Hit J r I Jjj dMIlwMan Spoorstraat weer opgeschort waalf geroepenen moeten in lurgstede wereld verbeteren [oppenlaan aantrekkelijk door ouder type woning ?ns nails w "Onderwijs helpt kinderen met een handicap aan een MENSWAARDIG BESTAAN" HM IH (MMH FONG oe eens iel met uw ïf een ?ueens nails I 'tHocKjc -kenspiering 6.25 De aanbiedingen van deze week: (geldig van donderdag 30 november t/m woensdag 6 december 2000) f H. van Oest b.v I I gen geopend )0 uur. wij 2 kerstmenu'i ïKèanbiedingeü 17.50* erse mosselen ekkere platte 3ubliek mag meedoen tijdens voorstelling Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening VERPLEEGKUNDIGE VRIJWILLIGERS voor de vakantieweken van het Nederlandse Rode Kruis Slopen asbestpijpen Zeist-Soesterberg zoekt meer leden Gemeente Soest kan niets doen tegen 'kantoordoeleinden' SNIJBLOEMEN Dagelijks een andere aanbieding snijbloemen. Kom kijken en pak uw voordeel. KAMERPLANTEN KERST Lemax Village Collection nu met 25% KORTING o.a. diverse huisjes met verlichting, arrenslee, schaatsbanen en diverse accessoires Zr -S i WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035-602 18 41 feestmaandageJ ci Kerstkoopdorp. oopzondag r De Grote Kerstmarkt op 20 - 21 en 22 clccoinl,,! 5CENTRUM Mri 2001 i kerstmenu's arte bestellen, /of reserveringen I 59 67 buffet" op bestelling n (ook aan buis). vrte. H RESTAURANT r 20, SOEST 5 - 601 59 67 let besluit over sloop of renovatie ]pn woningen in de Generaal Voorstraat wordt pas volgend jaar Ërwacht. Pogingen van verhuurder Ichtgoed om na de zomervakantie ■erover duidelijkheid te krijgen, |jn mislukt. Volgens een aantal he ltoners omdat het betrokken archi- tctenbureau zich had teruggetrok- tn. De woningbouwvereniging on- erzoekt nu een nieuwe optie: ge- ieeltelijk nieuwbouw en renovatie. Jen aantal bewoners heeft boos gerea- fcerd omdat er tijdens de bijeenkomst ;r geen concreet plan op tafel kwam. n geduld begint een beetje op te ra- fcn en die gevoelens van ongenoegen lerden voornamelijk op de nieuwe pro- Jctleider geprojecteerd. Het Utrechtse liderzoeksbureau Stogo heeft vlak voor je vakantieperiode en in opdracht van Ichtgoed een enquête gehouden, 54 tn de 71 huurders hebben daaraan leegewerkt. 80 procent van hen heeft ■ingegeven voor het behoud van de luidige woningen te zijn. Tijdens de bewonersbijeenkomst kregen de huurders drie scenario's voorgescho teld. In het eerste zouden de woningen alleen wat klein onderhoud ondergaan, het tweede gaat uit van groot onder houd met dubbele beglazing en even tueel uitbreiding van bergruimte. Beide scenario's waren echter al bekend. Het derde scenario, waar de huurders juist voor kwamen, werd niet uitgewerkt omdat het architectenbureau dat hiervan een schets moest maken de opdracht heeft teruggegeven. Dit scenario zou een nieuwbouwmix worden van huur- en koopwoningen. Een aantal bewoners gaf aan dat de en quête teveel is uitgegaan van de laatste situatie. Ze vinden dat niet reëel omdat maar zo'n zeven of acht bewoners be reid zijn om hun huidige woning te ko pen. De koopprijzen moeten wel varië ren tussen de 2 en 3 ton. Een huurder wil tot 4 ton gaan. Volgens secretaris Ben Verschoor van de Huurdersvereniging Soesterberg is een aantal vragen uit de enquête ver keerd overgekomen. "Een aantal bewo ners is van mening dat ze hun huis zou den kunnen kopen voor twee ton. Ze meenden dat begrepen te hebben uit de vraagstelling. Deze woningen worden echter niet verkocht. Het is geen optie." Mix Verschoor verwacht dat in februari pas scenario drie op tafel zal