t 20% KORTING Kostuum special Visser 'Zorgbrief over gevolgen van asielbeleid naar Den Haag 7 actueel r ƒ498,- Adam idbureau ZATERDAG SS NOVEMBER Ladif Spring field IJNCHEF e. 2 Soesters verdeeld over maatregelen 30 km-zones Gemeentebestuur verwelkomt nieuwe inwoners Soest "Mystery guest" verrast symposium met komische act ■MMHMHii WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT M DE TROMSLAGER Vijf raadsfracties steunen initiatief Tennisbaan wijkt voor dressuurveld SINTERKLAASMARKT - SINTERKLAASMARKT van 9.30 -17.00 uur op de gehele collectie The Outpost Hilton herenmode PAGINA 3 'Windsymposium' mmé mm II Mateloos Mobiel Honden bijten schaap dood Voor service moet u bij otis zijn FACE SETTING! NIEUW! FACE SETTING PPPPm >ek: Hertenbiefstuk - ut - tam wild konijn - gerookt en vers - 3fstuk - Wildtrio's - 3 hazenpeper lengoulash <e groei van ons or ons vouwteam op an uit het zelfstandig in onze Stahl vouw- trkeur is gewenst. n een leuk team ipakket k, al zullen er in drukke xtra uren gemaakt iet CV) kunt u richten aan: y. de Rooij, Postbus 1477, functie kunt u contact ij of dhr. P. de Wild, 2 maand. Naast de ig van de PPT heb je rt bonus van Tempo-Team. jou vrienden en/of minimaal 50 uur (binnen n) voor Tempo-Team aan j °ntvang 'e een beloning ieb jij interesse in deze 'an langs op een van inde vestigingen of bel iformatie mee Fya Schalk Ikema in Utrecht en n Teengs of Andre i Nieuwegein. 01 I0 00 toonaangevend als onder de merknamen Tapijt onder meer ijk en Engeland, oo groep, waar all- erken. ot hebben wij (M/V) noordelijk voor de */an de werkzaam- ners ndienst, t.w.: 3 uur tot 22.30 uur iet magazijn heersen. aan onze chauffeur •aciteiten 'ands in woord werkomgeving '•A.O. van de 'taande functie in sdigen wij u uit uw •tf/i-ooi'+xe' MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. IvTAA/y TE KOOP Kerkpad Zuidzijde 24, Soest Wilt u wonen in een karakteristieke omgeving? Dan is dit het plekje dat u zoekt! In een uniek straatje, in de zogeheten mooie kerkenbuurt, ligt deze karakteristieke half vrijstaande woning. De omgeving is landelijk en toch zijn de winkels, NS-station en scholen dichtbij. Rustig en kindvriendelijk aangezien alleen bestemmingsverkeer is toe gestaan. Een royale besloten tuin rondom deze fraai uitgebouwde woning. Kortom het plekje dat u zoekt. Belangrijkste kenmerken in 1997 onder architectuur verbouwd speelse woonkamer met houten vlöer en kachël moderne keuken met inbouwapparatuur moderne badkamer met ligbad en douche 3 ruime slaapkamers op le verdieping 4e (slaap)kamer mogelijk op beg. grond bouwjaar circa 1929 dak-, glas- en deels vloerisolatie CV-gas combiketel (1997) royale berging perceelgrootte 288 m^ Vraagprijs fl. 819.000,- k.k. Documentatie over deze karakteristieke woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. a^V-OV'V-y^ MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. Ivwrt' Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B S o e s t §UH RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Vorige week hebben vijfSoester or ganisaties en de fracties van vijf po litieke partijen (niet de WD en de PvdA) een brief naar Den Haag ge stuurd waarin zij hun zorg uitspre ken over ongewenste gevolgen van het huidige asielbeleid. De brief vraagt specifiek aandacht voor de zgn. "Dubin-claimanten" en voor mensen die toegelaten zijn tot een tweede asielprocedure. Deze asiel zoekers ontvangen momenteel in het algemeen geen enkele vorm van onderdak of ander levensonder houd van overheidswege, zolang hun procedure loopt. Toch zijn ze legaal in Nederland. Ze moeten zich zelfs regelmatig melden bij de auto riteiten omdat ze anders hun recht op voortzetting van de procedure verspelen. Dublin-claimanten