rden PROGRAMMA - OVERZICHT RADLO Verdwenen Soest hervonden Soest 50 jaar geleden ositie 7 OP SOEST L X#< rMm PAGINA 12 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 13 ;en betekenen Meningen van lezers Waar angst regeert (2) Omzwervingen van een Soester trui Kappen van bomen zonde van natuur Leven op de Engh I Twee heiligen in de toverlantaarn Onderbroekenlolbroek Bliksemactie van Amnesty tegen martelingen Sint Nicolaas Winkelactie. Het rijdende Postkantoor Expositie in Galerie Wind Jonge dief berooft drie jongens ntmoeting met., arga Kuulkers 'delman Gedeputeerde bij journalistenforum Intocht Sint Klassiek op zondag Groot Soester Dictee juridische positie op uw ettelijke regeling overlijden n (indicatief) ,en Quikscan invult. lieleden uw erfgena- fwijken is een lieleden uw erfgenamen en is een testament nodig. ,g noodzakelijk is of als ifamilie geen aanspraak ien. U kunt hier iets ment. den. Ook is een .elijk is of als vastgelegd en aanspraak kan maken jij uw overlijden. Ook is idzakelijk is of als anfamilie geen aanspraak uw echtgenoot/partner regeling wilt afwijken is g als u een regeling wilt overlijden, indelijk terecht bij de ;n. De naaste familie van •fenis. I EST ier Bokdam De Visser twerk Notarissen i Weedestraat 2 61 CE Soest 5-603 98 39 lail: notarissen@jbv.knb.nl In de Soester Courant van 15 november 1. fulmineert Dhr. Onder de Linden in 'de rubriek "Meningen van Lezers" te gen appartementgebouwen met bevei ligde trappenhuizen en overige ruimten en de gedragingen van de bewoners daarvan. Het is Dhr. Onder de Linden kennelijk ontgaan dat de afgelopen ja ren onze samenleving steeds agressiever en gewelddadiger is geworden. En in derdaad Hr. Onder de Linden, velen kiezen, vooral ouderen en alleenstaan de ouderen, voor een woonvorm die hun veiligheid beter waarborgt. Ik ken de woonomstandigheden van de Dhr. Onder de Linden niet, maar aan nemende dat hij geen appartement be woont maar een traditioneel huis, neem ik aan dat ook Dhr. Onder de Linden het vanzelfsprekend niet op prijs stelt indien onbekenden ongevraagd en on uitgenodigd zijn voordeur en privé- ruimten binnenlopen. Welnu, hetzelfde geldt voor bewoners van moderne appartementgebouwen. Een ieder kan zich in de centrale entree bij de bewoners melden via een inter cominstallatie en het is de keuze van de bewoners om bezoekers al dan niet te ontvangen en toegang te verlenen tot de weliswaar gemeenschappelijke, maar wel privé-ruimten van het gebouw. Het ongevraagd en onuitgenodigd rond lopen van onbekenden in deze privé- ruimten is een inbreuk op privacy en wordt door de bewoners mede om vei ligheidsredenen niet op prijs gesteld. Goedwillenden zijn namelijk moeilijk van kwaadwilligen te onderscheiden! Het zou gewenst zijn dat de betreffen de collectanten zich aan deze eenvoudi- samenlevingsnorm zouden houden en niet ongevraagd en onuitgenodigd de privé-ruimten binnenlopen. Dit wekt bij de bewoners weerstand, genereert reac ties en komt zeker het doel niet ten goe de waarvoor collectanten zich inzetten. P.C. Kliek Zomer 2000, vakantietijd. Vier Soester tieners zijn bij ons op bezoek: Doris, Esther, Saskia en Andries. 't Was warm in de zon, jacks en truien gingen uit. Na hun vertrek bleef er een mooie donker blauwe trui liggen. Door de grote maat dacht ik dat hij van Andries was. Bij navraag wist zijn moeder niet zeker of de trui van haar zoon was en heeft hem mee naar huis genomen. Weken later kwam Saskia: of we haar trui, een donkerblauwe, hadden gevon den. Dus heb ik Andries gebeld om te zeggen dat de trui van Saskia was. Daar was hij inmiddels ook al achter, maar de trui was foetsie, vrienden van Andries hadden eens 's avonds laat wat jassen en truien bij hen van de kapstok gepakt, omdat 't te koud was om zonder jas naar huis te gaan. De grote vraag: wel ke vriend had de blauwe trui meegeno men? Dat