W y Tostpoint' neemt de plaats in van lelijk bedrijfsverzamelgebouw Vervoer voor scootmobiel "Er is niets op tegen oni oude methodes af te stoffen en nieuw leven in te blazen" BLOEMBOLLEN 25% KORTING OP=OP >or ugd emmen aard ;erius ncert PVO Geslaagd najaarsconcert muziekvereniging Odeon Soesters spelen en zingen in de musical "Kismet" PAGINA 14 dael iihuis vember Muziek in Utrecht Sinterklaas arriveert Hulpverlening jj Kerkdiensten Medische dienst| WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 Hulpdienst breidt dienstverlening uit Andere belastingwet en de gevolgen Kerstkaartenactie van Odeon Opening mediapastoraat is begin van het spirituele Publiek welkom bij opnamen KRO j D6 aanbiedingen van deze weekl (geldig van donderdag 9 t/m woensdag 15 november 2000) SNIJBLOEMEN KAMERPLANTEN TUINPLANTEN 1 ZEER VEEL SOORTEN L op diverse terreinen, estart met een inwerk- onderwerpen staan al i de raad: de fusie van n Molendael en Zie- 1 en de bouw van het ,s. de patiëntenraad is dr. Soest, voormalig voor- stuur van het Provin- ,'onsumenten Platform, uit vijf leden. De heer ens voorzitter van de an Medisch Centrum ie van de raad wordt wettelijke verplichting üle zorginstellingen in e provincie Utrecht in- lofpoort Ziekenhuis en m Molendael al eerder ad. lie normaal gesproken cunst en cultuur in aan- llochtonen en VMBO- om zijn de wervingsac- 001 grotendeels gericht en scholen voor voort- aar beroepsonderwijs nen alle jongeren mee- :ief bezig zijn met kunst, ij toegestaan: muziek, :er, ontwerpen, fotogra- e organisatoren van de >pen dat de.jongeren, ;men aan de wedstrijd, k en indrukwekkend het jn met kunst. De bedoe- ngens en meisjes zo een ïd met kunst en cultuur de wedstrijd moeten ze a voor workshops, die worden door de Kunst- eid worden door profes- \ium Vocale Constantinia- CoVoCo. e stad wilden benadrukken rstvieren een extra dimen- n. Voor deze gelegenheid ïooie carols uitgezocht, die wisseld met verhalen rond an bijbelfiguren, ade tijd zingt het CoVoCo iber om 9.45 uur in het Eli- ;nhuis te Amersfoort. Het Lessons and Carols" wordt mber om 19.00 uur uitge- St. Jozefkerk te Leusden en 1 december om 19.00 uur in kerk te Achterveld, gen houdt en geïnteresseerd slist eens komen luisteren n de uitvoeringen. CoVoCo aame mannen die het koor :n versterken. Bel voor meer tel. 035-5311128 (Mirjam 035-6026245 (Dorien de ld geen eindpunt," vindt ze. igrijkste werk moet nog ko- jd wordt beperkter als je zes- leer haast, maar ook meer pstandigheid die uit veel van spreekt lijkt plaats te maken kalmte en evenwicht, enden zijn van harte welkom iteraire Ontmoeting. Graag (tel. 035 5880122), of e- >ekhandeljongerius@wxs.nl). >m 20.00 uur. Entree f 5,00. "Vroeger zat hier de Rijksgebou wendienst in. Later gebruikte de oudheidkundige dienst de ruimte als opslag om de potten en pannen op te slaan die ze gevonden hadden. Eind 1980 kocht mijn vader het ge bouw en maakte er samen met Ka merbeek Bedrijfshuisvesting een bedrijfsverzamelgebouw van. Het gebouw wordt nu afgebroken, er komt een nieuw voor in de plaats." Directeur Stan Uyland van de BMU- groep is eigenlijk best trots op "Post- point", zoals het nieuwe gebouw aan Postweg 57 moet gaan heten. "Mijn va der heeft eigenlijk het allereerste be drijfsverzamelgebouw in Soesterberg op poten gezet. Er was toen veel vraag van beginnende ondernemers die op zoek waren naar een kleinschalige ruimte. Die behoefte is er eigenlijk nog steeds. Er zijn veel starters en doorstarters, al leen kopen zij liever, omdat de méesten beter willen worden van alle veranderin gen die zij in hun pand aanbrengen. Het is ook een emotionele kwestie, het voelt toch anders aan als een bedrijfje