Red Stars ondervindt hinder uit andere hoek m Topsportbeoefenihg in zwembad Aqua Indoor Simpele zege heren MHC Blijspel bij De Rietpluim: 'Damesbezoek niet gewenst' Werk aan de weg in Soest Hulpve WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 18 Damesteam heeft geen kind aan Argon en boekt eerste zege BASKETBAL Coach Duinkikkers: "Ik ga vóór niets minder dan kampioenschap" WATERPOLO Dames winnen in Amstelveen: 2-3 HOCKEY Sportuitslagen VOETBAL zaterdag WOO en SEC schutteren in doelpuntenfestijn TAFELTENNIS Dikke nederlaag Shot tegen SKF Natuur Nabij rVN-wandeling rondom het Soester Hoogt Verkeerscontroles Friese studieavond Olympia begeleidt winterwandelingen Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot kond/warm buffet MOUNTAINBIKEN Eerste toertocht Sportprogramm^ Vrijdag 17 en zaterdag 18 november in De Rank 2ZZrrz25 Wie van Soest houdt leest de Soester Courant WOENSDAG 8 f &bloei Lezin ontwe kleine CDAV-avond o minderheden!) tPSS SWOS' teL 602368 Hans de Rond heeft in zijn loop baan als coach vaak goede scheids rechters meegemaakt. Heel slechte arbiters, dat is hem sporadisch over komen. Uitgerekend tegen concur rent Crackerjacks maakte de 'fluit- tist' het zaterdagavond wel heel erg bont. Red Stars kreeg in het verlo ren duel (71-66) liefst 36 per soonlijke fouten. In de laatste mi nuut stonden er nog vier Soester basketballers op het veld in Amers foort. De Rond zal nooit via scheldkanonna des zijn ongenoegen uiten, daar is hij de man niet na. Maar hij moet zich van binnen kapot geërgerd hebben aan de scheidsrechter die de wedstrijd voor zijn team op eigenhandige wijze aan het ver gallen was. Zijn spelers deden dat in de eerste helft wel en lieten duidelijk mer ken dat ze genoeg hadden van het op treden van de leidsman. De sfeer in de ploeg was danig verziekt. De Soester trainer vroeg een time-out aan en probeerde Red Stars te overtui gen 'dat ze de beslissingen moest accep teren. Na rust ging zijn team beter om met de emoties, maar ze hadden nog wel degelijk invloed op het spel van de Soesters. "Peter van Rijswijk (coach Crackerjacks -red.) stelde op een gege ven moment voor om van het veld te stappen. Hij vond het spel van ons ze ker niet hard. De scheidsrechter echter wel. Na afloop zei hij ook nog tegen me dat wij niet mochten winnen, hoewel Red Stars de betere ploeg was. Dat zegt hij niet vaak hoor", luidde het commen taar van De Rond. Hij wilde echter niet alles afschuiven op de leidsman, want zijn ploeg mocht voor de nederlaag de hand m eigen boezem steken. De basketballers speelden zeker niet goed. Een andere factor van belang was het geringe aantal spelers. Zo wa ren spelverdeler Gerben de Jong, Frank van de Wal en Peter van der Neut niet beschikbaar. Van der Neut gaf de voor keur aan het vijfde team waar hij trai ner/coach is. Van de Wal had een feest. "In anderhalf jaar is Frank nog nooit afwezig geweest. Als iedereen de sport even serieus nam als hij dan had hij deze keuze waarschijnlijk niet gemaakt. Ik kan hem dat niet kwalijk nemen." Tom my van Eeten nam de guardpositie van De Jong over en deed dat boven ver wachting goed. Ook Dennis van Wijk en Guido La Rose presteerden goed, de rest van het team acteerde onder het benodigde niveau om de Amersfoorters de loef af te steken. La Rose was als vanouds topscorèr van de ploeg met 31 punten. Toch had dat totaal iets hoger kunnen liggen, ware het niet dat La Rose bij een 66-64-achter- stand drie vrije worpen miste. "Hij heeft geen rust gehad", was de plausibele ver klaring van De Rond. Dames Het damesteam van Red Stars heeft de eerste zege in de eerste klasse kern Utrecht op zak door Argon terug te wij