Medewerker Expeditie"' VERRASSEND VOORDELIGE ZONWERING 10% mVANDSIVIA Wh kffteh Soest bestrijdt armoedeval minima met studiefonds Unicefstand bij AH's Acht varianten voor Plan Spoordal Commissie SOW wil ruimte gunnen aan nieuwe exploitant Aqua Indoor Soest ruilt bomen graag voor zand 5, m Pi PAGINA 4 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 rER«G0URANT E E L Speculaasbrokken met of zonder amandelen nu 2 voor 95 Zaterdag a.s. bij al onze winkels WARME OLIEBOLLEN Regeling kost 50.000 gulden per jaar Op 17/18 en 24/25 november WOONCENTER Soest kan kiezen uit concurrerende aanbiedingen Gewenste investeringen 'niet teveel invullen' Commissie verdeeld over 'Zonnebos Service bij Schoemaker és? Fietser valt BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT iard gratis. Niet-Ieden kun- ;t luttele bedrag van f 5,00 eemaken. Men kan zich'op natuurlijk ook als lid van de aanmelden bij de penning- kosten zijn f 47,50 per jaar le gezin, inclusief inwonen- tot 18 jaar. Vanaf 18 jaar :t lidmaatschap f 25,00 per mollen zijn er klaar voor, u ens in Partycentrum Bos 'en L-11-2000, de zaal is open I uur. jEVRAAGD rE BEZORGERS in Soest voor de elden: tel. 6014152 ing Communicatie 3St (IINGSPLAN BROOD-EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 5 van plan zijn de volgende oorschriften: d 1995) der bevoegd binnen een ter- i met woensdag 6 december iders in te dienen. ide diezelfde termijn, dage- e en bouwen (balie bouwza- s van plan zijn de volgende n de daarbij genoemde voor- >ad NZ 47; wen van een hobbyruimte, :elte van de garage als werk- der bevoegd binnen een ter- i met woensdag 6 december ster en wethouders in te die- jedurende diezelfde termijn, ogie en bouwen (balie bouw- Dependance Publiekszaken, 0 uur. ELDINGEN >el op het achtergeveldak- 25-10-2000 n een woonhuis 23-10-2000 n een woonhuis 23-10-2000 n een woonhuis en het 27-10-2000 e kantoorunits ar) ïbouwen (voorgevel) benden een gemotiveerd be- rift worden gericht aan Bur- est. Het bezwaarschrift moet nd. \fdeling Planologie en Bou- EDIEND e 23-10-2000 ipel op het achtergeveldak- 24-10-2000 ld 24-10-2000 ihuis (wijziging verleende 23-10-2000 in een woonhuis 25-10-2000 ïn van een 25-10-2000 »el op het achtergevel- 26-10-2000 ihuis 23-10-2000 n een woonhuis 25-10-2000 ije 25-10-2000 23-10-2000 i de zijgevel (wijziging verl. 25-10-2000 pellen 26-10-2000 ig 24-10-2000 erkapping 25-10-2000 boerderij 23-10-2000 van een schuur 25-10-2000 leiding 26-10-2000 in 1, afdeling planologie en uur. E De gemeente Soest stelt een studie- fonds beschikbaar voor mensen met een laag opleidingsniveau die door- I stromen naar een baan waar zij het I minimumloon verdienen. Omdat de werkgever vaak geen studiefacili- I teiten biedt, heeft Soest besloten I deze groep mensen in het kader van I de bestrijding van de armoedeval tegemoet te komen door het bieden van studiemogelijkheden. Het Col- 1 lege van B. W. ging hiermee vori- r ge week akkoord. Het probleem van de doorstroom werd gesignaleerd tijdens een onderzoek naar de armoedeval van minima, dat onlangs in Soest is gehouden. Laag opgeleide mensen die doorstromen naar een baan blijven vaak een beroep doen op inko mensafhankelijke regelingen zoals huur subsidie. Omdat ze van de werkgever wat opleidingskansen betreft vaak wei nig te verwachten hebben, besloot de gemeente de helpende hand toe te ste ken door voor deze groep de Regeling Studiefonds voor doorstroom minima in het leven te roepen. Doel van de regeling is om