VË^ERC Visser mm de Bruin Soest tekent contract voor Spoordal Achterhoedegevecht om Royal Pare kost gemeenteraad veel tijd De communicatie ovèr de communicatie werkt niet Nel Koster moet gemeenteraad gaan 'beë-mailen' uit donker Afrika Gemeen^ sluit convenant met 'Logiesveitrekkers' Soest Soest zet REMU onder druk ETARESSE/ [DSTER aamovereenkomst met Heilijgers ONDERDAG 28 DECEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 tief Medewerker Oppositie blijft mopperen over aantal kamers Gordelcontrole Ca Alternatief vor toeristenbelasting Gemeente wil goedkopere straatverlichting GroenLinks-raadslid krijgt laptop en knijpkat mee Oud en nieuw Fietser aangereden Bestuurder gepakt zonder rijbewijs Voor service moet u bij ons zijn rijwielspecia Wij wensen u voor 2001 veel geluk, gezondheid en fiefsplezier! Mn i technische handels- i aantal buitenlandse lenelux en Duitsland, 'tentatieve, enthousiaste Duitse taal wisselende, uitdagende tsfeer. GB.V. )0,3760 AM Soest Au J&È' Burgemeester Koos Janssen heeft vrijdagmorgen - daags na de ge meenteraadsvergadering waarin de raad zijn goedkeuring uitsprak het contract getekend met Heilij gers Projectontwikkeling uit Amersfoort voor de ontwikkeling van het gebied Spoordal. Namens Heilijgers tekende de directeur, mr. J. De korte plechtigheid in de kleine trouwzaal vormde de voorlopige afslui ting van het "voortraject", waarin Soest een partner moest kiezen om de nieuw ste woningbouwlocatie van Soest te rea liseren. Heilijgers kreeg daarbij uit een vijftal gegadigden de voorkeur. "We hebben een goeie start gemaakt, maar er is nog een lange weg te gaan," aldus Janssen. De burgemeester stelde met genoegen vast dat de gemeenteraad de avond daarvoor unaniem akkoord was gegaan met de "deal" - zelfs zonder enige dis cussie - zodat het aangaan van de over eenkomst met Heilijgers uiteindelijk slechts een hamerstuk was gebleken. Volgens Janssen was dat een unicum in het "politieke klimaat van Soest". De burgemeester liet weten alle vertrouwen te hebben in de Amersfoortse ontwik kelaar. Hij noemde in dat verband de positieve ervaringen die Soest met Hei lijgers heeft opgedaan o.a. tijdens de bouw van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het moet er nu van gaan komen, vond ook wethouder Bart Krol, die met de V.l.n.r. wethouder Krol, Heilijgers-di- recteur Vaags en burgemeester Janssen bij de ondertekening van de raamover eenkomst. Foto: Herman van Dam ambtelijke werkgroep de kar tot dusver heeft getrokken en vanwege de feeste lijke aard van de bijeenkomst op gebak trakteerde. Mr. Vaags benadrukte dat Heilijgers zich - na een poosje niet ac tief te zijn geweest in Soest - maximaal had ingezet om het miljoenenproject in de wacht te slepen en hij zwaaide Krol en diens medewerkers alle lof toe voor de "voorbeeldige" samenwerking. De gesprekken met de huidige grondeige naars in het plangebied zijn inmiddels van start gegaan. "We moeten nu zien hoe we de trein verder gaan laten lo pen," aldus Vaags. »te team versterken met een op fulltime basis, ben ondersteuning van de en, het opmaken van respondentie, telefoon- ij belangrijke taken. flexibel, daarnaast initia le dienstverlening is een Croep. Een MBO/MEAO/ en en Windows zijn en wil je werken binnen dsvoorwaarden, richt dan n tien dagen aan: •CadeiJa (Personeel af. der Bom (Assistent 'ww.schoeman.nl. In de laatste vergadering van het jaar heeft de Soester gemeenteraad vorige week veel tijd verspild aan een achterhoedegevecht over het aantal kamers dat het Royal Parc- hotel in Soestduinen mag bijbou wen. Inzet van de discussie was de bewering van het D66-raadslid Wim Roest, dat wethouder Bart Krol nooit het aantal van 36 heeft genoemd, waarvoor inmiddels een bouwvergunning is verstrekt, maar slechts 20. In de commissievergadering van een week eerder had Roest zich daarover