etages vol sch wonen! Gezocht: Soesters (45-50 jaar) die aan een leesbrilletje toe zijn Nieuwe uitstraling bij KeukenKring Schipper Ui». ^Dogterom IOOM HADE Fakkeldraagsters op braderie Griftlanders bezorgen school in Indonesië mooie kerst Alsnog verpleegkundige worden? Bij ROC De Amerlanden kan dat! rosner Provinciale Staten stellen 'Ruimte voor ruimte' vast Winkelkring-prijzenfestival DIGITAL PAGINaTJWOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 11 Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! Opbrengst verkoop kerstkaarten naar goed doel De vlijt MAKELAARS DIE UW VISIE RESPECTEREN Kinderparadijs De Vrije Teugel FRAPP C»rel ZEH\ES 1 uur <.e-irv\o& Osteopaat Anke Beernink doet onderzoek Stallen maken plaats voor woningen Verkeerscontroles Ruiter raakt zwaar gewond bij val banketbakkerij de beste, de /eMerste Janssen betrokken jij "De Windhond" Gesprongen riool op kraamafdeling Ziekenhuis Eemland en waard! Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Of niet? De Soester fysiotherapeut en osteopaat Anke Beernink denkt dat heel wat veertigers en vijftigers de aan schaf van zo'n bril misschien nog wel even kunnen uitstellen. Een osteopaat is iemand die bij lichamelijke klachten (rugpijn bijvoorbeeld), waarvan de oor zaak in de gewrichten van de schedel, de wervelkolom en andere lichaamsdelen moet worden gezocht, die gewrichten met zachte handgrepen losmaakt. In het kader van haar opleiding verricht ze een kleinschalig onderzoek naar de invloed die osteopathie kan uitoefenen op het (verminderde) accommodatievermogen van het oog. "Je ziet steeds meer mensen om je heen met een leesbrilletje. Die kun je tegen woordig ook al bij een drogist of een warenhuis kopen. Het is dus kennelijk een probleem waarvan veel mensen last hebben," aldus Anke. Ook het toene mend gebruik van een beeldscherm kan ertoe leiden dat iemand eerder toe is aan een leesbril. Huilbaby's Het onderzoek is het onderwerp van de "thesis" waarmee Anke binnenkort haar afstudeerproject afrondt aan de In ternationale Academie Osteopathie in het Belgische Gent. Daarna is ze gedi plomeerd osteopaat. Een osteopaat be handelt in het algemeen mensen die al lang "aan het dokteren" zijn, bijvoor beeld met migraine, whiplash en tal van andere klachten. Anke wil zich in de toekomst mede gaan bezighouden met de behandeling van huilbaby's; dat is goed te behandelen met osteopathie. In het onderzoek richt ze haar aandacht speciaal op de spier die het accommo datievermogen beheerst en ervoor zorgt dat de ooglens platter of juist boller wordt. Die spier wordt weer beïnvloed door een zenuw die door de botten van de schedel loopt, en juist daar schuilt volgens Anke de oorzaak van het pro bleem. "Het is niet direct aantoonbaar, maar mijn gevoel zegt dat het wel zo is." De botten kunnen - al bij de ge boorte - een beetje in de verdrukking gezeten hebben en daardoor de zenuw "raken". Met het ouder worden neemt het "ac- commodatiefvermogen van de oog lens af. Iemand van 45 jaar kan onder normale omstandigheden klein schrift op een afstand van 30 centimeter moei teloos lezen, maar vaak treden op die leeftijd al vermoeidheidsverschijnselen op, vooral 's middags en 's avonds. 