zen. De ploeg van coach Michel van Drie had een "makkie" in Beukendal: 73-36 (41-17)^ De Soesters speelden zeer goed en had den een agressieve openingsfase. Binnen tien minuten had de thuisploeg al een beslissende kloof geslagen, 22-6. De break, het wapen, liep zeer goed mede door de felle verdediging op de Mijd rechters. Red Stars liet zich ook niet van de wijs brengen toen de bezoekers overgingen tot een zone-verdediging. Tot genoegen van Van Drie. "Je hebt kans dat de' ploeg in slaap wordt gesust, want dit concept is vrij statisch. Gelukkig hield de ploeg de snelheid er in en wist ze de vrije man te vinden. Ik ben uiteirmate tevreden." Uitblinkster aan Soester zijde was Van- essa Vis, goed voor vijftien punten. Topscorer van Red Stars werd Yvonne Smink met twintig punten. Na nederlagen tegen de nummer één, drie en vijf van de competitie is| deze zege goed voor het zelfvertrouwen. Za terdag wacht Blue Herons uit Vianen, een ploeg die net als Argon in de onder aan staat in deze klasse. Geraldine Melgert is op weg naar een score voor het damesteam van Red Stars. De ploeg van Michei van Drie boekte een overtuigende zege op Argon. Foto: Aldo Allessie De waterpoloheren van de Duinkik kers zijn dit seizoen uitmuntend van start gegaan. De ploeg speelde vier wedstrijden en die werden allemaal in winst omgezet. De man achter het succes is coach Lionel Thomp son. Tijd dus voor een nadere ken nismaking. "Ik ga voor niets minder dan het kampioenschap." Thompson is bezig aan zijn eerste sei zoen als coach bij de Duinkikkers. In de zomer werd hij door het bestuur van de waterpolovereniging benaderd om de coaching bij Soesters op zich te nemen. Hoewel het wat vroeg is om nu al con clusies te trekken, lijkt de samenwerking zijn vruchten af te werpen. De Duinkik kers is vatbaar voor de veranderingen die de coach inmiddels heeft ingevoerd. De trainer wilde dat zijn spelers zich meer gingen realiseren dat ze met (top)sport bezig zijn. En dat is gelukt. "Die gedachtegang heerste hier eerst niet. Maar ik denk dat de ploeg nog niet zo gemotiveerd was dan dat ze nu is." De chemie was er vanaf het begin. "Voordat de zaak rond was, heb ik de ploeg eerst een aantal keren bekeken. We moeten elkaar wel liggen. Je moet jezelf bovendien de vraag stellen of de ploeg kan bereiken wat ik wil bereiken. De doelstelling is om de ploeg in drie jaar tijd twee klassen omhoog te bren gen." "Ik ga voor niets minder dan het kam pioenschap. Spelers die dat niet willen, kunnen er beter mee stoppen." Zijn aandeel in het succes van de waterpo- loheren moet volgens Thompson wel gerelativeerd worden. "Laat ik voorop stellen, als een ploeg zelf niet wil, dan gebeurt er niets. Motivatie leidt tot da den." De aanpak van Thompson, die in het dagelijks leven directeur van een bevei ligingsbedrijf is, blijkt te werken. Dat heeft hem geenszins verrast. "We zijn al twee maanden met elkaar bezig. In een bijeenkomst zijn de lijnen uitgezet. Wat gaan we doen en hoe gaan we dit doen? Het blijft natuurlijk de vraag of de ge leverde arbeid tijdens trainingen daad werkelijk uitmondt in resultaten. In de voorbereiding leverde de ploeg goede prestaties en dat brengt vertrouwen met zich mee", aldus de trainer die het spel met de paplepel kreeg ingegoten. Van jongs af aan was Thompson gefasci neerd door de sport. "Het is een harde, maar wel mooie sport. Een leek bestem pelt waterpolo al gauw als gemeen. Je bent zowel geestelijk als lichaam opti maal bezig. Bovendien gebruik je alle spieren in je lijf tijdens het spel. Bij an dere sporten is dat niet zo." Hij doorliep vele jeugdteams van Oranje en speelde bij enkele toppers uit de hoofdklasse. Na twintig