ook al buitengewoon opgewonden, maar dat had niet het beoogde effect gesorteerd. In de raadsvergadering deed de D66-er het daarom nog eens dunne tjes over en verweet hij Krol dat deze hem had "misleid". De discussie vorm de het staartje van de geruchtmakende "Zonneglorendeal", waartegen D66 zich - samen met GroenLinks en Ge meentebelangen Groen Soest (zonder Harry Witte die inmiddels wethouder is geworden) - zo niet met hand en tand, dan toch in woord en gebaar verzet. De kwestie kwam aan de orde bij de bespreking van het aangepaste bestem mingsplan voor het gebied van het voor malige Soester natuurbad. De kaarten daarvoor zijn al maanden geleden defi nitief geschud, maar Roest weet van geen ophouden en hield de raad voor dat het oude bestemmingsplan slechts ruimte bood voor 80 hotelkamers. Dat daar nog eens 36 kamers bijkomen is Roest en andere een gruwel en hij voor spelde dat het daardoor wel eens veel drukker kon worden bij aan- en afrij dend autoverkeer aan de Van Weerden Poelmanweg, ook al omdat de project ontwikkelaar binnenkort wel zal gaan beginnen met de (ook al lang in kannen en kruiken) toegestane bouw van 96 "permanent te bewonen appartemen ten" (recreatiewoningen) op hetzelfde terrein. Roest verweet Krol dat hij in de pers had gesproken over twintig extra ka mers, en nu dat er 36 blijken te zijn voelde hij zich bekocht, omdat de raad volgens hem niet de mogelijkheid had gekregen om daar zijn zegje over te doen. Krol betwistte dat en rekende Roest nog maar eens voor dat het - Zonneglorendeal of niet - weinig uit maakt hoeveel kamers er zijn. Het nieu we bestemmingsplan bindt het hotel aan een aantal van 10.500 vierkante meters, en dat had Roest volgens Krol ook kun nen weten. "Ik heb daar expliciet op gewezen. En of er nou vergaderd wordt of gelogeerd, dat maakt ons niets uit," aldus de wethouder, die zich de verwij ten van Roest niet zomaar liet aanleu nen. Kleedhokjes Volgens Roest maakt het hotel gemaks halve gebruik van de extra meters die in het oorspronkelijke plan bedoeld waren voor de bouw van kleedhokjes bij het - destijds nog - afgesproken nieuwe bui tenbad, waartoe de projectontwikkelaar zich bij de aankoop van het Natuurbad had verplicht. Dat bad komt er nu de finitief niet, omdat de projectontwikke laar die verplichting voor een miljoen heeft afgekocht. Roest kreeg steun van Bert van 't Holt (GGS), die eerst al een aantal rituele nostalgische verzuchtingen over het Natuurbad had geslaakt, en van Nel Koster (GroenLinks-PS). Zij sloten zich aan bij het bezwaar van de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening. Dat is door het College inmiddels ook afgewe zen. Ook het GPV/RPF/SGP-raadslid Wiebe Meilof, die de commissieverga dering had gemist, mengde zich nog in de discussie over de gang van zaken, maar verzette zich verder niet tegen de uitkomst. Bij de stemming wilden de oppositiefracties op het gewraakte on derdeel tegenstemmen, maar daar kre gen ze van burgemeester Koos Janssen de kans niet voor. "Daar voorziet het voorstel niet in. U moet het hele be stemmingsplan accepteren, of niet." Na het bestemmingsplan Landelijk Ge bied, waar de raad minstens een uur aan kwijt was, gingen de raadsleden ook nog even uitgebreid zitten voor het plan Klein Engendaal. Ook daarover was de week daarvoor uitgebreid gediscussieerd in commissieverband, en veel nieuws leverde het debat dan ook niet op, be halve dan dat het College aanzienlijk minder toegeeflijk bleek te willen zijn dan de commissie de week ervoor. In navolging daarvan sprak de raad zich nu toch maar uit tegen de bouw van vijf villa's in het resterende bosgebiedje bij de Houtsnip, tussen de Bosstraat en de Koningsweg, en werd het "legaliseren" van een garage die oorspronkelijk een carport was weer enigszins aan banden gelegd. Ook zal de gemeente het oog houden op de