Buurt is niet blij met vergunning voor serre achter café Sport 2000: jaar van de caravanbranden WT WOENSDAG 3 JANUARI 2001 Informatiedag over KBO-reizen in 2001 'De Drie Eikén' Warme maaltijd Thomasvaer Pieternel Frysk Nijjier Nieuwjaarsconcert Gooise Operette Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'Nassau Hulpverlenin^J PAGINA 10 Kerkdiensten ^ledisch^jiensj Rustige jaarwisseling in Soesterberg Nieuwjaarsloop tische leiding. )ling-down. nax. 10 pers.). jsverband. linen. er. Bid doe je bij: 5TDIJK v Soest 013814 amekrant 2,- voor /oor jJWtafcWÖ MoerMens Bouwbedrijf BV Aanstaande dinsdag 9 januari houdt de KBO (Katholieke Bond van Ouderen) het jaarlijkse informatie-uurtje in de |grote zaal van dienstencentrum "De Klarinet", Klarinet 39 in Soest. De bij enkomst begint om 10.00 uur. Op deze 1 infomorgen liggen de inschrijfformulie ren voor de KBO-reizen in 2001 klaar. Aangezien de belangstelling groot is, (vordt iedereen geadviseerd aanwezig te zijn. Mevrouw R. Korte-Tieland geeft |pe aanwezigen alle benodigde informa- over de seniorenreizen en beant woordt vanzelfsprekend alle vragen. Het aarprogramma van KBO-reizen omvat ©.a. 9 dagtours, een 8-daagse bootreis |n een 8-daagse busreis naar het Thü- nger Woud. Wegens enorm succes or ganiseert de KBO ook nog één keer een 9-daagse excursie naar Oostenrijk, ui teraard met een ander programma. Ver- Öer heeft de KBO in september nog een Vis van 5 dagen naar de Belgische kust fa petto. Soesterberg roor belangstellenden uit Soesterberg 'ordt op dinsdag 9 januari een informa- :middag georganiseerd in dienstencen- 'De Drie Eiken". De middag be- it om 14.30 uur en wordt eveneens jrzorgd door mevrouw Korte-Tieland. Deze informatie-uurtjes zijn voor ieder een gratis toegankelijk en familieleden en vrienden zijn ook welkom. Hetzelf de geldt voor niet-leden. Informatie over alle KBO-reizen is verkrijgbaar bij mevrouw Korte-Tieland, Joh. Poststraat 30, tel. 035-6013960. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op dinsdag 9 januari wordt door vrij willigers van dienstencentrum De Drie Eiken een warme maaltijd bereid. Het menu ziet er als volgt uit: kippensoep, nasi goreng speciaal en ijs toe. Belang stellenden kunnen zich opgeven tot 8 januari 12.00 uur, tel. 0346-351402. De kosten voor de warme maaltijd bedra gen 7,50 per persoon. Concert Op zondag 14 januari om 14.00 uur geeft het ensemble "Klezier" een con cert met medewerking van Piet en Jen ny Creutzberg, Hans Tesser en Riet Lensink. Zij zullen Ierse volksmuziek ten gehore brengen. Muziekliefhebbers kunnen tijdens deze middag genieten van een lekker kopje thee met cake of taart en een heerlijke sandwich. Het zondagmiddagconcert kost 3,- per persoon en opgeven hiervoor kan tot 12 januari 12.00 uur. ivoor niet-klanten aal kijkcomfort opleveren, ïk Verkerk. Daarom zijn ze ant zijn, graag van dienst, te bril op uw neus of in de rtabel kunt zien? Kom dan e bril naar Optiek Verkerk, iet probleem opsporen en iervice van Optiek Verkerk. Piet de Jong (Thomasvaer) en Wilma Kersten (Pieternel) hebben er lol in. Sinds eind november studeren ze de teksten in voor de jaarlijkse opvoering van 'Thomasvaer en Pieternel'. Het il lustere duo zal op een ludieke wijze de litieke bestuurders een spiegel voor- louden van hun dagelijks handelen. De ksten zijn geschreven door Anneke 'leij. De rol van Thomasvaer zou in eer ste instantie door Roel de Waard wor den vertolkt. Door omstandigheden heeft hij die rol aan de voorzitter van toneelgroep Utile Dulci moeten overla ten. Volgens Kersten is het instuderen van de in totaal anderhalf uur durende tekst, niet geheel uit het hoofd te leren. "Het namelijk niet zo dat eind november hele tekst al kant en klaar is. Tijdens t instuderen veranderen er zaken en noeten teksten worden aangevuld of bijgesteld. De teksten zijn op rijm, dat Elk jaar is