expert SCHOEMAKER demonstreert Packard Bell j 25% KORTING OP MKtSS/POi' mSw Bij Expert Schoemaker zaterddCC DEMODAG expert BESTE SERVICE RUIME KEUS LAAGSTE PRIJS SCHOEMAKER Hendrik Smit krijgt makelaarsstafje Leerzame avond in Royal Pare Hotel voor ABN AMRO cliënten Afhaalvestiging spareribs toegestaan weten ze van computers 1 maand GRATIS** het internet ontdekken 2 GRATIS DVC toptitels bij aankoop van een Packard Bell p.c. P Lions-cheque voor ziekenhuis PAgE- jlgnummer 24 WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 wptpn 7p van rnmnutprs M Burg. Grothestraat 9, Soest, telefoon 035-6010344 MET ALLRISK GARANTIE Soester makelaar doet al 25 jaar eerlijk zaken *9-< ffl lil GROTE MERKEN NU KLEINE PRIJZEN KOSTUUMS - KOLBERTS JACKS en JASSEN - PANTALONS hstJ MODE banketbakkerij de bestede lekkerste Ruim 5000 gulden voor Unicef Wie vergelijkt leest de Soester Courant Boeiende lezingen in Soestduinen Gevraagd VASTE BEZORGERS 'beurt er met uw woonbor volledig en juist ingevulde won -den behandeld. Bovendien woï' jerd of u aan alle voorwaard 3 woonbon, waarbij alles klom rde gezet. Voor starters geldt!' Ie eventule maatschappelijke" he binding aan de regio EemlaJ •stromers geldt de periode ihtig is op het huidig adres t criteria bovenaan de kandidat orden uw persoonlijke gegeven, ijd, gezinssamenstelling en woor oleerd met de gegevens uit de- lijke Basisadministratie Persoor Zijn de gegevens juist dan woro door de eigenaar/verhuurder aar"' Accepteert u de woning dan kr emeente een acceptgiro waarir 5 ad 91,50 voor een huisveste I kunt betalen. e kandidaat geselecteerd voor een woninq j binnen 10 dagen na het verst! eactietermijn benaderd door de! Zonder een aanbiedingsbrief is gelijk de woning van binnen tebe t heeft geen zin tussentijds te in laar uw kansen. NIET IN AANMERKING BENTG VOOR EEN WONING ONTVANG" (ERICHT1 aten woningtoewijzing iltaten van de woningtoewijzing weergegeven in een overzicht. Di aangegeven hoeveel reacties ei ling zijn ontvangen en of de won starter of doorstromer is toegev, - wordt de leeftijd, de woonduur.;^ e maatschappelijke of economist-! an het daarbij behorende puntenss eld. Op die manier kunt u een 3 maken van uw kansen op eenc-J De woning en eventueel uw v aanpassen. b woningzoekenden ne gevallen is het mogelijk oml e of sociale gronden een urgent g te verkrijgen. Slechts in een ze:' aantal gevallen zal een dergelijk g, die slechts van toepassing is vet /oning, worden verstrekt. Informa' L kunt u verkrijgen bij de afdeling F; <en van de gemeente, onderdek ng. onverhoopt een serieuze klac; ibben over de woningtoewijzing,d< i a schriftelijk indienen bij de gemee^ Adviescommissie Woonruimteve - DStbus 2000, 3760 CA SOEST nog vragen heeft over het toew - eem dan kunt u daarvoor terecht! j I Wonen en Bouwen, bij SCWok Publiekszaken van de gemeer ok zijn hier informatiefolders b west Eemland bestaat uit de j :°est, Amersfoort, Baarn, Bunscli ies, Leusden en Woudenberg. Maak kennis met de digitale wereld! Bekijk DVD-films door uw tv aari te sluiten op uw thuis computer, winkel op het Internet en bewerk uw vakan tiefoto's en eigen videofilms. U kunt meteen aan de slag, want Packard Bell levert stabndaard bijzonder compleet uitgevoerde thuiscomputers, voorzien van een uitgebreide softwarebundel met voor elk wat wils exclusief telefoonkosten IH< tg nauwkeurig en eerlijk zaken- lan," zo noemde de voorzitter van NVM (Nederlandse Vereniging tor Makelaars) Hendrik Smit, ei- maar van het gelijknamige make- larsbedrijf. De makelaar mocht tij- zijn 25-jarige jubileumsfeest irige week het makelaarsstafje in 'ontvangst nemen. t jubileum werd gevierd in het kan- oorpand van de Soester dat al 25 jaar de Burgemeester Grothestraat is gevestigd. Vroeger was boekhandel \driaanssen hier gehuisvest en daarvoor 1 het dienst als halte en stal voor de paardentram. Op het feest, dat door ongeveer 40 genodigden werd bezocht, naakte de heer Smit bekend dat hij een nenwerkingsverband heeft gesloten t het bekende makelaarsbedrijf Hol Molenbeek. Per 1 januari 2001 zal de naam van het kantoor dan ook Smit- Hol Molenbeek zijn. "Met deze sa menwerking halen we ook meer kennis in huis. Bovendien kan ik zo nodig een stapje terug doen omdat er ook een per soneelsuitbreiding zal plaatsvinden," aldus de 61-jarige jubilaris. Stuurman Voordat ik dit beroep koos was ik stuur man op de grote vaart. Tijdens de rei zen die ik maakte heb ik me altijd al geïnteresseerd voor gebouwen. Mijn opleiding tot makelaar heb ik, nadat ik was gestopt met varen, moeiteloos en snel voltooid," zegt de oud-stuurman die beschikt over alle assurantiediplo ma's en binnen vijf maanden zijn make laarsdiploma haalde. Het leuke aan dit vak is dat je veel con tact hebt met mensen. Ik heb zelfs ech te vrienden aan mijn klanten over ge houden. Dat is ook niet zo gek als je it blad. Onvolledig of onjuist in- niet behandeld. <ken verhuurder) Detrokken verhuurder) 'erk: Op 30 november ontvangt het zie kenhuis Molendael in Baarn in aan wezigheid van onder andere de Baarnse burgemeester een ietwat vervroegde sinterklaassurprise. In een kleine plechtigheid zal om 17.00 uur de president van de Lionsclub Eemland een cheque overhandigen aan de directie van het ziekenhuis. Zoals het hoort bij sinterklaassurprises is de hoogte van het bedrag nog een ver rassing. Het geld is afkomstig uit de opbrengst van de op 17 juni j.1. gehou den tweede Midsummernight Jazz Par- :y. Geheel in overeenstemming met de [doelstelling van de Lionsclub om acties oveel mogelijk te richten op concrete [projecten in de regio, zal Molendael het geld gebruiken voor de aankoop en in stallatie van een videobewakingssyteem op de kinderafdeling. Op een deel van de kinderafdeling functioneert een der gelijk systeem al tot volle tevredenheid en de bijdrage van de Lions maakt het nogelijk nu de complete afdeling er mee uit te nisten, resulterend in een nog betere zorg voor de jeugdige patiëntjes. Door het enorme succes van de Midsummernight Jazz Party, dat vooral tot uiting kwam in het grote aantal be zoekers, is de netto opbrengst zodanig dat niet alleen Molendael maar ook het andere goede doel, de strijd tegen kan ker bij kinderen, hiervan zullen profi teren. Op dit moment bestudeert de Lionsclub een aantal liefdadige projec ten die eveneens in aanmerking zouden kunnen komen voor de "Jazz Party Pot". Het succes van de Midsummernight Jazz Party, zowel in financieel opzicht als ten aanzien van het plezier dat is ge boden aan de vele bezoekers heeft ertoe geleid dat de Lionsclub ook volgend jaar een Jazz Party zal organiseren en wel op 16 juni 2001. Noteer die datum alvast in de agenda, want het heeft er al les van dat het weer een uniek evene ment wordt. De cheque voor Molendael toont weer eens aan dat het uiteindelijk de maatschappij - en dat zijn wij allen - is, die baat heeft bij het succes van dergelijke acties. Makelaar Hendrik Smit (l.) met het makelaarsstafje dat hem bij zijn jubi leum werd toegekend. Foto: Aldo Allessie bedenkt dat je je klanten toch een beetje moet leren kennen wanneer je een huis wilt vinden dat bij de persoonlijkheid van die mensen past. Natuurlijk moet het financieel plaatje van de klanten ook aansluiten bij de kosten van een huis en de informatie die je daarvoor nodig hebt is behoorlijk privé. Bij al deze zaken speelt vertrouwen natuurlijk een grote rol." Bij makelaardij Smit ligt de nadruk op dienstverlening. "We regelen ook hypo theken en andere financiële zaken waar door je een totaalpakket qua wonen