VoCo FYSIO FITNESS PROMOTIONS PYO en Luchtmacht Mannenkoor samen in Nieuwjaarsconcert Spirituele Kring Soest gaat zondag van start aruóhocK m mtrm I $P TAPIJTTEGELS VERANTWOORD SPORTEN lACTlf) Snelle beslissers ontvangen bij inschrijving 'n GRATIS T-SHIRT (zolang de voorraad strekt). Zondagmiddagconcert met hobo en orgel in Open Hof Tanja Wiggerts exposeert in 't Yaarderhoogt Tafeltje-dek-je zoekt hulp! PAGINA 16 n: 0-3-verlies ortprogramma WOENSDAG 10 JANUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 17 Afrikaanse dans Film: 'Pokémon 2, op eigen kracht' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuwe cursussen PIET VAN HEUGTEN BIJ AANSCHAF VAN w.v500,- GRATIS SWOS: extra groep Meer Bewegen voor jonge 55-plussers DOE JE BIJ Personal Training: trainen onder Aerobic - Step - Streetdance - Taebo - Spinning - Callanetic Vrijdagavond in Petrus en Pauluskerk Byzantijns koor zoekt versterking ereld/I/inkel 'Gesondheid uit die see' Serie start vierde seizoen Schilderijen en tekeningen Lambèrt de Kwant in De Deel Filmhuis: 'Tuvalu' Danscursus met landen als thema M/So VoCo hoopte zaterdag- g op een stunt tegen eredivi- Sliedrecht. Binnen een uur e uitschakeling in de beker- ij d echter een feit. iWiXencw dminton uur Selby-Sjeve Shuttel ie) sketbal uur Red Stars (H)-Punch kendal) irfbal uur Midlandia 3-Eemvo- Bunnik) •etbal uur Advendo'57-VVZ'49 rveen) illeybal D uur STAM/S0V0C0 (H)- on (de Bunt) uur DOK-STAM/S0V0C0 (Dwingeloo) NDAG 14 JANUARI andbal 5 uur Smeeing/BDC-de Ga- n (Beukendal) jetbal 0 uur SO Soest-Hilversum ;straat-Oost) NDAG 15 JANUARI aalvoetbal 0 uur OSO-DVS/Davo (Hil- um) >ng van de naam: na geïmporteerd, d later veranderd n 200 miljoen liter ir wereld: in Duits- sap per inwoner ik. Eerst wordt er >rtkosten te veria- op. Dok 'oranje'. Voor ilgekke landgeno- i uitpersen'. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 N'Zema is een West-Afrikaanse dans- en percussiegroep, opgericht door Roger Aby N'drin. N'Zema geeft een wervelend optreden waarin het spelen van de djembé (trommel) een belangrijke plek in neemt. In de traditie van de ritue le dansen uit Ivoorkust dansen de dansers met maskers. Door het rit me van de trommels communice ren zij met de mensen. Al dansend brengen zij belangrijke boodschap pen over. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: f 17,50/f 15,00 (CJP/Pas65). Woensdag 17 januari Ash, Pikachu en het hele Pokémon beleven een nieuw avontuur, de redding van de wereld. Na een woeste storm stranden Ash en zijn vrienden op het eiland Sharmout. Zij komen terecht in de voorberei dingen van het jaarlijkse festival en Ash wordt gevraagd de rol van held op zich te nemen. Tijdens het festival wordt de oude legende na gespeeld waarbij de drie grote en machtige Pokémonvogels Moltres, Zapdos en Articuno samen de na tuur beschermen door de elemen ten vuur, bliksem en ijs in bedwang te houden. De vogels leven op Vuureiland, Bliksemeiland en IJs- eiland al eeuwen in harmonie. Vol gens de legende zal het evenwicht eens worden verstoord, waardoor een complete chaos op de wereld zal ontstaan. Alleen de uitverkore ne, een moedig mens, zal het kun nen herstellen als hij afreist naar de eilanden om de schatten in zijn bezit te krijgen. Alleen als de drie schatten met elkaar worden ver bonden zal het evenwicht zich her stellen en is de wereld gered. Aan het begin van het festival vangt de eigenzinnige Pokémon- verzamelaar Lawrence III, Moltres en zet daarna zijn zinnen op Zap