voormalige uitkeringstrekkers uit Soest die zich naast hun baan willen bijscholen, een renteloos krediet te verstrekken. De ge meente betaalt gedurende de normale studieduur, plus één jaar extra, de ren te over de verstrekte lening. Wordt de opleiding succesvol afgerond, dan be taalt Soest nog eens een "bonus" van 10% van het krediet. De gemeente schat de kosten van de regeling, in het geval de uitvoering wordt uitbesteed aan de Rabobank Soest, op 50.000 gulden per jaar. Het geld komt uit de begrotings post bestrijding armoedeval/minimabe leid. Krediet De hoogte van het krediet is afhankelijk van de noodzakelijke studiekosten en bedraagt minimaal 1.000 en maximaal 12.500 gulden. De begunstigde moet de lening een jaar na afloop van de norma le studieduur aflossen. Als de Rabobank Soest de uitbetaling van het krediet re gelt, komen de rentekosten van een maximaal krediet van 12.500 gulden op 5300 gulden per persoon, uitgaande van 10% rente per jaar en een studieduur van twee jaar. Er is dus plaats voor ne gen personen als Soest 50.000 gulden beschikbaar heeft. Bijstandsgerechtigden kunnen zich door de afdeling Sociale Dienstverlening (SDV) van de gemeente laten informe ren en daar een aanvraag voor een ren teloze lening indienen. De aanvraagter- mijn is wel vastgesteld op twee jaar na beëindiging van de uitkering. Bovendien moet de lener de gemeente op de hoog te houden van omstandigheden die van invloed zijn op de rechtmatigheid van de toegekende bijdrage uit het studie fonds. De Rabobank heeft zijn mede werking aan de uitvoering van de rege ling inmiddels toegezegd. De bank re gelt de betaling en aflossing van het kre diet. 23-10-2000 23-10-2000 23-10-2000 23-10-2000 24-10-2000 De stand voor Unicef wens- en kerstkaarten en cadeau-artikelen bij de AH supermarkten zal ook dit jaar weer worden ingericht. Op vrij dag 17 en zaterdag 18 november in de Smitshof en vrijdag 24 en zater dag 25 november bij AH aan de Burg. Grothestraat. Bij de supermarkten kan men alvast een brochure meenemen waarin de hele col- I lectie staat afgebeeld. Er zal in de stand look een presentatiemap aanwezig zijn I voor bestellingen uit de businesscollec- Itie, waarvoor een levertijd van 4 a 5 dagen geldt. Behalve de genoemde kaarten en cadeau-artikelen zijn er ka lenders en agenda's te koop. Omdat de stand van 's morgens 08.00 tot 's avonds 20.00 uur bemand moet worden door 2 personen kunnen vrijwil ligers zich nog aanmelden bij mevr. Weitzel tel. 6016128. In de Unicefwinkel aan de Lange Brink- weg 62 (tel. 6010466) kan men dage lijks terecht voor informatie over Unicef en de verschillende projecten, momen teel o.a voor de kinderen in tehuizen in Oost-Europa. Voor geboortekaartjes is er ook een presentatiemap met 60 ver schillende ontwerpen. leidsregel ten aanzien van: ten aan het openbaar gebied venste schuttingen in zij- en straat of plantsoen. 100. iagelijks van 8.30 tot 12.30 :n (balie bouwzaken), Raad- Kok Wooncenter is op zoek naar een enthousiaste fulltime Uw profiel: een opleiding op minimaal MBO-niveau; enige kennis van logistieke processen en procedures; u bent zeer nauwkeurig, dienstverlenend en flexibel; u houdt van aanpakken en heeft affiniteit met het werken met computers; u bent in het bezit van een rijbewijs. Ons aanbod? Een afwisselende baan met verantwoordelijkheid. Doorgroeimogelijkheden zijn aanwezig. Samenwerking in een enthousiast team. Onze arbeidsvoor waarden zijn goed te noemen. Geïnteresseerd? Nadere informatie over deze functie