komen. "Acht- goed wil daarin een mix van nieuwbouw en renovatie toepassen. De meeste huurders zijn al boven de zestig jaar. Voor hen zouden misschien senioren woningen gebouwd kunnen worden. Dan is er een middengroep en wat stel len met kinderen. Feit is dat niet alle huurders een dijk van een inkomen heb ben. Voor hen zal renovatie wellicht een oplossing zijn." Achtgoed heeft inmiddels een architec tenbureau dat ook meewerkt aan het nieuwbouwplan Boerenstreek II in Soest. Verschoor heeft er alle vertrou wen in dat er wel een goed plan op ta fel komt. "Ze hebben in ieder geval er varing met sociale woningbouw. Voor dat het plan in februari wordt gepresen teerd, wordt het eerst besproken in het bewonersoverleg. Daarna wordt er pas door Achtgoed een beslissing geno men." Kingh's Hairfashion) 5-601 77 56 ïnd. VISHANDEL it- Telefoon: 601 84 02 irkwaliteit met garantie. Niet goed, geld terug! duur? Bij 't Hoekje niet! rs tientjes per kilo duurder zie supermarkten 5 zeebaars van 37.50 voor25.0' - super tarbot «cm van 32.50 voord.O.U' 5 super griet oc 'van 32.50 voor dO.V' e rogvleugels yi im van 5.75 voorOef' e moten kabeljauw 'm9JS AT Cl) rvis 'oor de lijn O "7 Cl nu2./3 Hollandse snoekbaarsfile'; fileerderij A A im nu3.1 3* maten gratis kruiden jzen en wijn voor bij de mossele^ EUWSE OESTERS P verzoek opengemaakt Lctrice en schrijfster Wieke Muiier li? Baarn werd geraakt door een [rietje van een kind in de krant. Dit tinei vraagt zich af waarom volwas enen toch zo'n puinhoop maken n zijn toekomst. Het briefje acht haar op het idee om een stuk 6 schrijven waarin twaalf geroepe- ften ideeën aandragen voor een be- [ere toekomst. Het stuk is gegoten in Ken talkshowachtig programma waarbij het publiek optreedt als Jfulier is geen onbekende bij het oudere Bubliek. Ze vertolkte in het televisielo- Ee tijdperk de rol van Ina in de spannen- Be hoorspelserie 'Paul Vlaanderen'. De actrice staat ook al dertig jaar op het podium wat gevierd wordt met dit spe ciale jubileumoptreden. Na haar toneel- topleiding in Londen werkte Muiier on- Ber meer met het gezelschap van Johan (Caart. Daarnaast bracht ze solo-cabare- ieske toneelprogramma's op de planken kaarvoor ze zelf de teksten schreef. In het jubileumstuk 'De twaalf geroepe den in de Lang leve de toekomst-talk show' is Jos Thomasse, die naast zijn Journalistieke bezigheden ook samen net Muiier oprichter is van het schrij verscollectief Textshop is, de presenta tor. Voor Muiier wordt dit optreden in het dorpshuis Burgstede een klein feest je. Ze wil haar publiek dan ook uitno digen om dit feestje mee te vieren. De pctrice trakteert haar publiek tegen een Sterk gereduceerde entreeprijs op een jniddag vrolijkheid. Alleen deze keer piet met haar solo-optredens maar met ben maar liefst twaalf personages tellen- Be toneelvoorstelling. Volgens Thomasse, die voor deze gele genheid ceremoniemeester is, speelt de actrice inderdaad twaalf rollen. "Ze speelt de twaalf mensen die zich geroe pen voelen om de mensheid te redden. Ze komen allemaal met een idee. Het publiek mag daarbij een oordeel vellen en geeft punten aan elk van de twaalf." Met die puntentelling is iets raars ver klapt de presentator. 