'Millimeterwerk' Anke wil nu aantonen dat haar behan deling - lichte druk in een bepaalde richting, waardoor de functie van de spier verbeterd wordt ("het is millime terwerk") - de noodzaak tot aanschaf van het leesbrilletje voor wat langere tijd kan uitstellen, of dat mensen die er tóch aan toe zijn met wat minder sterke gla zen toe kunnen. "Je moet natuurlijk niet verwachten dat het resultaat na één be- Anke Beemink. handeling al spectaculair zal zijn." Voor haar onderzoek heeft ze de mede werking nodig van ca. 30 mensen, in de leeftijd van 45 tot 50 jaar, die nog niet brildragend zijn maar wel denken dat ze binnenkort "aan de leesbril" moeten. Het onderzoek kost niet veel tijd. Voor de behandeling worden de ogen geme ten door een optometrist en dat gebeurt na afloop nog een keer. Het onderzoek vindt plaats op een maandag- of een dinsdagavond, bij Anke in de praktijk. Wie aan het onderzoek wil meewerken - Anke hoopt op een "respons" van minstens dertig personen - kan met haar contact opnemen via tel. (035) 6424838. Op zaterdag 25 november nemen de Fakkeldraagsters deel aan de braderie die op de Van Weedestraat gehouden wordt. Ze zijn daar actief met de verkoop van artikelen die minder dan tien gulden kosten. Ide aal in deze tijd waarin zowel Sinter klaas als de kerstman de eindjes aan elkaar proberen te knopen. S' gratis bezorging a JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! De gevel van de KeukenKring Schipper Soest is onlangs geheel vernieuwd met een nieuw logo en nieuwe kleuren. Reden voor het ver nieuwen van de gevel is dat de for mule KeukenKring het afgelopen jaar besloten heeft, de huisstijl te Ia- ten opfrissen. Keukenkring is een winkelformule waar bij onder andere KeukenKring Schipper Soest zich heeft aangesloten. Het doel van deze winkelformule is dat de aan gesloten ondernemers samenwerken op het gebied van inkoop en marketing. Deze vorm van samenwerken biedt de ondernemer de kans om een professio nele uitstraling op te bouwen, zonder daarmee zijn eigen zelfstandige en am bachtelijke identiteit te verliezen. Deze samenwerking heeft ook diverse voordelen voor de consument. Een daarvan is de maandelijkse actie die ge houden wordt. Na het Keukenfeest van vorige maand zijn nu de fijnproevers aan de beurt. Zo kan de fijnproever in de maand november volop genieten, want op 25 november zal een professio nele kok in de showroom van Keuken- Kring Schipper Soest allerlei lekkernijen bereiden waarvan men volop kan proe ven. Naast deze lekkernijen kan de klant ook de sfeer van de toekomstige keuken proeven. Mocht de klant dan besluiten een keu ken te kopen, dan krijgt hij er gratis een BK-pannenset bij. Wie meer wil weten over deze actie of de showroom wil ko men bekijken kan gerust eens langs gaan of bellen voor een vrijblijvende afspraak: tel. 6029468. De leerlingen van de brugklassen van het Griftland College starten donderdag 23 november met de ver koop van kerstkaarten. De op brengst daarvan gaat naar het dorp je Getasan in Indonesië, waar het geld wordt gebruikt voor een nieu we schoolbibliotheek. De vernieuwing van het computercen trum en de uitbreiding van 'de creatie ve hoek' van het Griftland College zijn in voile gang. De Griftlanders gunnen de leerlingen in Indonesië echter ook een mooie school. Onder dit motto ho pen zij dan ook het succes van de twee deklassers die enkele weken geleden zo'n 8000 gulden bijeenbrachten voor noodlijdende vrouwen in Bangladesh, te De kinderen uit het tweede leerjaar heb ben in de tekenles iconen ontworpen. De beste 25 zijn geselecteerd een in en drieluik afgebeeld. Op deze wijze is een prachtige kerstkaart gecomponeerd. In setjes van vijf (inclusief enveloppen) worden de kaarten voor slechts f 10,- per setje 'aan de man gebracht'. De 