50 KORTING Ladif Spring field The Outpost 1 SUBARU VERBOUWINGS UITVERKOOP VER<E*< Visser Van der Huchtschool bedenkt Unicef AvnoHva Aiiaa voNvia Soest wil 'eenduidigheid' in regeling asielzoekers Waardestijging van huizen leidt tot lager OZB-tarief 7 ACTUEEL I De Kam wil discussie over gewestelijke samenwerking op de GEHELE collectie 40 jaar getrouwd? Bewoners Kerkebuurt storen zich aan verkeerssituatie Celstraf dreigt voor Soester wegens woninginbraken BOEKHANDEL JONGERIUS Inspraak over collectief vraagafhankelijk vervoer WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 Leerlingen rennen f7561,50 bij elkaar voor Bosniërs specialist in AU Wheel Drive A WD Gebr. van der Pouw Kraan bv "Geringe belangstelling voor gewest" G-STAR COTTONFIELD CO LU I O I cc O O 2 m TOT O m o O J3 -\ O O Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Politie pakt dief Pleit voor snelheidsbeperking Witgoed specialis Voor service moet u bij ons zijn PvdA tekende brief over asielbeleid niet, maar met reden feliciteert Piet van Dijk als beste Soesterdeelnemer van het Groot Goester Dictee! Veel plezier met de Grote van Dalei) CVV geeft regulier vervoer meerwaarde Artisjok De sponsorloop voor Unicef waar aan de kinderen van de Van der Huchtschool 21 september hebben deelgenomen, heeft f 7561,50 op gebracht. De kinderen overhandig den dit bedrag vorige week dinsdag in de vorm van een symbolische cheque aan mevrouw Rademaker van Unicef-Soest. De sponsorloop was een groot succes. De kinderen van de groepen l en l lie pen hun rondjes op het schoolplein en voor de groepen 3 tot en met 8 was er een loop rond de skatebaan aan de Boe- renstreek georganiseerd. De deelne mers werden aangemoedigd en gespon sord door opa's, oma's, verdere familie en buren. Unicef heeft de actie opgezet voor de kinderen in Herzegovina in Bosnië. Het geld gaat naar zomerkam pen waar Servische, Kroatische en Mos limkinderen met elkaar kunnen sporten Middelwijkstraat 40-42, Soest Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Automobielbedrijf Gemeentesecretaris Wim de Kam heeft een eerste aanzet gegeven tot een discussie over samenwerking binnen het gewest Eemland. In een notitie bestemd voor de commissie ABZ (Algemene Bestuurszaken) stelt De Kam een tiental vragen over nut en wenselijkheid van (toekom stige) samenwerking tussen de Eemland-gemeenten. De vragen lijst dient als hulpmiddel bij een eerste gedachtewisseling over dit onderwerp. Aanleiding voor het "discussiestuk" van Wim de Kam is de nota van aanbieding bij de begroting 2001, waarin aandacht wordt gegeven aan het thema samen werking. Daarbij is opgemerkt dat Soest de komende tijd zal meedenken over een gezamenlijke toekomstvisie voor het Eemlandgebied. "Dat vergt ook flink beraad in eigen kring over de inbreng in die discussie", luidt de tekst van de nota. Met zijn notitie geeft De Kam nu dus een eerste aanzet tot dit beraad en voegt de daad bij het woord. De gemeentesecretaris constateert dat het gewest Eemland er in de ogen van de raadsleden "maar een beetje bij hangt". Hij baseert dat op de geringe belangstelling voor de vergaderingen van de gewestraad en op de beperkte aandacht voor gewestelijke zaken tijdens commissievergaderingen. "Pas op het moment dat er iets in de nabijheid van Soest plaatsvindt of in de lucht hangt, is er snel een sfeer van alle politieke hens aan dek", signaleert De Kam. In plaats van deze "reactieve" houding van poli tiek Soest ligt volgens hem - gelet op de aard en schaal van diverse maatschap pelijke vraagstukken - een "pro-actieve" benadering van grensoverschrijdende zaken meer voor de hand. Vragenlijst Om de discussie over gewestelijke sa menwerking binnen de