dos. Het evenwicht wordt ver stoord en de legende lijkt waarheid te worden. Als de vogels de strijd met elkaar aanbinden en de macht verliezen over de elementen, lijkt de vernietiging van de aarde dicht bij. Ash komt er al snel achter dat hij de enige is die de dreigende catastrofe kan voorkomen. Hij is de uitverkorene en zal op eigen kracht de wereld moeten redden. Aanvang: 14:00 uur. Filmduur: 101 min. Leeftijd: vanaf 4 jaar. Toegang: 7,50// 6,00 (strippen kaart)// 10,00 (volwassenen). Donderdag 18 januari Arthur Umbgrove met'100 helden' De beste zanger onder de cabare tiers of de beste cabaretier onder de zangers? Samen met pianist en medecomponist Alberto Klein Goldewijk maakte Arthur Umb grove zijn debuut-cd 'Twee straten verder', die werd genomineerd voor een Edison. De single 'Con tract' werd de Radio 3FM-mega- hit en stond in alle hitlijsten. Arthur Umbgrove is één van de grondleggers van het nieuwe gen re cabarock. '100 Helden' gaat weer een stap verder dan zijn vo rige programma 'Twee straten ver der'; veel zang, piano, gitaar, per cussie op alle decorstukken waar hiervoor nog geen geluid op ge maakt werd, en af en toe een act, zodat het nog een beetje op caba ret lijkt. 100 Helden zijn de macho's in je hoofd, die beter en slimmer zijn en die je weerhouden van alles wat je wilt. 100 Helden zijn de jurken in ekokatoen, die zeggen datje op zoek moet naar je innerlijke fluit en moet praten met een boom. 100 Helden zijn de vrouwen waarvan je weet dat ze slecht voor je zijn, maar waar je steeds op valt. Arthur Umbgrove begon als stand- up comedian, maar kwam er al snel achter dat hij zijn boodschap het liefst in muziek verpakt. Waar hij zich aanvankelijk met spitsvon dige grappen en af en toe een lied je op het theaterpodium staande hield, ontwikkelde de kleinkunste naar zich tot begenadigd songschr ijver, bijgestaan door pianist/me decomponist Alberto Klein Goldewijk. Hij is sinds de oprich ting lid van de stand-up comedy- groep Comedytrain, had een we kelijkse column in het AVRO ra dioprogramma AVRO's Weekend café en maakte daarnaast dertien afleveringen van 'Carel in...' (TROS-tv). Een aantal van de liedjes die hij samen met Alberto Klein Goldewijk schreef zijn opge nomen op de verzamel-cd's 'Maartse Buien', 'Van de Gekken', 'Pop en Prachtig' en 'Nieuw Ne derlands Peil'. Alberto Klein Goldewijk werkte eerder met o.a. Astrid Nijgh, George Groot en Doris Baaten; hij schrijft muziek voor theaterproducties. 'Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 20,00/17,50 (CJP/Pas65). Di Lassostaat 65', tel. 6022195 In januari starten bij de Volksuni versiteit Soest weer enkele beken de cursussen waarnaar nog steeds veel vraag is. Zo start op woensdag 24 januari om 19:00 uur de cursus Tai Chi Quan. Dit is een eeuwenoude Chi nese bewegingsleer, een vermen- ging van meditatie, yoga en heil gymnastiek, die tot doel heeft een goede gezondheid te bevorderen. Het is oorspronkelijk een verdedi- gingssport. De cursus bestaat uit acht lessen van anderhalf uur. De cursusprijs is 135,-. Maandag 29 januari om 11.00 uur start een cur sus Yoga. Yoga is het uitvoeren van ademhalings- en lichaamsoefe ningen om tot bewuste ontspan ning te komen en daardoor de (geestelijke) gezondheid te bevor deren. Deze cursus bestaat uit tien lessen van een uur. De cursusprijs is/140,00. Op computergebied is de vraag ook nog steeds erg groot, daarom worden diverse cursussen gestart de komende maanden, zowel voor beginners als voor mensen