MHC en Amersfoort in evenwicht Waterpolowedstrijd wordt gestaakt Oprichting van SV Zeist-Soesterberg brengt voetbaljengd weer bij elkaar Alterm met paard Jappeloup Smeein Werk aan de weg in Soest ■BHnHnMI WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 14 Hockeyers behouden drie punten voorsprong op concurrent SCHAATSEN Carl Verheyen haalt derde plek bij World Cup Scheidsrechter accepteert scheldpartij De Kwakel niet HOCKEY TAFELTENNIS WATERPOLO Tafeltennissers degraderen na ruime nederlaag WOENSDAG 22 Ploeg geeft te Sportprogramma I Ellen Smeeing naar record Installatiebedrijf ^3 j. cornelisse bv. I ,1 Sanitair Sportuitslagen Duo-voorzitters bij 'Vrij Polderland' [VOLLEYBA] Spelers nemen Henny Schoor wint eerste prijs met hond Isabel 'Astma en .COPD' bij ANOVA DBAL Tijdens World Cup-wedstrijden in Berlijn heèft SV Eemland-lid Carl Verheyen beslag gelegd op de derde plaats op de vijf kilometer. Zijn eindtijd was 6.34.66. Daarmee was Verheyen sneller dan het oude baanrecord van Gianni Romme. Later doken Rintje Ritsma en de ongenaakbare Romme onder de goede tijd van de schaatser. Verheyen mocht naar Duitsland afreizen op basis van zijn goede prestaties tijdens de NK-afstanden in Den Haag die an derhalve week geleden plaats hadden. Op de vijf kilometer eindigde hij als zes de. Op de dubbele afstand werd hij zelfs Nederlands kampioen. Bij wedstrijden in Utrecht heeft Jort Fekkes een magische limiet gehaald door onder de 45 seconden te duiken op de vijfhonderd meter. Fekkes heeft daardoor het recht verworven op extra ijsfaciliteiten in het gewest Utrecht. Sanne Delfgou was uitgenodigd voor deelname aan de Gewest kampioen schappen in Alkmaar. Voor Delfgou was dit de eerste echte wedstrijd buiten de normale regiowedstrijden in Utrecht. Zonder dat zij kwalificaties hoefde te rijden, is zij op basis van haar tijden (Delfgou heeft haar regiopunten al) di rect uitgenodigd. Op de sprintafstand verbeterde het talent haar persoonlijk record met 1,2 seconde (45.86). Op de duizend meter reed ze 1,6 seconde snel ler dan voorheen. Haar eindtijd was 1.34.40. De heren van MHC Soest hebben zondagmiddag goede zaken gedaan in de strijd om het kampioenschap in de derde klasse. De ploeg hield in het topduel naaste belager Amers foort op 1-1. Het betekende wel het eerste puntenverlies voor de forma tie van coach Matias Slagt. Slagt was tevreden met het behaalde resultaat, want de kloof blijft daardoor drie punten. Hoewel hij de Amersfoor- ters iets sterker voor de dag vond ko men, meende de coach dat de Soesters een goede wedstrijd hadden gespeeld. Er zat volgens hem niet meer in. De ploeg keek al weken vooruit naar de belangrijke confrontatie met de streek genoten aan de Koningsweg. Wellicht had die vooruitblik enige invloed op het spel van de withemden in eerdere duels. MHC acteerde onder het eigen niveau. Maar dat had echter geen gevolgen, want de ploeg bleef winnen. Voor Slagt was het gissen wat zijn for matie kon brengen in deze streekderby. "We hebben tegen mindere tegenstan ders gehockeyt en dat ging soms moei zaam. De vraag was hoe het tegen Amersfoort zou uitpakken," aldus Slagt. Dat pakte goed uit, alhoewel de bezoe kers in de tiende minuut de leiding na men. De hockeyers vochten zich knap terug. Amersfoort had weliswaar een veldoverwicht, maar ze wist dat niet om te zetten in uitgespeelde kansen. MHC, technisch en tactisch beter onderlegt dan de opponent, produceerde nog voor rust de gelijkmaker. Uit een strafcorner maakte Pepijn Goedhart de 1-1. In de tweede helft waren de krachtsver houdingen minimaal. Het duel werd voornamelijk op het middenveld uitge vochten. De score bleef na rust onver anderd. Dames Het damesteam heeft weer een punt aan het totaal toegevoegd. Tegen Voordaan uit Groenekan, gelegen onder de rook van Utrecht en de nummer twee in de tweede klasse, bleef