speurwerk duurde maanden. Gisteravond, 14 november, gaat mijn man met de auto Chinees halen. Ik heb net mijn loempia achter de kiezen, te lefoon. De Vader van Andries: hij had aan het eind van de middag de trui op het dak van de auto gelegd. Meteen kij ken, maar poets, die ligt nu natuurlijk in Soest op straat - van het dak gevallen. Al ben ik dan geen garderobe- juffrouw, ik had danig de smoor in. Is- ie eindelijk na een half jaar boven wa ter, is hij weer pleite! Vanmorgen moest ik naar de tandarts. Wat zie ik in de eerste de beste zij- itraat... over een muurtje aan de straat- :ant van een tuin hangt breeduit de ilauwe trui! Olga Goezinnen-Slagter Mede namens Saskia, dank aan speurders en vinders. Naar aanleiding van het verhaal van J.K. Tupker, beheerder Bos, Natuur en Landschap, wil ik mijn gedachten op papier zetten, wat betreft het ongeveer 26 hectaren grote gebied rondom Zon negloren, dat de gemeenschap al veel geld heeft gekost. Afijn, er is dan een groot gebied teruggegeven aan de na tuur. Ik struin meermalen door dat ge bied, aangezien de afrastering er wegge haald is. Het is een prachtig gebied met heuvels en dalen en mooie brede en smalle paden, stokoude bomen en aller lei soorten laag struikgewas. Maar nu willen ze ongeveer 4 hectaren bos om zagen, wat een dure zaak is, wat ar beidsloon betreft, terwijl dat hout zeer weinig opbrengt en er in dat gebied van de Korte Duinen al een grote opper vlakte zand aanwezig is. De Korte Dui nen zijn juist uniek omdat de kleine heuvelgebieden omringd zijn met klei ne bosgebieden. Neem nou de Lange Duinen; enorme zandvlaktes met hier en daar een dode boom. In het voorjaar stuiven bij veel wind je ogen dicht en in de middenzomer is het een hete ver gaarbak waar niemand meer wandelt. Enige jaren geleden hebben ze daar een zandwal gecreëerd omdat de aangren zende bossen bij veel wind onder het zand bedolven werden. De meeste men sen vinden de Korte Duinen uniek om de oude bomen en kleine heuvelgebie den. Mijn mening is: laat het zoals het nu is, hierdoor bespaar je enorme kos ten en ik denk dat de meeste natuurlief hebbers het met mij eens zijn. J.H. Wantenaar ergens i De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdag 6 december komt Eit Al- gra uit Soest met zijn dialezing "Twee heiligen in de toverlantaarn" in de Soes ter Kring. Hebben heiligen afgedaan? Voor veel mensen zijn het wel boeien de, maar wat ongeloofwaardige figuren, uit een heel lang verleden. Van twee heiligen, een man en een vrouw, worden de verhalen verteld die over hen de ron de doen. De illustraties bij die verhalen zijn afkomstig uit een gebedenboek uit het begin van de 14c eeuw, miniaturen uit de "Belles Heures", door de gebroe ders Limburg gemaakt voor hertog Jean de Berry. Met behulp van de diaprojec tor, de moderne toverlantaarn, worden die vertoond. De vraag is of die verha len en verbeeldingen nog iets kunnen oproepen van de emotie die ze eeuwen lang hebben gewekt. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de NPB- kerk (ingang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan). Zaal open 09.30 uur met koffie. Bijdrage f 5,00 p.p. incl. koffie of thee. Komende bijeenkomsten 20 december: Epidiascoopbeelden ver toond door de heren Zoon en Dijkman uit Laren (NH). Ditmaal nostalgische beelden van een reis per Fokker-vlieg tuig van Schiphol naar Batavia. Bij aan komst nog een kleine toer op Java. 3 januari 2001: Optreden van Jan Kle- ijn, verteller uit Soest. Het nieuwe pro gramma voor het seizoen januari - mei 2001 is uit. Aanvragen: tel. 035- 6017001, of meenemen tijdens de bij eenkomsten. Suggesties voor nieuwe onderwerpen zijn van harte welkom. Aflevering 17 In een vorige aflevering heb ik u ge vraagd of u Herman, alias Troetelbrood, kende. Ik doe weer een beroep op u: kent u soms ene Henk vande(r) Velde(n)? Ik ken hem niet, maar