kunt bieden. Ik vind het erg prettig om mensen op die manier te kunnen helpen en het is elke keer weer leuk om een plek en een huis te vinden die precies aan de wensen van de klant voldoet." De Soester is overigens nog lang niet van plan te stoppen met het uitoefenen van zijn beroep. Smit:"Ik haal uit mijn vak heel veel voldoening." antal kamers: ïer (datum invulfen) i aangebracht uden behorende gen nodig ner(7) 'est Eemland* (10) engesloten periode van land* (9) It meer dan 75 KM (3) Gcirdeur, MELKA, René Lezarci, Frans Molenaar, Benvenuto, May-Fair, Hiltl, Portobello, Breidhof Horka-Elasta, Le Dub, Dimaggio en Fiume Tele J\ Zuidpromenade 12-3768 EM Soes! Telefoon 035 - 602 35 30 Soesterbergsesiraat 53,-éoest Telefoon 035-6012050 Lange Brinkweg 62, tel. 6010466 De verkoop van Unicef-kerstkaarten en -geschenkartikelen bij de twee AH-ves- tigingen in Soest is weer zeer succesvol geweest. Ondanks het feit dat er bij elke super slechts twee dagen een bemande stand was, werd er toch voor ruim 5000 gulden verkocht. In het komende voor jaar hoopt Unicef-Soest (als zich meer vrijwilligers melden bij mevrouw Weit- zel, tel. 6016182) weer drie dagen aan wezig te zijn. Door de beperkte ruimte in de stands konden niet alle prachtige cadeauartikelen en het mooie houten speelgoed geëxposeerd worden. De Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg 62 is Kerst en Nieuwjaarsdag echter dagelijks geopend (tel. 6010466). De novembercampagne van het Kinder fonds van de Verenigde Naties staat in het teken van "De vergeten kinderen van Oost-Europa". Zo'n 100.000 kin deren moeten hun jeugd doorbrengen in tehuizen dié koud en vies zijn, of op straat zwerven. In het tweemaandelijk se blad "Kinderen eerst" wordt men geïnformeerd over de vaak moeilijke levensomstandigheden van kinderen in ontwikkelingslanden, maar ook over het positieve nieuws. Bijvoorbeeld alle ac tiviteiten, projecten, kansen en moge lijkheden om kinderen te helpen. Een jaarabonnement kost slechts vijftien gul den. De novemberactie kan men steu nen door 25,00 over te maken op giro 121 van Unicef, Den Haag. Zo'n 120 cliënten van de twee kan toren van ABN AMRO Soest waren vorige week in het Royal Pare Hotel in Soestduinen een aandachtig ge hoor bij twee boeiende lezingen. Traditiegetrouw organiseerde De Bank voor zijn beleggingscliënten een avond waarin men zich nu eens geestelijk kon verrijken. Eelco Hesseling vertelde over de grote fusie van de beurzen van Amsterdam, Brussel en Parijs, kortweg de Euronext en de hiermee gepaard gaande nieuwe beleggingsproducten. Vervolgens was het de beurt aan een oude bekende. Voor de vierde opeenvolgende keer was Theo Kraan (hoofd beleggingen Neder land ABN AMRO) een geanimeerd spreker voor de Soester cliëntèle. Hij boeide met een lezing over de wispeltu righeid van de beurs en gaf de beleggers tot slot nog wat waardevolle adviezen mee. Rayondirecteur Jaap Stap van ABN AMRO Baarn, tevens waarnemend rayondirecteur van ABN AMRO Soest, opende de informatieavond met een hartelijk woord van welkom voor de cliënten en de twee sprekers. Het spits werd afgebeten door Eelco Hesseling. De woordvoerder van Euronext, voor heen de AEX, liet zich inspireren door de componist Bach. "Bring den Hungri- gen dein Brot!" Deze strofe van Johann Sebastian raakt de grote fusie van drie beurzen: Amsterdam, Brussel en Pa rijs. Want door de fusie zijn er in de toe komst meer dan 2000 bedrijven geno teerd op één beurs, de Euronext, en dankzij de fusie komt er één markt met drie toegangspunten, één orderboek, één transactiesysteem en één afwikke- Jingsysteem. "We hebben nog wel te maken met drie verschillende wetgevin gen", aldus Hesseling, "maar de koppe ling van de diverse systemen brengt voor beleggers vele voordelen