SO ciruóhocK ie etages vol ntisch wonen! Tostp* lelijk t Witte opent nieuwe locatie van onderkomen Wijkbeheer Cellist Jeroen den Herder speelt Bach in Artishock Actiemaand van Artishock succesvol van start Patiëntenraad in Ziekenhuis Eemland geïnstalleerd Soest geeft subsidie voor kunstwedstrijd voor jeugd Koor zoekt mannenstemmen Dichteres Elly de Waard bij boekhandel Jongerius Geslaagd najaarsconcert PVO in Griftland College Geslaagi muziekv Soesters in de mu De WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 14 Hans Dorrestijn en Martin van Dijk Kindertheater brengt 'Rode Schoentjes' k l Bert Klunder: 'De pianostemmer' Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Voedselinzanielingsactie Medium bij PASO Bingo bij KBO Klassiek concert zondagmiddag 'Mansfield Park' Jazzconcert: Global Motion Trio Onderwerp: fusie met M. C. Molendael Literaire Ontmoeting op 15 november Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Donderdag 9 november Ook dit seizoen zal Hans Dorrestijn ver gezeld van pianist Martin van Dijk, op het podium staan met een theaterpro gramma vol liederen, verhalen en poë zie. Het nieuwe programma heet 'Reci tal'. Pianist Martin van Dijk was de af gelopen drie jaar werkzaam als muzikaal leider van Purper. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is: f 25,-/f 22,50 (CJJP/Pas 65). Woensdag 15 november "De Rode Schoentjes", naar een sprookje van Andersen, gaat over een arm meisje dat haar moeder verliest, alleen is en wordt opgenomen door een rijke alleenstaande dame die haar alles geeft wat haar hartje begeert. Ze moet op een dag zwarte schoenen kopen, maar ze koopt rode schoentjes omdat ze die veel mooier vindt. Maar die zijn niet geschikt voor kerkbezoek! De rijke dame wordt ziek en het meisje moet haar verzorgen. Tegelijkertijd is er een dansfeest. Ze twijfelt wat ze zal doen: dansen, feesten of bij de rijke dame blijven. Ze besluit toch om te gaan dansen. Als zë eenmaal met haar schoentjes danst houdt het dansen nooit meer op. Ze danst over velden en we gen en komt uiteindelijk bij de beul te recht. Ze vraagt hem haar voeten te la ten stoppen met dansen. De voetjes worden afgehakt en ze krijgt houten voetjes. De rode voetjes erin, dansen verder. Terug in de stad is de oude mevrouw overleden. Ze mag bij de dominee wo nen. Als ze naar de kerk wil, dansen de rode schoentjes voor haar uit. Ze keert maar snel terug naar het huis van domi nee. Uiteindelijk wanneer ze toch zon der de rode schoentjes, temidden van de hele dominees familie, in de kerk zit, valt ze flauw en komt ze in de hemel. Dit is het sprookje van Andersen. Het wonderlijke van dit eigenlijk vrese lijke verhaal van Andersen is, dat het beeld van de dansende schoentjes op het netvlies blijft hangen en de rest. wordt vergeten. Andere sprookjes (As sepoester met het glazen muiltje, Klein Duimpje met zijn zevenmijlslaarzen etc.) en eigen verhalen zullen ingebracht worden om bijvoorbeeld maar niet van het kwaad en het boze te willen horen. Een hele mooie tegenhanger is het ver haal van de 'stuk gedanste schoentjes' van Grimm. Het libretto en de muziek werden ge schreven en gecomponeerd door Han- nie van Veldhoven. Regie is in handen van Gerard Luijkenaar. Spel en zang: Gerard Luijkenaar, Lizet van Beek en Veerle van Hecke. Piano: Hannie van Veldhoven. Muziek theatervoorstelling voor kinde ren van 4 jaar. Aanvang 14.00 uur. Bert Klunder. Foto: Ben van Duin. Zaterdag 18 november Bert Klunder is, binnen het wereldje van cabaret, een absolute aanrader. Naast zijn werk als artistiek leider van de Ca baretacademie in Rotterdam en als re gisseur van o.a. Brigitte Kaandorp en Jeroen van Merwijk is hij de laatste ja ren steeds vaker zelf