er voor Friezen en voor een ieder die Friesland een warm hart toe draagt gelegenheid elkaar voor het ko mende jaar het beste te wensen. Dat gebeurt in Zeist op zaterdag 6 januari 2001. Na het uitwisselen van de nieuw jaarswensen zal er een optreden worden verzorgd door Tine Teitsma. Zij speelt "Nei it Park" van Hylkje Goïnga. Het geheel vindt plaats in de zaal van de Bergwegkerk aan de Bergweg 92 B in Zeist. Aanvang 20.30 uur; toegang vrij. maakt het extra moeilijk. Stel dat je wat vergeet, dan rijmt het allemaal niet meer. Tijdens een toneelvoorstelling zorgt de souffleur dat alles goed gaat. Wij hebben gewoon een papier met onze tekst in de hand." De traditionele opvoering levert ook dit jaar veel politieke perikelen op. Met name de gemeentepolitiek wordt op de korrel genomen. Niet alleen het wel en wee in Soesterberg komt ter sprake, ook Soest krijgt de nodige aandacht. "Het publiek reageert heel enthousiast," zegt Kersten. "Ook dit jaar zijn het college en de gemeenteraad uitgenodigd. Veel mensen zien het ook als een soort nieuwjaarsreceptie en een gelegenheid om elkaar een goed jaar toe te wensen." Soesters en Soesterbergers die de op voering eens willen meemaken kunnen daarvoor donderdagavond 4 januari te recht in het Dorpshuis. Om acht uur. Na de succesvolle productie van "Der Zigeunerbaron", afgelopen oktober in theater 't Spant gebracht, bereidt de Gooise Operette zich weer voor op nieuwe uitdagingen. Op vrijdag 12 ja nuari 2001 staan de leden klaar voor een Nieuwjaarsconcert in Schouwburg Gooiland in Hilversum. In een vrolijk decor neemt de Gooise Operette het publiek mee op een reis door operette- land.' Men hoort en ziet fragmenten uit o.a. "Der Zigeunerbaron", "Zar ünd Zimmermann", "Die Glocken von Cor- neville", "lm Weissen Rössl", "Die Csardasfiirstin" en "The Mikado". De muzikale leiding is in handen van diri gent Hans C. Janssen en voor de regie tekent Martin Pleyte. Mocht men "Der Zigeunerbaron" ge mist hebben, kom dan naar Schouwburg Gooiland in Hilversum voor een her nieuwde of nieuwe kennismaking met de Gooise Operette. Het concert begint om 20.00 uur. Entree: f 15,00. De plaatsen zijn niet op stoelnummer gere serveerd. Kaarten voor dit Nieuwjaarsconcert zijn te bestellen via het secretariaat, tel. 035- 5258010, of voor aanvang van het con cert bij Schouwburg Gooiland. PLESMAN RESIDENCE 0 12 nieuwbouw apparlemerdein parkeergarage z -N 030-6917577 0346 - 56 27 44 www. mbo. ni Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 6 januari en zondag 7 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 de Heybergh Zaterdag 19.00 themagroep; cantores Zondag 10.30 pr. Van Hooijdonk; he renkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. W.F. Kruis, Veenendaal STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide geen opgave WORLD OUTREACH CHURCH Stemerdingweg3 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R. v.d. Wijgerd (Den Dolder) Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Eüe, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarm nummer: 1.1.2. Soesterberg heeft een rustige jaarwisse ling doorgemaakt. Volgens de politie waren er niet meer dan de gewoonlijke huis-tuin-en-keukenbrandjes, meestal veroorzaakt door jongeren met vuur werk. In tegenstelling tot de millen niumwisseling toen er geluiden binnen kwamen dat de leegstaande kerk De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan in brand zou worden gestoken, heeft de politie geen extra mensen ingezet. "Er was een normale controle, de surveillan ten reden goed zichtbaar door het dorp. De Carolusschool was al afgebroken, dus dat leverde geen verhoogd risico op," zegt een woordvoerder. In de regio zelf is het wel druk geweest. Soesterberg leverde geen bijzonderheden op. Aanstaande zondag organiseert de Utrechtse atletiekvereniging Hermes een trimloop in het Panbos