En dit zijn de knallers van deze week: De Soester Courant krijgt een (beetje) 'nieuw gezicht' Betrekkelijk rustig verloop van jaarwisseling in Soest Hardlopers in de Soester sneeuw Kwijtschelding waterschapsbelasting voor 7000 'bijstandshuishoudens' 5.98 1.99 1.25 1.59 1.69 4.95 SPETTEREND begin van 2001 VOOR EEN GEZOND BEGIN VERKOOPLANNEN? Nieuwe energietarieven {jraqef/ tot ziens (nf êllemifn WOENSDAG 3 JANUARI 2001 79e JAARGANG NO. 20 Tekstpagina's van 7 naar 8 kolommen kidswear RESTANT WINTERCOLLECTIE g 2 HALEN - 1 BETALEN fi Bijzondere kinderkleding voor bijzondere prijzen (maten 56 t/m 176) Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid Nieuwjaarsreceptie CDA met Van Rij Doorrijder gepakt A. van der Lee Wenst u een voorspoedig nieuwjaar 3 Actueel 5 Cultuur 11 Soesterberg 13 Sport Geen cabaret op nieuwjaarsreceptie Vuurwerkoverlast Inbreker gepakt Medium bij PASO RUUD SMIT visspecialiteiten 20e Sylvestercross telt ruim 2000 deelnemers Ruim 60 aanvragen vorig jaar gehonoreerd fit NEFKENS SOEST □PELft Gemengd gehakt Redstar aardappelen Blueband margarine Kroon leverworst Wit of tarwebrood Lotus keukenpapier VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest De Hyundai Atos X Normaal fl. 16.495, Nu bij Smeeing fl 15.995, Auto Smeeing Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035-603 27 37 W VAN ROUWEN DAAL t/'hé?' MAKELAARDIJ UW MAKELAAR IN DE REGIO! SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.150 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De lezers zullen er misschien even aan moeten wennen, maar vanaf volgende week krijgt de Soester Courant een "nieuw gezicht". De vertrouwde aanblik van de krant ondergaat met ingang van de edi tie van 10 januari 2001 een aantal wijzigingen, die vooral op de tekstpagina's (de rechter pagi na's) te merken zullen zijn. In de nu bijna 80-jarige geschiedenis van de Soester Courant is het wel va ker voorgekomen dat de opmaak van de krant werd veranderd. Soms waren de ingrepen tamelijk drastisch - bij voorbeeld als het totale bladformaat werd gewijzigd - maar vaak ook ble ven ze beperkt tot "cosmetische" aan passingen, bijvoorbeeld door de keu ze van een ander lettertype voor de redactionele tekst of in de titel op de voorpagina. De belangrijkste verandering in de nieuwe Soester Courant, die vanaf de komende editie wordt doorgevoerd, is{ een andere indeling van de tekstpagi na's. De tekst wordt voortaan niet meer "ouderwets" in zeven kolom men, maar in acht kolommen per pa gina afgedrukt. De meeste kranten verschijnen tegenwoordig al in een achtkoloms opmaak. Omdat de tota le breedte ('zetspiegel') gelijk blijft worden die acht kolommen uiteraard allemaal iets smaller: van 53 naar 46 millimeter breed. De indeling van de advertentiepagina's - meestal de lin ker bladzijden - blijft onveranderd. Tegelijk met de overstap van zeven naar acht kolommen worden nog en kele ondergeschikte typografische wij zigingen doorgevoerd, die mede het nieuwe beeld van de krant bepalen. Dat geldt bijvoorbeeld voor de kop pen en de chapeaus (de meestal schuin gedrukte 'ondertitels' bóven de koppen). Waar mogelijk en gepast - en zonder dat de krant er als een soort "toverbal" gaat uitzien - zal in de toekomst ook iets meer gebruik worden gemaakt van kleur. Ook in een aantal vaste rubrieken - o.a. Kerkdiensten, Medische dienst, het Radio Soest-programma - zullen enkele typografische veranderingen worden toegepast. Het inmiddels be kende inhoudskader - rechts boven aan op de voorpagina - krijgt even eens een andere opmaak en verhuist als "Deze Week" naar de rechter ko lom van de voorpagina. Nieuw is de rubriek "Soester Kalender", waarin voor de komende week - in kort be stek - de belangrijkste aangekondig de publieksevenementen in Soest kunnen worden vermeld. De bedoeling van al deze ingrepen is dat de krant een wat frisser, moder ner uiterlijk krijgt en daardoor (nog) "leesbaarder" wordt. Aan de voorbe reiding is de afgelopen weken achter de schermen hard gewerkt. Uiteraard blijft het, bij alle veranderingen, in houdelijk uiteraard wel dezélfde oude en vertrouwde Soester Courant waar aan de lezers gehecht zijn geraakt. Afgezien van enkele brandjes is de jaarwisseling in Soest rustig verlo pen. Een uitgebrande auto, een brandje bij een school en een uit de hand gelopen vreugdevuur wierpen een lichte smet op de vlekkeloze viering van oud en nieuw in Soest. De brandweer moest drie keer uit rukken om het vuur te blussen. Op oudejaarsavond rond half negen heeft een brand gewoed in een contai ner op de Zuidpromenade. De brand was ontstaan doordat een 16-jarige jon gen uit Soest vuurwerk in de container had gegooid. Op basis van een signale ment van getuigen kon de jongen direct- worden aangehouden. De jonge Soester bekende, kreeg een bekeuring en zal de schade vergoeden. Op de Di Lassostraat heeft rond mid dernacht een personenauto in brand ge staan. Vermoedelijk is de auto uitge brand door een vuurwerkbom die door een stukgeslagen ruit naar binnen was Door de nieuwe REMU-tarieven gaat de energierekening per huis houden gemiddeld 10% omhoog. Deze verhoging heeft onder andere te maken met de veranderende energiemarkt. Het bedrag dat de klant maandelijks voor energie betaalt, kan opgebouwd zijn uit een bedrag voor gas, elektriciteit en warmte plus een ENBU-bijdrage (ENBU is de organisatie die het vervoer van de elektriciteit verzorgt) en een EnerCen-bijdrage (EnerCen is de servi ceorganisatie van REMU). De belang rijkste veranderingen voor de klant per 1 januari 2001 zijn: De belastingvrije voet voor de eerste 800 energie-eenheden vervalt. Tot nu hoefde de klant over de eerste 800 ener gie-eenheden geen Regulerende Energie Belasting - REB of ook wel ecotax ge noemd - te betalen. Dat is nu niet meer zo. Ter compensatie heeft de regering besloten dat bij elk huishouden éénma lig f 371,28 (incl. BTW) op de volgen de jaarrekening in mindering wordt ge bracht; Het BTW-tarief gaat van 17.5% naar 19%; De gas-, elektriciteits- en warmteta- rieven worden (zoals elk jaar) hoger. Elk huishouden in de provincie Utrecht betaalt de zogenoemde ingezetenenom- slag. Dit is een bijdrage die bestemd is voor het Waterschap Vallei Eem; daarvoor wordt eenmaal per jaar het REMU-termijnbedrag (van januari of februari) respectievelijk met f 22,00 ver hoogd. In januari ontvangen alle REMU-klanten de speciale tarievenbro chure, inclusief vijf vaak gestelde vragen en een aantal energiebesparende tips. Op de website www.remu.nl is alles nog eens na te lezen. (artikelen per stuk 35% korting!!!) jS gegooid. De brandweer heeft de brand geblust, maar kon niet voorkomen dat de auto geheel uitbrandde. Op de Ko ningsweg werden bij een school enkele ruiten ingegooid en werd brand gesticht. De brandweer kon de brand gelukkig snel blussen, zodat de schade beperkt bleef. Van de daders ontbreekt elk spoor. Vreugdevuur Tijdens de nieuwjaarsnacht was rond twee uur een groot vreugdevuur ontsto ken op de hoek van de Hartweg en de Groen van Prinstererstraat. Doordat