staakt Alterno maakt einde aan reeks volleybalsters meeing/BDC toont juiste gezicht VVZ'49 boekt simpele uitoverwinning ir record [basketbal Hees moet koppositie afstaan DUp Soest .NDBAL s.v. VVZ'49 - V.V.Z.A. Ploeg geeft teveelgratis puntenweg door servicefouten; 0-4-verlies VOLLEYBAL VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag KORFBAL Meningen van lezers Sportuitslagen Jj Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet PAGINA 15 PAGINA 14 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT Spelers nemen hun eigen verantwoordelijkheden en winnen van CSV Dames Red Stars houden lang stand tegen Almeerders Rode kaart Van de Roest enige smet op vlekkeloos duel Eemvogels niet langs 'buur' KVO Suggestieve berichtgeving ergert bestuur v.v. Hees WJ brengt ploeg derde nederlaag toe: 3-0 Cofetgria en Eethuis VOETBAL VOETBAL Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 woensdag Kip-rijst-pannetje donderdag Pannenkoek met appel en rozijn weekend Boerenkool met worst maandag Amsterdams Paaltje met pom- mes duchesses en bietjes dinsdag Slavink met gekookte aardappels en bloemkool Dagschotels WZ'49 laat momenteel geen enke le steek vallen in de race om de titel in de tweede klasse. De groenwitten boekten zaterdag de zevende zege van het seizoen. In Veenendaal werd de Merino's met 0-3 geklopt. Enige tegenvaller voor de Soesters was de rode kaart voor Gerrit van de Roest. Het was niet bepaald een favoriete dag voor Van de Roest. De middenvelder, overgekomen van Hilversum, vergiste zich in de aanvangstijd van de voorbe spreking in de aanloop naar het treffen met de Veenendalers en moest daardoor op de bank beginnen. Zijn invalbeurt in de tweede helft was van korte duur. Van de Roest stond slechts vijf minuten in het veld toen hij de rode prent kreeg voorgeschoteld. Twee spelers probeerden de voetballer de bal te ontfutselen. Van de "Roest wip te de bal over hun benen heen en wilde de actie voortzetten. Op dat moment had de scheidsrechter al gefloten en constateerde een onreglementaire han deling van Van de Roest. "We zijn na afloop bij de arbiter om opheldering gaan vragen en hij had een natrappen de beweging van Van de Roest gezien. Daar was helemaal geen sprake van," aldus leider Peter van de Munt. Geheel ontdaan verdween de middenvelder naar de kleedkamer. Het optreden van de leidsman was de enige smet op het bezoek in Veenend aal. WZ'49 liet een vlekkeloos optre den zien en had alleen na de wegzen- Hees heeft zaterdagmiddag de kop positie af moeten staan aan WJ. In het onderlinge treffen in Utrecht waren de roodwitten niet opgewas sen tegen de technisch vaardige op ponent. Op de 3-0-nederlaag, de derde van het seizoen, viel volgens trainer Ron Daselaar niets af te dwingen. "Volledig verdiend." "Als je de hele wedstrijd gaat analyse ren, dan heeft Hees achter de tegenstan der aan gelopen." Daselaar lag echter niet wakker van het verlies, want de competitie duurt nog lang. "Ik denk dat de titel pas tijdens de laatste speelron de wordt beslist." Hees heeft momenteel in SVM, Stroe, Rood Wit en WJ geduchte concurren ten in de vijfde klasse. Tussen deze ploegen zal het waarschijnlijk gaan, WZ'49 WZ'49 Al - Zwart-Wit'63 Al 4-0; WZ'49 BI - Roda'46 B3 5-2; KWA Cl - WZ'49 Cl 1-3; WZ'49 C2 - Nieuw- land C2 14-1; Achterveld Dl- WZ'49 Dl 3-2; WZ'49 D2 - TOV D2 0-9; Quick D7 - WZ'49 D4 6-0; WZ'49 E2 - Hees El 3-1; WZ'49 