IK" éi Visser i an ERS Jeugdherberg krijgt maand uitstel 'Soest is trots op zijn brandweer' 30 GULDEN KORTING: HERFSTAANBIEDÏNG IERS m Witg In Memoriam AkifErsoy (1952-2000) SWING ]AZZ SPECTAKEL Soest geeft vervolg aan succesvolle fietscampagne Molendael in 2002 samen met Ziekenhuis Eemland Personeelsfeestje? 'AGINA 2 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 1? 1 zekerheid Tent moet per 1 december zijn verwijderd j Burgemeester te gast op najaarsbijeenkomst Snelheidscontrole Voor service moet u bij ons zijn Fi 99,50 per persoon Het original Americain Trio Hans de Heus Band LEZERSAANBIEDING ^oMay&wrv; Gemeente verhoogt sponsorbedrag Twee weken lang (t/m zaterdag 2 december) 1) 2) 3) op elk aangekocht tweede overhemd Merken: Arrow, John Miller, v. Gils, etc. alle Marz pullovers en vesten Alle katoenen en wollen corduroy pantalons. Merken: Brax, Desch, Wimmers, etc. ND •VLEES Politie arresteert winkeldief Jaarverslag in teken van fusie Gemeente wil water opslaan in wijken Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Handicap Sluitingstijd kopij: óók voor e-mail! mooi werk act met ons ing threads tbezorgen nd. 62 40 len ile "ie. gverblijven, meente Soest, gogisch itdagende e arbeidsvoor- ider een g, collectieve ekeringeneen wang eigen iet grote n (BSO/KDV) tnsCAO- wer, coördinator 7 Olleke Bolleke, m ministrat/ef urlijk een vaste baan i, om door te ons in dienst en an een vast salaris lopbaanbegeleiding s vliegticket, een ngsbasis bij Content t Ondersteuning bij zo een goede basis t gaat in op het alaris ontvangt. :n afspraak na De jeugdherberg in Soest moet de "illegaal" geplaatste tent op de par keerplaats uiterlijk per 1 december verwijderen. In oktober besloot bet College van B. W., na klachten over verkeersoverlast van bewoners van de Bosstraat, tot verwijdering van de tent per 1 november. De jeugdherberg tekende vergeefs be zwaar aan tegen dit besluit, maar kreeg wel een maand uitstel om de al geboekte gezelschappen toch on derdak te kunnen bieden. "Nu de overlast van de op de weg staande voertuigen kan worden opgelost door het aanbrengen van een (tijdelijke) verharding, weegt het bezwaar van de jeugdherberg dat zij inkomsten derft, indien de tent voor het eind van de maand moet verdwijnen, voor mij zwaarder", motiveert wethouder Bart Krol het uitstel. De jeugdherberg heeft, zoals toegezegd, de doorsteek naar de parkeerplaats laten verharden. Hierdoor kunnen bussen en vrachtwagens met enig manoeuvreren op de parkeerplaats keren, zodat de verkeersoverlast voor de bewoners van de Bosstraat tegenover de inrit wordt beperkt. Manager In augustus zag de jeugdherberg zich wegens ruimtegebrek gedwongen een tent te plaatsen voor vergaderingen en trainingen, omdat zij nog wacht op de realisering van een aanbouw aan de kant van de Koningsweg. Manager Sven de Boer legt uit dat hij zaalruimte nodig heeft om de jeugdherberg economisch rendabel te houden. "Zonder voldoen de zaalruimte heeft de jeugdherberg geen bestaansrecht meer. De groepen die bij ons boeken, doen dat juist van wege de aanwezige betaalbare vergader ruimte." Daarom is Sven de Boer ook "blij" met de maand uitstel, zodat hij de boekingen voor deze maand gewoon kan afhandelen. Wel vindt hij het "triest" dat de tent daarna alsnog moet verdwijnen. De Boer geeft toe dat hij een risico heeft genomen door de tent in augustus zon der vergunning te plaatsen. "Ik heb niet willens en wetens een illegale tent neer gezet, maar ben gegaan voor de vergun ning. Ik hoopte dat de gemeente de tent tijdelijk zou gedogen en dat de aanvraag van de vergunning voor de tent, maar ook voor de uitbouw, sneller zou wor den afgewikkeld", aldus de manager van de jeugdherberg. Hij bestrijdt dat door plaatsing van de tent meer verkeer soverlast is ontstaan, omdat het gaat om muziekgroepen, scholieren, studenten e.d. die geen extra verkeer aantrekken. Bovendien is er volgens hem geen spra ke van uitbreiding omdat in het oor spronkelijke bouwplan al was voorzien in zaalruimte en het aantal