wordt graag verstrekt door Loes den Iseger, personeelsmanager, telefoonnummer (033) 480 14 41 Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u binnen 14 dagen sturen aan Kok Wooncenter, t.a.v. Loes den Iseger, Hamseweg 18, 3828 AD Hoogland of info@kokwooncenter.nl De gemeente Soest heeft de keuze uit wel acht varianten voor de "in vulling" van het Plan Spoordal - de "inbreidingswijk" die moet gaan ontstaan in het gebied tussen Tal- malaan, Steenhoffstraat, Parallel weg en Molenstraat. Vijf project ontwikkelaars hebben op verzoek van Soest een plan ingediend op ba sis van de gemeentelijke "schets" (verkavelingsplan); enkele daarvan hebben nog een eigen variant toege voegd. Het plan heeft inmiddels het stadium van "ontwerp-bestemmingsplan" be- reikt. Soest wil in het plangebied zo'n 120 woningen of appartementen bou wen, waarvoor bestaande bedrijven en instellingen zullen moeten wijken. Op de nominatie staan o.a. de moskee, het gebouw van de Vogelvrienden en het EHBO-gebouw. Ook de Montesso rischool - achter het kerkhof aan de Dalweg - krijgt in de toekomst een an dere plek. De in het gebied gevestigde bedrijven zullen rekening moeten hou den met verplaatsing, op den duur eventueel onteigening. De totale kosten van het plan benade ren de honderd miljoen gulden, alles meegerekend. De gemeente verstrekt de projectontwikkelaar die uiteindelijk voor het project uit de bus komt een bijdra ge, een fractie overigens van het totaal bedrag. Hoe hoog de gemeentelijke bij drage zal uitvallen is nog niet bekend; dat hangt ook af van de keuze voor het type (koop)woningen dat er gebouwd zal gaan worden. Vermoedelijk komt de verkoopprijs daarvan niet'beneden de 500.000 gulden uit. Spoordal wordt dus een relatief "duur wijkje". Soest kiest slechts één projectontwikke laar om het plan te realiseren. Van meet af aan was duidelijk dat het om grote, "nationale" bedrijven zou moeten gaan, die beschikken over know-how, ervaring en financiële armslag. Zes bedrijven zijn de afgelopen zomer uitgenodigd om in te schrijven op het project. Eén daarvan reageerde niet; de andere vijf zijn Am- stelland (Nieuwegein), Bemog (Hou ten), Heüijgers (Amersfoort), Proper- Stok (Rotterdam) en de woningcorpo ratie SCW (Amersfoort). Ze hebben intussen allemaal een "aanbieding" ge daan en een plan gepresenteerd, sommi ge zelfs twee, waarin nog iets meer fan tasie en creativiteit is toegelaten. Appartementen In vrijwel alle plannen zal de woning bouw plaatsvinden in de vorm van ap partementencomplexen van drie woon lagen met een "penthouse". Meestal gaat het om vier of meer blokken in het centrale deel (Parallelweg) en twee of meer achter de begraafplaats. Parkeren zal - op basis van de gemeentelijke aan wijzingen - vooral half-ondergronds moeten plaatsvinden, waardoor de "woonstraten" zoveel mogelijk worden gevrijwaard van "blik". Het College heeft intussen twee aanbie dingen geselecteerd, waaruit het binnen kort een definitieve keuze wil doen. De ene is die van Heilijgers (volgens het gemeentelijke verkavelingsplan), de tweede die van Proper-Stok (eigen va riant). De selectie heeft plaatsgevonden aan de hand van een financieel criterium (wie vraagt de laagste gemeentelijke bij drage?) en een kwaliteitscriterium (wie levert de beste "beeldkwaliteit"?). De beide aanbiedingen ontlopen elkaar fi nancieel nauwelijks en zijn ook allebei kwalitatief aanvaardbaar, al voegt die van Proper-Stok naar het oordeel van B. en W. iets meer kwaliteit toe door de grotere open groene ruimte tussen de bebouwing. 