Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan GENTILUOMO Oud-winnaars Boersema en Jansen nu samen Soester dicteekampioen UW DROOMGORDIJN HANGT BIJ ONS Wegwerpmuseum De Kwekerij knaagt aan Soester afvalberg www.heerenvanbrederode.nl Het Soestgevoel Uitslag Groot NATUURLIJK WONEN SOEST voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Yolanda's Haarmode Aanrijding PAGINA 5 PAGINA 4 WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT Van Dijk (beste Soester) voor 5e keer nummer 3 DE TROMSLAGER Soester Dictee Klachten bezorging Service bij Schoemaker GRATIS MAKEN GRATIS TREKSTANGEN Gevraagde koopsom 950.000,- kosten koper Soesterbergsestraat SOEST Direct tegenover natuurgebied "de Korte Duinen" en naast landgoed "Neclenburg", op ruim 835 m2 ei gen grond helft van dubbel woon huis met ruime garage, berging en paardenstal. Ind.: ha), ruime woonkm., grote eetkeuken en bad kamer met ligbad en toilet. Verd.: overl., 2 slaapkm., bergruimte en mogelijkheid voor 2 extra slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onder houd en is door zijn unieke ligging direct bij ruiter-rou- tes zeer geschikt voor paardenliefhebbers. BINNEN- EN BUTTENMEUBELEN WONINGTEXTIEL - MANDWERK LLOYD LOOM - WOONKADO 'S BURG. GROTHESTRAAT IA, SOEST. TEL. 035-6022768 100 gr. ade 100 gr. ...2.95 nicatia ■I ig Communicatie in artikel 26 van het Be kend, dat zij besloten heb band met de Wielerveldrit weg kruisende rijwielpad van het RW-90 gesloten het college van burgemees- laking. Het bezwaar dient 00, 3760 CA Soest. 7.1 en 7.2 (bijzondere be- in toepassing. ig worden gevraagd, als er iet bezwaarschrift kan wor- n de rechtbank te Utrecht, ijk persoon of 450,- voor van toepassing. eventuele vergunning kun- aking kenbaar maken bij de >0 CA Soest, telefoonnum- kastanjes, 1 wilg, >erken, 2 populieren en n 6 weken na verzending van smeester en wethouders van ER 2000 ar voor het aangeven van een ening aan wettelijke verplich- i een nieuw bestemmingsplan, ^oralsnog uit naar manegebe- ontvankelijk verklaren in zijn Is gesteld in het bezwaarschrift )00 en nader toegelicht tijdens d. 6 november 2000, onge- ijstelling d.d. 12 september 'eging in stand laten, iet bezwaarschrift en de hou- :eiling hiervan in kennis stel- lrage aan WVG-gerechtigden '02 vooralsnog maximaal op riaratiebasis te vergoeden rit- op maximaal 100 stellen, dragen en het maximaal aan- ar CW aan de hand van eva- •ijstellen. ie informeren door het ter in- leze adviesnota. ere karakter van de omgeving e met name het zwaarder ver fden in die omgeving. Uiter- le maatregelen eerst worden belanghebbenden zoveel mo- ïeid zijn gesteld hun inbreng te brengen. balans tussen landschaps- en ispecten - zo nodig via aan- en - en anderzijds verantwoor- egelen gelet op in geding zijn- mische belangen. Over deze ;en van de commissie milieu- agrariërs c.q. hun vertegen dienen de beide invalshoeken risie voor de toekomst behouden voor de huisvesting i en/of bijzondere doeleinden. Kotiinginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 7962 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Oo kom maar eens kijken waar Yolanda's Haarmode zich bevindt. DAMES HEREN Speenkruidstraat 65 - Soest Telefoon 035-601 0862 En 27-jarige Soester werd vorige week woensdagmorgen aangereden door een 34-jarige vrouw uit De Wijk. De vrouw reed omstreeks tien uur met haar bestel bus over de Laanstraat in de richting van de Beukenlaan achter de Soester die ook in een bestelbus reed. De man moest voor het verkeer dat voor hem reed stoppen, maar de vrouw had dit te laat in de gaten