ilïETI Wij heten u van harte welkom in ons nieuwe bedrijf ISCH f f f ©teen wm De Soester Onderlinge passeert de [250 miljoen verzekerd kapitaal Banketbakker Lex Verkley laat zich door de klanten voortaan graag op de vingers kijken 5,95 2,95 14?5 o,5ï:is?5i Ariane Inden beloont leukste wens voor goed doel 4»25 10.00 ANK ET BAKKERIJ O Heerlijke pepernootslof In onze lunchroom Kopje koffie met een Lange Soester Roomboter-amandel banketstaaf Waldkorn 800 gram van 3,95 voor... Warninks Warninks ïrberg PAGINa] woonwaren. baarn VOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 13 Sint terug in 'Hartje-Zuid' \ATHET V0NDJE KOMEN! TEL. 6012372 Actie voor 'Doe Een Wens' - 4 BETALEN! HALVE PRIJS! f - 4 BETALEN Nieuwe zaakuitgebreid met tearoom, vrijdag open Vanaf vrijdag 1 december staan de deuren van onze volledig nieuwe banketbakkerswinkel aan de Van Weedestraat weer voor u open. Ook in onze nieuwe tearoom - 32 zitplaatsen - begroeten we u graag! Natuurlijk vieren we de heropening met feestelijke aanbiedingen. Bovendien is er vrijdag - speciaal voor de kinderen - een clown en een goochelaar, die het die dag extra gezellig zullen maken. Zaterdag is er zelfs een sneltekenaar in de zaak! We vieren dit heuglijke feit natuurlijk ook met een paar smakelijke aanbiedingen! Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Tel. 035-6012823 Fax 035-6026142 UI imboerijri 29 Soest 035-60315S Wie vergelijkt leest de Soester Courant Gewoon kind zijn IftlifWiUKHiN ■ndalion'1 ■a-r viuivi v»| port 0.75 liter advocaat 0.5 liter m Roomerei eierdrank 0.5 liter biedt u verder... Sanitair Meubels Verf en behang Deuren ig Ijzerwaren Tuin en bouwmaterialen l KERSTDAG OPEN nber ïo.oo -17.00 uur 3741 gr baarn tel 035 5i,8 6t u i za van 09.00 tot 18.00 uur n vrij van 09.00 tot 21.00 uur Sint Nicolaas heeft geschreven dat hij op zaterdag 2 december weer in Soest zal zijn. Hij bezoekt dan spe ciaal winkelcentrum "Hartje- Zuid". De winkeliers zijn al druk doende met de voorbereidingen voor de ontvangst van de grote kin dervriend en zijn knechten. Om 10.30 uur zal hij in een koets aan komen in het winkelcentrum en ontvan gen worden voor Slijterij Toon v.d. Lin den. Daarna maakt hij een wandeling langs alle winkeliers om met hen te overleggen wat de kinderen dit jaar in de schoen zullen krijgen. Sint Nicolaas zal vergezeld worden door zijn bekende Pietenband, die zal zorgen voor de vrolijke en lekkere noten. Na de wandeling door het winkelcentrum zal hij plaatsnemen op het podium op het pleintje. Daar zal hij toegezongen wor den en mogen de kinderen bij hem ko men om hun tekeningen aan te bieden. Voor alle kinderen heeft hij een verras sing. Hoogtepunt is de uitreiking van de prij zen aan de winnaars van de op 24 no vember gehouden wedstrijd Taaitaai versieren. Ruim tachtig kinderen hebben deze middag prachtige werkstukken ge maakt. De winnaars van deze wedstrijd zijn Denise Hulscher (4 jaar), Rosanne Erasmus (5 jaar), Liesbeth Balvoorts (6 jaar), Nienke Sijtsma 8 jaar), Tijmen de Graaf (5 jaar) en Martijn v.d Hoed (6 jaar). Om 14.00 uur zullen Sint Nicolaas en zijn Pieten het centrum weer verlaten om elders een bezoek te brengen. De Hulppieten kunnen dagelijks en ook op de koopavonden op vrijdag 1 december en maandag 4 december tot 21.00 uur hun inkopen komen doen. I Afgelopen vrijdag vond in het kan- I toor van de Soester Onderlinge aan i de Soesterbergsestraat 26 een feest je plaats. Dat gebeurde om twee ge- J wichtige redenen: de renovatie van het kantoor, die nu afgerond is, en het passeren van de 250 miljoen- t grens aan verzekerd kapitaal. Die mijlpaal was eigenlijk al in de zomer I bereikt, maar directeur Paul Gerritsen wachtte graag tot het kantoor weer he lt lemaal "up to date" was. Vrijdag kon hij I de klanten die de Onderlinge over de magische 250-miljoengrens hielp, mr. D.A. van der Stelt, met zijn echtgenote in het zonnetje zetten. Gerritsen bood hem een cheque aan en voor mevrouw Van der Stelt waren er bloemen. De Soester Onderlinge is niet weinig trots op de behaalde resultaten, die een lange voorgeschiedenis heeft. Qua leef tijd is de Soester verzekeraar vermoede lijk een van de oudste van het land: 115 jaar. Degelijkheid, een punt waarop de Soester Onderlinge uitstekend scoort, is dan ook gewaarborgd. Aanvankelijk ging