Nieuw kinderkoor in Soest Noord Voor muziek en home cinema sound adviseer ik: De nieuwe Bose Acoustimass® luidsprekersystemen expert Huis®zekerheiD Dubbel feest bij Brilcentrum Nota SCHOEMAKEU Harry Potter Hans Dorrestijn bij boekhandel Van de Yen PXNSS WTVS* E. van O est Vacature Bank Soest zoekt nog steeds vrijwilligers RAQjNA; I WoENSDAG 6 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 Burg. Grothestraat 9, Soest, telefoon (035) 601 03 44, fax (035) 602 68 78 VAN COYENLAAN 78 SOEST Vraagprijs: Hfl. 282.500,= k.k. Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest j Tel. 035-602 90 61fax 035-602 90 85 I1S Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! VEENBESSTRAAT 386 SOEST VAN GOYENLAAN 104 SOEST Vraagprijs: Hfl. 280.000,= k.k. DE AKKEREN 23 SOEST Winkel zaterdag open vanaf 8 uur ALLES MOET WEG! NOG 272 WEEK op op Morgen Internationale Vrijwilligersdag 7 v Gevraagd VASTE BEZORGERS Aanmelden: tel. 6014152 Uw geautoriseerde Bose Dealer ngeving. s van het ;d. U kunt bogen op u ervaring als manager <er, die oplossingen sociale vaardigheden woordelijkheid van de re dienstverlening. Te koop I Op 4e verdieping ge- Jj ,r legen zeer goed V - onderhouden (recen- ljfe5r*;Vr 1 THtS kamer appartement sjfljELfflarfr" 'j (voorheen 4) met vrij - uitzicht aan achterzij- I de. Aan de galerijkant heeft u een mooi uit- B zicht op het polder- I landschap Baarn femnes. Het pand is uit het bouwjaar 1960 erf heeft een berging in de onderbouw. Het balkon is op het zuidwesten gelegen. Indeling: Entree, toilet voorzien van ventilatier- aam, tussen/tochtdeur, hal, MK (3 gr. Nacht/dag stroom Aardleksch), toi let, woonkamer, dichte standaard keuken voorzien van plavuizen vloer, bad kamer met douche, v.v. aansl. wasm. en droger, 2 slaapkamers. Bijzonderheden: De woonkamer en slaapkamers zijn voorzien van laminaat- vloer. De woning is gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing. Servicekst, 305,= per maand inclusief voorschot c v., Oplevering: mei 2001. waring op het gebied n een commerciële rk resultaatgericht. :hte instelling en u leiding (havo met econo- Mibe Algemene Opleiding aan het opstellen van e rol. evolgd. U heeft relevante lard beschikt u over goede an maatschappelijke ictie gebruikelijke kervaring opgedaan, esentatieve en ng in de zakelijke krediet- v communicatieve vaardig den. eronde havo- ofMBO- 3ankbedrijf en benodigde nis van Word en en ruim dige laties een ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN ADVISEUR Prettig ruim 4 kamer hoek apparte ment, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Celegen op de zesde en bovenste verdieping. Indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keu ken (american kitchen), toilet met wastafeltje, badkamer met ligbad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. combi ketel (1999) servicekosten 320,= per maand, entree met intercominstal- iatie. Berging is aanwezig in de onder- bouw. Het gehele appartement is in prima staat, oppervlakte ongeveer 115m2. Gunstig gelegen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg Vraagprijs: Hfl. 348.000,= k.k. Aantrekkelijk en pret tig gelegen 3-kamer (voorheen 4) apparte ment op 1e woonlaag met een vrij uitzicht aan woonkamerzijde en een balkon op het zuidwesten. Indeling: Entree, toilet, hal, meterkast, moderne doucheruimte met mechanische ventilatie en thermostaatkraan, doorgetrokken ruime woon- eetkamer, keuken (afzuig kap gaskookstel) met aparte bijkeuken met ruimte voor wasmachine\droger. Balkon v.v. zonnescherm toegankelijk vanuit slaapkamer en woonkamer en op het zuidwesten gelegen. Bijzonderheden: Verwarming d.m.v. blokverwarming, warmwatervoorziening d.m.v. huurboiler, gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing (voorzijde kunststof koz.), opp. ongeveer 80 m2, berging aanwezig in de onderbouw, De ligging en de moderne