'Zeer vertrouwëlijk' Het College bepaalt uiteindelijk met welke projectontwikkelaar Soest in zee zal gaan, maar niet dan nadat ook de raadscommissie Ruimtelijke Ordening er - in twee ronden - haar zegje over heeft gedaan. Dat gebeurt op maandag 13 november tijdens een speciale verga- De maquette van het plan dat Proper- Stok heeft ingeleverd vooraan de spoor lijn langs de Parallelweg). dering in het gemeentehuis, die eerst achter gesloten deuren plaatsvindt (van wege de gevoelige financiële aspecten, die volgens B. en W. "zeer vertrouwe lijk" behandeld moeten worden), en daarna in openbaarheid. Gisteravond presenteerden de vijf ontwikkelaars hun plannen al voor de commissie en ande re belangstellenden (o.a. bewoners en bedrijven van het Spoordalgebied), waarbij er vragen gesteld en beantwoord konden worden. maison Soesterbergsestraat 32A, 3768 EJ Soest Tel. 035 - 601 31 82 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De raadscommissie SOW (Sport, Onderwijs, Welzijn) wil de toekom stige exploitant van Aqua Indoor deels zelf laten bepalen welke inves teringen worden gedaan in het sport- en recreatiecentrum aan de Dalweg. Met de toekomstvisie van Marktplan Advies als uitgangspunt zou de gemeente in overleg met de nieuwe exploitant moeten vaststel len hoe de toekomstige exploitatie van Aqua Indoor wordt ingevuld. Wethouder Harry Witte legde de raads leden tijdens de commissievergadering vorige week een memo voor met het voorlopige standpunt-, van het College over de gewenste investeringen in het sport- en recreatiecentrum. Daarin was een lijst met "beslispunten" opgenomen naar aanleiding van de voorstellen in het rapport Toekomstvisie Aqua Indoor, opgesteld door Marktplan Advies. Uit eindelijk werd er weinig beslist, omdat diverse raadsleden het onwenselijk acht ten de gewenste investeringen geheel door de gemeente zelf te laten invullen. "We moeten het investeringsplan niet helemaal dichttimmeren. Als we ons nu uitspreken over alle beslispunten, gaan we in feite op de stoel van de exploitant zitten", verklaarde Jeannette van Geuns (PvdA). Reinier Bordewijk (WD) Politiek Soest is best te spreken over de plannen om op het Zonnegloren- terrein zes hectare hos te kappen (waarvoor 4,5 hectare opnieuw wordt aangeplant) om meer ruimte te maken voor het stuifzand, zoals dat in de Lange en Korte Duinen wordt aangetroffen. De meeste frac ties vinden het een prachtig plan en helemaal in overeenstemming met het motto dat het terrein "terug naar de natuur" moet. Dat bleek vorige week tijdens de eerste ronde van de gedachtewisseling over de inrichting van het terrein, waar de poli tici in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening bijkans over elkaar heen bui telden van enthousiasme voor deze "unieke aanpak". De WD-fractie wil de zelfs nog verder gaan en van de Soes terbergsestraat - volgens fractievoorzit ter Bert krijger "een vervelende barriè re" - een open gebied maken, zodat er "zicht-assen" ontstaan tussen de beide duingebieden aan weerszijden van de weg naar Soesterberg. Hij voelde ook wat voor de aanleg van een "ecoduct", zodat het wild heen en weer kan gaan. De commissie mocht er van wethouder Bart Krol lustig op los fantaseren, want over geld wordt in dit stadium nog he lemaal niet gepraat. Krijger liet dan ook weten dat hij geen idee had wat het al lemaal zou kosten. De WD is overi gens niet zo voor het aanleggen van een "cultuurbos" (park Zonnebos) op de plek