m Politiek neemt senioren niet serieus Raymond en Diana Brandes vragen hulp aan Soester bevolking PCOB I ■1 Tammer mag overkapping niet uitbreiden Baueis PQ Senioren-nieuws maakt heel wat los De Seniorenbus rekent op u! Wij komen om in papierwinkel *s% u PRAKTIJK VOOR CHIROPRACTIE Bauers Kwinte WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAf r I Samenwerkende Bonden van Ouderen UNIE KB O Werkgroep zoekt telefonisten Griepprik-vragen Kleding, oude computers, boeken, alles is welkom i 3e lustrum PCOB Jaar van de vrijwilliger Millennium-conceiiJ l/OENSDAG 15 NOVi 5, 5, 7.5 7.5 5, 7.5 7.9 10a Zullen we er echt op vooruit gaan 1 KADO'S TOT 25,- 1$ 15. 15 15 25 25 29. 29. Het nieuwe belastingstelsel Wil de oudere vrijwilliger alleen het leukere werk? Eigendomsgrens niet onduidelijk ISOESTERBERG 35 39. 39. 32, 34 37 |29 5< Ons huis is verkocht, maar onze blijft op het vertrouwde adres, 1 e Heezerlaantje 2, Soest, tel. 035-601 82 87 wervel Chiropractoren: Sidney Rubinstein Tammy Rubinstein-de Koekkoek Assistenten: Thea Roest Truus Boom f55,00 ■oDsstaurant 69 £G3E- Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - Tel. 035-602368) - 3762 bp Soest SENIOREN ©NIEUWS 11* JAARGANG In het Seniorennieuws van 11 okto ber deed ik u verslag over de manier waarop de commissie van financiën reageerde op mijn artikel "Meer A.O.W., minder koopkracht". De ge meentelijke politiek kon hier weinig aan doen, want het was de schuld van politiek Den Haag. In "Op 't Hoogt" ook van 11 okto ber lezen we dan zeer aandachtig de politieke beschouwingen van de 8 politieke partijen uit onze Gemeente raad, naar aanleiding van de begroting 2001. Er is een partij welke met één zin de vereenzaming van ouderen aanroert er is echter maar één partij welke met een behoorlijk stuk tekst de pro blemen van de ouderen naar voren brengt en het college vraagt een nieu we visie op ouderenbeleid te ontwik kelen. De andere partijen geven "niet thuis". De behandeling van de begroting in de gemeenteraad gaf ook niet veel goeds voor de senioren te zien. De aanvraag van de SWOS voor subsidie ter financiering van het vereenza- mingsproject VOS een professionele begeleiding van de vrijwilligers in de ontmoetingscentra werd niet geho noreerd. Men kreeg toch al een ver hoging van meer dan f 47.000,-. Men vergat er bij te zeggen, dat dit de prijscompensatie op de normale sub sidie was sinds jaren. De rest moest de SWOS maar uit eigen begroting halen. Dus je offert maar iets op van je andere activiteiten als je boven staande zult willen realiseren. Een ander bericht uit de politiek is de adviesnota van de gemeentesecretaris om de ouderenbeleid Ouderen Com- De heer P.C. Pieren is een zeer ge waardeerd inwoner van Soesterberg. Hij is -zoals hij zelf zegt - geruime tijd opgetreden als een soort ombuds man in zijn woonplaats. Daarvoor was hij vele jaren lid van de gemeenteraad van Soest voor de PvdA. Later functioneerde hij als seniorenvoorlichter onder auspiciën van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Kortom hij is een man die zeer is begaan met het wel zijn van de ouderen. Het is dus geen wonder dat hij een fervent lezer is van de rubriek Senioren-nieuws wel ke eens in de maand verschijnt in de Soester Courant. Laatst werd hij bijzonder getroffen door het artikel van het redactielid Louk Nachbahr met als onderwerp: "Omroepbijdrage nieuwe stijl". Heel kort samengevat werd in dit artikel duidelijk gemaakt dat het opheffen van de heffing voor kijk- en luister geld