jSO Soest en VVZ'49 verder in districtsbeker ardij o.g. Smeeing/BDC terug in middenmoot Red Stars haalt grens honderd punten 'Jonkies' tillen SoVoCo over dood punt heen SO Soest-trainer Van de Pol stopt ermee na dit seizoen WOENSDAG 29 NOVEMBER 2ÖÖÖ" SOESTER COURANT PAGINA 21 I Beide ploegen plaatsen zich voor achtste finales; Hees uitgeschakeld VOETBAL Handballers maken het zichzelf moeilijk tegen UGHV: 20-22-zege 1 HANDBAL SCHAATSEN Carl Verheijen net naast podium in Heerenveen Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Wie vergelijkt leest de Soester Courant BADMINTON Selby verzuimt definitieve klap te maken: 3-5 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair Puntloze Springers in Beukendal eenvoudig verslagen BASKETBAL Herenteam loopt geen averij op ondanks gebrek aan vorm VOLLEYBAL HOCKEY Damesteam MHC incasseert klap tegen AMYJ: 0-6 (RIKLAAN appartementenge- pestdijk" nabij win- aar vervoer, op de ing gelegen twee- ement met balkon )it appartement ver ende staat van on- entree, hal, royale suken, slaapkamer, Ikamer en toilet. Ser iwartaal 4.146,-voor ne maaltijden, ipsomf 115.000,- k.k. STRAAT ;an Soest gelegen in an onderhoud verke- merappartement i de onderbouw en s, gang, woonkamer alkon, keuken, slaap- er met douche en toi- n gas c.v. en optimaal vicekosten 253,- per trding in overleg, ipsom f 279.000,- k.k. KUIPERS IOF <e woonwijk gelegen ing met fraai aange- üeelopp. 187 m2 en in- se, gang, toilet, door open keuken. Verdie- 2 slaapkamers (voor- ladkamer met ligbad, 3n wastafel. Vaste trap 3t 1 kamer. De woning g. Eventueel is er se- eg. opsom f 450.000,- k.k. gelegen in perfecte srhoud verkerend ge- aonhuis met carport, sn vrije besloten tuin p bos. ie, hpl, toilet, tuinkamer, Tiet apparatuur. Verdie- >p, drie slaapkamers, luxe badkamer met lig- wastafel en toilet, vlie- i van gas c.v. en opti- rapsom f 465.000,- k.k. lN t, openbaar vervoer en 3gen charmant wrij- onhuis met garage i c.v.) en een fraai aan- op het zuidwesten. Per- mi2. ee, hal, toilet, eetkeuken 3t inbouwapparatuur en ning, provisiekelder, rui- ner ca. 40 m2 met open r en serre met open- ners, badkamer met lig- p naar bergzolder met voorzien van V.R. ketel verblijf voorzien van c.v. loopsom f 875.000,- k.k. RACHT jventerrein De Grachten O m2 bedrijfsruimte lig kantoorunit. te is gunstig gelegen en 'ogte van 8 meter. Bouw- erfecte staat van onder- tarding in overleg. irijs f 4.500,- per maand IEK jk nabij bos en duinen loderne vrijstaande trage, schuur, tuinhuis en angelegde zonnige tuin westen. Bouwjaar 1996. 3 515 m2. ntree, hal, toilet, ruime roonkamer van ca. 52 m2 haard, parketvloer en aar terras, luxe inbouw- t allerlei apparatuur, bij- s, badkamer met ligbad, voorzien van gas c.v. en oopsom f 1.385.000,- k.k. n omgeving ist als u een huis ST - TEL. 035 - 603 00 25 SO Soest en WZ'49 zijn doorge drongen tot de laatste zestien van het bekertoernooi in het district Midden. SO Soest deed dat via een „verwinning in Zeist op Saestum (0- 4). WZ'49 versloeg op eigen ter- rein vierdeklasser WZA in een doelpuntrijke wedstrijd (6-3). De derde Soester vereniging, Hees, er niet in de volgende ronde te bereiken. De ploeg van Ron Da selaar verloor van WA'71 (2-5). Het bekerduel in Zeist stond voor Soest m het teken van wedstrijdritme opdoen na de hevige regenval van de afgelopen «eken. Vooral de zondagclubs waren daar de dupe van. In de hoofdklasse A, waarin de blauwhemden uitkomen, werd op 5 november voor het laatst een volledig competitieprogramma afge werkt. De ontmoetingen die daarop i gingen dus niet door. Voor Soest betekende dat de