commissie ABZ aan te zwengelen, heeft De Kam een tiental vragen opgesteld. Zo vraagt hij de raadsleden of ze meer waarde hech ten aan samenwerking op provinciaal niveau of op de schaal van de regio Eemland. Van belang is dan of het Eemland wordt gezien als een regio met een "eigen identiteit" of als een toeval lige verzameling gemeenten. Wat de bindende factor is tussen de Eemland- gemeenten en in hoeverre ze elkaar zien als "concurrenten" of als "partners in samenwerking", is een ander punt van discussie. Ook moet politiek Soest zich nog uit spreken over de functie van het gewest Eemland, dat vooral als platform zou kunnen dienen maar ook een "doe- functie" zou kunnen vervullen. Het is verder de vraag of Soest alleen geïnte resseerd is in haar eigen ruimtelijke vi sie of dat de gemeenteraad ook belang stelling heeft voor de visie van andere Eemland-gemeenten. Gezien de ruime aandacht van de landelijke politiek voor grotere steden, oppert De Kam de sug gestie om "positief mee te liften in re gionaal verband" waardoor mogelijk overheidsgelden binnengehaald kunnen worden. Tot slot wijst de gemeentese cretaris op het onlangs gehouden over leg van het Gewest Eemland over sa menwerking en roept hij de commissie ABZ op daaraan een bijdrage te leve ren. Lij cc Lil _l Van Weedestraat 8 - 8A J3 r~ CD "O Mevrouw Rademaker (l.) mocht de reuzencheque van ruim 7 mille in ont vangst nemen. en spelen zodat ze leren om weer samen te leven. Daarnaast steunt Unicef via deze actie ook sportclubs die kinderen tijdens de training voorlichten over het gevaar van landmijnen, waarvan er nog ongeveer een miljoen in Bosnië liggen. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Soesterbergsestraat Soest 035 - 603 60 10 188 In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie een 23-jarige man uit Maarssen aangehouden. De agenten kregen die nacht de melding dat er op de Dalweg een man steeds op de rijbaan sprong als er een auto naderde. Toen ze de man ter plaatse troffen bleek hij op het punt te staan in een taxi te stappen. De politie sprak de Maarssenaar aan, maar die weigerde mee te werken en wilde toch de taxi in. Inmiddels bleek via de meldkamer dat de man gesigna leerd stond bij de politie in Maarssen voor diefstal en verduistering. Ook was hij eerder op de avond lastig geweest bij een jeugdherberg in Soest. De agenten hebben hem naar het bureau gebracht. Omwonenden van de Oude Kerk in Soest hebben last van het verkeer dat door de Kerkebuurt rijdt vanaf of naar de Eemweg/Lange Brink- weg. Volgens de bewoners rijdt er teveel vrachtverkeer, wordt er te hard gereden en leidt het parkeren in de buurt tot onoverzichtelijke si tuaties. Zij pleiten voor een snel heidsbeperking tot 5 km/uur in de buurt, maar de gemeente wil zich eerst beraden over mogelijke oplos singen alvorens tot actie over te gaan. De snelheidsbeperking die de bewoners bepleiten, zou betekenen dat de omge ving van de Oude Kerk moet worden ingericht als officieel woonerf. In de praktijk is de gemeente echter afgestapt van het realiseren van woonerven, om dat de noodzakelijke ingrepen in de in frastructuur (relatief) kostbaar zijn in verhouding tot de aanleg van 30 km- zones. Wegens het historische karakter van de Kerkebuurt is de gemeente wel bereid te bezien hoe vooral het vracht verkeer kan worden beperkt. In overleg met de bewoners zal Soest zoeken naar een geschikte oplossing voor de ver keersoverlast. De optie van een woon erf wordt daarbij niet uitgesloten. Afweging De gemeente zal verschillende belangen tegen elkaar moeten afwegen. Tegen over de wens van de bewoners om het (zware) verkeer in hun buurt te beper ken staan de belangen van de toeleve ranciers van