BDC proeft weer de zoete smaak Noodlot SO Soest slaat toe in slotminuut Volleybalsters bezorgen coach koude rillingen WZ'49 dankt keeper Mark Brouwer iBurago 1000 ei&em :hap Hees koploper na nipte zege Loodgieterswerk Sporüjitslagen^J s.v. VVZ'49 - Zuidvogels HANDBAL Na drie nederlagen volgt thuiszege op UDSV: 23-21 Goed spelende ploeg krijgt geen loon naar werken; gelijkspel tegen Baronie VOETBAL Coach Daselaar laakt halsstarrige gemeente VOETBAL zaterdag BADMINTON Selby wacht nog op eerste zege van het seizoen STAM/SoVoCo dendert in vijf kwartier over Groningse Lycurgus heen: 4-0 VOLLEYBAL VOETBAL zondag SEC behaalt nuttige zege op concurrent: 0-2 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 17 Soesters nadert Zuidvogels tot op drie punten na zege bij NSC >er [essiah' schoten ïiorenbus op u! IBERICHT TïlioJnP "Ik ben natuurlijk blij, want er valt wel wat weg. Vooraf was de sfeer behoorlijk gespannen." Na afloop was de nervosi teit binnen de ploeg geheel weggevallen. Opluchting voerde de boventoon. "Mis schien is dit wel de ommekeer. Het praat in ieder geval wat makkelijker, want als er gewonnen wordt dan luiste ren de spelers tenminste naar je", zei de tevreden Baarnse coach. In tegenstelling tot de vorige wedstrij den, hoefden de Soesters niet eens goed te spelen om de zege binnen te halen. De ploeg kreeg weinig kansen, welge teld één, maar gaf ook weinig mogelijk heden weg. De doelpunten kwamen uit de lucht vallen. Mark Boetekees vatte dat heel letterlijk op. De middenvelder schoot in de tweede helft uit de draai prachtig binnen. "Het was een ongelofelijk mooi doelpunt, die zie je zelden", zei Burg man. De treffer betekende een 0-2- voorsprong. Tien minuten ervoor viel het openingsdoelpunt en dat was er ook eentje om in te lijsten. Antek Wojtows- ki bediende Mike van de Broek op de rand van het strafschopgebied. Van de Broek controleerde en waagde een po ging. De bal verdween in de kruising, 0-1. De formatie uit Blaricum zette aan voor een slotoffensief, maar verder dan een inzet op de lat en een paar vrije trappen, kwam de thuisploeg niet. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 VOETBAL SO Soest SO Soest Al - Saestum Al 2-1; SO Soest A2 - CJW A2 1-2; Brederodes BI - SO Soest BI 4-1; SO Soest B2 - Roda'46 B2 1-2; SO Soest B5 - WZA B4 6-3; IJ'vogels B3 - SO Soest B4 3-1; SO Soest Cl - Quick Cl 0-2; TOV C2 - SO Soest C3 5-3; SO Soest C5 - Quick C4 0-6; SO Soest Dl - WIJ Dl 3-2; Eemdijk Dl - SO Soest D2 3-8; SO Soest D3 - SEC Dl 2- 8; HVC Dl - SO Soest D4 2-8; Roda'46 D6 - SO Soest D5 5-3; SO Soest D6 - Roda'46 D7 4-3; SO Soest El - WZ'49 El 6-1; Eemdijk El - SO Soest E2 4-2; SO Soest E3 - Hoogland E4 4-1; Nieuw- land E3 - SO Soest E4 1-11; SO Soest E5 - Amsvorde El 5-3; TOV E3 SO Soest E6 3-1; SO Soest E7 - SEC E2 1-1; Nieuwland E5 - SO Soest E8 3-4; SO Soest E9 - Greenstars E4 2-1; Quick E7 - SO Soest E10 4-2; SO Soest EU - CJW E6 0-6; Nieuwland E9 - SO Soest E12 1-2; IJ'vogels F1 - SO Soest F1 3-0; SO Soest F2 - TOV F1 0-2; Roda'46 F2 - SO Soest F3 9-0; SO Soest F4 - Roda'46 F3 1-4; SO Soest F6 - Achterveld F2 0-4; SO Soest F7 - WZA F5 0-6; WZA F7 - SO Soest F8 9-0; Cobu Boys F5 - SO Soest F9 1-0. Dames junioren CSW 1 - SO Soest 1 2-4. G-team SDO 1-SO Soest 1 13-3. "Koude rillingen-volleybal", noemde coach Gert Veldhuizen de mooie pres tatie van zijn formatie. "Waar we op getraind hebben is eruit gekomen. Ver dedigend waren we agressief, de blok kering liep perfect