I En dit zijn de knallers van deze week: 17.50 .99 8.98 5.49 Ouderencommissie wil alleen weg als er iets beters voor terugkomt NIJHOf ZONDAG OPEN NIJHOf Burgemeester schenkt gemeentepenning aan kampioen Robin Ammerlaan Huis-aan-huis inzameling van kleding en textiel Hogere subsidies moeten werkzoekenden stimuleren Miranda kïio 99 ct SOESTERicOURAAST OPEN HUIS WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 79e JAARGANG NO. 12 3 Actueel 5 Actueel 15 Soesterberg 17 Sport "Aan behoefte is niets veranderd' Morgen vanaf 08.30 uur Snelheidscontrole Abonnementsprijs Soester Courant: f 17,50 per V2 jaar Zendmast te hoog OPELS A. van der Lee nodigt u graag uit op donderdag 16 november a.s. voor een gezichtsbehandeling voor slechts fl 45,- Promotie-actie: Jonagold appels Sunil wasmiddel Salami Fijne cervelaat Riblappen Palingfilet VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 OESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG College verwerpt bezwaren tegen uitbreiding hotel. Witte wil onderzoek naar basisscholen niet storen. VW en Wereldwinkel voor de kerst klaar. 'Communicatie is kwestie van vallen en opstaan'. Acht varianten voor invulling plan Spoordal. Commissie wil nieuwe exploitant Aqua Indoor. Soest ruilt bomen graag voor zandverstuiving. Soest bestrijdt armoedeval met studiefonds. 'Postpoint' in plaats van lelijk verzamelgebouw. Hulpdienst gaat vervoer bieden voor scootmobiel. Geslaagd najaarsconcert muziekvereniging Odeon. Opening mediapostoraat is begin van het spirituele. Noodlot SO Soest slaat toe in slotminuut. WZ'49 dankt keeper Mark Brouwer. Volleybalsters bezorgen coach koude rillingen. BDC proeft weer de zoete smaak van winnen. De adviescommissie Ouderenbe leid legt zich niet zomaar maar neer bij de plannen tot opheffing, die het College van B. en W. voor haar heeft bedacht. Dat blijkt uit de antwoord brief die de commissie inmiddels heeft teruggeschreven aan het Col lege van B. en W. Ze heeft daarmee gewacht tot er vanaf het Raadhuis plein een duidelijk besluit genomen zou worden, en dat is er nu: het voorstel aan de raad om te commis sie op te heffen. "Het zij zo," aldus COB-voorzitter L. Hoes. Die opmerking slaat overigens niet op de inhoud van het Collegevoorstel, want het bestuur van de commissie is het er zeker niet mee eens, zoals ze ook met B. en W. en de gemeentesecretaris van mening verschilt over de veronderstel de "achterhaaldheid" van de commissie. Wel grijpt Hoes de gelegenheid aan om zich nog eens uitvoerig te beklagen over het feit dat de gemeente - noch het College, noch de raad, noch de ambte naren - ooit serieus met de commissie is omgegaan. Zo kon er, door gebrek aan informatie van de gemeente, eigen lijk nooit tijdig gereageerd worden op allerlei plannen en besluiten, die voor de oudere inwoners van Soest wel degelijk van belang waren en zijn, vóórdat de gebruikelijke belangenbehartigers (o.a. de ouderenbonden) via de inspraak in vloed uitoefenden. Met de reactie van de commissie kon meestal ook weinig meer gedaan worden. Geen kaas gegeten Hoes wijst er verder op dat het College er maar niet al te zeer op moet vertrou wen dat er binnen het gemeentelijk ap paraat voldoende kennis-van-zaken in huis is als het om het ouderenbeleid gaat. Dat is ondenkbaar, vindt hij. "Ei gen lekenervaring kan de ambtenaar desnoods nog wel oproepen voor kin- der-, jeugd- en "nog niet ouderen"-za ken, maar dan houdt het op. Voor ouderen kan hij dat niet; dat moet nog komen." Van een echt ouderenbeleid hebben ze aan het Raadhuisplein - vrij vertaald - geen kaas gegeten, aldus de voorzitter van de bedreigde commissie. Aan de behoefte die destijds tot het oprichten van de commissie heeft geleid is tot op heden niets veranderd. Hoes constateert overigens dat "gelukkig" ook het College dat vindt. Hij bestrijdt echter dat de commissie geen wezenlij ke waarde toevoegt aan de besluitvor ming. Dat lijkt dan misschien wel zo, maar dat komt dan omdat het gemeen telijke apparaat niet willig is geweest om eraan mee te werken dat de commissie