ontmoetingen met Hollandia (uit) en Hilversum (thuis). Een ander aspect dat in de hoofden van trainer Henk van de Pol en consorten meespeelde was het voorkomen van kaarten. Bij de hoofdklasser staan namelijk verschillende spelers in de ge varenzone wat schorsingen betreft. En dat kan Van de Pol er nu even niet bij hebben met drie cruciale duels, als de weergoden de voetballers tenminste gunstig gezind zijn, in het vooruitzicht. Zondag reist de ploeg af naar Alkmaar waar AFC34 de opponent is. De Alk- rs staan vijfde in de competitie met veertien verzamelde punten in acht duels. De Soesters hebben drie punten minder ondanks dat ze een duel meer in de benen hebben. Daarna volgen TO- NEGIDO, dertiende, thuis en de inge laste wedstrijd in Hoorn bij Hollandia. deze drie beproevingen moet Soest punten sprokkelen om met een relatief gerust hart de winterstop in te gaan. Het opwarmertje tegen Saestum kwam behoorlijk goed uit voor de Soesters. Het veredeld 'oefenpotje' tegen de vijf- deklasser kende een stroeve eerste helft aan Soester kant. De ruststand van 0-0 was ronduit teleurstellend. Na de pau ze drukte Soest het grote klassenverschil wel in cijfers uit. De ploeg scoorde vier keer. Mouchine Loukili, Mark van der Lee, Ali Loukili, penalty, en een eigen doelpunt van de Zeisters bepaalden de eindstand op 0-4, waarmee Soest zich schaarde bij de laatste zestien. De acht ste finale wordt op 14 januari afgewerkt. WZ'49 In de voorbespreking had trainer Steef van de Oosterkamp op het bord ge schreven dat de beker voor zijn ploeg de enige manier was om Europees voetbal te halen. De prikkelende grap werkte in het eerste kwartier als een rode lap op een stier. Tegenstander WZA werd compleet overlopen en weggespeeld door de groenwitten. WZ'49 kwam in deze fase al op een 3-0-voorsprong. Uit een cornerbal verlengde Bas van Doorn het leer naar de tweede paal. Gijs Schaap kon ongehinderd inkoppen, 1-0. in de tiende minuut besloot Jordie Brouwer, weer helemaal terug na een moeizame seizoensstart, om vanaf vijfendertig meter op doel te schieten. De bal, een beetje geholpen door de wind, verdween stijf in de kruising. Ook het derde doelpunt kwam op zijn naam na een voorzet van Ronald de Rooij. Daarna leunden de Soesters achterover en lieten WZA terug in de wedstrijd komen. Vlak voor rust viel de 3-1 uit een scrimmage voor het doel van Mark Brouwer. De tweede helft was nog nauwelijks vijf minuten oud toen doelman Mark Brou wer een zeldzame blunder beging. Hij maaide over een terugspeelbal heen en de Amersfoorters profiteerden, 3-2. De thuisploeg maakte zich evenwel geen zorgen en gaf gas wanneer dat nodig was. Zoals in de 65516 minuut toen Schaap zijn tweede van de middag no teerde na voorbereidend werk van Brouwer en Richard Rademaker. Het was sowieso het duel van Schaap en Brouwer want in de slotfase, nadat WZA teruggekomen was tot 4-3, scoorden de aanvallers beiden nog één maal. Zaterdag heeft WZ'49 nog een appel tje te schillen met Valleivogels. De com petitieouverture in Scherpenzeel ging met 4-0 kansloos verloren. De tegen stander bezit momenteel de derde plaats in de tweede klasse nadat het afgelopen weekeinde het inhaalduel bij Desto met 0-2 wist te winnen. Hees De vormcrisis waarin Hees momenteel verkeert, mondde zaterdagmiddag uit in uitschakeling in het bekertoernooi. Zes- deklasser WA'71 maakte handig ge bruik van een gebrek aan scherpte bij de roodwitten en won met 2-5. Een nederlaag die bij oefenmeester Ron Daselaar als een verrassing kwam. "Ik ben best geschrokken. Ik had zelf ver wacht dat de spelers wel een klap kon den incasseren", doelde