\pm rauers Jong talent soleert bij Soester orkest 'Cantemus Domino' bestaat al 75 jaar Peter Winnen in Artishock aruóhocK VERBERG JCULTUURB WELZIJN L PAGINA inde Bonden nr, nium-concert) iweer echt >ruit gaan WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 Bauers Kwintet f55,00 ■d Restaurant DIMA SPEELT VOOR SINTERKLAAS KADO'S TOT 50,- 29.95 35,- 39.95 KADO'S TOT 100,- 69,- 89,- Colenso Consort in St. Aegtenkapel Rondleiding bij Waterleiding Bert Klunder in 'De pianostemmer' 'Habbakuk' PAGINA 25 'Bye Bye Blue Bird' Nieuwe vacatures WR^pl/l/lNKEL Geschenkjes voor kerst SOESTER COURANT Donderdag 30 november, Petrus en Pauluskerk Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten Snelheidscontrole Cultureel Centrum ;0 volgt met bijzond ing de verrichtingen i en de SOV. Ze hebh )ire voor beide avon( lecember a.s.) gereed 'eregeld. Het is De 0n Dalweg. Intussen wo kt aan het ontwerpen entreekaarten. De Ot ilaats aan 100 zangers spelers van SOV, hun terban en de rest van is voor u als publiek. H kerstsfeer! "als de kippen bij" als schikbaar zijn. De enb r per persoon en over iressen zullen we u agelijk informeren via ierenbladen en de Soes i fantastisch Kerstconc ;n. Ai *oed met onze econom chijnt bij de Overheid b »men, maar het gaat er scheppen tegelijk uit. k geïnvesteerd in aan Iheid Lijn (HSL), Betuv keningrijden, om er m, e noemen. ordt een deel aangewe egrotingstekort terug hn wat er daarna nog ov en wij er allemaal op vo n gaan om het maar ev houden. Dat is de geru mededeling van prem men de berichten in 2est dan hebben we het i voordat we het in hand -O maar een paar krante jging ziektekosten; hten weer omhoog; erhogingnaar 19%; ies willen eigen belastinge leidt tot lastenverzwaring 1; g moet met miljarden on mwege vergrijzing; t het rekeningrijden ons jgende benzineprijzen. I ziet het er niet zo zonn wordt voorgeschoteld. t verleden ook nooit rekenii met de belangen van de oc p dit moment niet met Tac scussie gaan over de e.0.. ren. Het College komt daan idere gelegenheid nog teni de wethouder vast dat er rdaad een bouwvergunning 'oor de oorspronkelijke ovf Jit de vorm daarvan blijkt er toen wel wist waar de gre ok rekening mee heeft gehot iverkapping heeft een km de kadastrale grens! Volgei ider is de stelling over "go daarom zeer te betwijfelen le in het verleden verleen inningen merkt de wethoud daarbij slechts ging om "h tuaties" die de aanvraag mo idelijken. Dat heeft niets 't de juiste eigendomsverhol ge heeft het advies van Kj> nen en het bezwaarschrift al 'ezen. van 1 november tot en met 28 november Wildpaté met cranberries Bouillon met boschampignons Spoom Hazenpeper Bosvruchtenbavaroise BURG. GR0THESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 B-mail: restaurant@bauers.fjl website: www.bauers.nl Sint staat weer voor de deur en koopt natuurlijk de leukste (en „„k betaalbare) kado's bij DIMA. Zoek" design sleuteletui »«V"voor klessi Flessendop "Carlo' rtn 7."