en het vervolgens verhogen van de inkomstenbelasting bepaald geen voordeel voor de burger oplevert - zoals werd voorspeld - maar een for se vermindering betekent. De heer Pieren klom in de pen. Hij stuurde zijn brief en het gewraakte artikel toe aan het hoofdbestuur van de PvdA, aan de Tweede Kamer fractie van genoemde partij en aan de Minister-President. Hij verwacht te als zeer trouw lid van de PvdA snel antwoord. Vijf maanden later kwam er een ant woord van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. Daarin werd opnieuw gepoogd het aangetoonde tekort voor de burger, in het totaal van de belas tinghervorming, tot voordeel te ver klaren. De heer Pieren is al van de oprich ting af lid van de PvdA. Hij is zo te leurgesteld in de mederegeerders dat hij zijn lidmaatschap heeft opgezegd. Onze redacteur had ook de vrijheid genomen de verschillende partijen en het kabinet alsmede de Minister-Pre sident zijn verhaal toe te sturen. Mo gelijke reactie daarop zal hij ongetwij feld in het Senioren-nieuws te ver woorden. Henk Koster Dat de Seniorenbus een onmisbare voorziening in Soest/Soesterberg is geworden blijkt wel uit het feit dat hij jaarlijks ca. 15.000 personen vervoert De twee witte bussen zijn niet meer weg te denken uit ons straatbeeld. Veel 55-plussers zijn van dit vervoer af hankelijk voor het bezoeken van artsen, de polikliniek enz., maar ook om naar de kapper te gaan, te gaan bridgen of gewoon ergens gezellig een kopje kof fie te drinken. Door het langer zelfstan dig blijven wonen van senioren zijn vaak meer voorzieningen nodig en dat is o.a. vervoer van huis tot huis, om te voorko- men dat mensen vereenzamen. De groep vrijwilligers die de bussen be- mant/bevrouwt is zonder meer enthou siast en de onderlinge sfeer is heel goed, maar de groep bestaat grotendeels ook uit 55-plussers en daardoor is er nogal wat verloop. Daarom doet de werk groep graag een beroep op iedereen die belangstelling heeft om het team te ko men versterken. Momenteel is er vooral behoefte aan nieuwe telefonisten. Zij zitten óp de Centrale Post van de Werkgroep Ver voer in Zorgcentrum Molenschot. Hun taak is het aannemen van de telefoon tjes en het samenstellen van de ritten- schema's, waarmee de chauffeurs en hun bijrijders op stap gaan. Wat inzicht in het stratenplan en accuratesse zijn een goede inbreng, maar via een dege lijke inwerkperiode zijn die eigenschap pen te ontwikkelen. De werktijden zijn van 9.00 tot 13.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Wie een of twee dagdelen ter beschik king heeft en zich hiervoor wil inzetten kan zich aanmelden op tel. 6019190. De Senioren bus rekent op u! missie maar op te heffen. De com missie is achterhaald, want advies wordt bijna niet gevraagd en/of gege ven. Ja burgers jullie hebben wel in spraak, maar zo'n commissie is veel te lastig, want adviezen kun je nu eenmaal niet zonder reden naast je neerleggen. En gemeentesecretaris zeg nu zelf als je die adviezen allemaal in adviesnota's moet verwerken is ei genlijk te veel werk. Gelukkig voor ons senioren zijn nog enkele moties in de gemeenteraad niet aangenomen. Moties, welke toch weer een aanslag op onze koopkracht zouden hebben gedaan. Wat denkt u van een heffing op ver harde tuinen. Dit wil zeggen op het terrasje in uw tuin, of het tegelpaad je van uw inritje. Men vindt dat slecht voor het milieu, want het regenwater kan dan niet door die stenen of tegels heen. Ja waar de politiek zich al niet druk over maakt? Of nog een andere