het uitsluitend om het onderling afsluiten van brandverzekeringen, maar sinds de oprichting in 1885 is de Soes- Foto: Aldo Allessie ter Onderlinge langzaam maar zeker uitgegroeid tot een onafhankelijk "all round" kantoor, waar men voor het to taalpakket (alle verzekeringen, finan ciële diensten, hypotheken en pensioe nen) terecht kan. De Soester Onderlinge doet als zelfstan dig verzekeraar en intermediair zaken met zo'n zeventig verzekeringsmaat schappijen. De klant staat daarbij altijd centraal, en goede service is een must, aldus Gerritsen. "Maatwerk staat bij ons hoog in het vaandel. De Soester Onder linge is in deze tijd eigenlijk een soort Warme bakker in dienstverlening." Bij Ariane Inden, het "centre cosmetique" aan de Soesterberg sestraat, staat de maand december in het teken van een bijzondere ac tie. De klanten kunnen er voor klei ne bedragen een wens schrijven op een kartonnen kerstboombal. De leukste wens wordt beloond en de opbrengst is voor een heel goed doel. Voor een rijksdaalder, vijf gulden of een tientje schaft de klant zich zo'n kerstbal aan en schrijft er een leuke Wens op. Karolien ten Hoedt van Ariana Inden, of haar medewerkster Silvana van Goor, hangt die dan in de speciale kerstboom in de cosmeticawinkel/schoonheidssa- lon. Eind december wordt de leukste wens beloond met een Ariane Inden- huidverzorgingspakket ter waarde van 250 gulden. De opbrengst van de actie is bestemd voor de Stichting "Doe Een Wens", die sinds 1989 ook in Nederland bestaat en zich inspant om voor ernstig of langdu rig zieke kinderen hun hartenwens te vervullen. Doel van de stichting is "het vervullen van de liefste wens van kinde ren tussen 3 en 18 jaar met een levens- Karolien ten Hoedt en Silvana van Goor met de vlag van de "Doe Een Wens" Stichting Nederland. bedreigende ziekte", zoals het officieel omschreven staat. "Deze kinderen hebben geen toe komst," legt Karolien ten Hoedt uit. "Daarom zijn ze zo blij als ze hun har tenwensen in vervulling zien gaan." Die vervulling kan variëren van een keertje shoppen in een speelgoedwinkel tot een pannenkoekenmaaltijd, of iemand die een hele dag met de politie op stap wil. Op de televisie is laatst een voorbeeld te zien geweest van een jongen die één dag rijk wilde zijn; hij werd overstelpt met cadeautjes en ontvangen op het jacht van de Prince de Lignac. De Stich ting "Doe Een Wens" maakt er altijd wat van, zodat de kinderen één keer de dag van hun leven hebben. De kosten worden betaald door sponsorbedrijven en de stichting zelf werkt met vrijwilli gers. Karolien ten Hoedt is zeer betrokken met het lot van deze kinderen. In de zaak aan de Soesterbergsestraat heeft ze voor belangstellenden meer informatie over de stichting (postbus 2016, 3440 DA Woerden). Komende vrijdag -1 december - is taor banketbakkerij Verkley een leel bijzondere dag, maar ook voor Ie klanten, 's Morgens gaan de deu- en van de zaak aan de Van Weede- itraat 76 weer open, nadat er in de ifgelopen maanden een totaal lieuw pand is neergezet. Behalve de lanketbakkerswinkel biedt die ook inderdak aan een gezellige sfeer volle tearoom, waar men ter onder breking of afsluiting van het winke ten even "smaakvol" kan uitblazen. [)e nieuwe zaak heeft bovendien ien unieke voorziening: een tv-cir- :uit waarmee de gasten rechtstreeks ïen kijkje in de "open" bakkerij tunnen nemen! n de afgelopen periode hebben banket bakker Lex Verkley en zijn medewer kers hun toevlucht gevonden in de ïoodwinkel vlak bij de rotonde in de Burgemeester Grothestraat. Deze nood- vinkel is nu gesloten, want eindelijk is le nieuwbouw - op de vanouds ver- rouwde plek aan de Van Weedestraat - dan toch klaar. Vanaf vrijdag 1 de- jember, keurig op tijd voor de altijd zeer Irukke Sinterklaastijd, draait de nieuwe rinkel op volle toeren. De nieuwe zaak is aanzienlijk ruimer dan de vorige. In plaats van de vroege re 42 vierkante meter staat banketbak ker Verkley nu maar liefst 120 meter ter beschikking. Bovendien is de hele in richting aangepast aan de smaak en de eisen van deze tijd (ook volgens de wet telijke arbo- en hygiëne-voorschriften). Dat blijkt bijvoorbeeld uit de moderne apparatuur die in de bakkerij - eigen lijk beide bakkerijen, want er is zowel een "warme" als een "koude" bakkerij (de laatste is speciaal voor het