Op zondag 24 december zijn wij geopend Politiek lankmoedig voor wensen van bewoners Klein Engendaal Crab- salade 2> Soest huldigt bijzondere sporters Soesterse 'geïnstalleerd' als Officier van Justitie t; intratuin van 10 tot 13 uur voor het afhalen van vleesbestellingen en vergeten boodschappen Ook zullen wij enkele soorten brood afbakken. TOT 40% KORTING TIJDENS ONZE KERSTOPRUIMING VANAF 27 DECEMBER HOOIJER VUURWERI WOENSDAG 20 DECEMBER 2000 79e JAARGANG NO Geen hoogbouw op terrein bloemisterij Van Oest Kantoor 'Soester' eerder dicht Geen supermarkt aan rand van Soest Grote opruiming bij Adama Herenmode, kortingen tot 60% zie pagina 3 3 Actueel 5 Actueel 17 Soesterberg 19 Sport Laatste 'Soester' volgende week op donderdag! Soester (80) krijgt boete voor misbruik van kleindochter Uit eigen keuken 95 RUUD SMIT visspecialiteiten Cheque en boekje over de gemeente als cadeau □PELS VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee VUURWERK ii/. Ben de Bruin ftllUHUHUHIHi Wij wensen u fijne feestdagen en een roerend goed 2001! UW MAKELAAR IN DE REGIO' 1 t Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt® casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het bestemmingsplan Klein Eng endaal mag dan vooral een conser verend karakter hebben, dat bete kent niet dat de bewoners helemaal niets mogen. De raadscommissie Ruimtelijke Ordening toonde zich vorige week, bij de bespreking van het plan, tegenover een goedgevul de tribune opvallend lankmoedig ten opzichte van een aantal wensen tot bebouwing (of uitbreiding daar van). Maar liefst zestien bewoners maak ten gebruik van het inspreekrecht, om hun opvatting over de "inperkingen" van het bestemmingsplan te ventileren. Desondanks duurde de hele inspraak ronde niet meer dan een uur, zodat het ook voor de commissieleden en voor wethouder Bart Krol nog een beetje te behappen bleef. De politici bleken - daardoor? - tamelijk gevoelig voor de klachten en wensen van de insprekers. Over (bijna) alles viel te praten. Zoals WD-fractievoorzitter Bert Krijger op merkte: "de veronderstelling dat Soest een bevroren dorp is, is verkeerd." Hij vond dat het "geneuzel" over allerlei kleine dingen moest worden opgelost. Vooral de omwonenden van de bloe misterij van Van Oest (Eigendomweg), dat op de nominatie staat te verdwijnen, konden met een gerust hart naar huis terugkeren. De vrees dat op dit stukje vrijkomend (bouw)terrein hoogbouw gaat verrijzen bleek ongegrond. Vrijwel de hele commissie, de wethouder in cluis, maakte duidelijk dat daarvan geen sprake mocht zijn. Krol liet weten dat hem voor de invulling van het gebied een soort "Darthuizen" voor ogen staat, dus villa's en twee-onder-een-kappers. "Read my lips", leek de wethouder te zeggen toen hij de bewoners verzeker de dat het gemeentebestuur geen gesta pelde bouw zou toestaan. Volgens bouwer Bodewes, inmiddels eigenaar van het terrein, was er trou wens ook nooit sprake geweest van an dere dan "grondgebonden" huizen. Nogal wat omwonenden hadden dat echter niet te horen gekregen toen ze op het gemeentehuis informatie gingen ha len over de plannen voor het gebied. Ze hadden eigenlijk helemaal niets te horen gekregen, klaagden sommigen, of waren met een kluitje in het riet gestuurd. Voor wethouder Bart Krol was dat het sein om nog eens duidelijk uit te leggen hoe de vork in de steel steekt en dat de ambtenaren aan de balie Bouwzaken van het gemeentehuis niet zozeer onwil lig tot uitleg waren, maar dat ze gewoon niet kónden zeggen wat de plannen pre cies inhielden. De gemeente kent het plan immers ook nog niet. De meerderheid van de commissie ho noreerde verder tamelijk royaal de ver zoeken van architect Jan Peters, die na mens projectontwikkelaar ANCO nog een aantal villa's wil bouwen in het bos- gebiedje tussen de jeugdherberg en de Houtsnip. Bewoners van de Goudvink kregen gedaan dat de gemeente ruim hartig zal omgaan met de voorgenomen bouw van bijkeukens bij de "versprin gende" huizen daar, en aan de Wiele waal mag een bestaande dubbele wo ning alsnog plaats maken voor nieuw bouw. Ook de eigenaar van een inmid dels tot (illegale) garage omgebouwde carport aan het Felix Orttlaantje kreeg van de commissie het groene licht. Over de bebouwing van een "open stukje" aan de Eigendomweg was de politiek