jaar moest hij het actief beoefenen van de sport vaar wel zeggen door een hardnekkige schouderblessure. Hij deed in zijn loop baan vele indrukken van verschillende trainers op. "Ik heb heel wat toptrainers meegemaakt. Van elke coach krijg je wat mee. Die indrukken combineer je met je eigen indrukken en visie." Eenheid Wat voor een trainer bent u? "Ik ben ie mand die een ploeg meer als ploeg laat functioneren en daardoor ook beter wordt. Ik kan uit een ploeg halen wat er in zit. Toch kan ik het niet alleen'en de ploeg ook niet. Het is een eenheid. Ik ben heel fanatiek en daar heb ik al les voor over, maar ik ga niet over lij ken. Ik vind dat dat niet kan. Het is een slechte eigenschap als een coach geen rekening houdt met spelers." Wat is de meerwaarde van een coach bij waterpolo? "Niet elke coach heeft een meerwaarde voor een ploeg. Als het niet klikt, dan is de club gebaat bij een andere trainer. Ik denk dat een coach meerwaarde heeft als hij een team op een bepaald spoor kan brengen, dat tot een hoger niveau leidt." Om een wedstrijd te winnen is tactiek een onderdeel van het spel. Maar dat is niet de enige factor die bepaalt of een team wint of verliest. Drie andere zaken zijn ook van belang, namelijk de gees tesgesteldheid, de omgeving en de fysie ke gesteldheid. Bij de geestesgesteldheid gaat het om de motivatie van de spelers. De factor omgeving vergt enige uitleg. "Dan gaat het om het publiek, het zwembad en de watertemperatuur. De temperatuur heeft directe invloed op prestaties. Als je lichaam gewend is aan twintig graden en het water is 28 gra den, dan moet het lichaam een gewen- ningsfase doorstaan. Een wedstrijd duurt te kort om het lichaam te laten wennen aan de temperatuur van het water. Tactisch ingrijpen tijdens een wedstrijd ligt bij een waterpolocoach net even anders dan bij een voetbaltrainer. "Ploe gen kunnen bij, voetbal twee gezichten hebben. Voor rust lukt totaal niets, ter wijl er na rust een compleet ander spel letje wordt gespeeld. Bij waterpolo speel je vier keer zeven minuten. Tussen de periodes is een zeer korte pauze. Een coach kan dan de tactiek sturen, maar het zal zelden voorkomen dat een tac tische doorvoering winst of verlies zal betekenen." De tactische vormen moet een ploeg al in zich hebben. Een goede ploeg kan zelfstandig verschillende tactieken naar voren brengen. Het is aan de coach om zijn ploeg te stimuleren, te motiveren en te leiden, zodat ze optimaal in het wa ter kunnen functioneren." Beweeglijker Het spelletje dat Thompson graag wil zien, vergde bij Duinkikkers nogal wat aanpassingen. Maar dat lijkt inmiddels verholpen te zijn. Volgens de coach is zijn ploeg beweeglijker dan voorheen, mede door het ontbreken van een ech te midvoor bij de Soesters. "Een mid- voor scoort meestal de meeste doelpun ten, maar die heeft de ploeg niet. Je kan bijna geen enkele speler omturnen tot midvoor. Je hebt het of je hebt het niet. Bij ons is elke speler gevaarlijk. Elke positie is ook even moeilijk, heeft zijn eigen kwaliteiten en kenmerken." Hoewel de midvoor in het hedendaag se waterpolo een primaire functie heeft binnen een team en het tactisch concept bij verschillende ploegen gebaseerd is op de kracht van de midvoor, mist de Duinkikkers zo'n speler niet. De ploeg staat gewoon bovenaan in haar klasse met een honderd procent score uit vier duel. Zaterdag gaat het team van Thompson naar Reuring om de vijfde zege in de wacht te slepen. De coach zal waarschijnlijk met minder geen genoe gen nemen. Het herenteam van MHC Soest heeft ook de achtste wedstrijd in de derde klasse in winst omgezet. De ploeg van Matias Slagt behaalde een eenvoudige zege op Mezen (1- 7), maar deed dat zeker niet overtui gend. Wellicht speelden de hock eyers met de handrem er op aange zien over anderhalve week de top per tegen Amersfoort op het pro gramma staat. Coach Slagt was dan ook zeker niet te vreden over de verrichtingen van zijn team. Sommige spelers gingen teveel voor individuele glorie en dat past vol gens hem niet in het concept. Boven dien misten de withemden teveel kan sen. "Ze wilden het te mooi doen of het duurde te lang. De opdracht was om secuur met de mogelijkheden om te gaan. In die opzet zijn ze niet geslaagd." En zoveel kansen krijgt zijn ploeg niet als Amersfoort over ruim een week op bezoek komt. Daar moet verandering in komen, stelt Slagt. "Als de ploeg met deze instelling hockeyt, dan redt ze het niet tegen Amersfoort. Onze kwaliteit hangt blijkbaar af van de kwaliteit van de tegenstander. Dat is geen goed te ken", aldus Slagt. Slecht spel of niet, MHC had geen kind aan Mezen. Bij rust stond het 0-3 door treffers van Garald Glaucke, Pepijn Goedhart en Rein Jansen. De produc tie kwam al in de beginfase tot stand. Het duurde lang voordat de Soesters weer het net wisten te vinden. Goedhart scoorde zijn tweede van de middag. Het doelpunt bleek een aanzet tot meer goals aan Soester zijde. Justin van der Born (twee keer) en Jeroen van Tol til den de eindstand naar 1-7. Dames Het damesteam is er eindelijk in ge slaagd de eerste overwinning in een uit wedstrijd te boeken. In Amstelveen ver sloegen de Soesters Myra met 2-3. Coach Peter Weisscher was zeer content met de punten. Bovendien roemde hij het spel van zijn formatie. "Het is lang geleden dat de meiden zo goed gespeeld hebben", zei Weisscher. Volgens hem acteerde MHC zeer gedre ven, fel en was geen moment ongerust toen de ploeg al in de beginfase op ach terstand kwam. Jeske Kapitein verzorg de de gelijkmaker. Dat was ook de rust stand. In de tweede helft bleven de bezoekers het betere van het spel houden, ondanks opnieuw een vlugge goal. Kapitein bracht MHC weer naast Myra. Vlak voor tijd paste Weisscher een "gouden wissel" toe. Judy Corsmit kwam in het veld voor Kapitein en scoorde het win nende doelpunt. ZWEMMEN Duinkikkers Ondertopper A 4x50m wisselslag estafette: Suzanne, Elize, Stephanie, Martje 45.27 PR, 2.24.22; Fabian, Remko, Sebastiaan, Stefan 40.06 PR, 2.28.66. lOOm vrije slag: Suzanne Schuurman 1.24.90 PR, Martje van Velzen 1.18.34 PR, Stephanie Epskamp 1.09.21, Fabian Versteeg 1.09.81 PR, Stefan van Tol 1.20.23 PR, Remko Hooft 1.08.98 PR, Sebastiaan Schuurman 1.03.82, Audrey Schellinkhout 1.55.36, Maaike de Boer 1.32.01, Anne Cukier 1.32.54 PR, Sven van Zanten 1.39.73 PR. lOOm schoolslag: Audrey Schellinkhout 2.01.26, Anne Cukier 1.51.60, Eline Schoenmaker 1.39.54 PR/25, Brent Ellemans 2.17.13, Sven van Zanten 1.52.60 PR, Martijn Smeets 1.38.23 PR/25, Sander Pastink 1.52.97 PR, Suzanne Schuur man 1.35.66 PR, Elize Stolze 1.33.05 PR, Martje van Velzen 1.33.34 PR, Stefan van Tol 1.43.06 PR, Fabian Versteeg 1.32.39 PR, Remko Hooft 1.25.34. 2 OOm rugslag: Elize Stolze 3.16.33, Stephanie Epskamp 2.59.18, Sebastiaan Schuurman 2.41.34. 50iti vlinderslag: Maaike de Boer 43.89 CR/PR/3e, Eline Schoenmaker 44.13 PR, Sander Pastink 51.00 PR/35, Martijn Smeets 54.55, Connor Ellemans 1.00.02. Trainer Ruud van Rouwendaal had na afloop het gevoel dat hij naar een aflevering van 'comedy-capers' had gekeken. In Utrecht volgde de ene kolderieke situatie de andere op. WOO en SEC sloten het duel af met een 4-4-geIijkspeI. Voor de neutrale toeschouwer was het misschien een genot om beide ploegen te zien schutteren, maar voor Van Rou wendaal betekende het een minder ple zierige middag. Het puntenverlies