\ik ■ssm Januari Februari Maart Juni Mei April Augustus BEN Juli September Oktober November December VOORT DONDERDAG 28 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT P^-WQjNSDAG 28 W an den brink K! IPtfF VAN DOR 0 5^ Boymans Partners Dee Ussmmsm WÊSSb auto BOUW VANC konstruk krabbeni Soest 2000 in vogelvlucht - Afgezien van de dodelijke scho ten die in Soesterberg worden afgevuurd op een 42-jarige Zeis ter, verloopt de jaarwisseling in Soest rustig. - De eerste Soester millenniumba by wordt op 1 januari om 5.28 uur in Medisch Centrum Molen- dael geboren. - Minister Peper van Binnenland se Zaken gaat niet in op het ver zoek van Soest om de gemeente te compenseren voor de extra kosten voor de inzet van politie surveillanten. - Gemeentebelangen Groen Soest doet een voorstel om het terrein aan de Richelleweg terug te ge ven aan de natuur. - De Samen op Weg-kerkbesturen besluiten te gaan bouwen bij de Oude Kerk in Soest-Zuid en kie zen voor deze locatie als kerke lijk dienstencentrum voor de wijk. - De gemeenteraad vindt het nieu we sportplan van wethouder Pie- ter ten Hove onduidelijk wat be treft het tarieven- en subsidiebe leid. - Robert Schothuis van de Schot's- Groep schenkt drie nieuwe voor zieningen aan de skatebaan in de Dorpstreek. - Het COSBO (Centraal Overleg Samenwerkende Bonden van Ouderen) in Soest achterhaalt met moeite het verontrustend hoge aantal wachtenden op de wachtlijst voor opname in ver pleeg- en verzorgingshuizen en legt dit voor aan de gemeentelij ke commissie Ouderenbeleid. - Burgemeester de Widt neemt of ficieel afscheid en ontvangt de gouden gemeentepenning. De achttienduizend gulden die hij als afscheidscadeau van de bevol king ontvangt, schenkt hij aan de HVS (Historische Vereniging Soest) die het bedrag aan het project 'Mondelinge Geschiede nis Soest en Soesterberg' geeft. - Uit de jaarcijfers van politiedis trict Eemland-Noord blijkt dat er in 1999 minder geweld en kleine criminaliteit plaatsvond in verge lijking met vorige jaren. - Het voorarrest van een 27-jarige Soester die wordt verdacht van poging tot doodslag op een plaatsgenoot, wordt geschorst op voorwaarde dat de dader kan aantonen dat hij een vast adres heeft. - De politie start met radarcontro les aan de Biltseweg en de Am sterdamsestraatweg. - In de millenniumnacht blijkt in Soest voor meer dan 30 mille vernield te zijn. - De bibliotheek aan de Albert Cuyplaan wil dat het beslag van Terra Sicca wordt opgeheven en spant een kort geding aan tegen de projectontwikkelaar. - De spoorwegovergang tussen de Den Blieklaan en de Foekenlaan wordt vanaf dinsdag 15 februari tijdens de spitsuren afgesloten voor auto's en motoren. - Tegen een 19-jarige Soester ver dachte van xtc-smokkel wordt voor de Utrechtse rechtbank vijf jaar gevangenisstraf geëist. - Het ziekenhuisgebouw Zonne gloren wordt gesloopt door het - Soester sloopbedrijf Asbo. - De leerlingen van Mavo Soest staken uit protest tegen de con ciërge die door de kinderen ervan beschuldigd wordt een leerling tegen de kluisjes te hebben ge duwd. Na een aantal gesprekken met de directeur is de lucht ge klaard. in Soestdijk voor 1,95 miljoen gulden te verkopen aan de Evan geliegemeente Soest, - De Avondvierdaagse wordt in Soest gelopen door 2245 wande laars. - Met de aanhouding van drie mannen lost de marechaussee in Soesterberg elf gevallen van op lichting, zes inbraken en 25 dief