het 0-0. Een knap resultaat tegen een op papier sterkere tegenstander, maar coach Peter Weisscher dacht daar toch anders over. "Je hebt er niet zoveel aan. De ploeg had het gat naar de koplopers kunnen verkleinen, want zij speelden ook alle maal gelijk. Jammer," zei Weisscher die doesi en sirritrsjuuu i« gerccfn i«*«-' bal. Het moment bleek illustratief voor de wedstrijd, want beide ploegen waren aan de Koningsweg geheel aan elkaar gewaagd zondagmiddag een goed MHC had ge zien. "De inzet was perfect." "Gezien de laatste weken was ik hoop vol. Er zit groei in de ploeg. In de voor bereiding hebben we twee maal geoe fend tegen Voordaan en die gingen ver loren. Ik vind deze ploeg de beste uit de klasse." Al in de beginfase moest Weisscher zijn team op verschillende plaatsen wijzigen, vanwege een blessure van één van zijn speelsters. Door de wisselingen kwam de thuisploeg onder druk te staan. MHC hield de ruimte beperkt en gaf nauwelijks kansen weg. Voordaan kreeg voor rust alleen een paar strafcorners. In de tweede helft waren de rollen omge draaid. De hockeysters vielen aan en de ploeg uit Groenekan beperkte zich tot verdedigen. Vijf minuten voor tijd kreeg MHC een mogelijkheid op een treffer via een strafcorner. Deze werd echter niet benut, waardoor het 0-0 bleef. "De uitslag was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen." Na acht jaar krijgt Soesterberg op nieuw een 'voetbalvereniging'. Kin deren die nog op de basisschool zit ten en lid willen worden, kunnen zich morgenavond in het dorpshuis laten inschrijven bij de voetbalcom missie. Officieel worden ze lid van de Zeister voetbalvereniging SV Zeist De Soesterbergse afdeling krijgt waarschijnlijk de naam SV Zeist-Soesterberg en wordt geleid door een subbestuur. In 1992 ging de bestaande Soesterberg se voetbalvereniging ter ziele. Na wan beleid van het bestuur dat gepaard ging met schulden, besloot de gemeente Soest de hekken te sluiten. Een aantal voetballiefhebbers vond 'het onaan vaardbaar dat de jeugd moest uitwijken naar omliggende plaatsen omdat in het eigen dorp niet meer gevoetbald kon worden. "Vier jaar geleden werd eigen lijk het plan geboren om opnieuw een voetbalvereniging op te richten," zegt voorzitter Henk Timmerman. "Flip Werkhoven had een zoon die in Zeist voetbalde. We stonden daar aan de kant en al gauw kwam de vraag op of we iets aan de situatie konden doen. We heb ben toen geïnformeerd op scholen of er belangstelling was om een aantal jeugd- teams samen te stellen." De initiatiefnemers werden in hun idee gesterkt door de resultaten van een en quête die op een jaarmarkt werd gehou den. "Daar gaven zo'n veertig kinderen spontaan te kennen dat ze wel lid wil den worden. Op verschillende trapveld jes zag je ze ook bezig. We hebben toen contact gezocht met de gemeente en de Stichting Abrona. Met name de ge meente had er wel oren naar dat er con tact met de jeugd zou blijven. Voetbal len is niet alleen een leuk spelletje, het heeft ook een sociale functie." Voor Henk Timmerman, Jolanda de Jonge en Flip Werkhoven braken druk ke tijden aan. In het eerste jaar kregen ze zonder problemen een team bij el kaar. Behalve de Soesterbergse scholen sloot ook Oud Zandbergen bij hen aan. "We hadden toen twaalf teams bestaan de uit vier elftallen en acht zeventallen. Eenmaal per jaar kwamen we uit tegen teams uit Zeist. Zonder ervoor getraind te hebben, speelden we in die sportweek drie wedstrijden. De teams scoorden best goed, dat geldt ook voor de mei denteams." Pas eind 1998 begon de oprichting van een voetbalafdeling in Soesterberg se rieuze vormen aan te nemen. De initia tiefnemers kregen steun van de Soester bergse raadsleden die de belangen van de voetballers in de gemeenteraad be hartigden. "De gemeente Soest bleek De tafeltennissers van Shot hebben zaterdag met 8-2 verloren van Entac. Hans van