jeugdherberg, zodat de buurt gevrijwaard blijft van de gevrees de extra verkeersoverlast als gevolg van de omvorming naar een "low-budget- hotel". Wel wordt er op het terrein van Van Oest woningbouw toegestaan, maar dan wel "grondgebonden". AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SlIZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Aan de Vredehofstraat is vorige week donderdag een gordelcontrole gehou den. In totaal weiden daarbij 's ochtends 95 voertuigen gecontroleerd. Zeven be stuurders kregen een bekeuring. IAKELAAR/TAXATEUR 0. G. Uwi* Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Int'erésse iri een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 ■3" 7 6 5 - A B Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 0 3. 5, 6 0.3 7 4 9 1 Het College van B. en W. h,ft j,e. sloten de gemeenteraad voor stej. len een convenant te sluiten rL Stichting Logiesverstrekkers SKst waarin alle (13) Soester kampè^ en hotelaccommodaties samenw^ ken. De stichting heeft een altern; de gemeente moeten laten vloeien, dus dat bedrag wordt bijna gehaald. In 2001 leveren de ondernemers overigens vrij willig al 10.000 gulden. Ze verlangden - als tegenprestatie - wel invloed op de besteding van het geld. De gemeente raad staat daar zeker niet afwijzend te- ■xvii» v»v auviiiiiic llvvll VVII dllCI lid tief aangedragen voor de toeristen^ Senover' ook al vanwege de kostenbe- k i V. p. sparingen, maar wil wel de baas blijven belasting en dat heeft de sympathie ^er b;steding. van het gemeentebestuur. Aanvankelijk gingen er in de politiek eerder dit jaar (weer eensstemmen op om ook in Soest toeristenbelasting in te voeren. Met de verschillende accommo daties, die door het jaar heen best wat bezoekers trekken, beschouwt Soest zichzelf al weer een beetje als een toe ristische trekpleister, lijkt het. De onder nemers voelen weinig voor de invoering van deze "heffing" en hebben als alter natief voorgesteld dat ze zelf (gezamen lijk) een fonds vormen waaruit de voor het toerisme noodzakelijk geachte voor zieningen betaald kunnen worden. De stichting heeft vanaf 2002 een jaar lijks bedrag van 66.000 gulden beschik baar. De gemeentelijke toeristenbelas ting had ca. 75.000 gulden in de kas van \en W. zijn vorige week akkoord ge- 5\n met het concept-convenant; alleen d®insnede over de besteding van het 8e% enigszins gewijzigd, omdat vol- gens^urgemeester Janssen alleen de gemet,]-eraacj <je bevoegdheid heeft om over bWtten te beschikken. Het geld hoeft niTper Se alleen ten goede te ko men aantoeristenvoorzieningen. "De opbrengsten de hondenbelasting, om een vergeli)kaar voorbeeld te noemen, is ook niet vciusjef bedoeld voor de hondenvoorzvningen," aldus Janssen. De constructièwaarbij gemeente en ondernemers vKeen dergelijk conve nant samenwerke\is volgens ingewijden vrijwel uniek in hMand. Alleen in het Zeeuwse Borssele Vstaat een soortge lijk samenwerkingswband. De gemeenteraad is vorige week in meerderheid akkoord gegaan met de nieuwe communicatienota, die de afdeling Voorlichting onder druk van communicatiewethouder Bart Krol dit najaar heeft gebaard. Dat ging echter - opnieuw - niet zonder opmerkelijk vertoon van gebrék aan communicatie in de raad zelf. De politiek zit een beetje in haar maag met het stuk, waarvan de kwaliteit (vooral in eerdere versies) op z'n zachtst gezegd weinig overtuigend bleek. Er waren twee commissievergaderingen nodig om er nog iets fatsoenlijks van te breien. De nota bevat allerlei goede maar nogal vage voornemens, met o.a. een boel modieus jargon over de "nieu we media", en regelt vooral de interne balans tussen centrale en decentrale voorlichting, aan de pers en aan het publiek. Niet iedere fractie is er echt gelukkig mee, en dat gold vorige week vooral voor PvdA-fractievoorzitter Wil Stekelenburg. De raad had met een "klankbordgroep" zélf