m 1 Sandra en Winfred van der Stadt hijsen werknemers in net pak 35% KORTING OP OP Iaardij b.v,Iw asema gaat kabelnetwerk in Soest 'opwaarderen' nNVM- laar je er zorgen. Jonge solisten voor Muziekkring Eemland Rabobank opent vernieuwd kantoor in Soesterberg De aanbiedingen van deze week: (geldig van donderdag 7 t/m woensdag 13 december 2000) idviseur nvm akelaardij o.g. t. 035 -601 61 51 i in Paso: bloemenseance en engelenmeditatie Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Expositie verkent grenzen van kunst Subsidie voor VSB uit 'Kermispot' Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening jl Nieuw initiatief van Soesterbergers Gemiddeld houdt u 20% over van uw kerstdiner. Kiest u voor de biobak of voor een Birmees vluchtelingenkind? Giro 999 Dagelijks een andere aanbieding snijbloemen Kom kijken en pak uw voordeel KAMERPLANTEN DECORATIE-ARTIKELEN Op alle decoratie-artikelen O.a.: kerstartikelen, bloempotten, vazen. Kaarsen: 2 halen, 1 betalen lypotheken, assüraiïS^ 1 Soesterberger Victor Roose maakt zich op voor rally Parijs Dakar WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 Redactie-adres: Joyce Schrcuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 n groene omgeving gelegen dti,, In directe nabijheid van scholen t tree, hal, L-uormige tuinkamer» en douchekamer, garage voora„ 1 I, wasmachine- en drogen»»* eerdieping: overloop, woonka» pui raar balkon, open (reuken VB, let met fonteintje, stookruimte me, I retelopstelling uit 1995.2e verdie I «doop, 1 mers Ivoorheen 3), badkamen, cleurstelling voorzien van lijbu :n 2e toilet. De woning is goed in overleg. !.-/€ 221,898,- k.k. 035 -6011304 NVM "Er zijn wel eens dagen bij dat ik mij afvraag waar ik mee bezig ben. Vooral op het moment wanneer ik alleen in de woestijn rijd. Maar als je zo'n rally als Parijs Dakar een maal hebt gehaald, dan staat het wel leuk op je cv." Bij de 29-jarige Soesterberger Victor Roose begint de onrust al toe te nemen. Want op 30 december is het weer zo ver. Op die datum vertrekt hij naar Frankrijk om aan de start van de 'Rally Parijs Dakar 2001' te staan. "Het is de tweede maal dat ik aan deze rally mee doe," zegt de Soesterberger enthousiast. "De vorige keer lag ik er de derde dag al uit vanwege een kapotte motor. Het ging helaas om een cruciaal onderdeel, dat viel niet te vervangen." Omdat zijn sponsors het volste vertrouwen in hem hebben gunnen ze hem opnieuw een kans. Dit jaar heeft hij redelijk kunnen trainen in vergelijkbare omstandighe den. In de Total Dakar-Cairo werd hij weliswaar overvallen door domme mo- torpech, maar in oktober ploegde hij in de Rally of Egypt voort tot de eind streep en werd hij 23ste in het algemeen klassement. Zo vader zo zoon? Vader Rob reed al negen maal Parijs Dakar. "Dat verhaal wil ik wel de wereld uithelpen," zegt >se lachend. "Iedereen denkt dat ik jrallyrijden van mijn vader heb ge- In 1988 was ik al clubkampioen le 125 cc en het jaar erop reed ik de Itraiian Safari in de Australische :stijn. Daar werd ik 19e." De smaak Ir het grotere werk had hij eigenlijk pakken toen hij 17 was. "Mijn va- ontmoette ooit in Afrika een Itali- en mijn ouders zijn daarna jaren op :antie geweest in Italië. Die vriend mijn vader reed motor en had over- lOtors staan. Ik vond dat wel leuk en :n ik gaan crossen. Hij zei op een ;even moment: Zullen we gaan rally len? 12 jaar geleden reed ik voor het mee ik de rally Bajar Aragon." TStcadeau motor voor de rally Parijs Dakar 5|jgt Victor