de Soester op het vérlies bij VVJ waardoor Hees de koppositie in de vijfde klasse A aan deze Utrechtse formatie moest afstaan. "Als deze malaise zo doorgaat dan ver gooi je eigenhandig de titelkansen", zei Daselaar die hoopt op een snelle verbe tering in het spel van zijn ploeg. En dat moet ook wel want de twee volgende tegenstanders zijn niet mis. Aanstaand weekeinde moet Hees op bezoek bij SVM Boys en een week later komt Stroe naar de Verlengde Oude Utrechtseweg. Samen met VVJ zijn bei de ploegen verantwoordelijk geweest voor de nederlagen van de Soesters in de competitie. Bovendien doen ze, evenals Hees, volop mee in het kam pioenschap. Smeeing/BDC heeft zich na de moeizame zege op rode lantaarn drager UGHV (20-22) weer genes teld in de middenmoot van de eerste divisie A. Met acht punten uit even veel wedstrijden bedraagt de kloof op koploper Gazellen slechts vijf punten. Arjan Roest benutte zondagmiddag in Lift vijf strafworpen en had daarmee een belangrijk aandeel in de vierde zege van het seizoen. De winst kwam zeker niet zonder slag of stoot tot stand. De handballers speel den zeer matig tegen UGHV. De Soes ters maakten het zichzelf te moeilijk en verzuimden in de tweede helft afstand te nemen van de gastheren. UGHV had zelfs een periode in de eer ste helft de overhand. Smeeing/BDC liet zich in slaap sussen door het trage baltempo van de thuisclub. Na een veel belovende start waarin de Soesters een 1-4-voorsprong namen, kwam het team uit Ulft langszij. "Alsof het niets was. De ploeg wilde te snel scoren en gaf te veel ruimte weg in de verdediging. Er was onvoldoende rugdekking", zei coach Peter Stoelenga over de beginfa se van de wedstrijd. Op een gegeven moment was de achter stand liefst vier doelpunten. Vlak voor de pauze rechtten de handballers de rug en vonden weer aansluiting bij UGHV dat even mocht ruiken aan de tweede seizoenszege. Na de hervatting voerden de Soesters de door Stoelenga meegekregen opdracht, druk houden op de opponent, naar be horen uit. Onder leiding van aanjager Arjan Roest en de jonge Bas Tolboom liep Smeeing/BDC gestaag uit naar een geruststellende voorsprong. Door concentratieverlies en het missen van kansen kwam UGHV toch terug in de wedstrijd. De ploeg uit Ulft scoorde twee keer uit een ondertalsituatie. Zelfs toen er nog maar vier Ulfters in het veld stonden, werd er door hen gescoord. "In plaats van een verschil van zeven doel punten, was de marge slechts drie tref fers. In die fase verzaakten we", stelde Stoelenga die zag dat zijn ploeg in de problemen kwam doordat, hoe gek het ook mag klinken, er geen systeem in de aanvalsopzet van de thuisploeg zat. "Er zat totaal geen spel in. Ze liepen met z'n allen tegelijk in. Dat is moeilijk verde digen." Ondanks de merkwaardige spelopvat ting van de thuisploeg bleef Smeeing/ BDC toch op de been. Op basis van wilskracht wonnen de Soesters met 20- 22. "Ach, slechte wedstrijden moet je ook winnen", zei Stoelenga. De stand: 1. Gazellen 8-13, 2. Olympia 8-11, 3. Swift Arnhem 8-10, 4. CSV 8- 10,5. UDSV 8-9,6. Aalsmeer 2 8-8,7. Smeeing/BDC 8-8, 8. E O 2 8-8, 9. Kolping 8-7, 10. Hurry Up 8-6, 11. De Blinkert 8-4 en 12. UGHV 8-2. De dit seizoen bij SO Soest in dienst getreden trainer Henk van de Pol heeft het bestuur al na twee maanden te kennen gegeven dat hij er na dit seizoen mee stopt. In een interview met een verslaggever van De Gooi- en Eemlander vertelt hij over zijn besluit. "Alleen als ik hier een fulltime job had kunnen krijgen, was ik geble ven", zegt de Barnevelder. Van de Pol was zelfs bereid om zijn huidige baan, hij is haardenbouwer, op te geven