in Bosch en Duin. Deelnemers kunnen kiezen wel ke afstand - tussen 3 en 21 km - zij willen lopen. Eén ronde is precies 3 km lang en leidt de lopers langs fraaie, ver harde en autovrije bospaden. Het par koers is bereikbaar via de Oude Amers- foortseweg, vlakbij golfclub De Pan. Er is echter beperkte ldeedgelegenheid en toiletruimte. De trimloop start om 12.00 uur en het startbewijs dient tevens als lootje, waarmee verschillende prijzen gewonnen kunnen worden. Informatie: Mei Rijsdijk, tel. 030-2442149. Bewoners van de Veldmaarschalk Montgomeryweg zijn het niet eens met het plan van het College van B. en W. om aan café Sport vergunning verlenen voor de bouw van een serre achter het pand. De bewoners ijn bang dat de serre gebruikt ordt als partyruimte en vrezen •verlast. Het college wil echter ooruitlopen op het bestemmings- >lan en een artikel 19 procedure itarten. Voor de bewoners is die rocedure een wassen neus, omdat e serre er grotendeels al staat. 'e huidige eigenaar van het café, een iwoner van Utrecht, heeft in augustus n bouwplan ingediend voor het veran- leren van het terras in een serre. Om- onenden vinden dat rijkelijk laat om- lat de serre grotendeels klaar is en zelfs igericht. „Iedereen weet dat je eerst een vergunning moet aanvragen voordat je een serre gaat bouwen. Als het col lege dan achteraf toch toestemming geeft, dan heeft dat vergunningenstelsel weinig zin." Volgens de bewoners meet het college in Soesterberg met een an dere maat. Zij signaleren dat bedrijven eerst uitbreiden en achteraf een vergun ning aanvragen. In dat opzicht hebben zij weinig vertrouwen meer in de verant- oordelijke wethouder Krol). let café ligt volgens het college binnen de grenzen van het bestemmingsplan soesterberg-Noord (bedrijventerrein). 3et heeft als bestemming 'woondoelein- den' waarbij horeca is toegestaan. Vol- 'ens het college moet de serre worden jezien als een aangebouwd bijgebouw net een oppervlakte van bijna 64 vier- cante meter. Volgens het beleid van Soest is de serre toegestaan mits het bij dit ene bijgebouw blijft. De werkelijk- ïeid is dat in totaal 175 vierkante me ier aan bijgebouwen op het terrein itaan. Het college wil nu dat deze bij gebouwen worden gesloopt. Ook moe- en er drie extra parkeerplaatsen komen :odat het totale aantal op negen komt :n bewoners geen overlast ondervinden van geparkeerde auto's. Een groot aantal bewoners is verbolgen over dit collegeadvies aan de gemeen teraad. Ze zijn van plan een handteke ningenactie te houden en bezwaren in te dienen in de periode dat het plan ter inzage ligt. "Het vervelende is dat de serre al klaar is en ingericht," zegt een mevrouw die uit angst voor 'vervelende gevolgen' niet met haar naam in de krant wil. "De laatste eigenaren van het café zijn al bezig geweest met de bouw van die serre. Er werd eerst een funda ment gelegd, daarna een overkapping en nu dus die serre." Toen er protes ten uit de buurt kwamen, heeft de ge meente een bouwstop opgelegd. Rond de zomer is de bouw echter verder ge gaan, wat opnieuw een bouwstop ople verde waarna een vergunning is aange vraagd. Het college deelt de zorg om de te ver wachten overlast niet met de omwonen den. De horecagelegenheid moet vob doen aan het Horecabesluit. Daarin staat waaraan een café zich moet hou den. De bewoners begrijpen dat de huidige eigenaar zoveel mogelijk rendement uit zijn pand wil halen, maar stellen dat het de officiële instanties nu al niet lukt om het feestgedruis in te dammen. "Als er een feest is dan gaat ook om drie uur 's nachts de volumeknop helemaal open. Je bent dan tot vier uur aan het bellen voordat de politie komt. Die vertellen je dan rustig dat er een vergunning is af gegeven terwijl dat achteraf niet zo blijkt te zijn." De serre is er bovendien niet op gebouwd om veel geluid binnen de mu ren te houden, stellen de omwonenden. Zij