Degelijke overwinning VVZ'49 aan Eemweg Gelijkspel Hees bij SVM Onderhoud 'pupillenveld' YVZ voor eigen rekening |Red Stars krijgt pak slaag Het kan verkeren bij Smeeing/BDC SKIËN OPEN DAG [voetbal zaterdag Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken PAGINA 1 WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 17 Ploeg hoeft niet buitensporig goed te voetballen om concurrent af te troeven VOETBAL zaterdag BASKETBAL Onbegonnen werk tegen drie eredivisiespelers ^anne Delfgou )ehaalt brons "in Deventer Zwak spel SEC met kleine zege rijkelijk beloond VOLLEYBAL STAM/SoVoCo verder in beker na simpele zege TAFELTENNIS Doelman Kamerbeek houdt ploeg overeind: 0-0 VOETBAL zaterdag Ploeg binnen een maand weer volledig op koers na goede zege Toontje verzorgt ook entering vnn luxe broodjes tot koud/wnrm buffet Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers HANDBAL 9 EN 10 DECEMBER A.S. proeflessen op revolutionaire NIEUWE SKI-MAT Shot neemt afscheid met gelijkspel: 5-5 Cafetaria en Eethuis Telefoon (035) - 601 30 14 j ETBERGHOF 3 SOES] /oning met berging en zei eelopp. 146 m2 en inhol oonkamer met open haarl -loop, twee flinke slaapJ met douche, toilet en w| oning is v.v. gas c.v. en de ig in overleg. VVZ'49 heeft niet op de toppen van haar kunnen hoeven spelen om Val leivogels van zich af te schudden. Trainer Steef van de Oosterkamp betitelde de 2-0-zege op de ploeg uit Scherpenzeel, gedeeld derde in de tweede klasse, als "degelijk". Die ti tel was volstrekt de juiste. Niet meer en niet minder. I Liever had de trainer een uitslag op het I scorebord gezien die iets hoger was uit- I gevallen, maar het resultaat was voor I hem heilig. Daarmee blijven de Soesters I in het spoor van koploper Zuidvogels. I De Huizense formatie maakte zaterdag I ook geen fout (5-0-overwinning op Jo- Inathan -red.) en blijft hierdoor drie I punten voor op de groenwitten. I De overige ploegen lijken in deze fase I van de competitie op een schier onover- I brugbare achterstand te staan. Desto, de I nummer drie, heeft vijf punten minder [dan WZ'49 en een duel meer ge- I speeld. I De wedstrijd tegen Valleivogels wekte I vooraf revanchegevoelens op bij de spe- I Iers van de thuisploeg. Tijdens de com- I petitieouverture gingen de Soesters na- I melijk keihard onderuit. In Scherpenzeel I kwamen ze er totaal niet aan te pas en [gingen met de staart tussen de benen weer naar huis getuige het 4-0-verlies. WZ'49 hoefde zich zaterdagmiddag geen zorgen te maken tegen de oppo- I nent. Hoewel de Scherpenzeelse tegen- I stander fysiek wat sterker bleek dan de I Soesters, werd ze vooral op technisch en I tactisch vlak volledig afgetroefd door WZ'49. Daarvoor hoefde de formatie niet buitensporig goed te voetballen. Ze I haalde wel een voldoende, maar daar I was alles mee gezegd. I De geblesseerde Gerrad Becker, mini- I maal nog een maand uit de roulatie, en I de geschorste Gerrit van der Roest ble- I ven aan de kant. Trainer Steef van de I Oosterkamp had een basisplaats gere- I serveerd voor Marcel van Essen die aan de rechterkant de plek van Becker op vulde. Van Essen, niet echt in vorm, werkte keihard en was in de eerste helft dichtbij een doelpunt. Zo kopte hij over het doel van Peter Osnabrugge na een goede vrije trap van Ronald de Rooij. In de 255tc minuut voltrok zich hetzelfde ritueel, ditmaal na voorbereidend werk van Jordie Brouwer die samen met Andre Jansen de gevaarlijkste aanvallers aan Soester zijde waren. Braziliaans Het stond inmiddels al 1-0 door een doelpunt van Jansen. De linksbuiten omzeilde de buitenspelval en passeerde op Braziliaanse wijze Osnabrugge. De afronding was een koud kunstje. Vrijwel direct daarop had Valleivogels de enige echte kans op een treffer. Remco van Setten ontfermde zich over een vrije trap, na een overtreding van Gert van de Munt die daarvoor geel kreeg van scheidsrechter Van de Groep, en zag bij de tweede paal