motie... In het stadhuis en andere gemeente gebou wen alleen maar groene stroom ge bruiken (op kosten van de gemeen schap) want dat is goed als voor beeldfunctie voor de burger. Je kunt beter een motie indienen om de bur ger zelf subsidie te geven indien ze groene stroom gebruiken, want dat is een veel betere voorbeeldfunctie. Ja politiek is eigenlijk onbegrijpelijk voor simpele senioren. Vandaag weer zo'n mooi voorbeeld in de krantMevr. Borst wil hoge re accijns op alcohol om drankmis bruik tegen te gaan. Dat wil dus zeg gen iedere burger gaat meer voor zijn borreltje of biertje betalen (Wat hij altijd met mate drinkt) omdat 8 of 10% van de Nederlandse bevolking een drankprobleem heeft. Ik zou zeggen, je pakt het probleem bij die 8 of 10% aan, maar pakt niet de hele bevolking. Politiek problemen oplossen is tegenwoordig alleen stelen van je koopkracht. LoukNachbahr. Waarom is er de griepprik? Griep komt veel voor en kan hard aankomen. Een op de vijftien Neder landers krijgt per jaar de griep. Jaar lijks belanden 20000 mensen door griep in het ziekenhuis en overlijden er 2000. Voor wie is de prik bedoeld? De griepprik wordt aanbevolen voor diabetici, mensen met hart-, long- of nierziekte, met een verminderde af weer en voor 65-plussers. Waarom de griepprik in het najaar? Omdat de griep in Nederland meest al toeslaat in de winter. Helpt de griepprik ook tegen ver koudheid en werkt hij altijd? Kort maar krachtig: NEEN. Zijn er bijwerkingen? Injectieplek kan rood en gevoelig zijn, maar verdwijnt. Soms last van luste loosheid, hoofdpijn of verhoging, maar van korte duur. Waarom elk jaar een prik? Het griepvirus verandert elk jaar en dan herkent ons afweersysteem het niet meer. Raymond en Diana Brandes die eind oktober naar Litouwen ver trokken om daar ontwikkelings werk te doen maken het goed, maar kan de nodige hulp vanuit Soest en omgeving goed gebruiken. Er is in het land grote behoefte aan kleding, computers, boeken en geld. Het stel dat zijn leven lang in Soest heeft gewoond en onlangs verhuisde naar Leusden, werkt in Litouwen in opdracht van VSO, eert ontwikkelingsorganisatie die over de hele wereld mensen uitwis selt met kennis op allerlei gebied, waar van men in arme landen kan profiteren. Nadat Diana en Raymond in het stadje Kaunas zijn aangekomen hebben ze al behoorlijk wat werk verzet. Het werk dat ze uitvoeren (ze zijn daar een soort financieel adviseurs van een bedrijf dat nog volop in ontwikkeling is) kost veel energie en verloopt niet altijd even soe pel. De oorzaak is dat er weinig mensen Engels spreken en de motivatie bij me dewerkers niet altijd even groot is als die van de twee jonge wereldverbeteraars. Desondanks lukt het ze aardig de per sonele problemen van het bedrijf op te lossen en zijn ze keihard aan het werk. Het verschil tussen Nederland of ande re westerse democratische landen en Litouwen, dat officieel ook democra tisch is, is schrikwekkend. In de mailtjes die het koppel onder andere ook naar de Soester Courant stuurt, schrijft Dia na: "De mensenrechten worden elke dag weer geschonden en corruptie schandalen duiken overal op. Je snapt niet dat zo'n land zich dan democratisch mag noemen. De ouders van onze jon ge collega Donatos hebben zoals vele anderen in Litouwen geen baan. De baas neemt elke ochtend eten mee naar het werk, zodat zij samen met Donatos kan eten. Anders eet hij niet om geld uit te sparen." Dit is één van de vele voor beelden van de verschrikkelijke armoe de waar Diana over schrijft. Hulp