laatst belde hij me op: "Met Henk vandefr) Velde(n), heeft u misschien tijd om een paar vragen te beantwoorden?" Nu word ik, en u ook waarschijnlijk - liefst net wanneer de piepers aan het droogkoken zijn - regel matig gebeld door allerlei mensen die vragen of je ze wat mogen vragen. Als je dan "ja"zegt, willenze vervolgens weten hoe oud je bent (de brutaliteitwat je inkomen is, of je kinderen hebt, en of je wel genoeg spaart voor je oude dag. Af hankelijk van mijn humeur zeg ik dan meestal: joh rot op, ik ben net aan het koken, of nee mevrouw/meneer ik ben niet geïnteresseerd. Heel soms ga ik het gesprek aan en vraag wat ze me nu weer willen aansmeren. Laatst heb ik daardoor een opmerkelijk gesprek gehad meteen medewerkster van zo'n tele-marketing bureau. Het klikte onmiddellijk - de dame was het hele maal met me eens dat het uitermate irri tant is om op ongelukkige momenten lastig gevallen te worden door ongewens te vragenstellers. Ze had er zelf ook nogal eens last van gehad, vooral vlak nadat ze de "blijde doos" van Prénatal had ont vangen. Vervolgens gaf ze me uit eigen beweging een adres op waarnaar ik kon schrijven als ik wilde dat het ophield! Heb ik overigens niet gedaan, want dan zou ik ook al die dagbladen vier weken op proef voor een tientje of zo) moeten missen. Maar goed, Henk van de(r) Velde(n) dus. Hij belde niet onder etenstijd - dat was al verdacht. Ook klopte zijn intro ductie niet; die had moeten luiden: met Henk van de(r) Velde(n) van bureau zus of zo. Op zijn vraag of ik tijd had om een paar vragen te beantwoorden, vertelde ik hem dat het er vanaf hing waarover hij me wat wilde vragen. "Over ondergoed", antwoordde hij. Waarop ik hem gierend van de lach mededeelde dat ik daar echt geen tijd voor had. Waarop hij op zijn beurt me beleefd nog een prettige dag toewenste en ophing. Ook dat klopte niet. Een echte tele-marketeer laat zich niet zo gemakkelijk afschepen Henk, ik hoop dat je dit leest, want vol gens mij ben je gewoon een vies ventje. Lezers, u bent gewaarschuwd! Olga Duijm Amnesty International is een actie ge start tegen marteling. De afgelopen ja ren kwam in meer dan 150 landen mar teling en mishandeling voor, dat is meer dan driekwart van de landen van de wereld. In 70 landen was het wijdver breid en in 80 landen zijn naar verluidt mensen aan marteling of mishandeling overleden. De Amnesty International-werkgroep Soest biedt het publiek een eenvoudige en snelle manier om mee te doen aan deze actie: het versturen van bliksemac ties voor slachtoffers. Marteling vindt vaak plaats in de dagen na de arresta tie. Daarom is de bliksemactie hiertegen de perfecte actietechniek. Men kan zich aanmelden voor dit tijdelijke bliksemac tie-netwerk: - op de Amnesty-website: www.amnesty.nl - via e-mail: actie@amnesty.nl - per telefoon: 020-6264436. "Ik wou dat ik iedereen persoonlijk kon bedanken voor de steun die ik heb ge kregen. Jullie waren het licht in de duis ternis van mijn cel, jullie waren de hoop die mij deed overleven. Ik dank jullie uit de grond van mijn hart." Aldus Antoi- nette Chahin, Libanese, na haar vrijla ting in een brief aan Amnesty. Ze was vals beschuldigd van een politieke moord en in de gevangenis gemarteld. Amnesty voerde een bliksemactie voor haar. 'Help martelen voorkomen; genezen doet 't nooit meer'. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De Qvtroonuehönaeüng iseen superieure olwerklaag op uw parketvloer die het onderhoud tot een minimum beperkt, woordoor ti nog meer wconplezier beleeft aan uw floer. op uw vloer... Een uniek product von Het Porkel Atelier Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaap etage voor 15,001 er m2 *man nartr de exacte voormarden Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 Het Parket Atelier 24 uur per dag bereikbaar De twee kiekjes van vorige maand, van de boer die de schoven van het land haalt, hebben ons wel wat problemen bezorgd. Niet dat er niemand heeft ge reageerd, nee, het probleem was dat er twee verschillende verhalen werden ver teld. De eerste reactie kwam van Joop Steen kamp van het 2e Heeserlaantje. Hij wist bijna zeker dat de boer op de foto Arie van den Breemer, van boerderij "de Krommertaan de Peter van den Bree- merweg, moest zijn. De boerderij is in dertijd afgebrand en op die plaats is nu een ballonvaardersbedrijf gevestigd. De foto is van na de oorlog. Steenkamp werkte bij Van den Breemer van om streeks 1950 tot 1953. Hij herkende op de foto meteen het span paarden van zijn baas. Ze hebben allebei een bles (een witte streep op het voorhoofd) en vier witte voeten. Het was moeder en dochter. Zo'n mooi span paarden had toen geen enkele boer op Soest. Na het werk bij de boer is Steenkamp bij Staatsbosbeheer gaan werken. Hij vindt het ook jammer dat er geen betere foto van de paarden is gemaakt. De kans was er wel. Steenkamp herinnert zich dat hij met de paarden bij Wanzing, de smid, Uit de Soester Courant van Vrijdag 17 November 1950 De Winkeliersvereniging "Soest" is, zo als steeds, weer actief en organiseert een grootscheepse bonnenactie vanaf 20 November tot en met 5 December a.s. Een lijst van deelnemende winkeliers vindt U elders in dit nummer opgeno men. Bij aankoop van iedere gulden aan goederen wordt door de deelnemende winkeliers een bon verstrekt, waarop aan de achterzijde naam en adres moe ten worden ingevuld. Hierna kunnen deze bonnen op een willekeurige dag tijdens deze actie in de daartoe bestem de bussen worden gedeponeerd. De bussen zijn bij de volgende adressen geplaatst. Mej. Chr. Flapper, Nieuwer- hoekplein 5. F.D. Gerth, Laanstraat 66. J.W. Quelle, Gallenkamppelsweg 9a. Ned. Middenstandsbank, v. Weedestraat 11. Van 9 uur v.m. tot 6 uur n.m. is er gelegenheid de bonnen in deze bussen te deponeren. Iedere avond, te beginnen om 20 November a.s., vindt een trek king plaats in hotel "De Gouden Ploeg", te pl.m. 7.30 uur n.m. In verband met de St. Nicolaasavond op 5 Dec. Geen trekking, deze vindt plaats op 6 December a.s. En nu de prijzen. Er is door het bestuur der Winkeliersvereniging werkelijk voor iets prachtigs gezorgd, leest U maar: Twee fietsen, 2 radio's, stofzuiger, cas sette, servies, heren of dames Egyptisch linnen regenjas, keukenuitzet, 2 wollen dekens, electr. klok, rooktafel met stel, leeslamp met tafeltje, kruidenierswaren tot een bedrag van f 100,-. En verder nog schitterende troostprijzen, w.o. strijkijzer, vulpen, handschoenen, kinder speelgoed enz. enz. De eerstgenoemde artikelen zijn de hoofdprijzen, waarvan elke avond één prijs beschikbaar is. Verder zijn er elke avond vier troostprijzen. Alle prijzen worden bij de laatste trekking, dus op 6 December, in hotel "De Gouden Ploeg", te pl.m. 7.30 uur n.m., aan de prijswinnaars uitgereikt. De aandachtige lezer zal zich misschien wel verwonderd afvragen... "Maar wie betaalt dat allemaal?" Dat doet niet het publiek, maar de winkelier en doet dit om, mede door deze actie te helpen bevorderen, dat de Soester ingezetenen niet in Utrecht, Amersfoort, Hilversum of Amsterdam, maar in de eigen plaats hun inkopen en thans speciaal de St. Nicolaasinkopen doen. U ziet het, de winkelier wil veel doen, passeert U hem dan niet, maar begunstig hem met Uw klandizie. En nu tot slot, wilt U de prij zen bezichtigen, gaat dan even naar de garage Alblas, Van Weedestraat 48 of de Amersfoortse Courant, Torenstraat lc, alwaar de beschikbare prijzen in de etalage worden tentoongesteld. Met de bekende slagzin "Koop in Soest" wordt deze nieuwe actie ingeleid. Gisteren begon, ter ondersteuning van de verkoop der Kinderpostzegels, het rijdende postkantoor zijn tocht door ons land. Waarom deze tocht juist in Soest begon, weten we niet, maar in ieder geval is in onze