Nieuwe campagne tegen autodiefstal en auto-inbraak Wat kunt u zelf doen? Sf "Dat gebeurt mij niet NIET TE STARTEN NIETTE STELEN 0 'Niet te starten, niet te stelen' Apollo en S.O.V. tweemaal samen in 'Millennium-kerstconcert' Notenkraken voor de Meezing- Messiah in Vredeburg Soester Kinderkoor geeft Kerstconcert samen met 4U Werk aan spoorwegen Houd de dief! mrm Praktische tips Nationale Autodiefstal Infolijn Hulpvei WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 22 Woensdag 20 en donderdag 21 december SOGSTCR^COURAMT AJO in Vredenburg Gemeentehuis decor voor festijn sporters Gewoon kind zijn ^otv Natuur Nabij IVN-wandeling op 'Buitenzorg' Feest! Commissie krijgt nieuwe voorzitter VASTE BEZORGERS Kerstdemonstratie bloemschikken Cijfers gestolen auto's eerste helft 2000 55 Meer informatie: 1 WOENSDAG 6 C 'Het kerstverha van miniatuur tot genrestuk' Volkskerstzang In samenwerking met het Centraal Overleg Samenwerkende Bonden van Ouderen (COSBO) in Soest en Soesterberg en de Soester Orkest Vereniging, voert het mannenkoor Apollo, op woensdag 20 en donder dag 21 december het Millennium- kerstconcert uit. Zes liederen van het uitvoerige zangre- pertoiré van Apollo worden door de S.O.V. begeleid, waaronder "Dank sei dir Herr" en "Vreugde op aard", beide van Handel. Met Gijs Braakman aan de vleugel zullen o.a. het Russische "Izje cheruvimy tajno" en het schitterende "Cantique Noel", met een solo van bas- bariton Henk Bakker, ten gehore wor den gebracht. Naast de samenzang met het publiek en de begeleiding op hevt orgel van Arie Bax, zal concert- meesteres) Torra Schuurman de toon zetten voor de "Canon van Pachelbel", een muziekstuk voor drie violen en bas. Het geheel wordt gedirigeerd door Step- han Pas, die koor en orkest tot een mu zikale eenheid combineert. Het concert vindt plaats in de Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dalweg. De aanvang is beide avonden om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt slechts vijf gul den per persoon. Kaarten zijn zoal ver krijgbaar bij de secretaris van Apollo, Jeroen Vis, Da Costalaan 3, en bij de VW. Door de verwachte grote op komst voor dit bijzondere concert en het beperkte aantal plaatsen, wordt be langstellenden aangeraden om snel kaarten in bezit te krijgen. Op 24 december vindt in muziek centrum Vredenburg in Utrecht voor het eerst een meezingconcert plaats. Uitgevoerd wordt de Mes- siah van George Friedrich Handel. Het bijzondere van het concert is dat het publiek in de zaal met het koor mag meezingen. En boven dien: ook met de solopartijen mag men meezingen. Het geheel staat onder leiding van Jan Stulen die het Nederlands Promenade Orkest en het koor van de Nederland se Handelvereniging dirigeert. De op brengst van het concert is bestemd voor Amnesty International. Omdat er zeker mensen zullen zijn die graag zouden willen meezingen maar bang zijn dat ze hun partij niet goed genoeg kennen heeft de Driebergse koordirigente Laetitia Schouten het ini tiatief genomen een zogenoemde noten- kraakdag te organiseren. Die dag, zater dag 16 december, worden onder leiding van verschillende repetitoren zo veel mogelijk delen van de Messiah gerepe teerd. "Zodat we de drempel nog wat kunnen verlagen en er meer mensen, met meer zelfvertrouwen naar Vreden burg zullen gaan. Maar ook om van een dag samen muziek maken te genieten," aldus Schouten. 414010, dagelijks tussen 19.00 en 21.00 uur. Daar kan men zich tot uiterlijk 8 december inschrijven. Informatie is ook te vinden op www, meezin gconcertencomDaar kunt u zich ook inschrijven. Bij de Meezing Messiah, waar de noten- kraakdag op voorbereidt, wordt de zaal verdeeld in vlakken per stemsoort. Mee zingers worden omringd door mensen die dezelfde partij zingen. Verder is het koor van de Handelvereniging een groot koor dat meezingers steun biedt. Boven dien zijn er nog hulpdirigenten speciaal voor de meezingers in de zaal. Op zondag 24 december wordt 's mor gens begonnen met een koorrepetitie waar alle meezingers ook van harte wel kom zijn. 