bedden na de verbouwing gelijk is gebleven. Ver der benadrukt De Boer dat de jeugdher berg voorziet in een behoefte. Bewoners In september hadden bewoners van de Bosstraat 65 tot en met 71 bij de ge meente bezwaar aangetekend tegen de geplaatste tent. Doordat bussen en toe leveranciers niet meer konden keren op de parkeerplaats van de jeugdherberg, ontstonden volgens de bewoners gevaar lijke verkeerssituaties op de Bosstraat. Volgens Richard Roeland, die tegenover de inrit woont op nummer 67, had De Boer moeten weten dat het aanvragen van een vergunning enkele maanden in beslag neemt. Daarbij komt dan de bouwtijd nog. "Ondanks dat is hij toch gewoon doorgegaan met boekingen. Sinds die tent er is, zijn er af en toe chaotische verkeerssituaties voor mijn deur. Ik heb meerdere keren last gehad van touringcars die op het fietspad par keren", vertelt Roeland. Richard Roeland zegt op zich helemaal geen bezwaar te hebben tegen de aan wezigheid van de jeugdherberg. "Ik gun hem zijn omzet, maar het moet niet ten Manager Sven de Boer toont de ver harde doorsteek naar de parkeerplaats van de jeugdherberg, waardoor bussen en toeleveranciers op het terrein kunnen keren. koste van alles gaan. De Boer kan wel zeggen dat het bij de verbouwing niet om een uitbreiding gaat, maar ik kan die geplande uitbouw niet anders zien dan als een uitbreiding van de oppervlakte. Die groepen die daar vergaderen komen echt niet allemaal met het openbaar ver voer, dus het trekt volgens mij wel extra verkeer aan." Roeland tekent er wel bij aan dat de verschillende sportverenigin gen aan de Bosstraat veel verkeer aan trekken. "Er is hier in feite maar één toegangsweg, dus al het verkeer komt hier langs mijn huis." Omdat er volgens Roeland ook "veel te hard" gereden wordt op de Bosstraat, ziet hij de aan leg van verkeersdrempels als een moge lijke oplossing. Ook wijst hij, als vader van jonge kinderen, op het ontbreken van een trottoir aan de (smalle) Bos straat. Overigens heeft E. Hooijer van Bos straat 61 aangegeven de bezwaren van zijn buren niet te delen. Hooijer heeft helemaal geen probleem met de tent die de jeugdherberg heeft geplaatst bij wij ze van (tijdelijke) noodoplossing. Sven de Boer tekent daar nog bij aan dat hij, behalve van de bewoners van Bosstraat 65 t/m 71, van de overige omwonenden geen klachten heeft gekregen. "Naast de maatschappelijke trend dat ook slachtoffers van branden of andere calamiteiten het werk van de brandweer steeds preciezer en kriti scher bekijken, hebben ook enkele grote rampen het brandweerwerk onder het vergrootglas gelegd. Dat is in principe goed, als dit maar niet leidt tot het onmogelijke vragen en moeten waarmaken." Dat zei burge meester drs. J. Janssen zaterdaga vond tijdens de najaarsavond van het korps Soest van de vrijwillige brandweer. Janssen had er vertrouwen in dat de brandweer goed op alle ontwikkelingen inspeelt. "Als ons enige tijd wordt ge gund voor de noodzakelijke ontwikke lingen en veranderingen, dan weet ik zeker dat we het gezamenlijk redden, zelfs bij de meest gevoelige en ingewik kelde onderwerpen." De burgemeester stelde vast dat de gemeente Soest be schikt over "een goed gemotiveerde professionele brandweer om trots op te zijn." Hij wees erop dat hét brandweer- werk niet eenvoudig is. Het houdt toe- Cc MIA K E L A A R T A X. A T E ,U R ,0. G. UukTvtdvwt, V Vt- -vrc Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerende goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 RVT nemende risico's in en er worden steeds hogere eisen gesteld aan paraatheid en inzetbaarheid, geoefendheid en kennis van milieuregels. Er wordt een toene mend beslag gelegd op de vrije tijd van de vrijwilligers, van wie minstens 70 uur per jaar realistisch oefenen wordt ge vraagd. De burgemeester vroeg zich af of dat wel haalbaar is. Afgezien daarvan is de werkdruk in Soest extra groot door de vele opleidin gen, het grote aantal hulpverleningen en brandbestrijdingen, de loze alarmerin gen, grootscheepse oefeningen, de risi