te zien op de va derlandse podia. Zijn laatste program ma, "De Doorwerkers", waarin hij de overspannen Meester de Windt speelde, kreeg louter jubelende recensies. Maar ook de trilogie rond de botte figuur Henk Zwakjes werd in het nabije verle den door pers en publiek zeer goed ont vangen. Klunder staat garant voor een avondje amusement op hoog niveau. Zijn voor stellingen gaan ergens over, zijn erg geestig en oprecht ontroerend. In De Pianostemmer is de hoofdpersoon dit maal Jacob Zijlmans. Beroep: Pia nostemmer. Maar... wat diezelfde Jacob in zijn vrije tijd doet daar weet niemand het fijne van... Regie: Kees Prins. Techniek: Gijs de Jong. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 25,-/ f 22,50 (CJP/Pas65). Reserveren thea terkassa: tel, 035-6095829, Willaert straat 49a, Soest. Wethouder Harry Witte opende donderdag het nieuwe onderkomen van het Wijkbeheer voor de afde ling Groen en Milieu in het Orlan- do-gebouw aan de Di Lassostraat. De nieuwe locatie die zich onder de gymzaal in het gebouw bevindt, heeft een grote oppervlakte, een aparte kleedruimte en opslagruim te. Hulporganisatie Dorkas houdt op vrij dag 10 november een voedselinzameling in de A.H. Smitshof. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in diverse Oost-Europese landen, zoals Albanië, Roemenië, Rusland, Bosnië en in Oekraïne. Van 5 tot en met 12 no vember staat Nederland in het teken van de vijfde Nationale Voedselactie. De hulporganisatie Dorkas Hulp Nederland houdt tijdens die week in ruim 350 ge meenten voedselinzamelingen. Honder den vrijwilligers zijn op dit moment be zig met het organiseren van voedselac- ties in supermarkten, kerken en in scho len. Vorig jaar werden ruim 40.000 mensen blij gemaakt met een voedsel pakket uit Nederland en de organisatie streeft ernaar ook dit jaar de 40.000 te halen. Een pakket bestaat uit thee, sui ker, bloem, rijst, macaroni, groente, dro ge bruine en witte bonen, cacao, soep, tandpasta, een tandenborstel en zonne bloemolie. Giften voor de distributie- kosten kunnen worden overgemaakt op giro 2018 van Dorkas Hulp Nederland, o.v.v. Nationale voedselactie. Bel voor meer informatie Willie van der Linde, tel. 6037255. PASO-Soest organiseert op maandag 13 november een bijeenkomst waar het medium Gert Adamse spontane helder ziende waarnemingen komt doen. Dat gebeurt in De Vriendschap, Nachtegaal- weg 8A, vanaf 20.00 uur. Entree: leden 2,50; niet-leden 7,50. Op vrijdag 10 november organiseert de Katholieke Bond van en voor Ouderen Soest de jaarlijkse grote bingo voor le den gehouden in ontmoetingscentrum De Klarinet. Er zijn weer mooie prijzen te winnen met elke ronde een levens- middelenmand. Bovendien een extra ronde met een speciale hoofdprijs. De bingo begint om 14.00 uur. Kaarten kosten voor alle rondes f 5,00 per stuk. Dat is een behoorlijke verbetering in vergelijking met de oude locatie bij de Kinderboerderij aan het Vedelaarpad. Omdat daar weinig ruimte was, werd het materieel dat de medewerkers van de buitendienst gebruiken op verschil lende plaatsen opgeslagen. "Dit onder komen ligt midden in de wijk en je hebt hier alles bij de hand," vindt Ronald Overeem die al 30 jaar medewerker van de buitendienst is. De buitendienst van de afdeling Groen Milieu opereert nu vanuit drie loca ties en heeft Soest hiervoor in twee ge bieden opgedeeld. Rayon A heeft zijn bedrijfsonderkomen aan de Vermeer- laan en Rayon B in het Orlando-ge- bouw. Wethouder Harry Witte opent officieel het nieuwe onderkomen van Wijkbeheer. Harry Witte sprak in zijn speech vol lof over Willem Hartzuiker, de coördinator van de verhuizing. "Ik ben er trots op dat dit onderkomen in eigen beheer is gemaakt en ik hoop dat er nog veel meer