's Middags is de uitvoering. De dag eindigt om 17.30 uur, zodat ie dereen gemakkelijk op tijd thuis kan zijn om desgewenst nog naar de nachtmis te gaan, al komt men uit Groningen. Van het concert worden tv-opnamen ge maakt die 's avonds worden uitgezon den door de IKON. Alle detail informatie is te vinden op ww.meezingconcerten.com. Kaarten voor het concert zijn te bestellen via de kassa van muziekcentrum Vredenburg, telefoon 030-2314544 of via http:// www.vredenburg.nl/. Het notenkraken vindt plaats in Zeist in het gebouw van het Montessori Lyceum Herman Jordan van 10.00 tot 16.30 uur. Kosten: f 15,00 per persoon. Deelne mers moeten hun eigen bladmuziek meebrengen. Voor meer informatie over deze notenkraakdag kunt u terecht bij Yvonne ten Houte de Lange tel. 0343- GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel» 6014152 Het AJO Jeugd Symfonie Orkest Pro vincie Utrecht speelt op vrijdag 8 de cember voor het eerst in zijn bestaan in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Het concert vindt plaats ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Radio 4, in samenwerking met het Muziekcentrum van de Omroep. Het AJO staat onder leiding van diri gent Peter Vinken en telt zo'n honderd jonge beloften in de leeftijd van 13 tot 25 jaar. Vinken vierde dit jaar bij het AJO, kweekvijver van muzikaal talent uit de Utrechtse regio, zijn koperen ju- bileum. In februari jongstleden heeft het AJO voor een bomvol Concertgebouw opgetreden en onder meer de première verzorgd van Elevating Structures, een muziekstuk van Nico Ravenstijn, ge bruikt voor de commercials van sponsor Bouwfonds. Het AJO speelt in de grote zaal van Muziekcentrum Vredenburg vijf delen uit Capriccio Espagnol van Rimsky Korsakow en het vijfde deel uit de Sym fonie Espagnol van Eduard Lalo. Hier in soleert de befaamde jonge violist Tjeerd Top. Samen met het Metropole Orkest onder leiding van Dick Bakker en twee big bands uit Hoogeveen en Emmen brengt het AJO, onder de over koepelende naam Machtig Prachtig Me tropool Jeugdorkest, ook de wereldpri meur van Aron Site van Niko Langen- huijsen ten gehore. Het concert wordt in zijn geheel live op Radio 4 uitgezonden en begint om 19.00 uur. Op donderdag 14 december om 20.00 uur op het gemeentehuis or ganiseren de sportraad en radio Soest een feestavond voor sporters, die een bijzondere sportprestatie hebben geleverd in 2000. Sportverenigingen hebben de organisa toren de namen van sporters en hun prestaties opgegeven, waaruit blijkt dat Soest op regionaal en nationaal gebied vele kampioenen telt. Op deze avond zullen niet alleen kam pioenen worden geëerd, maar ook an dere mooie prestaties, zoals sporten op hoge leeftijd, gehandicaptensport en sporten voor het goede doel. Ook wor den de winnaars bekend gemaakt van de prijsvraag van het jeugdsportblad 'lekker sporten'. Radio Soest verzorgt op de avond op names die op 22 en 29 december tus sen vijf een zes uur 's middags worden uitgezonden. De presentatie is in han den van Karin de Lange en Joop van Ipenburg die bij de radio werken. Ver der is Herman Kuiphof eregast en zal ook wethouder Harry Witte acte de pre- sence geven. Hij zal de sporters toespre ken. Op zaterdag 16 december verzorgt het Soester Kinderkoor samen met het koor 4U ('for you') een kerst concert in de H. Familiekerk aan de St. Willibrordusstraat in Soest. Het koor 4U heeft al diverse cd-opna- men gemaakt en ook het Soester Kinderkoor heeft de