co-inventarisatie bij de bedrijven, de voorbereidingen voor samenwerking met Baarn en Eemnes, de uitrukproce- dure, de regionale schaalvergroting en de wijzigingen op het personele vlak. "Maar ik ben ervan overtuigd dat we het met elkaar redden." De professio naliteit en beschikbaarheid van de Soes- ter brandweer gaven de burgemeester een trots gevoel en respect voor uw in dividuele en gezamenlijke motivatie." Belangrijke rol Eerder had brandweercommandant J. Th. Bakker gezegd zich geen jaar te kunnen herinneren met zoveel ingrij pende gebeurtenissen als dit jaar. Hij wees erop dat Soest een belangrijke rol kan spelen in de nieuw te vormen regio nale brandweer voor de hele provincie Utrecht. Hij vond het een goede zaak dat in de regio een aantal sterke, goed georganiseerde brandweerkorpsen func tioneren in plaats van veertig kleine korpsen die weinig of geen onderlinge samenhang hebben en dus ook niet het gevoel hebben enige invloed te kunnen uitoefenen op het regiobeleid. Ze heb ben bovendien onvoldoende kwaliteit in huis om structureel betrokken te zijn bij de voorbereiding van gemeentelijke structuur- en bestemmingsplannen. Bakker, die eind volgend jaar als com mandant opstapt, zei verheugd te zijn dat het gemeentebestuur een nieuwe korpscommandant gaat werven om de hoge werkdruk te verlichten. Verder kan deze een frisse bijdrage leveren aan het samenwerkingsproject met- Baarn en Eemnes en het onderzoek door een on afhankelijk bureau naar het (decentra le) uitruksysteem in Soest. "Dit is zowat een heilig onderwerp geworden, dat moeilijk bespreekbaar (b)lijkt. Maar door het onbespreekbaar te maken zal het ons altijd blijven achtervolgen. We hebben nu de zekerheid van een objec tief onderzoek met inachtneming van de belangen van de slachtoffers, die recht hebben op de meest effectieve hulp. maar ook van de belangen van een goed functionerend korps. Ook dat is in het belang van de slachtoffers. Het moet toch mogelijk zijn om ook de schijnbaar tegenstrijdige belangen tot elkaar te brengen." Zorgen Bakker zei zich zorgen te maken over het nieuwe communicatiesysteem dat in aantocht is. "Wat hebben we als korps eraan te weten dat met dit systeem ver binding kan worden gemaakt met bijna elk willekeurig korps in Nederland en omstreken, terwijl niemand ons kan zeg gen hoe het in de korpsen zelf gaat wer ken. Het nieuwe systeem zal niet alleen enorme invloed hebben op het functio neren van de brandweer, maar ook grote investeringen vergen. Er lijkt nu een kli maat te ontstaan waarin vragen en op merkingen over het systeem als onge wenste bemoeienis worden gezien. Maai we moeten commentaar niet voor ons houden. Niet de ontwerpers worden straks geconfronteerd met eventuele gebreken, wij als brandweer en het slachtoffer zijn dan de dupe. Het ko mend jaar zullen er belangrijke beslui ten genomen worden. Blijf erbij en zorg dat men niet om ons heen kan," aldus Bakker. De vereniging Henk Diemer, voorzitter van de Vere niging Vrijwillige Brandweer van Soest, stelde dat het veel energie kost om de ontwikkelingen te volgen en erover mee te denken. Daarnaast wordt het pro gramma dat de vrijwilliger in het korps moet afwerken steeds uitgebreider, "en dan wordt het moeilijker om hem te 'porren' ook nog iets voor de vereniging te presteren." Diemers kondigde aan dat volgend jaar nieuwe statuten in wer king treden. Hij bood ten slotte burge meester Janssen een exemplaar aan van het boek "Van handpomp tot haak arm", twee jaar geleden uitgegeven bij het 75-jarig bestaan van de vereniging, alsmede het eerste exemplaar van een cd-rom met ruim vierduizend foto's van de meest belangrijke brandweergebeur tenissen sinds de oprichting in 1923. Hij bedankte Erik van de Hoek, die samen met Henk Lensink en Tiel Zwalve veel tijd heeft besteed aan het samenstellen van de foto-cd. Het officiële gedeelte eindigde met de uitreiking van onder scheidingen, certificaten en diploma's, onder anderen aan tien chauffeurs, de eersten in de regio die het brandweer- chauffeursdiploma behaalden. Op de Vredehofstraat hield de politie zaterdagochtend een snelheidscontrole. Van de 1347 voertuigen reden er 150 te hard. De maximumsnelheid was 100 kilometer per uur, terwijl 50 is toege staan. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Het overlijden van Akif Ersoy op 8 november bracht een grote schok te weeg in de Turkse gemeenschap van Soest en daarbuiten. Hij kwam in 1974 naar Soest. Onbaatzuchtig en met visie zette hij zich in voor de in tegratie van Soester Turken. Het al gemeen belang stelde hij boven het persoonlijke belang. Hij was een heel positief ingesteld mens. Akif Ersoy was een van de oprich ters van het Turks Comité, werd lid van de toenmalige commissie Min derheden die het gemeentebestuur adviseerde en richtte later de Turk se Vereniging op. Ook was hij op richter van de Turkse volksdansgroep 'Harman', waarin hij zelf samen met zijn vrouw danste. Hij kwam op voor de rechten van de vrouw, was betrok ken bij natuur en milieu. Hij was te vens de spil van vele sociale en spor tieve activiteiten, of het nu een voet balclub of een theatergroep was. Ook zette hij zich in voor de Fatih-mos- kee, die in februari 1981 een plek kreeg in de voormalige St. Jo- sephschool aan de Parallelweg, ter wijl hij met anderen ijverde voor de van het huidige islamitisch gedeelte van de algemene begraaf plaats aan de Veldweg. De Turkse gemeenschap en heel Soest verliezen in hem een zeer gerespecteerd mens. NBIEDINGÜ op Zaterdag 18 november 2000 Buffetten met Cajun specialiteiten uit de "Deep South" en New Orleans inclusief witte en rode huiswijn (I.P.V. 149,50 PER PERSOON) LIVE optredens van o.a. 1 Bel voor de details van deze speciale 035 603 8383 sohtouwenboyalpmc De gemeente Soest doet ook vol gend jaar mee aan de landelijke campagne "Fiets naar je werk". Dit jaar hebben 45 medewerkers van de gemeente deelgenomen en zo'n 450 gulden bij elkaar gefietst voor een project in de Derde Wereld. Vorige week ging het College van B. W. bovendien akkoord met een verho ging van het sponsorbedrag van één tot vijf cent per afgelegde kilometer. Soest heeft dit jaar voor het eerst deel genomen aan de fietscampagne, waar aan naar verwacht 11.000 fietsers in het hele land hebben meegedaan. Met de opbrengst wordt een fietspad aangelegd in de stad León in Nicaragua. Andere ontwikkelingsprojecten die financieel worden ondersteund met de sponsorgel den zijn een programma voor bosbe- houd in Benin en een project voor zon- ne-energie in Bhutan. Doel van de lan delijke campagne, die loopt van 1 april tot 1 oktober, is het leveren van een bij drage aan duurzame ontwikkeling in een ontwikkelingsland én in eigen land. Dit alles onder het motto "denk mon diaal, handel lokaal". Mits er voldoende belangstelling bestaat onder de medewerkers, kunnen ge meenten, instellingen en bedrijven zich opgeven als sponsor. Soest heeft nu be sloten het voorbeeld van enkele spon sors in de provincie Utrecht te volgen door het sponsorbedrag te verhogen tot vijf cent per afgelegde kilometer. Mede werkers van de gemeenten Leusden en Amersfoort "trapten dit jaar al naar hun baas" voor dat bedrag. Bij een gelijk aantal deelnemers kan Soest haar bij drage aan de fietscampagne volgend jaar dus vervijfvoudigen. Zeeland De campagne "Fiets naar je werk" ging enkele jaren geleden van start in de pro vincie Zeeland. Het eerste jaar deden 400 mensen mee, inmiddels is de actie uitgegroeid tot een landelijk fenomeen met naar verwacht 11.000 deelnemers dit jaar. Ook in de provincie Utrecht wordt meer "naar de baas getrapt": in 1999 werd in totaal nog 176.000 km afgelegd op de fiets, dit jaar is de tota le streefafstand al 375.000 km. De or ganisatie van de campagne is in handen van het COS, het centrum voor interna tionale samenwerking en duurzame ont wikkeling, dat in elke provincie een ves tiging heeft. De gemeente Soest staat positief tegen over de fietscampagne door de positie ve effecten ervan. Hoe meer mensen de fiets pakken, des te minder files, auto kilometers en belasting voor het milieu. Bovendien gaat de opbrengst van de actie naar een goed doel én heeft de gemeente meer "fitte, gezonde" fietsers onder haar medewerkers. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest Sc&a<w. tuztuuwleeó, Per 20 kg of meer (voor uw vriezer). VERSER DAN VERS van eigen slachting. Niet duur! INFO: TEL 035-6023755 Op de Eikenlaan is woensdagmiddag een 18-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Een ge tuige had gezien dat de man zich ver dacht ophield in de omgeving van het winkelcentrum Soest-Zuid. Toen de man bij het station op de Eikenlaan werd aangesproken liet hij de tassen met gestolen goederen achter en liep weg. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. De verdachte ontkende ook maar iets met winkeldief stal te maken te hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. De gestolen goe deren bestonden voornamelijk uit schoenen, huishoudelijke spullen en toi letartikelen. AUTOBEDRIJF compleet SUZlIKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's" grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigpodomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Wmm GRILL RESTAURANT Onze wildspecialiteiten? Onze alom beroemde spareribs? Onze bourgondische lamsschouders? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Vorige week is het jaarverslag van Medisch Centrum Molendael ver schenen. De hoofdthema's van het afgelopen jaar waren de samenwer king met Ziekenhuis Eemland, transmurale zorg en kwaliteit. Daarnaast heeft het millennium probleem veel energie gekost. Het financiële resultaat weerspiegelt de productie: gelijkblijvend volume in geld en productie en een doelmatig heidsslag door verschuiving van de meerdaagse opnamen naar dagver- pleging. In de samenwerking met Ziekenhuis Eemland is een verdere stap gezet die uiteindelijk moet leiden tot een fusie tussen beide ziekenhuizen. Voor Me disch Centrum Molendael is dat nodig omdat de kwetsbaarheid op langere ter mijn te groot is. Dat komt zowel door de krappe arbeidsmarkt van specialisten en medewerkers als ook door de al jaren voortdurende financiële onzekerheid van kleine ziekenhuizen. Het verder ontwikkelen van Medisch Centrum Molendael kan beter gewaarborgd wor den binnen een groter geheel dan zelf standig. Er komt eerst een bestuurlijke fusie door oprichting van een nieuwe stich ting die de beide ziekenhuizen met één Raad van Bestuur en één Raad van Toe zicht gaat besturen. Daama wordt de organisatorische fusie voorbereid, met als streefdatum 1 januri 2002. Transmurale zorg Medisch Centrum Molendael wil zich ontwikkelen als breed basisziekenhuis, waarbij over de muren van het zieken huis heen gekeken wordt. Als onderdeel van een zorgketen kan het ziekenhuis met huisartsen en andere zorginstellin gen de diensten op elkaar afstemmen om de zorgvragen in de regio goed en "op maat" te beantwoorden. Het zie kenhuis gaat er hierbij vanuit dat bij een patiëntgericht vertrekpunt de gelijk waardigheid van alle zorgaanbieders vanzelfsprekend is. In 1999 is met woon/zorgcentrum Santvoorde en Ver pleeghuis Daelhoven een samenwer kingsovereenkomst getekend. Dit moet ertoe leiden dat patiënten die een indi catie voor een verpleeghuis hebben het ziekenhuis sneller kunnen verlaten door tijdelijk in het woon/zorgcentrum te worden opgenomen. In het jaar 2000 staan bij Medisch Cen trum Molendael de voorbereidingen voor de bestuurlijke en organisatorische fusie centraal. Dat zal veel tijd en ener gie van de medewerkers en specialisten vergen, om tot een goed resultaat te komen. De directie heeft er alle vertrou wen in dat het fusieproces zal slagen. De gemeente Soest onderzoekt op lo kaal niveau de mogelijkheden voor op slagplaatsen van regenwater in de wij ken zelf. Behalve het beheer van over tollig regenwater, speelt hierbij ook de verbetering van de kwaliteit van het water een rol. Zo wordt bijvoorbeeld in de wijk Soestdijk 't Hart bekeken of het mogelijk is in de 30km-zones de afwa tering los te koppelen van de