stallen op. - De dammers, schakers en brid gers uit Soest, zo'n zeshonderd in getal, leggen hun wens voor een eigen denksportcentrum bij het gemeentebestuur neer. - De Utrechtse rechtbank beslist dat het College van B. W. de bouwvergunning voor de water toren nietig moet verklaren. Jongeren houden een ludieke actie tegen de acties voor het behoud van de eeuwenoude linde in de Kerkebuurt, omdat zij het een "hoop heisa om een dode boom vinden. Foto: Aldo AUessie met hun praalwagen de eerste prijs. -Politiek Soest wil bestuurlijke vernieuwing en gaat nadenken over manieren om beter te func tioneren. Het bestuur wil de bur gers meer betrekken bij het be leid. - Het provinciebestuur grijpt fors in bij de Soester busdiensten. - Mevrouw A.W. Wicart houdt een handtekeningenactie tegen de af sluiting tijdens de spits van de spoorwegovergang tussen de Foekenlaan en de Den Blieklaan. Binnen een week verzamelt ze 400 handtekeningen. en lijn 252 tot mei volgend jaar intact, maar snijden wel in lijn 73 en 74. - De snelheidscamera's worden of ficieel in gebruik genomen op de vijf invalswegen van Soest. - CDA'er drs. Koos Janssen, bur gemeester van Bunnik, wordt be noemd als nieuwe burgemeester - van Soest. Tijdens een bijzonde re raadsvergadering wordt hij of ficieel geïnstalleerd. - Ruud ten Kleij voert tijdens de jaarlijkse carnavalsoptocht actie voor het Liliane Fonds. De Plat- telandsgenotsknotsen winnen - De gemeente maakt bekend dat Soest een overschot van 5,8 mil joen gulden op de begroting heeft en daarmee 2,4 miljoen meer over heeft gehouden dan was verwacht. De politieke partijen GGS en D66 willen het over schot gebruiken voor een belas tingverlaging. - Els Stolwijk krijgt een koninklij ke onderscheiding van de burge meester en mag zich rekenen tot de leden van de Orde van Oran- je-Nassau. - Soest spant een kort geding aan tegen Aqua Indoor BV om het contract met de exploitant te ont binden. - De ruim 500 handtekeningen die tijdens de actie van mevrouw Wicart zijn opgehaald, brengen wethouder Pieter ten Hove niet op andere gedachten. De afslui ting van de spoorwegovergang blijft gehandhaafd. - De WD eist dat hét knelpunt van het Soester wegennet, de spoorwegovergang in Soest- Zuid, snel wordt opgelost. Uiter lijk in 2002 moet met de uitvoe ring worden begonnen. - Na verscheidene acties voor, en vooral tegen het kappen van de eeuwenoude linde naast de Oude Kerk wordt de boom dan toch geveld. - Het clubgebouw van scoutingve- reniging De Fakkeldraagsters aan de Den Blieklaan wordt in brand gestoken. - Wethouder Neks Blommers wil later in het jaar een debat opzet ten over de mogelijkheden om de belastingdruk voor Soesters te verlagen. - Gedeputeerde Staten besluiten minder diep te snijden in de Soester buslijnen en laten lijn 72 - Een vos eet 's nachts de helft van de loslopende de kippen, een den, ganzen en kalkoenen van Hennie Schoor op. - Acht Soesters ontvangen tijdens de jaarlijkse lintjesuitreiking een onderscheiding. Eén Soester wordt geridderd, zeven worden lid in de Orde van Oranje Nas sau. -Voetbalvereniging Hees houdt - De nieuwe regionale tv-zender is vanaf 7 juni ook in Soest te ont vangen. Gedeputeerde Staten besluiten 4,2 miljoen gulden sub sidie aan de regionale zender te verlenen in 2000 en hetzelfde be drag in 2001. - De massagesalon aan de Lange Brinkweg moet, als gevolg van de afschaffing van het bordeelver