eigen dom is." Het huidige verzamelgebouw heeft al heel wat huurders gehad. Van een wa- terbeddenwinkel tot een bedrijf (Road- star) dat een duur merk auto's opknap te. De bekendste huurder is waarschijn lijk de World Outreach Church. Deze is onlangs uit het pand vertrokken en naast de caravanhandel aan de Stemer- dingweg neergestreken. Met het aflopen van de contracten is volgens Uyland de weg vrij gemaakt voor sloop. Officieel is daar vorige week vrijdag mee begon nen. Omdat er in het oude pand nog asbestplaten waren toegepast is de firma Tammer begonnen met de sanering er van. Daarna wordt het gebouw als lego bouwstenen afgebroken. Dat wil zeg gen: deel voor deel. De vraag naar de nieuwe units in Post- point is volgens Uyland groot. De prij zen liggen in Soesterberg gunstiger dan op de bedrijventerreinen in Amersfoort waar de grond sowieso al duurder is. "Daar zitten natuurlijk grote professio nele bedrijven bij, waardoor de grond prijs omhoog gaat. Als dit gebouw klaar is zijn er zes kleinere units van 121 vier kante meter en twee grote van ongeveer vierhonderd vierkante meter. De laatste liggen aan de voorkant en hebben een gecombineerde ruimte. Bijvoorbeeld beneden het bedrijf en boven het kan toor." Het gebouw zelf wordt een combinatie van metselwerk en staalplaten. De oor spronkelijk geplande blauwe schuifdeu ren worden groen. Die kleur straalt meer rust uit en is op verzoek van om wonenden veranderd. "Het gebouw is getekend door dezelfde architect die de Rabobank in Soest heeft vormgegeven. Op zaterdag 4 november is onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd het najaarsconcert van mu ziekvereniging Odeon uit Soester berg uitgevoerd. Het evenement vond plaats in de zaal van het Licht punt van Abrona in Huis ter Heide. Het harmonieorkest bracht voor de pau ze drie werken ten gehore, waaronder een fragment uit de musical "Elisa- beth". Na de pauze speelde het orkest in een wat kleinere bezetting en werden samen met de Zeister Opera- en Ope rettevereniging "Polyhymnia" tal van bekende opera-, operette- en musical melodieën uitgevoerd o.a. uit The Phan- tom, Les Misérables, het Slavenkoor van Nabucco, het Viljalied van Franz Léhar en Conquest of Paradise van Vangelis. De hoofdrol in dit optreden was wegge legd voor de sopraan Petra Vaessen. Op kundige wijze werd het publiek geïnformeerd door Karin de Lange, die de presentatie verzorgde. Na afloop kreeg de hele groep musici, zangers, soliste en dirigent een staande ovatie, waarna twee keer een toegift volgde. Gezien de positieve reacties en de goe de publieke belangstelling kan Odeon dan ook met genoegen terugblikken op een zeer geslaagde avond. Zo moet het "Postpoinf-gebouw eruit gaan zien. Over de esthetische vormgeving kun je natuurlijk van mening verschillen. Maar in vergelijking met wat er nu staat, gaan de bewoners er zeker op vooruit. Het huidige pand is duidelijk gedateerd en zeker al 35 a 40 jaar oud," aldus Uy land. Parkeren Om de omwonenden tegemoet te ko men zijn ook de insteekparkeerhavens aan de Schooldwarsweg veranderd in parkeerplaatsen in de lengte. "Dat is gedaan om de afstand tussen woningen en auto's te vergroten. Het is niet zo dat hier grote vrachtwagencombinaties goe deren komen aan- en afleveren. De be drijvigheid blijft kleinschalig, er wordt gebruik gemaakt van combiwagens." Uit esthetisch oogpunt heeft de ge meente ook geëist dat het gebouw een vriendelijker uitstraling krijgt. "Dat kan door het planten van bomen, nu staan er helemaal geen bomen," verduidelijkt de directeur van BMU. Het bedrijf hoopt overigens op 1 december te be ginnen met de nieuwbouw. Dan moet het oude gebouw weg zijn. In mei wil de