van het voormalige sanatorium, te midden van de toekomstige zandwoes tijnen. "Nou, échte natuur heb je in Nederland al lang niet meer," vond Meilof (GPV/ RPF/SGP). Hij zag overal de inbreng van de mens, maar vond de ideeën heel inspirerend. Ook andere fracties vonden het de moeite waard om het nageslacht wat "moois en unieks" na te laten. Vooral Bert van 't Holt (Gemeentebe langen) vertolkte de warme gevoelens van de Soester politici voor de omvor ming van bos in stuifzand. Hij vond het voor 75 een goed plan, maar had minder geestdrift voor het Zonnebos, waarin hij een soort toeristische attrac tie zag - a la het Vondelpark - die voor al bevolkt zou gaan worden door dag jesmensen, of in elk geval de mensen die hij er "niet wil hebben". Speels parkeren Ook Van 't Holt was Krijgers droom beeld van tot aan en over de Soester bergsestraat oprukkende zandvlakten uit het hart gegrepen. "Laat de natuur haar gang maar gaan." Hij vond wel dat de ontwikkeling jaarlijks "gemonitord" moest worden. De GGS-er pleitte ver der voor het verplaatsen van het par keerterrein - nu nog vooral in gebruik bij voorstellingen in het Cabrio-open- luchttheater - naar de andere kant van de weg, waar volgens hem genoeg ruim te was. De Amerikaanse eiken die daar veelvuldig groeien konden daarvoor wat ^Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! BKPert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 hem betreft best worden gemist voor een "speelse" (asfaltloze) parkeerplek. Krijger gaf zijn nieuwbakken coalitie partner Van 't Holt alle steun. Hij vond diens suggestie zelfs "moedig", omdat de algemeen erkende natuurkenner van GGS zomaar bereid was om te praten over het weghalen van bomen... Hij vond het de moeite waard om na te denken over het idee om de Lange Dui nen meer als recreatiegebied in te rich ten en de Korte te "bewaren" voor al te veel aanslagen uit de hoek van de dag jesmensen. Nel Koster (GroenLinks) dacht dat de parkeerplaats bij de Soes ter Duinen ook wel in aanmerking kwam. "Het restaurant is op zondag toch dicht..." Terug naar de burger Alleen Margreet van Roomen (CDA) zwakte de weerstand tegen de recreatie wat af. Volgens haar moest "terug naar de natuur" ook "terug naar de burger" betekenen. "Waarom dan zo angstig? Waarom mogen gewone mensen er niet fietsen of wandelen?" Wethouder Krol maakte het allemaal niet echt veel uit. "Een ietsiepietsie meer of minder van het een of ander, daar komen we wel uit. En er is geld voor." Hij waarschuw de wel dat ingrijpen in de infrastructuur (de weg) heel wat meer kon gaan kos ten. Een 72-jarige fietser uit Bilthoven raak te zondagmiddag gewond toen hij met zijn fiets op het fietspad langs de Bilt- seweg ten val kwam. De man fietste in de richting van Soest en haalde een be spannen paard met wagen die in draf tempo liep, links in. Hierbij kwam de man met zijn voorwiel in de berm en is daardoor gevallen. De bestuurster van de wagen, een 38-jarige vrouw uit Soest, wist op tijd een noodstop te ma ken en heeft de fietser niet geraakt. De man liep een gebroken arm en diverse schaafwonden op en werd voor behan deling overgebracht naar het UMC. vond dat de gemeente wat dat betreft "niet te paternalistisch richting de ex ploitant" moest zijn. Ook D66-raadslid Rolf-Jan Sielcken vond het te vroeg om te beslissen over de inzet van het miljoen dat Soest be schikbaar heeft voor de investeringen in Aqua Indoor. "Ik zie op uw lijst dat veel beslispunten bespreekbaar zijn, ook zie ik veel mitsen