Gooi was als enige op dreef bij de Soesters tijdens de confrontatie in Enschede. Van Gooi zorgde voor de twee punten. Door het resultaat is de ploeg gedegra deerd naar de vierde divisie. Het was na een paar wedstrijden eigen lijk al duidelijk dat Shot weinig te zoe ken had in de derde divisie. Vanaf de eerste speelronde staat het team onder aan en door de ruime nederlagen, er werd alleen gelijkgespeeld tegen SKF, werd de achterstand op de concurrentie met de week groter. Het gat met de nummer vier uit de poule is voor Shot in de laatste twee duels niet meer te overbruggen. In Enschede was Van Gooi bij de be zoekers de uitblinker. Hij won van Smit en Tichelmat. Beide Enschedeërs wer den in drie spannende games aan de kant gezet. Schotmijer was te sterk voor de Soester. Erik Merkus en Robbert Huisman slaagden er niet in het voorbeeld van Van Gooi te volgen. Merkus had teveel moeite met het hoge tempo dat de spe lers van Entac hem oplegden. Huisman was niet in goede doen. De coördinatie ontbrak bij de Shot-speler en een zege zat er daardoor niet in. Het dubbel Van Gooi en Merkus verloor van het En- schedese koppel Smit/Tichelmat. Het waterpoloduel tussen Duinkik kers en De Kwakel in Aqua Indoor is zondagavond uit de hand gelo pen. Bij een stand van 5-1 in het voordeel van de thuisploeg staakte de scheidsrechter de wedstrijd na dat hij verschillende verwensingen van de Utrechters niet meer tole reerde. In de eerste periode zag het er niet naar uit dat het duel uiteindelijk zou ontspo ren. De wanorde begon in de tweede periode. De Soesters leidden met 4-1 door twee treffers van Vincent van der Vaart, Cees Thie en Jeroen Hartman, toen het spel aan beide kanten harder werd. Aan beide zijden moesten twee spelers het bad verlaten. Tussentijds produceer de Van der Vaart zijn derde doelpunt van de avond, waardoor de Duinkikkers comfortabel aan de leiding gingen: 5-1. In de slotfase van deze periode uitten verschillende spelers van De Kwakel hun ongenoegen over het optreden van de arbitrage. Spelers van De Kwakel halen verhaal bij de scheidsrechter. Het duel tussen Duinkikkers en de Utrechters werd - staakt. De Utrechters scholden de scheidsrech ter zo vaak uit dat meerdere spelers het bad uitgestuurd werden. Toen het de leidsman te gortig werd, na opnieuw opmerkingen van de bezoekers, staak te hij het duel. De scheidsrechter maak te rapport op over drie spelers van de Kwakel. Het rapport wordt naar de KNZB gestuurd. Of en wanneer de wedstrijd wordt uitgespeeld, is nog niet bekend. Telefoon (035) - 601 30 14 ZATERDAG 25 NOVEMBER Badminton 13.30 uur Selby-Barneveld (C-drie) Basketbal 19.30 uur Red Stars-Springers (Beu kendal) Handbal 20.10 uur UGHV-Smeeing/BDC (Ulft) Korfbal 15.10 uur Eemvogqls-Midlandia 3 (Aqua Indoor) Tafeltennis 15.00 uur Shot-Never Despair (Orlan- do-gebouw) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-WZA (beker) (Eemweg) 14.30 uur Hees-WA'71 (beker) (V.O. Utrechtseweg) Volleybal 16.00 uur Zaanstad-STAM/SoVoCo (D) (Zaandam) 17.00 uur STAM/SoVoCo (H)-Forza (de Bunt) ZONDAG 26 NOVEMBER Hockey 12.45 uur AMVJ-MHC Soest (D) (Amstelveen) Voetbal 14.30 uur Saestum-SO Soest (beker) (Zeist) 14.00 uur SEC-Victoria (Bosstraat- West) Waterpolo 19.00 uur IJZPC-Duinkikkers (IJssel- stein) bereid om er geld in te steken. Daarvan kondèn we materiaal aanschaffen en de huur van het Abronaveld betalen." Op financieel gebied moesten nog wel en kele hobbels worden genomen want Soest wilde alleen betalen voor de Soes terbergse kinderen. Hét geld mocht daarom niet in de kas van SV Zeist vloeien. "Dat was een rare constructie," geeft Timmerman grif toe. "SV Zeist was daar ook niet zo blij mee maar heeft het uiteindelijk geaccepteerd. We krij gen de ruimte om zelfstandig dit project op te zetten. Alleen moeten we een aparte boekhoudihg voeren waaruit blijkt waaraan het geld