bouwonderneming de tweeduizend vier kante meter aan bedrijfsruimte klaar hebben. "De prijzen van de units begin nen ongeveer rondom de 295 duizend gulden. Een aantal units is al op teke ning verkocht aan ondernemers uit Zeist, Amersfoort en Soesterberg. Het gaat om opslag, reclame en een grafisch bedrijf." Volgens de directeur zijn er voldoende parkeerplaatsen aanwezig om overlast voor de buurt te voorko men. "Inclusief het achterterrein zijn er 34 parkeerplaatsen." De Amersfoortse muziektheater- groep Totaal voert komend week end de musical "Kismet" op in thea ter de Flint in Amersfoort. Het theatergezelschap telt ruim zestig leden, onder wie twaalf Soesters. Op zaterdagavond (aanvang 20.15 uur) en zondagmiddag (aanvang 14.00 uur) staan de Soesters op de planken met deze 'Arabische' musi cal, onder muzikale begeleiding van het Nederlands Promenade Orkest De musical Kismet, a musical Arabian night, ging al in 1953 op Broadway in première en won destijds zes Tony- awards. Het woord Kismet betekent lot: wat voorbestemd is, zal ook gebeuren. Het verhaal speelt zich af in Bagdad en gaat over een dichter die de kost ver dient met het verkopen van gedichten op straat. Behalve de dichter, vertolkt 1, door de bariton Sander Heutinck, ne men de leden van theatergroep Totaal alle solistenrollen voor hun rekening. De musical is ook grotendeels tot stand gekomen door de inzet van de leden van Totaal. Zij hebben het decor gebouwd, de kleding gemaakt en de promotie en PR gedaan. Bovendien hebben dë leden subsidies van de gemeente Amersfoort en de provincie Utrecht, en bijdragen uit het bedrijfsleven aangetrokken. Daar- 'lee is een groot deel van de kosten van musicalproductie gedekt, de rest :omt uit de opbrengst van de kaartver- :oop. Reinier Bavinck dirigeert het Neder lands Promenade Orkest, dat uit zestig professionele musici bestaat en de mu zikale begeleiding verzorgt. De regie van de musical is in handen van Machteld van Bronkhorst. Het dozijn deelnemers uit Soest, van wie sommigen al 15 jaar actief zijn in het Amersfoortse theater gezelschap, zal meezingen in het koor. Informatie en reservering: 033-4551536 of 035-6018238. Er kunnen ook kaar ten worden besteld bij theater de Flint (tel. 033-4229229). Voor in uw favorieten: www.vanwijkmakelaars.nl Zaterdag 11 november, Domkerk: "Missa de Sancto Martino" van Jacob Obrecht, door zangers en instrumenta listen van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 12 november, Ste. Gertrudis- kerk: "Missa Defunctorum" (Requiem) van Clemens non Papa door koor en koperblazers van de Nederlandse Can- torij o.l.v. Maarten Kooij en de Amster damse Nova Schola Cantorum o.l.v. Wim van Gerven, Aanvang 15.30 uur. Toegang: collecte. Zaterdag om 14 uur komt Sint Nicolaas weer aan in het dorp. De sint wordt door zijn pieten opgewacht aan Dorps plein 17. Om half twee is de muziek al aanwezig in de vorm van de drumband 'Elkander Getrouw', majorettes en na tuurlijk de politie. Als de sint is gearri veerd dan volgt er een optocht door het dorp. Die loopt via het Dorpsplein, Van Angerenstraat, Professor Lorentzlaan, Rademakerstraat, Versteeghlaan, Van der Griendtlaan, Rademakerstraat, Kampweg, Moerbessenberg, Generaal Winkelmanstraat, Buys Ballotlaan, Pro fessor Lorentzlaan en via de Van Ange renstraat weer terug naar het Dorps plein. Na de optocht spreekt Sinterklaas de kinderen toe in de gymnastiekzaal van het Dorpshuis. Er is ook een optre den van de clowns Antonio, Lody en Pommo. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Zaterdag IX november en zondag 12 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 aalm. Duivenvoorde; cantores Zondag 10.30 aalm. Duivenvoorde; he renkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. WORLD OUTREACH CHURCH Stemerdingweg3 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De Hulpdienst Soesterberg breidt de dienstverlening uit met een be stelbus waarin een scootmobiel kan worden vervoerd. Inwoners van het dorp die een week op vakantie wil len en ter plaatse afhankelijk zijn van hun scootmobiel kunnen een beroep doen op het vervoer. Het dorp telt minimaal vijftig scootmo- bielen en dat aantal zal toenemen naarmate de bevolking vergrijst. Woordvoerder Theo Sluis van de Hulp dienst Soesterberg vermoedt dat er veel gebruik gemaakt gaat worden van deze nieuwe vorm van hulpverlening. "Zo'n scootmobiel is moeilijk mee te nemen en de gebruikers ervan zijn erop aange wezen omdat ze moeilijk ter been zijn. Het is geschikt voor mensen die geen lange afstanden meer ^kunnen lopen. Toevallig beschikt een van onze hulpver leners over een bestelbusje waarin zo'n scootmobiel vervoerd kan worden. Hij wil dat busje ter beschikking stellen als iemand een paar dagen weg wil of een dag op familiebezoek. Tegen een kilo metervergoeding wordt de aanvrager weggebracht en weer opgehaald." Sluis vermoedt dat veel Soesterbergers met een scootmobiel een beroep gaan doen op deze uitbreiding van de hulp verlening. Vooral als ze eenmaal weten dat de mogelijkheid er is. "Tijdens een bestuursvergadering hebben we eens zit ten turven hoeveel mensen wij kennen met een scootmobiel. We kwamen al gauw op het aantal van vijftig. En dat aantal zal alleen maar toenemen naar mate de bevolking vergrijst." Om ge bruik te kunnen maken van de scootmo- biel-service is het wel nodig om van te voren een afspraak te maken. "Het moet natuurlijk wel met de agenda van de eigenaar van het busje stroken," al dus Sluis. Bij de Hulpdienst Soesterberg kunnen ook dorpelingen terecht die zelf niet in staat zijn om boodschappen te doen of medicijnen te halen. Kleine hand- en spandiensten zoals klusjes in huis en tuin worden gedaan door een groep vrij willigers die ook mensen naar het zie kenhuis of polikliniek vervoeren. Voor al van de laatste service wordt steeds meer gebruik gemaakt," constateert Sluis. De vrijwilligersgroep in Soesterberg is overigens groot. "Twee jaar geleden hebben we eens een enquête gehouden en telden wel zo'n negenhonderd vrij willigers verdeeld over alle organisaties en diensten. In werkelijkheid is dat een pool van zo'n 150 vrijwilligers waarop verschillende organisaties een beroep kunnen doen. Velen hebben verschillen de petten op; ook ik zit in wel drie or ganisaties." Na 25 jaar hulpverlening is de hulpdienst meer dan succesvol geble ken. Sluis: "Buiten Soesterberg zijn het meestal vrijwilligers die op contractba sis werken. In het dorp rijn het echt vrij willigers die je altijd kunt bellen wan neer er iets gedaan moet wonden. Het is meer een georganiseerde vorm van bu renhulp." Soesterbergers die meer informatie wil len hebben over het vervoer van een scootmobiel kunnen bellen met de num mers 351940, 351658 en 352626. Ook kan men bij deze nummers terecht met andere vragen over het werk van de Hulpdienst. De veranderingen in de belastingwetge ving per 1 januari kunnen ook gevolgen hebben voor senioren. Daarom houdt de Anbo-afdeling Soesterberg morgen ochtend een thema-ochtend met als ti tel 'Belastingwetgeving per 1 januari 2001'. Twee belastingadviseurs, me vrouw Rita Heinen en Fons Kraaikamp van de grootste vakbond voor zowel burger- als militair personeel bij Defen sie, leggen uit welke verandering de wetsherziening met zich meebrengt voor 65-plussers. Zij gaan in op alle facetten en vragen uit de zaal. De bond heeft een gratis advies- en