° voor Champignon- of aardappelborsteltje 5Q Bone-china bekers loos-brood-wijn, van 14 95 voor w Tegeldecoraties voor badkamer en keuken v0n 9." voor f" luxe uitvoering von 14.95 voor Kunststof placemats presenttime van 9.95 voor M IValterglas kerstklok - ton 18.05 voor I /m Alessi" kroonkurkopener - "Diabolix" van 24 50 voor I jrm Zwiesel bloemenvaas - "Anne7' van 29 9;> voor I ^0 j** "Waxineboom" met 5 kaarsjes, van 29.95 voor I ^0 Paté-cakevorm keramiek van Pyrex van 2995 voor Coupes van Zwiesel 6 stuks in doos, van 75,-voor *0 fm "Alessi" King-Kong kaars 2 stuks, van 45,- voor Walterglas kerstsfeerlichtjes 2 stuks Sfeerlicht Raspberry van Orrefors uit Zweden 95 van 39 95 voor "Zack" design sleutelrek "logo" van 69,- voor Peper- en zoutset WMF design 49.9S voor Cocktail shaker "Bullit' WMF design van 99.95 voor Menu "design" set a 3 onderzetters van 69,- voor Villeroy Boch kristal kandelaars klein, van 40.30 voor middel, van 43.30 voor 95 groot, van 48.80 voor Mousepad met 2 onderzetters echt een leuk kado van 34.95 voor "Waterford Crystal" 4 exclusieve wijnglazen in geschenkdoos CO van 99,-voor J "Menu" design uit Denemarken set a 4 glazen met R.V.S. houders van 99.50 voor O^T/" Niet mokken, lekker wokken Wokset echt Frans gietijzer 95 van 89 9S voor O V "Wedgwood" schemerlamp met kapje "Peter Rabbit" ^c van 119,- voor "Wedgwood" lamp met kap "Edme" qq van 149,. voor Originele Peugeot pepermolen gewoon de beste 95 von 8995 voor Fissier koekepan "Bratfein' 24 cm, van 99,- voor "Wedgwood" etagère 3-delig van 99,- voor /°or alle aanbiedingen geldt op op. Natuurlijk heeft DIMA nog... veel meer kado's. En we verpakken het ook nog heel erg leuk voor u. Van Weedestraat 48 - Soest David Jansen. Op zondag 19 november zal het Colen so Consort uit Soest het concertseizoen openen met een concert in de St. Aeg tenkapel, 't Zand 37 in Amersfoort. Aanvang 15.00 uur. Solist is de klave- cinist David Jansen, die samen met het orkest het klavecimbelconcert BWV 1057 van Joh. Seb. Bach uitvoert. Jan sen geeft als klavecinist en organist so loconcerten in binnen- en buitenland. Hij behaalde dit jaar de eerste prijs op het Internationaal Orgelconcours in Nij megen. Verder zullen er worden uitge voerd een Concerto grosso van Handel, een concert van Vivaldi, de tweede or kestsuite van Joh. Bernhard Bach (een volle neef van Joh. Sebastian) en de tweede symfonie van William Boyce. Het Colenso Consort bestaat uit 22 ge schoolde amateur-musici die zich heb ben toegelegd op het spelen van barok muziek. De dirigent is Gregory Hubert. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Algeme ne Boekhandel, Leusderweg 186 in Amersfoort en 's middags aan de zaal. Telefonische reservering: 035-6017698. Toegangsprijs f 15,00 (CJP f 12,50). De Stichting Bewonersbelangen Soest- duinen organiseert voor de bewoners op dinsdag 21 november een rondleiding op het terrein van Waterleidingbedrijf Midden Nederland (WMN) in Soest- duinen. De rondleiding wordt verzorgd door Astrid de Rijke en Peter van Raay, voorlichters van WMN. Ze duurt onge veer twee uur, inclusief koffie en een lezing over de natuur en de dieren op het terrein, zoals uilen, reeën, vossen en vleermuizen. Aanvang 14.00 uur. De ingang van het WMN-terrein is - ko mend vanuit Soestduinen - aan de lin kerkant van de Van Weerden Poelman- weg, voorbij de twee naast elkaar gele gen huizen tegenover het waterleiding museum. Aanmelden bij Jan Veldhui zen, De Beaufortlaan 12, tel. 6021997. Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Zaterdag 18 november Klunder staat garant voor een avondje amusement op hoog niveau. Zijn voor stellingen gaan ergens over, zijn erg geestig en oprecht ontroerend. In "De pianostemmer" is de hoofdpersoon Ja- cob Zijlmans, beroep: pianostemmer, maar wat diezelfde Jacob in zijn vrije tijd doet, daar weet niemand het fijne van- Bert Klunder is binnen het cabaretwe reldje een "absolute aanrader". Naast zijn werk als artistiek leider van de ca baretacademie in Rotterdam en als re gisseur van o.a. Brigitte Kaandorp en Jeroen van Merwijk is hij de laatste ja ren steeds vaker zelf te zien op de va derlandse podia. Aanvang: 20.15 uur. Toegang f 25,00/ f 22,50 (CJP/Pas65). Zondag 26 november "Habbakuk is een humoristisch en mu zikaal theatersprookje voor de hele fa milie vanaf 4 jaar. Het pruttelt en bor relt in het laboratorium van de gebroe ders Habbakuk. Dan klinkt er een knal, blauwe damp trekt op en kuchend roe pen de Habbakukkies "Eureka!" Einde lijk is het gelukt. Na jaren van knutse len hebben zij "het ideale kind" uitge vonden. Ze noemen hem: Johannus! Hij heeft tafelmanieren, is slim, muzikaal, lief en boert niet. Er is alleen één pro bleem: de Habbakukkies hebben geen tijd om Johannus groot te brengen. Dus gaan ze op zoek naar leuke mamma's en pappa's - of zoiets! Spel muziek: Mario van Erp (o.a. Mikado, Flip Sok), Rik Polman (o.a. Betty Blue) en Frans Baudotn (o.a. VOF De Kunst). Verhaal: Jacques Vriens/Mario van Erp. Aanvang: 15.30 uur. Toegang: f 7,50 f 6,00 (strippenkaart)/f 10,00 (volwas senen). Plaatsen reserveren bij de theaterkassa van C-drie, Willaertstraat 49c, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.30 uur en 13.00- 18.00 uur, tel. 6095829; of bij de WV, Steenhoffstraat 9a. tel: 6012075. evenement georganiseerd in het teken van de november-actiemaand. En hope lijk doet het de jazzliefhebbers besluiten om een bezoek te brengen aan dit fes tival. In eerdere publicaties is al melding ge maakt van het optreden van Rob van den Broeck, dat zou beginnen om 15.00 uur.Dat kan helaas niet doorgaan. Daar voor in de plaats is er muziek van het Sjoerd Dijkhuizen-kwartet te beluiste ren. Rob van den Brocek speelt als ver vanging 's avonds na het concert van Stormvogel om 21.30 uur samen met Wiro Mahieu. Programma en beztting: 15.00 uur: Sjoerd Dijkhuizen, tenor saxofoon; Jan Voogd, contrabas; Peter Niewerf, gitaar; Gijs Dijkhuizen, drums. 17.00 uur: "Carte Blanche" met Storm vogel, synthesizers; Chander Sardjoe, slagwerk, mridangam; Remi Balvers, basgitaar; Daphne Balvers, sopraansax; Atjen de Graaf, viool/baritonviool; Remko Stalenhoef, lyricon, samen samplers. 21.00 uur: Rob van den Broeck, piano; Wiro Mahieu, contrabas. Entree 12,50 voor het middagconcert en 15,00 voor 's avonds. Kaarten voor beide voorstellingen 25,00. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel. 6019577. Sjoerd Dijkhuizen. Zondag 19 november Stormvogels Alter Ego Jazzbarock Consort 'Drakenburger Concerto' Dit bijzondere concert in Artishock maakt deel uit van de serie Carte Blanche, een initiatief van Stichting Jazz Utrecht in samenwerking met de jazz- podia in de provincie Utrecht, ter stimu lering van een bijzondere musicus uit de provincie Utrecht. Dit jaar is de keus gevallen op de veelzijdige Baarnse schrijver/musicus Stormvogel 1968), initiator van uiteenlopende projecten in Eemland, en zijn Alter Ego Jazz Barock Consort. Deze groep speelt sinds de oprichting in 1998 composities van Stormvogel, geti teld Drakenburger Concerto's, waarin elementen uit de jazz, rock, klassieke en wereldmuziek versmolten zijn. Het stre ven is symbiose van improvisatie en ar rangement, waarbij de invloed van de meesters der klassieken zich evenzeer doet gelden als die van voortrekkers uit afgelopen eeuw. Bijzondere plaatsen in het ensemble worden naast Stormvogel ingenomen door