en maren. Dat zou ik voorlopig maar zo houden. Laat de .ex ploitant voor een deel invullen welke investeringen noodzakelijk en gewenst zijn", zei hij tegen wethouder Witte. Die haastte zich daarop te melden dat de memo een "richtinggevend" karakter had en was bedoeld om de meningen over het voorlopige collegestandpunt te peilen binnen de gemeenteraad. Op ba sis hiervan zou Marktplan Advies dan een advies geven dat in december weer in de commissievergadering wordt be sproken. Tegen dit stappenplan hadden de raadsleden geen bezwaar. "Beslispunten" Overigens hadden de raadsleden weinig problemen met het voorlopige stand punt van het College ten aanzien van de meeste onderwerpen. Het plaatsen van "recreatieve elementen", zoals whirl- pools en kruidenbaden, om het binnen bad aantrekkelijker te maken,'was geen discussiepunt. Een ander punt uit de toekomstvisie van Marktplan Advies, te weten het toevoegen van activiteiten als tennis, squash en fitness, leverde ook geen bezwaren op. Wel tekende de commissie daarbij aan bepaalde zaken aan de exploitant over te laten. Het voorstel om de exploitatie van de sport hal en het zwembad te scheiden viel echter niet in goede aarde bij de raads leden. Zowel Henk Koning (CDA) als Chris van Vuuren (GPV/RPF/SGP) gaf aan-met één exploitant in zee te wil len gaan. Bovendien, zo benadrukte Koning, moet de nieuwe exploitant een ondernemer zijn en geen beheerder zo als nu het geval is. Uit het rapport van Marktplan Advies, dat tijdens de vergadering werd gepre senteerd door Menno van der Heide, kwam verder naar voren dat regionale samenwerking gewenst is bij de exploi tatie van het sport- en recreatiecentrum. "Daarmee vallen flink wat financiële voordelen te behalen", zo hield Van der Heide de raadsleden voor. Als voor beelden van regionale samenwerking noemde hij gezamenlijke inkoop, af stemming van het programma en de ta rieven, promotie en marketing in regio verband en eventueel het opzetten van een "pool" van instructeurs en begelei ders. "Er zijn te weinig begeleide acti viteiten in Aqua Indoor", stelde Van der Heide in dit verband vast als "zwak punt" van het complex. Een ander min punt dat uit het rapport naar voren komt, is het ontbreken van een totaal concept. "Er is weinig samenhang tus sen de activiteiten en de exploitatie van Aqua Indoor", aldus Van der Heide. Schuifpui Het door Soest zo gewenste buitenbad wordt in het rapport van Marktplan Advies afgeraden vanwege bestaande concurrentie in de omgeving. In plaats daarvan zou de aanbouw van een schuifpui het "openlucht karakter" van het bad vergroten. Voor de kinderen zou de aanleg van een speelzand/waterbas- sin het zwembad een stuk aantrekkelij ker maken. Henk Koning vroeg zich af of dat bouwtechnisch en financieel haal baar was, maar Van der Heide wees erop dat een schuifpui een goedkopere oplossing was dan de aanleg van een (onrendabel) buitenbad. Op zich ston den de raadsleden niet afwijzend tegen het idee van een schuifpui, maar ze wensten wel meer duidelijkheid op dit punt. "Ik vind het jammer dat ik ner gens in het rapport een gedegen kosten/ baten-analyse aantref. Zo heb ik geen inzicht in het rendement van de door Marktplan voorgestelde investeringen", zo liet Reinier Bordewijk weten. korting op alle merken zonwering De hoogste kwaliteit rol- en vouwgordijnen, horizontale en vertikale jaloezieën is nu wel héél voordelig bij Brandsma. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND

Soester Courant | 2000 | | pagina 5