VEKEK j Visser UITVERKOOP 80-50% KORTING Soest voelt geen hartstocht voor sterkere banden met gewest WINTERCOLLECTIE Ladtf Sprin The Outpost ~ACTÜËÉL Raadsfracties houden de boot af Soester (80) hoort celstraf eisen wegens misbruik BOEKHANDEL JONGERIUS Harry Potter deel 4! GGS gispt politie-inzet van Soest voor Euro-voetbal Soester komt weg met boete en 4 weken voorwaardelijk soEsrcRicouiiAnrr GEHELE '7/tcrcnctcc' WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 Grootvader beschuldigd door kleindochter DECEMBER FEESTMENU 'Brasserie Geen wachttijden bij Don Bosco Zakkenroller Verkeerscontroles a.s. zaterdag 9 december verschijnt Om 9 uur 's morgens feestelijk ontbijt voor alle intekenaren. Van Wuijckhuijse: 'Ongehoord' Van Den Brink Overwinteren Gevraagd VASTE BEZORGERS Voor service moet u bij ons zijn V. Weedestraat 6-8 - Soest Politiek Soest zit bepaald niet te springen om versterking van de ban den met het gewest Eemland, waar in de gemeente op diverse terreinen samenwerkt met Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leusden en an dere "buren". De veronderstelde hartstocht voor het samenwerkings verband is gering, vooral ook omdat Soest nooit aan een extra bestuur slaag heeft gewild (naast rijk en pro vincie) en omdat het gewest geen "democratische legitimatie" heeft er worden nooit verkiezingen voor gehouden. En zelfs voor raadsleden is het gewest een soort ver-van-m'n- bed-show. Volgens het College van B. en W. is ei gewestelijk echter wel het nodige aan de hand. Het kan daarom geen kwaad als Soest zich nog eens rekenschap geeft van nut en noodzaak van het gemeen telijke samenwerkingsverband. Daar voor heeft gemeentesecretaris Wim de Kam in elk geval gepleit in een notitie die maandagavond in de raadscommis sie Algemene Bestuurszaken werd be sproken. Het liep - ondanks de gerich te vragen die De Kam tevoren had aan gereikt - uit op een rondje "roept-u- maar" over het gewest. Dat gebeurde overigens niet dan nadat de heer Hoes, bij de politici vooral bekend en gevreesd als voorzitter van de omstreden com missie Ouderenbeleid, o.a. gewezen had op het belang van regionale voorzienin gen op het gebied van o.a. ouderenzorg, maar dat daarbij veel "achter de scher men" wordt gewerkt. Uit de WD-fractie vielen in elk geval geen overspannen verhalen te vernemen i over het gewest Eemland. Fractievoor zitter Bert Krijger meende wel dat, als samenwerking aantoonbaar tot betere resultaten leidt, dat moest gebeuren - ook om eventueel Soester "eilandden- ken" te voorkomen - maar verder vond hij het orgaan te veel "op afstand", wat overigens zowel voor- als nadelen kan hebben. De gewestvergaderingen ken schetste hij echter als "namiddagbijeen komsten van burgemeesters die elkaar al jaren kennen", terwijl ook "gewone" raadsleden er volgens hem meer bij be trokken zouden moeten worden. Thorbecke (VVD?) Zijn CDA-collega Henk Koning maak te duidelijk dat zijn fractie alleen een gewest in de "lichtste" vorm ziet zitten. "Wij hechten aan het klassieke huis van Thorbecke," aldus Koning, die de grondlegger van de (19-eeuwse) bin nenlandse bestuursstructuur als WD- er opvoerde, onder protest van andere "(neo-)liberalen" als de D66-er Wim Roest en Hans van Wuijckhuijse van GGS. Volgens Koning is de schaal van Soest voor de meeste zaken groot ge noeg en kan er incidenteel beter samen werking worden gezocht met "natuurlij ke" partners (zoals met Zeist voor de reinigingsdienst). En anders is er, voor bovengemeenteüjke taken, altijd de pro vincie nog, vond hij. Dat zich in het ge west nooit "grootse en meeslepende dis cussies" afspelen was volgens Koning dus juist een goede zaak. Hij zag het gewest ook liever als een platform dan als een "doe-orgaan". Desondanks mocht er van hem wel wat meer ener gie in gestoken worden. Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebe langen Groen Soest) had al heel weinig op met het gewest. "Het stelt helemaal niks voor, al krijg je wel elke keer een pak papier op tafel waar je niet door heen komt." Volgens hem stond het gewest op een gigantische afstand van de gewone raadsleden, laat staan van de burgers, van wie er ook zelden of nooit iemand op de tribune zit om te komen luisteren. Van Van Wuijckhuijse moest de gewestelijke samenwerking tot het minimum worden beperkt, en dan nog alleen als er voor Soest een praktisch voordeel te halen zou zijn. Sovjet-Unie Ook Ans Mann (GroenLinks-Progres- sief Soest) was weinig vleiend. Dat er geen publiek op het gewest afkomt vond ze trouwens maar een twijfelachtig argu ment. "Nee, dan hebben we het hier "Het zijn allemaal leugens." Zo ont kende een 80-jarige Soester woens dag voor de Utrechtse rechtbank elke beschuldiging van het seksueel misbruik maken van zijn verstande lijk gehandicapte kleindochter. Of ficier van justitie mr. G. Hofstee eis te een half jaar celstraf tegen de man, om te zetten in dienstverle ning. Hoewel de officier vond dat de man vanwege zijn leeftijd niet meer naar de gevangenis kon, meende hij dat er wel degelijk sprake was van een "buitenge woon ernstige zedenzaak". Voor Hof stee woog extra zwaar dat het slachtof fer verstandelijk gehandicapt is. Boven dien had de Soester misbruik gemaakt van zijn vertrouwenspositie als grootva der. "Ik zie geen enkele verzachtende omstandigheid, op de leeftijd van de verdachte na", aldus de officier. Ondersteunend bewijs voor de aangifte vond hij in verklaringen van de moeder van de aangeefster en twee tantes. Toen zij hun vader wilden confronteren met de beschuldiging, zou hij direct hebben gezegd dat er niks met zijn kleindoch- :er was gebeurd terwijl de vrouwen nog niet hadden gezegd waarvoor ze kwa- nen. Bovendien had een neefje ver- :laard dat op de dag van het vermeen de misbruik, in november 1997, de wo- ingdeur onverwachts overdag op slot at, met de sleutel aan de binnenkant. Iet slachtoffer had verklaard dat haar •pa de deur op slot had gedaan, waar na zij hem in de slaapkamer met de hand moest bevredigen. De vrouw was een weekendje op bezoek. "Ze liegt altijd," meende de bejaarde Soester over zijn kleindochter. Volgens de man had ze haar eigen vader ook al eens vals beschuldigd van seksueel mis bruik. De tachtigjarige hield twee van zijn dochters verantwoordelijk voor de beschuldigingen aan zijn adres. Ze zou den zijn kleinkind hebben opgestookt. "Ze willen me een loer draaien." Sinds het overlijden van zijn vrouw, drieëneenhalf jaar geleden, waren ze uit op geld uit de erfenis en werd hij naar eigen zeggen geterroriseerd. "Er is to taal niets gebeurd," probeerde de Soes ter de rechtbank duidelijk te maken. "U snapt toch wel dat ik daar geen behoefte meer aan heb. Ik ben tachtig jaar. Raadsman mr. L. de Leon vroeg om vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. "Eén van de twee liegt, maar wie is dat?" vroeg de advocaat zich af. De Leon wees namens zijn cliënt bovendien de eis van de kleindochter op immate riële schadevergoeding af. De thans 36- jarige vrouw vordert dertigduizend gul den omdat ze psychosociale last onder vindt van het misbruik en daarvoor on der behandeling staat. Haar raadsvrouw had het bedrag onder meer gebaseerd op de veronderstelling dat de vrouw over de verstandelijke vermogens van een twaalfjarige zou beschikken. Vol gens De Leon was dit echter niet met zekerheid te zeggen. Een begeleider van de vrouw schat dat haar geestelijke ver mogens ergens liggen tussen die van een zesjarig en een zestienjarig meisje. Officier van justitie Hofstee vond wel iswaar dat het slachtoffer recht had op een immateriële schadevergoeding, maar hij liet zich niet uit over de hoog te daarvan. Dat moest de rechtbank maar beslissen. Die doet woensdag 13 december uitspraak, zowel in.de straf