bod, worden gelegaliseerd. Het gemeentebestuur doet een po ging om te voorkomen dat de seksinrichting ook op zondag open gaat. - De bewoners van de 48 aanleun woningen bij het voormalig be jaardencentrum Molenschot (het asielzoekerscentrum) komen in actie tegen de plannen om dit gebouw aan de Albert Cuyplaan te slopen. - Er start een actie met een sport- bus die tijdens de zomerweken op verschillende dagen in diver se wijken sport- en spelmateriaal aan kinderen uitleent. - Het gemeentebestuur publiceert een lijst met risicovolle bedrijven in Soest, die het voorlopige resul taat is van de inventarisatie na de ramp in Enschede. - Onderwijswethouder Pieter ten Hove schrijft een brief naar de ouders vart de kinderen van de openbare scholen De Buut en De Klimop, waarin hij meldt dat het noodzakelijk is tenminste één van de scholen te sluiten. - Een aantal allochtone ouders uit Soest houdt eën oriënterend ge sprek met het gemeentebestuur over het "spreidingsbeleid", of wel de mate waarin allochtone leerlingen over de basisscholen in studie naar de hoofdwegenstruc tuur. - De eigenaresse van de te koop staande boerderij aan de Noor- derweg 12 spant een kort geding aan om de krakers uit de boerde rij te zetten. - De kunstgrasvelden van Mixed Hockey Club Soest worden afge keurd door de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond, die het veld gevaarlijk acht omdat de lij nen dieper liggen dan de speel- mat. - De Vogelopvang Soest krijgt een A-vergunning en mag nu ook be schermde vogels, zoals roofvo gels, opnemen. -De SWOS wil een onderzoek naar de wensen en behoeften van bejaarden in Soest. - De stichting 'Behoud de Eemval- lei' waarschuwt het College van B. W. van de gemeente Amersfoort niet te gaan bouwen in de Eemvallei. - Een negentiende-eeuwse boerde rij aan de Olijkeweg brandt door blikseminslag geheel af. - De Utrechtse rechtbank bepaalt dat de krakers van de boerderij binnen een maand moeten zijn vertrokken. - De kroegeigenaar die in mei een politieagent een nat pak had be- MIEUWEGRACHT 29 - T Amersf 3769 A Tel: 034 Fax 03<: EET-VILLA Soesterbergsestraat 122 Soest Tel. 035 - 601 27 06 an Weedestraat 5 761 CA Soest an Weedestraat 42-44 oest el: 035 - 601 81 09 Aan de Willaertstraat demonstreren ouders en leerlingen massaal tegen de plannen tot sluiting van d bare basisscholen in Soest. protesteren met spandoeken en affiches tegen de plannen tot slui ting van de drie openbare scho len. Het gemeentebestuur wil dat de bijzondere schoolbesturen na de sluiting meewerken aan het nieuwe '30/70-spreidingsbeleid' voor allochtone leerlingen. Twee weken later besluit het College WEGENS OMSTANDIGHEDEN GEEN activiteiten DEZE WEEK De activiteiten bij Kinderparadijs De Vrije Teugel worden tijdelijk ge stopt en de leiding op non-actief gesteld, na klachten van medewerksters over het gedrag van de leiding, met name directeur Leo van den Berg. zorgd, wordt veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk. -Wethouder Ten Hove (PvdA) treedt op medisch advies af. - Het bestuur van de Kinderpara dijs De Vrije Teugel wil in sep tember een onderzoek starten Met de sloop van het voormalig ziekenhuis Zonnegloren wordt een stuk geschiedenis afgesloten. Locoburgemeester Neks Blommers hangt de nieuwe burgemeester Koos Janssen (CDAde ambtsketen om. "Aan het werk was haar opdracht. een week lang feest wegens het 50-jarig bestaan van de