ter beschikking van een jriend van de Italiaanse vriend van zijn pders. "Hij heeft een motorzaak en in jalië zijn geen rallyrijders te vinden. i hij zei: Victor gaat Parijs Dakar |ijden, dacht mijn vader eerst dat hij een ^ipje maakte." De Italiaanse sponsor vorig jaar al een man van zijn ord. Nu staat voor de tweede maal Aprillia klaar voor de Soesterberger vast van plan is om de duizend ki neter lange tocht te volbrengen. "In is het voor mij een soort groot [rstcadeau. Want zelfs Eric Verhoef, i een nieuwe KTM tot zijn beschik- heeft, weet nog niet of hij kan an. Bij elkaar heb je zo'n zeventigdui- nd gulden nodig om aan de rally mee Idoen. Sponsors zijn schaars gezaaid Nederland want het rallyrijden leeft niet zo. Ik heb geboft met mijn ponsors." Het avontuur begint voor Roose al in Parijs waar de rijders starten en via Spanje richting Marokko rijden. De grootste uitdaging vindt hij toch het deel vanaf Mauritanië waar het woeste duin landschap een decor vormt voor mara thonetappes en waar de rijders aan hun lot worden overgelaten. "De enige ma nier om daar de weg te vinden door de zandvlaktes van Maü en Senegal is door gebruik te maken van een Global Posi- tion System (GPS). Je krijgt een road- book (een soort toiletrol met routeaan wijzingen red.) en samen met een kom pas moet je de route uitstippelen. De eerste dag kom je misschien nog ande re rallyrijders tegen, maar op een gege ven moment rijd je toch alleen op die eindeloze zandvlakte. Dat zijn de mo menten waarop je denkt: Waar ben ik in hemelsnaam mee bezig. Is dit wel nor maal?" Kamelen Het feit dat dit jaar maar 130 motorrij ders zich hebben aangemeld heeft alles te maken met de veranderingen die zijn doorgevoerd. "De wedstrijdleiding heeft de regels verscherpt. Zo mag er geen airborn-assistentie meer worden ver leend. Er worden geen technici meer overgevlogen in helikopters. Als er iets kapot gaat zal de rallyrijder het zelf moeten maken. Per dag rijd je zo'n 70 kilometer, waarvan gedeelten stapvoets. Onderweg kan er van alles gebeuren, er kunnen bijvoorbeeld kamelen overste ken. In feite rijd je over zandwegen, als er überhaupt een weg is." Voor de rijders 's avonds bij hun bivak aankomen, dat uit niet meer dan een simpele tent bestaat, moeten ze behoor lijk afzien. "En met tent bedoel ik geen viersterren-tent met stromend water." Ondanks het verzwaren van de route vindt Roose het nog steeds leuk om mee te doen. "Het is een stuk eerlijker ge worden, avontuurlijker." Omdat de ral lyrijders overdag aan hun lot worden overgelaten, is het zaak om zoveel rao- Victor Roose. gelijk water mee te nemen. "Iedere rij der is verplicht om vijf liter water als noodrantsoen mee te nemen. Verder neem ik op mijn rug drie liter mee voor overdag. Daarnaast drink ik Isostar en eet veel zout. Een echt uitgebalanceerd dieet zoals veel topsporters hebben, ge bruik ik niet." Bezemwagen Als er werkelijk iets fout mocht gaan, een ongeluk of een motor die helemaal niet meer in beweging komt, dan mogen de rijders na een dag gebruik maken van een waarschuwingssysteem. "Dat kast je mag je pas gebruiken in uiterste nood en dat moet je zelf in werking zetten. Een dag nadat je de route hebt gereden komt er altijd een konvooi langs die de gestrande motorrijders oppikt. Inder daad, als een soort bezemwagen. De lei ding gaat ervan uit dat iedere rijder een dag zonder hulp moet kunnen door brengen in de woestijn." Liefhebbers van het rallyrijden kunnen de verrichtingen van de 130 