meegedacht over vorm en inhoud van de nota, maar daar had de PvdA toevallig niet in gezeten. En vervolgens had Stekelenburg ook nooit meer wat uit de klankbordgroep vernomen, zelfs geen ordentelijk ver slagje van de besprekingen. Aan de communicatie aan de raad man- De gemeente Soest dreigt het contract met stroomleverancier REMU per 1 januari 2002 op te zeggen als het bedrijf niet snel over de brug komt met een nieu we (voordeliger) overeenkomst voor de elektriciteitsvoorziening van de straatverlichting. De be sprekingen hebben tot dusver geen resultaat opgeleverd. Dat komt, ook volgens de gemeen te, door de gecompliceerdheid van de materie. De REMU opereert te genwoordig in een "geliberaliseerde" energiemarkt en de gemeente kan dus in principe ook een andere leve rancier in de arm nemen. Sinds het voorjaar werkt Soest samen met de gemeenten Leusden en Maarssen in de Stichting Dienstverlening Ener gievoorziening. Leusden overweegt ook het contract met de REMU op te zeggen, Maarssen heeft daartoe zelfs al besloten. Ook Soest gaat dat nu doen, nog voor het einde van het jaar. Het huidige contract loopt tot 1 januari 2002 en heeft een opzegter mijn van een jaar. De bedoeling van dit alles is het realiseren van een door de gemeenteraad gewenste kostenbe sparing op de openbare straatverlich ting van 100.000 gulden. In de brief aan REMU-Lumineus staat dat het bedrijf een nieuwe of ferte mag doen. Daarin wil Soest dan wel apart genoemd zien wat de kos ten zijn van de energielevering, het energietransport, het leasen van mas ten en armaturen, het onderhoud en de "remplace". En ten slotte kondigt de gemeente alvast aan dat de nieu we Energiewet en "het proces van liberalisering" aanleiding is om te overwegen het bovengrondse deel van de openbare verlichting voortaan in eigen beheer te nemen. Het was al ver na elf uur, afgelopen donderdag, toen de gemeenteraad van Soest dan toch eindelijk klaar was met de gewone beraadslagingen en overging tot wat er nog resteerde van "de orde van de dag": het af scheid van Nel Koster, raadslid van GroenLinks-Progressief Soest. Het moet gezegd: het laatste agenda punt werd in elk geval niet afgeraf feld, noch als hamerstuk afgedaan. Koster, die al tijdens de vergadering in de bloemetjes zat en nog duchtig haar mondje roerde over allerlei onderwer pen, werd eerst uitgeluid door de nes tor van de raad, WD-fractievoorzitter Bert Krijger. Hij liet weten slapeloze nachten te hebben gehad om een pas send afscheidsgeschenk te bedenken, omdat hij in dit geval weinig heil ver wachtte van de kast met stropdassen, manchetknopen en sokken met het ge meentewapen van Soest, om nog maar te zwijgen van T-shirts met het inmid dels in ongenade gevallen en afgeschafte gemeentelogo "Soest Natuurlijk"... Hij was er ten slotte in geslaagd een bos bloemen te kopen met allerlei kleurtjes (vanwege de veelkleurigheid der Soes ter samenleving) en bood Koster -die de stem van haar hart volgt en in Zam bia medisch ontwikkelingswerk gaat doen - een speciale zaklantaarn (een moderne versie van de "knijpkat") aan om in "donker Afrika" haar pad te ver lichten. E-mailen Burgemeester Janssen zwaaide haar lof toe voor haar sociale betrokkenheid en voor de balans tussen ratio en emotie, die ze altijd had weten te bewaren. Hij stelde vast dat haar nieuwe werkkring de vervulling van een jeugddroom was en bedankte haar voor de inzet gedu rende een flink aantal jaren in en om de Soester gemeentepolitiek. Als cadeau ("heel ongebruikelijk") bood hij haar een moderne laptop-computer aan, op twee voorwaarden: (1) dat ze de raad vanuit Zambia regelmatig per e-mail op de hoogte zou houden van haar weder varen daar, en (2) dat ze het apparaat daar zou achterlaten als ze weer weg zou gaan, zodat de mensen in Zambia er mogelijk ook nog profijt van zouden hebben. Koster, blij