zijn asielzoekers die via een ander land hierheen komen en voor wie Nederland bij dat andere land een claim kan leggen. Erkent dat land die claim, dan moet het ook het asiel verzoek in behandeling nemen. Doet het andere land dat niet, dan moet Ne derland het zelf doen. Gedurende de wachttijd (meestal 2 a 3 maanden) krijgt de asielzoeker geen opvang. In Soest wordt gewerkt aan een plan om, net als in veel andere gemeenten, zulke mensen wél opvang te bieden. Maar, zegt de brief, dat blijven, gegeven de grote aantallen die op straat komen te staan, druppels op een gloeiende plaat. Daarom wordt staatssecretaris Cohen gevraagd initiatieven als deze overbodig te maken door zijn zorgplicht voor de twee genoemde categorieën asielzoekers opnieuw onverkort te er kennen. De brief is ondertekend door Amnesty International Soest, de Raad van Ker ken Soest, de Stichting Vluchtelingen werk Soest, het Vredesplatform Soest en Vrouwen voor Vrede Soest. Verder tekenden vanuit de Soester gemeente raad de fracties van het CDA, Gemeen tebelangen Groen Soest, GroenLinks/ Progressief Soest en D66, terwijl GPV- RPF-SGP een eigen brief met dezelfde teneur formuleerde en onderschreef. Van de 27 gemeenteraadsleden onder schreven er in totaal 16 (de teneur van) de brief. De fracties van de PvdA en de WD tekenden niet. De PvdA liet niets van zich horen, maar de WD motiveer de haar beslissing o.m. met de medede ling dat zij geen steun wil geven aan aangelegenheden "die niet geheel pas sen binnen het wettelijk kader". De fractie meent overigens dat de gemeente wel hulp biedt, maar alleen incidenteel, en laat de kwestie verder aan burge meester Janssen en "Den Haag". Voorgeschiedenis In september vorig jaar belegden de vijf De gemeente Soest is in principe bereid haar medewerking te verlenen aan de bouw van een woning met stal en dres suurveld aan de Wieksloterweg W.Z. Eind augustus was het ingediende bouwplan nog "planologisch onaan vaardbaar" voor B. W. vanwege het "manege-achtige karakter van de voor zieningen". Het perceel heeft volgens het bestem mingsplan "Soesterveen" de bestem mingen "eengezinswoningen" en "erf". De geplande woning voldoet na de reeds toegezegde aanpassing volledig aan de bepalingen van het bestem mingsplan. Verder voorziet het bouw plan in het realiseren van een nieuwe stal/berging van 100 vierkante meter. Omdat in totaal 256 vierkante meter verdwijnt - onder meer een noodwo ning en tuinhuis - is het bouwplan niet in strijd met het bestemmingsplan. Op de plaats van de huidige tennisbaan wordt een dressuurveld aangelegd. Ei genlijk zou dit botsen met het bestem mingsplan dat "agrarische doeleinden met landschappelijke waarde" voor schrijft. De gemeente houdt echter re kening met het feit dat het karakter van het buitengebied aan het veranderen is van veeteelt naar het hobbymatig hou den van dieren. Daarom verleent ze vrij stelling voor het realiseren van het dres suurveld. Het veld zal wel wat kleiner moeten worden dan nu in het bouwplan is voorgesteld. co cc E co Sc cc UJ Z H m x 7s I™ C/> 2 x 7s <fl l*ÜVIAISW"l>1üaiNIS - !>IUVIAISW"l>lüaiNIS tekenende organisaties een thema avond over "asielbeleid en mensenrech ten". Daar ontstond het idee van een brief. In december en januari spraken de vijf ondertekenaars met elk der zeven fracties en vroegen het College van B. en W. vervolgens een door hen opge stelde conceptbrief voor zijn rekening te nemen. B&W besloten in april dat niet te doen, omdat ze zich principieel niet tot de regering richt over het rijksbeleid. Overigens liet het College wel weten dat het in voorkomende gevallen "genade voor recht" laat gelden, echter zonder daaraan nadere ruchtbaarheid te geven. Die reactie gaf een andere weg aan en zo