zaak als in de eis tot schadevergoeding. véél beter..." schamperde ze, wijzend op de gapend-lege tribune in de raadzaal. Haar ervaringen in de gewestraad waren niet positief, liet ze weten. "Ik voelde me net in de Sovjet-Unie, met de ge westraad als applausmachine en alle besluiten al voorgekookt achter de schermen." Ze vond wel dat de raads leden beter en sneller geïnformeerd moesten worden. "Hou 't nou maar klein en zakelijk," vond ze ten slotte, "anders komen we straks óm in de ver gaderingen." Pieter ten Hove (PvdA) was milder ge stemd. Hij wees op het belang van re gionale samenwerking voor o.a. de ge zondheidszorg en het verkeer en dacht dat Soest wel wat actiever zou kunnen worden in het gewest. Hij wilde van de burgemeester een overzichtje over de stand van zaken op alle terreinen waar op Soest met de regiogemeenten sa menwerkt, en Janssen beloofde hem dat. Wim Roest (D66) was ook geen tegenstander van het gewest, maar hij miste een effectieve terugkoppeling naar de plaatselijke raadsleden en betreurde vooral het gebrek aan "democratische legitimatie". Ook hij pleitte voor "flexi bele" samenwerking: nu eens met deze, dan weer met een andere buurgemeen te, al naar gelang van wat het aan prak tisch nut voor Soest zou kunnen ople veren. 'Nuttigheid' Erg positief was het dus allemaal niet, hoewel burgemeester Janssen nog enigs zins hoopvol vaststelde dat de commis sie haar laatste woord niet gesproken had. Hij wees erop dat er in het gewest inmiddels 50 mensen werken - "óók voor de belangen van de inwoners van Soest" - die zich bezighouden met al lerlei nuttige zaken, zoals de GGD, de WVG, het milieu, het Halt-project, on derwijs, ruimtelijke ordening en verkeer. "Het kost ons ook aardig wat gemeen schapsgeld." Hij vond wel dat de in houd beter voor het voetlicht gebracht kon worden. "Soms heb je mekaar ge woon nodig, ook voor lokale taken, en ook onze eigen inwoners zijn steeds meer regionaal georiënteerd als het gaat om wonen, werken en recreëren. Als gemeenten elkaar in gewestverband treffen moeten we er ook uithalen wat er uit te halen is." Janssen constateerde echter dat de "nut tigheid" van het gewest niet door ieder een in de Soester politiek zo sterk erva ren wordt en beloofde die signalen door te geven aan het gewestbestuur, met als steekwoorden: praktisch, concreet, za kelijk, kleinschalig en herkenbaar. Het overdragen van gewestelijke taken aan de provincie, zoals Koning had bepleit, leek de burgemeester een "bestuurlijk zwaktebod". Hij wees erop dat gemeen ten hun lokale taken in het gewest wel iswaar grootschaliger aanpakken, "maar het blijven lokale taken, waarvoor het gemeentebestuur de eindverantwoorde lijkheid draagt. De provincie heeft op dat gebied nauwelijks ervaring of know how." Janssen vond ten slotte dat de politici ook maar eens wat vaker met hun geestverwanten in de andere Eem- land-gemeenten over het gewest moes ten praten. "Ach, dat doen we toch al lang," reageerde Krijger, die er nog op wees dat de gemeenteraad de "demo cratische legitimatie" geeft voor het lo kale beleid, ook als dat in gewestver band wordt uitgevoerd. ƒ49,50 Visterrine met gerookte zalm en crème fraïche of Salade met huisgerookte kip en cashewnoten of Verse artisjok met vinaigrette Romige wildsoep met bosui en paddestoelen Gegrilde meerval met wilde spinazie of Gebraden kalkoen met eendenlever of Gerookte speenvarkenkotelet met chutney Crème brülee of Tarte-tatin met kaneelijs of Koffie of thee met bonbon Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 Ruimschoots parkeren. Van maandag t/m zaterdag reserveren gewenst Enige tijd geleden stond in deze krant dat scoutinggroepen in Soest wachttij den zouden hebben. Dit is echter on juist. Zo heeft een van die groepen, de Don Boscogroep op de Heideweg, nog voldoende plaats. Bij de speltakken be vers (5-7 jr.), scouts (14-17 jr.) en sher- rows (14-17 jr.) zijn kinderen van harte welkom om een kijkje te komen nemen. Informatie: M. Buskens, tel. 6022211. ty-tnC' AKELAAR/TAXATEUR 0. G jyrJvw» ft- 1/rv TE KOOP Hazepad 12, Soest Houdt u van een wijds uitzicht over het water? Wellicht is deze (semi) bungalow dan iets voor u! Vanuit de woonkamer kunt u heerlijk genieten van het mooie uitzicht over het water en ziet u de eenden en zwanen voorbij zwemmen. Deze vrijstaande villa met garage is rustig gelegen en heeft op de begane grond twee slaapkamers en een badkamer. Belangrijkste kenmerken tuingerichte living met open haard en plavuizenvloer open keuken met inbouwapparatuur bijkeuken met wasmachineaansluiting 2 slaapkamers op de begane grond badkamer op de begane grond met zowel ligbad als douchecabine zolder bouwjaar circa 1986 volledig geïsoleerd CV-gas combiketel en vloerverwarming ruime garage perceelgrootte 445 m^ Vraagprijs fl. 825.000,- k.k. Documentatie over deze mooie woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. Öc*/L>oC'irc& MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. BEDRIJFSRUIMTE TE HUUR Van Weerden Poelmanweg, Soestduinen Op een schitterende locatie in de bossen ligt dit multifunctionele bedrijfspand met 30 parkeerplaatsen op eigen terrein. Nabij uit valsweg en 3 autominuten vanaf de A28. Het pand is recentelijk op professionele wijze geheel gerenoveerd. Indeling: souterrain (bereikbaar via afrit) ca. 310 m2;^gane grond: bedrijfshal ca. ca. 190 m2, kantore^gÉVy^Vw verdieping; ërheden verking ?rzien van centrale verwarming dak- en glasisolatie perceeloppervlakte 3.100m2 oplevering ca. december 2000 Huurprijs fl. 275.000,- p/jr. excl. BTW Documentatie over deze aantrekkelijke bedrijfsruimte kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. X)(A>-rxe/ MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B Soest Ni RVT Tel, 035 6037490 Fax 035 603 7 491 Donderdagmiddag is een 45-jarige vrouw uit Soest het slachtoffer gewor den van een zakkenroller. De dief sloeg rond 14.30 uur zijn slag op de Burge meester Grothestraat. Hij beroofde de Soesterse van haar portemonnee en wist te ontkomen. De politie heeft deze week weer diver se verkeerscontroles gehouden in Soest. Bij een snelheidscontrole op de Vrede hofstraat werden woensdagmiddag bijna 600 auto's gecontroleerd. Dat leidde voor 28 bestuurders tot een bekeuring wegens te hard rijden. Een van hen pas seerde de radarpost met een snelheid van maar liefst 86 km/uur, waar 50 km/uur is toegestaan. Bij een autogordelcontrole op de Kamp weg in Soesterberg kregen woensdag middag zes automobilisten een bekeu ring wegens het niet dragen van de au togordel. Een dag later werden even zoveel bestuurders op de Vredehofstraat in Soest beboet tijdens een gordelcon trole. Op zondagmiddag werden op de Soesterbergsestraat zelfs 480 voertuigen gecontroleerd op autogordels, waarbij 18 bestuurders een proces-verbaal kre gen uitgereikt. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl "Ongehoord" en "buitenproportio neel" - zo brak GGS-fractievoorzit- ter Hans van Wuijckhuijse maan dagavond in de raadscommissie ABZ de staf over de politie-inzet tij dens het Euro 2000-voetbaltoer- nooi in de afgelopen zomer. Ook de Soester politie was daarvoor opge trommeld, zoals hij verontwaardigd vaststelde. Van Wuijckhuijse maakte zijn opmer kingen tijdens de discussie over het "ac tiviteitenplan 2001" van de politie Eem- land-Noord, een soort "wie-wat-waar" voor de politie-inzet in het komende jaar, uitgewerkt naar allerlei aandachts gebieden. De GGS-er yond dat de rijks overheid de politieregio (en dus ook de plaatselijke korpsen) veel meer had moeten compenseren voor de inzet tij dens wat hij omschreef als "een paar voetbalwedstrijden", in elk geval méér dan wat het rijk inmiddels heeft "terug betaald" (een-derde van de totale kos