HaroJd Valkenburg vrijstaan. Zijn inzet van dichtbij werd door doelman Mark Brouwer op kat achtige wijze onschadelijk gemaakt. De tweede helft begon zonder Van de Munt die bij zijn actie ongelukkig was neergekomen. Zijn positie werd voor beeldig overgenomen door Raymond Brouwer die topscorer Van Setten vol ledig aan banden legde. Het tweede bedrijf was nog nauwelijks twee minuten oud toen Alemdar Kurt gevaarlijk door de defensie van Vallei vogels sneed. De verdediger bediende Brouwer die op zijn beurt precies op het juiste moment de bal weer afgaf op Kurt. De scheidsrechter constateerde, onterecht overigens, buitenspel. Joep Akkerman kwam voor het laatste half uur in het veld ten faveure van Hid- de Reitsma. De middenvelder had een kwetsuur aan de knieholte opgelopen. Nauwelijks twee minuten na de wissel besliste WZ'49 het duel. Richard Rademaker bracht een cornerbal van Jordie Brouwer voor de voeten van de mee opgekomen Bas van Doorn. De voorstopper bedacht zich geen moment en knalde loepzuiver binnen: 2-0. De bezoekers uit Scherpenzeel speelden vervolgens opportunistischer, maar doelman Brouwer hoefde eigenlijk nau welijks in actie te komen. De Soesters kregen wel kansen om de score een ho ger aanzien te geven. In de blessuretijd combineerden Gijs Schaap en Van Es sen handig in het strafschopgebied, maar eerstgenoemde stuitte op Osna brugge. Het verschil met het openingsduel van het seizoen was volgens Van de Ooster kamp de behoudender speelwijze van Richard Rademaker wordt gestuit door keeper Osnabrugge van Valleivogels. VVZ'49 won de topper met 2-rO. Foto: Herman van Dam Valleivogels. "We werden daardoor niet verrast zoals in Scherpenzeel. We heb ben collectief gevoetbald en weinig weg geven. Ik ben de tevreden met het resul taat, alhoewel de uitslag best hoger uit had mogen vallen." AMERSFOOIj oning centraal gelegen t.c winkelvoorz., etc. De kif nerkend voor deze wijk (V ij jonge gezinnen. Nabij enbroek is een optimaal woi /oning is als volgt ingedeé kamer met open haard, op erdieping vindt men drie sla. verbouwde badkamer. Op Dlderverdieping gesitueerd aiken. Aanvaarding in overlf IAAT 20 SOES abij uitvalswegen en op loei joed onderhouden uitgebouwf ngelegde tuin op het zuiden! g heeft een luxe keuken en b i is zeker een bezichtiging waaB k is 220 m2. t.k. De gemeente Soest acht het mo menteel niet noodzakelijk om veld 4 (pupillenveld) van voetbalvereni ging WZ'49 weer in onderhoud te nemen. Uitgaande van de NOC/ NSF-normen komt de gemeente na melijk tot de conclusie dat WZ'49 behoefte heeft aan 3,29 speelveld. De onderhoudskosten voor het pu pillenveld zijn derhalve voor reke ning van de voetbalvereniging zelf. Volgens de NOC/NSF-normering vindt een omrekening naar zogenoemde s.w.e.-teams ('senioren wedstrijd equiva lenten') plaats bij het bepalen van de maximale belasting van een speelveld. Zo wordt een team van de F-pupillen voor 0,25 s.w.e. aangerekend. Bij voet balverenigingen met één wedstrijddag per week wordt een norm van zes senio renteams per veld gehanteerd. Omgere- ikend naar s.w.e.-teams komt WZ'49 izo uit op 19,75, wat betekent dat de [club behoefte heeft aan 3,29 speelveld. ;ind 1998 bedroeg het aantal s.w.e.- teams nog 18,50 en had de club behoef te aan 3,08 speelveld. De stijging van het aantal teams bij WZ'49 is vooral het gevolg van ledenaanwas onder de jongste jeugdvoetballers. Uit het jaarver slag van de KNVB blijkt dat senioren het voetbal de rug toekeren en dat de belangstelling voor voetbal alleen bij jongens tot negen jaar toeneemt. Reden voor dé gemeente om het pupillenveld niet in onderhoud te nemen. Kleedkamers Ook bij het bepalen van het aantal be nodigde kleedkamers gaat de gemeen te uit van de NOC/NSF-normen. De conclusie is dat WZ'49 over voldoen de kleedkamers beschikt, zodat de ge vraagde uitbreiding van het aantal kleedkamers wat de gemeente betreft ook voor rekening van de voetbalclub komt. De