1 SALZ blijft liever op huidige stek Robert Korver is nieuwe Prins van Zotteklappers Rob Brouwer Zaterdag 18 november GRATIS poffertjes eten Herdenking verzetstrijders op vliegbasis Soesterberg Gebouw in Soesterberg blijft voor raadsels zorgen De aanbiedingen van deze weekl (geldig van donderdag 16t/m woensdag 22 november 2000) SNIJBLOEMEN KAMERPLANTEN De poffertjeskraam is aanwezig van 10.00 tot 17.00 uur. Alleen bij Bloemisterij H. van Oestb.v. Eigendomweg 80 te Soest. Motorcrossers vechten voor toekomst Kerkdiensten Medische dienst Sinterklaas zaterdag op bezoek in dorp Klachten bezorging Hulpverlening Snelheidscontrole Rademakerstraat krijgt drempel Roos Frisco (geel) 50 cm lang 10 stelen per bos van fl. 8,75 voor Cyclaam mini (wit) in 9 cm pot vol met bloem en knop van fl. 3,75 voor Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG Zaterdag 18 november en zondag 19 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pr. V.d. Zandt; canto- res Zondag 10.30 pr. V.d. Zandt; gemengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A. 10.00 ds. W. Vijfwinkel (Drie Eiken); H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 drs. Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Stemerdingweg3 10.30 Mark Six WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 Redactie-adres: Joyce Schreudeï, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Op zaterdag 18 november komt Sint Nicolaas om 14.00 uur aan in het dorp. De sint wordt door zijn pieten opgewacht aan Dorpsplein 17. Om half twee is de muziek aanwezig in de vorm van de drumband "Elkan der Getrouw"; er zijn ook majoret tes. Als de sint is gearriveerd volgt er een optocht door het dorp. Die gaat via het Dorpsplein, Van Angeren- straat, Professor Lorentzlaan, Rade- makerstraat, Versteeghlaan, Van der Griendtlaan, Rademakerstraat, Kampweg, Moerbessenberg, Gene raal Winkelmanstraat, Buys Ballot laan, Professor Lorentzlaan en via de Van Angerenstraat weer terug naar het Dorpsplein. Na de optocht spreekt Sinterklaas de kinderen toe in de gymnastiekzaal van het Dorps huis. Er is ook een optreden van de clowns Antonio, Lody en Pommo. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Meer berichten over Soesterberg op pagina 24 H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarm nummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. De politie hield vrijdag tussen 9.45 uur en 11.45 uur een snelheidscontrole op de Amersfoortsestraat. Tijdens de con trole werden 1204 voertuigen gecontro leerd, waarvan er 32 te hard reden. De maximumsnelheid was 110 kilometer per uur terwijl 80 is toegestaan. Op vrijdag 17 november vindt op de fusilladeplaats van Vliegbasis Soesterberg de herdenking plaats van 33 verzetstrijders uit de Tweede Wereldoorlog, "de 33 van Soester berg". De herdenking zal worden bijgewoond door familieleden, oud verzetstrijders en andere belangstel lenden. Kinderen van groep 8 van de Desmond Tutu school uit Soest verzorgen samen met de vliegbasis de herdenking. De 33 Nederlanders die worden her dacht verzetten zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vanaf het begin van de Duitse bezetting van Nederland tegen de verkrachting van vrijheid en ver draagzaamheid. Zij waren voornamelijk afkomstig uit Amsterdam, Hengelo en Deventer en omgeving. De meesten waren mannen met beroepen als me taalbewerker, stukadoor, los arbeider, schilder, monteur, elektricien, landarbei der, straatmaker, banketbakker en ge meentewerkman. Op 19 november 1942 betaalden zij met hun leven voor hun idealen toen zij door de bezetters werden doodgeschoten op de Vliegba sis Soesterberg. Op verzoek van de Stichting tebruari 1941 schenken de kinderen van de Des- mond Tutu school uit Soest