om zich volledig te kunnen concentreren op SO Soest. Het be stuur, dat al een paar weken 'op de hoogte is, liet de coach echter weten dat niet financieel op te kunnen brengen. Van de Pol was voor zijn overgang altijd actief in het zaterdagvoetbal. Als speler bij SDVB en als trainer bij SDS in Wekerom en het meest recent Sparta Nijkerk. Met Baarnaar Peter Visee wisselde hij afgelopen zomer van club. Ondanks zijn vraagtekens bij een overstap naar een zondagvereniging, raakte hij al snel enthousiast over de club en zijn plannen. "Ik heb even nagedacht, maar besloot het toch te doen. Wel zei ik destijds al nadruk kelijk: 'Als het me na twee, drie maanden niet bevalt, dan laat ik het gelijk weten'." De indeling van de week is het gro te struikelblok voor Van de Pol. Af gelopen seizoenen gebruikte hij de zondag om bij te komen en tijd door te brengen met zijn gezin. Bij een zondagclub is dat niet het geval. "De avond na een wedstrijd lig ik van de spanning nog een tijd te 'shaken' in mijn bed....Nu moet je maandagoch tend weer vroeg op om aan het werk te gaan en dat is moeilijk na een on rustige nacht." "Ik wil er verder niet kinderachtig over doen, want ik word goed be taald. Daarom heb ik de club gezegd: 'Ik wil er graag straks twee seizoenen aan vastplakken, maar dan in een fulltimejob'." Dat was dus voor het bestuur onhaalbaar. De mededeling overdonderde voor zitter Paul Smit die dacht dat hij een trainer had aangesteld, die, zeker gezien zijn grote betrokkenheid met het toekomstteam van de vereniging, wel een jaar of drie zou aanblijven. Ook de selectiespelers, die vorige week dinsdag op de hoogte werden gesteld, reageerden zeer teleurge steld, al oogstte de Barnevelder wel begrip voor zijn besluit. Bij de wereldbekerwedstrijden in Hee renveen is SV Eemland-lid Carl Verhei- jen als vierde geëindigd op de tien kilo meter. De schaatser reed in het Thialf- stadion een persoonlijk record van 13.30.35. Het podium bestond uit Gianni Rom- me, Bob de Jong en de Rus Vladimir Sajoetin. Romme verpulverde het we reldrecord op deze afstand met ruim vijf seconden, 13.03.40. De oude toptijd dateerde uit 1998 in Calgary, Canada toen de commerciële schaatser 13.08.71 reed. Verheijen staat door zijn goede presta tie tweede in hqt klassement met 130 punten achter Romme die tweehonderd punten achter zijn naam heeft staan. Cafetaria en Eethuis woensdag Gehaktschotel met bleek selderij en macaroni donderdag Kibbeling met frites en sla weekend Muiderslotje met pommes parisiennes en snijbonen maandag Kip-schnitzei met aardappel schijfjes en rode bietjes dinsdag Kalfsragout met rijst en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Hees werd zaterdag op eigen terrein uitgeschakeld in het bekertoernooi van het district Midden. WA'71, eenzesde- klasser, profiteerde van de vormcrisis bij de Soesters. Foto: Aldo Allessie Daselaar is er de man niet naar om zich te verschuilen achter excuses. Hij heeft er zelfs een broertje dood aan. Maar feit is wel dat sommige spelers blessures hebben. Daardoor is de Soester genood zaakt om wat te schuiven in zijn elftal. En eigenlijk heeft hij die ruimte niet, want zijn selectie is niet breed genoeg om de opengevallen plekken zonder problemen in te vullen. Een voorbeeld daarvan is Danny Brandenburg. De spits sukkelt al een geruime maand met een enkelblessure dat hem belemmert in zijn spel. Brandenburg staat al sinds 14 oktober (1-5-zege op EFC'58 -red.) droog. Toch kan Daselaar niet om hem heen. "Dat is het nadeel van een kleine selectiegroep. Danny krijgt geen rust, dus hij blijft kwakkelen met die enkel. Toch hoop