tegen dit "bierelftal" was totaal onnodig. "In de verdediging maakt SEC zulke rare fouten, dat kost gewoon punten." De Soesters missen een ervaren speler in de achterhoede die zijn teamgenoten hier en daar bijstuurt. René Ribberink was daarvoor de ideale man, maar de ex-coach gaf na enkele wedstrijden te kennen dat hij het niet meer kon com bineren met zijn trainerschap bij de zon dagvereniging de Zebra's. In de eerste helft stond het 2-1 voor de thuisploeg. Mark Schendeling was voor de Soesters de doelpuntenmaker. De stand was volgens Van Rouwendaal te gen alle wetten van de logica in. SEC maakte de wedstrijd, maar zag WOO via twee uitvallen toch op voorsprong komen. In de tweede helft werd het zelfs 3-1 door een eigen goal van Mischa Wijn bergen. Het va banque-concept van SEC lever de de aansluitingstreffer van Teus Ver woerd op. Met nog zeven minuten op de klok werd het zelfs 3-3 door een prachtige lob van Remy van de Pol. In blessuretijd scoorden de Utrechters hun vierde doelpunt en leken daarmee het duel te beslissen. Totdat de keeper van WOO geweldig in de fout ging. Een terugspeelbal rolde onder zijn voet door en verdween in het doel, waardoor SEC op goedkope wijze toch nog een punt mee naar huis nam. De tafeltennissers van Shot hebben zaterdagmiddag hun vierde 9-1-ne- derlaag van deze herfstcompetitie geleden. De Soesters konden zon der Martin Fransen, die op het laat ste moment moest afhaken, geen vuist maken tegen het tweede team van SKF. Vlak voor het vertrek naar Veenendaal meldde Fransen dat hij niet mee kon doen. "Tijd om nog iemand anders te regelen was er niet meer, dus toen zijn we maar met z'n tweeën gegaan", zei Erik Merkus. Dit levert de derdedivisio nist niet alleen een boete op, de Soes ters stonden in de wedstrijd ook bij voorbaat al met 3-0 achter. Het verzwakte Shot had daarnaast nog eens de pech dat SKF dit keer wel in de sterkste opstelling speelde. In de heen wedstrijd was het duel in het Orlando- gebouw nog in 5-5 geëindigd, maar dat zat er in Veenendaal geen moment in. De zwakke Bos was namelijk vervangen door Van Geffer, een versterking voor de thuisformatie. Van Geffer kwam voorheen ook in het eerste team van SKF uit. Het lukte Merkus en Robbert Huisman niet om Van Geffer en de eveneens sterk spelende Vonk een punt af te snoepen. Huisman kwam nog wel in de buurt, maar het laatste zetje bij de Soes ter ontbrak. In zijn laatste partij begon de vermoeidheid toe te slaan bij Huis man. Aalbers profiteerde daarvan en pakte het punt, Merkus won wel van Aalbers en redde daarmee de eer voor de Soesters. Hij kon tegen de speler van SKF zijn eigen spel spelen. "Ik hoefde eigenlijk niet veel te doen voor de overwinning", luidde het commentaar van Merkus. NatuvirtMSchwrrJngsftOucol IVN Eemland organiseert op zondag 12 november om 14.00 uur een wandeling rondom het Soester Hoogt. Het gebied kreeg zijn vorm zo'n 150.000 jaar gele den. Vanaf 2500 jaar geleden voor onze jaartelling is er een begin van vestiging van bewoners. Uit de tijd van o.a. de Klokbekercultuur stammen de grafheu vels, die op de hellingen van het Soes ter Hoogt liggen. De tocht biedt veel afwisseling: Kleine heideveldjes met natte en droge delen, Eikenstruwelen, ruigtevegetatie en ver der groeit er ook de manshoge Japanse Duizendknoop. In het bosgedeelte staan diverse naald- en loofbomen met afwis selende onderbegroeiing. Tijdens deze wandeling zal het accent liggen op pad destoelen, heide, bessen en bladverkleu ring. Natuurgidsen van het IVN wijzen op flora en fauna in dit gebied. Start punt van de wandeling is parkeerplaats aan de van Weerden Poelmanweg te genover restaurant 't Hoogt in Soestdui- nen (route-aanduiding IVN). Duur van de wandeling is ongeveer 2 uur. Infor matie: tel. (030) 2292639. Bij een parkeercontrole op de Van Weedestraat werden vorige week dins dag tussen half tien en kwart voor elf 's morgens twaalf bekeuringen uitgeschre ven. Op de Vredehofstraat werd tussen half twee en vier uur 's middags een snelheidscontrole gehouden. Van de 1827 voertuigen die het controlepunt passeerden, reden er 146 te hard. De maximumsnelheid was 83 kilometer per uur, terwijl 50 is toegestaan. De Friese vereniging Frysk en Frij orga niseert op donderdag 16 november een studieavond in de Ontmoetingskerk, Minckelerstraat 161, Hilversum. Dr. P. Hemminga van de Fryske Akademy komt spreken over "Fan Ljouwert nei De Haach en fan Hilversum nei Brus sel", over Fries en andere regionale ta len. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Toegang vrij. De wandelsportvereniging "Olympia" organiseert aanstaande zaterdag, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandel sport Bond (SGWB), de eerste van drie winterwandelingen in Soest-Zuid. Be langstellenden kunnen zich inschrijven voor wandelingen van 5, 10, 15 of 20 kilometer. Voor deze recreatieve wan deltocht zijn nieuwe parcoursen uitgezet die de wandelaars de verschillende na tuurgebieden van Soest en Soestduinen laten zien: het aardkundig monument De Korte en Lange Duinen, De Zoom, Pijnenburg en het terrein van Zonneglo ren. De start is op zaterdag 11 november bij het clubgebouw van atletiekvereniging "Pijnenburg" aan de Wieksloterweg, tussen 10.00 en 12.00 uur voor de tocht van 20 km en tot 13.00 uur voor de overige afstanden. Het inschrijfgeld be draagt 3,25 per persoon, ongeacht de leeftijd, en kan bij de start worden be taald. Op alle invalswegen naar Soest worden borden geplaatst die de wande laars naar de startplaats leiden. De ove rige wandeltochten organiseert Olympia volgend jaar op zaterdag 27 januari en 17 maart. De start is dan op een ande re locatie. Inlichtingen: M.Visser, tel. 035-6024490 of W. van Steendelaar, tel. 035-6020005 (na 19.00 uur). Cafetaria en tefhuis Dagschotels woensdag Escargot-steak met gekookte aardappelen en rode kool donderdag Kipkluiven met patat en sla weekend Katenhaasje met aardappel maandag Spaghetti met ham, kaas en sic dinsdag Hutspot met een sudderlapje Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Het verzetten van de zomertijd naar de wintertijd, is voor veel fietsers ook het sein om de racefiets op zolder te stallen en de mountainbike te voorschijn te ha len. Tempo Toer organiseert op 11 novem ber daarom haar eerste veldtoertocht van dit winterseizoen. Geen tijd om een buikje te kweken, maar gelijk weer het bos in voor een rit van dertig of vijfen veertig kilometer. De starttijd is tussen negen en tien uur bij het clubhuis Tempo gelegen aan de Industrieweg in Soest. Inschrijven is mogelijk vanaf 08.45 uur. Het inschrijf geld bedraagt zes gulden. NTFU-leden krijgen twee gulden korting. Mocht deze tocht u goed zijn bevallen, op 2 december van dit jaar is de volgen de tocht. Op 13 januari en 24 februari staan er nog twee ritten op het program ma. ZATERDAG 11 NOVEMBER Badminton 13.30 uur Sjeve Shuttle-Selby (Bun schoten) Basketbal 15.00 uur Red Stars (H)-SBU (Beu kendal) 18.30 uur Blue Herons-Red Stars (D) (Vianen) Korfbal 16.50 uur Eemvogels-HKC 5 (Aqua- Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Zuidvogels (Eem- weg) 14.30 uur Hees-Unicum (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-DVSU (Bosstraat- West) Volleybal 17.00 uur DeVolCo'88-STAM/SoVo- Co (Deventer) 17.00 uur Salvo'67-STAM/SoVoCo (Maartensdijk) Waterpolo 20.00 uur Reuring-Duinkikkers (Scharwoude) ZONDAG 12 NOVEMBER Handbal 14.00 uur de Blinkert-Smeeing/BDC (Haarlem) Hockey 12.45 uur USHC-MHC Soest (D) (Utrecht) Voetbal 14.00 uur Hollandia-Soest (Hoorn) 14.00 uur SEC-Victoria (Bosstraat- West) MAANDAG 13 NOVEMBER Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/Davo-Jos Geerling (Beukendal) Op vrijdag 17 en zaterdag 18 no vember brengt de Soester toneelver eniging De Rietpluim het blijspel in drie bedrijven "Damesbezoek niet gewenst" van Erfried Smija op de planken. Dat gebeurt beide avon den in De Rank, Soesterberg- sestraat 18. Weduwnaar Fred Nijholt wordt 60 jaar. Dat wil hij in alle rust vieren, samen met z'n buurvrouw Resie, die ook alleen is en hem vaak helpt met huishoudelijke karweitjes. Maar dan... een invasie van vrouwen komt hem op z'n verjaardag verrassen! Daar zijn z'n schoonzus met haar zoon, een "vakantieliefje" met haar De spelersgroep van De Rietpluim. dochter, een verre nicht... Al snel merkt Fred dat de belangstelling niet zozeer zijn persoon betreft maar meer z'n geld. En om diezelfde reden kunnen de da mes eikaars bloed wel drinken. Fred is ten einde raad. Hoe raakt hij die kren gen kwijt? Het publiek kan getuige zijn van deze problemen en de vaak kolderieke oplos singen. Kaarten zijn in voorverkoop te verkrijgen bij H. Hagen, Lange Brink- weg 25, tel. 6011416; H. Starink, Haze- pad 74, tel. 6022070; M. Posthuma, Ei kenlaan 81, tel. 6020073, en T. Rui- zendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 6010490. Rioolvernieuwing 't Hart Het vervangen van de riolering in de Koninginnelaan tussen de Hartweg en de Beckeringhstraat vindt nu plaats. Over dit gedeelte van de Koninginnel aan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Het werk zal een flinke periode duren. Buslijn 71 rijdt tijdens het werk via de Nieuwstraat. Bestraten Lange Brinkweg De Lange Brinkweg bestraat men op nieuw tussen de Oude Raadhuisstraat en de Korte Kerkstraat. Het werk startte vanaf de Oude Raadhuisstraat. Op dit gedeelte van de Lange Brinkweg is tij dens het werk geen doorgaand verkeer mogelijk. Het werk zal rond 15 novem ber afgerond kunnen zijn. Bestraten Staringlaan Na de Lange Brinkweg start de aanne mer met het opnieuw bestraten van de Staringlaan. Het bestraten betreft de hele breedte van de weg. Ter plaatse van het werk is geen doorgaand verkeer mogelijk. Ook dit werk zal naar ver wachting minstens drie weken duren. Deze werkzaamheden zijn sterk afhan kelijk van het weer. Juist voor bestra- tingswerk mag het niet al te veel rege nen. Tijdens de werkzaamheden worden de winkels, bedrijven en woningen aan afgesloten weggedeelten zo veel moge lijk bereikbaar gehouden. Als de huis- vuilauto's vanwege werkzaamheden niet langs de woningen kunnen rijden, zorgt het personeel van het aannemersbedrijf voor het verplaatsen van de containers naar een verzamelplaats. Voorwaarde is wel dat de afvalcontainers 's morgens op het trottoir van de woning of daar direct bij staan. Ook moet het juiste huisnum mer nog duidelijk leesbaar zijn om in het bezit te blijven van de eigen contai ner. Hemelwater-opvang de Eng In de omgeving vanaf het pad vanaf de Enghenbergsteeg en het parkeerterrein van de volkstuinen naar de Nieuweweg worden extra voorzieningen aangebracht om regenwater op te vangen. In het pad plaatst men extra straatkolken. Boven aan het pad komt een grotere bak over de hele breedte van het pad afdekt met een rooster. Het water daaruit loopt naar infiltratiekratten die op het ge meentelijk terrein in de grond worden aangelegd. Regelmatig regenwater op de Nieuweweg en in de tuinen van de aan- wonenden zorgen voor hinder. Met de extra putten en opvangvoorzieningen met