afgelopen ja ren bekendheid verworven. Het koor 4U is al zo'n 17 jaar actief, zowel binnen als buiten haar thuisbasis, de Ansfridusparochie in Amersfoort. Rudolph van Calcar is de dirigent van het koor en Ron Adelaar de pianist/or ganist. Zij schrijven en arrangeren gere geld nieuw materiaal voor het koor dat vaak medewerking verleent aan concer ten en bedrijfsfeesten. Het repertoire is zeer divers en loopt van Beethoven via Gershwin naar Michael Jackson. Mu ziek uit musicals vormt een belangrijk onderdeel van dit repertoire. Het Soester Kinderkoor is een populair algemeen koor voor jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar. Het bestaat nu ruim vier jaar en wordt geleid door Arie Perk. Onlangs was het koor nog te be wonderen in het NCRV-programma 'Man bijt hond', naar aanleiding van de dubbele diefstal van de muziektas van de dirigent. Tijdens het kerstconcert zullen beide koren een aantal liederen samen zingen, daarnaast vertolkt elk koor zijn eigen kerstrepertoire. Boven dien voert het kinderkoor nog een kor te musical op met de titel 'De wonder lijke Kerst van vadertje Panov'. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang kost 10,- voor volwasse nen en 2,50 voor kinderen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Allette van der Ploeg (tel. 6025269) en Bep Radema ker (tel. 6019782). Giro 552000 Van Miereveldstraat 9 1071 DW Amsterdam Telefoon 020 - 67915 72 E-mail: info@nsgk.nl Internet: www.nsgk.nl Afsluiting overwegen Soest-Den Dol- der In de nachten van maandag 11 decem ber tot vrijdag 15 december worden de overwegen Foekenlaan, Wieksloterweg (fietspad) en Berkenlaantje afgesloten van middernacht tot 6.00 uur 's mor gens. De afsluitingen vinden plaats om de bevloering te vervangen. Daarmee zijn de overwegen geschikt voor de in stallaties met halve overwegbomen. Het aanbrengen van halve overwegbomen is volgend jaar gepland. Afsluiting overweg Steenhoffstraat In de nachten van maandag 11 op dins dag 12 december, 13 op 14 en 14 op 15 december zal de overweg Steenhoff- straat/van Weedestraat afgesloten zijn voor alle verkeer van middernacht tot 's morgens 6.00 uur. Deze afsluiting vindt plaats omdat de overweg versperd zal zijn door de montagetrein. De monta- getrein wordt ingezet om voegloos spoor aan te leggen vanaf station Soest- dijk richting Baarn. Rond de Brinkwe gen moet de geluidhinder van de trein met het voegloos spoor flink verminde- Afsluiting overweg Talmalaan In de nacht van dinsdag 12 op woens dag 13 december sluit de spoorwegaan nemer de overweg in de Talmalaan af. Dit vindt plaats in verband met het ver nieuwen van de bevloering van deze overweg. Volgend jaar wordt de over weg gereconstrueerd en krijgt een ande re AHOB-installatie. «J Iv Dwdanng ÏVN-Eemland houdt op zondagmiddag 10 december in Baarn een natuurwan deling op het scoutingterrein "Buiten zorg" aan de Amsterdamsestraatweg, pal naast (boszijde) kasteel Groeneveld. De start is om 14.00 uur op het parkeer terrein aan de Ravensteinselaan. In dit natuurbos zullen de deelnemers de resultaten van het in 1988 gestarte project "bosomvorming" kunnen be wonderen. Door de natuurlijke ontwik keling van meer variatie zijn er meer planten en dieren te zien. Op geschikte plaatsen werden in het bos enkele bo men omgetrokken, die vervolgens ble ven liggen. Van deze bomen werden houtwallen gemaakt. In het dode hout van deze houtwallen krijgen veel kleine zoogdieren, vogels, insecten en padde stoelen de mogelijkheid zich te nestelen. Door meer variaties van het bos zal e.e.a. er aantrekkelijker uitzien dan een "productiebos", waar de bomen van dezelfde soort en leeftijd in nette rijtjes staan. Verder zullen de gidsen enkele bijzon dere bomen en misschien ook wel ver