CORNELIANI Drukbezochte informatieavond DWG Leden Petrus en Pauluskoor gehuldigd KeukenKring Schipper heeft een nieuw 'gezicht' KWALITEIT IS IETS DAT DOEN WIJ www.heerenvanbrederode.nl 1 CULTUUR WELZIJN aruSKXK VASTE-, en INVAL- LOPERS Eco-kidsproject morgen af Informatieavond voor zwangeren in m.c. Molendael Twee cent meer... Samba Salad: 'Zingen zonder zijwieltjes' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 1 'Familie en kunst' 'Luna Papa' /OENSDAG Inschrijving gestart Soester Popprijs 200! Gevraagd Soester Courant Afrikaanse dans Familiefilm: 'Chicken Run' Programma 2001 (winter voorjaar) Gestolen auto Cabaret: Klaas v.d. Eerden in 'Extreem' I Foto: Aldo Allessie MAX HA VELAAR KOFFIï.f#2% MEER DAN LEKKER. Inderdaad, een pak koffie met het Max Havelaar-keurmerk kost wel meer dan zomaar een pak koffie. Als je het over het aantal kopjes bekijkt dat je van één pak kunt zetten scheelt het 2 cent per kop. Maar met die 2 cent worden dan ook echt wonderen gedaan. Stel je voor dat nu de kinderen van de koffieboer niet behoeven te plukken en gewoon naar school kunnen gaan. Dat men nu eens wat extra's kan kopen. Dan smaakt zo'n "duurder" kopje toch wel een beetje anders. Overigens, het hoeft geen andere smaak te zijn. Er zijn voldoende soorten kof fie om precies naar eigen smaak te kie zen. Mengsels van Arabica- en Ro- busto-bonen uit verschillende landen, uitsluitend Arabic, koffie uit Afrikaan se landen, biologisch geteelde, cafeïne vrije koffie alleen in de Wereldwinkel in Soest zijn al 12 soorten te vinden. De openingstijden zijn: maandag 13.00- 17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09.30- 17.00 uur; tel. 6028132. gramma van deze tijd! Klaas is winnaar van de Jury én de Publieksprijs op het Amsterdams Kleinkunst Festival 1999. "Van Youp van 't Hek heeft hij het straatgevoel overgenomen en van Freek de Jonge de intellectuele invalshoeken. Daarnaast is Van der Eerden ook nog muzikaal. Hij kan meer uit een dwars fluit halen dan Berdien Stenberg heeft kunnen vermoeden" (Volkskrant). Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 15,00/ f 12,50 (CJP/Pas65). Zondag 10 december Stemmig liedjesprogramma voor kinde ren van 4 t/m 7 jaar. "Hoe deed ik het ook alweer toen ik het nog niet kon?" De mijlpalen voor kinderen zijn talrijk: tanden wisselen, voor het eerst uit loge ren, zwemmen zonder kurk, je eigen schoenveters strikken en fietsen zonder zijwieltjes zijn een paar voorbeelden. De muziektheatergroep Samba Salad neemt de kinderen mee naar de intieme sfeer van een speelkamer, een kleurrijk ver trek, volgestouwd met bekende en min der bekende muziekinstrumenten. Aanvang 15.30 uur. Toegang: f 7,50/ f 6,00 (strippenkaart)/f 10,00 (volwas senen). m Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 2 december Expositie: In totaal tonen zes exposanten, die aJ]< familie van elkaar zijn, hun werk. omspant drie generaties. Wat zij meenschappelijk hebben is hun behoef om wat ze zien vast te leggen en h passie voor Afrika is eveneens een fj milietrek. Een aantal familieleden ve blijft daar regelmatig om hun handen de mouwen te steken. Van de verkoö gaat 75% naar het Leerhutten projet van UNESCO, dat beoogt het kenni en vaardigheidsniveau van de jonj mensen te verhogen. "Doe maar g< woon" is hun levensstijl, die men tijdei de expositie ook terugziet in de foto' schilderwerken uitgevoerd in acr\ aquarellen en olieverf. Elk familieii heeft een eigen stijl. Het bindende el< ment is te omschrijven als "gewoon bi zonder" of "bijzonder gewoon". Of hu kunst de mensen dichter bij elk; brengt? Zij denken van wel. De exposanten zijn: Johan van Essen olieverf; Elleke van Essen - aquarelle $0BSt en kinderboek; Harco de Bosch Kei per - diverse technieken; Jeltje van Es sen - diverse technieken; Els