verschillende spullen, zoals kunststof tuinstoelen, een fiets en enkele boom stammen op het vuur werden gegooid, moest de brandweer eraan te pas komen om het vuur te blussen. Een 43-jarige Soester en zijn 18-jarige zoon hinderden de brandweer en politie bij hun werk zaamheden. Zij zijn aangehouden en overgebracht naar het politiebureau, waar zij voor verhoor zijn vastgehouden. Na enige tijd werd de brandweer het vuur meester en werd de rust hersteld. De CDA-afdeling Soest/Soesterberg houdt op dinsdag 16 januari een open bare nieuwjaarsbijeenkomst in de aula van het Griftland College, Noorderweg 79, vanaf 20.00 uur. Marnix van Rij, voorzitter van het landelijke CDA, is uitgenodigd voor een inleiding over de rol van het CDA in de gemeentepoli tiek. Het bestuur rekent op veel belang stelling. Een 24-jarige man uit Soest is vorige week woensdag aangehouden, omdat hij op tweede Kerstdag was doorgereden na een aanrijding op de Troelstrastraat. De Soester had de aanrijding rond ne gen uur 's avonds veroorzaakt en was er zonder zich bekend te maken vandoor gegaan. De politie kon hem na een on derzoek aanhouden en verhoren. De Soester kreeg een proces-verbaal van 500 gulden. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Tandtechnisch Laboratorium Schravemade b.v. Voor al uw reparaties en adviezen CE gecertificeerd Torenstraat 13 Soest Tel. 035 - 602 02 49 Winterpret in de Lange Duinen. Opinie: Onderwijs en wegenbelasting. Gereformeerde Gemeente breidt kerkgebouw uit. Cursussen 2001 bij ROC de Amerlanden. 'J.H. Isings, portret van een boeiend mens'. Buurt is niet blij met serre café Sport. 2000: het jaar van de caravanbranden. Rustige jaarwisseling in Soesterberg. Thomasvaer Pieternel. Sportjaaroverzicht 2000 in een notendop. "Domme pech", zo noemt Radio Soest-programmaleider Ab Faas het niet doorgaan van het cabaretpro gramma dat hij - samen met Eit Al- gra - had samengesteld voor de ge meentelijke nieuwjaarsreceptie van gisteravond. Faas en Algra hadden ook nu weer een ludiek programma gemaakt, waarin het Soester wel en wee van het jaar 2000 de revue zou passeren. Doordat - tot tweemaal toe - de daartoe uitgenodigde "uitvoeren den" het lieten afweten zag Faas zich genoodzaakt het programma af té blazen. Hij liet dat gistermorgen we ten en zou de receptiegangers tijdens de ontvangst op de hoogte stellen. "Het is een kwestie van overmacht", aldus Faas. Wat overbleef was het optreden van het koor Chorus Line, dat al een inleidende "Soester" lied tekst (van Algra's hand) had ingestu deerd en die gisteravond wel zou brengen, aangevuld met een aantal nummers uit het eigen repertoire. "Het is ontzettend jammer," aldus Faas. "Er is het afgelopen jaar zo veel moois gebeurd in Soest. Nee, op een ander tijdstip gaat het niet. Mis schien kunnen we er volgend jaar nog wat mee, maar dat betwijfel ik." Naar aanleiding van klachten over vuur werkoverlast heeft de politie vrijdagmid dag in de wijken Soestdijk en De Eng gecontroleerd op het afsteken van vuur- werk. Daarbij werd van acht jeugdige overtreders uit Soest - in de leeftijd van 10 tot 13 jaar - vuurwerk afgenomen, omdat zij dit buiten de toegestane tijden aan het afsteken waren. Vanwege hun jeugdige leeftijd kregen de jongens een waarschuwing. Op het Boekweitland in Soest is in de nacht van zaterdag op zondag een 26- jarige man uit Baarn aangehouden. De Baarnaar wordt ervan verdacht even daarvoor te hebben ingebroken bij een woning aan de Soesterengweg. De be woner van het pand werd