ten). Het was immers allemaal ook ten koste gegaan van de plaatselijke politie zorg... Burgemeester Janssen nam beleefd ken nis van Van Wuijckhuijses opvattingen, maar wees erop dat er tevoren wel de gelijk kritisch gekeken was naar nut en noodzaak van de politie-inzet. "Je kunt je van veel maatschappelijke verschijn selen afvragen of ze de inzet van de politie rechtvaardigen, maar dat geldt ook voor discofeestjes. De waardering van zulke verschijnselen verschilt nu eenmaal in dit land..." Hij wees overi gens ook op de "plaatselijke" inzet van de politie in Euro 2000-verband, met name voor de veiligheid van het Slo veense elftal dat in Soest had gelogeerd. Volgens Janssen kon de politie positief terugblikken op het evenement, "al is het natuurlijk nooit met een schaartje te knippen". Oversteeksuggestiestroken De commissie had daarvoor vrij uitvoe rig stil gestaan bij de details van het ac tiviteitenplan, wat betrekkelijk weinig nieuws opleverde. Wijkchef mevrouw Van Staveren liet zich niet verleiden tot een uitspraak over de (o.m. door ver keerswethouder Harry Witte veronder stelde) veiligheid van de "onduidelijke" oversteekplaatsen in o.a. de Van Weedestraat - "oversteeksuggestiestro ken", zoals burgemeester Jansen ze omschreef. "Of ze veiliger zijn is heel moeilijk te zeggen," aldus de Soester wijkchef. "Vaak blijkt het toch wel het beste om het duidelijk te regelen, maar ik weet het niet, in dit geval. U moet het maar eens aan de wijkagent vragen..." Hans van Wuijckhuijse (GGS). Gerard van den Deijssel (ook GGS) kon van plaatsvervangend districtschef mevrouw Acton nog vernemen dat er in het weekend 's nachts wel drie politie auto's rondrijden in het district (Soest, Baarn, Bunschoten, Eemnes), en nog eentje extra in de "superlaat-dienst" (als de horeca leegstroomt), plus nu en dan ook nog eens motorpolitie! Dat er één auto speciaal werd vrijgehouden voor de controle op het cafébezoek in Bunscho ten berustte op een misverstand, zo bleek. Van den Deijssel weigerde ook te geloven dat 95% van de fietsers over deugdelijke verlichting beschikt. "Kijk maar eens om je heen." Over het effect van "brommers op de rijbaan", waar naar Besseline Gerritse (CDA) infor meerde, zijn in het district nog geen er varingscijfers bekend. Landelijk gezien staat vast dat het aantal (bromfiets)verkeersslachtoffers daar door wel is gedaald. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035-60136 82 GEZELLIG MET DE KERST THUIS UIT ETEN KERSTCATERING U heeft op de le of 2e kerstdag ±15 min. nodig voor het serveren van een compleet 4 gangen kerstmenu Voorbeeld: Carpaccio van gebraden kalfsentrecote met mosterddressing Gebakken snoekbaars met pasta en tomatensaus 'on met winterrai Grand dessert X Bel voor meer informatie of vraag onze folder aan. RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Een 18-jarige Soester is vorige week woensdag schuldig bevonden aan twee vernielingen, een mishande ling, een bedreiging en een huisvre debreuk. Voor deze feiten legde de Utrechtse politierechter hem vier weken voorwaardelijke gevangenis straf op. De Soester bekende op de zitting alle feiten, al wist hij zich niet alles meer precies te herinneren. De man was in april in Utrecht opge pakt nadat hij een revalidatiecentrum was binnengedrongen op zoek naar een slaapplaats. Daarbij had hij samen met een mededader een slot vernield. Om onduidelijke redenen had de verdachte bovendien in juni een kennis in Soest bedreigd en de ruit van diens voordeur vernield. Een maand eerder was al een politieagent het slachtoffer van de Soes ter geworden. De agent werd tegen zijn 4 knie geschopt toen hij de verdachte wil de verwijderen bij een bejaardenoord in Baarn. De Soester hing daar stomdron ken rond. Zelf weet de verdachte zijn gedrag aan de moeilijkheden die hij in die periode doormaakte. Hij was thuis niet meer welkom geweest en zat in een crisisop vang. 