van Soest Dat is ook de reden dat Raymond en Diana hulp vragen aan hun oude dorps genoten. "Wij willen aan iedereen vra gen of zij organisaties kennen die willen sponsoren of iets willen bijdragen aan het bedrijf waar wij werken of aan an dere zaken. Misschien dat kerken din gen willen sponsoren als wij een project kunnen aanbieden? Kleding, kantoorar tikelen, huishoudartikelen, Engelse bu- sinessboeken, oude computers, je kunt het zo gek niet bedenken, alles is wel kom." Corina, een collega van Diana, zamelt de spullen in, en Raymond en Diana zorgen voor de verdere versprei ding in Litouwen. Het internetadres van Corina is Corina.Valk@mail.ing.nl. Omdat Raymond en Diana het de ko mende weken zo druk hebben met het ontwikkelingswerk hebben ze geen tijd om contacten op te bouwen in Neder land. Daarom willen ze een beroep doen op Soesters of andere bewoners in Ne derland. Ze zijn vooral op zoek naar mensen, bedrijven en organisaties die willen meebetalen aan het vervoer van spullen naar Litouwen. Ook is er geld nodig voor een internetkabel omdat de telefoonlijn die ze nu gebruiken kost baar is. Mail voor meer informatie de Soesters in Litouwen op r.brandes@12move.nl De volgende editie verschijnt op 13 december 2000. Kopij graag vóór 27 november 2000 inleveren bij de werkgroep "Senioren-nieuws", p/a Dalplein 6, 3762 SP Soest of dhr. A. de Vries, Klaarwaterweg 22, 3762 XW Soest. Op 4 december a.s. is het 15 jaar ge leden dat in Soest een afdeling van de Protestants Christelijke Ouderen bond werd opgericht Landelijk werd de PCOB in november 1960 opge richt en bestaat nu dus 40 jaar. De ouderenbonden zijn niet meer weg te denken in onze maatschappij. In de loop der jaren zijn de bonden steeds meer vertegenwoordigd in or ganisaties die voor ouderen van be lang zijn, waaronder de Commissie Ouderenbeleid en Radio Soest. Algemene zaken worden door de bonden via het COSBO (Centraal Overlegorgaan Bonden voor Oude ren) gezamenlijk opgepakt. Ook wor- den voor algemene thema's gezamen lijke (voorlichtings) bijeenkomsten georganiseerd zoals kortgeleden over de invoering van de Euro. Een belangrijke pijler in het ouderen werk is de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), waaronder vele werk groepen ressorteren, w.o. Maaltijd- voorziening, Seniorenbus, Klusjes dienst, Personen-Alarmering, Cur sussen Activiteiten. De SWOS is een organisatie van de ouderenbon den en wordt ondersteund door een leger van vrijwilligers. Verder organiseert elke bond voor de eigen achterban diverse activiteiten waaronder bijeenkomsten reizen, soos- en spelmiddagen. De PCOB heeft tevens een schaakclub en een bowlingclub, die zich beide in een goede belangstelling mogen verheu gen. In de loop der jaren is het le dental gestaag gegroeid en bedraagt nu ruim 500 leden. Iedereen vanaf 55 jaar die de identiteit van de PCOB onderschrijft kan lid worden. Men krijgt dan tevens tien keer per jaar het landelijke blad "Perspectief' en het plaatselijke mededelingenblad thuis bezorgd. De lustrumviering vindt plaats op 21 november a.s. TX). fjlKS MAj UWUrfPBHANÜ 6£LCP£N-H08BV LlBMtUEU' Wi un W/XW"" Het is al zo gewoon, dat we er nauwe lijks op letten. We worden echter be graven onder bergen papier en ver pakkingsmateriaal. Men kan zich af vragen of het niet een beetje minder kan... Laten we eens beginnen bij de bood schappen. Het is toch van de gekke dat daar koekjes liggen die zijn ver pakt in een plastic bakje en daar om heen nog eens een papieren omslag. Bij de