en reed vol op de ach terkant van de Soester. Beide busjes raakten beschadigd, maar de bestuur ders beleven ongedeerd. Het milieucentrum De Kwekerij, aan de Molenstraat 1S7, is vanaf woensdag 29 november tot en met 17 januari 2001 ingericht als "weg werpmuseum". Aan de hand van de gelijknamige tentoonstelling, aan gevuld met een aantal milieuspelen, wordt het onderwerp afval belicht. Het milieucentrum is voor bezoe kers geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 tot 16.30 uur. Wat afval betreft hebben we de afgelo pen jaren met z'n allen veel vooruitgang geboekt. De belangrijkste is het schei den van ons afval. Het gescheiden aan bieden van papier, glas, groente-, fruit en tuinafval (GFT), klein chemisch af val (KCA) en het restafval is voor veel huishoudens inmiddels vanzelfsprekend geworden. Per persoon gooien we jaar lijks toch nog zo'n 500 kg afval weg. Wat is er nodig om het ontstaan van zoveel afval te voorkomen? De tentoonstelling haakt hier op een leuke manier op in en laat voorbeelden zien van overbodige verpakkingsmate rialen en onnodig gebruik van wegwerp artikelen. Een eye-opener of een stimu lans? Verschillende plaatsen, waar we met z'n allen actief zijn, worden onder de loep genomen. Tips en voorbeelden voor op kantoor, op school, tijdens de vakantie, in de snackbar, in huis enzo voort passeren de revue. Rondom de tentoonstelling heeft het milieucentrum ook een lesproject opge zet voor de hoogste groepen van het ba sisonderwijs in Soest e.o. Als voorberei ding op school hebben de leerlingen nagedacht over de afvalproblematiek en actieposters ontworpen. De opdracht was om winkelend publiek aan te zetten tot het kopen van milieuvriendelijke producten (minder verpakkingsmateri aal en minderweg werpartikelen). De resultaten - de posters - komen bij de tentoonstelling in het milieucentrum te hangen en misschien komt men de winnende poster (uw stem telt ook mee!) wel tegen tijdens een bezoek aan de supermarkt. Nadere informatie over dit project of over andere activiteiten van het milieucentrum De Kwekerij: Henriëtte Steijn (6093454) of Johan Simon (6093202). Zuidpromenade 9-11 lijn 3768 EM Soest Tel. 035-6016877 Fax 035-6029221 Decembersfeer Amaryllis, grote rozen uit Equador, lelies, eucalyptus, anthurium enz. enz. Kortom de mooiste bloemen, dag in dag uit, veilingvers. Maar nog veel meer om de decembersfeer in huis te halen-, prachtig glaswerk, kaarsen, luxe glazen, pompoenballen, kransen en natuurlijk heel veel leuke cadeaus! (ps Noteer in uw agenda: 9 december a.s. kerstmarkt! Oo kom maar eens kijken waar Yolanda's Haarmode zich bevindt. Alles te krijgen van de goede Sint. Een leuke coupe, een felle kleur, een permanent die is niet duur. Rademakerstraat SOESTERBERG In het centrum van Soesterberg, aan de winkelstraat gelegen vrij staande woning met een bedrijfs ruimte van 275 m2. Ind. woning: beg. grond, hal en 2 kantoren. Trap- opgang met hal naar 1e verdieping. Ind. 1e verd.: hal, toilet, keuken met groot balkon, woon-eetkamer. Ind. 2e verd.: overloop, 3 slaapkm. en badkamer met kl. ligbad. Ind. bedrijfsruimte: L-vormige bedrijfsruimte met toiletgroep, Gevraagde koopsom archief en magazijn. Totale oppervlakte 275 m2, inwen- dige hoogte ca. 4 meter. ƒ1.400.000,- kosten koper Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Nog 1 maisonnette te koop NIEUWBOUW Van Weedestraat Gevraagde koopsom ƒ292.500,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ659.