van zulke goede dingen worden bedacht," aldus Witte. Jaap van Gent, de sector directeur, klonk ook tevreden. "We verwachten veel van het personeel, ik vind dat we dus ook veel terug moeten doen. En dit is niet de laatste investering die we op korte termijn doen. In de volgende pe riode wordt er nog eens 3 ton geïnves teerd in materieel voor de buitenwer kers." Van Gent sprak van een dynami sche gemeente waarvan de wijkbeheer ders steeds meer het gezicht bepalen. Ook beloofde hij de medewerkers van de buitendienst een extraatje in de maand december. Op zondag 12 november vindt een bijzonder concert plaats in Artis hock. Cellist Jeroen den Herder speelt twee cellosuites van Bach: suite nr. 1 in G, BWV1007 en suite nr. 4 in Es, BWV 1010. Het zijn er twee uit een serie van zes, die Bach voor violoncello solo schreef. Den Herder is bereid gevonden het duo Lucas Bunge, cello, en Caroline Kuijpers, piano, te vervangen, dat wegens ziekte van Bunge verhin derd is. Jeroen den Herder (1971) heeft zijn stu die met een tien met onderscheiding voltooid bij Maria Hol (Zwolle) en Dmitri Ferschtman (Amsterdam). Mo menteel volgt hij nog regelmatig lessen bij de grote celliste Natalia Gutman. Hij won verscheidene prijzen, waaronder de eerste prijs op het Nationale Postbank Sweelinck Concours in 1992. Hij trad als solist op in Rusland, Frankrijk en Duitsland, met orkesten als het Peters burg Symfonie Orkest, het Orchestre Symphonique de Bohemia en de Mit- telsachsische Philharmonie. Met Folke Nauta, met wie hij de Zilveren Vrien denkrans van de Vereniging Vrienden van het Koninklijk Concertgebouw won, trad hij op in binnen- en buitenland, onder meer in IJsland en Amerika. De NRC prees zijn debuut in het Amster damse Concertgebouw: "Deze muzi kant behoort tot de fine fleur van de Nederlandse solisten". Met de opening van de expositie "Fokke Sukke" op zaterdag 4 no vember zette de culturele vereniging Artishock met succes haar-speciale actiemaand in: ruim 200 bezoekers wisten de weg naar het voormalige kloostergebouw aan de Steenhoff- straat 46 A te vinden om te kunnen genieten van een zaal vol avonturen van het beroemde tweetal. Jean-Marc van Tol zelf zorgde voor de opening: staande op een geïmproviseerd spreekgestoelte gaf hij op geestige wij ze een toelichting op het ontstaan van de creatie die het resultaat is van hech te samenwerking met John Reis en Bas- tiaan Geleijnse. De taken zijn zodanig goed verdeeld dat het driemanschap er elke week weer in slaagt de benodigde 12 belevenissen van de inmiddels be roemde eend en kanarie op tijd gereed te hebben. Zo kunnen de publicaties in o.a. de NRC (iedere dag) en de VPRO gids (1 keer per drie weken) voortgang vinden. Veel verhalen hebben een actu- ele ondertoon, reden waarom in het oog springende gebeurtenissen in het dage lijks leven kritisch worden gevolgd. Aan het slot ging Van Tol nog in op zijn banden met de Vereniging Artishock. "Hier is het allemaal begonnen, toen ik zo'n 15 jaar geleden lid werd van de te kenclub. Ik draag Artishock nog steeds een heel warm hart toe, en steun na drukkelijk de ledenwerfactie die nu loopt!" Mede dank zij de muzikale ondersteu ning van de huisband van Artishock "Perron 5B" (met als gastsolist op sax vader Van Tol, die zichtbaar genoot van het succes van zijn inmiddels beroemde zoon) volgde er een zeer geanimeerde avond. Afsluiting vond uiteindelijk pas in de kleine uurtjes plaats. Met het oog op de ledenwerfactie waren de zalen van Artishock extra feestelijk opgeluis terd. Voor de vaste bezoekers viel met name op dat Lola, de sexy geklede dienster in pocketformaat (vorig jaar verworven op een veiling van de Spul- lenhulp) weer aanwezig was op haar vertrouwde plekje