'Het ging steeds verder bergaf waarts', aldus de Soester. In januari komt voor de man een plek vrij in een opvangcentrum voor behandeling. Rechter mr. J. Krol was het met de of ficier van justitie eens dat het geen nut had om het hulpverleningstraject te dwarsbomen met een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. Hij hield het op een maand voorwaardelijk, waar de officier om zes weken voorwaardelijk had ge vraagd. De Soester moet wel tweehon derdnegentig gulden aan het Utrechtse revalidatiecentrum betalen voor het ver nielde slot. Soestduinen gaat overwinteren. In het bos oefenen de sparren al in soli deo gloria. De herfsttuinen rond de riante woningen zien er nog frisgroen uit. Langs de lanen hopen de dode bladeren zich op in de bermen. De verkeersdrem pels zijn nutteloos. Er heerst rust en stil te in de mooiste buurt van Soest. Het stationsgebouw uit 1865 in Waterstaat- stijl staat op de Monumentenlijst als fi nancieel Object+BV. Eén huis staat te koop. Een groene vuilniscontainer leunt tegen de boom. Aannemers ron den hun verbouwklusjes af. Conny Vink zingt. De Stichting Bewonersbelangen Soest duinen bestaat 10 december dertien jaar. Doelstelling was in 1987 de in standhouding c.q. verbetering van het woon- en leefmilieu. Met daarnaast een contact- en gezelligheidsfunctie. Zo'n soort stichting zou in elke wijk van Soest en Soesterberg opgericht moeten wor den. Daar kan geen klankbordgroep te genop, in deze onrustige tijden van be stuurlijke vernieuwingen. Penningmeester Jan Veldhuizen kent en groet alle 66 donateurs als hij zijn hond uitlaat. Mieke Swinkels herinnert zich nog als de dag van gisteren hoe des tijds actie gevoerd werd tegen de enor me bodemvervuiling in de duinen ach ter de Chemco en KAT-emaille. Tegen de parkeeroverlast in de lanen, efficiënt opgelost door het College van B W destijds. Ze vertelt hoe Maria Bangma een potje trassi meenam naar Den Haag om staatsraad Veringa, tot zijn grote ergernis, te laten ruiken hoe pene trant de lucht van cateringbedrijf "De Vorstenlanden" kon zijn als de wind van de verkeerde kant kwam. In november heeft de stichting de Raad van State in Den Haag bezocht om in een hoorzitting dit hoge college te bewe gen de nieuwe milieuvergunning van het emaille- en houtbewerkingsbedrijf KAT in te trekken. De Soester wethou der van Verkeer is onlangs benaderd om maatregelen te nemen tegen het af- en aanrijden van het z\yare vrachtver keer van een keukenzetter in hetzelfde bedrijfspand. Hetzelfde geldt voor de zware legertrucks van de SFOR in het Jesserunkamp aan de De Beaufortlaan. Veel genoegen beleven de bewoners aan de jaarlijkse barbecue, de nieuwjaars borrel in het Amsterdamse café van res taurant De Soester Duinen, de konin- ginneborrel en de georganiseerde uitjes en excursies. Zoals veertien dagen gele den naar het Waterleidingbedrijf Mid den Nederland (WMN) aan de Van Weerden Poelmanweg in Soestduinen. Op het prachtige terrein tegenover het waterleidingmuseum overwinteren ruim honderd watervleermuizen in de tien meter diepe rein waterkelders uit 1881. Eén keer per jaar daalt een werk groep van deskundige vrijwilligers af in de natte duisternis om de bedreigde zoogdiertjes te inventariseren en te tel len. Niemand snapt hoé de beesten de ingang via de smalle buizen boven de grond hebben kunnen vinden. De oude kelders uit de tijd van Nicolaas Beets, die aan de wieg stond van dit Soestduin- se waterleidingbedrijf, voldoen aan alle randvoorwaarden voor een ideale win terslaap: ze zijn vochtig, donker, rustig en het vriest er nooit. Er staat nog een laag water in van vier meter diep. Op de bodem ligt een horloge, dat ie mand daar verloren moet hebben. De tijd staat stil. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 (v.a. 8/12/2000)

Soester Courant | 2000 | | pagina 3