club. - Zuster Werenfride van Mariën- burg ontvangt de gemeentepen ning uit handen van burgemees ter Janssen. - Ongeveer 1500 mensen wonen de dodenherdenking bij het mo nument aan de Inspecteur Schreuderlaan bij. - De verkoop van tweedehands spullen door scoutingvereniging de Fakkeldraagsters levert 2000 gulden op. - Burgemeester Janssen sluit café Het Hartje aan de Koninginnel- aan, nadat de eigenaar van het café een politieagent in een bui tenbad had gegooid. - Oud-raadslid Boerkoel schenkt Soest een bronzen beeld met de titel 'Evenwicht', dat wordt ge plaatst aan de Van Weedestraat op het hoekje van de Stadhou derslaan. - Vijfentwintig ruiters en amazones van manege Van Altena trekken in een stoet naar het gemeente huis om de aandacht te vestigen op de noodzakelijke uitbreiding van de rijbak aan de Bosstraat. - Voetbalvereniging WZ' 49 start met een voetbalschool die specia le trainingen aan getalenteerde jeugdspelers geeft. - SO Soest viert 'kampioensfeest' na de overwinning op FC Hilver sum en handhaving in de hoofd klasse van het (zondag)voetbal. - De gereformeerde kerkenraad besluit definitief de Julianakerk Soest worden verspreid, ouders maken zich zorgen. - De gemeente verlaagt de afval stoffenheffing naar aanleiding van de lagere reinigingskosten na de fusie van de reinigingsdiensten van Soest en Zeist. Tevens reser veert Soest 500.000 gulden voor extra lastenverlichting. - Tegen de 59-jarige Hagenaar die tijdens de jaarwisseling de moord pleegde in het Wapen van Soesterberg, wordt negen jaar celstraf geëist. - Soest wil de komende vier jaar 350 mille extra uitgeven voor nieuw beleid. - Er wordt een begin gemaakt met grootschalige vernieuwingen van de spoorlijn. - PvdA-er Kees Boerkoel over weegt zich beschikbaar te stellen voor het wethouderschap. - Woningbouwvereniging Acht- goed en G.W. van de Grift On roerend Goed B.V. ontwikkelen 74 eengezinswoningen in het nieuwbouwproject Boerenstreek. Ondanks de plotseling gestegen prijzen van 33 pitrus-woningen melden zich 730 mensen aan voor de huizen. -De plannen van burger Huart voor een betere doorstroming van het verkeer bij station Soest- Zuid worden door het College van B. W. meegenomen in de I naar klachten van medewerksters over het gedrag van de leiding, met name van de directeur, die zijn sleutels moet inleveren. - De SWOS-maaltijden worden duurder. - De inkomsten en uitgaven van de gemeente Soest blijken uit een begrotingsscan lager dan het ge middelde. - Soest protesteert bij het College van Beroep voor het bedrijfsle ven tegen de ingrijpende kortin gen op de provinciale financie ring van het Soester busplan. Het College wijst het verzoek van Soest af. - B. W. willen niet dat bloemis terij Van Oest zich in de voorma lige Retourette aan de Smitsweg vestigt. - Het PvdA-bestuur en de fractie krijgen de opvolging van Ten Hove niet rond. Oud-fractievoor zitter Kees Boerkoel blijkt toch niet beschikbaar. - Harry Witte,, fractieleider van Gemeentebelangen Groen Soest, wordt als kandidaat- wethouder voorgedragen. - Het College van B. W. stelt de gemeenteraad voor drie openba re scholen in Soest te sluiten. Behalve de Klimop en De Buut, wil de gemeente ook de Des- mond Tutuschool opheffen. - Honderden ouders en leerlingen van B. W. het beleidsvoorne men tot sluiting van de drie scho len weer in te slikken. - Harry Witte wordt benoemd tot nieuwe wethouder. De PvdA