naast de bar. Werk groepmedewerkster Mint Faas had ge zorgd voor de nodige plastische chirur gie, zodat de wat vervormde vingers weer compleet waren, en voorzien van fraai rood gelakte nagels. Door de grote drukte moesten de aan wezige barmedewerksters Mint en Roos Faas en Wilma Lauwenaar alle zeilen bijzetten om het talrijke publiek van de gewenste hapjes en drankjes te voorzien. Ze deden het vakbekwaam als altijd, en met plezier, vooral in de wetenschap dat zich in de loop van de avond al de no dige nieuwe leden aanmeldden. Herkansing Voor diegenen die de tentoonstelling hebben gemist zijn er nog twee kansen om Jean-Marc van Tol in levende lijve te ontmoeten: op de zaterdagmiddagen 11 en 18 november zijN de deuren van de expositiezaal van Artishock wijd ge opend tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Jean Mare is aanwezig voor toelichting, of het signeren van ter plaatse aan te schaffen verzamelbundels van Fokke en Sukke. Bovendien is er dan voor belangstellen den de mogelijkheid om meer te weten te komen over de Artishock formule, en de diverse ruimtes te bezichtigen. Voor een deskundige begeleiding, en de mo gelijkheid tot inschri /en als nieuw lid, wordt gezorgd! Inlichtingen: 035- 6019577 (dagelijks tussen 09.00- 13.00 u). Jeroen den Herder. Jeroen den Herder was als aanvoerder verbonden aan het Cello-Octet Conjun- to Iberica o.l.v. Ellas Arizcuren, waar mee hij optrad op internationaal gere nommeerde festivals te Praag, Bergen (Noorwegen), Sint Petersburg en Ma drid. Samen met Janine Jansen en Fol ke Nauta vormde hij het Rembrandt Trio, dat optrad in belangrijke series in het Concertgebouw en voor radio en televisie. Naast cd-opnamen met het Octet en het Rembrandt Trio maakte hij een cd met. cellosonates van Zoltan Kodaly, Dmitri Shostakovich en Benja min Britten. Hij zal vanaf 2000 als vast lid aan het Nieuw Ensemble verbonden zijn. Tot slot een citaat van niemand minder dan Jehudi Menuhin, die hem het cel loconcert van Elgar hoorde spelen in augustus 1993, begeleid door het Pe tersburg Symfonie Orkest: "Jeroen den Herder played with feeling and sensiti- vity, and I believe he will grow into a wonderful cellist". Den Herder is als hoofdvakdocent cel lo verbonden aan het Utrechts Conser vatorium. Hij bespeelt een cello van Jaap Bolink, hem ter beschikking ge steld door het Nationaal Muziekinstru menten Fonds. Aanvang: 15.00 uur. Toegang: f 12,50; Artishockleden f 10,00; kinderen: f 5,00. Inlichtingen: tel. 6019577, of bij G. Jonker, 035-6028027. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 13 november Het werk van Jane Austen (1775-1819) is in de loop der jaren voor filmers en televisiemakers een ware goudmijn ge bleken. "Sense and Sensibility", "Pride and Prejudice", "Emma", "Persuasion" en zelfs het jeugdwerk "Northanger Abbey" werden meermalen en met wis selend succes voor de tv en film be werkt. Alleen "Mansfield Park" bleef liggen. De Canadese regisseuse Patricia Rozema verwerkte in het script enkele brieven, korte verhalen en biografische details van Jane Austen zelf. Hierdoor valt Jane Austen - zelf altijd onge trouwd gebleven - samen met de hoofdpersoon Fanny Price. Fanny, die vanuit een arm gezin in Portsmouth als bediende terechtkomt bij de rijke familie Bertram in het imposan te Mansfield Park, is niet alleen een onderwerp in een verhaal over arm en rijk, maar ook iemand die zelf de men sen om zich heen bekijkt. Rozema laat haar een schrijfster zijn die brieven naar huis stuurt. "Mansfield Park" is daarom niet zonder meer een adaptatie maar ook een duidelijke visie op de zaken die in het boek aan de orde komen. De sla vernij waaraan Sir Thomas, de eigenaar van Mansfield Park, zijn