is uitgegeven." In de proefperiode die zeven weken duurde, had de Soesterbergse afdeling een bescheiden aantal voetballers. "We begonnen schoorvoetend met acht man, dat aantal liep echter gestaag op. Aan het eind van die zeven weken waren het zo'n veertig man." Voor de initiatiefne mers was het toen duidelijk dat er vol doende belangstelling was voor de op richting van een voetbalvereniging. "We moesten een trainer hebben en die heb ben we gevonden in Herman Smits. Hij is Soesterberger en trainer bij de KNVB. We hebben hem gevraagd om de teams voetbaltechnisch te begelei den." Smits zag wel wat in het dorpsinitiatief en werkt nu volgens het zelfde systeem als hij gewend is bij het project Goal- master van de KNVB. "Daar geven we trainingsclinics. Die bestaan uit circuit trainingen van elk tien minuten. De kin deren doen allemaal verschillende tech nische spelletjes waardoor je inzicht krijgt in wie bij wie past. Zo worden de teams samengesteld." Volgens Timmer man is het belangrijk dat de Soester bergse jeugd in eigen dorp kan spelen. "Er is wel eens gekeken of ze in Soest terecht konden, dat is toch te ver. Ze kunnen nu zelf op de fiets naar Abro na rijden, die afstand is ook makkelijk te lopen." Ouders die hun kind in de basisschool leeftijd willen opgeven voor de Soester bergse afdeling van SV Zeist, kunnen daarvoor morgenavond terecht in het dorpshuis Burgstede. Vanaf 20.00 uur vertelt de commissie wat zij van plan is. Timmerman verwacht dat het lidmaat schap van 1 december tot 1 juni vijftig gulden zal bedragen. Ze krijgen weke lijks een training in de sporthal van Abrona. "Hun voetbalshirt kunnen ze voor 12,50 huren. Broek en kousen moeten ze zelf kopen." BOWLEN Soester Bowling Vereniging Big Splitters-Wuppies 1-4, SNSl-Three Pins 2-3, Flinstones-Vrije Teugel 4-1, Spare-Team 6 5-0, Teamwork- Outsidrs 4-1, Briljantjes-Strajk 5-0. Toverbal-Guppies 0-5, BB-tjes-Team 6 5-0, Pins-SNS2 2-3, Stalenhoef- Inframatica 3- 2, Heppie Hoekers-Naadje 1-4, Team 6-De Noten 0-5. SCHAATSEN SV Eemland 300m: Willem Vemhout 39.35, Bart de Jong 35.11, Raymond van de Bedem 38.67 (PR); 500m: Willem Vemhout 1.04.44, Bart de long 57.21, Henriëtte Kuyt 47.72, Bert van der Weert 42.55, Rosella Berghuis 52.66, Laura Vlug 1.09.90 (PR), Jort Fekkes 44.36; lOOOm: Henriëtte Kuyt 1.32.96 (PR), Rosel la Berghuis 1.49.77, Laura Vlug 2.33.43 (de buut); 1500m: Bert van der Weert 2.30.37 (met val), Jort Fekkes 2.20.14 (PR). De vereniging "Vrij Polderland" - o.a. de voortzetting van "De Stadhouder" - organiseert op woensdag 29 november een algemene ledenvergadering in Ar- tishock, Steenhoffstraat 46 A, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan o.m. de verkiezing van een voorzitter en ande re bestuursleden en de toekomstplannen van de vereniging. Als nieuwe bestuurs leden worden voorgedragen Hans de Koning en Ton Stout (beide voor de voorzittersfunctie, die ze als "duo" gaan vervullen); Eric Visser (penningmees ter); Rob Swart, Eline Vreugdenhil en André Grift (bestuursleden). Belang stellenden zijn welkom. STAM/SoVoCo staat w< de benen op de grond. D sters, koploper in de et A, verloren voor de e voor eigen publiek in j Bunt. Daarvoor was Dn de nummer drie van d verantwoordelijk. In een ruim anderhalf uur duu de punten naar Apeldoo 32,18-25,26-28 en 22- Daarmee kwam een einde cesvolle reeks op eigen Soesters wonnen tot zaterd; wedstrijden met speels gen den geen enkele set in. Alt er wel in een set van de voll te snoepen en dat smaakte dat in het verdere verloop muntende duel de thuisploi meer wist te keren. Bij STAM/SoVoCo zullen •met regelmaat teruggaan n; set, die coach Gert Veldhi de als "cruciaal". "Als je i dan loop je over ze heen. h kwam echter de druk bij o We hadden te weinig midd der de druk uit te komer Veenendaler. De volleybalsters leken zo j en pakten een voorsprong het