben, ben je in feite al te laat. De taalgevoelige leeftijd is van twee tot vier jaar. Vandaar ons pleidooi om hier bij de peuters al aandacht aan te beste den", zegt Van Kooten. Dat het een goed initiatief is, blijkt wel uit de be langstelling voor het project. Er doen nu 36 allochtone kinderen mee en er staan nog 32 op de wachtlijst voor het taai project. "Je ziet de eerste positieve re sultaten ook al. De anderstalige peuters pikken het Nederlands spelenderwijs veel sneller op en verkleinen zo hun taalachterstand." De volksdansvereniging Terpsichore or ganiseert op vrijdag 10 november een internationale dansinstuif met Sibylle Heimer uit Utrecht. De instuif wordt gehouden in de zaal aan het Spinetpad (bij het dienstencentrum) in Amers- foort-Zielhorst, vanaf 20.00 uur. Entree voor leden: 7,00; niet-leden 10,00. Sportschoenen zijn verplicht. Informa tie: Henny Kentie, tel. 0346-352637. v.o.n. s kontoor kantoor al oor onze zol zijn. NVM In samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten (SLAS) orga niseert de Stichting Cenakel Cul tuur op zondagmiddag 12 novem ber van 12 tot 3 uur een literaire lunch ("Letteren a la Carte") met de dichter Willem Jan Otten. De lunch, een geheel nieuw initiatief van beide stichtingen, vindt plaats in de prachtig verbouwde kapel van het voor malige klooster in Soesterberg. Tussen de gangen door van voorgerecht, hoofd gerecht en koffie met patisserie inter viewt Jan Visser de gastdichter, die oude Vorige week heeft de IJsvereniging Peter's Baan de verkoop van de leden- kaarten gestart. Zoals ieder jaar worden de kaarten bij de leden thuis aangebo den. Hoewel er de afgelopen jaren he laas geen ijs geweest is hoopt het be stuur dat de leden trouw zijn en meehel pen om de vaste lasten te kunnen blij ven betalen. Worden dé leden niet huis getroffen, dan is er op zaterdag 2 december tus sen 10.00 en 12.00 uur gelegenheid om de kaarten af te halen in het clubge bouw van de ijsbaan aan de Eemweg. Het bestuur hoopt op een heel goed ijs seizoen. en nieuwe gedichten leest. Willem Jan Otten 1951 schreef ver scheidene poëziebundels, toneelstukken, essays, romans en recensies voor Vrij Nederland en NRC Handelsblad. Vorig jaar bekeerde hij zich tot het katholie ke geloof. Een paar maanden na zijn doop in 1999 ontving hij de Constantijn Huygensprijs voor zijn gehele oeuvre. "Geloof en poëzie zitten dicht bij elkaar in mijn hoofd. Wat ik meemaak als gel- over levert, als het geen gebed oplevert, poëzie op," aldus Willem Jan Otten, die met de schrijfster Vonne van der Meer en hun twee kinderen in Naarden woont. Het menu van "Letteren a la carte" (f 45,00 per persoon) is vrijblijvend op te vragen bij Peter Ensdorff, tel. 0346- 332518 (Cenakel). Reserveren is aan te bevelen! verder... air Meubels ;hang Deuren n/varen Tuin /materialen .oo tot i8.oo uur i.oo tot 21.00 uur ember. Zei- en drukfouten voorbehouden. )-drs 1100 cc 5-drs, el. romen etc. oofrail- rers ieloor I.m. velgen etc. 0.000 km, High-Line 11.950,- .37.500,- 11.950,- 12.950,- 14.950,- 3.500,- 8.950,- Op de Koningsweg werd zaterdag tus sen 10.25 en 12.30 uur een snelheids controle gehouden. Van de 759 gecon troleerde auto's reden er 40 harder dan de toegestane 50 kilometer per uur. De maximumsnelheid bedroeg 79 kilome ter per uur. 39.950,- 8.450,- 14.950,- 43.950,- 15.950,- 10.950,- 10.950,- 14.950,- 29.950,- 26.950,- 15.950,- 9.450,- 8.450,- .17.950,- .19.950,- 19.950,- .44.950,- 8.950,- .31.950,- De Stichting Kindercentra Soest (SKS) bestaat aanstaande zaterdag precies dertig jaar. Wat in 1970 be gon met een peuterspeelzaal, is in middels uitgegroeid tot een stich ting met 99 professionele medewer kers en 