echter minder te spreken. Het kantoor van de Soester Courant (Van Weedestraat 227) is komende vrijdagmiddag - 22 december - van af 13.00 uur Philomijn van Logten wordt aan staande vrijdag "geïnstalleerd" als Officier van Justitie bij het Open baar Ministerie (OM). Dat zal ge beuren tijdens een speciale zitting van de rechtbank in Utrecht, waar bij de president van de rechtbank en de Hoofdofficier van Justitie aan wezig zijn. "Ik wilde iets maat schappelijks doen en vind werken bij het OM een goede manier om met recht om te gaan", zo verklaart de Soesterse haar beroepskeuze. De installatie is meer een feestelijke ge legenheid, want Philomijn van Logten is al sinds 1 oktober werkzaam als Officier van Justitie in Utrecht. Ook de beëdi ging door het gerechtshof in Amster dam heeft ze inmiddels achter de rug. De Soesterse zal nog geregeld met haar voormalige woonplaats te maken krij gen, aangezien het district Eemland onder haar verantwoordelijkheid als Officier van Justitie valt. Opleiding Om zover te komen heeft Philomijn van Logten de nodige opleidingen moeten doorlopen. Na de Ludgerusschool in Soest en het Eemland College in Amersfoort, ging de Soesterse rechten studeren aan de universiteit in Utrecht, waar zij in 1993 afstudeerde. Daarop volgde een zesjarige RAIO-opleiding tot rechtelijk ambtenaar, waarvan vier jaar bij de rechtbank en het arrondisse mentsparket in Utrecht en twee jaar praktijkopleiding. Van Logten deed praktijkervaring op bij de politie in Utrecht (halfjaar) en bij een advocaten kantoor in de Domstad (anderhalf jaar). Volgens de Soesterse heeft ze voor deze functie gekozen omdat ze iets maat schappelijks wilde doen en als officier op een goede manier met het recht kan omgaan. "Als officier sta je natuurlijk aan de goede kant van het recht", licht Van Logten toe. Zij had tijdens de RAIO-opleiding ook kunnen besluiten om rechter te worden. Het werk bij het OM lijkt de Soesterse echter leuker, omdat ze dan meer in contact komt met de politie en verschillende maatschap pelijke organisaties. "Dat maakt het werk veel afwisselender", aldus de kers verse Officier van Justitie. fHET GROENE WARENHUIS Amersfoort Amsterdamseweg 139, tel. 033 4611203 Nijkerk Het Spaanse Leger 1, tel. 033 2457644 www.intratuin.nl Jeugdherberg Een aantal Bosstraat-bewoners protes teerde nadrukkelijk tegen de nieuwe "bestemming" van de jeugdherberg, die daar volgens hen voor meer verkeer en overlast gaat zorgen. De commissie was echter niet onder de indruk en voelde ook niets voor het voorstel om de jeugdherberg in de toekomst te ontslui ten via de Koningsweg. De protesten tegen de bouw van een 42 meter hoge antenne in de buurt van het tennispark oogstten daarentegen weer alle begrip van de politiek en Krol beloofde te kij ken naar een andere locatie. Dat een aantal leden van de Soester meisjesscoutinggroep De Fakkeldraag sters zo'n beetje de hele avond (geüni formeerd) op de tribune zat had niets met enig protest te maken. Integendeel, de dames waren juist blij dat het be- stemmingsplan ruime mogelijkheden biedt voor de nieuwbouw van hun afge brande clubhuis. De gemeente verleent geen medewer king aan de vestiging van een "perife re" supermarkt in Soest. Supermarktke ten Dirk van den Broek was geïnteres seerd in de vestiging van een winkel aan de rand van Soest, op een bedrijventer rein met ruime infrastructurele voorzie ningen. Dit is volgens de gemeente niet mogelijk omdat op het bedrijventerrein de bestemming "bedrijfsdoeleinden" rust. Bovendien acht Soest de uitbrei ding van het winkelvloeroppervlak bin nen haar grenzen "onwenselijk". Publiekstrekker Daar komt bij dat een supermarkt aan de rand van Soest waarschijnlijk ten koste zal gaan van de bestaande winkel centra in Soest en Soesterberg. Super markten zijn namelijk publiekstrekkers binnen de verschillende winkelgebieden. Wanneer Soesters voor hun dagelijkse boodschappen uitwijken naar de rand van het dorp, zullen de bestaande win kels hun omzet zien dalen. Wat ook zwaar weegt voor de gemeente, is dat perifere vestiging van een supermarkt leidt tot ongewenste verkeersbewegin gen in Soest. Nu is de "woon-winkelaf- stand" door spreiding van de winkel voorzieningen klein en pakken veel mensen de fiets. Dat wil de gemeente zo houden. "Een perifere vestiging