I? n HOOIJER VUURWER Basketballers laten kansen liggen op stunt Doemscenario Soest steekt kop op Nieuwjaarsbal Mentale weerbaarheid STAM/S0V0C0 EK-kwalificatie in Soest i HOOIJER Brouwers wint goud op NK OS EN DUIN Prettige Kerstdagen en een Gelukkig en Gezond 2001 Maandag 1 januari: VOENSDAG 20 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 19 Zoach De Rond hekelt gedrag enkele spelers in slotfase van verloren thuisduel plSKETBAL UT""'" Blauwhemden verliezen door late treffer van Hollandia: 1-0 VOETBAL ZONDAG Volleybalsters kunnen met gerust hart aan pauze beginnen: 4-0 VOLLEYBAL VUURWERK VOORVERKOOP IS BEGONNEN: Vóór kerst bestellen 10% KORTING! Openingstijden: Afhalen bestellingen en directe verkoop: Speciale nu al jeheel ingerichte mtmkhal Bingo bij SEC SoVoCo-speelster Van de Heuvel aanvoerster VOLLEYBAL Ruud Vork nieuwe trainer van SO Soest SCHAKEN Achttal verslaat Ons Genoegen Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet TURNEN BADMINTON Selby neemt opnieuw hap uit zure appel Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair KORFBAL Eemvogels komt niet verder dan remise in Huizen Wie vergelijkt leest de Soester Courant le en 2e kerstdag gesloten. vanaf 17.00 uur zijn wij geopend. 1 Stare beeft een uitgelezen mo- heid laten liggen om te stunten Binnenland. De Barendrech- uadden overduidelijk hun dag en speelden beneden niveau, joester ploeg profiteerde echter en verloor met 73-80. iienland speelde op de helft van F kunnen. Ze zat niet lekker in de rijd", concludeerde coach Hans de De' Soester vond dat zijn team {■^verdienstelijk presteerde en dicht- pde zege was. Toch stelde de coach at hij geenszins een nare bijsmaak had jffiergehouden aan de uiteindeüjke cij- feis. "Je moet een overwinning afdwin- j door de betere ploeg te zijn. Dat s Red Stars niet", aldus De Rond. een ander vlak liep de coach wel t de pest in zijn lijf rond. Het had ts te maken met de scheidsrechters, jit die had de thuisploeg mee, of met ftegenstander, maar met het gedrag de basketballers van zijn eigen sg. Voor sommige spelers had hij '"li goed woord over. "De ploeg begon de tweede helft te zeiken op elkaar en k op mij, omdat ze vond dat ik ver arde beslissingen nam. En dat hoor je jt monden van jongens die hooguit ;e keer per maand komen trainen. i hebben natuurlijk recht van spre- rn, zal ik maar zeggen", luidde het sche commentaar van de basketbal- ach. e Rond doelde op het inbrengen van uardo Angela. De spelverdeler is pas jf weken bij de club en trainde aan de --ravond van het duel met Binnenland keer met het eerste team mee. angezien de coach slechts zeven spe- rs tot zijn beschikking had, voegde hij -gela aan zijn selectie toe en gunde em zaterdagavond zelfs speelminuten, e speler, afkomstig uit de Domini- anse Republiek, leed dan wel een aar keer balverlies, maar dat vond De ond helemaal niet erg. Sommige teamgenoten van Angela blijkbaar 'wel, want ze maakten De Rond op ondubbelzinnige wijze duide lijk dat de coach de basketballer "eruit moest halen". "De spelers vonden het een coachfout. Ze hadden niet in de gaten dat ze zelf evenveel malen balver lies leden." De Rond vond het welle tjes en reageerde door Jan van Maanen en Marcel Slagter voor het verdere ver loop van het duel naar de kant te halen. Gaatje Het gedrag kwam het spel van de thuis ploeg niet ten goede. Op dat moment bleef Red Stars gevaarlijk in de buurt van Binnenland. In de openingsfase wees evenwel niets uit op een spannen de wedstrijd. Binnen een paar minuten hadden