jaarlijks aandacht aan de fusilladeplaats en de gebeurtenissen die daar hebben plaats gevonden. De kinderen die de Tweede Wereldoorlog niet hebben meegemaakt en waarvan de ouders veelal niet in Ne derland zijn geboren, voorkomen hier door dat een deel van de historie verlo ren gaat. Een deel dat aantoont dat zelfs onder de moeilijkste omstandigheden, mensen zich hebben verzet tegen het onrecht. De plechtigheid begint in de Onderof- ficiersmess-A27 op de Vliegbasis Soesterberg, waar de kinderen van de Desmond Tutu school en de Comman dant van de vliegbasis, kolonel-vlieger C.J. Lorraine, de deelnemers zullen ont vangen. Met bussen gaat men vandaar naar de fusilladeplaats. Na een korte tocht door het bos komt men bij het ruwhouten kruis op de fusilladeplaats. Hier zullen een geestelijke van de vlieg basis en de kinderen de plechtigheid verzorgen. Na de kranslegging zal "The Last Post" klinken en een minuut stilte in acht worden genomen. De herden king wordt afgesloten met een samen zijn in de Onderofficiersmess-A27 op de vliegbasis. Op zaterdag 11 november zijn de voorbereidingen voor het jaarlijkse carnaval weer gestart. Landelijk ko zen de verenigingen hun eigen prins Carnaval. Ook in Soesterberg heb ben de leden van carnavalsvereni ging De Zotteklappers een nieuwe prins gekozen. De 32-jarige Soes- terberger Robert Korver heeft zater dagavond om 11 over 11 de scepter overgenomen van Ellie Hoekstra, die vorig jaar gekozen werd tot prin ses. Samen met zijn adjudant Gi- liam Dokter neemt prins Zotteklap de Tiende drieëneenhalve maand lang de honneurs waar. Korver is internationaal chauffeur bij het van oudsher Soesterbergse bedrijf Wol ter Koops (Zeewolde). Ondanks zijn drukke baan ziet hij kans om voldoen de tijd vrij te maken om aan alle ver plichtingen te voldoen. "Om het week einde ben ik thuis, het is niet zo dat je elk weekeinde verplichtingen hebt. Dat zou te veel worden." Prins Zotteklap ziet er niet tegenop om de Raad van Elf leiding te moeten geven. Waarom hij gekozen is? "Ik zit er al heel lang bij en ik heb altijd gezegd dat ik eens prins Carnaval wilde zijn. Drie maanden van tevoren wordt al gepolst wié ervoor voe len en ik heb ja gezegd. Als mensen Prins Robert Korver (l.) en zijn adju dant Giliam Dokter. aangeven dat ze ervoor voelen dan wor den ze op de kandidatenlijst gezet. Je hoeft niet speciaal in de raad te zitten om gekozen te worden. In feite kan ie dereen het worden." Het motto van de Zotteklappers is "ge woon gezellig carnaval vieren". "Ik ben een man van weinig woorden maar veel daden," omschrijft Korver zijn karakter. Hij vindt het jammer dat de carnavals viering in het dorp een beetje begint af te zakken en nodigt dc dorpelingen uit om er eens flink tegenaan te gaan. "Waardoor het komt weet ik niet. De carnavalsvereniging bestaat al tien jaar, in de eerste jaren kwam het sterk opzet ten. Later begon het weer wat af te zak ken. Dat moet weer veranderen." Aan hem zal het zeker niet liggen, want prins Zotteklap en zijn gevolg zijn overal te vinden waar het feestgewoel losbarst. Maar voor het zo ver is zullen de carna valsvierders eerst de zegen moeten af dwingen tijdens de speciale mis in een Amersfoortse kerk. Daarna worden er plannen gemaakt voor bezoeken aan scholen, seniorencentra en natuurlijk het kindercarnaval. Het feest zelf wordt ge vierd op thuisbasis café De Gouden Leeuw. Voor die gelegenheid krijgt het tijdelijk de naam "Leutbunker"'. De gemeente is van plan om in de Rademakerstraat ter hoogte van de kruising met de Van der Griendtlaan een snelheidsremmer aan te brengen. In de begrotingsraad van 18 oktober had de gemeenteraad zich daarvoor al per motie uitgesproken. Er zijn nu twee va rianten bedacht om de auto's langzamer