invulservice. Zo'n 45 honderd leden maken daar jaarlijks ge bruik van. Na het openbare gedeelte is er ook de mogelijkheid om privézaken door te nemen. De themamorgen wordt zoals gewoonlijk gehouden in de grote zaal van De Drie Eiken, om half tien. De ochtend is bedoeld voor alle oude ren van boven de vijftig jaar in Soester berg. Op woensdag 8 en donderdag 9 novem ber gaan de leden van muziekvereniging Odeon vanaf 18.30 uur huis aan huis heel Soesterberg door om kerstkaarten te verkopen. Deze actie wordt georga niseerd om geld in te zamelen voor de jeugdopleiding van Odeon. Voor Odeon is de jeugd heel belangrijk, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst volgens een Oudhollands gezegde. De kerst kaarten, die aan de deur te koop wor den aangeboden, zijn per 10 stuks ver pakt, met enveloppen, in een doosje en kosten slechts 5,00. Odeon rekent op ieders steun. "Het Cenakel is een heerlijke plek om te werken. Het is hier erg rustig en je hebt niet de ballast meer van de parochie. We hebben alle tijd om de veranderingen in het mediapas toraat door te voeren." Pastor Petei Denneman kijkt vanuit een raam van de zolderverdieping naar de bo men achter het Cenakel. De omge ving is een grote verandering met Lelystad waar het omroeppastoraat tot oktober was gevestigd. De ver huizing luidt ook een nieuw tijd perk in wat werkwijze betreft omdat er meer vragen over de zin van het leven worden gesteld dan er behoef te is aan levensbegeleiding. "Mensen konden ons in Lelystad ano niem bellen over hun problemen. We kregen in voorgaande jaren veel vragen over incest, zelfmoord en alcoholisme: eigenlijk over van alles wat zich in de maatschappij voordeed op sociaal en maatschappelijk gebied. Jaarlijks waren er zo'n vijfduizend contacten. Inmiddels is de behoefte aan deze levensbegelei ding verminderd. Daarvoor in de plaats krijgen we vragen over de zin van het leven. Vandaar dat de zielzorg weer een belangrijke plaats inneemt." Pastor Denneman maakt duidelijk dat de geestelijke begeleiding ruim moet worden gezien. Verandering van de naam "omroeppastoraat" naar "media- pastoraat" geeft aan dat de zielzorg in vele vormen voor het voetlicht kan wor den gebracht. "Je moet dan niet denken aan louter uitzendingen via radio of tv, maar ook aan internet, brochures, cd's en boeken. We geven ook cursussen die via internet of met behulp van cassettes gevolgd kunnen worden. Binnenkort houden de pastores wekelijks een spreekuur op het internet." Denneman vindt het pastoraat-nieuwe- stijl een logisch gevolg van de moderne samenleving. "Voor veel mensen geldt dat zij de afgelopen jaren alleen bezig zijn geweest met de buitenkant van hun bestaan. Als ze het financieel goed voor elkaar hebben, dan komt het moment dat ze denken: ik mis iets. Ze gaan op zoek naar de zin van het leven. Naar hun ziel, hun eigenste ik." De pastor durft, zoals hij zelf zegt, het ouderwet se woord "zielzorger" weer te gebrui ken. Want de ziel is het diepste vermo gen van de mens om met God in con tact te komen. "Meestal willen mensen daarvan meer weten als ze zo'n 30, 35 jaar oud zijn. Of als ze een hobbel op hun levenspad tegenkomen, bijvoor beeld een sterfgeval, ziekte of een echt scheiding." V.l.n.r. Peter DennemanIlonka v.d. Essenburg, Joke Litjens en Ben Verber- ne. Hij vermoedt dat jongeren weinig be langstelling zullen hebben voor de ver nieuwde pastorale aanpak. "Die rijn nog veel te druk met zichzelf bezig. We ho pen die groep wel te bereiken met inter net, Bijvoorbeeld omdat ze iets meer willen weten over de gebruiken van de katholieke kerk, of informatie willen hebben over een kerkelijk figuur." Hij kan zich nog herinneren dat een jongen, die