met zich mee!" Hesseling doelde vooral op de grotere liquiditeit, de betere prijsvorming en de flexibele toegang tot aandelen, opties en andere producten. Bij die nieuwe pro ducten werd vooral aandacht besteed aan de ETF (de Exchange Traded De gemeente heeft geen bezwaren tegen de vestiging van een afhaal- centrum vóór Spareribs in het pand aan de Burgemeester Grothestraat 34. Het bezwaarschrift dat Hendrik Smit Makelaardij B.V. had inge diend tegen de afhaalvestiging is ongegrond verklaard. Het College van B. W. ging vorige week ak koord met het in stand laten van de verleende vrijstelling voor de af haalvestiging. In september besloot het College zijn medewerking te verlenen aan de vesti ging van het afhaalcentrum. Daarop diende 'buurman' Hendrik Smit Make laardij een bezwaarschrift in bij de ge meente. Tijdens de hoorzitting van 6 november argumenteerde de makelaar dat een afhaalvestiging voor spareribs behoorlijk veel weg heeft van een hore cagelegenheid, terwijl het pand aan de Burgemeester Grothestraat 34 alleen voor detailhandel mag worden gebruikt. Bovendien was de makelaar bang voor stankoverlast, gezien de ervaringen met het Chinees-Indisch restaurant op num mer 38. Ook de eventuele plaatsing van afvalcontainers op het stuk grond ach ter het pand, eigendom van de make laar, stuitte op bezwaren. Exploitant De heer Van de Kant, die de exploita tie van de afhaalvestiging voor zijn re kening zal nemen, wees er tijdens de hoorzitting op dat de openingstijden van het afhaalcentrum (van 17.00 tot 21.00 uur) buiten de kantooruren van het ma kelaarskantoor vallen. Van de Kant be nadrukte verder dat zijn afhaalcentrum in een woonwijk in Zeist nog nooit tot klachten uit de omgeving heeft geleid. Ook zegde hij toe een goede afzuigin stallatie te plaatsen in het afhaalcentrum om eventuele stankoverlast te voorko men. Van de Kant voorziet bovendien weinig geproduceerd afval, dat binnen of in een hokje buiten wordt geplaatst. In het pand aan de Burgemeester Gro thestraat 34, naast Hendrik Smit Make laardij B. V, komt mogelijk een afhaal centrum voor spareribs. "Omdat het voedsel niet ter plekke wordt genuttigd, zien wij het afhaalcen trum als een vorm van detailhandel en niet als horeca. Als de exploitant een goede afzuiginstallatie plaatst, hebben we geen moeite met de afhaalvestiging", verklaart J. Verkaik van de gemeente het besluit van de gemeente om de be zwaren van de makelaar ongegrond te verklaren. Hendrik Smit Makelaardij B.V. kan echter nog om een voorlopige voorziening bij de rechtbank vragen. Op de vraag van de exploitant of hij de af haalvestiging nu kon openen, antwoord de wethouder Bart Krol tijdens de hoor zitting dat "het gebruikmaken van de gemeentelijke toestemming voor eigen risico is". Vandaar dat de exploitant nog even wacht met de opening van het af haalcentrum. Funds). "Dit is een index tracker. De bank geeft dit instrument, dat gebaseerd is op de index, uit. Overigens gebeurt dat pas in het eerste kwartaal van 2001. Het heeft een transparante koersvor- ming. De nieuwe beurs geeft dus nieu we mogelijkheden, doe er uw voordeel mee!" Buskruit Na Hesseling kwam Theo Kraan aan het woord. Het hoofd beleggingen van de ABN AMRO Bank is bekend om zijn met humor gelardeerde lezingen over de beurs. De beleggers gingen er dan ook even goed voor zitten toen Kraan plaats nam achter de spreektafel. De spreker kwam gelijk met een metafoor over de oude belegger. "Een man die jarenlang buskruit over zijn cornflakes deed werd 93 jaar. Bij zijn crematie liet hij een gat van 25 meter achter. De grote klap is dus voor de erfgenamen. Als je voor je erfgenamen belegt heb je een lange be leggingshorizon. Hierop kunnen het ri sicoprofiel en de risicohouding afge stemd worden. Lig