schillende vogels kunnen laten zien. I.v.m. natte plekken in het bos is goed schoeisel c.q. laarzen aan te bevelen. Informatie: tel. 6018551. Zondag 10 december is het feest in de vrijgemaakt gereformeerde kerk in Soest. Er worden dan twee kinderen gedoopt. Nu worden er natuurlijk wel vaker baby's gedoopt in de kerk, maar deze keer is het heel bijzonder. Want deze kinderen zijn geen baby meer, maar al ,5 en 7 jaar! Hun moeder graag dat haar kinderen gedoopt worden, omdat zij gelooft dat God eerst kiest voor de mensen. Wij geloven dat God een groots gebaar maakt naar ons en naar onze kinderen: Hij wil graag dat wij allemaal bij hem horen, ook als je nog zo klein bent dat je nog niet weet wie hij is. Nu weten Denise en Bas die zondag gedoopt worden natuurlijk al wel veel over God. Door hen te laten dopen wil hun moeder laten zien dat ze weet dat God ook voor hen gekozen heeft, zo jong als ze zijn. Ze hoeft niet te wachten totdat zij zelf de keuze ma ken voor God. Dat komt later wel. De doop is een teken dat God eerst heeft gekozen. Mensen antwoorden daar later op, als ze volwassen zijn en bewust kun nen kiezen of zij bij hem willen horen. Dan doen ze belijdenis. Iedereen mag bij de doop van Denise en Bas zijn. Mis schien komen er ook wel veel vriendjes en vriendinnetjes van school. Het begint om 10.00 uur en ds. Boiten uit Amers foort mag de kinderen dopen. Adres kerk: Parallelweg 1. Meer info: tel. 5826448 of 6027898. De welstandscommissie krijgt per 1 ja nuari een nieuwe voorzitter voor een periode van vier jaar. De selectiecom missie, waarvan wethouder Bart Krol en de huidige voorzitter D. van As deel uitmaken, heeft een voorkeur voor de benoeming van de heer C. Oosterwijk uit Maarsbergen tot voorzitter. Voorge steld wordt om zijn honorarium vast te stellen op 450 gulden per vergadering. De gemeenteraad beslist op 21 decem ber over de benoeming. De welstandscommissie geeft het Col lege van B. W. advies over bouwwer ken waarvoor een vergunning is aange vraagd. De commissie bepaalt of het bouwwerk, op zichzelf of gelet op de omgeving, aan bepaalde eisen van wel stand voldoet. B. W. kunnen overi gens alle onderwerpen, die betrekking hebben op het uiterlijk van de openba re ruimte, onder de aandacht van de commissie brengen. Kadernota 2000 In juni is de Kadernota Welstand 2000 vastgesteld. Hierin komt het 'burgerlid maatschap' van de welstandscommissie te vervallen. De nieuwe voorzitter moet beschikken over meer communicatieve vaardigheden, moet vergaderingen beter kunnen sturen en kennis hebben van ruimtelijke ordening. De kadernota brengt nog een verandering met zich mee; de frequentie van vergaderen van de voltallige commissie wordt opge voerd naar tweemaal per maand. Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Op dinsdag 12 december organiseert Groei Bloei een kerstdemonstratie bloemschikken door Co Amesz in Baarn. De bijeenkomst vindt plaats in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35, aan vang 20.00 uur. De heer Amesz, zelf zeer deskundig in de kunst van het bloemschikken, zal de bezoekers onge twijfeld verrassen met zijn kleur- en ma teriaalgebruik en hen inspireren om zelf aan het werk te gaan. Verder worden er enkele door de heer Amesz opgemaakte kerststukken verloot. De dames en he ren van de bloemschikkring brengen de gang van de Speeldoos in kerstsfeer; het thema is "Carte Blanche". Begin september is de nationale campagne 'Niet te starten, niet te stelen' van start gegaan. Mede hierdoor weet iedereen in Nederland hoe groot het risico is dat juist zijn of haar auto wordt gestolen. Uit cijfers van de Stichting Aanpak Voertuigcriminialiteit (AVc) blijkt dat vorig jaar 30.000 auto's zijn ge stolen. Hiervan waren er slechts 1.600, ofwel