'bruggers' willen op deze wijze hun bij drage leveren aan een mooie kerst voor de kinderen in het dorpje Getasan. De leden van deze scoutinggroep verko pen bijvoorbeeld handpoppen van plu che, houten fotolijstjes, kleine hebbedin getjes voor in de schoen of voor onder en in de kerstboom. Ze proberen tussen 12 en 5 uur op die zaterdagmiddag ook sponsors te vinden voor de 'vrienden- bordjes'. Wie tien gulden bijdraagt, wordt vereeuwigd op een klein houten bordje. Na de herbouw worden al deze bordjes van gulle gevers in het clubhuis aan de wand bevestigd. Hoewel de Fakkeldraagsters inmiddels een flink bedrag bij elkaar gespaard hebben, is een aanvulling van de groeps- kas nog altijd welkom. Op 16 april dit jaar brandde een deel van hun clubhuis af. In de afgelopen maanden hebben de leden veel energie gestoken in diverse acties om deze klap te boven te komen. Met de verzekering is inmiddels tot een overeenkomst gekomen. De herbouw van het afgebrande deel van het club huis is nu afhankelijk van de beslissing die de gemeenteraad neemt over het bouwplan. Ais de raadsleden instem men met dit plan, kunnen de Scouts aan de slag om hun clubhuis weer bruikbaar te maken. Enthousiasme De Fakkeldraagsters maken momenteel slechts gebruik van de helft van het clubhuis. De brand had niet op een slechter moment kunnen komen. Het ledental van de groep is de afgelopen jaren namelijk meer dan verdubbeld. De druk op het overgebleven deel van het clubhuis is dan ook erg groot. Een aan tal leden komt op andere plaatsen bij elkaar. Omdat het aantal leden zo gegroeid is, zijn De Fakkeldraagsters ook nog steeds op zoek naar gemotiveerde vrijwilligers (v/m) die de kunst verstaan ze op een enthousiaste manier te begeleiden. Ken nis van Scouting is daarbij geen eerste vereiste. Enthousiasme en een prettige manier van omgaan met grote en klei ne mensen is veel belangrijker. Wie eens een kijkje wil komen nemen bij de groep, kan daarvoor contact opnemen met Marjolein ten Brinke, tel. (033) 6024436. Vorige week woensdag werd de kraam- afdeling van Ziekenhuis Eemland (loca tie St. Elisabeth) aan het eind van de middag opgeschrikt door een gespron gen rioolbuis. Een verstopping zorgde voor zodanige druk op de buis dat een kap losschoot. Gevolg was een forse lekkage op een kraamkamer. De ge schrokken kraamvrouw op de kamer bleef ongedeerd. Haar kind verbleef gelukkig op de couveuseafdeling. Enige tijd later gebeurde hetzelfde bo ven een kantoorruimte waar twee ver pleegkundigen aan het werk waren. Het riool stroomde boven hun hoofd leeg met alle gevolgen van dien. Technische dienst en schoonmaakploegen waren snel ter plekke om de overlast en scha de zoveel mogelijk te beperken. Hoewel er geen moment gevaar is ge weest voor patiënten, werd direct beslo ten de kraamafdeling te ontruimen in verband met stankoverlast en lawaai. Het ziekenhuis betreurt het ongemak voor haar patiënten. "Het zijn bepaald niet de omstandigheden die we voor de patiënten van onze kraamafdeling wen sen. Gelukkig hebben we snel voor een goed alternatief kunnen zorgen", aldus Wim van Vliet, gynaecoloog. Met vereende krachten werden alle 17 patiënten, waarvan 9 met kind, snel overgeplaatst naar andere afdelingen. De overige kinderen verbleven op de couveuseafdeling. Het verpleegkundig personeel werd naar deskundigheid over de verschillende afdelingen verdeeld. De verloskamers bleven gewoon in ge bruik. Deze zijn namelijk op een ande re etage gesitueerd. De technische dienst van het ziekenhuis wist uiteindelijk de verstopping te tra ceren en te verwijderen. Het bleek een opeenhoping van handdoekjes, verban den en andere zaken die eigenlijk in de vuilnisbak thuis horen. Rond twaalf uur was de klus geklaard. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL.: 035-6016824 INTERNET: .WWW.DEVUJTMAKELAARDIJ.nl E-MAIL: DEVUJT@MAKELAARDIJ Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Gezellige boel Ook deze week wordt het weer een ge zellige boel op het Kinderparadijs. Een heleboel kinderen vieren hun verjaar dagspartijtje en ook komt er een aantal klassen van de Soester basisscholen op visite voor een leuke les over de dieren. Op woensdag begint de dag met de peuter-ouder ochtend. Een instuif voor peutertjes met hun pappa of mamma, om gezellig met elkaar te kletsen en liedjes te (leren) zingen. Veel moeders nemen een stukje fruit mee voor een hapje tussendoor, maar het Kinderpara dijs zorgt voor voor koffie, thee of limo nade. Het kost f 5,00 per setje en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Op woensdagmiddag is er altijd een in stuif, van 14.00 tot 16.00 uur, voor alle kinderen die vrij zijn. Een gezellige mid dag met spelletjes en knutselactiviteiten, dit keer zonder voorstelling van het 'Gouden Vlinderfestival'. De middag kost f 3,00 per kind. Op donderdagochtend zijn de knutsel- dames weer van harte welkom. Op za terdag zijn er twee super-feestelingen. De vraag naar verpleegkundigen is erg groot. Dat zal de komende jaren zeker zo blijven. Tegelijkertijd lo pen er mensen rond die best graag als verpleegkundigen willen gaan werken. Soms hebben zij al een half voltooide opleiding verpleegkundi ge of bezitten ze al een (oud) diplo ma ziekenverzorgende. Voor men sen vanaf ongeveer 24 jaar die in een dergelijke situatie zitten, start ROC De Amerlanden in januari 2001 met een tweejarige opleiding op MBO-niveau 4. Naast hun werk gaan deelnemers één dag in de week naar school. Tot nu toe kon men een deeltijdoplei ding verpleegkunde alleen volgen naast een volle baan. Dat is voor veel mensen een te zware opgave. De eis voor deze nieuwe opleiding is nu dat deelnemers minstens 16 uur per week werken in deze sector. De werkgever moet de deelnemers bovendien in staat stellen om de beroepspraktijkopdrachten tij dens werktijd goed uit te voeren. Het gaat hier namelijk om een BBL-oplei- ding, waarbij werken en Ieren samen gaan. Meestal betaalt de zorginstelling deze opleiding voor personeelsleden, maar de deelnemer kan deze natuurlijk ook zelf bekostigen. Mensen die wel belangstelling hebben voor deze opleiding, maar nog geen baan, kunnen naar een baan solliciteren bij Ziekenhuis Eemland in Amersfoort. Daar worden ze dan in de gelegenheid gesteld om deze opleiding te volgen. Belangstellenden voor deze opleiding tot verpleegkundige kunnen natuurlijk ook zelf bij een instelling solliciteren. Bij een ziekenhuis, een verpleeghuis of bijvoorbeeld een thuiszorgorganisatie. Zij kunnen dan bij hun sollicitatie vra gen of zij deze opleiding bij ROC De Amerlanden in Amersfoort mogen vol gen. De genoemde opleiding tot verpleeg kundige wordt gegeven aan de Daam Fockemalaan 22 in Amersfoort. Daar biedt ROC De Amerlanden ook ande re, volledige èn aanvullende opleidingen voor volwassenen in de Zorg en de Ver pleging aan. Wie meer wil weten over deze opleidingsmogelijkheden kan bel len met de heer Anne van der Meulen, docent Verpleegkunde van ROC De Amerlanden, tel: 033-4604231. Hij kan ook vertellen hoe men contact kan leg gen met Ziekenhuis Eemland. 