hebben het idee dat de: gemeente niet goed weet wat zij met hét café aan moet. Zelf hebben ze ervaring met ge parkeerde auto's op uitritten, fietspaden of met dubbel parkeren. De bewoners spreken de foutparkeerders regelmatig aan op hun parkeergedrag maar dat heeft tot nu toe weinig geholpen. Het college zelf geeft toe dat de artikel 19 procedure tot doel heeft om de reeds bestaande situatie te legaliseren. "Het voornemen om mee te werken aan een vrijstellingsprocedure is op zich geen reden om te veronderstellen dat de af gifte van een bouwvergunning wordt afgedwongen," aldus B en W. De caravanbranden zorgden in 2000 voor een fikse schadepost. ondersteuning van een beroepskracht van Balans, wil de activiteiten op de skate- skeeler en ijsbaan uitbreiden. Er worden allerlei ideeën geuit om deze activiteiten ook financieel van de grond te krijgen. De gemeente Soest legt ech ter het aantal rommel- en vlooienmark ten aan banden. Een kleine teleurstel ling. In de maand juni waren het de verkeer- souders die in de pen klommen vanwe ge een misverstand waardoor de ge meenteraad op het verkeerde been werd gezet. De club actieve ouders had twee honderd gulden subsidie gevraagd voor de aanschaf van zestig bodyguardjacks. Tweeduizend gulden zouden ze krijgen van een bedrijf in Overvecht. Vooral de opmerking dat de ouders zelf maar deze jasjes moesten aanschaffen als ze dat nodig vonden voor hun kinderen, wek te onbegrip bij de verkeersouders. De jasjes worden namelijk gebruikt om de kinderen als groep duidelijk zichtbaar te maken in het verkeer. En niet om ermee van huis naar school te fietsen. In juni werd ook de aandacht gevestigd op Soesterberg als ecologische zone. Directeur Lugtmeijer van de stichting Het Utrechts Landschap noemde de plannen voor de ontwikkeling van een bedrijventerrein op het Kamp van Zeist 'waanzin'. Deze grond moet terug wor den gegeven aan de natuur, vindt hij. De musea komen beter tot hun recht op een plaats waar ook een station is gevestigd. In de zomermaanden bleef het redelijk rustig in het vliegdorp. De Banninghal kreeg haar kunstwerk Mobal weer terug en restaurant De Tuin onderging een metamorfose tot pannenkoekenhuis. In de maand augustus was er wel wat die renleed. Twee loslopende herdershon den uit de Christiaan Huygenslaan vie len de veel kleinere hond van de fami lie Fonke aan. Het dier overleefde de aanval dankzij snel ingrijpen van de plaatselijke dierenarts en een operatie in de dierenfaculteit in Utrecht. In dezelf de straat werd overigens die week een kat doodgereden. De dader die veel te hard reed, deed geen moeite om te stop pen. Een vrolijker verhaal kwam er half sep tember in de krant. Want in restaurant the Oriental Swan was het feest. De fa milie Mok wilde ter ere van hun 25-ja- rig bestaan in Soesterberg een tentoon stelling houden over oud-Soesterberg. Dat werd met medewerking van de Stichting Museum Oud Soest ook ge realiseerd. Feest was het ook in de Ban ninghal. Voor de tweede maal dit jaar werd er een danceparty gehouden. De organisatoren Muts en Jaklofsky (MJM) hielden de zaken stevig in de hand en regelden zelfs het vervoer van en naar het station. In de maand oktober begint de Carolus school met het leeghalen van de school. Er is een rommelmarkt waar oude schoolspullen voor een zacht prijsje van de hand gaan; een week later lopen de kinderen met hun stoel onder de arm naar de splinternieuwe noodlokalen op het veld van sportpark Kerklaan. De politie adviseert het bestuur om een paar hekken rond de oude school te plaatsen. Zij is er niet gerust op dat van dalen de lege school met rust zullen la ten. November is de maand waarin Odeon een geslaagd najaarsconcert geeft en de Hulpdienst een busje ter beschikking krijgt voor het vervoer van een scoot- mobiel. Bij het Cenakel is het die maand een drukte van belang omdat het