heeft geen enkele toegevoegde waarde", al dus burgemeester Koos Janssen. HERENMODE Vuurwerk voorverkoop is begonnen Kom naar onze prachtig ingerichte speciale vuurwerkhal achter Provak Vóór kerst bestellen 107. KORTING Zie openingstijden op sportpagina SPECIALE VUURWERKHAL Soesterbergsestraat 4 achter Soest Tel. (035) 588 06 44 www.hooijervuurwerk.nl 30 JAAR 'Fiets naar je werk' voor milieu en fietspad. Eigenaars dansschool Sepp met de schrik vrij. Ondernemers in regio scoren dikke voldoende. Taakstraf wegens botsing met opzet. Nel Koster gaat, Olga Duijm komt bij GroenLinks. Gezinnen vieren kerstfeest in de Jongbloedlaan. AMEV schenkt f 25.000,- aan Abrona. Bij Stone hangen de kisten in de lucht. Vlooien/antiekmarkt in de Banninghal. Basketballers laten kansen liggen op stunt. Doemscenario S.O.Soest steekt de kop op. Jelle Brouwers wint goud op NK turnen. Mentale weerbaarheid typeert Stam/SoVoCo. Omdat de kerstdagen uitvallen voor de productie schuift de verspreiding van de Soester Courant van volgen de week één dag op; de abonnees ontvangen de laatste krant van 2000 dus op donderdag 28 december! Het uiterste inlevertijdstip voor kopij en advertentiemateriaal wordt voor die editie verschoven naar woensdag 27 december 10.00 uur. De eerste krant van het nieuwe jaar 2001 verschijnt wél gewoon op woensdag, namelijk op 3 januari. Omdat nieuwjaarsdag op maandag valt wordt ook voor die editie de ui terste inlevertermijn verschoven: naar dinsdag 2 januari 10.00 uur. Uiteraard is het - zoals trouwens in het algemeen geldt - zéér aan te be velen om het niet op het laatste mo ment te laten aan komen en het ma teriaal voor beide edities al in de voorafgaande week (graag zo vroeg mogelijk) aan te bieden. Wij rekenen graag op ieders begrip en medewer king. Nieuwjaarskaartjes Vandaag krijgen de bezorgers van de Soester Courant de traditionele nieuwjaarskaartjes mee, die ze in de komende dagen aan de abonnees mogen aanbieden. Om misbruik te voorkomen wordt de abonnees drin gend verzocht de kaartjes ook werke lijk in ontvangst te nemen. De kaart jes kunnen dan maar één keer wor den aangeboden. De rechtbank in Utrecht heeft woensdag een 80-jarige Soester veroordeeld we gens seksueel misbruik van zijn verstan delijk gehandicapte kleindochter. De man kreeg zes maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf opgelegd en moet een boete betalen van vijftienhonderd gulden. Daarnaast dient de Soester tweeduizend gulden over te maken naar zijn meerdetjarige kleindochter als voor schot op de immateriële schadevergoe ding. De man dwong haar in juli 1997 in zijn woning tot seksuele handelingen. De rechtbank nam het de Soester kwalijk dat hij zijn positie van grootvader had misbruikt, maar ook dat het daarbij ging om een verstandelijk gehandicapte vrouw. Wel hield de rechtbank in het vonnis rekening met de gevorderde leef tijd van de verdachte en diens blanco strafblad. Tegen de Soester was een half jaar gevangenisstraf geëist, waarbij de officier van justitie had gevraagd de straf bij een veroordeling om te zetten in dienstverlening. 100 gram. 5 van weedestraat 149 soest 035-6015288 Onder auspiciën van Radio Soes! en de sportraad zijn donderdag avond de sporters op het gemeente huis gehuldigd die in het jaar 2000 bijzondere sportprestaties hebben geleverd. Liefst 26 actieve beoefe naars waren door de Soester vereni gingen opgegeven. De negentien aanwezigen ontvingen van Paul Lemmen, voorzitter sportraad, een cheque. Wethouder. Harry Witte overhandigde het boekje 'het ge zicht van Nederland', een bloemle zing over de gemeente Soest door de eeuwen heen. De presentatie van deze feestavond in het bedrijfsrestaurant van het gemeen tehuis was in handen van Karin de Lan ge en Joop van Ipenburg. Beiden zijn werkzaam bij Radio Soest. Het was de bedoeling dat Herman Kuiphof, ex- commentator van sportevenementen, als eregast zou fungeren. Door ziekte werd zijn plaats ingenomen door magiër Flip Hallema. De goochelaar verzorgde tijdens de pauze een optreden. Ook werd de winnaar van de prijsvraag uit het blad 'lekker sporten' bekend ge maakt. Oswald Kraaikamp werd eerste en was volgens Witte "de grootste bof kont van het stel". Lemmen opende het bal en sprak over de bedoeling van deze avond. Het feest was opgezet om de "mensen