'Omdat niemand eigenlijk weet hoe je verder moet." Wie het laagste aantal punten behaalt krijgt een wassen neus. Actief meedoen Thomasse heeft er vertrouwen in dat het Soesterbergse publiek ook actief mee wil doen aan de voorstelling. "De mees te mensen zijn vanaf de eerste minuut zeer betrokken bij de show. Het liefst zouden we zo'n voorstelling midden op het dorpsplein spelen, maar dat is in deze tijd van het jaar te koud." Het to neelduo dat de talkshow al meer dan honderd maal op de planken heeft ge bracht, treedt veel op tijdens besloten bijeenkomsten. Hun keuze om in Burg stede te komen spelen heeft te maken met de komst van de nieuwe toneelzaal. "Er zitten in de buurt ook veel vereni gingen. Het is leuk om weer eens wat bekenden te ontmoeten." Liefhebbers van 'doe-toneel' kunnen vrijdagmiddag 8 december zelf ervaren hoe het is als een zaal mag reageren. De toegangsprijs, normaal 17,50 gulden, is vanwege het jubileum gereduceerd tot 7,50 gulden. Kaarten zijn vanaf half twee aan de zaal te koop. Reserveren bij Jos Thomasse kan ook onder telefoon nummer 010-2135155 of 06-23496280. Zaterdag 2 december en zondag 3 december ROOMS-KATHOUEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30: viering de Heybergh Zaterdag 19.00 aalm. Duivenvoorde; cantores Zondag 10.30 aalm. Duivenvoorde; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. T. Zijlstra WORLD OUTREACH CHURCH Siemerdingweg 3 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: H. Folmer, Bakkeneslaan 25, tel. 242599. F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleejpcundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarm nummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. .kissen de Montgomeryweg en de Pan der Griendtlaan ligt de Luite- ant Koppenlaan. Het is een korte Iraat met vrijstaande woningen en wee-onder-een-kappers. De straat jent door het verschil in bouwstij len een gevarieerdheid die meteen nnspreekt. Alleen het bedrijfspand p de hoek van de Montgomeryweg j de brandweerkazerne vallen een eetje uit de toon. "Het is een lekke- b straat om in te wonen," zegt een pn de bewoners. Ie Koppenlaan wordt niet geplaagd >or overmatig veel auto's. Alleen >ensdag, als er markt is in de Rade- ':erstraat, willen er nog wel eens iten voor de Plusmarkt langskomen, de vrachtwagens die de UBA be- irraden, worden ook nog wel eens als iderlijk ervaren. Maar verder over de raat niets dan goeds. Jan Roeleveld >mt uit Zuid-Afrika. De middelbare lolier is met zijn ouders naar Soester- ïrg gekomen omdat zijn opa en oma er al woonden. "Eerst woonden we op >Uo, later zijn we naar de Koppen- verhuisd. Ik heb het hier wel naar lijn zin. Je zit hier dicht bij de Rade- jakerstraat en Amersfoort en Zeist zijn ook makkelijk te bereiken." v itzelfde vinden ook Paula (31) en ibe (28) uit Utrecht. Beiden zijn druk aan het klussen. Volgens Paula gaf het huis de doorslag en verhuisden ze in april naar het dorp. "We wilden altijd al een oud huis. Toen we dit zagen waren we meteen verkocht. De prijzen liggen hier ook gunstiger dan in Bilthoven of in Zeist." Het tweetal ziet veel voordelen in het buitenwonen. "Je kunt in de omgeving fietsen, wandelen en joggen. Je bent hier veel mobieler," vindt Paula. Ze vindt de omgeving ook belangrijk met het oog op de toekomst. Als er kinde ren komen. Het dorp zelf spreekt haar niet zo aan. Winkelen doet ze voorna melijk in Soest of Zeist, en die afstand vindt ze geen probleem. Het enige wat ze af en toe mist is een paar leuke kroe gen en gezellige tenten om een hapje te eten. "De café's hier spreken me niet zo aan, in de stad heb je in dat opzicht meer keus." Alarm "Twee jaar woon ik hier nu," zegt An neke Schrijver-Westra. Ze woont in een opvallend huis, een van de grootste van de Koppenlaan. Een toevallige ontmoe ting met een makelaar bracht haar op het spoor. "Hij vertelde van dit huis en ik wilde