de internationaal ge lauwerde drummer Chander Sardjoe (o.a. Steve Coleman) en de virtuose so- praniste Daphne Balvers (Amsterdams Saxofoon Kwartet). Dit optreden (waarvoor Stormvogel ook nieuw werk schreef) is voorlopig het laatste van Stormvogel in Soest, waar hij in het verleden al verscheidene, multi disciplinaire voorstellingen bracht, waar onder het totaaltheater Eemsaga. De voorstelling wordt ook uitgevoerd op 3 december in het Beauforthuis in Auster- litz en op 13 januari bij SJU Jazzpodium Utrecht. Aanvang 19.00 uur. Toegang 15,00. Reserveren: tel. 6019577. Maandag 20 november Barba en Rannva gaan op vakantie naar hun geboorteland, de Faeroer-eilanden, de Deense eilandengroep boven Schot land die meer schapen telt dan mensen. De twee vriendinnen wonen al jaren in Denemarken en dat mag iedereen we ten ook. Hun extraverte gedrag en su- peropzichtige kleding contrasteert wel heel erg met de ingetogen plattelands mentaliteit van de eilandbewoners. Erg welkom zijn ze dan ook niet binnen de kleine eilandgemeenschap van hoofdza kelijk vissers. Wel klikt het met Rüni, een visser die iets stoms heeft uitgehaald en als straf min of meer uit de gemeen schap verbannen is. Rüni is gefascineerd door het kosmopolitische voorkomen van de jonge vrouwen en neemt ze mee in zijn auto. Samen met Rüni maken Barba en Rannva een ogenschijnlijk doelloze rit over het eiland. Het is de kijker naar "Bye Bye Blue Bird" snel duidelijk dat Barba en Ran nva helemaal niet zomaar op vakantie zijn naar hun geboorteplek. Ze zijn er om definitief af te rekenen met hun ver leden. Vandaar hun provocatieve ge drag: "Wij horen niet meer bij dit ei land, wij horen in de moderne wereld". Natuurlijk druipt het zelfbedrog ervan af, maar Barba en Rannva houden de maskerade lang vol. Pas na een hele reeks droogkomische verwikkelingen laat Katrin Ottarsdóttir - zelf eveneens een naar Denemarken vertrokken Fae- raerse -- ze door de mand vallen. Ot tarsdóttir sleepte er op het Internatio naal Filmfestival Rotterdam 2000 een Tiger Award mee in de wacht vanwege "de hartverwarmende personages en het buitengewoon gebruik van locaties en kleuren". Aanvang 20.30 uur. Entree f 9 00- GJP/65+7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel 6019577. Het Soester zangkoor Cantemus Domino viert dit jaar zijn 75-jarig bestaan. In het kader van het jubi leum zingt het koor aanstaande zondag om 11.00 uur in de Maria- kerk aan de Burgemeester Gro- thestraat in Soest. Smitsweg311, telefoon 6012630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank Soest e.o. aandacht voor de volgende vacatures: 02-126: Humanitas afdeling Eemland zoekt een bestuurslid voor public rela tions en het vormgeven van de imago campagne. 02-127: Mobiteams (project van ANWB, Ministerie van Verkeer en Wa terstaat en VROM) vraagt consulent "Leefbaarheid van Eigen Buurt", om samen met andere buurtbewoners de verkeersveiligheid en leefbaarheid van de eigen woonbuurt te verbeteren. 03-150: Stichting Vluchtelingenwerk Baarn zoekt vrijwillig(st)ers ter onder steuning en begeleiding van asielzoe kers. 09-177: Vrijwillige Brandweer Soesterberg vraagt brandweermannen/ vrouwen cüe alle voorkomende werk zaamheden die bij het beroep horen, uitvoeren. Voordat men deze werk zaamheden kan verrichten, moet men een opleiding volgen van 1 a 3 jaar. Elke dinsdagochtend wordt er geoe fend. 10-160: Mixed Hockey Club Soest is op zoek naar vrijwillig(st)er die de or ganisatie van de bar van het clubhuis op zich wil nemen. 