haar taak naar behoren kan uitvoeren. Dus dat kan dan toch geen argument voor opheffing zijn, meent Hoes. En bovendien: dan had het College daar in de afgelopen jaren óók wel eens wat aan kunnen doen. "Maar maatregelen ter eliminatie van de tegenwerking ontbra ken." Geen 'papieren zaak' De commissie vindt dat het College, als het er zo van overtuigd is dat een andere structuur aantoonbaar beter is voor het ouderenbeleid in Soest, daarvoor dan maar met een onderbouwd voorstel voor de dag moet komen. Maar dan moet het wel zeker zijn dat die andere structuur geen "papieren zaak" wordt en dat de gemeente er serieus mee om- Morgen - donderdag 9 novem ber - organiseert kringloopcen trum Spullenhulp in Soest weer een huis-aan-huis inzameling van overtollige kleding en andere textiel. Vanaf 08.30 uur kan men de textielzak (die men via de brievenbus ontvangt) aan de weg zetten. De kringloopmedewer kers komen diezelfde dag langs om de textielzak op te halen. Alle ingezamelde textiel komt voor hergebruik in aanmerking. De ingezamelde textiel gaat naar het Soester bedrijf Kringtex. Dat bedrijf is eigendom van een aantal kring- loopbedrijven binnen de provincie Utrecht. Kringtex is twee jaar gele den opgericht met als doel herbruik bare kleding te sorteren, zowel voor kringloopwinkels in de regio als voor export en andere hergebruiksdoel einden. De kleding wordt door vak kundig personeel uitgepakt, gesor teerd en klaargemaakt voor levering aan de kringloopcentra, die deze dan weer voor aantrekkelijke prijzen te koop aanbieden ten behoeve van mensen met een smalle beurs en an dere geïnteresseerden. Uniek in Ne derland is dat Kringtex daarnaast ook nog partijen kleding exporteert naar o.a. Afrika. Voor kleding die niet meer geschikt is om gedragen te worden zijn afnemers beschikbaar die deze partijen tot poetskatoen kunnen verwerken. Dringend verzoek Helaas is natte kleding onbruikbaar. Daarom het dringende verzoek om de textielzak goed dichtgeknoopt aan de weg te zetten. Voor eventuele op merkingen en/of vragen over deze actie kan men contact opnemen met het kringloopcentrum in Baarn: tel. (035) 5421895. Wie ook nog andere bruikbare spul len heeft aan te bieden kan natuur lijk altijd terecht bij kringloopcen trum Spullenhulp in Soest, tel (035) 6018730. De medewerkers maken graag een afspraak om langs te ko men en de aangeboden spullen mee te nemen. Spullenhulp hoopt dat iedereen ge bruik zal maken van deze mogelijk heid om overtollige kleding van een nieuwe eigenaar te voorzien, want: "Hergebruik is een goed gebruik!" 12 NOVEMBER VAN 10.00 - 17.00 UUR De afgelopen weken stonden bij Nijhof in het teken van thuiswerken. Kom langs en profiteer nog t/m deze koopzondag van onze speciale thuiswerk-aanbiedingen: 20% korting op alle bureaus 20% korting op alle Bigso opbergboxen Bovendien worden uw gordijnen gratis op maat gemaakt. bouwen woonwaren. baarn Nijhof. Minervoweg 3. 3741 GR Baarn, Telefoon 035 54 86 111 gaat. Zo lang dat niet vaststaat en zo lang noch de commissie, noch de poli tiek het er formeel mee eens zijn, moet de commissie blijven voortbestaan en heeft ze recht op loyale medewerking van het gehele gemeentelijke apparaat. "De commissie vertrouwt erop dat zij, als u na het overwegen van dit advies, desondanks een voorstel aan de ge meenteraad voorlegt, evenals de oude renbonden tijdig de gelegenheid krijgt zich hierover te beraden. Het zou één van de weinige voorbeelden zijn dat deze commissie serieus wordt geno men..." klinkt het bitter. Geen verrassingen In het ambtelijk advies dat gemeentese cretaris Wim de Kam aan het College heeft verstrekt constateert deze dat de reactie van de commissie voor zichzelf spreekt en ook geen verrassingen bevat. "Het is nu aan het College om te beslis sen of het voornemen wordt uitge voerd." In het Collegebesluit - overi gens óók door De Kam geformuleerd - staat dat de reactie van de commissie het College geen c.q. onvoldoende re den geeft om terug te komen op (be doeld zal zijn: van, red.) het voornemen om een voorstel te doen tot