besloten de organisaties de raadsfrac ties te vragen om de brief te onderteke nen. Dat is kort voor de zomervakantie gebeurd, maar de meeste fracties rea geerden pas daarna en de WD pas re cent. De brief die vorige week vanuit Soest naar Den Haag is verzonden luidt als volgt: "Zeer geachte heer Cohen, Vanuit de gemeente Soest stellen wij u in kennis van de zorg binnen onze gemeente over de ongewenste gevolgen van bepaalde aspecten van het huidige asielbeleid. Er be vindt zich binnen onze gemeente een asiel zoekerscentrum, zodat Soest, net als vele andere Nederlandse gemeenten, direct met die gevolgen geconfronteerd wordt. We spreken hier geen oordeel uit over dat asielbeleid als zodanig. De noodzaak van een terughoudend beleid erkennen wij. Maar het. huidige beleid heeft niet slechts tot gevolg dat de instroom van asielzoekers in 1999 ver be neden de verwachtingen bleef, het leidt ook tot afbraak van het draagvlak binnen de sa menleving voor het asielbeleid zoals dat nu wordt gevoerd. Bovendien smelt het oude beeld van een gastvrij Nederland weg en komt er onverschilligheid voor het lot van 'de zwakke kant van Nederland' voor in de plaats. Dat is zeer bedreigend voor de cohe sie in de samenleving zelf. Wij vragen, mede tegen deze achtergrond, specifiek uw aandacht voor Dublinclaiman- ten en voor mensen die toegelaten zijn tot een tweede asielprocedure. Zij ontvangen momenteel in het algemeen geen enkele vorm van onderdak of ander levensonder houd van overheidswege, hangende de be slissing over de claim dan wel over het twee de asielverzoek. Toch gaat het hier om men sen die legaal in Nederland verblijven, zich ook regelmatig moeten melden en dus in ons land móeten blijven willen ze hun recht op voortzetting van de procedure niet verspelen. In Soest wordt nu vanuit de samenleving een plan uitgewerkt om'zekere vormen van op vang en ondersteuning te bieden aan mensen die legaal in Nederland verblijven en toch zonder bescherming op straat staan. Het is een initiatief dat steun verdient zolang het duidelijk binnen de grenzen van de wet blijft, omdat het een creatieve reactie is op de toe nemende zorg, zoals hiervoor omschreven. Maar zulke initiatieven blijven druppels op een gloeiende plaat. Ze kunnen onmogelijk heel het probleem oplossen. Wij verzoeken u daarom initiatieven als deze overbodig te maken door uw zorgplicht voor de twee genoemde categorieën asielzoekers opnieuw onverkort te erkennen." "Ongeveer de helft van de Soesters is tegen de verkeersmaatregelen in de 30 km-zones, de andere helft is voor. Daartussen moeten wij als ge meente onze weg zien te vinden", vertelt Chris Papjes van de gemeen te over de inrichting van 30 km-zo nes in diverse woonwijken in Soest. De gemeente bereidt op het mo ment een voorlichtingscampagne voor om de steun van het publiek voor de maatregelen te vergroten. Met de publiekscampagne probeert Soest ook te bewerkstelligen dat inwo ners hun rijgedrag veranderen en uit ei gen initiatief hun snelheid aanpassen in woonwijken. "Ik vraag mensen meestal of ze anders zouden rijden in een woon wijk als hun eigen kind daar zou wo nen", verduidelijkt Chris Papjes zijn pogingen om de mentaliteit van wegge bruikers te veranderen. De voorlich tingscampagne wordt opgezet in samen werking met de afdeling Communicatie van de gemeente. Over het beschikba re budget voor de campagne bestaat nog geen duidelijkheid. In de zomer zijn de werkzaamheden aan de inrichting van de 30 km-zones ge start en naar verwacht wordt het project in het eerste kwartaal van 2001 afge rond. Het College van B. W. ging vorige week akkoord met het voorstel om de verkeersmaatregelen aan het eind van 2001 te evalueren. De verkeersrem- mende maatregelen behelzen de