voelt zich aan de kant geschoven. -De Open Monumentendag op landgoed De Paltz verloopt suc cesvol. - Soest wil een nieuwe exploitant voor het zwembad aan de Dal- weg en wil onder geen voorwaar de het contract met de huidige exploitant, Aqua Indoor BV, dat per 31 juli 2001 afloopt, verlen gen. - De gemeente wil de zwemlessen alleen nog voor kinderen van ouders met een minimuminko men betalen. - De gemeente maant de bewoners van de laatste vijf woningen van Zonnegloren hun pand te verla ten. - Ex-wethouder Pieter ten Hove keert hersteld terug in de raad. - Kinderparadijs 'De Vrije Teugel' hervat de activiteiten. - De gemeente wil dat Soester jon geren in de vorm van een raad of panel inspraak krijgen in het be leid. - Het gemeentebestuur schrapt een passage over de openbare orde en veiligheid in de APV over de openingstijden op zondag, om de seksinrichting op de rustdag ge sloten te houden. - De discussieavond tussen de ge meente en de burgers over be stuurlijke vernieuwing in Soest, waarvan een 'open' relatie tussen de burgers en het bestuur een belangrijk punt is, verloopt stroef. Volgens de meeste politi ci is er op de huidige verhouding tussen de burgers en de gemeen te niets aan te merken. - De SWOS, Stichting Welzijn Ouderen Soest, vraagt het ge meentebestuur om meer geld 'voor de belangen van de Soester senioren'. De senioren eisen extra geld voor het VOS-project (Ver eenzaming Ouderen Soest) en voor drie ontmoetingscentra. -Het College adviseert de com missie Ouderenbeleid zichzelf op te heffen. B. W. vinden de werkwijze van de commissie ach terhaald en nodigen de leden uit de eer aan zichzelf te houden. - Jan Visser behaalt de eerste prijs met zijn Millenniumgedicht "To nen 2000". Het gedicht wordt uitgevoerd door negen koren. - GroenLinks/Progressief Soest en D66 sturen een brief naar de in specteur ruimtelijke ordening van VROM met het verzoek om zich te blijven verzetten tegen de bouwplannen op het terrein van het Soester Natuurbad. - De Van Weedestraat blijkt tijdens een controle in de Week van de Toegankelijkheid vaak nog on handig voor rolstoelers. - De PvdA wil dat het College van B. W. gaat zoeken naar een mogelijkheid om Soesters met een middeninkomen via een ge meentelijke lening van een ton te helpen bij de koop van een huis. - De landelijke politiedag trekt ook op het bureau in Soest veel be langstellenden. - Harry Witte wil de nep-zebra's in de winkelstraten niet vervangen voor echte oversteekplaatsen, omdat hij van mening is dat de onduidelijkheid van de "over- steeksuggesties" een gunstig ef fect heeft op de verkeersveilig heid. - Voor de tweede keer in twee jaar tijd vraagt een moeder uit Soest bij de Utrechtse kort-geding- rechter een straatverbod tegen haar verslaafde volwassen zoon. - De gemeente gaat soepel ak koord met de door B. W. ge presenteerde begroting. - De tweedeklassers van het Grift- land College halen met een inza- melactie dik 8 mille binnen voor de Derde Wereld. - Ook de leerlingen van het Baarnsch Lyceum zamelen geld in voor de arme landen. - De eerste editie van de Soester Bosmarathon kent een geslaagd verloop. - Robin Ammerlaan wordt Olym pisch kampioen in het dubbelspel tijdens de Paralympics. Hij ont vangt van de burgemeester een gemeentepenning en van de Ko ningin een koninklijke onder scheiding. - Soest plaatst een nieuwe, jonge linde in de Kerkebuurt. - De commissie Algemene Be stuurszaken discussieert met bur gemeester Janssen over de inzet overweegt een windmole: 'adopteren'. - Nieuwe inwoners van Soest gen zich af wat de gemeenttl oogt met de aanleg van al| 30km-zones. - De 'buitenlanders' Bob ma (Ermelo) en Bert J; (Bussum) winnen het St Dictee. Piet van Dijk eindij beste Soester voor de vijfdes op de derde plaats. 