10-163: Verpleeg- en Reactiverings centrum vraagt klaverjasvrijwillig(st)ei voor tijdelijk of vast op woensdagoch tend 10.00-12.00 uur, om in een groepje "aangepast" te klaverjassen. Informatie: Vrijwilligers Vacature Ban! Soest, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur tel: 6012630. Op donderdag kunnen de dames van de knutselclub weer terecht en vieren een stel jarigen hun feest. Kortom, er staat weer een gezellige week op stapel op het Kinderparadijs. Ook wie niet aan onze activiteiten deel wil nemen is op het terrein van harte welkom om een kijkje te nemen bij de dieren en evt. te spelen in de speeltuin. De entree is gra tis. xVgichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In onze "nood" Wereldwinkel is niet zoveel plaats, maar er is toch wat ruimte vrijgemaakt voor de "echte" kerstartike len. 'Hierbij kunnen de kerststallen ge noemd worden uit Peru, Bangladesh, Vietnam, Mexico, enz. Uiteraard ook kaarsen, sterren, ballen en verder alles wat maar iets met "versieren" te maken heeft. Daarnaast zult u een uitgebreid assortiment kerstkaarten uit vele landen aantreffen; zeker voor heel speciale per sonen een heel speciale kaart! Niet alleen kerstartikelen, maar ook heel geschikte geschenken uit de ontwikke lingslanden komen voor attenties ter gelegenheid van de eindejaarsfeesten in aanmerking. Ook voor het samenstellen van een kerstpakket in een fraaie mand of schaal zijn heel attente dingen te bedenken. Even naar de Wereldwinkel komen en men helpt u verder. Er gaat een Wereld voor u open. Helemaal achter op het parkeerterrein kunt u ons vinden! De Wereldwinkel is geopend: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur; tel. 602 81 32. De Soester Orkest Vereniging staat sinds kort onder leiding van de jon ge en talentvolle dirigent Stephan Pas en onder zijn leiding zal op 30 november het najaarsconcert wor den uitgevoerd. Op het programma staan werken van Beethoven, Weber en Dvorak. Solistische medewer king wordt verleend door de twee lingzusjes Loortje en Helma van den Brink. Loortje van den Brink (18-10-1981) begon op vijfjarige leeftijd met lessen op de viool bij Heieen Koppe aan de Eind- hovense muziekschool en op de piano bij haar oma, Carla Franssen-Heymans. Ze zong vier jaar in het Stedelijk Hel- monds Concertkoor o.l.v. Roland de Kroon, waarmee ze veel grote produc ties deed. Ze zong solo in o.a. Piqué Dame van Tsjaikowski, Turandot van Puccini, Jeanne d'Arc van Honneger en tijdens het nieuwjaarsconcert 1998 van het Nederlands Blazers Ensemble in samenwerking met de VPRO in het Amsterdamse Concertgebouw. Loortje volgde masterclasses in Polen, Zwitserland en Nederland bij Krijsztof Wegizijn, Kati Sebastijen en Erwin Schiffer. Sinds 1998 heeft ze vioolles van Theodora Geraets aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag. Met het Siddharta strijkkwartet won ze de le prijs op het Zonnewende ensemblecon cours, waardoor ze deel kon nemen aan het Orlando Festival en een masterclass van Theo Olof. Ook mocht het kwartet een concert geven voor de 75e verjaar dag van Theo Olof in Christofori in Amsterdam, waarvan tevens een radio opname werd gemaakt. Binnenkort staat een masterclass van G. Schulz uit het Alban Berg-kwartet op het pro gramma. Ze speelde in het Philips Sym fonie Orkest en het N.J.O. en was con certmeester van het Polaris-ensemble. Ze speelde solo met het