E3 - Roda'46 E7 5-3; Quick E6 - WZ'49 E4 11-6; WZ'49 E6 - Hoogland E14 3-7; Cobu Boys F1 - WZ'49 F1 1-3; WZ'49 F2-Spakenburg F2 1-3; WZ'49 F3 - Spakenburg F3 2-3; SO Soest F7 - WZ'49 F4 0-2; Achterveld F3 - WZ'49 F5 8-0; WZ'49 F6 - Ams- vorde F2 0-3; WZ'49 F7 - Hoevelaken F7 1-1; WZ'49 F8-HVCF1 0-8. ding van Van de Roest een korte perio de grote problemen met de Merino's. Door schorsingen van Marcel van Es sen, rode kaart bij Roda'46, en Alem- dar Kurt en de afwezigheid van de zie ke Hidde Reitsma, had trainer Steef van de Oosterkamp zijn elftal op twee po sities gewijzigd. Aan de rechterkant op het middenveld maakte Barry van de Berg zijn rentree in het eerste elftal na een lange periode van blessureleed. Van de Berg speelde een zeer goede wed strijd op een voor hem ongebruikelijke plaats. Ook Raymond Brouwer startte in de basis. De verdediger acteerde op de linksbackplaats, normaal het domein van Kurt. De omzettingen hadden geen invloed op het spel van WZ'49. Al in de vijf de minuut had André Jansen de score kunnen openen. Vanaf links waagde de aanvaller een schot op het doel. Via de vingertoppen van de Veenendaalse doelman verdween het leer rakelings over. Daarna had Richard Rademaker het openingsdoelpunt op zijn schoen. Met twee verdedigers in zijn kielzog storm de hij af op de keeper. Met 'buitenkant je' rechts plaatste hij de bal langs de verkeerde kant van de paal. In de eerste helft ontstond het enige gevaar aan de kant van de thuisploeg via de snelle en gevaarlijke Masato. Halver wege het eerste bedrijf passeerde hij Gert van de Munt en kwam oog in oog met keeper Mark Brouwer, Brouwer, die in blakende vorm verkeert, stopte diens inzet. Vlak voor rust kregen de Soesters een strafschop nadat de sluitpost Schaap neerlegde. Bas van Doorn benutte het buitenkansje: 0-1. want de achterstand van de achtervol gers op deze toonaangevende groep is al aanzienlijk. Met de wedstrijden tegen SVM Boys en Stroe voor de winterstop in het vooruitzicht, is het voor de Soes ters zaak om zo weinig mogelijk punten te verspelen. De bezoekers dachten te gaan rusten met een minimale achterstand, maar ze kwamen bedrogen uit. WJ prikte er in de slotminuut van de eerste helft nog eentje binnen na een vlotte aanval. Hees zette na rust een offensief op en dat resulteerde in grote mogelijkheden. Johan Walen schoot in kansrijke positie voorlangs en Cees Dorrestein schamp te de paal. De grootste kans kwam op naam van Jeffrey Dorrestijn. De spits miste een strafschop nadat Cees Dorres tein werd gevloerd. Dorrestijns schot eindigde op de paal. In Utrecht moest Hees zijn meerdere erkennen in WJ. Op een fase in de tweede helft na, liepen de roodwitten achter de feiten aan. Bij rust leidde de thuisploeg al met 2-0. In de twaalfde minuut reageerde de verdediging van Hees bij een corner niet alert genoeg, 1-0. Daarna was het weer de beurt aan WJ. De Utrechters scoorden wel en voor de tweede keer gebeurde dat uit een spel hervatting. Een Utrechter kopte een cornerbal langs de kansloze doelman Pascal Kamerbeek. Zaterdag treedt Hees aan in het kader van het bekertoernooi. Aan de Verleng de Oude Utrechtseweg is WA'71, een zesdeklasser, de opponent. Kortstondig Zeven minuten in de tweede helft be slisten de bezoekers het open duel. Jor- die Brouwer verschalkte twee verdedi gers en bediende Gerard Becker. Beckers kopbal leverde de 0-2 op. Na de rode kaart van