aanleg van verkeersdrempels en -plateaus in woonwijken. Bij de toegangspoorten tot de wijken worden bovendien borden geplaatst en groene strepen getrokken als markering van de 30 km-zones. Ondertussen komen bij de gemeente nog steeds verzoeken binnen van Soes ters om nog meer maatregelen te tref fen, ook in wijken waar het 30 km-pro- gramma al is uitgevoerd. B. W. be sloot vorige week echter alle verzoeken van inwoners aan te houden, totdat de evaluatie achter de rug is en de raads commissie SOW/M daarover in de cember volgend jaar haar oordeel heeft geveld. Tegen die tijd wil de gemeente alle Soesters die nog meer verkeers maatregelen willen, persoonlijk uitnodi gen om "hun gevoelens over de ver keersveiligheid kenbaar te maken". Vervolg van pagina 1 de wat onhandig vast dat zijn gehoor bestond uit "de gelukkigen die hier in Soest nog een huis hadden kunnen krij gen". "Hoezo krijgen?" was de ietwat sarcastische reactie van iemand die ken nelijk een behoorlijk prijsje voor zijn huis in Soest had moeten neertellen. Wethouder Harry Witte (Gemeentebe langen), die nogal opvallend koketteer de met zijn onervarenheid ("ja, 't is wél even wennen..."), omschreef zijn taken pakket ais "alles wat de andere twee niet doen". Hij bleek - als sportwethouder - vooral trots op de voetbalclub S.O. Soest (spelend in de hoofdklasse) en profeteerde dat Aqua Indoor mooier zou worden ("Ga er eens een kijkje ne men; het is een fantastisch bad en het wordt nog beter!"). Klachten Volgens Janssen moesten de nieuwe burgers zich niet verkijken op de heftig heid van het politieke debat in Soest, want dat komt wel eens wat scherper over dan het in werkelijkheid is, dacht hij. Hij wees verder op zaken als de toe komstvisie waarover in de gemeente raad hard wordt nagedacht, evenals over de bestuurlijke vernieuwing en de "één loket-gedachte" die in het gemeentehuis toepassing moet gaan vinden. Gemeen tesecretaris Wim de Kam wekte zijn ge hoor op om vooral niet te aarzelen met- klachten over de dienstverlening, omdat die voor de gemeente altijd een aan moediging tot verbetering zijn. Voor sommige bezoekers, die na een dik half uur ook aan het woord kwamen, was dat het sein om los te branden over o.a. de "verlammende" 30-kilometerzo- nes die bovendien de echte hardrijders toch niet tegenhouden (en zonder dat de politie er iets aan doet), het levens gevaarlijke oversteken in de Van Weedestraat ("je wordt gigantisch plat- gereden"), het vreselijke oponthoud op de weg als je in de spits achter een vuil nisauto moet blijven hangen, en de be roerde infrastructuur (of wat daarvoor moet doorgaan) in grote delen van de, Boerenstreek. Witte, door Janssen ge presenteerd als "wethouder-Boeren- streelc", vond de klachten een tikje overdreven. Langs een omweg had Soest daar toch maar mooi een ecolo gische wijk gerealiseerd. Wat het verkeer betreft wees hij fijntjes op het talrijke "blik" waarmee de bezoekers naar het Raadhuisplein gekomen waren en hij zei dat hij er weinig aan kon doen. "Wij zorgen voor goed openbaar vervoer, en voor de rest hangt het van iedereen zelf af..." Dat er van de "30-kilometer"- handhaving zo weinig te merken is was volgens hem te wijten aan de andere prioriteiten die de politie, alle aandrang van de politiek ten spijt, nu eenmaal stelt, maar hij beloofde een heuse be wustwordingscampagne, in december al. /f Andere wegen Witte gaf grif toe dat de Soester hoofd verkeerswegen almaar drukker worden, maar dat was volgens hem nu eenmaal het gevolg van de structuur waarvoor de gemeenteraad bewust gekozen heeft. De nieuwbakken wethouder - geharnast tegenstander van een rondweg - liet zich vervolgens ontvallen "dat we in de toekomst misschien andere wegen moe ten vinden", maar