ik dat hij het nog twee wed strijden volhoudt, want hij brengt iets extra's." Dat liet Brandenburg zaterdag al in de beginfase zien toen de aanvaller een vrije trap onberispelijk binnenknalde, 1- 0. Ook stelde hij Jeffrey Dorrestij n in staat om te scoren. Het doelpunt bete kende een 2-1-tussenstand, omdat WA'71 eerder profiteerde van een slap moment in de verdediging bij de Soes ters. Nadat Brandenburg een aantal grote kansen onbenut liet, maakten de Ach terbergers nog voor rust gelijk via een penalty. Krijn Schouten moest aan de noodrem trekken en ontving daarvoor de gele kaart. Vlak na rust kwamen de bezoekers goedkoop op 2-3. Een schot van af stand werd een aantal keren van richting veranderd. Hees ging op jacht naar de gelijkmaker en hoewel het niet goed speelde, zocht de ploeg naar een voet ballende oplossing. Dat levprde moge lijkheden op voor Dorrestijn en Bran denburg. Maar het leverde niets op. Tot overmaat van ramp moest Schouten met zijn tweede gele kaart naar de kant en vielen kort daarna Brandenburg en Nico van Veen met blessures uit, WA'71 zat in een zetel en counterde in de slotfase naar de 2-5-winst. Week na week en stap voor stap komt Selby dichter in de buurt bij de eerste winst van het seizoen. Voor eigen publiek was de ontmoeting met Barneveld zeer spannend. Uit eindelijk gingen de punten toch naar de bezoekende koploper: 3-5. De badmintonners acteren steeds beter in hun klasse, maar de definitieve klap is nog altijd niet gemaakt. Zaterdag moest liefst vijf keer de derde game uit sluitsel geven. Daarin trokken de Barne velders drie maal aan het langste eind. Tom Geul en Saskia Sulenta wonnen wel hun beslissende game in de enkel partijen. Vooral het verlies in het damesdubbel was zuur. De dames Sulenta en Jolan- da van Cleef kwamen in de slotfase van hun partij met 13-8 voor en leken daar mee de tussenstand op 3-3 te brengen. Dat gebeurde evenwel niet, want Barne veld won alsnog de game met 14-17, waardoor de Soesters ineens tegen een 2-4-achterstand aankeken. Selby kon alleen nog gelijk komen. De eerste mixeddubbel Herman Scheerhoorn en Van Cleef, die deze jaargang goed op dreef zijn, bracht de spanning terug door hun wedstrijd eenvoudig in winst om te zetten. Geul en Sulenta volgden het voorbeeld van hun teamgenoten echter niet, waardoor de bezoekers als nog met de schrik vrijkwamen. Telefoon (035) - 601 30 14 Red Stars klimt gestaag op de lad der van de eerste rayonklasse. De basketballers versloegen in Beuken dal het nog puntloze Springers met 103-72. Het betekende voor de Soesters de derde zege van het sei zoen tegenover zes verliespartijen. Het uiteindelijke doel, namelijk een plek boven de rode streep, is daar door in zicht gekomen. De helft van de competitie zit er bijna op en op drie duels na ligt de ploeg van Hans de Rond aardig op schema. Met een beetje meer mazzel hadden er wel iswaar minimaal twee punten extra aan het totaal van zes kunnen worden ge voegd. Onder meer de ontmoetingen met Niels Stensen (65-70-verlies -red.) en Crackerjacks (66-71-nederlaag - red.) verliepen teleurstellend voor de Soesters. Als de ploeg nou maar com pleet was geweest en als ze nou maar meer trainingsarbeid kon verrichtten. Op sommige momenten zou je het wel willen, maar 'als' telt niet in de sport. De Soesters moeten roeien met de rie men die ze hebben en dat ging zaterdag avond behoorlijk in het duel met Sprin gers. Een score boven de honderd pun ten kom je zelden tegen op dit niveau. De bezoekers bezaten totaal geen wa pens om het Red Stars moeilijk te ma ken. Geen schot, geen break, geen ver dediging. Deze ploeg