opheffing. Dat voornemen komt binnenkort een keer aan de orde in de raadscommissie Welzijn, als daar de Nota Ouderenbe leid wordt geëvalueerd. De politie heeft donderdagmorgen tus sen half tien en twaalf uur een snel heidscontrole gehouden op de Birk- straat. In totaal passeerden 1747 voer tuigen het controlepunt, waarvan er 30 bestuurders te hard reden. De maxi mumsnelheid bedroeg 74 kilometer per uur terwijl 50 is toegestaan. De Soester Courant ontkomt dit jaar helaas niet aan de doorberekening van de stijgende productiekosten. Per 1 januari 2001 gaat de abonnements prijs daarom omhoog naar f 17,50 per half jaar, een verhoging van slechts twee kwartjes. Voor post abonnementen geldt vanaf die datum een prijs van f 35,00 per halfjaar. De losse-nummerprijs blijft 1,00. Wie het abonnement betaalt met een zgn. periodieke overschrijving hoeft zelf geen actie te ondernemen. Wij rekenen op het begrip van de abon nees. Uitgeverij Smit/ Soester Courant ,De aanvraag voor een zendmast door een bewoner aan de Sloothaak hebben B. en W. gedeeltelijk afgewezen. Zijn voorstellen van een zendmast met een hoogte van 18 of 12,5 meter mogen niet worden uitgevoerd, omdat het uitzicht van de bewoners door de mast zou wor den belemmerd. Bovendien acht de ge meente een ongebreidelde groei van masten onwenselijk. Een alternatief van de Soester, een mast van 2 meter hoog op het dak van zijn woning, wil het ge meentebestuur nog een keer bespreken. De gemeente Soest wil uitkerings gerechtigden stimuleren meer aan scholing en vrijwilligerswerk te doen door hen hiervoor extra geld te geven. De subsidie voor vrijwilli gerswerk gaat omhoog van 100 naar 156 gulden netto per maand, de scholingssubsidie komt maande lijks op 50 gulden netto. Het Colle ge van B. W. gaat akkoord met het voorstel, waarover de gemeenteraad nog moet besluiten. De stimulering van uitkeringstrekkers is landelijk beleid. Zo heeft Soest meer geld van het Rijk ontvangen voor sub sidies in het kader van de Wet Inscha keling Werkzoekenden (WIW), waaruit de verhoging van de scholings- en acti viteitensubsidies zou moeten worden betaald. Ook heeft de Rijksoverheid de zogenoemde uitstroompremie, een een malige uitkering voor mensen die een baan vinden, verhoogd van 2500 tot 4000 gulden netto per 1 januari 2001. Dit bedrag wordt rechtstreeks door het Rijk betaald en loopt niet meer via de gemeente. "Om de werkzoekenden te Birkstraat 30 - 3768 HH Soes Telefoon (035) 601 23 64 BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-6024294 blijven stimuleren, betaalt de overheid de uitstroompremie wel in termijnen", tekent Wilma van de Riet van de ge meente Soest hierbij aan. Project Balans De verhoging van de (activitei- ten)subsidie voor vrijwilligerswerk tot 156 gulden is bedoeld om zoveel moge lijk "fase4-cliënten" te bereiken. Het gaat hierbij om bijstandstrekkers, die binnen afzienbare tijd niet (meer) aan de slag komen op de reguliere arbeids markt. Speciaal voor deze groep loopt het project Sociale Activering bij de Stichting Balans. Om in aanmerking te komen voor de (verhoogde) subsidie voor vrijwilligerswerk, zouden de deel nemers aan het project minimaal 12 uur per week moeten werken. Deze voor waarde komt echter te vervallen voor de fase4-cliënten die actief zijn bij Balans. De gemeente verhoogt de scholingssub sidie tot 50 gulden netto per maand en betaalt het bedrag als de noodzakelijke scholing met succes is afgerond. Als voorwaarde voor het verkrijgen van de maximale subsidie van 2490 gulden stelt de gemeente dat binnen een jaar na de scholing een baan in dezelfde richting wordt gevonden. Bovendien wordt dit bedrag losgekoppeld van de uitstroom premie, omdat die per 1 januari 2001 niet langer door de gemeente maar di rect door het Rijk wordt verstrekt. Paralympics-kampioen Robin Am merlaan kreeg een warm onthaal afgelopen woensdag in het gemeen tehuis. De raadzaal, waar de huldi ging om 11.30 uur zou plaatsvin den, stroomde ver voor de aanvang vol met familie, vrienden en buren. De Soester tennisser wachtte de gas