uit de ano nimiteit te halen" en om de sportvere nigingen een "hart onder de riem te ste ken". Hij stelde verder dat of sport be dreven wordt op de zolderkamer of op het sportcomplex, sporters veroorloven veel opofferingen om de top te halen. "Een avond als deze is pas echt af als er prominenten aanwezig zijn", wees Lem men op Hallema en Witte. De wethouder vond het een "goed ini tiatief'van de sportraad. Daarmee pro beerde Witte de meningen in de pers naar de achtergrond te schuiven die de raad en de gemeente als "bepaald geen kameraden" bestempelt. flf NEFKENS SOEST yi/ie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AU TOMOBIELBEDRIJF Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 "Als je honderd gulden per inwoner aan de sport uitgeeft, dan kun je wel stellen dat Soest een sportgemeente is. We 'mogen als gemeente trots zijn op de di verse verenigingen" aldus de wethouder van sport. Voorgrond Op deze avond traden drie sportpresta ties, met alle respect natuurlijk voor de overige prestaties, op de voorgrond. Ten eerste de gouden medaille van Robin Ammerlaan tijdens de Paralympics in Sydney. Ammerlaan blikte even terug. "Het was een gigantisch evenement, iets om nooit te vergeten" aldus de rolstoel- tennisser die hoopt in 2004 er opnieuw bij te zijn. Het is echter de vraag of de Paralympics wel gehouden worden in Athene. De Grieken geven al hun be schikbare energie en geld uit voor de Olympische Spelen voor valide sporters. "De opties zijn Los Angeles (OS van 1984 -red.) en weer Sydney. Ik zou het niet erg vinden." Alsof de tennisser het niet genoeg vond, veroverde de Soester anderhalve week na de Paralympics en passant een gou den plak bij de Masters in Amersfoort. Daar speelden de beste acht rolstoelten nissers van de wereld tegen elkaar. In de finale won hij van Ricky Molier, zijn gouden dubbelpartner in Australië. De tweede bijzondere sporter was Jo- leen Hakker. De roeister in de skiffle is visueel gehandicapt en werd eerste bij een belangrijke wedstrijd in Philadelp- hia, Verenigde Staten. Van de organisa tie mocht ze in eerste instantie niet star ten. "Dat vonden ze te gevaarlijk. Roeien voor blinden, daar deden ze in Amerika niet aan", aldus Hakker die na afloop de figuurlijke lange neus moet hebben getrokken na haar mooie race. De derde speciale vermelding was er voor Eddie Sevink. De Soester loopt al jaren marathons voor goede doelen en is actief op bijzondere plekken van onze aardbol. Zo kwam hij in aanraking met een stichting die geld inzamelde voor goede doelen in Nepal. Op een hoogte van vierduizend meter volbracht hij deze marathon waarin hij als derde eindigde. In april van dit jaar liep de atleet aan de oevers van de Dode Zee in Jordanië. "Bij toeval las ik een kreet op internet Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest-tel. 601 25 00 De bijzondere sporters in de hal van het gemeentehuis. Niet elke sporter kon op de feestelijke huldiging aan wezig zijn. Foto: Herman van Dam 'run to the last place on earth'", aldus Sevink. Verder verzamelde hij geld voor de stichting Neverest voor een project in Mexico. Het geld was bestemd voor een indianenstam "die onderaan de ladder hangen". In januari zoekt de Soester "het dichter bij huis". Hij neemt in Nieuw-Zeeland opnieuw deel aan een marathon. De inzamelingsactie is voor kinderdagopvang 'Blauwe Vogel', gele gen aan de Bosstraat. Op 22 maart or ganiseert Sevink een dagje uit voor de kinderen. "Ik hoop het draaiboek aan de zorgmanager te overhandigen." Alle bijzondere sporters op een rij; Gymnastiek: Tjerk Egberts, Maaike Eichholz, Susanne van Willigen, Lizet- te de Zeeuw, Esther Beukema, Angeli- que Kreté, Thiemo Timmers, Willem Strijbosch, Babak Hadjipur Arhda, Daan Beukema en Robin Broekhuis; Schaken: Daniël Stellwagen; Zwem men: Jurgen van Nimwegen, RuberT de Clippelaer; Atletiek: Daniël Franken, Hans Kleinekoort, Fons de Beer, Eddie Sevink; Tennis: Saskia Huizinga, Robin Ammerlaan; Handbal: Sven Talma, Mark Hofstede; Schaatsen: Carl Verhei- jen, Henriet Kuijt; Roeien (skif): Joleen Hakker; Skiën: Edwin Vos. 28, 29 en 30 december Haal de folder in de winkel Gallenkamp Pelsweg 1, Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ BURG. GROTHESTRAAT 13 3761 CJ SOEST NVM

Soester Courant | 2000 | | pagina 1