sluit niet voor niets de rijen in deze klasse. Toch liet het thuisspelende team nogal wat liggen, vooral in de eerste helft. Bij rust stond Red Stars slechts met elf pun ten voor, terwijl dat er twintig geweest waren. Coach De Rond had daar wel een verklaring voor. "De ploeg maakte teveel fouten in de passing. Concentra tieverlies denk ik. Bovendien namen de spelers veel tijd om het aanvallende suc ces te vieren. Ze kwamen daardoor te laat om de aanvalsopzet van Springers te verdedigen." Waar De Rond zeker wel over te spre ken was, was de spelverdeling van Tom my van Eeten in het eerste bedrijf. "Een absoluut talent. Van Eeten komt eraan. Hij had een paar fantastische passjes en oogde heel zelfverzekerd", stak De Rond zijn bewondering niet onder stoe len of banken. Klassenverschil Red Stars bracht het klassenverschil na de pauze wel tot uitdrukking. Naarma te de minuten verstreken liepen de bas ketballers uit naar een grotere voor sprong. Jan van Maanen en Manfred Dikkers hadden de lange center, veruit de gevaarlijkste speler, van de bezoe kende ploeg goed onder controle en kwamen onder het bord nauwelijks meer in de problemen. Al vrij snel was de spanning, voor zo ver daar sprake van kon zijn, uit de wedstrijd. Dat had volgens De Rond nog wel een nadelig gevolg. De spelers gingen te vaak voor individuele acties, hetgeen het spel niet ten goede kwam. Springers mocht van geluk spreken dat het verschil op dertig punten bleef ste ken. Voor de kerstvakantie moeten de Soes ters nog drie keer aan de bak. Aan staande zondag reist Red Stars af naar Almere waar het sterke Almaar Meer de opponent zal zijn. Daarna volgen nog twee thuiswedstrijden tegen Binnenland en Argon. IFainer Gert Veldhuizen moest er kennen dat hij vooraf behoorlijk ge spannen was, toch niet helemaal ge rust op een goede afloop. Drie sets lang leek het er inderdaad niet op dat STAM/SoVoCo de winst in Zaandam zou pakken. Sommige speelsters uit de vertrouwde basis opstelling hadden hun dag niet en speelden niet best. De Veenendaler greep in en schonk het vertrouwen aan de 'jonkies' van de ploeg. Via een flink portie vechtlust grepen de volleybalsters alsnog de winst tegen Zaanstad: 2-3 (25-21, 21-25, 25- 15,17-25 en 9-15). Opgelucht en zeer tevreden gaf de coach na thuiskomst tekst en uitleg over de zege bij Zaanstad die pas na ruim twee uur spel werd behaald. Volgens Veldhuizen acteerde de ploeg drie sets lang in allerlei opzichten beneden eigen niveau. "Als trainer bepaal je op een gegeven moment de grens", zei Veld huizen die het halverwege de derde set welletjes vond en zijn formatie op ver schillende posities drastisch wijzigde. Sya Beemer als buitenaanvalster, Suzan- ne van de Heuvel in het midden en spelverdeelster Leonie van der Horn kwamen in het veld om STAM/SoVo- Co weer in het gareel te krijgen. Veldhuizen laat zich niet gauw verleiden tot geschreeuw vanaf de zijkant om zijn ploeg tot de orde te roepen. Zaterdag deed hij het echter toch, één keertje weliswaar, maar toch. Om maar even aan te geven dat het niet goed ging. "Het moet wel meteen overkomen, an ders helpt het niet", legde Veldhuizen uit. De Veenendaler zag dat zijn 'uit barsting' weinig zin had en greep op andere wijze in. De wissels pakten heel goed uit. Via 17- 25 en 9-15 streken de Soesters de plooien glad. "De jonkies hebben het team er doorheen gesleept. Sya Beemer speelde met zoveel flair. Aanvallend heeft ze geen fout gemaakt." Een andere uitblinkster was Saskia Fa- ber. De middenaanvalster die in de vo rige duels vroegtijdig naar de kant werd gehaald, omdat er, naarmate het duel