Voosen van Essen - pastel; Claire de Kemper - foto's. Muzikale medewet king: Perron 5b. Aanvang 21.00 uur. Entree gratis. Maandag 4 december Een 17-jarig meisje wordt verleid doo een mysterieuze acteur van een rond trekkende toneelgezelschap. Zwange gaat ze, met haar vader en broer, na; hem op zoek dwars door Centraal-Aai "Luna Papa" is een meeslepende, fees telijk hilarische vertelling over de liefdi die zich afspeelt in een fantastisch de cor. In "Luna Papa" raast regisseur Choedo jnazarov (35) door het variété dat chaos van het postcommunisme bied Als de Oezbeekse tiener Mamlakat haar streng islamitische vader, de konijl nenfokker Safar, toegeeft de verwekkej van haar kind kwijt te zijn, moet en deze gevonden worden. Met deze mis] sie stappen Safar en Mamlakat in truck; ook de achterlijke maar berestei ke broer gaat mee. De familie onder neemt een klopjacht op alle jongeman nen in de wijde omtrek die op een teur lijken, en dat zijn er nogal wat. Di gegeven levert een lange waslijn, waar aan de meest buitenissige en bonte scè nes worden opgehangen. Maar er zit nog een lijn in het verhaal Iedereen heeft zich wel eens afgi wat er te beleven viel in de maanden da hij of zij nog in mamma's buik door bracht. "Luna Papa" krijgt een i realistisch effect doordat de ongebore ne vanuit zijn veilige schuilplaats getui ge is van de belevenissen en als vertel' Ier optreedt. De enorme energie die Choedojnazara in de film heeft gelegd slaat wonderwe over op de toeschouwer. In de ope ningsscène (terwijl de ongeboren vertel ler zijn moeder voorstelt) tuurt Mamla kat aan de rand van haar dorpje in df stoffige leegte van onbestemd zinderen de hitte. Ineens wordt de stilte ver scheurd door een aanstormende troep wilde paarden; duizelingwekkend is hou vaart en beangstigend hun geweld Daarmee is het circus, waarin het lijk! alsof je continu oren en ogen tekor komt, van start gegaan. De scènes den deren over je heen, overal duiken zot ten, fanaten en fantasten op. Wie verzin: het om een stier van vijfduizend mete: hoogte uit een vliegtuigje bovenop eer vissersboot in de Kaspische Zee te laten vallen? Maar net als het te veel lijkt worden, verlegt de rammelend voort ploeterende wagen van de familie he: tempo naar dat van een aangenaam bur leske road movie. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00: CJP/65+7,00. Reserveren: maandat t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel 6019577. 'oest Hartweg GEEI BESCI Vedelaa GEE BESC Soest Laansh Soesterberg Soest Plein GE BESI Soest Hom Evenals vorige jaren wordt ook dit se zoen de Soester Popprijs georganiseen In tegenstelling tot de vorige editif wordt de Popprijs echter niet door eniging Artishock, maar door Productions georganiseerd. Uiteraai, maakt de Soester Popprijs gewoon weel deel uit van "Het Geheim van Utrecht'] de popprijs van de provincie. Bands i de gehele provincie en in alle popge. res kunnen zich voor de Soester Pol prijs inschrijven. Gezien het verrassen hoge percentage inschrijvingen uit Soe bij de vorige editie hoopt MJM Produi tions voor deze editie op minimaal d' zelfde Soester inbreng. Inschrijving"; (demo biografie) moeten vóór 5 j; nuari 2001 binnen zijn; daarna word' door een vakjury zes finalisten gesele teerd. De Soester Popprijs vindt plat, op vrijdag 23 februari 2001 in het bouw van Artishock aan de straat 46. Inschrijvingen: MJM Produc tions, postbus 1355, 3500 BJ Utrech tel: 06-21 665113. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Donderdag 30 november Op donderdag 30 november is de fees telijke afsluiting van de nieuwe cursus Afrikaanse dans in Cultureel Centrum C-drie. Om 20.00 uur laten de cursis ten in de theaterzaal zien wat ze geleerd hebben in de afgelopen elf lessen. Met enthousiasme is hard gewerkt, geoefend en vooral met veel plezier gedanst on der leiding van Roger N'drin die zelf een professionele danser en percussio nist is uit Ivoorkust. De eigen groep van de docent, N'Zema, geeft aansluitend een kort optreden. N'Zema is een West- Afrikaanse dans- en percussiegroep. In de traditie van de rituele dansen uit Ivoorkust dansen de dansers op het rit me van de trommels om met de men sen te communiceren. Zo worden be langrijke boodschappen overgebracht. Na de dans keren ze terug naar het woud. De expressieve djembé-dans wordt ook tijdens feestelijke en ceremo niële gelegenheden gedanst. Hoewel Afrikaanse dans al duizenden jaren oud is zijn veel oorspronkelijke elementen bewaard gebleven. Laat u meenemen op de aanstekelijke live-muziek en vrolijke, energieke uit straling van de dansers. C-drie wil ko mend jaar opnieuw een cursus Afri kaanse dans programmeren. Een prima gelegenheid om te kijken of Afrikaan se dans iets voor u is! Kaartjes (f 7,50 p.p.) reserveren bij de theaterkassa, tel. 6095821 (maandag t/m donderdag 10.00-22.00 uur; vrijdag 10.00-20.00 uur). Het programma begint om 20.00 uur met de cursuspresentatie en vervol gens het korte optreden van N'Zema. Woensdag 6 december Engeland in de jaren vijftig. Een ogen schijnlijk doodgewone kippenboerderij op het platteland van York. Maar ach ter het prikkeldraad heerst ware terreur. Het kippenhok lijdt onder het schrikbe wind van de gierige boerin mrs. Twee- dy, die altijd en overal een graantje wil meepikken. Zo eindigt elke kip die niet op tijd een ei legt onverbiddelijk in de pan. En nu heeft ze het plan opgevat om 'chicken pies' te gaan verkopen. Maar de kippen pikken het niet langer. Onder de aanvoering van haantje de voorste Ginger komen ze in opstand. Ze besluiten de boerderij te ontvluchten, maar dat valt niet mee. Na talloze zeer creatieve maar onsuccesvolle vluchtpo gingen komt er onverwacht redding. De stoere haan Rocky komt letterlijk uit de lucht vallen. Macho Rocky werkt voor een circus en denkt de aangewezen per soon te zijn die de kippen wel even zal leren vliegen. "Chicken Run" is een animatiekomedie van Peter Lord en Nick Park van Aard man Studio's (o.a. de Oscarwinnende serie Wallace Gromit), in samenwer king met Dreamworks Pictures en Pathé Image. In de Nederlands nagesynchro niseerde versie klinken de stemmen van Huub van der Lubbe, Katja Schuurman, Rijk de Gooijer, Maarten Spanjer, Ellen Pieters, Kees van Lier, Jenny Arean, Maaike Schuurmans, Elle van Rijn en Wim van Rooij. Op woensdag 6 december in het film theater van C-drie, op groot doek (90 minuten). Leeftijd: vanaf 5 jaar. Aan vang 14.00 uur. Toegang: 7,50/10,00 (volwassenen). Klaas v.d. Eerden. Foto: Jurriaan van Heese. Chicken Run". Het cursusprogramma van de Volksuni versiteit Soest/Soesterberg voor de ko mende winter- en voorjaarsmaanden is verschenen. Traditiegetrouw starten weer enkele taalcursussen voor begin ners, de 'talen op reis'-cursussen. Dit jaar zijn dat naast Spaans en Frans ook Italiaans en Grieks-op-reis. In acht of tien weken wordt men enigszins ver trouwd gemaakt met de taal van het land van de vakantiebestemming. On derwerpen die aan de orde komen zijn bijvoorbeeld het begroeten en bedanken van mensen, teksten op verkeersborden, eten en drinken. Ook zal tijdens de les sen aandacht worden geschonken aan de gewoonten en cultuur van het land. Natuurlijk is het aantal lessen tekort voor een grondige kennis van de taal, daar zijn de langerdurende talencursus sen voor die elk jaar starten in septem ber. Wel zal men zich tijdens een bezoek in het buitenland zekerder en minder verloren voelen. Veel aandacht is er voor computercur sussen, zoals Windows 95 en computer gebruik voor beginners, waarin kennis wordt gemaakt met de computer. Daar naast