Amsterdams Gitaartrio in de kleine zaal van het Con certgebouw. Afgelopen maart won ze de le prijs van het Prinses Christina Con- Loortje v.d. Brink (viool). cours in de regionale finale. Nu mag ze door naar de landelijke halve finale in Den Haag. Op 30 november zal ze de Romance voor viool en orkest van Dvo rak spelen. Helma van den Brink (18-10-1981) be gon op vierjarige leeftijd viool te spelen, waar op haar vijfde de piano bij kwam. Na vier jaar werd de viool ingeruild voor een cello. Toen het weer vier jaar later duidelijk werd dat ze geen geboren strij ker was stapte ze over op de fagot. Be gonnen werd met lessen op de Eindho- vense muziekschool bij Mieke van Dael. Na twee jaar ging ze naar het Konink lijk Conservatorium in Den Haag, waar ze les kreeg van Johan Steinmann. Na twee jaar vooropleiding volgt ze daar nu het eerste jaar. Helma won in 1996 de eerste prijs bij het Heuvelgalerij Con cours in Eindhoven en werd in dat zelf de jaar laureate bij het SJMN Concours. Op het Prinses Christina Concours haalde ze in 1997 een eervolle vermel ding en in 1999 de eerste prijs in de re gionale finale. Daarbij won Helma te- Helma v.d. Brink (fagot). vens de publieksprijs, een cultuurweek end in Londen, een solistisch optreden in kasteel Heeswijk en een gastoptreden als soliste met het strijkorkest Musica Ducis Brabantiae. In de nationale fina le haalde ze de derde prijs, waaraan ver bonden: opnamen voor de Tros-radio, een optreden in Christofori in Amster dam en afspeelapparatuur van Sony. Helma speelt in het Jeugdorkest Neder land en heeft vier jaar deel uitgemaakt van het Stedelijk Helmonds Concert koor, waar ze een paar keer solo heeft gezongen. Op 30 november zal ze het fagotconcert in F-dur van Weber spelen. Het concert wordt geopend met de Ouverture "Coriolan" van Beethoven. Na de pauze wordt de 8e symfonie van Dvorak gespeeld; een veeleisend maar schitterend stuk muziek, waarmee or kest en dirigent kunnen laten zien wat zij in hun mars hebben. Kaarten voor dit concert a f 17,50 (f 15,00 CJP) zijn vooraf te verkrijgen bij VW-Soest en op de avond zelf aan de kerk (Kerkplein 2). Het concert begint om 20.15 uur, de kerk is open vanaf 19.45 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zondag 19 november Mini jazzfestival Op zondag 19 november zijn er in Ar tishock van 15.00 t/m 24.00 uur drie jazzformaties te beluisteren. Al enige jaren bekend als belangrijk jazzpodium organiseert Artishock dit festival met zeer uiteenlopende musici, van Mainstream van Sjoerd Dijkhuizen t/m eigentijdse muziek van Stormvogel. Naast de reguliere jazzavonden (eerste en tweede zaterdag van de maand) is dit Rob v.d. Broeck. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Komende week zijn er weer tal van leu ke activiteiten op het Kinderparadijs. Er komen allerlei kleutergroepen van ver schillende scholen naar het Kinderpara dijs voor het 'Ganzepad', een les waar in de kinderen aan een jong kuikentje laten zien wat er allemaal te doen is bij de dieren: aaien, borstelen, knuffelen, erbij in het hok etc. Docenten en bege leiders mogen mee; voor hen is er kof fie en thee- Woensdagmiddag is er weer instuif voor alle kinderen die 's middags vrij zijn. Van 14.00-16.00 uur zijn er leuke ac tiviteiten die deze keer eindigt met een voorstelling in het kader van het 'Gou den Vlinderfestival', een theaterwed strijd van het Kinderparadijs die dit sei zoen al weer voor de zesde keer wordt