vorderde, slordigheden in haar spel op traden. De fouten bleven ditmaal ach terwege. Veldhuizen liet haar dus ge woon staan. "Ze had een fantastische uitvoering. Ze straalde van begin tot eind een 'winner' uit." De trainer kreeg zaterdagmiddag voor namelijk een 'kick' door de mentaliteit van de volleybalsters. Daaraan heeft hij de laatste weken hard gewerkt. Dat was ook wel nodig, stelt hij. "Het accent ligt bij deze ploeg anders dan bij de vorige clubs waar ik gecoacht heb. Op mentaal vlak is er nog veel winst te behalen. Hoe ga je om met de concurrentie en de frustratie? De mei den zijn perfectionistisch en daar ben ik niet altijd blij mee. Als het wat minder gaat, worden ze ongeduldig en sluipt er onrust in het team." Stap voor stap ziet de Veenendaalse trainer verbetering op dit gebied. Qua resultaten heeft Veldhuizen abso luut geen reden tot klagen. De ploeg staat in de top van de eerste divisie A en is nog altijd actief in de beker. Vrij dag werkt STAM/SoVoCo de derde ronde af. In Dordrecht is Ekspalvo de opponent die in de tweede divisie uit komt. De stand in de eerste divisie A: 1. VC Sneek 8-29, 2. Alterno 8-28,3. STAM/ SoVoCo 8-27, 4. Martinus 2 8-25, 5. Lycurgus 8"-24, 6. Donitas 8-23, 7- DOK 8-19, 8. Abcoude 8-17, 9. Zaan stad 8-16, 10. Dio Oosterwolde 8-15, 11. DeVolCo'88 8-11 en .12. Dinto 8-6. Heren Het loopt niet meer zo voorspoedig dan aan het begin van de competitie in de promotieklasse, maar het herenteam van STAM/SoVoCo blijft volharden in de jacht om het kampioenschap. In de Bunt constateerden de volleyballers dat Forza niet meer de ploeg is van vorig jaar, toen de Hooglanders als tweede eindigden, nog voor de Soester ploeg. Zaterdagmiddag werd het 4-0 voor het team van coach Juijan van SJooten. De setstanden waren 25-17, 25-23, 25-23 en 25-23. De bezoekers zijn bezig om een nieuwe ploeg op te bouwen. Spelers op leeftijd hébben ruimte gemaakt voor talentvol le volleyballers. Dat zulke omzettingen tijd vergen is volstrekt logisch. Hoewel de Soesters niet in blakende vorm ver keerden, hadden ze geen moeite met de bezoekers. Wft M&A Het tweemansblok van Stam/SoVoCo probeert een aanvaller van Forza af te stoppen. De Soesters wonnen het duel met 4-0. Foto: Aldo Allessie Toch bleef Forza in de laatste drie sets dichtbij. "De wil is er wel, maar mo menteel ontbreekt de vorm. De passing verliep heel erg stroef', luidde de ver klaring van Van Slooten die een jonge spelersgroep onder zijn hoede heeft, die behoorlijk veel zelfkritiek heeft. Dat valt niet altijd mee., "Als de spelers fouten maken, dan werkt dat een paar punten lang door in een wedstrijd. Ze moeten leren om de fouten makkelijker te ac cepteren." Dit weekeinde zijn de volleyballers vrij. Op zaterdag 9 december is Unicornus uit Bunschoten in de Bunt de tegenstan der van de Soesters. De dames van MHC Soest hebben een geweldige^opdoffer moeten in casseren. Op eigen veld leden de hockeysters de grootste nederlaag van het seizoen tegen AMVJ uit Amstelveen: 0-6. De wedstrijd stond eigenlijk in Noord- Holland op het programma, maar om dat de velden in Amstelveen onbespeel baar waren, werd het oorspronkelijke uitduel in een thuiswedstrijd omgezet. AMVJ had daar weinig problemen mee en dat bleek ook wel aan de Konings weg. Vanaf het beginsignaal kwam de thuisploeg onder druk te staan en stond al bij rust op een hopeloze 0-4-ach ter stand. De donderspeech van coach Peter Weis- scher resulteerde in beter spel van zijn ploeg. MHC kreeg een aantal goede kansen, maar dat leverde geen doelpun ten op. De Amstelveners vijzelden het saldo op, 0-6.

Soester Courant | 2000 | | pagina 21