je echter te woelen in je bed als de beurs een paar mindere dagen heeft, dan is je risicohouding niet geschikt voor risicovolle beleggingen!" Aan de hand van deze twee voorbeel den besprak Theo Kraan de portefeuil lemodellen die bij ABN AMRO gehan teerd worden. Aan de hand van een vragenlijst en de beleggingshorizon komt de adviseur met zijn cliënt een portefeuillemodel over een waarin een vast percentage van de 4 beleggingsmogelijkheden (obligaties, liquiditeiten, onroerend goed en aande len) wordt genoemd. Zo komt men tot 6 portefeuillemodellen. Van het zeer defensieve model 1 (45% obligaties en 55% liquiditeiten) tot het uiterst offen sieve model 6 (100% aandelen). De bank geeft ook rendementprognoses voor deze modellen. Model 1 zal een in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 E XCLUSIEVE Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Beleggingsspecialist Theo Kraan aar het woord. Op de achtergrond Dick dt Boom, hoofdaccountmanagement var, ABN AMRO Soest. jaarrendement van zo'n 4,5% hebben en model 6 zal 10% rendement opleve ren. Kraan benadrukte dat deze rende menten uiterst voorzichtig zijn opge steld. "Je kan wel rendementen beloven van zo'n 17,5% die in het verleden be haald zijn, maar dat is niet reëel en je schept te hoge verwachtingen!" 'Votality' Aan de hand van de ontwikkelingen in de beurzen van de afgelopen 50 jaar kwam Kraan tot de conclusie dat "de jaren negentig het mooiste decennium was voor de Nederlandse aandelen". De verklaring was dat dit vooral kwam door de verruiming van de markt na de val van de Berlijnse muur en natuurlijk de opmars van de high technologie. Maar een andere conclusie was dat de jaren negentig zich kenmerkten door een enorme wispelturigheid. Dat gaf natuur lijk ook wel eens onrust. "Als belegger moetje echter over teleurstellingen heen durven stappen" was het welgemeen de advies van Kraan. "Kijk maar eens naar het verloop van de AEX in 1998: 44%, vervolgens -38%, om het jaar weer te eindigen op een plus van 44%. De "votality" (beweeglijkheid), om maar weer eens zo'n nieuwe term te gebruiken, is enorm!" Een ander voor beeld dat Kraan hiermee aanhaalde was de Nasdaq. Die veranderde in 2000 maar liefst 58 dagen meer dan 3%, ter wijl dat in de periode van 1995 tot en met 1999 slechts 21 dagen was gebeurd, waarvan 20 dagen in 1999. Het verloop van de koersontwikkelingen in 1999 en 2000 spitst zich vooral toe op de high tech: 36% van de beurskapitalisatie zit in de technologie. Een paar jaar geleden was dit slechts 7%. Kraan verwachtte niet dat de high tech weer teruggaat naar dit niveau maar: "ik zeg nooit nooit!" De conclusie van Theo Kraan, na zijn boeiend verhaal, was dat aandelen aan trekkelijk blijven. "Er is niks mis met de economie. Naast de rente is de winst ontwikkeling van het bedrijfsleven de sleutel van het verdere koersverloop. Winstwaarschuwingen worden later her steld. Een onderneming maakt iets min der winst dan deze voorspeld had en de koers zakt in elkaar, om vervolgens en kele maanden later weer te herstellen". Ook de belastingplannen die over enke le weken ingaan zijn voor de belegger niet onaantrekkelijk. Tot slot gaf Kraan nog wat tips mee. Fondsen als Philips, TNT Post, Ahold, ASML, ST Micro- electronics, Draka, Laurus, Pinkrocca- de en Fugro werden even onder de loep genomen en koopwaardig bevonden. Hoewel Kraan waarschuwde voor de wispelturigheid van de beurs gaf hij dit welgemeende slotadvies: "De kunst is in goede en slechte tijden een blijde beleg ger te blijven!" Na afloop konden de gasten nog even onder het genot van een hapje en een drankje van gedachten wisselen met hun accountmanagers en met de sprekers die voor een leerzame avond hadden ge zorgd.

Soester Courant | 2000 | | pagina 9