en de rallies waren verzorgd. Lycurgus werd er gek van. Dat is genieten", zei Veldhuizen die verder de tactische discipline en de ser viceopdrachten roemde. Daardoor kwa men de Groningers er totaal niet aan te pas. Lycurgus, sterk in de snelle bal naai de zijkanten, kon geen moment het ei gen spel spelen en liep het hele duel achter de feiten aan. Een voorbeeld daarvan waren de rallies waarin de Soesters keer op keer aan het langste eind trokken. Op een stand van 13-8 in de vierde set hadden de bezoe kers zes keer de mogelijkheid om een eind aan de slagenwisselingen te maken. Via uitstekend verdedigen van Reina Wieberdink en Albertina de Haan wist spelverdeelster Monique Wismeijer, die zaterdag voortreffelijk acteerde, Marit Fakkeldij in stelling te brengen. Fakkel dij, die slaat als een man, maakte onge nadig een eind aan de lange rally. Dat bleek zaterdag één van de spaarza me momenten te zijn waarin de Gronin gers enige tegenstand kon bieden. Voor de rest waren ze compleet kansloos te gen STAM/SoVoCo die, zoals het er nu uitziet, moeilijk te verslaan is op eigen terrein. Tot nog toe werden alle thuisduels met 4-0 gewonnen. De thuiswedstrijd er- De handballers van jSmeeing/BDC hebben eindelijk de zoete smaak van een overwinning weer geproefd. De Soesters klopten het nog onge slagen UDSV met 23-21 na een 11- 9-ruststand. Met vier punten uit vijf wedstrijden doet de ploeg weer vol op mee in de eerste divisie. De achterstand op de koplopers be draagt slechts drie punten. Dat geeft de concurrentie in deze klasse volledig weer. Een uitgesproken favoriet voor het kampioenschap is er niet. Na de broodnodige zege op de Utrechters kijkt de ploeg van Peter Stoelenga en Cleem Diemers alleen maar omhoog. Dat de ploeg kan handballen, weet ze zelf als geen ander. Als de Soesters in vorm zijn, hoeven ze voor geen enkele ploeg bang te zijn. Het ontbrak in de eerdere duels echter aan scherpte. Na de competitieouverture tegen Olympia, die winnend werd afgesloten, volgden drie verliespartijen op rij. Vooral de thuisne derlaag tegen Swift Arnhem, waarin de formatie een marge van treffers onno- voor, tegen VC Sneek dat koploper in de eerste divisie was, werd ook al met deze uitmuntende cijfers gewonnen. Tegen Lycurgus werd het verschil vooral in de beginfase van elke set gemaakt. Zo stond het binnen vijf minuten in de eerste set al 11-2 in het voordeel van de Soesters. In de tweede set kon Lycurgus de volleybalsters tot 4-3 bijhouden, daarna ging het rap. Via 15-7 werd ook deze set simpel gewonnen, 25-15. In de daaropvolgende twee sets kende de thuisploeg ook geen problemen, al hoewel Veldhuizen één keer, bij een stand van 22-18, moest vluchten in een time-out om zijn speelsters weer in het dig uit handen gaf, zette de handballers aan het denken. "Daar hielden we een katterig gevoel aan over. De beleving en het enthousiasme ontbraken, en dat zijn toch onmisbare factoren", stelde Aijan Roest die natuurlijk zeer te spreken was over de behaalde twee punten tegen UDSV. "Vorig jaar was het plezier in de ploeg verdwenen, doordat we het vertrouwde spelletje niet konden uitoefenen. We zit ten in de opbouwfase om dat systeem weer vertrouwd te krijgen bij de vaste kern en de jonge jongens. Dat vergt tijd", meent Roest. "Tegen UDSV zag je bepaalde elementen gelukkig weer terug." Coach Peter Stoelenga zag Smeeing/ BDC ongeveer zoals hij dat graag wil. Attractief en aanvallend handbal is zijn devies. Ook hij miste de vechtlust