de Barendrechters een 'gaatje geslagen, 4-12. Onder leiding van Guido la Rose en Jan /an Maanen kwamen de Soesters terug n het duel en stonden zelfs heel even }p voorsprong, 22-21. Bij rust was het 31-34 in het voordeel van Binnenland, .och de nummer drie van de eerste rayonklasse. In de tweede helft bleef het duel in Beu kendal in evenwicht. Red Stars stoom de door van een 35-38-achterstand naar een voordelige 41-38. Een stunt lag in het verschiet, maar de basketballers ver zuimden door te stoten en gaven door slordig spel de marge uit handen. Via 45-57 werd de eindstand na veertig minuten basketbal 73-80 in het voordeel van de bezoekers. Scores Red Stars: Guido la Rose 24, Jan van Maanen 14, Manfred Dikkers 10, Marco van Maanen en Peter van der Neut 6, Frank van de Wal 5, Eduardo Angela en Marcel Slagter 4. De stand: 1. Voorburg 2 11-20, 2. Punch 12-20, 3. Binnenland 12-20, 4. Juventus 10-14, 5. Almaar Meer 11-14, 6. Goba 10-12, 7. New Stars 11-10, 8. Shooters 11-10,9. Niels Stensen 12-10, 10. SBU 10-6, 11. Red Stars 11-6, 12. Crackeijacks 11-6, 13. Argon 10-4 en 14. Springers 10-0. Dames Het damesteam van Red Stars heeft een afgetekende overwinning behaald op Niels Stensen 4. De derde seizoenszege kwam in de tweede helft tot stand. Na een ruststand van 26-31 denderde de ploeg van Michel van Drie over de Utrechters heen: 78-65. Coach Van Drie kon niet anders dan zeer tevreden zijn over de prestatie van zijn speelsters. "Dit was de beste wed strijd van het seizoen. Een heel goede pot," aldus Van Drie. Jn de eerste helft hadden de Soesters nog wel problemen met Niels Stensen die met snel spel openingen in de ver dediging van de thuisploeg wist te vin den. Tien minuten na rust stonden de ploe gen weer gelijk en een korte fase later was het Red Stars die de definitieve kloof sloeg. Via mooie variaties in de standaardaanval en met niet ingestu deerde passes kregen de basketbalsters Niels Stensen uiteindelijk op de knieën. "Jn de andere wedstrijden kon de ploeg op cruciale momenten niet lekker aan vallen. De aanval stokte. Bovendien durfde Red Stars niet onder het bord te komen", zei Van Drie na afloop. Ruim tachtig minuten mocht SO Soest hopen op een punt tegen de omlaaggevallen regerend kampioen Hollandia. Totdat in de 83sle minuut Martijn Veltmeijer een einde maak te aan de illusies van de blauwhem den door keeper Robert Hagen met een bekeken lob te passeren: 1-0. In de slotfase was de doelman nog het dichtst bij de verdiende gelijkmaker. De naar voren gekomen Hagen zag zijn kopbal echter geblokkeerd wor den. Voor trainer Henk van de Pol was het verlies heel erg zuur. "Van deze neder lagen hebben we er dit seizoen teveel gehad", zei Van de Pol na thuiskomst. Met drie spelers van Binnenland in de buurt waagt Frank van de Wal een doel pogingJan van Maanen (nr. 4) houdt een oogje in het zeil. Foto: Herman van Dam De coach roemde met name het spel van center Antoinette van Eeten en ju nior Angelica Bolwerk. Van Eeten had in verdedigend opzicht een goed weer woord op de centers van Niels Stensen, en in de aanval was de Soesterse zeer beweeglijk en continu aanspeelbaar. Ook de 17-jarige Bolwerk speelde zeer verdienstelijk en knapte "smerig werk" voor haar teamgenoten op. Door de zege is de ploeg los van de onderste plaatsen in de eerste klasse kern Utrecht. Bovendien moet dit een enorme stimulans zijn voor de tweede competitiehelft die in het tweede week einde van januari begint met een uit wedstrijd bij Crackerjacks. "We staan niet voor niets in