huidige rallypoint-syste tegen een ploeg als SoVoG lijk te overbruggen achter een aantal blokkeringei Apeldoornse formatie en fouten werd de voordelige nog uit handen gegeven, h out, Veldhuizen gebruikte zijn collega Ferry de Jong 2 thuisploeg even orde op zak setpunten te bemachtigen Ook deze voorsprong was a niet besteed en Alterno kwt voor het eerst op setpunt. De spanning en emoties w den. Wie zou het beslissent ren of de beslissende fout 30-31 ging de set alsnog na kers na een uitgeslagen bal S0V0C0. Dreun De Soesters kregen door h een mentale dreun en het j temo de extra zet. Bij de So balsters kwam dat vooral king in de service. De ploeg fouten bij de opslag. "Als ee opslag verkeerd gaat, dan d dat kan gebeuren. Nu ginge: de mist in en dat mag nie Het waren ongeleide proje dus Veldhuizen die dertig c mislukken. "Dat zijn toch g voor Alterno." Amazone Ellen Smeeing toont haar dressuurkwaliteiten samen met haar paard'. Jappeloup tijdens dressuurwedstrijden bij de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Eldorado. Haar goede prestatie betekende een puntenrecord. Aan de Bosstraat be\ haalde ze zaterdag in de L-klasse vier winstpunten, waarmee Smeeing de eerste prijs] in de wacht sleepte. Zondag pakte ze in de Ml-categorie nog twee punten met hel\ paard Index. De wedstrijden werden gehouden in de dressuurklassen B tot en met Z2. Ruiters amazones met hun paarden uit het hele land vertrokken richting Soest om deel /e| nemen aan de dressuurproeven. In een veld van 93 honden uit heel Ne derland is de workingtest voor retrievers een prooi geworden voor 'Cadover Isa bel of Bellever', oftewel Isabel. Op het recreatieterrein Vlietland in Leidschen- dam was de labrador retriever de jong ste deelnemer, pas drie jaar, en kaapte de hoofdprijs in de A-klasse voor de neuzen van de andere tophonden weg. Met haar bazin Henny M. Schoor deed de viervoeter de door de Flatcoated re triever Club uitgestippelde proeven het best. De proeven bestonden onder meer uit verre water- en dirigeerproeven en moeilijke slepen. Tot en met woensdag 6 december is in het kantoor van ANOVA Verze keringen aan de Asch van Wijckstraat 55 in Amersfoort, de tentoonstelling 'Astma en COPD' te bezichtigen. Deze interactieve tentoonstelling is mede mogelijk ge maakt door het Nederlands Astma fonds. Astma is een bekende ziekte aan de luchtwegen waaraan vele Nederlanders lijden (inclusief chronische bronchitis en longemfyseem naar schatting 1,6 mil joen mensen); COPD is een minder be kende chronische longaandoening die echter snel in opmars is. Bij COPD gaat de longfunctie versneld achteruit, veel al als gevolg van rokeh. Hoesten, over matige slijmproductie en een chronische kortademigheid zijn kenmerkende klachten. Op dit moment lijden volgens epidemiologische gegevens naar schat ting meer dan 1 miljoen Nederlanders, al dan niet bewust, aan COPD (bron: NVALT). Op de expositie in de ANOVA-hal krijgt de bezoeker uitgebreid informatie over deze verschillende aandoeningen van de luchtwegen. Met gebruik van een CDI-apparaat kunt u uw kennis over deze onderwerpen testen. 'Astma en COPD' is de laatste tentoon stelling die dit jaar in het ANOVA-ge- bouw te bezichtigen is. Met deze activi teit wil ANOVA haar verzekerden en iedere andere geïnteresseerde voorlich ting geven over gezondheid en voorko men van ziekten. Ook voor volgend jaar staat een aantal interessante tentoonstel lingen gepland. De tentoonstelling is (gratis) te bezichtigen gedurende de openingstijden van het ANOVA-Servi- cekantoor: op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur. Op donderdagavond tot 20.00 uur. Het ANOVA-gebouw is in gericht op bezoek van rolstoelgebrui- I kers. f. Riool 't Hart Het vervangen van de riolering vindt plaats in de Koninginnelaan tussen de Hartweg en de Beckeringhstraat. Over dit gedeelte van de