5 - 602 11 02 e merken op een rij PER STUK MET BOX II. 3,49 Nu CD's per 10 stuks slechts tl. 19.95 VIDEOBAND 240 MINUTEN 12,95 VIDEOBAND 180 MINUTEN 9,95 NU 3 BANDEN HALEN, 2 BETALEN anotherwoman GERRYWEBER TURNQVER X nt«p" - a- WENSKAART GRATIS ENVELOP Voorverkoop mef 10% korfing: I Van 69 voor 62 cent.1 Ook voor APS! pe korting geldt bij bestellingen vóór 1 december Plein van Zuid 32/34 Tel. 035 6013109 fax 035 6027269 www.willem van oosten.nl Soesterbergsestraat 32A, 3768 EJ Soest Tel. 035 - 601 31 82 Provinciale Staten hebben 13 no vember de streekplanherziening 'Ruimte voor ruimte' vastgesteld. Hiermee is duidelijk wat de moge lijkheden zijn om een woning te bouwen op een plaats waar eerst een stal stond. Om deze 'Ruimte voor ruimte-regeling' toe te kunnen passen was het noodzakelijk het streekplan aan te passen. De vraag of bij het slopen van veel stal len bij een bedrijf meerdere woningen mogen worden gebouwd, was een be langrijk discussiepunt. P.S. hebben vast gesteld dat in deze gevallen maximaal 3 woningen mogen worden gebouwd. Hiervoor moet aan twee voorwaarden worden voldaan. Ten eerste moet een beeldkwaliteitspian worden opgesteld, waarin wordt aangegeven hoe de ruim telijke kwaliteit verbetert. Ten tweede moet de locatie van de woningen en de inrichting van het perceel maximaal bij dragen aan de verhoging van de ecolo gische en landschappelijke waarden. Op deze manier worden niet alleen de stal- Op de Birkstraat werd vrijdagochtend tussen kwart voor elf en kwart over twaalf een verkeerscontrole gehouden. De politie lette vooral op het dragen van autogordels en het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. Er werden 275 voertuigen gecon troleerd, waarvan 10 bestuurders wer den bekeurd voor het niet dragen van de autogordels en 12 voor te snel rijden. Tussen half twee en drie uur 's middags werden op De Schans brom- en snor fietsen gecontroleerd. Acht brommers bleken te veel vermogen te hebben, va riërend van 15 tot 25 kilometer per uur en twee bestuurders kregen een bekeu ring voor het niet dragen van een helm. Eén bromfietser werd bekeurd voor het niet in het bezit zijn van een certificaat. len gesloopt, maar ook bijgedragen aan een aantrekkelijker en natuurrijk land schap. Ruimte voor ruimte In april van dit jaar zijn P.S. akkoord gegaan met de afspraken uit het be stuursakkoord Mestbeleid en recon structie. De 'Ruimte voor ruimte-rege ling' is een onderdeel van dit akkoord. Kort samengevat gaat het om een com pensatieregeling voor veehouders die fosfaatrechten willen inleveren. Deze ondernemers kunnen de kosten van sloop van vrijkomende stallen vergoed krijgen plus het waardeverlies op basis van taxatie van de gecorrigeerde vervan gingswaarde. De compensatie kan ge beuren door de bouw van een woning op het perceel of door een financiële vergoeding. De provincies financieren deze vergoeding voor. Dit geld wordt terugverdiend door het ontwikkelen van geconcentreerde bouwlocaties aan de rand van een kern. De combinatie van sloop en vervangende bouw wordt 'Ruimte voor ruimte' genoemd. Provin cie en rijk zijn overeengekomen dat in de provincie Utrecht maximaal 200 ver vangende woningen mogen worden ge bouwd, boven op het rijks- en provin ciaal restrictief beleid. En 46-jarige ruiter uit Soesterberg raak te op zondagmiddag rond drie uur ge wond bij een val in de bossen bij de Hessenweg. Het paard en de ruiter vie len door onduidelijke