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ579.000,- kosten koper Niet alleen voor gordijnen maar ook voor tafels, stoelen, kasten, manden, kar petten, tapijt, lloydloom, openhaarden, en heel veel andere leuke woondingen. Alleen al het rondkijken is een belevenis. Bij Natuurlijk Wonen Soest Dillenburglaan SOEST Modern en aantrekkelijk tweeka merappartement, op de eerste ver dieping gelegen, in het centrum van Soest met c.v.-gas, berging, lift, fietsenberging en gereserveer de parkeerplaats. Letterlijk boven op de winkels en op loopafstand van openbaar vervoer. Vrijwel ge heel belegd met plavuizen. Dit ap partement verkeert in uitstekende van onaernoud en wordt met diverse extra's op geleverd. Ind.: woonkm., balkonnetje, keuken, sl.km. met kastenwand, mod. badkm. met ligbad en toilet, c.v.-ruimte en entree. Servicekosten 253,- p.m. Groen van Prinstererstraat SOEST In een gezellige kindvriendelijke buurt gelegen, ruime en onver wacht ingedeelde middenvilla met inpandige garage, besloten tuin en vrij uitzicht. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vormige woonkamer (ca. 55 m2) met vide, mod. keuken met inb.app. en ruime inpandige gara ge. Etage: vide, ruime overloop, ap. toilet, luxe badkamer met lig- bad en douche, 3 ruime sl.km. en wasruimte. Zolder met vaste trap en mog. voor 4e sl.km. Alg.: deze wo- ning is gebouwd in 1994 en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. GORDIJNEN ACTIE: De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 1. Al wie Soest uit-en-te(r)-na wil leren appreciëren, neme de fiets; niet als een tourrenner of de geletruidrager uit het wielerpeloton, maar met het slakkengangetje van een patrouillerende surveillant. 2. Nu men zich door minutieuze publicaties in dag- en weekbladen het lokale nieuws kan toe-eigenen, vleien wij ons met de hoop dat ons cultureel epicentrum Artishock meer gefrequenteerd wordt dan cafés. 3. Toen het College van B en W* het zwart-witte voornemen uitte om drie schoollocaties te sluiten ter wille van het grote kwantum allochtone leerlingen, verontrustte dat docenten, ouders, raadsfracties en zo. 4. Spinnen zijn per se geen insecten, doch zoogdieren, zoals men kon gewaarworden op de educatieve expositie in De Kwekerij; ze hebben in hun spinnenwebben een weids uitzicht, maar nochtans geen website. 5. In Soesterberg was het Militaire Luchtvaart Museum kortgeleden het decor voor opnamen van een veelbekeken tv-programma; naast kitsch ontwaarde men er exquise bijous, Jugendstilvazen en ex-librissen. 6. De halsoverkop gekapte eeuwenoude lindeboom dicht bij de eclatant geïllumineerde kerk werd node gemist; het stedenbouwkundig betwiste Rabobankgebouw kreeg een aandachttrekkende bijdetijdse AEX-zuil. 7. Op de buiige openmonumentendag waren landgoed De Paltz, de Witte Boerderij op de Engh en het oude pompstation van de Waterleiding de meestbezochte objecten; andersoortige activiteiten, onder meer de smeuïge kaasproductie, verleidden de clientèle ternauwernood. 8. Uit de aktetas kwam het A4'tje met het laatste dicteetje van dit millennium tevoorschijn*; na het exposeetje vooraf, vermeiden de kampioenen in spe zich in de pennenvruchten van u aller kwelgeest. Ook goedgekeurd: B W (zin 3) en te voorschijn (zin 8). Gevraagde koopsommen vanaf 549.000,- SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject ge realiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnet tes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sa nitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Soesterweg AMERSFOORT In het Soesterkwartier, aan door gaande weg gelegen, karakteris tieke helft van dubbele villa met garage en besloten tuin. Ind.; hal, toilet, ruime