gemeente een goede start gemaakt. Na enige uren in de Soester straten zijn diensten te hebben verricht, heeft het rijdende kantoor, bediend door enige dames van het Soester comité, een be zoek gebracht aan het Paleis. Hare Majesteit de Koningin kocht voor een belangrijk bedrag aan zegels en prentbriefkaarten en vond het jammer, dat de prinsesjes, door bun verblijf op school, niet in de gelegenheid waren zelf ook zegels te kopen. Polygoon heeft het bezoek van het rij dende postkantoor aan het Koninklijk Paleis op de film vastgelegd en wij zijn overtuigd, dat het zien van deze film velen in den lande zal stimuleren tot aankoop van de kinderzegels, waartoe ook in onze gemeente vanaf heden ge legenheid bestaat in het postkantoor. was (op de plek waar nu de Gemar staat). Er kwam daar toevallig een fo tograaf die graag een plaatje van de paarden wilde maken, maar Steenkamp, toen nog een verlegen jongen, gaf de man weinig gelegenheid, "Die paarden zijn niet van mij," zei hij en maakte dat hij weer gauw bij de baas kwam. Ach teraf heeft hij er spijt van. Peter van den Breemer, de zoon van Arie, weet ook niet geheel zeker of dit verhaal klopt met de foto. We bellen Peter Kuier van de Lange Brinkweg omdat we viavia hebben ge hoord dat hij meer weet. Peter vermoedt dat de boer op de foto Piet Hilhorst moet zijn. Hilhorst, beter bekend als Piet van Riek, van Kerkpad 41 ZZ. Ie dere boer had in die tijd op de Eng zijn eigen stuk land. De kavel op de foto waar de boer aan het werk is, was in die tijd van Piet Hilhorst. En de kavel op de foto met de Oude Kerk op de achter grond was van Piet Kuier. Beide kavels liggen langs de Middelwijkstraat. Om er te komen moest je langs de oude Melk fabriek (VLKaKaas) het spoor over. Arie van den Breemer had indertijd zijn land achter Trein 8.28, aan de andere kant van de Eng, gelegen langs het Rinke Tolmanpad. Vandaar de twee verschil lende verhalen. Peter Kuier weet nog dat er vroeger van alles op de Eng werd verbouwd. Haver, rogge, bieten, kleine witte knolletjes met blauw randje, de zogenaamde Soester knollen en verder aardappelen en nog wel enkele gewassen. Nu verbouwt men uitsluitend maïs. Alles wat nu van de Eng komt is bestemd voor veevoer, ver telt Peter Kuier met enige weemoed. Wij willen de vertellers weer hartelijk bedanken voor hun informatie en hun enthousiasme over de goeie ouwe tijd... Tot en met 17 december exposeert Jan van Lokhorst schilderijen in galerie Wind, Steenhoffstraat 6. Openingstij den: donderdag t/m zondag 13.00- 17.00 uur en op afspraak. Een onbekende jongeman heeft vrijdag middag geprobeerd drie Soester knapen in de leeftijd van respectievelijk 11, 12 en 14 jaar te beroven. De dader sloeg tussen vier en vijf uur op de Van Weedestraat en dë parallelweg toe en maakte één jongen 7 gulden afhandig. Bij de andere twee slachtoffers is hij zonder buit weggevlucht. De dief wordt door de slachtoffers omschreven als een ongeveer 13- of 14-jarige jongen met een fors postuur een lengte van onge veer 1.65 tot 1.70 meter met kort, zwart, krullend haar. Hij droeg een zwarte, ver moedelijk geblokte winterjas en fietste op een soort mountainbike. De politie heeft de zaak in onderzoek. n en vloerbedekking zijn" jalend voor de sfeer in elke ite. Op de totaal vernieuwde Woningtextiel vindt u bij ian Wonen een uitgebreide tapijten en gordijnen, vakkundig advies, eventueel ,door onze interieur-adviseurs st heeft Middelman ervaren ers voor een snelle en perfecte '9- delman-collectie staat borg Radio Soest ontvangt graag berich ten en reacties. Het adres is: postbus 3062, 3760 DB Soest, fax (035) 6093860, tel. (035) 6093851. De lo kale omroep is ook te beluisteren via kabelkrant van Tekst TV Soest. aliteit, allure en exclusiviteit, j Middelman en sfeervol bij u NINGTEXTIEL Marga Kuulkers. koewei we een klein jaar geleden He zogenoemde millenniumwisseling