13 vestigingen, ook voor kinderopvang en buitenschoolse opvang. Medio volgend jaar moet de verdere uitbreiding met 34 op vangplaatsen zijn gerealiseerd. "Er gaat geen jaar voorbij zonder dat we uitbreiden", zegt directeur Mieke van Kooten. De algemeen directeur van SKS is al 25 jaar actief binnen de stichting. Als pe dagoog en consulent kwam ze binnen, maar met de introductie van een nieu we bestuursvorm in 1993 werd ze alge meen directeur. Ze is verantwoordelijk voor de coördinatoren van de peuter speelzalen, kinderdagverblijven en ves tigingen voor buitenschoolse opvang. De coördinatoren op hun beurt zorgen dat de groepsleiders goed functioneren. In totaal telt de SKS 99 betaalde mede werkers, die minimaal een MBO-oplei- ding moeten hebben. "Die regel heeft de overheid ingesteld. Het gaat ook om verantwoordelijk werk", licht Mieke van Kooten toe. Ook de regels ten aanzien van hygiëne en brandveiligheid worden strikt nageleefd door de SKS. Boven dien heeft elke vestiging een calamitei tenplan. De SKS had de eerste periode van haar bestaan alleen peuterspeelzalen, maar dat veranderde eind jaren '80. Toen stel de de overheid stimuleringsgelden voor kinderopvang beschikbaar om de enor me achterstand van Nederland op dit gebied ten opzichte van andere Europe se landen in te lopen. Inmiddels heeft de SKS acht peuterspeelzalen, drie kinder dagverblijven en twee vestigingen voor buitenschoolse opvang. Het benodigde geld is afkomstig van ouderbijdragen, gemeentelijke subsidies en subsidies van bedrijven. "De toename van het aantal bedrijfsplaatsen is een tendens. Werkge vers zijn vaak verplicht volgens de CAO zo'n opvangplaats voor hun personeel deels te vergoeden", aldus Van Kooten. Uitbreiding Het ziet er naar uit dat de SKS, vanwe ge de snelle uitbreiding van het aantal opvangplaatsen, een bonus van het Rijk ontvangt. Als de uitbreiding voor eind 2001 is gerealiseerd, ontvangt de ge meente per opvangplaats een bonus van 6.500 gulden, naast de reeds toegezeg de 12.500 voor elke extra plaats. Bij kinderdagverblijf Olleke BoIIeke komen 24 nieuwe "kindplaatsen" door de aan bouw van twee groepsverblijven. De uit breiding van de buitenschoolse opvang met tien plaatsen wordt gerealiseerd in Villa Kakelbont. "Die uitbreidingen zijn ook hard nodig, gezien de wachttijden op het moment. De gemeente zegt de klus medio volgend jaar te hebben ge klaard", vertelt Mieke van Kooten. nen hun kinderen, in de leeftijd van nul tot vier jaar, onderbrengen in een kinderdagverblijf. Opvang wordt ge boden gedurende minimaal drie en maximaal tien dagdelen per week. De kinderdagverblijven zijn het hele jaar geopend van 7.3Ó tot 18.00 uur. De SKS heeft drie vestigingen: De Dribbel, Het Kasteel en Olleke Bol- leke. Voor buitenschoolse opvang komen kinderen van vier tot en met twaalf jaar in aanmerking van wie de ouders studeren of werken. De buiten schoolse opvang is 40 schoolweken geopend van 11.30 tot 18.00 uur en acht vakantieweken van 7.30 uur tot 18.00 uur. De vestigingen van SKS: Het Kasteel en Villa Kakelbont. De Stichting Kindercentra Soest (SKS) heeft momenteel 13 vesti gingen, waarvan acht peuter speelzalen, drie kinderdagver blijven en twee vestigingen voor buitenschoolse opvang. De peuterspeelzalen zijn bestemd voor kinderen van twee en een half tot vier jaar. Er wordt minimaal twee en maximaal drie dagen opvang ge boden in de peuterspeelzalen die tij dens de schoolvakanties zijn geslo ten. De SKS heeft de volgende ves tigingen: De Bron, Dikkie Dik, 't Kwetternest, Pippeloentje (met de pendance), De Pruttelpot, De Woel waters en De Ukkepuk. Werkende of studerende ouders kun-

Soester Courant | 2000 | | pagina 11