vijf procent voorzien van een gecertificeerd alarm of startonderbreker. Anders gezegd: het dievengilde weet precies welke auto's interessant zijn, want 95 procent was niet beveiligd. Het zal je maar gebeuren, dat je terugkomt van/een avondje theater of een dagje funshoppen en je auto is weg... Dieven stelen niet alleen dure merken in de hogere klassen en ook niet alleen de nieuw ste modellen. Vooral sinds oktober 1998 elek tronische startonderbrekers verplicht worden ingebouwd in alle nieuwe auto's, hebben zij hun werkterrein verlegd. Het zijn nu juist de oudere, onbeveiligde auto's, die zich in de warme aandacht van het dievengilde mogen verheugen. Wetende dat, op basis van de cijfers, er in Nederland elke 16 minuten een auto wordt gestolen, kan men zelf beden ken wat dit allemaal betekent. Je moet er niet aan denken Voldoende reden voor de Stichting Certi ficering Motorrijtuigbeveiliging (SCM) om sa men met de Stichting Aanpak Voertuig- criminaliteit (AVc) als vertegenwoordiger van verzekeraars, politie en enkele ministeries plus de branchevereniging RAI Vereniging de cam- pagne 'Niet te starten, niet te stelen'te starten. De campagne is bedoeld om de groei van auto diefstal te stuiten, want het kost alleen de ver- zekeringsmaatschappijen nu al 250 miljoen gulden op jaarbasis. Uit onderzoek van de stichting, die zich heeft toegelegd op diefstalbeveiliging van (motor) rijtuigen, blijkt dat veel autobezitters hét nut van bijvoorbeeld een auto-alarm en start onderbreker niet inzien. Spijtig èn gevaarlijk "Met alle gevolgen van dien," vertelt SCM- managerTjip Koopmans."Veel mensen den ken dat hun eigen auto nooit gestolen wordt, puur op basis van - onterechte - persoonlijke ervaringswaarden. Bijvoorbeeld omdat ze er in hun directe omgeving niet mee geconfron teerd zijn. Die denkwijze is spijtig èn gevaar lijk, aangezien iedere 16 minuten een auto wordt gestolen en elke minuut in een auto wordt ingebroken (jaarlijks ruim 800.000)! Je spreekt bij diefstal overigens nauwelijks over nieuwe auto's, want 85 procent van alle ge stolen auto's is van 1997 of ouder. Niet onlo gisch trouwens, wanneer we beseffen dat de oudere auto's vaak geen startonderbreker of alarm hebben. De vraag rijst of de keuze tus sen alle narigheid en de investering van een gemiddeld inbouwbedrag van iets meer dan driehonderd gulden nog wel reëel is," zegt de bevlogen Koopmans. Groter gevoel van veiligheid Een beveiligingssysteem dat is goedgekeurd door SCM/TNO biedt veel grote voordelen: u loopt liefst twaalf keer minder kans dat uw voer tuig gestolen wordt. Het verkleint bovendien de kans op inbraak aanmerkelijk. De verzekeraar waardeert uw voorzorgsmaat regelen en beloont dit in veel gevallen met gunstiger verzekeringsvoorwaarden. Maar het belangrijkste is misschien wel het gro tere gevoel van veiligheid, met een door SCM/ TNO gecertificeerde beveiliging tegen inbraak en diefstal, dat eigenlijk onbetaalbaar is. Leeftijdsverdeling gestolen auto's ei halfjaar 2000 De groei van autodiefstal is voor een groot deel te wijten aan het ontbreken van autobeveiliging, zoals een startonderbreker of alarm. Bij veel auto's ontbreken diefstalbeperkende middelen en dat is bekend bij het dieven gilde. 