Van de Roest hadden de groenwitten een kortstondige perio de nodig om zich te herstellen. Toen dat éénmaal gebeurd was, zetten ze nog even aan. Een opgezette aanval van Brouwer en Ronald de Rooij werd door Rademaker afgerond. Voor de midden velder betekende zijn treffer zijn zesde van deze jaargang. In de slotfase was het nog even hectisch. Niet vanwege het aandringen van de Merino's, maar omdat een verdediger van de thuisploeg het nodig vond om een aanslag op de ledematen van Becker te plegen. De Veenendaler raak te de aanvaller op groffe wijze net on der de knie. Hij mocht voortijdig douchen. Even werd er gevreesd voor een ernstige blessure bij Becker, maar dat viel mee. Stand: 1. Zuidvogels 9-24, 2. WZ'49 9-21, 3. Desto 9-18, 4. Valleivogels 9- 15,5. WVHEDW 9-13,6. Merino's 10- 13, 7. Roda'46 10-12, 8. Jonathan 10- 12, 9. Woudenberg 9-11, 10. NSC 10- 11, 11. Advendo 8-10 en 12. Hoevela- ken 10-4. Eemvogels heeft de derby tegen KVO niet kunnen winnen. De korf ballers gingen in Soesterberg met 13-12 onderuit. Het treffen tussen de buurclubs ging zeer gelijk op. Eemvogels maakte een vroegtijdige achterstand ongedaan en kwam op een mooie voorsprong, 3-6. Nog voor rust bedroeg het verschil één doelpunt in het voordeel van de bezoe kers: 6-7. In de tweede helft gunden beide ploe gen elkaar tot 10-10 weinig. Daarna volgde een slechte periode van de Soes ters, waardoor KVO naar een 13-10- voorsprong kon uitlopen. In de slotfase deed Eemvogels nog wel wat terug, maar verder dan 13-12 kwam de ploeg niet. De berichtgeving rond de mishandeling van een van de deelnemers aan het buurtvoetbaltoernooi op 23 oktober j.1., georganiseerd door de jeugdafdeling van de v.v. Hees, wekt de indruk dat dit ernstige incident zich op de terreinen van de voetbalclub heeft afgespeeld. Met nadruk wil het bestuur van Hees erop wijzen dat dit incident plaatsvond na afloop van het toernooi en buiten het gezichtsveld van de organisatoren, na melijk op de hoek van de Wieksloter- weg en de Verlengde Oude Utrechtse- weg, duidelijk niet op Hees-terrein. Ten tijde van het incident waren er op het Hees-terrein nog voldoende jeugdlei ders aanwezig. Had het incident hier plaatsgevonden, dan had men waar schijnlijk adequaat kunnen ingrijpen. Het bestuur van Hees wil met nadruk stellen zich zeer betrokken te voelen bij het voorgevallene maar duidelijk niet verantwoordelijk. Door keihard te wer ken zijn bestuur en vele vrijwilligers erin geslaagd om van Hees een gezellige en veilige vereniging te maken. Uw bericht geving suggereert op zijn zachtst gezegd iets anders en dat is zowel naar de or ganisatie van het buurtvoetbaltoernooi als naar de vereniging in haar totaliteit onterecht. Betrokken, ja dus. Zowel de organisa tie van het toernooi als het bestuur van de vereniging heeft direct kontakt ge zocht met het slachtoffer en zijn fami lie. Ondanks de traumatische ervaring voor deze mensen begrepen zij volledig dat de vereniging Hees in deze niets te verwijten valt. Wij stellen het zeer op prijs dat u in de Soester Courant van woensdag 15 no vember, op de voorpagina nog wel, de Hees-accommodatie typeert als stadion! Wij zouden het evenzeer op prijs stellen dat u door middel van publicatie van bovenstaande aangeeft dat er in dat sta dion niets heeft plaatsgevonden. Ten slotte nog dit. Voor het welslagen van het toernooi is door vele vrijwilli gers veel tijd en energie