verrast, beloofde dat graag. Ans Mann, fractievoorzitter van Groen Links-Progressief Soest, bewonderde haar besluit om een verantwoordelijke, vaste baan in het Eemland-ziekenhuis te verruilen voor een werkkring in Zam bia, om daar de strijd aan te binden met plagen als aids, malaria, ondervoeding en onwetendheid. Mann - die erop wees dat Zambia niet zomaar "een landje" is, maar twintig maal groter dan Nederland - was op zoek gegaan naar de wortels van Kosters bewogenheid en had die gevonden in het werk van de Duits-Amerikaanse theologe Dorothee Sölle over "mystiek en verzet". Nooit was de weg naar spiritualiteit be langrijker dan in deze tijd van voortwoe kerend, geestloos materialisme, aldus Mann, die o.a. lijnen trok naar de En gelse missionaris/ontdekkingsreiziger David Livingstone, die in dat deel van Afrika ook licht in de duisternis en be tere levensomstandigheden wilde bren gen. Volgens Ans Mann stond het vast dat ook Kosters opvolgster, Olga Duijm (van wie de geloofsbrieven aan het be gin van de raadsvergadering al waren goedgekeurd), min of meer uit hetzelf de hout gesneden was: "een grote be trokkenheid en een niet te temmen drijfveer om zwakkeren te helpen en proberen uitzicht te geven op een beter leven". "Het ga je goed," wenste ze haar ten slotte toe. Na afloop kreeg Koster nog heel wat handen te drukken en wangen te zoenen. 'Dwangneurose' Nel Koster zelf toonde zich beduusd en overdonderd door het afscheid en de geschenken. Met gepaste zelfspot noemde ze haar belangstelling voor het ontwikkelingswerk een vorm van Burgemeester Janssen overhandigt Nel Koster de "laptop", waarmee ze vanuit Afrika verbinding kan houden met het thuisfront. "dwangneurose". Meer serieus legde ze uit dat ze nu gehoor gaf aan een gevoel dat met het klimmen der jaren was toe genomen:" Wij zijn hier hartstikke rijk, daar zijn ze straatarm" en dat ze daar om bewust besloten had de westerse welvaart een tijdje achter zich te laten. Ze had een leuke tijd in de raad gehad, vooral in de periode dat ze - als opvolg ster van Leidje Tomassen - een poosje als "bijzit" van Jan Visser had gefunc tioneerd, maar vond het raadswerk ei genlijk niet te combineren met een ge wone baan. Het tussentijds stoppen was volgens haar trouwens ook voor ande re raadsleden wel aan te bevelen, al noemde ze daarbij geen namen. Dat tussentijds opstappen - ze is inmiddels het zevende raadslid dat de raad verlaat zonder dat er verkiezingen zijn geweest - kenschetste ze als een soort "publieks- wissel". "Leuk hoor - je krijgt alle aan dacht..." Haar werk in Zambia brengt overigens met zich mee dat ze zich daar van elke politieke activiteit moet ont houden. "Maar de gemiddelde leeftijd is daar inmiddels gedaald van 50 naar 40 jaar, en de mensen hebben er echt een duwtje in de rug nodig. En dat is toch eigenlijk óók een beetje politiek..." i keerde dus volgens haar wel h\ een en ander. "Dan had je d'r maar bijvoeten zijn," reageerden de andere fractis met zoveel woorden, en ze vonden daySte- kelenburg niet moest zeuren. Hei nam Stekelenburg de lust om nog oj nota zelf in te gaan, ook al omdat rest van de raad - uitgezonderd An Mann (GroenLinks) - intussen wel met 1 het stuk kon leven ("maar wél jammer van de taalfouten," constateerde CDA- ster Margreet van Roomen). Papperig Volgens Ans Mann was er geen enkele reden om de talrijke fouten in het stuk te bagatelliseren, maar haar fundamen tele kritiek gold vooral de keuze voor de "decentrale" voorlichting, waarbij zo'n beetje iedereen in het gemeentehuis over alles mag meepraten naar de pers en het publiek. "Dat lijkt heel democra tisch, maar het is heel papperig," aldus Mann, die overigens vaststelde dat deze kwestie in het gemeentehuis heel gevoe lig ligt. Wiebe Meilof (GPV/RPF/ SGP) vond dat nóu helemaal niks voor iemand van GroenLinks, dat volgens hem toch voorstander