mediapastoraat zich daar vestigde. Het 75-jarige bestaan van de KRO werd in het verbouwde voormalige klooster ge vierd en de opnamen daarvoor trokken veel bezoekers. De carnavalsvereniging kiest de nieuwe prins. Het is de 32-ja- rige Robert Korver. De motorcrossers van SALZ sluiten hun seizoen af met een feest en willen op hun huidige stek blijven. De maand december is een vrij rustige. Vele dorpelingen maken zich op om in kopen te doen voor de feestdagen. Op de Rademakerstraat ontstaan wat par keerproblemen, wordt de hangplek voor jongeren in brand gestoken en maakt Victor Roose zich op voor de ral ly Parijs Dakar. De huisartsen in Soesterberg onderhandelen met de Centrale Apotheek Den Dolder. Voor het eerst in de geschiedenis krijgt het dorp een eigen apotheek. Net over de drempel van het nieuwe jaar kijkt de Soesterbergse Courant terug op 2000. Het was de start van het nieuwe millennium en als het jaar van de waarheid wat betreft da- tagevoelige apparatuur. Kosten noch moeite werden gespaard om alle apparatuur waar chips in waren verwerkt, aan een millenniumtest te onderwerpen. Want de computer deskundigen schetsten zwarte sce nario's. Achteraf bleek het allemaal mee te vallen. In Soesterberg werk ten de stoplichten, wasmachines en liften normaal en sloegen de alarm systemen niet op hol. Het dorp stond overigens een rustig jaar te wachten. Met als enige uitschieter de caravanbranden. Tijdens de millennium wisseling werden door de politie wel wat meer voorzorgsmaatregelen genomen in verband met vuurwerk. Maar ook dat viel mee. In 2000 waren er volop discussies. Bij voorbeeld over de manier waarop vrij willigers en medewerkers van Balans tegenover elkaar stonden. Ook de even tuele aanleg van een golfbaan wordt door omwonenden met argusogen ge volgd, net als de ontwikkelingen rond de Spoorstraat, de A28 en het industrieter rein Soesterberg-Noord. De zorg over de verdere invulling van het dorp blijft bestaan. De Verenigde Ondernemers Soester berg (VOS) begonnen in januari hun nieuwjaarsreceptie met een waarschu wing in de richting van de politiek. De toenmalige burgemeester Hans de Widt kreeg de boodschap dat in de 'zelfstan dig draaiende buitenwijk van Soest' de zaken redelijk goed gingen, maar er was nog geen algehele reden tot vreugde. Volgens de ondernemers ontbrak er nog steeds een visie voor de invulling van het dorp op lange termijn. In de loop van het jaar zijn ze dan ook gestart met een eigen onderzoek. Daarvan worden de resultaten pas in 2001 verwacht. Halverwege de maand februari was de carnavalsvereniging De Zotteklappers weer actief met het vervaardigen van een nieuwe carnavalswagen. Dit keer kozen ze voor het monument 'De Vleu gel'. Opmerkelijk was ook dat voor het eerst een vrouw, Ellie Hoekstra, de honneurs als carnavalsprinses waarnam. Ook de kinderen uit Soesterberg kon den dankzij een aantal vrijwilligers weer lekker carnaval vieren in eigen dorp. In februari werden leerlingen van de Wethouder de Haanschool naar huis gestuurd wegens ziekte van leerkrach ten. Dit probleem - overigens een lan delijk - was in het nieuwe schoolseizoen opgelost omdat de school nieuwe leer krachten kon vinden. De school hoopt trouwens dat de eventuele opheffing van een aantal openbare scholen in Soest geen personele gevolgen in Soesterberg zal hebben. In dezelfde periode werd de herinrichting van de Rademakerstraat gestart. Zaten de meeste winkeliers op een lijn wat de aankleding van de straat betrof, een groep wilde echter niet mee doen en verkoos de oude stoep in plaats van de nieuwe. Hadden veel Soesterbergers zich al af gevraagd wat er met het lege kerkge bouw De Hoeksteen aan de Buys Bal lotlaan zou gaan gebeuren, in maart konden ze plotseling inschrijven op de appartementen van het complex 'Ples- man Residence' dat op die plek verrijst. De appartementen moesten minimaal een