in de voorgaande wedstrijden. "De kwaliteit is aanwezig, maar ze moeten wel willen. Dat heb ik tegen UDSV wel gezien." Het liep volgens de Badhoevedorper nog niet perfect, maar dat is in deze fase een onmogelijke opgave. "We zijn pas een maand onderweg. We hebben ook in de voorbije tijd een iets te lage trai- ningsarbeid achter de rug. Dat was om plausibele redenen." gareel te Knjgen. Lycurgus was namelijk teruggekomen in de set na een 19-11- achterstand. De zege werd bij het eer ste matchpunt in de wacht gesleept. Zaterdag gaat de ploeg op bezoek in Deventer bij DeVolCo'88 dat elfde in de eerste divisie A staat. Dat geeft geen garantie voor een goed resultaat. De Soesters zijn nog niet stabiel genoeg in uitwedstrijden. Het eerste duel op vreemde bodem ging verloren. Dio bleek in oktober met 3-1 te sterk. Rode lantaarndrager Dinto werd moeizaam verslagen, 2-3. Stand: 1. SoVoCo 5-19, 2. VC Sneek 5- 19, 3. Donitas 5-16, 4. DOK 5-13, 5. In Beukendal stond Smeeing/BDC vooral in verdedigend opzicht goed op gesteld. Offensief ging het in de eerste helft minder voorspoedig. Volgens Stoe lenga kwam dat omdat de handballers' in die linie te weinig rust in spel namen. Daardoor was de druk op het doel van UDSV ook weer minder. "De Utrecht se verdediging hoefde niet echt te wer ken." Na rust probeerde UDSV, gezien de achterstand, de aanvallers van de thuis ploeg offensiever te verdedigen. De iruk op de opbouw bij de Soesters werd verhoogd en mede door het verlaagde aaltempo bij BDC, bleef UDSV dicht in de buurt. Het doemscenario bij BDC, veilige mar ge uit handen geven, stak weer even de kop op. Temeer na twee tijdstraffen van de thuisploeg en zelfs een rode kaart van Guus Tourné. Toch hield de Soes- ter formatie in de slotfase stand door goed keeperswerk van Dennis de Rijk en door de wilskracht van zijn teamge noten. Doelpunten BDC: Richard van de Hoef 7, Charles van Kordelaar 4, Arjan Roest 3, Willem Jan Ruder 3, Charles van Zetten 2, Koen Smeeing 2, Guus Tour né en Michel Roest. Marit Fakkeldij probeert het twee- mansblok van Lycurgus te passeren. Op de achtergrond houden Monique Wisme ijer en Reina Wieberdink een oogje in het zeil Foto: Aldo Allessie Alterno 5-13, 6. Martinus 2 5-13, 7. Lycurgus 5-13,8. Dio 5-12, 9. Abcoude 5-10, 10. Zaanstad 5-10, 11. DeVol- Co'88 5-8 en 12. Dinto 5-4. Het herenteam van STAM/SoVoCo blijft door een 1-3-zege op Vollkei 3 op promotiekoers liggen, het uiteindelijke doel dit jaar. In Amersfoort speelde de ploeg van coach Juijan van Slooten ze ker niet goed, maar won wel vanwege het hogere basisniveau: 21-25, 17-25, 26-24 en 19-25. "Het was niet best. Er was geen blok kering en geen servicedruk", vertelde Van Slooten. Volgens de coach is er een te groot verschil tussen thuis- en uitwed strijden. "De ploeg moet nog duidelijk wennen aan grote sporthallen. De Bunt heeft wat dat betreft een uniek zaaltje." Met achttien punten uit vijf duels, vier overwinningen, in de promotieklasse is Van Slooten wel tevreden tot dusver. De komende weken volgen op papier zwak kere tegenstanders, waarvan punten ge pakt moeten worden. Aanstaande zater dag moeten de Soesters het opnemen tegen Salvo'67. Deze ploeg uit Maar tensdijk is terug te vinden in de onder ste regionen. Aanvang 17.00 uur. VOETBAL WZ'49 WZ'49 Al - Argon A2 2-4; WZ'49 BI -Hees BI 7-0; Roda'46 B6 - WZ'49 B2 5-1; Woudenberg Cl - WZ'49 Cl 4-4; WZ'49 C2 - Victoria C3 20-0; WZ'49 D2 - Roda'46 D4 4-3; WZA D4 - WZ'49 D3 5-1; TOV