herstelde zich, zicht baar geschrokken van zijn eigen woor den toen hij de wenkbrauwen van CDA- collega Krol tot bijna diens kruin om hoog zag gaan, door haastig te zeggen dat hij dat natuurlijk niet letterlijk be doelde... Hij beloofde een mevrouw die haar nood klaagde over de onmogelij ke oversteek van de Van Weedestraat dat hij haar daarbij een keer persoonlijk zou begeleiden. VVD-fractievoorzitter Bert Krijger, als "nestor" van de raad ook aanwezig, maakte van de gelegen heid gebruik om duidelijk te maken dat zijn partij daar échte "zebra's" wil, maar ja, die kosten minstens 35.000 gulden per stuk- Opmerkelijk was nog de discussie over het al dan niet gemeentelijke nieuws, dat de nieuwe burgers o.a. bereikt via de Soester Courant - al vond een uit Dren te afkomstige nieuwe Soester het maar vreemd dat hij daarvoor betalen moest, want in Assen waren alle kranten gra tis. Anderen waren over de krant heel best te spreken en wethouder Blommers wees erop dat Radio Soest in elk geval wél gratis te beluisteren is. Tsja, 't is maar hoe je 't bekijkt... Ze beloofde ook serieus te studeren op suggesties over meer "cultuur" op de gemeentelijke website en over de oprichting van een Culturele Raad, al dacht ze dat de ge meenteraad daarvan wel niet zo gechar meerd zou zijn. Verademing En dan was er nog een ex-Amsterdam mer die de Gildefeesten, vanwege het dorpse karakter, een ware verademing had gevonden. "Dat klinkt ons als mu ziek in de oren," reageerde burgemees ter Janssen. Na afloop van het "plenai re rondje" mochten de gasten een drankje en een hapje halen, de in de raadzaal opgestelde luchtfoto's van Soest bekijken (ook voor f 600 per stuk te koop!) en in groepjes van 40 of daaromtrent een kijkje nemen in het gemeentehuis, ook op de plekken die onder normale omstandigheden voor het gewone volk hermetisch afgesloten blijven. "En vergeet bij het weggaan de attentie niet waarmee we u een beetje wegwijs in Soest willen maken," gaf Janssen z'n nieuwe onderdanen nog har telijk mee. Dat was dus vast geen lucht foto... In Nederland blijft de toepassing van windenergie sterk achter bij die in landen als Denemarken, Duitsland en Spanje. Organisaties die zich op basis van een nationale taakstelling inzetten voor meer windenergie (het doel is 1500 megawatt in 2010), be seffen steeds meer dat gemeenten met hun bestemmingsplanbevoegd heid hierin een cruciale rol spelen. Vandaar dat de provincie meer "in teractie" wil met gemeenten. Tegen deze achtergrond heeft de ge meente Soest het initiatief genomen om samen met het provinciaal be stuur van Utrecht en de directie van energiebedrijf Remu dit bestuurlijk symposium te organiseren. Soest denkt niet zozeer aan plaatsing van windmolens op het eigen grondge bied, maar wil haar steentje bijdragen aan het milieu door een windmolen van een ander gemeentelijk project te "adopteren". Doel van het sympo sium van eergisteren was om een ge zamenlijk beleidskader voor te berei den, waarbinnen deze vorm van duurzame energie een impuls kan krijgen. "Hoge gasten" Prominent inleider op het sympo sium was Margreeth de Boer, Twee de Kamerlid en oud-minister van VROM. Het door haar in 1999 ge lanceerde landelijke Windmolenplan vertoont opmerkelijke raakvlakken met het Soester Duurzaamheidsplan. Dagvoorzitter was Geert de Boer, oud-gedeputeerde van Noord-Hol land, dat op het gebied van wind energie mijlenver voorloopt op Utrecht. Burgemeester Koos Janssen nam de rol van gastheer op zich. De overige sprekers op het symposium waren wethouder Harry Witte, de Utrechtse milieugedeputeerde Peter Rombouts, Remu-directeur Kees Schroot en Nico Salm van de Sticht- se Milieufederatie. Schitterend business/travel kostuum Kwaliteit zuiver wollen super 