mochten beleven, is het lopende jaar jfcOOO toch echt het laatste jaar van de wintigste eeuw en begint de nieuwe «uw pas op 1 januari van het komen- e jaar. 1 januari 2001 dus, een nieuwe suw. Maar is dat dan tegelijk ook het >egin van de New Age? U weet wel: de feeuw waarin we volgens de aanhangers het spirituele boven het materiële zou den stellen, waarin we het geluk in ons zelf zouden kunnen vinden en waarin de emotie het van de ratio zou winnen? Er zijn mensen die daartoe niet tot de komende nieuwe eeuw hebben hoeven te wachten, omdat zij die kenmerken van de 'nieuwe' mens al veel eerder ont dekten. Dat zijn bijvoorbeeld de wereld- leraren, baghwans, goeroes, Tibetaanse monniken, boeddhisten, Zenvolgers en vele, vele anderen die, getuige de zater dagse advertentiebijlagen in de dagbla den, heilig lijken te geloven in hun za ligmakende therapieën. Toch mogen deze ongetwijfeld goedbe doelende 'hulpverleners' niet allemaal over één en dezelfde kam worden ge schoren. Want, hoewel niets de com merciële instincten zó lijkt te stimuleren en aan te wakkeren als de in emotione le nood verkerende medemens, er zijn nog altijd mensen die in alle oprechtheid het ideaal van emotionele en spirituele ontwikkeling willen uitdragen en over brengen op anderen. Eén van die mensen is de Amersfoort se Marga Kuulkers (46), die al vanaf 1985 verschillende opleidingen en trai ningen heeft gevolgd op het gebied van bewustwording en lichaamswerk, waar onder de 3-jarige opleiding aan het ITIP (Instituut voor Toegepaste Integra le Psychologie). De laatste drieëneen half jaar geeft ze individuele, lichaams gerichte begeleiding en massagecursus sen voor vrouwen, paren en gemengde groepen. Met haar wisselt presentator Ernst Jawetz komende vrijdag om 13.00 uur in het programma 'Ontmoeting met...' van gedachten. Herhaling op dinsdag 28 november om 10.00 uur. Gedeputeerde Eveline Korthuis-Elion uit Soest is op vrijdag 24 november om 10.00 uur te gast bij het Journalistenfo rum voor Radio Soest. De verslaggevers ondervragen haar over de provincie, het nieuwe streekplan, de vliegbasis, het ter rein van het Royal Pare Hotel, de pro vinciale staten, Kanaal 9 Utrecht op te levisie, etc.. Na drie kwartier "rodde len" Piet van Dijk (Amersfoortse Cou rant), Aad Post (Soester Courant), Tom Scherder (Gooi en Eemlander) en Jan Visser (gespreksleider) nog een kwar tiertje na over het opheffen van de ouderencommissie, de nieuwe commu nicatienota, Spoordal, de actie Mateloos Mobiel en andere Soester zaken. De uit zending wordt herhaald op dinsdag 28 november om 17.00 uur. Gerda Alders. Radio Soest-medewerkster Gerda Al ders is zaterdag aanwezig bij de intocht van Sint Nicolaas in Soest. Bent u niet in staat dit feest in levende lijve mee te maken, onze lokale omroep is present en zendt de ontvangst op het Raadhuis plein live uit, rechtstreeks via uw eigen zender vanaf 13.00 uur. In Interludium (14.00 uur) zijn van Ed- vard Grieg twee Peer Gynt-suites uit Holberg Zeit en een deel van de piano sonate te horen. Het is een twintig jaar oude opname, maar wonderschoon. In Divertimento (15.00 uur) een opname van het vierde en vijfde pianoconcert van Saint Saëns, gespeeld door Jean Phillipe Collard en het Royal Philhar- monic o.l.v. André Previn. Vanavond, woensdag 22 november, kunt u vanaf 20.00 uur bij uw radiotoe stel meedoen met het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal. Zie de Soester Courant van vorige week. De uitzending duurt tot 22.00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 23 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz 10.00 CULTUUR IN DE REGIO pr. Lonneke Meijer 11.00 UW FAVORIETE KEUZE klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuuren/ Mieke Boon 12.00 LUNCHROOM pr. Mini Schnëider 13.