groente-afdeling moet men appels, peren, tomaten en wat al niet, zelf afwegen en verpakken in plastic zakken. De trostomaatjes zit ten weer in een bakje. Stukken kaas liggen dichtgeseald te wachten op de consument. Iets ver derop in de winkel lokken allerlei zoetwaren. Zij zijn stevig verpakt in de schappen tentoongesteld. De zelf bedieningszaak is topzwaar van de verpakkingen alleen ai. Thuisgekomen is de brievenbox ver stopt met kleurige papieren. Folders over tv's, foto-apparatuur, de aanbie dingen van de winkel waar we van daan komen en van andere soortge lijke bedrijven, meubels, doe-het-zelf artikelen en een flinke hoeveelheid brieven, de meeste met dringende verzoeken om geldelijke steun. Voor het gemak is de acceptgiro al ingeslo ten. Brieven ook waarin vellen met naam-etiketjes en natuurlijk rekenin gen en zowaar nog een boodschap van een bekende of familie Daarenboven zijn er kranten; dagbla den en gratis huis-aan-huisbladen en soms het betaalde weekblad. Het meest ergerlijke is dat veel van de re clamefolders dubbel in de bus wor den gedeponeerd. De hoeveelheid aan papier en karton dat wij op onze beurt aan de oud-pa pier-bakken toevertrouwen, tekent zich het duidelijkst af als we getuige zijn van het legen van deze contai ners. Er is ook nog een troost. De onover komelijke berg papier wordt weer gebruikt als grondstof voor nieuw papier. Henk Koster Het jaar 2001 is het internationale VN-jaar van de vrijwilliger. In dit ka der worden verschillende activiteiten georganiseerd om het belang van het vrijwilligerswerk te promoten. Een prominente rol speelt hierbij ons ei gen land, omdat in Amsterdam na melijk het openingscongres zal plaats vinden. De organisatie is in handen van de NOV (Nederlandse Organisa tie van Vrijwilligers). Een van de ouderenbonden maakt in elk geval deel uit van deze manifesta tie en doet dan ook een dringend be roep om inlichtingen over vrijwilli gerswerk in uw eigen regio. De ouderenbonden vragen zich af of er reeds een lokaal comité opgericht is om meer aandacht te krijgen voor het vrijwilligerswerk en in hoeverre de ouderenbonden hiervoor worden uit genodigd en daarin worden ver- Hoe staat het met de plannen van de gemeente Soest? Het COSBO volgt met bijzo,* belangstelling de verrichtingen,; APOLLO en de SOV. Ze 1 het repertoire voor beide i (20 en 21 december a.s.) ge De zaal is geregeld. Het is Deo, Hof aan de Dalweg. Intussen hard gewerkt aan het ontwerpen,' affiches en entreekaarten. De O» Hof biedt plaats aan 100 zangers, Apollo, 30 spelers van SOV, hinj kende achterban en de resi van, zitplaatsen is voor u als publiek. I, avonden in kerstsfeer! Weest u er "als de kippen bij" A kaarten beschikbaar zijn. Deentn prijs is f. 5,- per persoon en oi verkoopadressen zullen we spoedig mogelijk informeren vin diverse ouderenbladen en de Sog Courant. Het zal een fantastisch Kerstcom gaan worden. [sint itoot weer voor de deur e koopt natuurlijk de leukste |e ok betaalbare) kado's bij DIM, "Zack" design sleuteletui van 9." voor Alessi Flessendop "Carlo" ,011 7>" voor Champignon-of aardappelborsteltje Bone-china bekers koos-brood-wijn, van 14.1"1 voor Tegeldecoraties voor badkamer en keuken van 9.9S voor Luxe uitvoering van 14.9ivoor Kunststof placemats Presenttime van 9.95 voor Walterglas kerstklok van 1 8 93 voor Het gaat goed met onze econoi Het geld schijnt bij de Overheid! nen te stromen, maar het gaat en weer met scheppen tegelijk uit wordt flink geïnvesteerd in a® Hoge Snelheid Lijn (HSL), lijn