rijkdom ont leent, krijgt door de reflectie van Fan ny een duidelijk accent. Ook hypocrisie, burgerlijkheid, drugsverslaving en ho moseksuele verwijzingen in de decaden te familie worden niet weggestopt, maar krijgen gepaste aandacht. In de hoofd lijn van het verhaal wordt verteld hoe de arme Fanny zich ontwikkelt tot een vrouw die als serieuze "partij" wordt beschouwd en na afwijzing van een ge schikte huwelijkskandidaat voor straf teruggestuurd wordt naar Portsmouth. De inmiddels gerijpte Fanny moet dan een nieuwe keuze maken. "Mansfield Park" is een aangename Jane Austen- film, sterk gespeeld en een goed voor beeld van hoe je de wereld van 1806 kunt laten herleven zonder te vervallen in een kostuumstuk met mooie plaatjes. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; CJP/65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 035- 6019577. Zaterdag 11 november Jong talent uit New York op Europese tour met drumloos trio. Tenor- and so praansaxofonist Mare Mommaas (Am sterdam) woont sinds 1997 in New York en heeft daar het "Global Motion Trio" samengesteld met de pianist Ni- kolaj Hess (Denemarken) en bassist John Hebert (New York). Regelmatig komt deze groep naar Europa met ori gineel materiaal, geschreven door Mare Mommaas. Na de succesvolle tour in 1999 is de cd "Global Motion" (VIA Records) opgenomen die in het najaar 2000 zal worden gepromoot. De muziek is open van karakter en kan worden vergeleken met een mix van Keith Jarrett en Ornet Coleman. Het repertoire is gevarieerd en bestaat uit zowel gearrangeerde als meer geïmpro viseerde elementen, waarbij de interac tie tussen de drie musici de hechtende factor is. Het geluid van deze band is uniek vanwege de uitgesproken eigen karakters en kwaliteit van de musici. De muzikale openheid van deze groep zorgt ieder optreden weer voor een fris en spannend verhaal. De band reist muzi kaal naar uitersten waarbij contrast, spanning en ruimte centraal staat. In november 2000 komt het trio naar Ne derland. De eerste twee weken blijft de groep hier waarna ze masterclasses gaat geven aan een conservatorium in Dene marken. Vervolgens zal de tour worden voortgezet in Zweden, Noorwegen en Finland. De tour eindigt in New York waar tevens de nieuwe cd zal worden gepresenteerd. Aanvang 21.00 uur. Toegang 12,50. Reserveren: dagelijks 09.00-13.00 uur, tel. 035 6019577. Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! GRATIS BEZORGING in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! Vorige week is de eerste patiënten- raad van Ziekenhuis Eemland geïn stalleerd. Mevrouw M. Weerts, directeur van het Provinciaal Pa tiënten/Consumenten Platform Utrecht, prees in haar toespraak het Amersfoortse ziekenhuis als één van de koplopers in de regio. "Door de positie van de patiënt op deze manier te versterken, wordt het patiën tenbelang als vanzelfsprekend opgeno men in het ziekenhuisbeleid", aldus me vrouw Weerts. De heer E. Kreutzer, lid van de Raad van Bestuur van Zieken huis Eemland, onderstreepte het belang dat het ziekenhuis hecht aan de invloed op het ziekenhuisbeleid vanuit het per spectief van de patiënt. Net als een ondernemingsraad heeft een patiëntenraad adviesrecht. Zo kan de raad het ziekenhuis gevraagd en onge vraagd adviseren op diverse terreinen. De raad is reeds gestart met een inwerk- programma. Twee onderwerpen staan al op de agenda van de raad: de fusie van Medisch Centrum Molendael en Zie kenhuis Eemland en de bouw van het nieuwe ziekenhuis. De voorzitter van de patiëntenraad is dr. Th. Holleman uit Soest, voormalig voor zitter van het bestuur van het Provin ciaal Patiënten/Consumenten Platform. De raad bestaat uit vijf leden. De heer Holleman is tevens vooratter van