de agrarische bedrijven aan de Lange Brinkweg. Ook de bezoekers van voetbalvereniging WZ'49, de ijs baan en het dierenasiel aan de Eemweg willen in de toekomst gebruik maken van de "sluiproute" door de Kerkstraat. Deze tegenstrijdige belangen bieden de gemeente weinig manoeuvreerruimte. Burgemeester Koos Janssen verwacht dat de kwestie medio volgend jaar op de (politieke) agenda staat. Overigens hebben de bewoners al eer der hun onvrede over de verkeerssitua tie kenbaar gemaakt bij de gemeente. Voormalig wethouder Pieter ten Hove had al eens toegezegd het verzoek van de bewoners om het vrachtverkeer he lemaal te weren uit de Kerkebuurt te zullen onderzoeken. Met de aanleg van een beschermingsconstructie (reflector- palen en hekwerk) om de onlangs ge plante nieuwe linde hoopte de gemeente het verkeer op het pleintje naast de Oude Kerk enigszins af te remmen. Bovendien is de weg versmald door de druppelvormige ophoging rond de jon ge linde, waardoor (vracht)verkeer een moeilijke draai moet maken. Deze maatregelen hebben het verkeer kenne lijk niet voldoende afgeremd. De gemeente Soest neemt de Rege ling Eigen Bijdrage Asielzoekers (REBA) over, die is bedoeld voor asielzoekers in opvangcentra en Zelf Zorg Arrangementen (ZZA). Met deze regeling hoopt de ge meente op een "eenduidiger" bere kening van de eigen bijdrage van asielzoekers in huisvestingskosten, wat de rechtsgelijkheid moet bevor deren. Het College van B. W. stemde vorige week in met de REBA, die 1 januari ingaat. De gemeente heeft een zorgplicht voor asielzoekers met een voorlopige vergun ning tot verblijf (WTV). Een belang rijk onderdeel hiervan is de huisvesting. Voor meerdeijarige personen ontvangt de gemeente een rijksvergoeding van maandelijks 1268 gulden per persoon. Dit geld is bedoeld voor huisvesting, water en licht, ziektekosten- en WA-ver- zekering en een persoonlijke toelage. Wanneer asielzoekers inkomen uit werk verkrijgen of hen een permanente ver blijfsstatus is toegekend, heeft dat gevol gen voor de zorgplicht van de gemeen te. Asielzoekers moeten namelijk zelf voorzien in de kosten voor huisvesting, als ze beschikken over voldoende eigen inkomen uit arbeid of bijstand. De ge meente brengt dan de zogenoemde "be heerskosten" voor huur, energie en ozb in rekening aan de betreffende persoon. Beheerskosten Bij de berekening van de beheerskosten hanteerde de gemeente tot nu toe een methode die tot grote verschillen leid de, wat gevolgen had voor de besteding smiddelen van de cliënt. De post be heerskosten bestond uit de vaste woon- en energielasten. Als er meer bewoners (ouder dan 18 jaar) op een adres ston den ingeschreven werd de totaalpost gedeeld door het aantal bewoners. Dat resulteerde in uiteenlopende beheers kosten per bewoner. De REBA-regeling gaat echter uit van vastgestelde bedragen, wat leidt tot een duidiger berekeningen en meer rechts gelijkheid. Zo bepaalt de REBA de waarde van huisvesting op 433 gulden voor alleenstaanden. Voor het tweede lid van het huishouden wordt daarbij 216 gulden opgeteld en voor elke vol gende bewoner komt er 108 gulden bij tot een maximum van 867 gulden per maand. Soest zal deze bedragen per 1 januari hanteren en meegaan met even tuele wijzigingen in de REBA-bedragen. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Herstel: Anders dan uit het artikel over de "zorgbriefover het asielbeleid (Soes- ter Courant 22.11.00) kan worden op gemaakt heeft de PvdA-fractie wel de gelijk gereageerd op het verzoek van de andere organisaties. De fractie heeft haar beslissing telefonisch meegedeeld, ergens eind september. Ze gaf daar ook enige argumentatie bij: ze had advies ingewonnen bij de afdeling waar PvdA- Soest onder ressorteert. Die had onder tekenen ontraden, onder andere omdat er ontwikkelingen gaande waren die ze liever wilde afwachten. De fractie heeft dat advies opgevolgd. Wegens onder meer twee woningin braken in Soest, hoorde een 27-jari- ge Soester vorige week dinsdag bij de Utrechtse rechtbank tien maan den celstraf tegen zich eisen, waar van twee maanden voorwaardelijk. Naast deze eis vond de officier dat hij ook ruim tweeduizend gulden schade moet vergoeden aan de twee gedupeerden. De Soester bekende dat hij in augustus op twee opeenvolgende dagen inbrak in de woningen, die beide aan de Kerk straat liggen. In het ene geval maakte hij gebruik van een niet afgesloten keuken deur; bij de andere woning klom hij via een open raam naar binnen. Hij maak te bij de inbraken onder meer een vi deocamera, twee fototoestellen, een fles whisky en etenswaren buit. Volgens de verdachte ging het hem in eerste instan tie om de etenswaren. Hij was het terug van een eerdere detentie en had geen geld om eten te kopen. De overige gestolen goederen gebruik te hij om aan geld te komen voor drugs. Ook het geld dat hij stal uit een Soest- se kaaswinkel enkele dagen later wilde hij gebruiken om aan heroïne en cocaï ne te komen. De eigenaar zag de man echter toen hij de benen wilde nemen. Hij vertrouwde de boel niet en liet de politie komen. Toen pas bleek dat de man een greep in de kassa had gedaan. Bij de huiszoeking die volgde werden ook de goederen van de eerdere wo- ningbraken aangetroffen. Ook bleek dat de Soester zich twee weken daarvoor had schuldig gemaakt aan een auto kraak en een poging daartoe in Utrecht. Tijdens de zitting bleek dat het de ver jaardag van de Soester was. "Ik neem aan dat u die wel op een andere manier had willen vieren", concludeerde rech ter mr. H. Koksma. Maar het maakte de Soester naar zijn zeggen niet veel uit. Dezelfde onverschilligheid legde hij aan de dag tegenover de reclassering. "Ze hebben me al zo vaak allerlei pro gramma's aangeboden, en het helpt nooit iets", was zijn stelling. Officier mr. Y. Hopman vond dat cynisme niet erg sympathiek. Zij wees op het lange straf blad van de Soester. "De maatschappij heeft nu al zo'n tien jaar last van u. Het zou leuk zijn als het de komende tien jaar anders zou worden", vond zij. Advocaat mr. A. Werners stelde echter dat de huiszoeking bij zijn cliënt on rechtmatig was geweest. De verbalisan ten zouden niet in het bezit zijn geweest van de juiste papieren. Het bewijs tegen de Soester voor de twee woninginbra ken was daarmee onrechtmatig verkre gen, aldus Werners. Hij meende dan ook dat de rechtbank zijn cliënt van die twee feiten moesten vrijspreken. De rechtbank doet uitspraak op 5 decem ber. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl Vanwege de spectaculaire stijging van de huizenprijzen de afgelopen jaren zal de gemeente Soest het OZB-tarief (onroerende zaakbelas ting) naar beneden bijstellen. Een hogere woningwaarde betekent na melijk een hogere belasting en Soest wil haar burgers niet op extra kosten jagen. De resultaten van de hertaxa tie van het woningbestand in Soest zijn naar verwacht begin volgend jaar bekend. Dan zal de gemeente raad het nieuwe tarief vaststellen. Het OZB-tarief voor huurders is mo menteel./ 6,42 per 5000 gulden wo ningwaarde, voor eigenaars is het tarief 8,02. Op 1 januari 1999 heeft een lan delijke hertaxatie van woningen plaats gevonden. De resultaten daarvan zijn dus nog niet beschikbaar, omdat de ge meente vertraging heeft opgelopen bij de hertaxatie van haar woningbestand. De verbetering van het zogenoemde re ferentiestelsel - een selectie van 650 "doorsnee"-woningen in verschillende prijsklassen en woningtypen - heeft extra tijd gekost. De gemeente heeft "kwaliteit boven snelheid" verkozen, aangezien een gebrekkig referentiestel sel bij de bepaling van de woningwaar de wel eens tot aanzienlijk meer be zwaarschriften van Soesters zou kunnen leiden. Referentiestelsel Van de 650 "modelwoningen" in het referentiestelsel zijn allerlei kenmerken geïnventariseerd die vervolgens worden gekoppeld aan kenmerken van verge lijkbare woningen (prijs, type) in Soest. "Na de uitkomst van de hertaxatie volgt de 'matching'. Dat proces is volledig geautomatiseerd, dus dat hoeft niet veel tijd te kosten", licht M. van Vliet van de afdeling Financiën en Belastingen van de gemeente toe. Volgens Van Vliet houdt Soest een be drag van ruim 14 miljoen gulden aan als gewenste totale opbrengst van de OZB voor de gemeente. "Dat bedrag staat vast. Na de uitkomst van de hertaxatie bepalen we met een simpel rekensom metje het nieuwe OZB-tarief." Van Vliet benadrukt dat de inwoners van Soest bij elkaar opgeteld niet op extra kosten worden gejaagd. In individuele gevallen kan het voorkomen dat mensen iets meer zullen moeten betalen, afhan kelijk van de (relatieve) waardestijging van hun huis. Morgenavond om acht uur wordt in het gemeentehuis van Soest een in spraakavond gehouden over een nieuwe vorm van openbaar vervoer, het collectief vraagafhankelijk ver voer (CVV). Het CVV is bedoeld als aanvulling op het bestaande openbaar vervoer de Ouderenbus blijft dus gewoon bestaan - en is voor iedereen toegankelijk. Op 1 ja nuari 2002 moet het CVV in de re gio Eemland ingaan. Het collectief vraagafhankelijk vervoer staat in principe open voor iedereen. Mensen die op grond van de Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) in aanmerking komen voor een bijdrage in de vervoerskosten, vormen echter wel de "primaire doelgroep" van het CW. Te denken valt aan mensen die afhan kelijk zijn van een rolstoel De meer waarde van het CW ligt in het feit dat mensen met taxibusjes (maximaal acht passagiers) van deur tot deur worden vervoerd en niet van halte tot halte, zoals met de gewone buslijndienst. Bo vendien is overstappen binnen de regio niet langer nodig. Punctualiteit Het CW biedt zijn klanten de garan tie op tijd te zijn voor aansluitend open baar vervoer en belangrijke afspraken, bijvoorbeeld in het ziekenhuis. Om dat te bewerkstelligen moeten mensen die met het CW willen reizen het busje minstens een uur van tevoren bestellen. Bovendien hanteert de vervoerder een marge van een kwartier voor en na de ophaaltijd en worden passagiers niet rechtstreeks naar de plaats van bestem ming gebracht, maar via een route van adressen. Dit alles zorgt voor een effec tieve inzet van de busjes. Ervaringen met dezelfde vervoersvorm in de stad 'Utrecht roepen wel vragen op over de "gegarandeerde punctualiteit". Talrijk zijn de verhalen van gedupeerde oude ren en gehandicapten in Utrecht over "gemiste belangrijke afspraken en gro te vertragingen". Voorwaarden De gemeente stelt wel enkele voorwaar den aan deelname aan het CW per 1 januari 2001. Zo wil Soest dat de pro vincie Utrecht de voorfinancieringskos ten betaalt en dat zeggenschap en finan ciële risico's goed worden geregeld in de nog af te sluiten samenwerkingsover eenkomst met de vervoerder. Verder is Soest bereid te betalen voor het gebruik van het CW door WVG-geïndiceer- den, mits afgerekend wordt naar het daadwerkelijke gebruik ervan door Soesters. WVG-ers die recht hebben op een ver- voersbijdrage betalen voor gebruik van het CW niet meer dan voor het (gewo ne) streekvervoer, omdat de gemeente het verschil bijpast. Voor de overige passagiers zal een ritje naar verwachting tussen de vijf en zes gulden kosten. De exacte ritprijs staat nog niet vast, omdat Soest nog moét bepalen welke vervoer der het CW voor zijn rekening gaat nemen. Eerst moeten Soest en de ande re Eemland-gemeenten volgend voor jaar samen met de provincie instemmen met de invoering van deze vervoers vorm. Daarna volgt pas de aanbesteding en de keuze voor een vervoerder. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SlIZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Nog nooit had ik artisjokken gegeten. De eerste keer was ergens in een Frans restaurantje in de zestiger jaren op weg naar een zuidelijke vakantiebestem ming. Het was een jaar na de oprichting van de Soester Kunstenaarsvereniging Artishock. "Artichaut" stond er op de menukaart. Ik vond het geen delicate maaltijd, wel gezellig, dat gepeuzel aan die bladpuntjes. Het belangrijkste deel van de distel, de bodem, liet ik onaange roerd. Wist ik veel. In zijn boek "Van Santander naar Sant ander" schrijft Peter Winnen (43) uit Venray: "Aan de Cöte d'Azur, tijdens het Criterium International, at ik voor het eerst van mijn leven artisjok. Bij het ontbijt nog wel. Volgens de routiniers in het gezelschap staat artisjok bekend om zijn zuiverende en ontgiftende werking op de lever. Al snel begon ik naar hun voorbeeld, één voor één, de blaadjes af te pellen en uit te zuigen totdat alleen de kern nog over was: het artisjokhart. Het smaakte weeïg, naar verlepte sla eigen lijk. Maar voor een zuivere lever is niets me te dol. Altijd heb ik gedacht dat het om het hart en de longen draaide. Di verse insiders heb ik intussen, onafhan kelijk van elkaar, horen beweren dat het de lever is die ertoe doet. Een grond van waarheid moet er dus wel in schuilen." Ja, hoe zit dat met de lever en de ande re organen van Peter Winnen, de meest succesvolle en beroemdste Nederland se profwielrenner aller tijden? Op vrij dag 8 december om 20.00 uur treedt hij als schrijver op in Artishock. Zijn boek is niet alleen interessant voor de lief hebbers van de Tour de France, zoals ik. Het is een spannend document voor le zers die nieuwsgierig zijn naar het fasci nerende en verbijsterende wereldje van hardrijders op de fiets. Een wereldje dat al een poos negatieve aandacht trekt door het Festina-proces in Lille, het re cente dopingonderzoek (extract van kalfsbloed) binnen de Amerikaanse wielerploeg US Pbstal van Lance Arm- strong en door de uitspraken van oud schaatser en medicus Harm Kuipers over EPO. "Van Santander naar Santander" is een boeiende kennismaking met het wieier- milieu, de overwinningen van de auteur op de Alpe d'Huez, de medische avon turen, de media, de vrouwen en de do ping. Peter Winnen kon niet alleen fiet sen, hij kan ook schrijven: "Wielrennen is een kwestie van denken met de benen. Elke meter die ik ooit gereden heb ligt erin geregistreerd. Tot in detail, alsof er nooit één seconde ver streken is, vind ik er alles in terug. Elk land dat ik heb bezocht, alle landschap pen die ik ooit heb doorkruist, alle ste den, alle schoonheid en al het vuil. Zij waren zowel mijn superzintuig als mijn motor, begiftigd met een kolossaal en onfeilbaar geheugen. Elke cel afzonder lijk. Elke spier, pees, bot bevat zijn god delijk stom gelijk. Wat vind je hiervan: elke cel een universum. De eeuwigheid ligt binnen handbereik." Einde citaat. Een poosje eeuwigheid tussen de schoonheid van het wielrenners en de troost van het schrijven. Reserveren bij Artishock: (035) 6019577. Een avond in samenwerking met de SLAS. C,c*si>oi/ir MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. -WV Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B S o e s t ini RVT Tel 035 6037490 iU Fax 035 6037491

Soester Courant | 2000 | | pagina 3