rijders vol gen via het sportkanaal Eurosport. Vic tor Roose heeft zelf een homepage: www.Roose.demon.nl. Daarop kan het thuisfront zijn verrichtingen volgen. Kompleet verzorgde verhuizingen Nationaal nternationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projektverhuizingen GRAT1S\ U06-022.31.91 Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29 3762 EA Soest Tel: gratis 06-022 31 91 OERKENDE VERHUIZERS asema gaat haar kabelnetwerk in Soest opwaarderen door uitbreiding van het bestaande glasvezelnet, wat epaard zal gaan met de nodige lafwerkzaamheden. Volgens bur gmeester Koos Janssen kunnen in- [>ners van Soest die overlast on- vinden van de werkzaamheden, zich maar het best richten op het gloei van de operatie, namelijk "ver- etering van de voorziening". jaarmee doelt Janssen op de hogere waliteit van het glasvezelnet ten op- §qhte van het 'oude' kabelnetwerk. lasvezelkabels kunnen namelijk veel üëer informatie in hetzelfde tijdsbestek fflporgeven en verwerken, zodat het da taverkeer aanzienlijk wordt verbeterd. Dat levert snellere en stabielere inter- 'üietverbindingen op voor de inwoners van Soest, maar ook een verbeterde doorgifte van radio- en tv-signalen. Ook KPN, dat zijn kabelnetwerk wil moderniseren, heeft inmiddels aange klopt bij de gemeente. Om de overlast voor Soesters te beperken, streeft de gemeente ernaar om kabels van KPN en Gasema in overlappende tracés zoveel mogelijk in één keer te leggen. Anders zou de straat twee keer opengebroken moeten worden. Ook zal, indien moge lijk, gebruikgemaakt worden van be lande kabeltracés. Mochten nieuwe 'routes' voor de kabels noodzakelijk zijn, dan zal de aanleg daarvan in over leg met de gemeente-opzichter plaats vinden. Ringleiding Een ingenieursbureau uit Nijkerk zal in opdracht van Casema de nieuwe leidin gen leggen. Naar verwacht gaan de werkzaamheden in het voorjaar van start. Om storingen in het kabelnet te voorkomen, mogen de aan- en afvoer- leidingen vanuit het "voedingsstation" in Amersfoort niet bij elkaar liggen. Daarom is besloten tot de aanleg van zogenoemde ringleidingen die vanuit Amersfoort lopen via het tracé Birk- straat-Vondellaan-Koningsweg en terug via de Peter van den Breemerweg. Langs deze route zullen de werkzaam heden zich dus concentreren. Paso Soest organiseert op maandag 11 december een bijeenkomst met het me dium Sonja v.d. Linden in De Vriend schap, Nachtegaalweg 8A. Zij verzorgt een bloemenseance en een "engelenme ditatie". Bezoekers moeten zelf bloe men meenemen die drie dagen in huis hebben gestaan. Aanvang 20.00 uur. Entree: leden 2,50; niet-leden 7,50. In het Centrum Beeldende Kunst (CBK) Provincie Utrecht aan de Bree- straat 1 in Amersfoort is tot en met 7 januari volgend jaar de tentoonstelling 'Universele producten' van Oskar de Kiefte te bezichtigen. Zijn werk speelt zich af op het grensgebied van (indus trieel) ontwerpen en autonome beelden de kunst. Met een eigenzinnige kijk op industrieel ontwerpen stelt De Kiefte in zijn werk de vanzelfsprekendheden en blinde vlekken van het ontwerpersvak aan de kaak. Zijn kritiek gaat gepaard met een aan zet tot andere, betere oplossingen die concreet vorm krijgen in verrassende ontwerpen. Zo toont Oskar de Kiefte op zijn expositie in het CBK de 'slot- fiets', de 'dikke-buizenfiets' en een aan tal 'universele producten'. Bij de ten toonstelling verschijnt tevens de publi catie '40% AUTO' over het werk van deze ontwerper annex kunstenaar. Het CBK is van dinsdag t/m vrijdag geo pend van 11.00 tot 17.00 uur, in het weekend van 12.00 tot 17.00 uur. De subsidie uit de 'Kermispot' zijn door de gemeente verdeeld. Jaarlijks stromen zo de afdrachten van de kermisexploi tanten aan de gemeente terug naar ver enigingen en instellingen, die een sub sidie uit de "Kermispot' hebben aange vraagd. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) ontving f 275,- uit de pot. Voor het maken en onderhouden van een eigen VSB-website was echter een bedrag van f 2500,- aangevraagd. De website zal er dus niet komen, maar om toch via de computer informatie te ge ven en te ontvangen wordt binnenkort gratis e-mailadres van de vereniging ge opend. Zaterdag 9 december en zondag 10 december ROOMS-KATHOL1EKE KERK Caroluskerk, Rademakerslraal 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERREN BERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. ft. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Stemerdingweg3 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Eüe, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarm nummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Met name IT-bedrijven doen er al les aan om het schaarse personeel te lokken met secundaire arbeidsvoor waarden. Lease-auto en kinderop vang zijn overwegingen voor werk nemers om voor een bepaald bedrijf te kiezen, deze verworvenheden ho ren inmiddels bij het standaardpak ket. Veel bedrijven hebben hun ser vice zelfs uitgebreid met een kap per, stomerij, boodschappendienst en masseur op de werkplek. Sandra en Winfred van der Stadt uit Soesterberg doen daar nog een schepje bovenop. Zij bieden bedrijven de moge lijkheid om hun mannelijke werknemers in het nette pak te hijsen. "Op zich is het idee niet zo vreemd,"' zegt Sandra thuis in Soesterberg. "Voordat de kin deren kwamen werkte ik jarenlang in het uitzendwezen. Nu ze wat groter zijn wilde ik weer eens wat gaan doen. Nou kan ik natuurlijk weer mijn oude werk oppakken, maar dit lijkt me toch leuker. Organisatorisch komt er veel bij kijken. Dat trekt me wel." Het idee om herenkleding te leveren via verkoopparty's bij bedrijven sluit aan bij het werk van haar man, vindt ze. "Hij heeft een agentuur in herenmode en le vert kleding aan detaillisten." Volgens Winfred zijn het exact dezelfde pakken die in de rekken hangen bij de duurde re herenzaken. "Ik laat de kleding zelf produceren in Italië. Bij de ateliers waar 'bekende namen' ook hun pakken laten maken. Een kostuum of combinatie van dezelfde kwaliteit kost in de winkel al gauw negenhonderd gulden, wij kunnen het voor de helft aanbieden. Bij ons zit er allen geen 'bekend logo' ingenaaid." Het plan om de boer op te gaan en be drijven te benaderen is ontstaan door een thuisverkoop. Sandra: "Een aantal kennissen en vrienden vroeg ons of we, zoals in Amerika gebeurt, thuis een ver koopparty wilden houden. Dat hebben we een paar maal gedaan en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Het was ons al opgevallen dat mannen niet graag winkelen. Ze vonden het een goede ge legenheid om in een keer alles aan te schaffen. Kostuums, combinaties, bla zers, pantalons, overhemden, onder goed, sokken, dassen, riemen en schoe nen. AUes wat een man nodig heeft om er netjes uit te zien." Iets extra's Volgens Winfred past het aanbod van kleding uitstekend bij de filosofie van bedrijven die iets extra's willen doen voor hun werknemers. "Ais je als bedrijf het belangrijk vindt dat je werknemers er goed uitzien, dan