afwerking opgeteld bij de ruimte maken dit appartement bijzonder aantrekkelijk. Servicekosten: 300,= per maand incl. voorschot c.v. Aanvaarding: in overleg Gunstig op 2e etage (totaal 6) gelegen, 3 kamer appartement (voorheen 4) uit het bouwjaar 1960 met berging in de onder bouw en balkon op het zuidwesten. Indeling: Entree, hal met vaste berg/ schuifkasten- wand, MK (9 gr. Aardleksch), toilet v.v. wastafel, hal/garderobekast, ruime woonkamer, dichte keuken (standaard), bad kamer met douche, v.v. aansl. wasm. en droger, 2 slaapkamers.Bijzonderheden: gehele woning v.v. mechanische ventilatie (3 standen), ruim voldoende kast/bergruimte. Huurboiler (80 L). Volledig v.v. novilon in parketprint. De woning is v.v. dubbele beglazing. Gunstig gelegen to.v. winkels en openbaar vervoer. Servicekosten: 298 per maand Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: Hfl. 319.000,= k.k. Clemensstraat 52 Soest Tel 035 - 6012142 Bloemisterij (denk om uw kadobonnen) Negen december wordt een belang rijke dag voor boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade. Het is de verschijningsdatum van het lang verwachte deel 4 van Harry Potter: "Harry Potter de Vuurbeker". Bovendien komt Hans Dorrestijn zijn nieuwe boek signeren. In "Harry Potter de Vuurbeker" wor den de wereldkampioenschappen zwerkbal gespeeld en komen er nieuwe leraren en leerlingen op school. Boven dien krijgt Harry meer oog voor meis jes en komt er een toernooi tussen Zweinstein en de andere toverscholen waarbij drie zware beproevingen moe ten worden doorstaan. Dan lijkt de te rugkeer van de kwade tovenaar Volde- mort onafwendbaar en overlijdt er ie mand uit Harry's naaste omgeving- Om de echte fans de gelegenheid te ge ven om zo vroeg mogelijk aan dit span nende boek te beginnen zal Van de Ven aan de Zuidpromenade op deze dag de winkeldeuren eerder openen: vanaf 8 uur kan iedereen al terecht voor de nieuwe Harry Potter. Voor de vroege vogels zal er een hartversterkinkje aan wezig zijn! Ook kan men vanaf 9 december de quiz ophalen die Van de Ven uitschrijft voor de Harry Potter-fans. Onder de goede inzendingen worden drie exemplaren verloot van deel 5, dat in de loop van 2001 wordt verwacht. Hans Dorrestijn Ook 's middags wordt het waarschijnlijk extra druk in de boekhandel wanneer Hans Dorrestijn komt signeren. Hans Dorrestijn is vooral bekend als cabare tier: een tekstschrijver die met klagelij ke stem zijn publiek kond doet van zijn persoonlijke leed in de vorm van tragi komische liederen en verhalen. Zijn sombere teksten, druipend van 'wan hoop en ongeloof lijken een afspiege ling van zijn karakter en levensloop. Zijn romans, verhalen en kinderboeken hebben tot nu toe minder publiciteit gekregen. Daar is nu verandering in gekomen. Met zijn roman "Finale kwijting" heeft hij Hans Dorrestijn. alle landelijke dagbladen gehaald. "Fi nale kwijting" behelst een omzien naar een traumatisch verleden. De hoofdfi guur van deze autobiografische roman beschrijft nauwgezet wat hem op zijn levensweg is overkomen en hij spaart daarbij zichzelf niet. Leugens, bedrog, zelfmoordpogingen, maar ook verzoe king en genezing komen aan bod. Hoofdthema is de onophoudelijke strijd tussen een maniakale alcoholische tekst schrijver en zijn koppige, amuzische echtgenote. De spanning tussen hen wordt zo intens dat ze ten slotte on houdbaar wordt. Ook heeft de hoofdfi guur voortdurend conflicten met figuren uit zijn onmiddellijke omgeving die niet bijdragen tot zijn gemoedsrust. Finale kwijting kan worden gezien als een plei dooi voor de stelling dat het karakter van de een het noodlot is van de ander. Het is niet alleen een frontale aanval, maar ook een zoektocht naar een per soonlijke zuivering. Hans Dorrestijn signeert zijn nieuwe roman bij Van de Ven aan de Zuidpro menade op zaterdag 9 december van 15.30 tot 17.00 uur. Iedereen is van har te