D4 - WZ'49 D4 5-0; SO Soest El - WZ'49 El 6-1; WZ'49 E2 - Quick E3 6-1; WZ'49 E3 - Eemboys El 5-2; Spakenburg E4 - WZ'49 E4 5-1; Roda'46 E12 - WZ'49 E5 2-6; WZ'49 E6 - IJ'vogels E8 2-7; WZ'49 F1 - Nieuwland F1 3-6; WZA F2 - WZ'49 F2 12-1; Quick F4-WZ'49 F3 8-1; WZ'49 F4 - Quick F5 0-3; Nieuw land F7 - WZ'49 F5 8-1; WZ'49 F6 - TOV F5 2-2; WZ'49 F7 - SEC F2 8-1. zondag Onze oosterburen weten er alles van en popster Lenny Kravitz zong er ooit eens een liedje over. Langs de kant werd trainer Henk van de Pol van SO Soest al gefeliciteerd door de toeschouwers met de overwin ning. "Het is nog niet voorbij", riep hij ze toe. De coach kreeg gelijk. In de slotminuut kwam koploper Ba ronie alsnog langszij: 2-2. "Als iemand een auto naar de gara ge brengt, dan gaat hij toch ook niet aan de monteur vertellen hoe hij zijn werk moet doen? Maar dat is blijkbaar heel normaal in Soest" Trainer Ron Daselaar moest de af gelopen week met zijn ploeg de straat op, omdat de gemeente bang was voor vernieling van "drie gras sprieten" door het natte herfstweer. Zonder enige trainingsarbeid won Hees zaterdag van Kamerik (3-4) en staat nu bovenaan in de vijfde klas se. Grote man bij de Soesters was Cees Dorrestein die de gehele pro ductie voor zijn rekening nam. Hoewel de gemeente zich niet erg "sport-minded" opstelde, zijn de rood- witten niet stuk te krijgen. Daselaar moest wel erkennen dat de uitoverwin- ning geheel tegen de verhoudingen in was, maar daar maalde hij natuurlijk niet om. Wat de oefenmeester wel zor gen baart, is de huidige vormcrisis van de ploeg. Voor de winterstop moet Hees het nog opnemen tegen de num mers twee, vier, vijf en zes en dat zou wel eens problemen kunnen gaan ople veren. "Het is logisch dat je na een goe de reeks tegen een nederlaag oploopt. Het zit er aan te komen. Het kan eigen lijk alleen maar beter", aldus de Soes- ter. "Want", zo stelt hij, "als we wel in vorm komen, dan vraag ik me af wie ons kan afstoppen." Kamerik in ieder geval niet, hoewel de thuisploeg Hees de hele wedstrijd in de tang had. Binnen het kwartier kopte.de spits de 1-0 in. Vijf minuten later deed Hees wat terug door een doelpunt van Cees Dorrestein na een pass van Jeffrey Dorrestijn. De opleving van de bezoekers bleek slechts van korte duur, want even later kon Kamerik opnieuw een doelpunt maken. Ondanks de voorsprong voor de thuisploeg, moest ze nog voor rust met tien man verder spelen na een rode kaart. Hees profiteerde handig van de ontsta ne situatie en prikte in de slotminuten twee keer binnen. Dorrestein maakte zijn tweede en derde treffer op aange ven van Jeffrey Dorrestijn en Peter de Jong. In de tweede helft kwam Kamerik na een uur toch weer langszij na de derde verdedigingsfout bij Hees. Tot overmaat van ramp moesten de Soesters ook met tien man verder na een gefrustreerde reactie van middenvelder Bas van de Broek. In het laatste kwart van het duel drong Kamerik aan. Zonder echt ge vaarlijk te worden overigens. De rood- witten koesterden het punt en namen in de slotfase een afwachtende houding aan. Toch produceerde Hees de winnen de treffer. Door oponthoud liet de scheidsrechter maar liefst tien minuten doorspelen. Ver in blessuretijd onder streepte Dorrestein zijn uitblinkersrol door de 3-4 te noteren. De badmintonners van Selby ko men elke week een stap dichter bij een zege in de derde klasse. De Soesters stonden net even aan de verkeerde kant van de score. Veen- endaal, dat bovenin staat, won met 3-5. De