de top." Coach Gert Veldhuizen sprak na af loop van het gewonnen thuisduel tegen Abcoude (4-0) klare taal. De Veenendaler was zeer opgetogen én opgelucht over de collectieve pres tatie van STAM/SoVoCo. Volgens Veldhuizen maakte deze overwin ning een einde aan de lastige perio de waarin zijn volleybalsters ver keerden. De coach doelde op de laatste drie com petitiewedstrijden. Op 18 november kreeg de ploeg de eerste mentale klap te verwerken door op eigen terrein met 0- 4 van Alterno te verliezen. Daarna volg de het duel bij Zaanstad waarin ze wer kelijk alles uit de kast moest halen om de meeste punten bijeen te vergaren. En of dat nog niet genoeg was, volgde an- erhalve week geleden de tweede vijf- etter op rij. Ook tegen Donitas kostte et bloed, zweet en tranen, maar op- ieuw bleef STAM/SoVoCo aan de oede kant van het elastiek. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Veldhuizen na afloop een emotionele indruk maakte, zo blij als hij was met deze zege. Mentale weerbaarheid was misschien wel de juiste typering voor het spel van de volleybalploeg. Zeer scherp en ge dreven liet het team Abcoude in vier sets achter zich, 25-20, 25-22, 25-23 en 25-17. Het mooiste voorbeeld voor de veer kracht was in de vierde set te zien. De Soesters kwamen met 5-9 achter en dat was voor Veldhuizen het signaal om zijn speelsters even bij zich te roepen. Ver volgens kroop de ploeg weer naderbij tot 7-9 toen Reina Wieberdink, met ge vaar voor eigen leven, met een geweldi ge verdedigende actie de bal in het spel hield. Prompt ging het punt naar STAM/SoVoCo. Een rally later werd precies hetzelfde scenario afgespeeld. Alsof het bandje werd stopgezet, terug gespoeld en weer aangezet. Wieberdink dook, botste tegen de reclameborden, maar speelde de bal wel zuiver naar haar teamgenoten. Susan van de Heuvel gooide er bij 10- 10 nog een service-ace tegenaan en brak daarmee definitief het verzet van Abc oude. Donderdag 21 dec. 10.00 - 12.30 -13.30 -18.00 uur Vrijdag 22 dec. 10.00 -12.30 -13.30 -18.00 uur koopavond 19.00 - 21.00 uur Zaterdag 23 dec. 900 - 17.00 uur Woensdag27dec. 8.00 - 21.00 uur Donderdag 28 dec. 8.00-21.00 uur Vrijdag 29 dec. 8.00-21.00 uur Zaterdag 30 dec. 8.00-21.00 uur Soesterbergsestraat 4 - achter, Soest Tel. (035) 588 06 44 www.hooijervuurwerk.nl Werklust De Soester formatie domineerde de wedstrijd op alle fronten en zorgde door werklust ervoor dat Abcoude geen set kon winnen. Het enige wat STAM/ SoVoCo zaterdagmiddag te verwijten viel, was het foutenpercentage in de opslag. Liefst zestien keer serveerden de Soesters verkeerd, waardoor de bezoe kers tamelijk goedkoop aan de punten kwamen. Abcoude, technisch vaardig en met oud- eredivisiespeelsters in de gelederen, mis te vooral in de middenaanval kracht om het de Soesters moeilijk te maken. Deze linie liep bij STAM/SoVoCo daarente gen voortreffelijk. Vooral Saskia Faber was aanvallend de absolute uitblinkster van de ploeg. Slechts één keer kon haar krachtige inzet door een blok gepareerd worden. Na een intensieve arbeidsperiode gaat de ploeg het de komende weken iets rustiger aan doen. Veldhuizen wil de druk van de ketel halen om zo zijn speelsters weer optimaal aan de start van de tweede competitiehelft te laten beginnen. Voordat dat zover is, moet de ploeg eerst nog een bekerronde afwer ken. Op 6 januari komt Sliedrecht naar de Bunt. Dit team staat momenteel vijf de in de eredivisie. Heren Het herenteam van STAM/SoVoCo moest het vrijdagavond opnemen tegen het tweede team van Alstavo'81. Met