de hinder in ieder geval flink ver minderen. Tijdens bepaalde werkzaam heden kan het pad ook niet door de wandelaars gebruikt worden. hl O CS Koninklijk Moalichapplj Tuinbouw flanlkundt Afd. SOEST Op woens vember Groei en een lezin EHBO-gebouw, Parallelwe C. van Arnhem komt sprei ontwerpen van kleine tuiner lekeurig tuinboek ziet me fantastische foto's van mooi frisgroene gazons, uitbundi planten, uitgekiende doe knusse zitjes, maar in de pi allemaal niet zo eenvoudig boom wordt soms wel heel i border kan tegenvallen of combinaties komen niet uit gevolg is: ploeteren zonder Mevrouw Van Arnhem hei we ontwerpmethode voor 1 ontwikkeld. Tuinierders kui ren van haar grote ervaring komst begint om 20.00 ui leden gratis; niet-leden 5, koffie/thee). Het CDA-vrouwenberaad langstellenden uit voor ei avond over het minderhed woensdag 15 november in i de kapel, Kapelweg 15 in h vang 20.00 uur. Spreekster CDA-leden Gerda Verbu Plonia Pieper-Hagen (stater Radj Ramcharan (raad Nie Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienst Hulp in dringende moeil zaterdag, zondag en algem feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst S< Hulp aanvragen dagelijks en 10.00 uur, tel. (03^ 352626 of 351658. Nazorg borstkankerpat Informatie: Borstkanker in trum Utrecht (BIC), 2319924, di. t/m. vrij. uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00 Stadsring 31A (Vi Amersfoort, tel. (033) 461 anoniem wilt blijven kan d Meidenteiefoon Voor specifieke meisje Maandag 19.00-21.00 uu: 16.00-18.00 uur; dondei 21.00 uur, tel. (030) 232^ Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen he terrein van de bijstand ki mee terecht bij de werkgro in de Bijstand, telefonisi 12.00-13.00 of na 18.00 tel. 6017431 of 6018555. Spreekuur:elke 2e vrijt maand, 10.00- 11.30 uur, nationaal Vrouwencentrur 313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak v< fers van misdrijven en verk len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemlan 24 uur per dag telefoniscl voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.00 6027719; tussen 23.00 ei via de meldkamer van de se politie, tel. 033-46666f Al-Anongroep Soest Steun aan familie van dege matig veel drinkt of dronk, (Soest) of 5415474 (Baan Ouders van een overledi Landelijke zelfhulporgani tactadres: Eveline Mossel straat 543, 3765 XR 6014310. Thuishulpcentrale Eem Oe THC biedt partners er dementerenden, van chro: en ouders van verstandelijk lijk gehandicapte kinderei actief of passief oppassen ligers. Informatie: tel. 033 Stichting Thuiszorg Een voor verpleging en verzoi huren, en kopen van verpli voedings- en dieetvragen hebureau voor zuigelingen tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werk Spreekuur op werkdagen t eu 10.00 uur, Burgeme thestraat 74, tel. 6036800 Jongerenspreekuur GG Voor jongeren van 12 tot 2( dag 15.30-16.30 uur, Zc Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofylaxe d'ng op de bevalling. Conti v-d. PoU, Clauslaan 23, 376 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwe e.o. Contactadres: Nelleke Wij Brinkweg 18, 3761 ED 6022122 (9.00-11.00 u 6014310. Seniorenbus Informatie en opgave: el 09.30-16.00 uur, tel. 6019 Anonieme Alcoholisten A.A.-werkgroep Soest, de veenbesstraat 2: dinsdaga ntir. Informatie: tel. (0346' (035) 6021558. A.-werkgroep De Weg I nesserweg io, Baarn: ma uur- Informatie: 6013027 en 6022937. Zwangerschapstelefoon ?0r Problemen rondom rt&K' da8ehjks 13.00-17.' ^35) 6260660. Personenalarmering en mogelijkheid om hulp P n m gevaJ van nood. In ^nmeküng, tel. 6014114; I jr j ^/Schreeuw om Leve na J ongewenste zwan abortus; Ruitersweg 3

Soester Courant | 2000 | | pagina 18