drie punten kwamen op naam van Jolanda van Cleef, het damesdubbel en het mixeddubbel. Van Cleef won vrij eenvoudig van haar opponente met tweemaal 11-7. Ook het dubbel bij de dames werd in twee games gewonnen. Herman Scheerhoorn en Van Cleef brachten de winst naar de thuisploeg door een 15-7 en 15-12. In de overige partijen waren er kansen voor Selby om de eerste zege van het seizoen binnen te halen. Zoals de single van Scheerhoorn. Met 11-15 in de der de games moest hij de zege aan een Veenendaler laten. Ook Lydia van de Dijssel was er in haar single duel dicht bij en ook zij verloor in drie games. De tweede heer bij Selby was deze keer de jeugdspeler Bas de Graaf. Hij viel goed in, maar kwam in het enkelspel te kort. De wedstrijdbal wordt aangeboden door: COMAG B.V. Hoofdsponsor: Procar Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Boutique des Fleurs Comel Amusement Horeca Deelen B.V. Makelaars Harrie Toonen Assurantiën Hooyer Bouw en Techniek - Linden Bedrijfskleding B.V. - Printkado Promotie/Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Stertner - Wilhelm Hop en partners Soest weigerde het hoofd in de schoot te werpen, want het voelde feilloos aan dat Baronie deze middag te kloppen was. Binnen twee minuten verkregen de blauwhemden weer een voorsprong. Ali Loukili wurmde zich langs verdediger Sedat Siner en verzond een voorzet die precies voor de voeten van Peter Schrumpf belandde: 2-1. Hoewel de Soesters het accent daarna iets meer op de verdediging legde, ble ken de counters venijniger dan het ziel loze aanvalsspel van de opponent uit Breda. Zo was Van Veenendaal dicht bij de bevrijdende treffer. De linkermid denvelder het de bal in kansrijke situa tie van de voet springen. Van de Pol wisselde voor de slotfase Jeroen Dorrestein en Ali Loukili ten fa veure van Paul van de Grift en Guy Dekker. "We konden de bal over de grond niet meer kwijt. Bovendien had Ali al een gele kaart en hij speelde na dien over het randje", verklaarde Van de Pol de wissels. Peter Schrumpf schiet voor Soest de 2- 1 binnen. Ties Sondaal en keeper Mare Swinkels komen te laat. Zijn treffer bleek niet voldoende voor de zege. In de slot minuut produceerde koploper Baronie de gelijkmaker. Foto: Aldo Allessie Op het moment dat iedereen zich op maakte voor een sensationele zege op de koploper, sloeg het noodlot alsnog toe. Ditmaal mocht Baronie zich geluk kig prijzen, nadat het een week ervoor de eerste periode aan haar neus voorbij zag gaan door een doelpunt van ADO'20 in blessuretijd. Yureck Persoon omspeelde Everts en schoot in de kor te hoek in: 2-2. Van de Pol had na afloop hetzelfde ge voel overgehouden als in het duel met UVS toen Soest ook een voorsprong in rook zag opgaan. "Deze wedstrijden kost ons vier punten. Natuurlijk ben ik wel tevreden over het vertoonde spel. Daarom is het ook zo zuur en dan ook nog eens vlak voor tijd." VOETBAL zaterdag Voor aanvang van het seizoen in de tweede klasse werden in de progno ses WZ'49 en Zuidvogels getipt als kanshebbers voor het kampioen schap. Beide ploegen strijden aan staande zaterdag aan de Eemweg om de hoogste topklassering in deze klasse. Want de Soesters kro pen na de zesde zege (1-2 bij NSC) drie punten dichterbij na de verras sende thuisnederlaag van de Hui- zense ploeg tegen de Merino's. De Huizers liepen voor het eerst in acht duels averij op. Dat belooft zaterdag een voetbalspekta kel te worden tussen een ploeg die zo gauw mogelijk weer terug wil