respect werd naar Almere afgereisd, want Alstavo was in eigen huis een moeilijk te nemen hindernis. De volleyballers stegen tweeënhalve set boven zichzelf uit en wonnen zeer een voudig met 1-3, 25-23,17-25,13-25 en 23-25. "Alstavo vind ik één van de betere te genstanders uit de promotieklasse. Het is een vrij jonge ploeg", zei Van Sloot- en na thuiskomst. Buiten de eerste set kenden de Soesters evenwel weinig pro blemen met de opponent uit Almere. Ze speelden verdedigend een sterke partij en vooral de goede passing gaf de doorslag. Daardoor kon STAM/SoVo- Co naar hartelust combineren. De thuis ploeg wist daar geen passend antwoord op te vinden. De stand bovenin: 1. Wilhelmina 10-39, 2. STAM/SoVoCo 10-35, 3. Oberon 10-33, 4. AGAVS 10-31, 5. Unicornus 9-26 en 6. Gemini 10-26. Op vrijdag 22 december organiseert v.v. SEC aan de Bosstraat-West weer de jaarlijkse Kerstbingo. Er worden tien rondes gespeeld, één superronde en een gratis ronde. Het prijzenpakket ligt boven de duizend gul den. De bingo begint om 20.00 uur. De kantine is vanaf 19.15 uur geopend. Op 5, 6 en 7 januari wordt er in Soest een EK-kwalificatietoer- nooi afgewerkt. In Aqua Indoor strijden Nederland, Denemar ken, Bulgarije en Wit-Rusland om een ticket voor het Europees Kampioenschap voor meiden onder achttien jaar. STAM/ SoVoCo-speelster Susan van de Heuvel is aanvoerster van Jong Oranje. Dat was voor de volleybalvereniging reden genoeg om Technisch Volley bal Nederland (TVN) en de Neder landse Volleybal Bond (NeVoBo) te laten weten in de markt te liggen om het toernooi te organiseren. "Er zijn verschillende gesprekken met TVN en NeVoBo gevoerd. Ze voelden er voor om het toernooi in Soest te houden", zegt Nico van Delden van STAM/SoVoCo. In Aqua Indoor wordt een speciale wedstrijdvloer gelegd die door de twee bonden ter beschikking is ge steld. Voor het overige is Soest voor namelijk op zichzelf aangewezen. Ballenmeisjes en -jongens, het was sen van kleding en onderdak zijn ver antwoordelijkheden voor de volley balvereniging. "De teams slapen in het Witte Huis en de scheidsrechters worden ondergebracht in het Com- panile-hotel", aldus Van Delden. De arbiters voor het evenement zijn R Mintoft (Engeland), A. Piasstski en J. Gurov (Bulgarije), J. Lilhauge (Denemarken) en F. Lodérus uit Nederland. Stuk voor stuk gelouter de topscheidsrechters. De kaarten kosten 3,50 inclusief een programmaboekje. Kinderen tot zestien jaar kunnen voor een piek de wedstrijden bekijken. Hieronder volgt het speelschema. 5 januari: Nederland-Denemarken (16.00 uur) Wit-Rusland-Bulgarije (18.30 uur) 6 januari: Denemarken-Wit-Rusland (16.00 uur) Bulgarije-Nederland (18.30 uur) 7 januari: Bulgarije-Denemarken (14.30 uur) Wit-Rusland-Nederland (17.00 uur) De Barnevelder vond zijn ploeg, even als in de thuiswedstrijd tegen TONEGI- DO, sterk beginnen. In tegenstelling tot de confrontatie met de Voorburgers, bleef de inzinking zondagmiddag ach terwege. Sterker nog, Soest acteerde goed, op een abominabel slecht veld overigens, in Hoorn en had zelfs het meest recht op de overwinning. Zeker wat betreft de kansenverhoudingen. Guy Dekker, hij stond weer eens in de basis, was dichtbij de openingstreffer voor de bezoekers. Buiten bereik van de Hollandia-keeper Erik Heyblok kopte de aanvaller op de onderkant van de lat. Daarna was het de beurt aan Jeroen van Veenendaal. De routinier, bediend door Ali Loukili, knalde vervaarlijk op het doel van de Hoorners. Verdediger Mar co Aafjes assisteerde op de doellijn. Titelverdediger