het wel zien." Anneke heeft er geen moment spijt van gehad. Ze heeft een goede verstandhouding met de bu ren en vindt de sociale controle in de straat uitstekend. "Toen een ex-buur man wist dat we naar een vrijstaand huis zouden verhuizen zei hij: nu moet je een alarminstallatie aanschaffen. Hier in de straat is de sociale controle echter groot. Iedereen let wel een beetje op elkaar. Het enige alarm dat wel eens gehoord wordt is dat van de UBA. De omwo nenden zijn er echter aan gewend en i reageren niet meer. iDe familie Diks en Van Ham zijn ook ;il 12 jaar Koppenlaanbewoners vanwe ge hun woning. Zij is opgegroeid in Soesterberg en na een periode van af wezigheid weer teruggekomen. "Als kind heb ik hier altijd prettig gewoond tot je op een bepaalde leeftijd komt. Dan wil je het dorp uit. Voor de jeugd valt er natuurlijk niet zoveel te beleven." Hij vindt de centrale ligging ook belang rijk. Toevallig kwamen ze erachter dat hun huis te koop was, ze vielen ervoor. Van de achterliggende Amersfoortse- straatweg hebben ze geen last als de deuren en ramen gesloten blijven. Hij: "Je hoort iedereen altijd klagen over la waaioverlast. Ik vind dat het meevalt. Ja, zomers als je buiten zit dan hoor je wel wat Maar sinds de Amerikanen er niet meer zijn, is het een stuk stiller ge worden." Volgens beiden wonen ze er met tevre denheid. Alleen vinden ze dat de ge meente eens wat aan de stoep moet doen. Zij: "Het is een en al hobbels en kuilen. Invaliden en ouderen hebben er problemen mee. De gemeente heeft be loofd dat ze het zullen veranderen als er nieuwe riolering komt. Maar dat kan nog lang duren." Compromis Voor kunstenares Jean-Marie van Sta veren en Jos van Dijk is het wonen aan de Koppenlaan een deel van hun leven geworden. "25 jaar wonen we hier al weer," vertelt ze. "Ik ben opgegroeid in Amsterdam en hij in Zeist. Uit Zeist wilden we weg, en hoewel Jos nog wel verder had gewild werd Soesterberg het compromis." Voor Jean-Marie is het wonen aan de Koppenlaan synoniem aan lekker wonen. "Een mens kiest pri mair een huis omdat hij daar lekker woont. Voor het dorp zelf hoef je het niet te doen. In feite heeft Soesterberg het karakter van een indianendorp. Je geeft het paard een klap op de kont en je bent er zo weer uit." Wat het straat beeld betreft, de oudere woningen be vallen haar. "Ik houd van dit soort hui zen. Ze hebben een geschiedenis, veel grond en ruimte om het huis. We heb ben er wel veel aan verbouwd. Toen de kinderen op eigen benen gingen staan, hebben we een studio gebouwd. Ik kan me nu niet meer voorstellen dat we hier met zijn vieren in hebben gewoond." Voor Jean-Marie en Jos heeft het wonen in een dorp ook zijn beperkingen. "Ik ben een stadsmens en wil daar weer Dank aan de vele gevers in Nederland Help het UNESCO Centrum Nederland onderwijs projecten voor gehandicapte kinderen steunen in de derde wereld. Het UNESCO Centrum Nederland vraagt (opnieuw) uw financiële bijdrage ten behoeve van projecten die voorzien in aangepast (beroepsonderwijs voor gehandicapten. Het gaat onder meer om projecten voor dove kinde ren in Kongo en Malawi, voor gehandicapte kinde ren in Guinee, India en Madagaskar, voor blinde studen ten in Samoa, om een opleiding voor ouders van kinderen met een handicap in Oezbekistan, en om projecten van de World Blind Union. Graag verstrekken wij u nadere inlichtingen. Telefoon (020) 6730100, fax (020) 6739531, e-mail: ucn@antenna.nl Jk steun uw initiatief. Stuur mij s.v.p.: 0 nadere inlichtingen 0 een acceptgiro 0 Naam Adres: Postcode: Plaats: UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam Gezocht BEL VOOR MEER INFO 070-4455863 Het college van Burgemeester en Wet houders wil een sloopvergunning afge ven voor het verwijderen van asbesthou dende afvoerpijpen voor rookgas. Deze pijpen staan op een aantal gebouwen van het mobilisatiecomplex van Defen sie aan het Zeisterspoor. Ook voor sloop op het Amersfoortse deel van dit terrein is een vergunning nodig. Het werk wordt uitgevoerd door het Soester bedrijf BTZ. Volgens B. en W. is dit een gecertificeerd bedrijf. naartoe als ik geen auto meer kan rij den. In de stad kun je makkelijker een theater, museum of toneelvoorstelling bezoeken. Als je 's avonds met het openbaar vervoer naar Soest moet, dan kom je van je levensdagen nooit meer terug." Wat de buren betreft hebben ze het pri ma getroffen, vinden beiden. "We groe ten elkaar en gaan naar 'rouw en trouw'. Maar bij elkaar op de koffie gaan, dat doen we niet." De sociale controle is groot en als mensen er al lang wonen dan zijn ze aardig op de hoogte van el- kaars gedragingen, zo merken ze. "Een oudere buurvrouw zag eens rook komen uit de schoorsteen terwijl ze wist dat die mensen een week weg waren. Ze belde de politie. Er werd een inbreker gepakt die aan de achterkant was binnen geko men. Omdat de deur open stond, sloeg de verwarmingsketel aan." Voor beiden geldt dat ze voorlopig in de Koppenlaan blijven wonen. In ieder geval zolang ze nog auto rijden. De voetbalvereniging SV Zeist-Soester berg in oprichting wil een aantal teams samenstellen voor de komende jeugd- competities. De contactcommissie is daarom op zoek naar jongeren in de basisschoolleeftijd. Ook ouders die er voor voelen om de jeugd te begeleiden zijn van harte welkom. Tijdens de bij eenkomst, die vorige week donderdag avond in het dorpshuis is gehouden, heeft een aantal jeugdige Soesterbergers zich aangemeld. "We willen toch probe ren om wat meer teams op het veld te krijgen," zegt voorzitter Henk Timmer man. "Het moet nu echt gaan gebeuren. We willen nog vijftien 'man' over de drempel trekken." De kinderen trainen op het veld van Abrona, 's winters zijn er trainingen in de sportzaal van de stichting. Voor aan meldingen bellen onder nummer 352703. De gemeente Soest vist naast het net als het gaat om het gebruik van de villa Klein Sterrenberg. Het pand is voor 80 procent in gebruik als kantoorpand ter wijl het bestemmingsplan uit 1995 be paalt dat het huis op de hoek van de Amersfoortsestraat en Stemerdingweg, alleen een woonbestemming heeft. B. en W. hebben inmiddels een gesprek gehad met de eigenaar van het pand. Deze heeft met behulp van officiële papieren kunnen aantonen dat het pand al geen woonhuis meer was toen het bestem mingsplan werd vastgesteld. Volgens het college mag op grond van artikel 16 lid 2 van het bestemmingsplan het strijdi ge gebruik van de villa worden voortge zet. Mits de kantoorruimte niet wordt uitgebreid. Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zijn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de week van 18 t/m 24 maart 2001Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen. Het Nationaal Reumafonds is u zeer erkentelijk als u ja zegt. Meld u aan bij mevrouw Geertje de Ruiter, tel. 020-5896471 Nationaal Reumafonds Azalea Mont Blanc (wit) in 13 cm pot, diam. 30 cm. van fl. 17,50 voor Verzorging: Een lichte plaats Potgrond vochtig houden Regelmatig pokon plantenvoedsel «VEOSp^ BLOEMISTERIJ Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG

Soester Courant | 2000 | | pagina 17