zijn er cursussen Word 97, een tekstverwerkingsprogramma en cursus sen Internet en e-mail. Vanwege de enorme belangstelling zijn al deze cur sussen enkele malen in het vooij aars programma opgenomen. Voor diegenen die op een wat groter water willen varen is er een cursus Klein Vaarbewijs II. Voor wie vertrouwd wil raken met theorie en praktijk van de fotografie is er de cursus Fotografie. Verder zijn er enkele cursussen Bridge, meerdere culinaire mogelijkheden, bij voorbeeld 'Koken in een handomdraai', een basiscursus van twee avonden voor hen die snei de kneepjes van het vak willen leren. Ook zijn in het programma opgenomen Yoga, Tai Chi Quan, Boek binden en meerdere workshops werken met natuurlijke materialen. In het programma zijn dit keer ook en kele muzikale avonden opgenomen. Een avond kan geluisterd worden naar Franse chansons. Twee avonden worden besteed aan "Die Wmterreise" van Franz Schubert. De eerste avond bestaat uit een lezing gegeven over deze liede rencyclus en de tweede avond wordt deze liederen ten gehore gebracht door Bert Duyf, bariton onder begeleiding van Peter Greve aan de vleugel. Dit alles betreft uiteraard een deel van het cursusaanbod. Voor wie geïnteres seerd is, ligt het hele programma klaar op het kantoor van de Volksuniversiteit, het gemeentehuis, in de bibliotheken er het VW-kantoor van Soest en Baarr Ook kan telefonisch een exemplaar aan gevraagd worden bij de Volksuniversi teit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035-6022195, e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 KeukenKring Schipper Soest heeft sinds kort een nieuw logo en nieuwe kleuren in de gevel. Daarmee onderstreept het be drijf de nieuwe winkelformule, gebaseerd op ambachtelijke zelfstandigheid en samenwerking met andere KeukenKring-onder- In de dagkapel van de Petrus en Püuluskerk werden zondagmorgen na afloop van de hoogmis twee koorleden onderscheiden. Dat ge beurde ter gelegenheid van de Sint Caeciliaviering. Mevrouw Jo van Houdt ontving uit han den van pastor Sabine Nijland de gou den medaille voor het 40-jarig koorlid maatschap. De heer Nico Kortekaas kreeg voor zijn 25-jarig jubileum de zil veren medaille uitgereikt. Beide jubila rissen kregen ook andere cadeaus en bloemen. Een koortje van kleinkinderen van Jo van Houdt bracht tijdens het gezellig samenzijn onder leiding van haar zoon nog een lied ten gehore. De kwaliteit daarvan doet hoop gloren voor de toe komst van het koor. Tijdens een surveillance signaleerde de politie maandag rond 21.40 uur een ge stolen auto die rondreed in het centrum. Na een korte achtervolging via de Steenhoffstraat en de Dalweg dwong de politie de auto in de Lange Brinkweg tot stoppen. De 20-jarige bestuurder uit Amersfoort werd aangehouden. Het voertuig bleek te zijn gestolen op 24 november in Soest. Tijdens nader on derzoek bleek de verdachte ook gezocht te worden voor inbraak en heling door de politie in de Regio Gelderland Oost. Morgen, donderdag 30 november, wordt het Eco-kidsproject Soest 2000 afgesloten met een tentoon stelling en een toneelstuk. Alle geïnteresseerde Soesters zijn van harte welkom om van 16.15 tot 17.45 uur langs te komen bij De Schoof, Mo lenstraat 142. Eco-kids Soest is een ge zamenlijk project van milieu-educatief centrum "De Kwekerij" en tienercen trum "X-Change". Het project bestond uit tien bijeenkomsten, waarbij onder werpen als "Bekijk je wijk", vogels kij ken, afvalverwerking, en het maken van nestkastjes aan de orde zijn gekomen. Het project heeft 12 deelnemers in de leeftijd van 10-12 jaar. Tijdens de slotbijeenkomst zal de wet houder Harry Witte certificaten komen uitdelen aan de deelnemers. Verder zul len Rijk Scheer van Stichting Eco-kids Nederland en Kees Brouwer van Stich ting Trust optreden als