naar de eerste klasse na een slecht jaar en een team dat barst van de ambitie, maar de promotie aan het eind van een lang sei zoen telkens als sneeuw voor de zon ziet verdwijnen. Toch heeft Zuidvogels enige kleur ver loren. De schier ongenaakbare positie in de openingswedstrijden heeft in het ver volg van de competitie plaats gemaakt voor misschien wel misplaatste arrogan tie, want tijdens de laatste duels leken de Huizers wel degelijk verslaanbaar te zijn. En dat gebeurde afgelopen zater dag dus voor de eerste keer. Op eigen veld nog wel ging Zuidvogels onderuit in de krachtmeting met de Merino's die nou niet bekend staat als een topploeg. WZ'49 had de zesde overwinning in acht duels voor het grootste deel te dan ken aan keeper Mark Brouwer. Brou wer, weer terug na een blessure, voor kwam vooral in de eerste helft een aan tal doelpunten van NSC. De Soesters voetbalden in het eerste half uur zeer bedroevend, maar kwam die fase zon der kleerscheuren door. Sterker nog, de groenwitten leidden met 0-1. Richard Rademaker werd door een speler van Naarden neergelegd. Jordie Brouwer nam de vrije trap en deponeerde het speeltuig op het hoofd van diezelfde Rademaker: 0-1. De verdiende gelijkmaker viel vlak voor rust. Ditmaal moest Mark Brouwer wel het antwoord schuldig blijven op een inzet van rechterspits Dennis van de Pol. Agressiever De bezoekers acteerden in het tweede bedrijf een stuk gretiger en gingen agressiever de duels aan. Toch kreeg NSC de betere mogelijkheden op een voorsprong. Opnieuw diende Brouwer de aanvallers uit Naarden van voorbeel dige repliek. Twintig minuten voor tijd kreeg de thuisploeg de kous op de kop. Ronald de Rooij en Gijs Schaap zetten de aanval op. De Rooij gaf de bal aan Jordie Brouwer die tussen twee verde digers in doeltreffend uithaalde: 1-2. Hoewel NSC in de slotfase sterk aan drong en de Soesters met samengekne pen billen de voordelige stand probeer de te verdedigen, kon de Naardense ploeg geen kansen afdwingen. De stand: 1. Zuidvogels 8-21, 2. WZ'49 8-18, 3. Desto 8-18,4. Vallei vogels 8-15, 5. De Merino's 9-13, 6. WVHEDW 9-13, 7. NSC 9-11, 8. Ad- vendo 8-10, 9. Woudenberg 8-10, 10. Jonathan 9-9, 11. Roda'46 9-9 en 12. 9-3. SEC heeft eindelijk weer van zich doen spreken in de vijfde klasse. Tegen concurrent BW'31 won de formatie van Balthus Burgman met 0-2. Het betekende voor de Soesters de tweede overwinning van het sei zoen. Met zeven punten passeerden de groenwitten de Blaricummers op de ranglijst. A.s. zaterdag aan de Eemweg aanvang 14.30 uur; Het gaat om de kop-posifieüü PAGINA 16 .OKFLUITLES voor kinde- n en volwassenen. Gratis oefles. Yvonne Jacobs, tel. 15-6028802. A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-53446804 erdag 6 januari worden in keer informatie over deze D1000 V.d. Graaf, tel. tr- en oratoriumvereniging •ert op donderdag 23 no- e Messiah" van Handel uit nathakerk te Bunschoten. .30 uur. Toegang: 27,50; 25,00. Informatie: tel. 033- :niorenbus een onmisbare in Soest/Soesterberg is ge- ct wel uit het feit dat hij jaar- .000 personen vervoert. De sussen zijn niet meer weg te ons straatbeeld. Veel 55- i van dit vervoer afhankelijk ;zoeken van artsen, de poli- maar ook om naar de kap- te gaan bridgen of gewoon ïllig een kopje koffie te drin- het langer zelfstandig blijven i senioren zijn vaak meer gen nodig en dat is o.a. ver lis tot huis, om te voorkomen i vereenzamen. rrijwilligers die de bussen be- ouwt is zonder meer enthou- onderlinge