en Rekeningrijden, om ern een paar te noemen. Verder wordt een deel om het begrotingstekort terug dringen. Van wat er da blijft zouden wij er allemaal opvo uit moeten gaan om het maar a simpel te houden. Dat is stellende mededeling van pre» Kok. Maar als men de berichten in kranten leest dan hebben web uitgegeven voordat we het in 1 krijgen. Zo maar een paar kr koppen: - forse stijging ziektekosten; - rioolrechten weer omhoog; - BTW-verhoging naar 19%; - provincies willen eigen belastnj - Ecötax leidt tot lastenverzwarii] ouderen; - belasting moet met miljarden hoog vanwege vergrijzing; - wat gaat het rekeningrijden or kosten - sterk stijgende benzineprijzen. Al met al ziet het er niet zo zoi uit als het wordt voorgeschoteld, "Alessi" kroonkurk opener Diabolix" van 24.50voor Zwiesel bloemenvaas 'Anne" van 29.95 voor Waxineboom" met 5 kaarsjes, van 29.9;' voor Paté-cakevorm keramiek van Pyrex van 29.95 voor Coupes van Zwiesel 6 stuks in doos, van 75,- voor 'Alessi" King-Kong kaars 2 stuks, van 45,- voor kerstsfeerlichtjes 2 stuks 19.' Walterglas In junij.1. is door de Belastingdienst huis-aan-huis de Belastingkrant 2001 verspreid, maar toch roept het nog vele vragen op. Daarom biedt o.a. de PCOB u hierbij info van het Ministe rie van Financiën aan, waarin de ge volgen voor 65-plussers van het nieu we belastingstelsel overzichtelijk op een rij zijn gezet. U kunt gratis info over gedetailleerde onderdelen ontvangen door te bellen met de gratis Bestelllijn van de Belas tingdienst. Het nummet luidt: 0800 - 0043. AdV. De drie miljoen vrijwilligers in Neder land vergrijzen. De helft is ver boven de 50. Toch blijft Nederland samen met Zweden koploper in Europa. Tijdens een symposium op de Senio- renbeurs j.1. in Utrecht bleek dat de animo voor het vrijwilligerswerk af neemt, Er komen steeds meer ge pensioneerden maar dat levert niet meer vrijwilligers op. En komen ze toch opdraven, dan gaat dat gepaard met hoge eisen. Ze zitten immers niet te springen om een baan. Meestal zijn ze hoger opgeleid en wensen aangesproken te worden op dat wat ze kunnen. Het fysieke zwaardere werk, b.v. in de zorg, vergt meestal een dagtaak en dat kun je hoogstens als jongere oudere enkele jaren volhouden, maar de opvolging is er niet. Men weet niet wie deze taak dan zal moeten overnemen, want ondanks dringende oproepen van overheid en instellingen is er weinig animo bij jon gere ouderen om na hun 65ste, on betaald werk in de sociale sector te gaan verrichten. Bovendien speelt een afnemende ge- zondheidsstatus een zeer belangrijke rol. Niet iedereen blijft even fit en soepel. Een ongeluk zit altijd in een klein hoekje, nietwaar...? Toch moet de overheid snel iets ver anderen aan de status van vrijwilliger. Betere vergoeding en minder strenge regels kunnen de redding zijn. Een snelle vrijwilligersnota in elke zich respecterende gemeente is noodzaak geworden. Klankbordgroepen zijn b.v. leuke verzinsels om indirecte be zuinigingen door te voeren. Daar zit de huidige nog te vangen vrijwilliger niet op te wachten. AdV. Sfeerlicht Raspberry van Orrefors uit Zweden Ivan 39.95 voor 'Zack" design [sleutelrek "logo" Ivan 69,- voor Peper- en zoutset WMF design fvan 49.95 voor I Cocktail shaker "Bullit" WMF design |van 99.95 voor lenu "design" iset a 3 onderzetters 69,- voor Het College van B. en W. heeft de aanvraag van Gebroeders Tammer BV voor de uitbreiding van de over kapping van het bedrijf afgewezen. Het bedrijf, gelegen aan de Amers- foortsestraat, diende