de patiëntenraad van Medisch Centrum Molendael. Met de installatie van de raad wordt voldaan aan de wettelijke verplichting die geldt voor alle zorginstellingen in Nederland. In de provincie Utrecht in stalleerden het Hofpoort Ziekenhuis en Medisch Centrum Molendael al eerder hun patiëntenraad. De gemeente Soest geeft gehoor aan het subsidieverzoek van de Kunst bende provincie Utrecht. Het Colle ge van B. W. besloot vorige week een eenmalige subsidie van duizend gulden toe te kennen aan de Kunst bende, een landelijke wedstrijd in kunst voor alle jongeren tussen de 13 en 19 jaar. De voorrondes wor den in alle provincies in Nederland gehouden in 2001, van maart tot en met juni. De finale is in Rotterdam. In de provincie Utrecht worden de voor rondes van de Kunstbende voor de elf de keer georganiseerd. Doelstelling van de Kunstbende, waarvan de organisatie in deze regio in handen is van Steunpunt Kunst Cultuur Eemland (SKCE), is het stimuleren van jongeren om deel te nemen aan cultuur. De aandacht gaat daarbij de komende jaren speciaal uit naar jongeren die normaal gesproken niet zo snel met kunst en cultuur in aan raking komen: allochtonen en VMBO- scholieren. Daarom zijn de wervingsac tiviteiten voor 2001 grotendeels gericht op buurthuizen en scholen voor voort gezet middelbaar beroepsonderwijs (VMBO). In principe kunnen alle jongeren mee doen die zelf actief bezig zijn met kunst. Alles is daarbij toegestaan: muziek, dans, taal, theater, ontwerpen, fotogra fie en video. De organisatoren van de Kunstbende hopen dat de.jongeren, door deel te nemen aan de wedstrijd, ervaren hoe leuk en indrukwekkend het is om bezig te zijn met kunst. De bedoe ling is dat de jongens en meisjes zo een levenslange band met kunst en cultuur vormen. Voor de wedstrijd moeten ze zich inschrijven voor workshops, die georganiseerd worden door de Kunst bende en begeleid worden door profes sionele docenten. Het Collegium Vocale Constanti- nianum (CoVoCo) bestaat al weer ruim 20 jaar en telt negen enthou siaste leden, van wie de meesten van oudsher afkomstig uit Soest. Het koor zingt voornamelijk vierstem mig a capella en heeft een geva rieerd repertoire: van Latijnse mis sen en gospels tot close harmony. Op uitnodiging wordt op diverse plaatsen gezongen en zo wordt het programma afgestemd op de gele genheid. Het jaarlijkse hoogtepunt, de optredens rond Kerst, met het "Festival of Lessons and Carols", geeft elk jaar weer iets om naar uit te zien. Deze vorm van kerst- vieren vindt zijn oorsprong in Engeland, waar de Colleges op deze manier de goede verstandhouding tussen de uni- Op woensdag 15 november is de dichteres Elly de Waard te gast bij boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat. Ter gelegenheid van haar 60e verjaardag is de bundel "Zestig" verschenen; een selectie uit de zes- a zevenhonderd gedichten die ze schreef. Ze vond het niet eenvoudig, maar wel heel zinvol om te doen. "Je krijgt inzicht in je eigen ontwikkeling als dichter. Zes tig is bepaald geen eindpunt," vindt ze. Haar belangrijkste werk moet nog ko men. "Je tijd wordt beperkter als je zes tig bent. Meer haast, maar ook meer rust." De opstandigheid die uit veel van haar werk spreekt lijkt plaats te maken voor meer kalmte en evenwicht. Belangstellenden zijn van harte welkom bij deze Literaire Ontmoeting. Graag reserveren: (tel. 035 5880122), of e- mail (boekhandeljongerius@wxs.nl). Aanvang om 20.00 uur. Entree f 5,00. Op 28 oktober openden harmonie orkest en drumband van PVO het najaarsconcert in het Griftland Col lege met de mars "Happening". Deze spetterende opening stond borg voor een zeer muzikale avond, waarin afwisselend harmonie, drumband en leerlingenorkest hun kunnen