'Mij overkomt het niet' of 'in deze buurt gebeurt dat niet' zijn veel gehoorde argumenten waar in de praktijk bitter weinig van waar blijkt te zijn; landelijk gezien zijn er helaas weinig verschillen. Er zijn drie soorten autodieven: de inbreker, de gelegenheidsdief en de 'professionele' autodief. De eerste is puur uit op de buit in de auto, maar de laatste twee vormen het echte probleem. Circa 60 procent van de auto's die worden gestolen, worden bij gele genheid gestolen. Vaak oudere auto's zon der enige vorm van beveiliging, die gebruikt worden voor vervoer van A naar B. De voertuigen komen meestal binnen enkele dagen tot twee weken weer terug, vaak met schade aan sloten en ruiten. In deze cate- Autodieven kiezen steeds vaker voor de wat oudere auto's, omdat die geen gecertificeerd alarm of startonderbreker hebben. gorie vallen ook de voertuigen die gebruikt worden als vluchtauto bij misdrijven of als ramvoertuig bij een 'inbraak. Doorgewinterde criminelen Een ander deel van het wagenpark valt ten prooi aan de meer doorgewinterde crimineel, die zijn bestaan vindt in de autodiefstal. De voertuigen worden gestolen en a la minuut of wat later doorgeleverd. Het gaat hierbij om gangbare modellen. Hierdoor zijn bijvoorbeeld ook in het voormalig Oostblok onderdelen le verbaar. De laatste tijd is er een tendens dat ook de wat oudere voertuigen hun weg naar Oost-Europa vinden. Tot slot is er nog een kleine groep van de echte professionals dié voertuigen op bestelling ste len. Meestal gaat het hierbij om exclusieve, dure auto's, die bedoeld zijn voor export over zee en eveneens naar Oost-Europa. Preventie is nooit te duur Wat kunnen autobezitters zelf doen om dief stal van hun kostbare bezit tegen te gaan? Diefstalpreventie is erop gericht de kans op inbraak en diefstal van je auto te verkleinen door een aantal drempels op te werpen. Met voldoende tijd zijn natuurlijk alle drempels te slechten, maar de tijd die ervoor nodig is hangt af van de getroffen maatregelen. Beveiliging van de auto met een startonder breker en/of alarmsysteem is in feite het sluit stuk van het beveiligingsplan. In dit geheel moet daarbij vooral gedacht worden aan za ken die makkelijk zelf te regelen zijn. Parkeer je auto in de garage of op het eigen terrein en achter een hek. Zoek een verlichte plek, liefst niet langs struiken en doe de auto al tijd op slot, ook voor heel korte tijd. Natuurlijk laat u geen waardevolle spullen in de auto, ook niet in de kofferbak, en neemt u de autopa pieren, huissleutels en dergelijke altijd mee. Bovendien legt u de autosleutels thuis natuurlijk niet vlak bij de deur, zodat dieven er alsnog ge makkelijk bij kunnen. Maak tot slot een afspraak met uw garagebedrijf om een voor u pas send beveiligingssysteem te laten monteren. Dan zijn de meeste die ven bij u aan het verkeerde adres! Uit de cijfers over 1999 blijkt dat dieven in 95 procent van alle gevallen kiezen voor een voertuig, dat niet is uitgerust met een beveiliging die is gecertificeerd door SCM/TNO. De cijfers over het eerste halfjaar van 2000 zien er niet rooskleuriger uit, zodat de noodzaak van inbouw van een bevei liging alleen maar groter wordt. De belangrijkste oorzaak waarom auto's met een SCM/TNO-gekeurde beveiliging nauwe lijks worden gestolen, ligt opgesloten in het feit dat een systeem aan zeer hoge kwaliteitseisen Diefstal personenauto's eerste halfjaar 1995-2000 moet voldoen èn door een gekwalificeerd be drijf moet zijn ingebouwd voordat een certifi caat wordt afgegeven. De Stichting Certificering Motorrijtuigbevei liging ziet er bij de 5.000 inbouwbedrijven, veelal uw eigen garage- of dealerbedrijf, op toe dat volgens de juiste richtlijnen wordt gewerkt. Er is best enige speelruimte qua inbouw per type auto, maar slechts binnen bestaande marges van kwaliteiten betrouwbaarheid. Sinds 1989 heeft SCM in nauwe samenwerking met TNO een strenge keuringsregeling opgezet. Goed gekeurde systemen kunt u herkennen aan het oranje goedkeuringslabel. Informatie over inbouwbedrijven vindt u in de Gouden Gids en op internet: www.scm.nl 14.000 13 500 ouo 10.500 1995 1996 1997 Voor meer informatie kunt u bellen met de Nationale Autodiefstal Infolijn: 0900-1593 (a 1 gulden per minuut) of bezoek de site: www.niettestartenniettestelen.nl