daarvoor in februari al een aanvraag in. Omdat de gemeente niet tijdig reageerde diende het bedrijf in juli een be zwaarschrift in. Het College constateerde tijdens de be oordeling van de bouwaanvraag dat de grond waarop de uitbreiding zou wor den gerealiseerd eigendom was van de gemeente. De afdeling WGV nam con tact op met Tammer en deed het voor stel de gemeentegrond alsnog aan de fir ma te verkopen. Het bedrijf was echter van mening dat het al jarenlang 'te goe der trouw' gebruik maakte van de grond en diende via zijn advocaat een be zwaarschrift in. Daarin werd de ge meente eerst verweten veel te lang te hebben gewacht met het nemen van een beslissing (dat had binnen acht weken moeten plaatsvinden). Daarnaast stelde Tammer dat er nooit duidelijkheid heef! bestaan over de exacte grens tussen de gemeentegrond en zijn bedrijfsterrein. Ook vroeger waren er wel bouwvergun ningen verstrekt, waarbij de eigendoms kwestie nooit een punt van discussie was. Als extra argument voerde Tam mer aan dat de grotere overkapping de huizen aan de Sterrenbergweg beter zou afschermen. Wethouder Bart Krol van Ruimtelijke Ordening wijst de protesten van Tam mer van de hand. Wel geeft hij toe dat het gemeentebestuur eerder een beslis sing had moeten nemen. Volgens Krol zijn er weliswaar ook geen planologische bezwaren tegen de uitbreiding, maar het gaat bij dit soort kwesties ook om pri vaatrechtelijke aspecten (zoals de eigen dom van de grond). Het argument van de afscherming van de Sterrenbergweg vindt Krol niet ter zake, want Tammer heeft in het verleden ook nooit rekd gehouden met de belangen van decji wonenden. Knik Krol wil op dit moment niet met 1 mer in discussie gaan over de domsgrenzen. Het College komt dat bij een andere gelegenheid nog t Wel stelt de wethouder vast dat el 1987 inderdaad een bouwvergunmrj verleend voor de oorspronkelijke c kapping. Uit de vorm daarvan blijkj dat Tammer toen wel wist waar de g lag en er ook rekening mee he den: de overkapping heeft een I precies op de kadastrale grens! Voli de wethouder is de stelling over T de trouw" daarom zeer te betwijfelt» En over de in het verleden verleef? bouwvergunningen merkt de wethoij op dat het daarbij slechts ging om dastrale situaties" die de aanvraag n ten verduidelijken. Dat heeft niet0 maken met de juiste eigendomsvert" dingen. Het College heeft het advies van 1 overgenomen en het bezwaarschrift^ nog afgewezen. tflleroy Boch kristal kandelaars [klein, van 40.30 voor middel, van 43.30 voor Aousepad net 2 onderzetters echt een leuk kado |fan 34 95 voor ^'Waterford Crystal" l exclusieve wijnglazen in geschenkdoos Ban 99,- voor Menu" design uit Denemai et a 4 glazen iet R.V.S. houders van 1 november tot en met 28 novembei Wildpaté met cranberries Bouillon met boschampignons Spoom Hazenpeper Bosvruchtenbavaroi- BURG. GROTHESTRAAT55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 2516 E-mail: restaurant@bauers.' website: www.bauers.nl Ook'verkoop dinerbonnen^ jon 99.50 voor 'iet mokken, lekker wokken Wokset echt Frans gietijzer 89.95 voor "Wedgwood" schemerlan met kapje "Peter Rabbit" Wedgwood" lamp met kap "Edme" qj van 149,-voor Originele Peugeot peperrr gewoon de beste van 89 9-s voor O* Fissier koekepan "Bratfeii 24 cm, JL i van 99,- voor "Wedgwood" etagère 3-delig, van 99,- voor Voor alle aanbiedingen geldt c Natuurli/k heeft DIMA nog... Veel meer kado's. En we verpakken het ook nc erg leuk voor u. D Van Weedestraat 48 - Sc

Soester Courant | 2000 | | pagina 24