half miljoen gulden per stuk op brengen. Een uniek project omdat in het dorp nog nooit van die dure apparte menten zijn gebouwd. In dezelfde maand liet de provinciale afdeling Wegen en Verkeer weten de rijbanen voor de Tammerrotonde defi nitief smaller te maken. Tot deze aan passing werd besloten omdat de roton de wel eens werd gebruikt om er over heen te crossen. Hoewel de coureurs hun sporen duidelijk op de rotonde ach terlieten, lukte het de politie nooit om de daders te achterhalen. In maart maakte een aantal bewoners zich ongerust over een geleiachtige sub stantie in het plantsoen tegenover res taurant the Oriental Swan. Ze wisten niet waar het vandaan kwam en vrees den dat kinderen ermee in aanraking zouden komen. Hun telefoontjes rich ting gemeente hielpen niet. Pas na de RTL-uitzending Vijf in het Land toog de plantsoenendienst naar de plek des onheils en ruimde de rommel tot volle tevredenheid van de bewoners op. Min der tevreden was dat deel van de bevol king dat regelmatig gebruik maakte van de buslijnen 74 en 252. Busmaatschap pij Connexxion bleek in samenspraak met de provincie een aantal ritten te willen schrappen of te verminderen. Een alternatief dat Connexxion bood voor de spitsbus kwam in politiek Soest niet goed voor het voetlicht. Er ont stond daarom een fikse discussie, alle Soesterbergse politieke partijen en de VSB tekenden protest aan. De aange kondigde reductie van het vervoersaan bod leverde een hoop commotie op. Eind maart werd overigens ook het plan voor de nieuwe Carolusschool gepresen teerd. Er komt een nieuwe basisschool, een kinderdagverblijf en veertien wonin gen. Met name de omwonenden waren bang dat het nieuwe dagverblijf ook toe name zou betekenen van autoverkeer. Een kleine inrit moet dit voorkomen. Voor onrust zorgde ook het aantal ca ravans dat dit jaar afbrandde. Dacht de politie in het begin nog aan toeval; de brandstichting in de caravan achter handwerkwinkel De Marskramer aan het Dorpsplein, nam deze twijfel weg. De eigenaresse van de winkel, Annie de Wit-Hulsink, was op het moment van de brand in de caravan aanwezig. Dank zij snel ingrijpen van een buurman werd een persoonlijk drama voorkomen. De caravan brandde geheel uit, de hand werkwinkel is inmiddels gesloten. Later in het jaar brandde een caravan uit aan de Christiaan Huygenslaan, bij caravan- handel De Kuijer aan de Banningstraat volgde de grote klapper. Zes caravans, de voorraadruimte en het kantoor gin gen in vlammen op. Sinds die tijd is de politie extra alert. Een van de hoogtepunten in het vlieg dorp was het bezoek van de nieuwe bur gemeester Koos Janssen en zijn vrouw. Op initiatief van de Vereniging Soester- bergs Belang fietste het kersverse bur gemeestersechtpaar in april door het dorp. Ze kregen uitleg van de eigen Soesterbergse raadsleden en dronken koffie in De Drie Eiken. Wil Stekelen burg, die toen nog bestuurslid was van de VSB, liet weten zich niet meer be schikbaar te stellen. Ze had zich 23 jaar ingezet. In april werd ook bekend dat het dorp klaar zou zijn voor de ontwikkeling van landgoederen en buitenplaatsen. Dat bleek uit het concept ontwikkelingspro gramma stedelijke vernieuwing dat de gemeente had gemaakt om aanspraak te kunnen maken op ISV-gelden. Uit het zelfde conceptprogramma bleek ook dat op termijn alle woningen op het Indus trieterrein Soesterberg-Noord zouden verdwijnen. Reden voor de bewoners om uitleg te vragen aan de verantwoor delijke wethouder Bart Krol. Uiteinde lijk heeft het college het concept enigs zins aangepast. Er wordt eerst een visie voor het bedrijventerrein ontwikkeld. In de maand mei treedt het nieuwe be stuur van de stichting Sport- en Spel Soesterberg aan. Deze stichting die het zuiver van vrijwilligers moet hebben en Appartementen in aanbouw op de plek waar eens De Hoeksteen stond.

Soester Courant | 2001 | | pagina 11