te laten rijden. De eerste mogelijkheid is om bij de kruising aan het begin van de klinkerverharding een drempelcon structie te maken met behulp van korte betonnen drempelelementen, waardoor het wegniveau zeer geleidelijk afloopt naar het huidige straatniveau. Bij de tweede variant wordt er in het kruisings- vlak een bolronde bestrating gemaakt, ook wel "punaiseconstructie" genoemd. Omdat het snelheidsremmende effect bij een drempel veel groter is dan bij de punaise, heeft het College van B. en W. gekozen voor een drempelconstructie. Voor de kosten maakt het niet: beide constructies kosten ongeveer 25.000 gulden. Een constructie waarbij de bestaande klinkerbestrating in haar geheel wordt opgehoogd tot een lang plateau is niet mogelijk. Het vloerpeil van de aanlig gende panden wijkt daarvan dan te sterk af, en dat geeft problemen met de afwatering. Bovendien is zo'n construc tie weer veel duurder. Het College gaat de keuze voor de drempel nog voorleg gen aan de raadscommissie Verkeer/ Welzijn. De bekende familie Baars uit Soester berg vierde in 1969 haar afscheidsfeestje in het dorp. Baars stond bekend als de man die altijd bereid was om medebe woners te helpen met het invullen van hun belastingformulieren. Veel Soester- bergers hebben bij hem aan de deur ge staan om hulp. Op deze foto neemt een groie groep ioesterbergers afscheid van zowel mevrouw als meneer Baars. Waar dit feest werd gevierd en waarom - was hij lid van een vereniging of vakbond - is niet te achterhalen. Een aantal inwo ners van Soesterberg vond deze foto en wil weten welk gebouw op de afscheids foto van de familie Baars staat. Ook is zij nieuwsgierig naar de verschillende mensen die op de foto staan. Een aan tal van hen is bekend, anderen weer niet. Bewoners die over deze foto infor matie hebben, wordt gevraagd daarover met de krant contact op te nemen. Via nummer 035-6022564 of via Postbus 57, 3760 AB in Soest. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts ïen aantal jonge crossers van e motorsportvereniging Soest, Amersfoort, Leusden en Zeist SALZ) ploegt op de laatste trai- lingsdag van het seizoen door het nulle zand van het crossterrein ach- er de tankwerkplaats aan de Kolo- el Van Royenlaan. De jeugdbaan is Iroog en is goed te berijden. Dat an niet worden gezegd van de 750 meter lange wedstrijdbaan aar een fikse plas water meer aan- rekkingskracht uitoefent op een jo- ige hond, dan op motorrijders. De neeste clubleden houden het voor ;ezien en wachten de lente af. ïn de oude bouwkeet die omgebouwd is 'tot kantine moppert secretaris G.F. Westerman over de toekomst van zijn dub. Een dik dossier illustreert de ver- ieten strijd met overheden die de club iever kwijt dan rijk zijn. "We zitten hier 'anaf 1981," zegt Westerman. "Vanaf iet begin is het hommeles geweest. We >etalen ongeveer tienduizend gulden >er jaar en onderhouden het terrein zelf. /orig jaar is ons door de domeinen of- icieel verteld dat ze het huurcontract liet meer willen verlengen. Het minis erie heeft echter gezegd dat we tot 002 mogen blijven zitten. Maar als we iet volgend jaar voor 1 juni nog geen lternatief hebben, dan staan we aan het ind van het seizoen op straat." )e toekomst van de motorsportvereni- [ing SALZ, die zo'n driehonderd leden ;lt, is al vele malen besproken in de ier omliggende gemeenten. Groot truikelblok is de lawaaioverlast die ve en vrezen als de club te dicht bij de ewoonde wereld komt. Alternatieve icaties zijn daardoor moeilijk te vin- en. De plannen van de provincie Utrecht om een stiltegebied te creëren •fussen Amersfoort en Soest maken het er niet makkelijker op. Dat stiltegebied Sluit aan op het geplande ecoduct over e A28, nabij de golfbaan De Hoge Liei. "Er doen al