zou moeten zijn van "directe lijnen". Maar volgens Mann moet de gemeentevoorlichter, ondanks de slechte ervaringen iri hét verleden, de regie houden, de gewens te informatie vergaren en aangeven wie het "verhaal" naar buiten brengt. Ze vond ook dat de raad de kritiek van Ste kelenburg serieus moest nemen. Uit de andere fracties klonk ook weinig tevredenheid met de nota als zodanig, maar volgens wethouder Bart Krol doet het gemeentebestuur echt z'n best voor de communicatie. Hij wees de kritiek van GroenLinks van de hand en zette kordaat een punt achter de discussie met de uiterst communicatieve opmer king: "Hoe langer we erover praten, hoe meer de glans ervan afgaat..." We schrijven het jaar 2030 en tellen 18 miljoen mensen in ons land. Hannes H. is de laatste gereformeerde protestant in het stadje S. in het midden des iands. Jarenlang was hij de belangrijkste han delaar in vuurwerk geweest. Van de ene op de andere dag is zijn hele voorraad gillende keukenmeiden, vuurpijlen, strikers en rotjes door de politie in be slag genomen. De staat sloot zijn winkel "Het bran dende braambos" en de rechter veroor deelde hem tot een taakstraf op de ba sisscholen in zijn gemeente. Daar moest hij de jeugd vertellen hoe gevaarlijk, hinderlijk, milieuvervuilend, geldver slindend en a-creatief vuurwerk is, hoe corrupt de handel in dat spul. Naast Hannes H. woont Cobus C., voor malig vrijwilliger bij de gewestelijke brandweer en de laatste hervormde pro testant in zijn gemeente. Hij kreeg van het stadsbestuur een gouden af vloeiingsregeling aangeboden en richt te een eigen adviesbureau op: "De Zondvloed", op het gebied van brand preventie. Beide middenstanders zijn water en vuur. Ze hebben nog een poosje samen gekerkt, maar praten al tijden niet meer met elkaar. Dan breek op kerstavond brand uit in de leegstaande kerk mid den in de stad. Hannes en Cobus zijn opgetogen, vliegen de deur uit en dan sen hand in hand om het monumentale gebouw dat brandt als een fakkel. Hannes is verrukt om de helse vlam men die de kerstnacht in lichtelaaie zet ten, alsof het een ouderwets vuurwerk betreft op Koninginnedag, toen Neder land nog een koninkrijk was. Cobus is gefascineerd door de hypermoderne sprinklerinstallatie die automatisch be gint te werken als een sneeuwbui, waar door de brand binnen een half uur is gedoofd zonder dat er een brandweer man aan te pas komt. Hannes en Cobus spreiden hun handen eerbiedig ten hemel, zingen oude liede- rfet en vallen elkaar huilend in de ar men. Alle belemmeringen en tegenstel lingen uit het verleden zijn verdwenen in e^i verblindend licht. Plechtig belo ven Jthannes en Jacobus (hun nieuwe doopnamen) elkaar over drie dagen online \>en nieuwe kerkrichting, "De Vuurzee", te stichten. Een zaligmaken de geloofsgemeenschap in eeuwigdu rende digitale aanbidding voor de Hei lige Compilter: WWW puntrifattheüs 18 vers 20 punt Donderdagmiddag is een 39-jarige in woner van Amersfoort gewond geraakt, toen hij met zijn fiets in botsing kwam met een auto. De auto wilde rechts af slaan op de kruising van de Soesterberg- sestraat met De Beaufortlaan en ver leende geen voorrang aan de Amers- foorter, die rechtdoor wilde fietsen. Een aanrijding was het gevolg. De fietser liep daarbij hoofd- en beenletsel op. Over de ernst van zijn verwondingen is niets bekend. Gisteravond is een 27-jarige automobi list uit Utrecht aangehouden, die niet in het bezit van een rijbewijs bleek te zijn. Agenten zagen de man zonder verlich ting wegrijden op de Steenhoffstraat. Bij de controle kon de bestuurder zich niet identificeren en vervolgens bleek dat hij al meerdere malen veroordeeld was. De Utrechter is op het politiebureau vast gehouden. NL. SOEST Eigen technische dienst met 24- mr service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57

Soester Courant | 2000 | | pagina 3