geïnvesteerd. Op de toernooidag zelf werd door ve len een snipperdag opgenomen, alle maal om het de jeugd naar de zin te maken. Dit soort excessen doet bij Hees wel de vraag rijzen of wij volgend jaar nog door moeten gaan met dit toernooi. Daan Lazonder, voorzitter w Hees A.s. zaterdag aan de Eemweg aanvang 14.30 uur. Gaat het bekersucces verder??? De wedstrijdbal wordt aangeboden door: G. V.D. MUNT AUTOMATERIALEN B.V. Hoofdsponsor: Procar Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - ASBO Groep B.V. - Linden Bedrijfskleding B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - PrintkadoPromorie/Relatiegeschenken - Becker Int. Transport - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Boutique des Fleurs - Van de Meer Dakbedekkingen - Cornel Amusement Horeca - Van de Munt Automaterialen B.V. - Deelen B.V. Makelaars - Van't Net B.V. Verhuizingen - HarrieToonenAssurantiën - Wasiel Stertner Hooyer Bouw en Techniek - Wilhelm Hop en partners Het damesteam van Red Stars heeft een helft lang uitzicht gehad op een stunt tegen het nog ongeslagen Al maar Meer. De Soesters hadden bij rust een minieme voorsprong van 35-34. In het tweede bedrijf kon de ploeg van Michel van Drie het ni veau niet vasthouden en moest zich ruim gewonnen geven: 56-72. De basketbalsters brachten de Almeer- derse opponent in de beginfase in het nauw door een hoog baltempo. Het goede spel leverde de Soesters in de eerste helft makkelijke scores op. Het ging zo voortvarend dat het team hoop te om Almaar Meer de eerste nederlaag in de eerste klasse kern Utrecht toe te brengen. Binnen tien minuten in de tweede helft was die hoop vervlogen. In die fase ke ken de dames tegen een grote achter stand aan, 37-54. Van Drie vluchtte in twee time-outs, maar de coach en zijn ploeg konden het tij niet meer keren. Red Stars opereerde minder en de be zoekers wisten wel het hoge niveau van voor rust te halen. Twee speelsters dan, want twee dames uit Almere verzorgden de gehele productie in de tweede helft. "Ik heb een slecht gevoel overgehouden aan het duel. Voor rust scoorde de ploeg veel, maar in de tweede helft zak te ze in elkaar. Het klassenverschil was toen duidelijk," aldus coach Van Drie. Red Stars heeft drie weken vrij en kan in alle rust gaan werken aan het eigen spel. "Het team moet nog beter inge speeld raken. Ze mist de automatismen en het positiespel loopt nog niet vol doende. We moeten veel strijd leveren om als vijfde in deze klasse te eindi gen." SO Soest SO Soest Al - Sparta Nijkerk Al 1-1; SO Soest B3 - APWC B2 4-2; SO Soest Cl - Maarssen Cl 0-2; DSO/Ultraj. Dl - SO Soest Dl 4-1; Nieuwland D2 - SO Soest D4 3-7; SO Soest D6 - WZA D6 1-4; SO Soest E3 - Achterveld E1 1 -3; SO Soest E5 - CJW E4 3-3; Hoogland E7 - SO Soest E6 1-7; SO Soest E7 - WZA E5 0-13; SO Soest E8- WZA E6 4-3; Amsvorde E2 - SO Soest E10 16-0; SO Soest Ell - Spakenburg E5 0-21; Cobu Boys E5 - SO Soest E12 2-6; Hoogland F1 - SO Soest F1 1-2; SO Soest F2 - Quick F1 1-5; Quick F2 - SO Soest F3 8-1; SO Soest F4 - Hoog landerveen F1 1-12; SO Soest F7 - WZ'49 F4 0-2. Dames Junioren: APWC 1 - SO Soest 1 1-6. G-team: SO Soest - CJW 3 3-2. scholden de scheidsrech- dat meerdere spelers het d werden. Toen het de ortig werd, na opnieuw van de bezoekers, staak- De scheidsrechter maak- over drie spelers van de rapport wordt naar de ïrd. Of en wanneer de it uitgespeeld, is nog niet STAM/So