bijdrage van de gemeente in de uitbreiding van het kantinegedeelte is nog niet bekend, omdat WZ'49 de kostenraming hiervoor nog moet indie- was er geen houden aan, hoewel de ploeg bij rust slechts een achterstand had van acht punten. Dat was echter mede te danken aan het zwakke optre den in de aanval van Almaar Meer. Effect In de rust gaf De Rond zijn spelers de opdrachten mee om te blijven basket ballen en om vooral sneller en slimmer te spelen. De woorden sorteerden geen effect want in de tweede helft scoorden de Soesters slechts twaalf punten. De basketballers kwamen fysieke kracht en conditie te kort om bij de Almeerders in de buurt te blijven. Toen de kloof twin tig punten was, betekende dat voor De Rond het sein om zijn ploeg door elkaar te gooien om iedereen te laten spelen. Ook spelverdeler Tommy van Eeten mocht nog even zijn kunsten laten zien ten faveure van Peter van der Neut. De zeer jonge guard kende weinig balverlies en speelde weer zeer verdienstelijk. "Te gen zo'n ploeg is de rol van de spelver deler twee keer zo belangrijk. Tommy is, geloof ik, net 1.70m. Hij stond tegen over een gozer die ruim twintig centi meter langer was. Die dendert gewoon over je heen. Daar is niks aan te doen." Het verlies was al van tevoren ingecal culeerd, dus De Rond zat er niet zo mee. "Als je de achtergronden weet, heb je er vrede mee. Ik ben wel tevre den over mijn ploeg. Ze speelt naar de mogelijkheden. Wat ze kan doen, doet >e Red Stars hebben zondagmid- lag een flink pak op de broek gekre gen van AJmaar Meer 2, officieel Imniworld. Bij rust stond het slechts 40-32 in Almere. Na rust lie pen de gastheren simpel uit op basis van een betere conditie: 79-44. "In die ploeg zit tweehonderd trainings- uren meer dan bij ons. Je bent gewoon lansloos", verklaarde coach Hans de £ond. Bovendien had het tweede team i Almere de beschikking over drie divisiespelers, omdat het eerste zater- y al actief was. Dit is niet verboden, riet lijkt op competitievervalsing, maar Jat is het niet. De clubs overtreden geen wedstrijdreglementen", aldus De Rond lie in het verleden, toen hij nog als pmpetitieleider van de rayon werk- aam was, ook al geconfronteerd werd bet zulke praktijken. Ook in die perio- je stonden deze handelingen ter discus- Be, maar de regels werden niet veran- lerd. "Topclubs maken daar gebruik Ze creëren op deze manier een weekvijver. Ze willen natuurlijk berei- Jen dat ook het tweede team in een zo loog mogelijke klasse basketbalt." Boor andere ploegen is het onbegonnen werk om goede resultaten te halen tegen leze verenigingen. Ook voor Red Stars t AMERSFOOP station Schothorst, winkelcentn ïnbare voorzieningen gelegen zfj ig met stenen schuur. De woning tgebouwd en op de 2e verdiepij ieling: uitgebouwde tuingericl iaar de tuin, open moderne keukl leverdieping: 3 ruime slaapkame vastafel en 2e toilet. 2e verdiepif] 3 en CV-opstelling, royale zolder! nvaarding in overleg. I,- k.k. lanne Delfgou heeft zaterdag als gast- ijdster met IJBM meegedaan aan de iterregionale kampioenschappen in Deventer. Delfgou eindigde in haar ca tegorie junioren C uiteindelijk als derde, fn het totaaiklassement werd IJBM weede. Er deden acht verschillende verenigingen mee. .Gezien de tijden van het talent was het ijs niet erg snel, of het was een voorbo- K Je voor de wedstrijden van zondag avond. Want Delfgou moest deze na een teleurstellende vijfhonderd meter wegens ziekte afbreken Jort Fekkes was op uitnodiging naar Heerenveen vertrokken om daar mee te doen aan de clubkampioenschappen. Het lid van SV Eemland, junior B, werd vijfde in het klassement. SV Eemland 500 meter: Sanne Delfgou 47.26, Jort Fek kes 43.80, Rosella Berghuis 52.20, Saskia Eicholtz 53.82 (PR), Elle Kwantes 51.28; 1000 meter: Sanne Delfgou 1.36.40; 1500 meter: Jort Fekkes 2.19.21, Rosella Berghuis 2.49.69 (PR), Saskia Eicholtz 2.56.95 (de buut), Elle Kwantes 2.43.30. SEC heeft zich