op een dag de katholieke kerk bin nen wandelde en daar een schilderij van de werken van de barmhartigheid zag, daar alles over wilde weten. "Hij raak te daarvan onder de indruk. Onze con tacten beginnen vaak met een vraag om informatie. Daarna gaat het soms ver der. Leren bidden Eén van de activiteiten van het media- pastoraat is het geven van een cursus leren bidden. Deze gaat verder dan het traditionele opzeggen van voorgepro grammeerde formules. "In feite is bid den meer een vorm van mediteren," vindt Denneman. Soms moet je gewoon stoppen met praten en luisteren naar jezelf. Dan kan door te kijken naar een mooi schilderij, waardoor er van alles in Op zaterdag 18 en zondag 19 no vember zijn belangstellenden tussen 10.00 en 17.00 uur welkom in het Cenakel, waar de opnamen plaats vinden in het kader van het 75-jarig bestaan van de KRO. Zij kunnen luisteren naar koren en muzieken- sembles, maar ook een kijkje nemen in het nieuwe onderkomen van de mediapastores. Ook is het mogelijk om religieuze voorwerpen te laten taxeren op de eenmalig gehouden beurs "Tussen kerk en kitsch". Op beide dagen kunnen bezoekers in de speciale bus van het programma "Tussen Hemel en Aarde" vertellen wat ze zo mooi vinden dat ze er stil van worden. Op zondag krijgen ze een indruk van de nieuwe tentoon stelling "De weg naar de hemel". Sa mensteller Henk van Os geeft daar over uitleg. Er is ook publiek welkom bij de opnamen van het gesprek met kardinaal Godfried Danneels van Mechelen-Brussel. Hij schreef on langs een brochure over schoonheid als bron van spiritualiteit. Dat ge sprek vindt later op de zondag plaats. Het RKK/KRO Mediapastoraat opent zaterdag 18 november om vier uur 's middags officieel zijn deuren. In dat weekeinde is het hele Cenakel toegankelijk voor belangstellenden. je los komt. In die stilte kun je ervaren wat er diep in je binnenste met je ge beurt." Een vergelijking met oosterse meditatie technieken vindt Denneman niet rele vant. De katholieke kerk hoeft niet per se mee te gaan in de new age-stroming maar sluit wel aan bij de hernieuwde belangstelling voor spiritualiteit. "In de derde eeuw ha Christus rijn de woestijn monniken al met mediteren begonnen. Er is niets op tegen om die oude metho des af te stoffen en nieuw leven in te blazen. Het gaat erom watje ermee wilt bereiken. Veel mensen staan daar nu open voor. Het mediapastoraat in het Cenakel wordt overigens bemand door de drie pastores Ben Verberne, Joke Litjens en Peter Denneman. Zij rijn nauw betrok ken bij het maken van de programma's die de RKK/KRO uitzendt. Zij geven (bid)cursussen, organiseren congressen en houden gespreksavonden. Het me diapastoraat, bestaande uit de drie pas tores, secretaresse Ilonka v.d. Essenburg en een half-time producer, is naarstig op zoek naar een programmamaker. "We merken nu al dat we op de goede koers zitten," verklaart Denneman aan de hand van de vele positieve reacties die er binnen komen. Tin Leaves, Count Basie Salu- onia en Song in the Key Life. uen er solistische optredens in Dixieland Jambouree en Ti- Impression. Het publiek be- e muzikanten met een dave- laus toen het klarinetconcert Mozart ten gehore was ge- ester Janssen kreeg uit handen voorzitter Peter Smeets een tr van het jubileumboek over P.V.O. Na de pauze werden ilarissen gehuldigd. Het leer- ;est en het harmonieorkest slo- 'ond gezamenlijk af met "The untdown". P.V.O. kan terug gen zeer geslaagd concert met opkomst. Roos Eskimo (wit) 60 cm lang 10 stelen per bos van fl. 9,75 Js Azalea (keus uit diverse kleuren) in 13 cm pot vol met knop diameter 30 cm c c Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG

Soester Courant | 2000 | | pagina 15