woonkamer (ca. 38 m2) met erker, aparte eetka mer (ca. 17 m2), mod. keuken met inb.app. en m.k. (8 groepen). Verd.: overloop, 3 ruime slaapka mers en badkamer met ligbad, aparte douche en tweede toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer, mogelijkheid voor 5e slaapka mer. Alg.: deze woning is grotendeels gerenoveerd en is o.a. voorzien van c.v., granieten vloer woonkamer, ged. dubbel glas en ruime garage (7,5 x 3,5 m.) GRATIS OPMETEN GRATIS AFHANGEN De beste spellers komen nog altijd niet uit Soest. Opnieuw wonnen "buitenlanders" het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal, dat de SLAS (Stichting Literaire Activitei ten Soest) vorige week woensdag in het gemeentehuis organiseerde. Daar braken 30 deelnemers hun tanden stuk op de voetangels en klemmen van ook nu weer een ui terst "gemene" tekst van Ton Ma joor, waarin het Soest-element dit jaar zeer nadrukkelijk aanwezig was. Dat weerhield Bob Boersema (Ermelo) en Bert Jansen (Bussum) er niet van om toch opnieuw - met de hoogste eer te gaan strijken. Samen, want ze beperkten de scha de elk tot "slechts" 12 fouten. (Boersema) en 1997 en 1998 (Jansen). Alleen vorig jaar was Jacques Bettel- heim (uit Koudekerk aan den Rijn) de gene die de beide spellingcracks achter zich liet. Bettelheim was dit jaar verhin derd, maar had anders ongetwijfeld ook "hoge ogen" gegooid. Boersema en Jansen moeten de trofee samen delen, dat wil zeggen: ze zetten hem elk een half jaar thuis op de schoorsteenmantel. Piet van Dijk - al jaren met afstand de beste Soester en door velen nu gedood verfd als de waarschijnlijke winnaar (vanwege het hoge Soest-gehalte van het dictee) - eindigde opnieuw op de derde plaats. Hij maakte 15 fouten, maar legde wel beslag op de Grote Van Dale, die boekhandel Jongerius had uit geloofd voor de hoogst geëindigde Soester deelnemer. Een schrale troost, maar wel een mooie... Reglement Zodra Ton Majoor het woord nam vie len de zenuwen grotendeels weg. De 70-jarige spellingkenner veroorloofde zich tijdens het voorlezen - eerst hele maal, dan elk van de acht zinnen in hun geheel én "in stukjes", daarna nog eens de hele zin én tenslotte nog een keer de complete tekst - zo nu en dan een grap je dat de spanning brak. "Het reglement kent twee artikelen. 1: Ton Majoor heeft altijd gelijk; 2: In het onwaarschijnlijke geval dat hij geen gelijk heeft treedt ar tikel 1 in werking." Discussie was dus bij voorbaat uitgesloten. Burgemeester Janssen reikt de trofee uit aan de dictee-winnaars Bert Jansen en Bob Boersema (r.). van het gemeentehuis, waar de tien bes te dictees werden geschift en "uit-en- te(r)-na" gecontroleerd. Dat bleek op nieuw een forse en tijdrovende klus, vooral omdat heel wat deelnemers - al dan niet bewust? - toch wel wat rom melig met hun handschrift waren omge sprongen. De pauze werd gelukkig wel luidend gevuld met de klanken van het trio "Meneer Van Dale Wacht Op Ant woord" en na een klein uurtje kon Vis ser de nummers tien tot en met vier be kend maken, waarna burgemeester Janssen de drie hoogst geëindigde deel nemers in het zonnetje zette. Respect Janssen begon met de SLAS lof toe te zwaaien voor het evenement, waarvan hij genoten had maar dat hij ook ken schetste als een zenuwslopende bezig heid. Hij citeerde Simon Carmiggelt ("Het aardige van schrijven is dat je 't nooit leert") en herinnerde eraan dat er in Nederland al heel wat gedelibereerd is over de spelling, die ("helaas") sinds zo'n 200 jaar in allerlei regels is gevat. Volgens de burgemeester maken de meeste mensen twee typen spelfouten: "De eerste zijn de fouten die iedereen opvallen, maar die naar mate ze meer voorkomen als correct worden be schouwd en zo uiteindelijk in het Groe ne Boekje terechtkomen. De tweede zijn de fouten die niemand opmerkt, omdat de regels zo ingewikkeld zijn." Hij be tuigde zijn respect aan de deelnemers, die de confrontatie met de regels aan durfden, en ging hen voor in "een ap plaus voor uzelf'. In de pauze en na afloop ontbrak het uiteraard tóch niet aan onderling debat over de juiste spelling van een aantal woorden en begrippen. Zoals het een beschaafd gezelschap betaamt leidde dat overigens niet tot onverkwikkelijk heden. Vandaar dat de SLAS voorne mens is de spellingwedstrijd ook na het tijdperk-Majoor voort te zetten en naar stig op zoek is naar een waardige ver vanger van de Soester. Die heeft al la ten doorschemeren dat hij volgend jaar misschien zélf wel meedoet. Hij kreeg als samensteller overigens nog een op merkelijk afscheidsgeschenk mee: het Groene Boekje, maar dan wel de aller laatste versie, waarin opnieuw Verbete ringen moeten zijn aangebracht. Hij be loofde in elk geval direct te kijken of "biscuitje" of "biscuittje" nu wél goed gespeld was... De tien beste spellers van het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal 2000 (achter hun naam het aantal fouten). 1. Bob Boersema (12) Bert Jansen (12) 3. Piet van Dijk (15) 4. Netta van Hulzen (19) 5. Arie Treur (21) 6. Marijke Hofhuis (22) Hetty van Zanen-Luken (22) Jan Postema (22) 9. M. Niewenhuis-van Beynum (23) 10.Philippe Kessels (24) Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 bur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Het Soester Dictee put zijn winnaars tot dusver uit een zeer beperkt gezelschap, zo blijkt. Bij de namen die inmiddels op de trofee prijken - dit jaar was de vijf de editie - komt men Boersema en Jan sen al eerder tegen. Ze wonnen in 1996 Voordat SLAS-vicevoorzitter Jan Visser de bijeenkomst opende heerste in de raadzaal - waar de tribune ditmaal wat spaarzamer dan ahdere jaren was gevuld - een beetje de sfeer van de wachtka mer van de tandarts. Gespannen wacht ten de deelnemers tot de NOS-nieuws- lezer (op Radio Soest) klaar was, om dat de lokale omroep het hele evene ment "live" uitzond. Visser begroette daarna, naast de 25 deelnemers die via het proefdictee waren geselecteeerd en de vijf Soester journalisten die ditmaal als "VIP's" waren uitgenodigd (onder wie Piet van Dijk), ook burgemeester Janssen. Die nam op de perstribune plaats en schreef ook mee, maar hield zijn "score" na afloop zorgvuldig achter de kiezen. Majoor had van zijn vijfde en laatste Soester Dictee - hij heeft besloten er een punt achter te zetten - weer heel veel werk gemaakt. Hij had name ge zocht naar typische Soester begrippen, waarbij vooral de plaatselijke namen (De Kwekerij, het Militaire Luchtvaart Museum, De Paltz, de Engh en de Witte Boerderij) voor de nodige verwarring zorgden. Uit de toelichting bij de na af loop rondgedeelde correcte tekst van het dictee bleek overigens dat Majoor voor zijn oordeel goede papieren had, zoals het voorschrift in het Groene Boekje dat namen van instellingen met hoofdletters geschreven dienen te wor den. Datzelfde Groene Boekje is overi gens ook niet onfeilbaar, zoals Majoor een en andermaal heeft aangetoond. Na de voorcorrectie (door de deelne mers zelf, zij het door degene die twee plaatsen verderop zat) boog de jury zich over ingeleverde teksten. Zij trok zich daarvoor terug in de kleine trouwzaal )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2000 | | pagina 5