gebak) - staat opgesteld. Verder beschikt de zaak nu over een ruim souterrain, waar be halve ultramoderne koel- en vriesvoor- zieningen ook een kantoor en facilitei ten voor het personeel zijn onderge bracht. Naast de nieuwe winkel zal vooral de tearoom de aandacht van het publiek trekken. Aan de Van Weedestraat - een van de drukste winkelstraten van Soest - is zo'n voorziening uiteraard heel wel kom. Verkley heeft er iets heel bijzon ders van gemaakt. De in totaal acht ta feltjes bieden ruimte voor 32 royale zit plaatsen. Drie tafels staan op een soort podium, een beetje afgescheiden van de rest, en de filosofie daarachter is dat mensen die liefst een beetje apart zitten - bijvoorbeeld om even rustig de krant te kunnen lezen of een gesprek te voe ren - zich niet gehinderd hoeven te voe len door de andere gasten. Tearoom In de tearoom (ook wel lunchroom ge noemd) kan men vanaf vrijdag elke dag terecht voor iets lekkers bij de koffie zoals een saucijzenbroodje, appeltaart, tiramisu of ander gebak in een zeer uit gebreide sortering, maar ook voor een smakelijk lunchgerecht - een pizza, pas teitje, kopje soep of uitsmijter - en voor royaal belegde broodjes in een grote variatie. De tearoom krijgt overigens een totaal ander karakter dan een snackbar. Een kroketje met brood is er ook, maar geen patat frites, om maar wat te noemen. De versgemalen koffie - van het gerenommeerde merk Peeze, algemeen geprezen als het beste van het beste - smaakt er trouwens bijzonder lekker. Als extra service biedt de tearoom de mogelijkheid om - bij de broodjes om "mee te nemen" - ook een verpakking melk aan te schaffen. Ban ketbakker Verkley zorgt zelfs voor een exemplaar van een bekend ochtendblad, voor wie daar belangstelling voor heeft! TV-camera De tearoom, op zichzelf al een aanwinst voor Soest, staat in open verbinding met de banketbakkerswinkel, maar is daar- van visueel toch min of meer gescheiden door een opstelling met manden. Van uit de tearoom heeft men wel "zicht" op het winkelgedeelte, maar zonder recht streeks in de vitrines te staren. In de zomer beschikt de tearoom overigens over een geheel eigen ingang, want dan gaat de dubbele deur aan de rechterzij de van het nieuwe winkelpand hopelijk vaak open! Aan de andere kant van de voordeur is een loket gesitueerd, waar vandaan in de zomer ijs en in de winter bijvoorbeeld oliebollen "aan de straat" verkocht gaan worden. Vanuit de winkel en de tearoom (aan de voorkant van het pand) heeft men trou wens ook zicht op de bakkerij, die in de achterste helft is gesitueerd. De ramen in de glaswand maken duidelijk dat ban ketbakker Lex Verkley graag laat zien waar hij mee bezig is, en op een centraal televisiescherm - dat beelden vertoont die met een verplaatsbare tv-camera worden opgenomen - kan men hem vanuit de winkel zelfs letterlijk op de vingers kijken! "Ik wil m'n vak graag promoten," legt Lex Verkley uit over deze unieke, pu blieksvriendelijke voorziening, die heel goed past in de moderne zaak die hem, en zijn vrouw Nicoline, vanaf de eerste voorzichtige nieuwbouwplannen voor ogen heeft gestaan. Hij omschrijft die als O O O O land gevonden kan worden. Dat geldt beslist niet alleen voor de "entourage", maar zeker ook voor de producten. Banketbakkerij Verkley heeft wat dat betreft altijd al een uitstekende reputa tie gehad, en die zal alleen maar groeien. Het totale assortiment wordt wel iets uitgebreider en ook het aantal medewerkers is gegroeid (nu in totaal 15), maar voor het overige blijft de van ouds bekende Verkley-kwaliteit volop gehandhaafd. de "open bakkerij", waarvoor zij het idee samen hebben uitgedacht en ont wikkeld. Bovendien is het een interes sant stukje tijdverdrijf voor klanten die misschien even op hun beurt moeten wachten. De nieuwe banketbakkerswinkel is het puikje van wat op dit gebied in Neder- Gewoon kind zijn met andere kinderen. Ook voor kinderen met een handicap is dat het leukste wat er is. Gewoon spelen. Gewoon leren. Gewoon lol hebben. En dit jaar- mag het accent wel wat extra op lol liggen. Want de NSGK viert haar 50e verjaardag. En wat ons betreft moet dat feest ook hun feest worden. Giro 552000 Miereveldstraat 9 1071 OW Amsterdam Telefoon 020 - 679 15 72 E-mail: info@nsgk.nl Internet: v.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13