welkom! Morgen is het weer Internationale Vrijwilligersdag. Voor Nederland is dat deze keer een bijzonder evene ment, omdat medio januari de We reld Vrijwilligers Conferentie in ons land wordt gehouden in het kader van het Internationaal Jaar van Vrijwilligers 2001. De Vacature Bank Soest maakt van de gelegen heid gebruik om het publiek erop te attenderen dat ze nog altijd vrijwil ligers zoekt. In deze tijden van economische voor spoed hebben bedrijven de grootste moeite hun openstaande vacatures te vervullen. Het werven van vrijwilligers is in deze hoogconjunctuur dan ook een extra zware klus. In dat licht wijst de Vrijwilligers Vacature Bank (WB) Soest erop dat een gezonde, vitale sa menleving niet zonder de inzet van vrij willigers kan functioneren. Zij leveren het "sociale cement Natuurlijk leveren liberalisering, priva tisering, deregulering, infrastructuur, onderwijs en innovatie elk een bijdrage aan een goed draaiende maatschappij. Dat betekent echter niet dat de sociale kant van een samenleving mag worden verwaarloosd. Vrijwilligerswerk kan worden gezien als sociaal kapitaal dat "werktals een uiterst effectieve paraplu voor een maatschappij met een gezond economisch en politiek klimaat". Sociaal kapitaal heeft zowel een priva te als politieke kant. Zo heeft een ser viceclub als Rotary of Humanitas een positieve invloed op publieke initiatie ven, maar ook de mensen die zich inzet ten hebben positieve (private) ervarin gen. Ze bouwen een leuk netwerk op en onderhouden op die manier hun con tacten. Vacatures Speciaal in het kader van Internationa le Vrijwilligersdag (donderdag 7 decem ber) vraagt de WB Soest de aandacht van het publiek voor een selectie uit haar vacaturebestand. Zo is Kinderpa radijs De Vrije Teugel in Soest op zoek naar een vrijwillig(st)er voor de peuter/ ouderochtend en vraagt Stichting Peu terspeelzalen Baarn bestuursleden. Voor de uitvoering en ondersteuning van wel- zijnsfuncties in Soest wordt gezocht naar vrijwilligers die allochtone ouders willen begeleiden in het spelen met kinderen. Het seniorenrestaurant in Soest vraagt een gastvrouw/heer voor het opdienen van de maaltijden en het onderhouden van de gasten. Informatie: Vrijwilligers Vacature Bank Soest, Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, tel. 035-6012360. Alsof Brilcentrum Nota even voor Sin terklaas ging spelen! In de jubileum slagzinnen wedstrijd zijn mevrouw Vlaanderen-Streefkerk en mevrouw Zevenboom-Brouwer als winnaressen uit de bus gekomen. Met de slagzin "Zegtde ene bril tegen de ander: Laten wij op Nota ons glas heffen, zoveel des kundigheid en charme zal je nergens anders treffen", heeft het echtpaar Vlaanderen een vorstelijk verblijf in het kasteel van Neerijse, België, gewonnen. Het echtpaar Zevenboom heeft een ver blijf in kasteel du Val d'Or te Ocquier, ook in Belgie, gewonnen met de slagzin "Zegt de ene bril tegen de ander: Kom je van Nota, dan zit je goed". De foto graaf wist de prijsuitreiking vast te leg gen met een drietal zwarte Pieten. Wel licht speelt Brilcentrum Nota toch een -.beetje voor Sinterklaas... Onder leiding van Carina Troost en dirigente Ingrid van de Baan is een nieuw kinderkoor gestart. Op zondag 10 decem ber zal dit kinderkoor voor het eerst zingen. Dat gebeurt om 10.00 uur in de ochtenddienst van de Samen op Weggemeen- te Soest Noordin de Julianakerk, Julianalaan 19. Het koor zingt een aantal nieuwe kinderliederen over de weken voor Kerstmis. Er wordt voorzichtig meerstemmig en ook solo ge zongen. Ds. Pieter van Winden leidt de dienst. Hij zal het on der andere hebben over engelen, en hoe je hen kunt horen. Of dat mogelijk ook op de zingende kinderen slaat, moet ieder een zelf maar komen beluisteren. De kinderen hebben er in elk geval heel veel zin in, dat is op de foto wel te zien. Van harte welkom. Soest voor

Soester Courant | 2000 | | pagina 9