Koninginnelaan is geen doorgaand verkeer mogelijk. Het werk zal een flinke periode duren. Bus lijn 71 rijdt tijdens het werk via de Nieuwstraat. Betraten Staringlaan Momenteel bestraat de aannemer de Staringlaan opnieuw. Het bestraten be treft de hele breedte van de weg. Ter plaatse van het werk is geen doorgaand verkeer mogelijk. Dit werk zal naar ver wachting minstens tot begin december duren. Plateaus Klaarwater/Smitsweg Rond maandag 27 november voltooit de aannemer de aanleg van het plateau op de aansluiting van de Haverweerd op de Klaarwaterweg. Daarna wordt met het plateau op de aansluiting van de Wijn and Toplaan, Klaarwaterweg en Titus Brandsmastraat gestart. Dit plateau kan binnen een week klaar zijn. Daarna, op maandag 4 december, start de aanne mer met het plateau op de kruising Va renstraat met de Veenbesstraat en de Valeriaanstraat. Het verkeer kan de aan sluitingen en kruising tijdens het werk niet gebruiken. Dit plateau kan in twee weken worden aangelegd. Het verkeer van en naar de wijken Klaarwater en Smitsveen moet van de andere toe gangswegen van de wijk gebruik maken. Omleiding bus Zodra de aanleg van het plateau op de kruising Varenstraat met de Veenbes- straat en de Valeriaanstraat start kunnen ook de bussen niet meer door de wijk Smitsveen rijden. De buslijnen die over dag door de wijk rijden: stadslijn 71 en spitslijn 284 (Soest-Nieuwegein), zullen via de Nieuweweg, Beukenlaan en Dal- weg rijden. De haltes "Varenstraat", "Veenbesstraat" en "Speenkruidstraat vervallen. Men kan gebruik maken van de haltes op de Nieuweweg, Beukenlaan en Dalweg. Op de Dalweg plaatst hel busbedrijf een noodhalte bij de aanslui ting van de Haverweerd. Buslijn 72 die! 's avonds en zondags door de wijk Smitsveen rijdt, rijdt tijdens het werk dezelfde route als overdag. De werk zaamheden zijn sterk afhankelijk van het weer. Juist voor bestratingswerk mag het niet al te veel regenen. Tijdens de werkzaamheden worden de winkels, bedrijven en woningen aan af-j gesloten weggedeelten zoveel mogelijk; bereikbaar gehouden. Als de huisvuilau- to's vanwege werkzaamheden niet lang? de woningen kunnen rijden, zorgt hei Peter Stoelenga vindt zn personeel van het aannemersbedrijf prater, maar dit kon de voor het verplaatsen van de containers aan zich voorbij laten ga naar een verzamelplaats. Voorwaarde is brek aan instelling bij zij wel dat de afvalcontainers 's morgens op reikte anderhalve week g het trottoir van de woning of daar direct <beptepU„t door kansloi bij staan. Ook moet het juiste huisnum ilem bij de B|jnkert te vei mer nog duidelijk leesbaar zijn om m het bezit te blijven van de eigen contaijj mer nog duidelijk leesbaar zijn om hitr en niet verder Daa een gesprek tussen coach Hemelwater de Eng Dat heeft geholpen, war ballers lieten zondagmid In de omgeving van het pad vanaf de lijk weer hun ware ge: Enghenbergsteeg en het parkeerterreir Smeeing/BDC zette in van de volkstuinen naar de Nieuwewef eenvoudig op een zi brengt men extra voorzieningen aan regenwater op te vangen. In het padj«* plaatst men extra straatkolken. Boven-1/ aan het pad komt een grotere bak ovei 'k vind de ui g de hele breedte van het pad afgedekt^ mamcr waarop met een rooster. Het water daaruit loop' dat <je Pl0 8 naar infiltratiekratten die op het F™»™";" la"f meentelijk terrein in de grond worde»'®01'' ZC1 Stoeleng aangelegd. Regelmatig zorgt regenwater™" zijn spelers waar deze k op de Nieuweweg en in de tuinen van™ee was. de aanwonenden voor hinder. Met dcStoelenp had het na de ve extra putten en de opvangvoorzieningen* Bhnkert al aangeko g moet de hinder in Mer ieval flink ver "s moesten hun eigen vei minderen. Tijdens bepaalde werkzaam heden nemen Voor de o heden kan het pad ook niet door wan feen zaak om dat tijdens delaars worden gebruikt. aan te stippen. Een comt

Soester Courant | 2000 | | pagina 14