is zo'n verkoopser vice een uitkomst. Tegen een sterk ge reduceerde prijs kunnen werknemers inkopen doen. Er zijn namelijk veel computerbedrijven die hun klanten thuis of op het werk moeten opzoeken. In Amerika is deze verregaande servi ce al gebruikelijk. Bij Microsystem gaan ze heel ver in hun personeelsbinding." Het Soesterbergse echtpaar levert voor lopig alleen herenkleding. Maar dan wel de volledige collectie, tot aan casual toe. "Een enkele maal, als een bedrijf een presentatie heeft op een beurs, kunnen de vrouwen ook aangekleed worden,"' zegt Sandra. En Winfred verzekert: "Wil een bedrijf een eigen logo of een das met dezelfde print? Wij zorgen er voor.'" Sandra heeft, nu het plan is uitgewerkt, organisatorisch de touwtjes stevig in handen. "Ik heb al heel wat bedrijven benaderd en gevraagd of ze hun mede werkers tegen scherpe prijzen kleding willen laten kopen. Het enige wat ze hoeven te doen is twee maal per jaar een ruimte ter beschikking stellen. We zetten ook een website op waar alleen de bedrijven met een speciale code kun nen inloggen. De presentatie en com municatie naar de medewerkers regelen wij." Winfred en Sandra van der Stadt. Buiten werktijd Werknemers kunnen via een mailing te kennen geven of zij geïnteresseerd zijn in deze laagdrempelige vorm van be- drijfswinkelen. "Om uit de kosten te komen moeten er wel minimaal twintig aanmeldingen per bedrijf binnen ko men," zegt Sandra. "De verkoop vindt buiten werktijd plaats, want het is na tuurlijk niet de bedoeling dat wij over dag mensen van het werk houden." Ze heeft er alle vertrouwen in dat hun ini tiatief zal aanslaan en ziet een uitbrei ding van mogelijkheden. "In Amerika krijgen werknemers in de IT-branche vouchers als ze hun 'targets' (werkdoe- len) halen. Die kunnen ze inwisselen voor geld, maar wellicht ook sparen voor de aanschaf van kleding." Het zijn overigens niet alleen de IT-bedrijven die belang hebben bij werknemers met een representatief voorkomen meent het echtpaar. Ook banken, congrescentra, ingenieursbureaus en advocatenkanto ren zal ze ongetwijfeld over de streep trekken. Toen men, alweer enkele jaren gele den, aan Dorothy DeJay, de ver maarde vioolpedagoge, verbonden aan de Jullianl School of Music in New York, vroeg waarom zij haar leerlingen al zo jong liet optreden, antwoordde zij: "Optreden voor pu bliek is een onmisbaar onderdeel van de opleiding." Dat alles naar aanleiding van het optreden van het toen zevenjarig wonderkind Sarah Chang. Nu waren de solisten die optraden voor de Muziekkring Eemland, in samenwer king met de Stichting Jeugd Concert eert, geen zeven meer maar rond de achttien, maar toch jong, en spelen kón den ze, de klarinettist Sergio ftamerslag, prijswinnaar van het Concours Jong Muziektalent '99, en de violiste Birthe Blom, eveneens winnares van diverse concoursen, waaronder de Europese Muziekprijs in Weimar en het Davina van Wely-vioolconcours. De klarinettist opende de middag met een virtuoos gespeeld "Konzertstück van Franz Danzi. Daarna volgden de drie Romanzen op. 94 van Robert Schu- mann, prachtig van toon en zeer muzi kaal voorgedragen, en hij besloot met drie korte stukken van Igor Strawinsky. Pianiste Yvonne Hoekstra zorgde voor een voortreffelijke begeleiding. Vervolgens speelde de violiste de twee de sonatine van Franz Schubert, in mooi samenspel met de pianiste Mirsa Ada- mi, die we ons herinneren van de pia novoordracht van 17 september j.1. Het sluitstuk, Tschaikovski's Wals-Scherzo, was