Hollandia is al het hele jaar op zoek naar de juiste vorm, maar die heeft de ploeg op basis van de rang lijst, ze staat elfde, nog altijd niet gevon den. De Noord-Hollanders hadden ook tegen Soest niet al teveel in de melk te brokkelen. Een schot van Calvin Blan kendal miste zuiverheid en Jacco Rijk- hoff speelde de bal te ver voor zich uit in kansrijke positie. Dood Ook in de tweede helft bleven de be zoekers gemakkelijk overeind. Veel op windende momenten gebeurden er met voor beide doelen. Hagen, hij verving de geblesseerde Wessel Sennef, tikte een schot van Jos van Veen over zijn doel. De wedstrijd bloedde dood en de oppo nenten leken tevreden te zijn met een punt. Veltmeijer besloot toch anders. "Soest had de beste kansen, maar het laatste zetje ontbrak", becommenta rieerde Van de Pol het jammerlijke ver lies. Daardoor staan de Soesters qua verliespunten op de twaalfde plaats. Van de Pol maakt zich geen zorgen. "Voor aanvang van de competitie wist ik dat het moeilijk zou worden, dat is niets nieuws. Als ik kijk hoe we tegen Hollandia gespeeld hebben, dan weet ik zeker dat we het redden. Met een beetje geluk hadden we nu twee of drie pun ten meer gehad." De spelers hebben tot 2 januari vrijaf. Op 6 januari treedt Soest aan in de dis trictsbeker tegen Spakenburg. Van de Pol ziet dit duel als een mooi oefenduel voor de tweede competitiehelft. "Het is natuurlijk wel leuk om tegen Spaken burg te spelen. Voor de spelers is het waarschijnlijk belangrijker dan voor mij. Voor mij persoonlijk ligt de prioriteit bij de competitie." De Barnevelder doelde op de zware serie wedstrijden die na het bekerduel volgen. Eerst Hilversum, daarna achtereenvolgens Elinkwijk, Nieuwenhoorn en Omniworld. Ruud Vork is de nieuwe hoofdcoach van SO Soest. De Montfoorter volgt met ingang van komend seizoen Henk van de Pol op. Van de Pol gaf enkele weken geleden te kennen dat hij de hoofdklasser ging verlaten. De Barnevelder wilde wel aanblijven, maar dan alleen in fulltime dienst. Dat kon de club niet opbrengen. Het bestuur van SO Soest kwam af gelopen zaterdag rond met de 46-ja- rige Vork en stelde de spelersgroep na de wedstrijd tegen Hollandia daarvan op de hoogte. De oefen- meester tekende een verbintenis van één jaar. Vork, oud-trainer van onder meer MSV (Montfoort), JSV (Nieu- wegein) en De Meern, is momenteel werkzaam bij Hercules dat in de zon dag eerste klasse uitkomt. De Soester schakers hebben een afgete kende zege op Ons Genoegen geboekt. In Amersfoort werd er met 2 Vz-5 Vz gewonnen. Johan Engelen, Harry Wilting en Rene Molenaar zorgden al snel voor een 3-0- voorsprong. Tweede bord speler Bram Otto voegde hier een solide remise aan toe, waarna Henk Strating de volle winst binnenhaalde. Zijn tegenstander ging in gelijke stand door de vlag. Op dat moment had kopman Muis de vlag moeten strijken. Ook Koen Vegter ver loor zijn partij door te optimistisch op winst te spelen. Tenslotte versloeg Ro- derick Loeber zijn Amersfoortse oppo nent. In hevige tijdnood trapte zijn te genstander in een valletje. Het Soester achttal is door de overwin ning weer goed op weg in de race voor de titel. Begin januari wacht het sterke Hilversum 3. Cafetaria en Eethuis woensdag Ribkarbonade met gekookte aardappels en witlof donderdag Pasta met gehakt en spinazie weekend Lamsfilet met pommes duchesses en rode kool maandag Eerste kerstdag dinsdag Tweede kerstdag woensdag Boerenkarbonade met gekookte aardappels en bloemkool Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Bij