ten voor het gemeentehuis al op in een rode auto met daarop de tekst 'Robin, gefeliciteerd met goud'. Het autobedrijf Van Rooij had de auto de hele week aan de sporter be schikbaar gesteld. In afwachting van de entree van de win naar van het goud brengt de boeren- blaaskapel de sfeer er in de zaal flink in met 'We are the champions' melodieën. Het enthousiaste publiek, uitgedost met hoedjes en slingers klapt ongeduldig mee. Bij zijn binnenkomst wordt Robin in een regen van confettislierten verwel komd met luid een applaus. De sporter neemt glunderend samen met zijn part ner Tessa van Gooi en drie weken oude zoontje Danny Luc plaats op de versier de stoelen voor in de zaal. Fototoestel len flitsen, camera's staan overal en Robin lijkt te genieten van alle aan dacht. Nadat iedereen de gelegenheid heeft gekregen hem te feliciteren laat burge meester Janssen in zijn toespraak mer ken hoe hij en vele anderen in Soest de afgelopen weken met de sporter hebben meegeleefd. Hij prijst Robin om zijn verovering van goud in de finale van het herendubbel tennis op de Paralympics en overhandigt hem de gèmeentepen- ning. "Robin Ammerlaan, u bent een bijzonder positief ingesteld mens, met een aanstekelijke wilskracht. U heeft een in het oog springende voorbeeld functie voor anderen, met buitengewo ne prestaties," aldus de burgemeester. Ondersteunend thuisfront Ook zijn partner Tessa van Gooi en zoon Danny Luc worden in het zonne tje gezet. 'Een stevig en ondersteunend thuisfront is heel belangrijk' vindt Jans sen, en overhandigt Danny Luc een enorme knuffelschildpad met een gou den medaille om. Robin en Tessa krij gen een cheque van 2000 gulden voor een reisbestemming naar eigen keuze. Daarna richt de burgervader de aan dacht op Theo Vlug. De Soester was in Sydney als scheidsrechter actief geweest bij het rolstoelbasketbal. Als blijk voor waardering wordt hem namens het ge meentebestuur een herinneringsplaquet te aangeboden. Verschillende mensen uit het publiek maken van de gelegenheid gebruik om de Soester toe te spreken. Kees Verkerk, de vice-voorzitter van sportraad, schenkt Robin een waardebon van 250 gulden. De bestuurder van tennisvereni ging L.T.V. Randenbroek, de vereniging waarvan Robin lid is, laat in zijn speech weten het te betreuren dat er in verge lijking met de Olympische Spelen aan de Paralympics zo weinig aandacht was besteed in de media. Desondanks is hij trots dat de Soester het zo ver heeft ge schopt. Ook de voorzitter van de Ad viesgroep Gehandicapten Soest, waar van de leden ook aanwezig waren, is Robin Ammerlaan, met zijn zoon, als trotse vader èn als bezitter van de ge meentepenning. vol lof over de prestaties van de rolstoe ler. Als iedereen zijn zegje heeft gedaan gaan er hapjes en drankjes rond en voordat de blaaskapel er weer op los speelt bedankt Robin iedereen die aan wezig was. "Ik ga ervoor om bij de volgende Para lympics weer zo goed te presteren," al dus de tenniskampioen die afgelopen weekeinde een koninklijke onderschei ding ontving. Autobedrijf Exciusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 M HUIDVERZOR O I N G bij aankoop van 1 Valmontproduct' is de behandeling geheel GRATIS! bij aankoop van 2 of meer Valmontproducten'ontvangt u tevens een verzor gende crème van Val mont tw.v. (minimaal) f 100,- CADEAU! Wilt u kennismaken met mijn salon en met Valmont, reserveer dan een afspraak voor de promotiedag. Ik verheug mij op uw bezoek' m.u.v. de Valmont reinigingsproducten Soesterbergsestraat 41 - SOEST - Tel. 035 - 68512 40 5 kilopak vers van 't mes - 100 gram 1 vers van 't mes 100 gram 1 4r rundvlees kilo 100 gram KIJK VERDEROP nOUWE EGBERtS M Ij IN DEZE KRANT ROODMERK 500 GRAM (ff VOORAL VAN VOOR HET ANDERE 1 Q VOORDEEL! MAXIMAAL i PER KLANT! Zaterdag 11 november a.s. kunt u, zonder afspraak, tussen 11.00 en 13.30 uur diverse woningen bezichtigen. Vanaf 10.30 ligt de volledige deelnemerslijst klaar op ons kantoor. VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ BURG. GROTHESTRAAT 13 a SOEST

Soester Courant | 2000 | | pagina 1