stevig in de midden moot genesteld door een zege in Utrecht bij Voorwaarts. De wijze waarop de winst tot stand kwam, sprak echter geenszins tot de ver beelding. Het zwakke Voorwaarts profiteerde niet van het slappe op treden van de Soesters: 0-1. Het zag er in de openingsminuten niet naar uit dat SEC problemen zou krijgen met de thuisploeg die in de acht voor gaande wedstrijden slechts een punt had weten te vergaren. Al in de tweede mi nuut rondde Bekir een mooi opgezette aanval af, 0-1. Trainer Ruud van Rouwendaal ging er eens goed voor zitten, maar het doel- puntenfestijn bleef uit. Het initiatief werd vreemd genoeg aan de Utrechters gelaten en SEC kwam behoorlijk in de problemen. In de tweede helft hadden de groenwit ten meer balbezit, maar dat leverde geen echte kansen op. In de slotfase was het aan doelman Ronald de Kruijff te dan ken dat de 0-1-stand op het bord bleef staan. Met twee fraaie reddingen voor kwam hij de gelijkmaker van Voor waarts. "Dit was een cadeautje van Sinterklaas. SEC heeft met de minste inspanningen het duel weten te winnen", luidde het commentaar van Van Rouwendaal die hoopt dat zijn ploeg zaterdag uit een ander vaatje tapt. Want dan staat de confrontatie met Bunnik'73 op het pro gramma. De opponent staat derde in de zevende klasse A. Aanvang 14.00 uur. De volley halsters van STTAM/SoVo- Co hebben de volgende ronde be reikt van het bekertoernooi. Twee dedivisionist Ekspalvo werd in Dor drecht met 0-3 (19-25,22-25 en 20- 25) verslagen. STAM/SoVoCo moest alleen in de tweede set alle zeilen bijzetten toen de Dordrechters op een 16-14-voorsprong kwamen na een 6- 14-achterstand. In de overige fases van het bekerduel kenden de Soesters weinig problemen met Eks palvo, hoewel de ploeg niet echt kon overtuigen. Coach Gert Veldhuizen gebruikte vrij dagavond zijn gehele selectie. Niet al leen om de wisselspeelsters speelminu ten te gunnen, maar ook vanwege het feit dat de basis het momenteel moeilijk heeft. Toch ziet de Veenendaler geen enkele aanleiding om mutaties in de basisopstelling door te voeren. "Er zijn geen doorslaggevende redenen om de basis te veranderen. Zij heeft ervoor gezorgd dat de ploeg staat waar ze nu staat." In competitieverband staan de volley- balsters keurig derde in de eerste divi sie en ook in het bekertoernooi gaat het de ploeg voor de wind. Zaterdag spelen de volleybalsters tegen Donitas uit Gro ningen. De Groningers staan eveneens in de top van de eerste divisie A. Misschien wordt het een keer tijd om een standbeeld voor Pascal Ka merbeek te maken. De doelman van Hees is bijna wekelijks uitblinker en de Soester hield ook zaterdag zijn ploeg in de race om het kampioen schap in de vijfde klasse. De rood- witten sleepten een punt in de wacht door concurrent SVM Boys in Maartensdijk op 0-0 te houden. "We hebben nu twintig punten verza meld. Ik overdrijf niet gauw als ik zeg dat vijftien punten te danken zijn aan Pascal", zei trainer Ron Daselaar na thuiskomst. Kamerbeek voorkwam met prachtige reddingen erger voor Hees. "Sommige kansen telde ik al", aldus Daselaar die opnieuw moest constateren dat de vorm ver te zoeken was bij de rest van zijn ploeg. Wel zag hij tot zijn genoegen dat de Soesters eindelijk de wil lieten zien om voor elkaar door het vuur te gaan. "De scherpte was terug tegen SVM." Een gebrek aan vorm was voor Daselaar het sein om op een doordeweekse avond te oefenen. De coach was altijd van me ning dat oefenwedstrijden in augustus gespeeld dienden te worden, maar tegen Zeist stapte hij van zijn 'geloof af. Hees behaalde een goed resultaat door de tweedeklasser op 3-3 te houden en nam die uitslag mee naar Maartensdijk. Het opgedane zelfvertrouwen in het duel met SVM kwam zeker in de eerste helft tot uiting. Beide ploegen legden een goede partij op de mat, waarin de mogelijkheden talrijk waren. Voor Hees had Jeffrey Dorrestijn een grote kans om de bezoekers op voorsprong te