toch wel de verrassing van dit con cert. Virtuoos en met veel temperament werd het stuk de zaal ingeslingerd. Bra vo! Er moest wel een toegift volgen: Melodie van Gluck-Kreisler. Het talrijke, enthousiaste publiek - waaronder de burgemeester en zijn echtgenote - bleef onder het genot van het gebruikelijke drankje nog lang na praten. J.W. www vluchteling org m Vrijdag 8 december om 16.00 uur is de officiële (her)opening van Rabo- bankkantoor Soesterberg. Na vier maanden van timmeren, metselen en schilderen heeft de bank vorige week maandag de deuren van het vernieuwde kantoor geopend. Aan komende vrijdag verricht Herman van Walsem, eerste manager van het kantoor, de officiële opening. Aan sluitend vindt van 16.30 uur tot 18.30 uur het open huis plaats voor cliënten. Voor de basisscholen in Soesterberg is in het kader van de opening een ballonwedstrijd geor ganiseerd, waarbij geld te verdienen valt. Hartelijk welkom in het vernieuwde Rabobankkantoor. Een kantoor dat ge heel is ingericht volgens de nieuwste technieken en inzichten op het gebied van bankieren. Dat merk je direct als je binnenstapt. De balies zijn verdwenen. Dat is misschien even wennen, maar we vinden dat niets in de weg mag staan om cliënten de beste service te kunnen bieden. Omdat de balies verdwenen zijn, stappen onze medewerkers makke lijker op medewerkers af. We zitten niet langer tegenover de cliënten, maar staan naast hen. Advies Voor een advies op het gebied van bij voorbeeld sparen, lenen, verzekeren of hypotheken maakt een van onze mede werkers graag een afspraak voor een persoonlijk gesprek. Hiervoor is ruimte in de advieshoek of spreekkamer. In alle rust kunnen wensen en mogelijkheden op elkaar worden afgestemd. En vervol gens zoekt de adviseur naar de oplos sing die daar het beste bij aansluit. Pret tig is dat het vernieuwde kantoor een vaste kern van medewerkers heeft. Dus voor alle bankzaken een vertrouwd ge zicht. Ook voor zaken waarbij snelheid voor op staat (en dat zijn er genoeg) is onze dienstverlening verder uitgebreid. Aan de voorzijde van de bapk bevinden zich een geldautomaat en Chipknipoplader. Voor zakelijke relaties is daarnaast een 'sealbag'-afstortkluis geplaatst. Deze automaten zijn zeven dagen per week 24 uur per dag te gebruiken. In het kantoor zijn een geldstortauto- maat en geldautomaat geplaatst, zodat u in een beschermde omgeving geld kunt storten en pinnen. Cliënten kunnen de automaten zelf bedienen, maar op verzoek assisteren de medewerkers van het kantoor hen graag. De openingstijden van het kantoor blij ven ongewijzigd: maandag van 13.00 uur tot 17.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 17.30 uur. Op deze dagen is het kantoor 's middags tussen 12.45 uur en 13.30 uur gesloten. In het kader van de officiële opening heeft de bank dertig kinderen van de drie basisscholen in Soesterberg uitge nodigd deel te nemen aan een ballon wedstrijd. De ballonnen worden vrijdag middag in aanwezigheid van de kinde ren als openingshandeling opgelaten. De leerling van wie de ballon het verst komt, wint voor zijn of haar school een geldbedag van f 1.500,-. Op 22 decem ber maakt de bank bekend welke school de gelukkige winnaar is. Cyclaam (wit) vol met bloem en knop in 13 cm pot, dia 30 cm van fl. 12,75 voor Verzorging: Een lichte plaats (niet in de felle zon Potgrond vochtig houden. Regelmatig pokon planten voedsel. Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG

Soester Courant | 2000 | | pagina 13