'Geest vader' en samensteller vani dictee, Ton Majoor, neemt) scheid. - Politiek Soest gaat schoorvt akkoord met een onderzoek een andere uitrukmethode de brandweer. - De gemeente heeft een n 'digitaal meldpunt' voor ii ners van Soest die klachten tl ben over hun woonomgevin; - Wethouder Harry Witte sluill project 'Ecokids' af met deuirj king van diploma's aan de ren die hebben deelgenomen! verklaart "trots" te zijn opb Ecokids. - Politiek Soest voelt weinig versterking van de banden het gewest Eemland, wordt samengewerkt met t Baarn en Amersfoort. Het west zou geen "democratische gitimatie" hebben en vooral "praatclub" zijn. - De Soester fotograaf Stefan An merlaan wint de Gouden Ara voor professionele fotografie, - Soest scoort matig op het van verkeersveiligheid, blijkt) het rapport van het Regi Orgaan Verkeersveiligheid. nternation Zuidergrs POYMANS PARTNERS SC Kerkstraat 85, Postbus 3200 - Telefoon 035 - 602 46 00 E Gallenkamp (t.o. winkelc Telefoon 03 Makelaars- en As Soesterberc Telefoon: 035 - Dorresteinweg 65 - S •Brasserie Soesterbergsestraat Telefoon 0 sterbergsi Telefoon 03: loodgieters- en verwarmings G.vandenPOL van Lenneplaan 69, S Wilhelm. ASSURAI La'anstraat 46, Soest Tel. (035) A MITSUBI5 Soest, Koningsweg 1 Amersfoort, Amsterdamse Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c - 3764 CP S Postbus 3204 - 3760 DE www.vdhengel.nl Foto: Aldo Alles adviseurs voor gewapend Nieuweweg 91a Soc Lange Brinkw Telefoon: 035 - 603 de Paralympics in het dubbelspel. van politiesurveillanten. - De adviescommissie Ouderenbe leid legt zich niet zomaar neer bij de plannen tot opheffing die het College van B. W. voor haar heeft bedacht, maar wil alleen weg als er iets beters voor terug komt. -De gemeente wil uitkeringsge rechtigden stimuleren meer aan scholing en vrijwilligerswerk te doen door hen hiervoor extra geld te geven. - De gemeentelijke werkgroep Be stuurlijke Vernieuwing doet het voorstel het recht van reactie in te voeren. Dit recht zou inwoners van Soest meer bij de gemeente politiek moeten betrekken. -Sinterklaas komt na 'mislukte ballonvaart' per oldtimer naar Soest. - Soest organiseert een symposium over windenergie voor alle ge meentelijke en provinciale bestu ren in de provincie Utrecht. Soest - De plannen van Stichting Bal; het Van Arkel-instituut en Lasenberg voor de vestiging een nieuw opvangcentrum op voormalige In de Ruimte-ter vallen politiek gesproken ii de aarde. - Marijke Kemp wint de Goud: d Oliebol 2000 van Groenlink Progressief Soest voor haar jare lange inzet voor het basisondt1 wijs. -Soest wil het schoolzwemm' handhaven in zijn huidige vort1 - De raadscommissie Ruimteli]u Ordening blijkt lankmoedig aanzien van wensen tot bebc"L wing van bewoners van Kit® Engendaal. - De Sportraad huldigt sporters i Soest die een bijzondere presl'< tie hebben geleverd. - Raadslid Nel Koster van Grotf links/Progressief Soest vertrel en wordt opgevolgd door Olf Duijm. Applikatiebedrijf - Si Hartweg 70 - 3762 S Beukenlaan 27

Soester Courant | 2000 | | pagina 12