gastsprekers. Donderdag 7 december Hij hipt en hopt, beat en boxt, R&B't, stand en upt, is dwars en fluit, coket en bloot, hakt en zaagt... Kortom: een pro- De Derde Wereldgroep Soest kon zich vrijdag verheugen in een goede opkomst van belangstellenden - onder wie burgemeester Janssen en zijn vrouw - voor de jaarlijkse infor matieavond met een feestelijk tint je. Die avond werd ais vanouds ge houden in het Griftland College, waar alle tweedeklassers vorige maand nog ruim acht mille voor het Arter Asha-project in Bangladesh bij elkaar hebben verdiend. Voor dat project zet de Derde Wereld- groep Soest zich mede in. Arter Asha betekent 'hoop voor men sen in nood' en verzorgt onder meer nachtopvang voor dakloze vrouwen en kinderen in Bangladesh, een van de armste landen van de wereld. Daarnaast probeert men weduwen en verlaten vrouwen met kinderen vast onderdak te bieden in het zogenoemde 'sheltered housing'-project. Dat zijn eenvoudige huisjes met een lapje grond, die de vrou wen mogelijkheden biedt voor beoefe nen op kleine schaal van tuinbouw en veeteelt. Wim Bakker uit Nijmegen vertelde boeiend over het project, waar hij zeer betrokken bij is en waarvoor hij fondsen en sponsors werft. Zijn verhaal is voor al positief, omdat alles gericht is op enerzijds een menswaardig bestaan en anderzijds het scheppen van mogelijk heden om geheel zelf in het eigen on derhoud en dat van hun kinderen te gaan voorzien. Een fraaie, maar ook in dringende fotopresentatie ondersteunde Bakkers verhaal. In het tweede gedeelte van de avond werden de bezoekers verrast met dans en muziek uit Bangladesh en ook goo chelen. Vooral de illusionist wist de vol le aula van het Griftland College aan het lachen te brengen. Steun Arter Asha Via de Derde Wereldgroep kan men Arter Asha steunen. Bijdragen zijn wel kom via postgiro 5634327 en Rabo- bank-rekening 37.99.29.813 ten name van de Derde Wereldgroep Soest. Het publiek kon zich uitgebreid laten voorlichten bij de diverse informatie stands. Op dinsdag 12 december organi seert het verloskundige team van de kraamafdeling van Medisch Cen trum Molendael een informatie avond voor zwangere vrouwen en hun partners. Deze avond wordt ge organiseerd voor vrouwen die meer dan 16 weken zwanger zijn. Het doel van de bijeenkomst is informa tie te geven over bevallen in Me disch Centrum Molendael en voor degenen die thuis willen bevallen. Tijdens de informatiebijeenkomst ko men een gynaecoloog, een verloskundi ge en een verpleegkundige aan het woord. De verloskundige gaat in op de normale zwangerschap en bevalling, waarbij ook aandacht wordt besteed aan het kraambed. Daarna vertelt een ver pleegkundige over de praktische aspec- Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 ten van een (poli)klinische bevalling. In de pauze bestaat de mogelijkheid een kijkje te nemen in de verloskamers, ten zij deze bezet zijn. Na de pauze houdt de heer dr. G.J.J.M. Muijsers, gynaeco loog van het ziekenhuis, een verhaal over de bevallingen onder begeleiding van de gynaecoloog. Ook gaat hij die per in op de verschillende kunstverlos singen die er zijn, zoals tang-, vacuüm- verlossing en keizersnede. Aan het ein de van de bijeenkomst is er gelegenheid vragen te stellen aan de sprekers. Informatie De bijeenkomst begint dinsdag 12 de cember om 20.00 uur in de fysiothera- piezaal van het ziekenhuis en duurt on geveer twee uur. Er is plaats voor 80 mensen, dus meldt u zich op tijd aan om teleurstellingen te voorkomen. Voor aanmelden en voor meer informatie kunt u contact opnemen met de kraam afdeling van Medisch Centrum Molen dael, (035) 548 25 11. Aan de bijeen komst zijn geen kosten verbonden. De datum van de volgende informatie avond is op dit moment nog niet be kend.

Soester Courant | 2000 | | pagina 18