100 met o.a. sous-bras en extra zakken. Kleuren: marine en anthraciet. Maten 46-60, 94-110, 24-30. Normaal 698,- nu HERENMODE Winkelcentrum" Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SIJZUK1 in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035-60136 82 Gemeentesecretaris Wim de Kam verraste de aanwezigen op het 'windsymposium' met zijn hilari sche vertolking van een 'Soester boer'. Voor de gelegenheid in tradi tionele boerenkledij gehuld, stak De Kam op een vriendelijke manier de draak met de 'hoge gasten', oud minister Margreeth de Boer en sym posiumvoorzitter Geert de Boer. Ook de relatieve nieuwkomers in het Soester gemeentebestuur, bur gemeester Koos Janssen en wethou der Harry Witte, waren het onder werp van (milde) spot. "Ik hoorde van m'n buurman dat De Boertjes naar Soest komen. Nou ja, ik stond er niet van te kijken want... laten we eerlijk zijn, ais je je na je carrière ergens wilt vestigen, dan kun je in Soest goed terecht. Daar bouwen ze namelijk voor twee categorieën: de rijken en de superrijken", zo begon Wim de Kam zijn act. "O, gaat het om Margreeth de Boer. Ik vind die vrouw, wat ze in Soest noemen, een moordwijf. Ze zet zich er Maxima voor in dat deze Willem en andere Willems niet te hard van stapel lopen en het boerenland goed kunnen besturen", vervolgde hij, zich voorstel lend als Willem Schaap, "beter bekend als Zwarte Willem". "Als het over windhandel gaat, wij zijn er groot mee geworden. Trouwens, ie dereen die in Soest groot is geworden, is gestart met een illegaal windhandel- tje." Refererend aan Geert de Boer, ex- gedeputeerde in Noord-Holland: "M'n vrouw zei laatst nog: Pas toch op met die rooie boeren uit Noord-Holland. Dat zijn armoezaaiers met hun rare so cialistische ideeën dat de Staat iedereen maar uit de wind moet houden. Zul je altijd zien dat de wind weer uit een an dere hoek waait. En als je te weinig wind hebt verzameld? Ja, ik ruik geld... dan kun je tegen betaling wind down loaden met een speciaal Winddouw- programma". Gedeputeerde De Kam vroeg zich af waarom gedepu teerde Robbertsen van de provincie Utrecht afwezig was. "Waar is Robbert sen eigenlijk? Onze Utrechtse boer. Als er dan toch een robbertje gevochten moet worden met boertjes van buiten, dan is hij de aangewezen man. Kijk, de man (gedeputeerde Rombouts, red.) van de provincie die hier vanmiddag heeft gesproken, dat is geen boer, maar een knap koppie." De Kam stipte het belang van de wind in het verleden aan door De Windhond te karakteriseren als "een oude indruk wekkende molen in de tijd dat de wind nog vrij spel had en de boeren het nog i O "Mystery guest" als Soester boer. Wim de Kam, gekleed voor het zeggen hadden, voordat die stadslui kwamen". De Kam kwam van zelf uit op de Molenstraat. "Weet u wie daar als eerste illegaal is gaan wonen? De nieuwe wethouder. De fractievoor zitter van zijn partij, de heer Windhui zen zei laatst'nog dat er met Witte een frisse wind door de gemeente gaat waaien. Als fractievoorzitter van Groen- Rechts heeft Witte zich geprofileerd in het produceren van gebakken lucht. Nou, daar is niks mis mee, als de lucht maar goed wordt gebakken." Burgemeester Over Janssen had De Kam tenslotte nog het volgende op te merken. "Ja, die nieuwe burgemeester. Eerst had ik er een hard hoofd in, want hij komt uit het westen, uit Poeldijk, van ellende bij Monster. Ik was echt bang dat we een ecologische poel van ellende zouden krijgen, maar gelukkig niet. En weet je wat het voordeel is, althans dat vind ik als ouwe Soester. Hij is katholiek. Daar hebben we in Soest anderhalve eeuw op moeten wachten. Katholieke burge meesters zijn flexibeler en vangen daar door veel wind." Wim de Kam had niet voor niets zoveel moeite