riolering. "In de 30km-zones rijden weinig auto's, zodat het om relatief schoon water gaat, dat anders via de daken en het wegdek het riool inloopt", licht A. van Dongen van de gemeente toe. In het gebied rond de Koningsweg en Biltseweg zoekt de gemeente extra op slagcapaciteit om de Praamgracht bij zware regenval te ontlasten. De gemeen te denkt aan een vijver waar het water bij neerslagpieken tijdelijk wordt opge vangen. Voor de Boerenstreek gaat de gedachte zelfs uit naar de aanleg van een aparte watergang, zodat het (rela tief) schone regenwater niet via het riool wordt afgevoerd, maar in de wijk zelf wordt vastgehouden. Hiervoor zou een systeem van pijpen moeten komen dat het hemelwater van de daken naar een "rondlopend kanaaltje" afvoert. In het geval het systeem bij een te hoog water peil overloopt, wordt het overtollige water weggepompt. Soest pakte voor de gouden rolstoelten nisser Robin Ammerlaan geweldig uit in de raadzaal van het gemeentehuis. Moesten burgemeesters in onze ge meente het vroeger doen met cadeaus in de vorm van stropdassen, sjaaltjes en sokken met gemeentewapen, tegen woordig kan het niet op. De tijd van koektrommels met historische zwendel- zwaaiers, een tegeltje van de Engh of een boekje over "Soest in de Pruiken tijd" lijkt definitief voorbij. Het was een echt feest voor de paralym- picskampioen van Sydney 2000. En zo hoort het ook. Sportzaken had voor de baby Danny Luc een afschuwelijk knuf felbeest bedacht, maar Robin kreeg een gemeentepenning, een reischeque van tweeduizend gulden, vele attenties en vrolijke muziek van de PVO-blaaska- pel. Er waren zeven fotografen. Na af loop van het officiële gedeelte deden de talrijke bezoekers zich te goed aan een keur van hapjes en drankjes. Het kon niet op. Heerlijk. Videocamera's, televisie en pers legden alles vast voor de evaluatiecommissie Gemeentelijk beleid als in het komende Tussenbericht mocht blijken dat de re presentatiekosten de pan zijn uitgere zen. Je weet het maar nooit in deze raad, ze vallen over een dubbeltje. Ge lukkig was de wethouder van financiën met vakantie. Daarom durfde Harry Witte een week later de Soester hardlo pers in New York een feestje op kosten van de gemeente aan te bieden als één van hen de marathon binnen drie uur zou uitlopen. Kunst. De vraag blijft: is het College van Glit ter Glamour echt betrokken bij de gehandicapte plaatsgenoot die een sportieve prestatie levert? Eén van de aanwezigen op 1 november, die haar fe licitaties die middag kwam aanbieden aan de kampioen, was de negentienjari ge Joleen. Zij is blind en werkt bij de Sociale Dienst van de gemeente. Twee maanden geleden meldden drie bladen dat zij in het Amerikaanse Philadelphia een gouden medaille had gehaald in een roeiwedstrijd voor mindervaliden over 1000 meter. "Goh, Joleen, wat leuk voor je. Gefeli citeerd. Hoe gaat nou zoiets? Hoe lang deed je over die 1000 meter? Zit je als blinde skiffeuse niet binnen notime te gen de kant aan? Beoefen je nog meer sporten? Mag je in 2004 ook meedoen aan de Paralympics in Athene?" Geen woord, geen hand, geen sjaaltje, niks. Waar zit in dit raadhuis de handicap? Het dagelijks bestuur zit op de eerste verdieping. Als u de kamer uitkomt linksaf, rechts de trap af (u kunt ook met de lift) en dan de gang in van de Sociale Dienst, kamer zoveel. De gebruikelijke sluitingstijd voor het inleveren van kopij voor de Soester Courant is maandag 17.00 uur. Na dat tijdstip komt de kopij niet meer in aanmerking om nog in de krant van die week te worden opgenomen. Dat geldt óók voor berichten die de redactie per e-mail worden toege zonden. Die vergen net zo goed re dactionele en grafische verwerking als "papieren" tekst. Ook voor e- mail geldt maandag 17.00 uur dus als uiterste inlevertermijn. Voor sportko- pij is overigens maandag 15.30 uur het allerlaatste tijdstip. Dank voor ie ders medewerking. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50,. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10

Soester Courant | 2000 | | pagina 3