Drs. Manna Marijnen houdt middag 10 december in de I Regentesselaan 2, een dial "Het kerstverhaal van mii genrestuk". leder jaar nemen velen ziel Kerst een gezellig familiefees Meer en meer wordt Kerst et tijn; zij het met de bedoeling geven. Het kerstfeest is oor het feest van het licht. Dat de element heeft standgehc kaarslicht trachten we nu nt sfeer te creëren. Aan het Kii in de duisternis bracht is in c de kunst op velerlei wijze ge ven. Vanaf de vroege Middel ver daarna was dit Kind ins voor kunstenaars en ambacl Op zondag 17 december vin traditionele volkskerstzang p op initiatief van de Raad v; die aandacht zal vragen vooi telingenwerk in onze gemeei eenkomst wordt gehouden i nakerk aan de Julianalaan 1 19.00 uur. Medewerking verlenen het koor van de Joannesparo Frank Kooiman, het Chr. koor Juliana o.l.v. Miriam een koperkwartet van PVO ze Faber, mevrouw A. van H mens de Raad van Kerken, fc ter drs. J.J.L.M. Janssen, A Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstve Hulp in dringende moeilijl zaterdag, zondag en algemei feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soe Hulp aanvragen dagelijks t en 10.00 uur, tel. (0346 352626 of 351658. Nazorg borstkankerpatië Informatie: Borstkanker info trum Utrecht (BIC), t 2319924, di. t/m. vrij. II uur. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-2 Stadsring 31A (Vroi Amersfoort, tel. (033) 4616* anoniem wilt blijven kan dat Meidentelefoon Voor specifieke meisjesp Maandag 19.00-21.00 uur; 16.00-18.00 uur; donderd 21.00 uur, tel. (030) 23220 Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen heb terrein van de bijstand kur mee terecht bij de werkgroe| in de Bijstand, telefonisch 12.00-13.00 of na 18.00 1 tel. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrijda maand, 10.00- 11.30 uur, in nationaal Vrouwencentrum, ,313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voo fers van misdrijven en verkee len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch voor Soest, Soestdijk S< tussen 7.00 en 23.00 6027719; tussen 23.00 en via de meldkamer van de A se politie, tel. 033-4666666 Al-Anongroep Soest Steun aan familie van degen matig veel drinkt of dronk, tt (Soest) of 5415474 (Baarn) Ouders van een overledei Landelijke zelfhulporganisi tactadres: Eveline Mossel, straat 543, 3765 XR 6014310. Thuishulpcentrale Eemla De THC biedt partners en dementerenden, van chroni en ouders van verstandelijk lijk gehandicapte kinderen actief of passief oppassen di ligers. Informatie: tel. 033- Stichting Thuiszorg Eeml voor verpleging en verzorg huren, en kopen van verplee voedings- en dieetvragen ei tiebureau voor zuigelingen tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werk (1 Spreekuur op werkdagen tu en 10.00 uur, Burgemet thestraat 74, tel. 6036800. Jongerenspreekuur GGI Voor jongeren van 12 tot 20 dag 15.30-16.30 uur, Zoi Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofylaxe ding op de bevalling. Conta v.d. Poll, Clauslaan 23, 3761 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwer e.o. Contactadres: Nelleke Wijl Brinkweg 18, 3761 ED 6022122 (9.00-11.00 ui 6014310. Seniorenbus Informatie en opgave: elk 09.30-16.00 uur, tel. 60191 Anonieme Alcoholisten A.A.-werkgroep Soest, de Veenbesstraat 2: dinsdaga' uur. Informatie: (035) 6021558. A.A.-werkgroep De Weg B nesserweg 10, Baarn: ma: 19.30 uur. Informatie: 6013027 en 6022937. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom c schap, dagelijks 13.00-17.1 (035) 6260660. Personenalarmering Een mogelijkheid om hulp pen in geval van nood. In aanmelding, tel. 6014114; 1 tariaat SWOS, tel. 602368 SOL/Schreeuw om Leve Hulp bij ongewenste zwan na abortus; Ruitersweg 3 h 1

Soester Courant | 2000 | | pagina 22