gedaan om de hele toespraak uit zijn hoofd te leren, want hij kreeg een welverdiend applaus van het publiek. Sinterklaas is over het paard getild. Als de berichten juist zijn arriveert de goed heiligman zaterdag in Soest met een luchtballon De commerciële kapoen die dat bedacht heeft moet onmiddel lijk de zak in. Onze Spaanse kinder vriend hoort thuis op een wit paard, omringd door vrolijke zwarte pieten. Het gerucht gaat dat, mocht Sint Nico- laas met mijter door een flinke wind vlaag niet vanuit de hoge bij het ge meentehuis kunnen neerdalen, de bis schop dan met een auto vanaf de lan dingsplaats naar het Raadhuisplein wordt gereden. Het kinderfeest is gede gradeerd tot een grotemensenspel van moderne bedrijfsmanagers. Het zijn vreemdelingen zeker die verdwaald zijn zeker. Mateloos mobiel. Dat laatste is de titel van een peperdu re publiekscampagne van de gemeente om de bewoners van Soest te prikkelen na te denken over alternatieven voor de auto. Daar kan toch geen luchtballon (sinterklaas) of helikopter (burgemees ter) mee bedoeld wonden? De stelling voor "Mateloos Mobiel" in oktober luidde op www.soest.nl: Wie wil stap pen in Utrecht moet de trein maar pak ken. Het leverde slechts drie reacties op. Een inzendster merkte op dat de laatste trein uit Utrecht C.S. vertrekt om 00.09 uur. Haar dochter vroeg zich af of de bedenker van de stelling misschien de eerste trein van 06.09 uur bedoelde. In derdaad, het zijn "vroege vogels" bij Groen Milieu. De nieuwe mobiliteitsstelling voor de maand november luidt: "Voor wie in Overhees woont is op de fiets bood schappen doen in de Van Weedestraat geen optie. Je moet altijd de Eng (20 meter boven A.P.) over. De gemeente kan hieraan het nodige doen door de aanschaf van een snorfiets met pakweg 600 gulden te subsidiëren." Het kan toch niet waar zijn? Daar trapt alleen iemand in die nog in sinterklaas gelooft. U kunt op internet over dit onderwerp met het gemeentebestuur discussiëren via het leuter-platform van de gemeen te. U kunt ook een e-mailtje sturen naar zeurpiet@soest.nl. Ik verwacht opnieuw drie reacties op deze column. O, kom er eens kijken wat er op de website staat we kunnen de burgers niet bereiken hoe komt dat toch, gemeenteraad? Wat ik wel een zinvolle actie vind is "Fietsen naar je werk". Volgend jaar sponsort de gemeente Soest elke gefiet ste kilometer door een ambtenaar met vijf cent. Dat geld gaat naar de aanleg van een fietspad in de stad Leon in Ni caragua. Vijfenveertig medewerkers van het raadhuis doen inmiddels, sinds begin 2000, hieraan mee. Dat is te wei nig, dames en heren. Of gokken jullie op die gesubsidieerde snorfiets, want je moet wel de Eng (20 meter boven A.P.) op naar je werk. Neem je toch gewoon een paar bood schappen mee. Nee, ligfietsen worden niet gesubsidi eerd. Kom nou. Aan de Hooiweg is zaterdagmiddag omstreeks half vijf een schaap in een weiland doodgebeten. Vermoedelijk zijn er twee honden het weiland ingegaan en die de kudde hebben opgejaagd en ge beten. Eén schaap lag levenloos in een sloot. Het is niet bekend door welke honden het schaap is doodgebeten. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Uniek in Nederland, nu ook bij Huidverzorging Alfred de Lange. Een unieke, revolutionaire, biologische methode om uw rimpels snel voorgoed te laten verdwijnen (zonder inspuitingen). Door pijnloze stimulatie van het rimpelgebied wordt jong bindweefsel aangespoord tot het ontwikkelen van collageen en elastische vezels, waardoor iedere rimpel als het ware wordt opgevuld. Fêce Setting! Niet alleen uniek, maar ook al na één behandeling zichtbaar resultaat. HUIDVERZORGING ALFRED DE LANGE Kerkstraat 13 3764. CR Soest Telefoon 035 60 29133

Soester Courant | 2000 | | pagina 3