demonstreerden. Het harmonie- en leerlingenorkest on der leiding van Peter Rieken en de drumband/slagwerkgroep onder leiding van Martin Oosterdijk kregen in een gevarieerd programma volop de ruimte. De aula van het Griftland College was nagenoeg geheel gevuld met ongeveer 250 belangstellenden. Gespeeld werd Het Collegium Vocale Constantinia- num, kortweg CoVoCo. versiteit en de stad wilden benadrukken en zo het kerstvieren een extra dimen sie meegaven. Voor deze gelegenheid worden 10 mooie carols uitgezocht, die worden afgewisseld met verhalen rond geboorten van bijbelfiguren. In de komende tijd zingt het CoVoCo op 12 november om 9.45 uur in het Eli- sabeth ziekenhuis te Amersfoort. Het "Festival of Lessons and Carols" wordt op 16 december om 19.00 uur uitge voerd in de St. Jozefkerk te Leusden en tevens op 23 december om 19.00 uur in de St. Jozefkerk te Achterveld. Wie van zingen houdt en geïnteresseerd is moet beslist eens komen luisteren naar een van de uitvoeringen. CoVoCo zoekt met name mannen die het koor willen komen versterken. Bel voor meer informatie tel. 035-5311128 (Mirjam Koster) of 035-6026245 (Dorien de Rond). "Vroeger zat hier wendienst in. Late oudheidkundige di als opslag om de po op te slaan die ze gei Eind 1980 kocht mi bouw en maakte er merbeek Bedrijfsh bedrijfsverzamelgel gebouw wordt nu komt een nieuw voo Directeur Stan Uylan groep is eigenlijk besi point", zoals het niei Postweg 57 moet gaan der heeft eigenlijk he drijfsverzamelgebouw i poten gezet. Er was to< beginnende onderneir waren naar een klein Die behoefte is er eige Er zijn veel starters en leen kopen zij liever, oi beter willen worden vai I gen die zij in hun pand is ook een emotionele 1 toch anders aan als een dom is." Het huidige verzamel heel wat huurders geh, terbeddenwinkel tot ee star) dat een duur merl te. De bekendste huurc lijk de World Outreach Op zaterdag 4 nove leiding van dirige Weerd het najaarscc ziekvereniging Ode< berg uitgevoerd. H vond plaats in de zaa punt van Abrona in 1 Het harmonieorkest bra ze drie werken ten gel een fragment uit de beth". Na de pauze sp in een wat kleinere bezi samen met de Zeister 1 rettevereniging "Polyh bekende opera-, opere De Amersfoortse i groep Totaal voert I end de musical "Kisr ter de Flint in Ati theatergezelschap t< leden, onder wie ti Op zaterdagavond uur) en zondagmu 14.00 uur) staan de planken met dezeA cal, onder muzikale 1 het Nederlands Pror De musical Kismet, a night, ging al in 1953 première en won de: awards. Het woord Kis wat voorbestemd is, z: Het verhaal speelt zich gaat over een dichter dient met het verkope op straat. Behalve de door de bariton Sandi men de leden van the alle solistenrollen voor De musical is ook grot gekomen door de inzet Totaal. Zij hebben het de kleding gemaakt er PR gedaan. Bovendien subsidies van de geme en de provincie Utrecht het bedrijfsleven aang mee is een groot deel v ffc musicalproductie komt uit de opbrengst koop. o.a. Autumn Leaves, Count Basie Salu- te, Drumfonia en Song in the Key Life. Verder waren er solistische optredens in Les Petits, Dixieland Jambouree en Ti- ger Rag Impression. Het publiek be loonde de muzikanten met een dave rend applaus toen het klarinetconcert van W.A. Mozart ten gehore was ge bracht. Burgemeester Janssen kreeg uit handen van de voorzitter Peter Smeets een exemplaar van het jubileumboek over 100 jaar P.V.O. Na de pauze werden enige jubilarissen gehuldigd. Het leer lingenorkest en het harmonieorkest slo ten de avond gezamenlijk af met "The Final Countdown". P.V.O. kan terug zien op een zeer geslaagd concert met een grote opkomst. Roos Eskim 60 cm lang 10 stelen per bc van fl. 9,75 voor

Soester Courant | 2000 | | pagina 14