VoCo staat weer met bei de benen op de grond. De volleybal sters, koploper in de eerste divisie A, verloren voor de eerste maal voor eigen publiek in sporthal de Bunt. Daarvoor was Dros/Alterno, de nummer drie van de ranglijst, verantwoordelijk. In een thriller die ruim anderhalf uur duurde, gingen de punten naar Apeldoorn: 0-4 (30- 32,18-25,26-28 en 22-25). Daarmee kwam een einde aan de suc cesvolle reeks op eigen bodem. De Soesters wonnen tot zaterdag hun thuis wedstrijden met speels gemak en lever den geen enkele set in. Alterno slaagde er wel in een set van de volleybalsters af te snoepen en dat smaakte zelfs zo zoet, dat in het verdere verloop van het uit muntende duel de thuisploeg het tij niet meer wist te keren. Bij STAM/SoVoCo zullen de gedachten met regelmaat teruggaan naar de eerste set, die coach Gert Veldhuizen betitel de als "cruciaal". "Als je die set pakt, dan loop je over ze heen. Na het verlies kwam echter de druk bij ons te liggen. We hadden te weinig middelen om on der de druk uit te komen", aldus de Veenendaler. De volleybalsters leken zo goed op weg en pakten een voorsprong van 17-12. In het huidige rallypoint-systeem, en zeker tegen een ploeg als SoVoCo, een moei lijk te overbruggen achterstand. Door een aantal blokkeringen van de Apeldoornse formatie en door eigen fouten werd de voordelige marge toch nog uit handen gegeven. Na een time- out, Veldhuizen gebruikte er zeven en zijn collega Ferry de Jong zes, stelde de thuisploeg even orde op zaken door drie setpunten te bemachtigen via 24-21. Ook deze voorsprong was aan de dames niet besteed en Alterno kwam bij 26-27 voor het eerst op setpunt. De spanning en emoties waren te snij den. Wie zou het beslissende punt sco ren of de beslissende fout maken? Bij 30-31 ging de set alsnog naar de bezoe kers na een uitgeslagen bal bij STAM/ SoVoCo. Dreun De Soesters kregen door het setverlies een mentale dreun en het gaf juist Al terno de extra zet. Bij de Soester volley balsters kwam dat vooral tot uitdruk king in de service. De ploeg maakte veel fouten bij de opslag. "Als een risicovolle opslag verkeerd gaat, dan denk je: oké, dat kan gebeuren. Nu gingen de floaters de mist in en dat mag niet gebeuren. Het waren ongeleide projectielen", al dus Veldhuizen die dertig opslagen zag mislukken. "Dat zijn toch gratis punten voor Alterno." 0-3. Dit verlies was ingecalculeerd, om dat de Huizense ploeg koploper is in de regioklasse. De nederlaag in competitieverband te gen Salvo'67 lag niet in de algemene verwachting. De ploeg uit Maartensdijk was onderin in de middenmoot te vin den, maar won wel: 3-2 (25-17, 23-25, 25-18, 14-25 en 15-13). Alleen de 17- jarige Maurice van Vliet ontsteeg het middelmatige niveau van de ploeg. "De ploeg speelde meer tegen zichzelf dan tegen Salvo", luidde de verklaring van coach Jurjan van Slooten die op nieuw moest constateren dat een uit wedstrijd voor zijn ploeg een ander ver haal is dan een duel in eigen huis. "Het is zaak om op vreemd terrein scherper te beginnen. Het zag er zaterdag zo plichtmatig uit. Er zat geen beleving in en dat had ik donderdag nog wel be speurd", aldus Van Slooten. Het verlies heeft weinig gevolgen voor de volleyballers. Concurrent Oberon moest ook de meeste punten aan de te genstander laten en blijft op twee pun ten achterstand staan. Wel passeerde Wilhelmina de Soesters op de ranglijst. Bingo bij SEC Aanstaande