geruchten de ronde dat Zeist van een aantal lastige huurders af wil omdat het een bedrijventerrein wil vestigen op het Kamp van Zeist. Van uit milieuoogpunt kan dat alleen als ze gedeeltelijk onder de grond bouwen. Toen we twee jaar geleden een bouw vergunning aanvroegen voor de bouw van een kantine, een simpele bouwkeet van maximaal 25 vierkante meter, moest Amersfoort de regels aanscherpen van de Raad van State. In het streekplan van 1997 staat echter dat dit oefenterrein voor motors gehandhaafd blijft. Wat er in het nieuwe streekplan staat, daarvan ben ik niet op de hoogte." Minder dan A28 Westerman toont zich verbolgen over de manier waarop de dienst die de terrei nen van Defensie beheert zich uit tegen over de motorclub. "We krijgen nooit een aangename brief. Bovendien stuur de de overste zijn antwoorden op onze vragen altijd meteen naar een aantal bewoners van de Amersfoortsestraat. Op de erfgrens van een aantal van hen heb ik de geluidsoverlast gemeten. Ik kwam niet hoger dan 25 dba en dat is heel wat minder dan de A28. Maar die mensen bleven bellen. En het gekke was dat ze pas twee jaar aan die weg woon den. Toen ze hun huis kochten wisten ze dat er een oefenterrein voor motoren erachter lag." Om die reden wil Defen sie de clubleden geen toestemming ge ven om ook op een doordeweekse avond te trainen. Dat mag alleen op za terdagmiddag. "Ze willen het beperken omdat er wekelijks al veel militair ver keer rijdt en oefeningen worden gehou den," aldus Westerman. Het plan van Domeinen om de motor club elders een onderkomen te bezorgen is tot nu toe mislukt. Een voorstel om voor een locatie in Driebergen te kiezen ketste af op de weigering van de club. "Daar stonden villa's in de buurt en dichtbij een waterwingebied. Dan vraag je om problemen. Ook een oud water gat in Maarssen bleek geen optie van wege de kwaliteit van de grond. Het was Hartevelt jonge jenever liter19,95 Hoppe vieux liter22,95 Famous Grouse whisky liter34,95 Extra informatie? www.wijnhandelslijterij.nl WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 een groot baggergebied." Volgens Wes terman is de huidige plek nog de beste oplossing. "Het zit tegen de tankwerk plaats aan en ik kan me niet voorstellen dat defensie deze wil afstoten. De vier wethouders van de betrokken gemeen ten hebben overigens beloofd om nog eens naar alternatieven te kijken. Ik heb begrepen dat het contact voor het eind van dit jaar plaatsvindt." Locaties Het bestuur heeft in.dat opzicht ook niet stilgezeten en twee locaties gevon den die eventueel gebruikt kunnen wor den. Eén ervan is het terrein bij het Kamp van Zeist, waar een straaljager vanaf de A28 goed te zien is. De ande re is het terrein tussen de achterkant van het huidige startveld en de A28. "Dat laatste stukje grond ziet de provincie echter als een ecologisch kwetsbaar ge bied. De grond is van Rijkswaterstaat, maar de provincie wil niet dat daar iets gebeurt." Nu Amersfoort het plan heeft opgevat om met Defensie te praten en daarbij de andere gemeenten heeft uitgenodigd om hetzelfde te doen, blijft de spanning voor de club voortduren. Volgens de huidige gegevens beschikt SALZ inmid dels over driehonderd leden, waarvan tachtig ervaren jeugdleden. "Dit is een echte regioclub, de meeste leden wonen in de omliggende plaatsen, een enkeling in Amsterdam, Laren, Wijk bij Duurste de of Nijkerk. Voor de jeugdleden geldt dat ze door hun ouders worden gebracht en begeleid, de jongste rijder is vijf jaar." Voorlopig moet de motorclub afwach ten of de politiek bereid is om voor haar in de bres te springen. Het trainingssei- zoeft is echter ten einde en wordt zater dag afgesloten met een groot feest in café Bos en Duin.

Soester Courant | 2000 | | pagina 11