gehouden. De voorstelling wordt ge speeld door Wijchens kindertheater 'Bombardie' en heet 'Sinterklaas en Pie tenpakjes perikelen'. Het gaat over Heer Piet die een uitvinding heeft gedaan. Hij heeft een lamp uitgevonden die alle kleine dingen groter kan maken. Malle Pietje vraagt zich af waarom hij geen cadeautje heeft gekregen, maar de Sint heeft hem heus niet vergeten. Hij krijgt een grote doos met... We gaan lekker lachen en alles komt op z'n pootjes te recht. Ben je al nieuwsgierig? Kom dan kijken naar deze gezellige familievoor stelling. Het kost f 3,00 per persoon. Na de mis is een brunch georganiseerd. De zangstukken die het koor ten geho re zal brengen, zijn van de Italiaanse componist Perosi, een begrip onder koorzangers. Organist Frank Schotel zorgt voor de muzikale begeleiding, Helma van der Beek is de dirigent. Het speciale optreden van de koorzangers uit Soest staat ook in het teken van de jaarlijkse feestdag van Cecilia, de patro nes van de zangers. Duitsland Cantemus Domino is opgericht op 23 maart 1925. Dit jaar zijn de koorleden rond deze datum afgereisd naar Hildes- heim in Duitsland en hebben daar een mis opgeluisterd met hun gezang. Voor de jubilerende koorleden was er ook een excursie aan vastgeknoopt. Het koor van de Mariakerk telt ruim 30 zangers die allen uit Soest komen. "We hebben De leden van zangkoor Cantemus Domino. Foto: Aido Allessie diverse leden die al heel lang bij ons zin gen en inmiddels een onderscheiding van de Gregorius-vereniging hebben ontvangen", vertelt secretaris en zange res Elly Hellebrand trots. Volgens Hel lebrand heeft het koor "hard moeten oefenen" om deze mis op het program ma te krijgen. Nieuwe leden zijn overi gens welkom bij het zangkoor. Op de Koningsweg heeft vorige week maandagochtend een snelheidscontrole plaatsgevonden. Van de 1136 gecontro leerde voertuigen reden 70 bestuurders te hard. De maximumsnelheid was 81 kilometer per uur, terwijl 50 is toege staan. In samenwerking met de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) organiseert Artishock op vrijdagavond 8 december om 20.00 uur een lezing door de bekende ex- wielrenner Peter Winnen uit Ven- ray. De bijeenkomst vindt plaats in het Artishockgebouw aan de Steen hoffstraat 46A. Peter Winnen schreef een bijzonder in teressant en spannend boek: "Van Sant ander naar Santander" over o.a. zijn profperiode (1980 tot 1991). Hij groei de op met maar één droom: wielrenner worden. Hij werd een van de succesvol ste en beroemdste Nederlandse renners aller tijden. Winnaar van de Koningin- nerit Alpe d'Huez in 1980 en 1983, winnaar van de witte trui, derde in de Tour van 1983. Winnen schrijft over zijn overwinningen, over thuis, zijn pijn, de onmenselijke in spanningen, de media, de vrouwen en de doping. Het is het verhaal van een man wiens talent als wielrenner slechts wordt geëvenaard door zijn talent als schrijver. Hij schreef een meeslepend document over het cyclisme, een mini universum dat tegelijkertijd fascineert en verbijstert. Wat is zijn mening over epo, het extract van kalfsbloed en het Festina-proces in Lille? Jan Visser inter- Peter Winnen. viewt hem vooraf scherp, maar vol be wondering. De toegang tot deze bijzondere bijeen komst bedraagt vijf gulden. Leden van Artishock, de SLAS en de wielervereni ging Tempo Toer betalen slechts 2,50. De zaal is open vanaf half acht. Reser veren is aan te bevelen: tel. 035- 6019577.

Soester Courant | 2000 | | pagina 25