de Nederlandse Kampioen schappen tot twaalf jaar in het Lim burgse Nuth heeft Jelle Brouwers voor een daverende verrassing ge zorgd. Op het onderdeel lange mat pakte het lid van de Springbokken de gouden medaille. Op de door de Koninklijke Nederland se Gymnastiek Unie (KNGU) georga niseerde NK waren maar liefst twintig verenigingen afgekomen. De Springbok ken was met twee meisjes en twee jon gens naar Limburg afgereisd om eens te proeven aan het grote werk. De Soesters hadden zich tot doel gesteld om kennis te nemen van de jeugdige top van Ne derland en om te kijken wat de eigen ontwikkelingen waren. Daarmee bleek het wel goed te zitten, want Brouwers hield de gehele concur rentie achter zich met een puntenaantal van 15.20 op de lange mat. Clubgenoot Daan Beukema werd met 13.30 punten verdienstelijk vijfde in deze categorie. Op het onderdeel mini-trampoline wis ten beide jongens zich ook goed te me ten met de andere springers. Beukema Jelle Brouwers eindigde als twaalfde en Brouwers leg de beslag op de veertiende plaats. Bij de meisjes was de concurrentie gro ter. Op de lange mat werd Esther Beu kema vijftiende met 15.55 punten. Ma deion van Hal moest genoegen nemen met een 275,c stek. Bij de mini-trampo line eindigden de meisjes respectievelijk als 39s,e en 53s,c. De badmintonners van Selby heb ben opnieuw een hap uit een zure appel genomen. De Soesters verlo ren in eigen huis met 2-6 van Hellas uit Nunspeet. Kansen op een gelijk spel waren zaterdagmiddag zeker aanwezig, want twee keer moest er een derde game aan te pas komen om uit te maken welke ploeg de punten zou gaan pakken. Hellas bleek de sterkste. In de dubbelpartijen moesten de Soes ters zich gewonnen geven. De vier con frontaties werden een prooi voor de be zoekers. Na de enkels stond er evenwel nog een hoopgevende 2-2-tussenstand op het scorebord. Voor Selby bezorgden Johan Meijer en Saskia Sulenta de punten in hun individuele partijen. Meijer, lange tijd afwezig door werk in Chili, zegevier de met 15-9 en 15-13. Sulenta had geen kind aan haar opponente, getuige de cijfers van 11-5 en 11-2. Het herendubbel Herman Scheerhoorn en Meijer leek hard op weg om de ploeg op voorsprong te brengen en zo de kans op de tweede zege in de competitie te vergroten. De heren hadden drie keer de mogelijkheid om de eerste game naar zich toe te trekken, maar Hellas won alsnog na verlenging met 17-14. Daar na was het verzet van de Soesters gebro ken. Bij een achterstand van 2-4 probeerden Meijer en Sulenta de negatieve score weg te poetsen. Dat lukte in de eerste game echter niet. Met 1-15 ging de game overtuigend naar Hellas. De we deropstanding kwam in de volgende game. Tot ieders verbazing won het Soester koppel met 15-9. In de laatste game lieten de Nunspeters toch weer zien over meer kwaliteit te beschikken. Telefoon (035) - 601 30 14 De korfballers van Eemvogels hebben zaterdag tegen het lager geklasseerde Huizen 3 een punt verspeeld. De Soes ters moesten in sporthal de Bunt genoe gen nemen met een 18-18-gelijkspel. Beide ploegen gunden elkaar niets en bleven bijna de gehele wedstrijd in evenwicht. Eemvogels had dan wel een 7-9-voorsprong bij rust, maar de Hui- zense ploeg trokken in de tweede helft de plooien weer glad. Toch leken de bezoekers de winst te pakken door, met nog enkele seconden voor de boeg, een 17-18 stand. Huizen gooide alsnog de bal door de korf. CAFE-PARTYCENTRUM BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 035 - 602 23 44

Soester Courant | 2000 | | pagina 19