sfeer is heel goed, roep bestaat grotendeels ook ssers en daardoor is er nogal op. Daarom doet de werk- ig een beroep op iedereen die ling heeft om het team te ko- erken. el is er vooral behoefte aan Jefonisten. Zij zitten op de Post van de Werkgroep Ver- srgcentrum Molenschot. Hun t aannemen van de telefoon- t samenstellen van de ritten- waarmee de chauffeurs en iers op stap gaan. Wat inzicht atenplan en accuratesse zijn inbreng, maar via een dege- rkperiode zijn die eigenschap- twikkelen. De werktijden zijn tot 13.00 uur en van 13.00 tot of twee dagdelen ter beschik- t en zich hiervoor wil inzetten lanmelden op tel. 6019190. De ous rekent op u! j' in Gebr. Tammer B.V. >rg in te trekken, ilichtige activiteiten. december 2000 Eem, Postbus 330, hebt. Als u niet wilt dat ven. de gesteld worden. ng bespreken met gen, kunt u dat het ;ch doen an tegen de definitieve ïhorende stukken inzien werkdag uitsluitend na 8.30 tot 12.30 uur na is de openingsuren; s de openingsuren. De deceptie was natuurlijk groot, want er was maar één ploeg die recht had op de overwinning en dat was Soest. De ploeg kende weinig problemen met Ba ronie en was de beter voetballende for matie. Maar ja, soms is voetbal een on rechtvaardig spelletje. De tactiek die Van de Pol zijn mannen hadden voorgeschreven, klopte tot in de puntjes. Vooral de middenvelders van de Bredase ploeg wisten zich geen mo ment raad met de spelers van Soest die ze herhaaldelijk voor de Brabantse voe ten liepen. "Het was de bedoeling dat Schrumpf en Van Veenendaal meer naar binnen zouden spelen. Hierdoor had Baronie in het centrum weinig aan- speelmogelijkheden", zei Van de Pol. De bezoekers, die in alle uitduels de volle winst hadden gepakt, kwamen er in aanvallend opzicht zelden aan te pas. Alleen in de twintigste minuut had de thuisploeg alle geluk van de wereld toen Michel Everts een doelpoging van aan valler Dennis Sep van de lijn werkte. Daar ging een fout van Wessel Sennef aan vooraf. Dat was het enige wapenfeit van Baronie, dat in de acht voorgaande duels slechts negen keer het doel had gevonden, er ook maar eentje moest incasseren. In de eerste helft dook Soest gevaarlij ker op voor het doel van keeper Mare Swinkels. De thuisploeg controleerde het duel en het wachten was op de ope ningstreffer. Die viel in de 33510 minuut. Swinkels blunderde bij een terugspeel bal van Tiest Sondaal en legde het leer precies op de vijfmeter-lijn. De goed spelende Mouchine Loukili was er als de kippen bij om de 1-0 te scoren. Met een beetje meer geluk had de voor sprong nog voor rust verdubbeld kun nen worden. Mouchine Loukili kopte een vrije trap van Reneé de Bree rich ting Martijn Stalenhoef die enigszins schrok en overschoot. Onverwacht Na rust drongen de Bredanaars iets meer aan, maar de betere kansen bleven voor de thuisploeg. Zo knalde Van Veenendaal over na een assist van we derom Mouchine Loukili. In de zestigste minuut viel toch de on verdiende gelijkmaker. Johan Gabriëls werd bij een voorzet vrijgelaten en kopte langs Sennef binnen: 1-1. iterschap Vallei Eem kerstraat 16 jus 330 AJ Leusden De volleybalsters van STAM/SoVo Co hebben zaterdagmiddag de toe schouwers op koude rillingen ge trakteerd. De ploeg denderde bin nen vijf kwartier over Lycurgus heen, de nummer drie afkomstig uit Groningen. De dames wonnen met 4-0 in de Bunt (25-17,25-15,25-20 en 25-15) en veroverden daarmee de koppositie in de eerste divisie A.

Soester Courant | 2000 | | pagina 17