oorzaak waarbij de man het volle gewicht van zijn paard op zich kreeg. Omdat de plaats waar hij viel voor de hulpdiensten zeer moeilijk te bereiken was, werd de brandweer in geschakeld om de man uit het bos te vervoeren. Het slachtoffer kwam zwaar gewond aan in het ziekenhuis. Voor zo ver bekend raakte het paard niet ge wond. alleen als uw lig is hersteld, jwen op weg. jecialiseerd in ieherstel. Een rdoor uw auto /oorheen en u jnt. Dit laatste bent graag... it 29 3763LP Soest 4 Fax 035-6027456 ifo@stalenhoef.nl ee e= -11.950,- -...37.500,- -10.950, 17.750, -12.950, cc 13.950, -3.500,. ■amen8.450, 39.950, n efc12.950, uitv43.950, Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Burgemeester Koos Janssen van Soest is als nieuwe voorzitter van het comité van aanbeveling betrokken bij de Stichting tot herbouw van de Windhond. Het co mité ondersteunt de plannen voor de lerbouw van de Soester korenmolen. Vanavond vergadert het bestuur van de stichting met het comité van aanbeve ling, dat ook de directeur van de SNS- bank Soest/Baarn, A. Trippaers, ver welkomt als nieuw lid. Bovendien zal molenaar Maarten Dolman van koren molen "De Windotter" in IJsselstein vanavond verslag doen van de wijze waarop deze molen met succes is her bouwd. Sponsors Dat het project tot herbouw van de Windhond steeds meer gaat leven in soest, blijkt wel uit de toename van het lantal sponsors uit Soest. De stichting jeeft al meer dan 60 sponsors, die ge zamenlijk ruim vijf ton hebben toege legd. Ook particulieren, onder wie tv- jresentator Koos Postema, meldden dch inmiddels aan als donateur. Spon sors die met een fors bedrag over de jrug zijn gekomen, zijn Bungalowpark 'Het Eekhoornnest" en woningbouw vereniging Achtgoed. Geïnteresseerden cunnen bij de Stichting tot herbouw van de Windhond het sponsorboek opvra gen. Voor meer informatie: G. Sterken, :el. 035-6010439. Zes weken lang laat de Winkelkring Van Weedestraat de klanten die gebruik ma ken van de aanbiedingen uit het voor deelchequeboekje 2000, profiteren van de "extra's" die ze daarmee kunnen winnen. In de afgelopen week was dat een fototoestel van 159,00, beschik baar gesteld door Foto Swager. Van de prijswinnaars was Stephan van Steen- veldt wel bijzonder tevreden; hij inves teerde "slechts" 7 gulden in een sleutel hanger bij Tingeiijn en "scoorde" daar mee de fraaie camera! De andere prijs winnaars - mevrouw Kaats, mevrouw Van der Heide, Eva Smink en mevrouw Van Veeren - kregen eveneens een exemplaar uit handen van Pieter Paul Swager (1.) en Winkelkring-voorzitter E. Wortmann (r.). Veel mensen van middelbare leef tijd ontdekken op een goede (of lie ver: kwade) dag dat ze niet meer zo scherp zien. Het lezen van een boek of een krant soms blijken de ar men te kort - maar ook kijken naar de televisie of het computerscherm gaat niet meer zo gemakkelijk. Kortom: ze zijn aan een leesbrilletje toe. 15.950,. jl. ramen etc13.950,. 29.950,. -7.450,. -...15.950,- 15.950,. 8.950,. 8.450,. 5.950,- 17.950,- -19.950,. km, 44.950,- -7.950,- 31.950,- i; 033-4Ó50450 WEBcamera AGFA ePhofo CL18 Deze DIGITALE comero is ideool voor internet gebruik: 640 x 480 pixels, 24 bits miljoenen kleuren, 2MB intern flash geheugen, flits, 1 lens van 50 cm tot oneindig en ind. batterijen i Van Oosten Prijs 399,- Konica POP mini FOTOCAMERA Komplete set in blik met camera, buidel, draag riem, batterijen, 2 fotorolletjes en fotoalbum. Speciale aanbieding f 89,- löxCDROtl MET BOX

Soester Courant | 2000 | | pagina 11