vrijdag is er een bingo avond in de kantine van voetbalvereni ging SEC. De aanvang is 20.00 uur. De deuren van de kantine zijn vanaf 19.15 uur geopend. Er worden tien rondes, een superronde, plus een gratis ronde gespeeld. In deze bingo zijn er prijzen ter waarde van dui zend gulden te winnen. Tot eigen schrik van Linda Ellenbroek blokken twee dames van Dros /Alterno een smash van de volleybalster af. STAM/SoVoCo moest voor het eerst dit seizoen op eigen bodem de eer aan de bezoekers laten. Foto: Aldo Allessie Michel Roest legt aan namens Smeeing/BDC. De ploeg gaf zondag middag in Beukendal prima thuis en won met 28-20 van CSV. Foto: Aldo Allessie liet zich niet meer verrassen, alhoewel de ploeg enige moeite had met de mid denopbouwer van de opponent. Dennis de Rijk, die in de tweede helft keeper Kemp verving, loste de lichte problemen op door twee van de drie strafworpen te keren. Een kwartier voor tijd stond het 18-15. Daarna rolde de thuisploeg CSV op. Met een hoog baltempo en dominant spel creëerde ze ruimte en liep uit naar een 28-20-voorsprong. Zaterdag reizen de Soesters af naar Ulft. Daar ontmoeten ze UGHV dat trooste loos onderaan staat in de eerste divisie A. Met de juiste wedstrijdmentaliteit moet dat geen onoverkomelijke hinder nis worden. UGHV verloor afgelopen weekeinde van Kolping, dat toen nog elfde stond, met 43-21. De stand is als volgt: 1. De Gazellen 7- 11, 2. Swift Arnhem 7-9, 3. Olympia 7- 9, 4. UDSV 7-9, 5. Aalsmeer 2 7-8, 6. CSV 7-8, 7. E en O 2 7-8, 8. Smeeing/ BDC 7-6, 9. Kolping 7-5,10. Hurry Up 7-5, 11. De Blinkert 7-4 en 12. UGHV 7-2. )e Kwakel halen verhaal 'echter. Het duel tussen n de Utrechters werd ge- De derde en vierde set verliepen, even als de eerste set, in een thrillerachtige entourage. Opgezweept door de toe schouwers, die zaterdagmiddag aan hun trekken kwamen en beide ploegen na de laatste slagenwisseling trakteerden op een staande ovatie, volleybalden de op ponenten met ziel en zaligheid. Met 26- 28 zette de Apeldoorners de thuisploeg op een onoverbrugbare 0-3-achterstand. De vierde set moest alleen nog uitsluit sel geven of STAM/SoVoCo überhaupt een punt aan het immense totaal van 24 kon voegen. Dat gebeurde niet, hoewel ook deze set een dubbeltje op zijn kant bleek. Met 22-25 ging het volle pond naar Apeldoorn. Heren De heren van STAM/SoVoCo hebben binnen twee dagen twee nederlagen moeten incasseren. Vorige week don derdag werkten de Soesters een beker duel af tegen Huizen 2 en verloor met teilen samen met haar paard '<e Rijvereniging en Ponyclub record. Aan de Bosstraat be- armee Smeeing de eerste prijs orie nog twee punten met het •n B tot en met Z2. Ruiters en ken richting Soest om deel te itraat" en "Speenkruidstraat" Men kan gebruik maken van >p de Nieuweweg, Beukenlaan g. Op de Dalweg plaatst het een noodhalte bij de aanslui- e Haverweerd. Buslijn 72 die en zondags door de wijk i rijdt, rijdt tijdens het werk route als overdag. De werk- ;n zijn sterk afhankelijk van Juist voor bestratingswerk liet al te veel regenen. e werkzaamheden worden de bedrijven en woningen aan af- weggedeelten zoveel mogelijk ir gehouden. Als de huisvuilau 'ege werkzaamheden niet langs ïgen kunnen rijden, zorgt het ;1 van het aannemersbedrijf verplaatsen van de containers verzamelplaats. Voorwaarde is Ie afvalcontainers 's morgens op )ir van de woning of daar direct Ook moet het juiste huisnum-j