bren gen, maar hij verslikte zich. Ook Dan- ny Brandenburg had zijn vizier niet op scherp staan. Na rust waren de Maartensdijkers ver uit de betere ploeg en het wachten was op een doelpunt. Keeper Kamerbeek had evenwel telkens een fraai antwoord op de inzetten van de thuisploeg. De tweede gele kaart voor Johan Walen, hij trok aan de noodrem, had ook geen consequentie voor een verandering in de score. SVM bleef volharden in het sys teem met twee spitsen, tot verbazing van Daselaar. Met de rug tegen de muur bleef Hees ook in de slotfase overeind. "We hebben een punt gewonnen. Hoe wel de ploeg nog steeds niet in vorm is, stroopte ze in ieder geval de mouwen op. Dat heb ik een tijdje niet gezien", stelde Daselaar die ondanks de vormcri sis geenszins van mening is dat de rood- witten snakken naar de winterstop. "Het is elk jaar hetzelfde. Hees is in de eer ste competitiehelft minder in vorm dan na de winterstop. Het enige verschil is dat de ploeg dit seizoen wel veel pun ten pakt." Hees speelt dit jaar nog een keer voor dat de ploeg aan de oliebollen kan be ginnen. Zaterdag komt ze wederom een concurrent tegen, namelijk Stroe. In het uitduel aan het begin van het seizoen leed de formatie van Daselaar nog een 4-0-nederlaag. "We hebben alles nog in eigen hand, maar dan moet er zaterdag wel gewonnen worden. Hees moet alles geven." Dagschotels donderdag Struisvogelbiefstuk met puree en rode kool Weekend Rosbiefschijf met schijfjes en boontjes maandag Zuurkoolstamppot met worst dinsdag Speklapje met gekookte aard appels en bietjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 'Het kan verkeren' is een beroemde uitspraak van G. A. Bredero. Als de zéstiende-eeuwse dichter in deze tijd had geleefd dan had hij wellicht deze zin ook uitgesproken bij het zien van de handballers van Smeeing/BDC. Drie weken geleden bestond de ploeg voornamelijk uit tobbende sporters in gevecht met zichzelf. Zondagmiddag boekten de Soesters een overtuigende zege, hun derde op rij, op Kolping (31-27). Het kan inderdaad verkeren. Zeker in de sport. Op 12 november mondde de zwakke prestaties van de formatie van Peter Stoelenga uit in een dieptepunt toen Smeeing/BDC genadeloos onderuit ging bij de Blinkert, een mindere broe der uit de eerste divisie. Coach Stoelen ga vroeg zich af of het aan de technische staf lag. Dat bleek in een gesprek met de selectie niet de reden te zijn. De spe lers staken de hand in eigen boezem. Het lag aan hen en niet aan Stoelenga of Cleem Diemers, zijn assistent. De ommekeer volgde dé week erop in de thuiswedstrijd tegen CSV en ook bij UGHV toonden de handballers stuk voor stuk een portie agressie die de ploeg uit Ulft teveel werd. Handbaltechnisch schortte er nog wel het een en ander aan, maar dat moest even terzijde worden gelegd. Want de oorzaak daarvan lag in de afgelopen paar jaar toen de Soesters onder leiding van Saskia van de Brink het vertrouw de spelletje niet konden uitoefenen. Om dat weer te kunnen spelen, kost tijd. In ieder geval meer dan een paar maan den. 'De eerste stap was de mentaliteit en de instelling van de spelersgroep. Als deze aspecten voor de volle honderd procent werden geëtaleerd, dan was het team al een heel eind. Tegen het Alkmaarse Kolping lieten de Soesters zich niet de kaas van het brood eten. Vol overgave gingen ze de strijd aan met de opponent die zondag in een hoog tempo de thuisploeg kapot pro beerde te spelen. Dat lukte evenwel niet, hoewel Stoelen ga zich in de tweede helft wel afvroeg of zijn team overeind kon blijven. "Er sloop vermoeidheid in de ploeg. Geluk kig bleven we een marge houden. We speelden net iets slimmer dan Kolping." Vooral in de eerste helft speelde Smeeing/BDC overtuigend en ging de kleedkamer in met een 11-6-voor- sprong. In de beginfase gunden beide ploegen elkaar niets en hielden tot 4-4 gelijke tred. Kolping nam totaal geen rustmoment in het eigen spel en bewoog heel veel