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder 14.00 ORERETTELAND 'Tm Weissen Rössl"; pr. Paul Sparnaaij 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 DE SOESTER EN ZIJN MU ZIEK pr. Lonneke Meijer 18.00 CULTUUR IN DE REGIO (H) 19.00 Radio M VRIJDAG 24 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen 10.00 JOURNALISTENFORUM pr. Jan Visser. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Eiiy v.d. Wel 12.00 LUNCHROOM pr. Inske den Duik 13.00 ONTMOETING MET... Ernst Jaetz in gesprek met Marga Kuulkers. 14,00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 SPORTCAFÉ pr. Joop v. Ipenburg 18.00 JAZZ UIT ARTISHOCK pr. Semmy Prinsen/Rosamint Faas 19.00 Radio M ZATERDAG 25 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 OUD GOUD de beste muziek uit het verleden; pr. Ap Kruitbosch 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten 13.00 INTOCHT SINTERKLAAS 15.00 Radio M ZONDAG 26 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 RELIGIE EN POËZIE pr. Maria Drost 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU (H) 11.00 VAN 'T RAADHUISPLEIN (H) 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenesteijn/Wim Kiezebrink 13.00 DIT WAS DE WEEK pr. Eef v.d. Horst 14.00 INTERLUDIUM klassiek van barok tot romantiek; sst. Jacques v.d. Griendt 15.00 DIVERTIMENTO klassiek.van de 20e eeuw; sst, Jacques v.d, Griendt 16.00 SUNDAY AFTERNOON jongerenprogramma; pr. Ivo Samplonius/ Gertjan Dijkgraaf 18.00 KERKDIENST opname van de ochtenddienst in de r.k. Ca- roluskerk (Soesterberg) 19.00 CHRISTELIJKE MUZIEK 20.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor 21.00 Radio M MAANDAG 27 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Eef v.d. Horst 10.00 DE SOESTER EN ZIJN MU ZIEK (H) 11.00 VERZOEKPLATEN uit het bedrijfsleven; pr. Gerda Alders 12.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders 13.00 MUZIEKPALET klassiek instrumentaal en opera vocaal; pr. Wim Leeuwenkamp 14.00 ALLES UIT DE KAST sympathieke muziek voor een breed publiek 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 DE DERDE HELFT sportmagazine; pr. Joop v. Ipenburg 18.00 Radio M DINSDAG 28 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser 10.00 ONTMOETING MET... (H) 11.00 UW FAVORIETE KEUZE populaire verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon; aanvragen: tel. 6093851 12.00 LUNCHROOM pr. Inske den Duik 13.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland 14.00 RATJETOE veel muziek en weinig woorden; pr. Ingrid de Jong 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 JOURNALISTENFORUM (H) 18.00 VAN PSALM TOT POP pr. Joke Almirante 18.30 SENIOREN VRAGEN pr. Atie Derksen 19.00 DE VERREKIJKER chr. kinderprogramma; pr. Maija Boot 19.30 HET KOMPAS chr. jongerenprogramma; pr. Marianne v.d. Kraats 20.00 ZINGEN MAAKT BLIJ pr. Elly v.d. Tol 20.30 WEG MET HOBBELS religieus discussieprogramma; pr. Menno Schuit 21.00 BOEK BINNENSTEBUITEN pr. Herman Spoor 22.00 BIJBELVERZEN pr. Johan v. Maerlont 22.30 POSTLUDIUM 300 jaar kerkelijke muziek; sst. Jacques v.d. Griendt 23.00 Radio M WOENSDAG 29 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Annelies Nelis/Ina Aangeenbrug 11.00 VAN 'T RAADHUISPLEIN gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen; pr. Yvonne Dijkhuis 12.00 LUNCHROOM pr. Ria Hilhorst 13.00 OVER HET VOETLICHT musical en cabaret; pr. Ad v. Wijngaarden 14.00 FELICITATIEUURTJE 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 ZET 'M OP pr. Hayo en Thijs 19.00 SUNDAY AFTERNOON (H) 21.00 Radio M Hulpdienst Radio Soest Wie niet we£t waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voorkeuzetoets kan zetten, kan bellen met de hulp dienst van Radio Soest: tel. (035) 6093851 (werkdagen 09.00-16.00 uur). Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op af spraak langs om een moeiteloze ont vangst te regelen. Radio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13