duidelijk leesbaar zijn om io t te blijven van de eigen contai- Iwater de Eng mgeving van het pad vanaf de bergsteeg en het parkeerterrein /olkstuinen naar de Nieuweweg nen extra voorzieningen aan om iter op te vangen. In het paé men extra straatkolken. Boven pad komt een grotere bak over breedte van het pad afgedeki i rooster. Het water daaruit loopt ifiltratiekratten die op het ge lijk terrein in de grond worden :gd. Regelmatig zorgt regenwater Nieuweweg en in de tuinen van wonenden voor hinder. Met de utten en de opvangvoorzieningen e hinder in ieder geval flink ver en. Tijdens bepaalde werkzaam- kan het pad ook niet door wan- worden gebruikt. ter Stoelenga vindt zichzelf geen ter, maar dit kon de coach niet a&n zich voorbij laten gaan. Een ge brék aan instelling bij zijn ploeg be reikte anderhalve week geleden een dieptepunt door kansloos in Haar lem bij de Blinkert te verliezen. Tot er en niet verder. Daarop volgde n gesprek tussen coach en spelers, at heeft geholpen, want de hand- illers lieten zondagmiddag einde- k weer hun ware gezicht zien. neeing/BDC zette in Beukendal SV eenvoudig op een zijspoor: 28- k vind de uitslag niet zo belangrijk. manier waarop wel. Grote winstpunt as dat de ploeg als collectief zestig inuten lang voor elkaar heeft ge lokt", zei Stoelenga over de instelling m zijn spelers waar deze keer niks mis ee was. toelenga had het na de verliespartij bij e Blinkert al aangekondigd. Zijn spe- rs moesten hun eigen verantwoorde- ikheden nemen. Voor de coach was het Heen zaak om dat tijdens een gesprek te stippen. "Een compliment voor de ploeg is dat ze het op deze manier opgepakt hebben. Op de training zag ik al een omslag toen ze elkaar bij elke actie corrigeerden." Zondagmiddag won het collectief het van het individu. "Qua beweging en dreiging was ik wel onder de indruk van CSV. Maar het waren eenlingen." En daarmee win je geen wedstrijden. Smeeing/BDC legde de basis voor de derde zege al in de eerste helft toen de Soesters een 7-1-voorsprong namen. De ploeg onderscheidde zich met snelle uit braken en speelde in verdedigend op zicht een goed half uur. Doelman Ber- ton Kemp stopte twee strafworpen van de Castricummers. De enige smet op het fanatieke spel was de rode kaart voor Michel Roest. De lichte overtreding van de Soester werd door de scheidsrechters zeer zwaar be straft. Door de uitsluiting van Roest kwamen de bezoekers terug in het duel. CSV verkleinde de achterstand tot 7-5. Smeeing/BDC liet het niet zover ko men en bepaalde via een excellerende Richard van de Hoef, hij scoorde zon dag zeven maal, de ruststand op 13-7. Aanspeelpunt In de tweede helft wijzigde Stoelenga de tactiek. Cirkelloper Van de Hoef speel de verder van het CSV-doel af en hij bleek daarmee een prima aanspeelpunt voor zijn teamgenoten. Smeeing/BDC In de tweede set kwam STAM/SoVoCo lange tijd niet in het stuk voor. Bij een 11-18-stand gokte Veldhuizen op de in gevingen van spelverdeelster Leonie van der Hom. Zij verving Monique Wisme- ijer. De koploper kroop dichterbij en bij 18-21 was het weer spannend. Voor sven althans, getuige de 18-25. Een be langrijk aandeel in de tweede set had Alterno-aanvalster Esther van der Spek. De oud-speelster van SoVoCo, die een lantal jaren eredivisie-ervaring achter de *ug heeft bij AMVJ en Dynamo, nu Versatel, drukte een significante stem- 3el op het duel.

Soester Courant | 2000 | | pagina 15