om de verdedigingsmuur bij de Soesters te slechten. Stoelenga voerde een wijziging in de verdediging door die de thuisformatie ten goede kwam. De middenverdedigers kregen de taak om naar voren op te schuiven met als doel de snelheid bij de Alkmaarders eruit te halen. Dat lukte zeer goed, want Kol ping had daarna grote moeite om het net te vinden, getuige de twee treffers na de omzetting. Smeeing/BDC ging wel onverdroten voort met het scoren van doelpunten. Tevens inschrijven voor skicursus ter voorbereiding van krokus(wintersport)vakantie. Met de grootst mogelijke moeite pro beert een speler van Kolping Michel Roest in bedwang te houden. Ondanks fel tegenstand bleven de punten in Soest. Foto: Herman van Dam Toch ging niet alles naar wens. Zo kreeg Guus Tourne al in de dertiende minuut een rode kaart voor een overtreding. "Dat was op z'n minst merkwaardig. Guus' overtreding was misschien een tijdstraf, maar rood? Zeker niet," zei Stoelenga, die in het verdere verloop van het duel nog een aantal keren de wenkbrauwen fronsten bij de beslissin gen van het arbitrale duo. Een andere tegenvaller was de liesblessure van op bouwer Edo Steenbeek, waardoor er geen opbouwers meer in de wissel za ten. Vooral in het tweede gedeelte van de tweede helft brak dat de ploeg op. Ruimte Kolping had in het tweede bedrijf de tactiek aangepast en speelde met twee mandekkers op de opbouwers. BDC profiteerde handig van de ruimte in de voorhoede en bleef de doelpunten ma ken. De punten leken een simpele prooi te worden voor de thuisploeg toen de scheidsrechters volgens Stoelenga tegen zijn ploeg gingen fluiten. Bij aanvallen van de Soesters gaven ze 'lopen', terwijl een aanvallende actie van de Alkmaar- se eerstedivisionist uitmondde in een strafworp. "We kregen acht strafworpen tegen, waarvan zes onterecht. In plaats van een verschil van acht, negen treffers, bleef Kolping in de buurt." Dit was niet het eerste duel waarin Smeeing/BDC rare beslissingen van de leidsman moest incasseren. "We hebben dit seizoen wel meer scheidsrechters gehad die merkwaardige beslissingen namen. Dat was inconsequent fluiten, daar had ook de tegenstander last van. Nu waren ze echt tegen ons." De Soesters bleven in de slotfase over eind. Voor de derde achtereenvolgende maal haalden ze de punten naar zich toe. "Het gaat steeds beter. Individueel worden we sterker en daardoor ook als collectief. We moeten wel blijven knok ken, dan komt het resultaat vanzelf." De tafeltennissers van Shot hebben met een gelijkspel afscheid geno men van de derde divisie. In een wedstrijd waarin voor beide teams niks meer op het spel stond, werd Rega knap op 5-5 gehouden. Ski- en snowboardclub Soesterberg Sportpark a/d Kerklaan - Tel. 0346 - 352 674 Shot begon goed aan het duel. De thuis club nam een 2-0-voorsprong. Daarna kwamen de Nijkerkers nog wel twee keer gelijk, maar het lukte de bezoeken de ploeg niet om Shot te passeren. Na een lange afwezigheid was Martin Fransen zaterdagmiddag weer eens van de partij. De Soester ontbeerde echter wedstrijdritme. Alleen in zijn laatste duel tegen Bilius lukte het hem om te zegevieren, al moest de speler daar wel een 16-20-achterstand in de derde game voor goedmaken. Erik Merkus en Robbert Huisman lie ten in het Orlando-gebouw goed tafel tennis zien. Ze behaalden beiden twee overwinningen. Merkus versloeg de zwakke Bilius en was eveneens te sterk voor Van 't Veld. Met scherp spel trok hij in deze spannende partij uiteindelijk met 24-22 in de derde game aan het langste eind. Ook Huisman bond Bilius aan zijn ze gekar. Tegen Van 't Veld kwam Huis man net te kort, maar de Soester was op zijn beurt weer te sterk voor Hendriks. Hij etaleerde tegen de Nijkerker zijn gevarieerde aanvalsstrategie. Het dubbel leverde ditmaal geen winst op. Merkus en Fransen moesten in Hen driks en Van 't Veld hun meerdere er kennen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 17