gewekt door glasgerinkel en toen hij daarop pols hoogte ging nemen, zag hij de verdach te bij zijn auto staan. Toen deze de be woner zag, ging hij er vandoor op zijn fiets. De gewaarschuwde politie zocht de omgeving af en kon de man uitein delijk op het Boekweitland aanhouden. De Baarnaar zit nog vast voor nader verhoor. Op maandag 8 januari is het medium Roelof Zwitser te gast bij PASO in Soest, met waarnemingen aan de hand van meegebrachte voorwerpen. De bij eenkomst vindt plaats in "De Vriend schap", Nachtegaalweg 8A. Aanvang 20.00 uur. Entree: leden 2,50; niet- leden/7,50. van weedestraat 149 soest 035-6015288 Ruim 2000 hardlopers - van beiderlei kunne - kwamen op Oudejaarsdag in actie tijdens de 20e Sylvestercross in de Soes ter Duinen. De Afrikaanse lopers maakten ook nu weer de dienst uit. Hier de "kop" van het deelnemersveld in het be sneeuwde duinlandschap, dat voor een bijzondere entourage zorgde. Foto: Herman van Dam Ongeveer 225.000 huishoudens in het gebied van Waterschap Vallei Eem krijgen dezer dagen week de aanslag zuiveringsheffing/ingezete- nenomslag 2001 in de bus. Het wa- terschapsgebied ligt tussen de Vel- uwe, de Nederrijn, de Utrechtse Heuvelrug en de randmeren. Zo'n 7000 huishoudens in het water- schapsgebied komen in aanmerking voor kwijtschelding. Dat zijn huishou dens met een inkomen op of onder het bijstandsniveau. Kwijtschelding kan al leenstaanden maximaal 124,12 opleve ren. Huishoudens van twee of meer per sonen kunnen ruim 328,00 besparen. Afgelopen jaar heeft het waterschap 4000 aanvragen voor kwijtschelding in gewilligd. In totaal hadden vorig jaar 6500 mensen kwijtschelding aange- Men kan een kwijtscheldingsformulier aanvragen door het opsturen van de antwoordkaart die het waterschap sa men met de aanslag verstuurt. Iedereen die de antwoordkaart opstuurt, ontvangt van het waterschap het kwijtscheldings formulier en een toelichting erop. Men moet het ingevulde formulier binnen drie maanden na de laatste termijnbeta ling van de aanslag terugsturen. Voor vragen over kwijtschelding of voor hulp bij het invullen van het formulier Wie onders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELE EDR IJ F 5 kilo 2 pakjes a 250 gram 2 stuks a 250 gram heel 2 pakken a 3 rollen, £r9Ü kan men contact opnemen met de Af deling Belastingen, tel. 033-4346299. Het formulier is ook aan te vragen via een briefje naar Waterschap Vallei Eem, antwoordnummer 3126,3800 XA Leusden, of door een e-mail naar kwijtschelding@wve.ni. Afvalwater Huishoudens moeten zuiveringsheffing betalen omdat het waterschap het huis houdelijk afvalwater in het waterschaps- gebied schoonmaakt. Deze aanslag be draagt 306,36 voor een huishouden van twee of meer personen en 102,12 voor een alleenstaande. Het waterschap legt huishoudens bovendien een aanslag ingezetenenomslag op van 22,00 om dat het waterschap zorgt voor het on derhoud van dijken, optimale water standen en de aanvoer en afvoer van water. Daar hebben ook huishoudens belang bij. Naast huishoudens moeten ook bedrij ven en eigenaren van gebouwen en grond waterschapsbelasting betalen. Zij komen niet in aanmerking voor kwijt schelding. Bij Smeeing in prijs verlaagd Achterruitenwisser met sproeier Elektronische startonderbreker «In carrosseriekleur gespoten bumpers nu wel heel erg aantrekkelijk geprijst! HYunoni Soest, Koningsweg 14, tel. 035-6039999 Amersfoort, Amsterdamseweg 19-21 tel. 033-4635535 T jf ^~?ji BURG. GROTHESTRAAT 13 Qfl 3761 CJ SOEST

Soester Courant | 2001 | | pagina 1