die al enige ervaring hebben met de computer. Op donderdag 25 ja nuari om 19.00 uur bijvoorbeeld Start een cursus Word 97. MS Word is een van de meest gebruik te tekstverwerkingsprogramma's. In deze cursus komen de beginse len van tekstverwerking aan bod, zoals tekst opmaken, printen, het toevoegen van kop- en voetteksten en werken met tabellen en afbeel dingen. Enige kennis van Windows 95 of 98 en de werking van de muis en het toetsenbord zijn nood zakelijk voor het volgen van deze cursus. De cursus bestaat uit vier lessen van 2,5 uur. De cursusprijs is 187,50 (inclusief 7,50 kopie- kosten). Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Arthur Umbgrove. Foto Herman Poppelaars. Kaarten reserveren: theaterkassa C-drie, Willaertstraat 49c, ma t/m vr 10100-18:00 uur, £86095829, of VVV, Steen hoffstraat 9a, 6012075. VAN DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TAPUTTEGELS 25m2 wollen berber of katoen- look shaggy tapijttegels, 5m2 keukentapijttegels of badkamertapijttegels Kom naar de 1000m2 grote tapijttegeltoonzalen bij zijn tapijtfabriek. VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS Utrechtseweg 4. RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 www.vanheugten.com Bij de Stichting Welzijn Ouderen kan men zich opgeven voor een nieuw te starten groep MBvO- Gymnastiek voor jonge 55-plus sers. De groepen die momenteel les hebben in Credo (Julianakerk) worden te groot voor de beschik bare lesruimte. Het lijkt dan ook een goed idee om het nieuwe jaar te beginnen met een extra groep. Deze groep start op woensdag 10 januari in Credo. De lestijden zijn van 10:50 tot 11:45 uur. Voor nieuwe cursisten bedragen de kos ten f 55,00. De lessen worden on der deskundige leiding gegeven. De oefeningen worden aangepast aan eigen mogelijkheden en vaar digheden. Neem een buurvrouw of goede kennis gerust mee. Men kan ook eerst een proefles bijwonen. Informatie: secretariaat SWOS, 88 6023681, ook voor het aanvragen van een aanmeldingsformulier. Voor mensen met/na klachten of met specifieke trainingsdoelen (b.v. afslanken) bieden wij: individuele begeleiding door fysiotherapeuten. 20 x voor 300,-, incl. intake/fittest. Voor iedereen die in kleine groepen gezond en gezellig wil trainen, bieden wij 45 lessen/week: i voor kids ó-l 0 jaar: Fitclub Een 1 e les is altijd GRATIS. en FYSIO FITNESS PROMOTIONS Van Weedestraat 21 1 - Soest Tel.: 035-602 31 06 -LUCHTMACHT MANNENKOOR Na zes jaar mag je wel van een traditie spreken. Begin januari 1996 werd de start gemaakt: een nieuwjaarsconcert van PVO, dat moest uitgroeien tot een echte Soester traditie. Op vrijdag 12 januari vindt inmid dels het zesde concert plaats in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Het Soester Byzantijns Kleinkoor, bestaande uit acht amateur-voca listen, bestaat nu ruim een jaar in deze samenstelling. In het afgelo pen jaar heeft het kleine ensemble al veel werk moeten verzetten, wat betekent dat het in totaal zestien keer is opgetreden, zowel binnen als buiten Soest. Het laatste suc cesvolle optreden - samen met het Amsterdams Slavisch Koor, even eens onder leiding van dirigent Frans Joseph Wertwijn - was het kerstconcert onder auspiciën van de culturele verenigingArtishock' op zondagmiddag 10 december in de Oude Kerk te Soest, een evene ment dat nog vers in het geheugen ligt. Ook voor het komende voorjaar is het ensemble alweer geboekt. Zo is het koor op zondag 25 maart weer te beluisteren in Kasteel Groeneveld te Baarn, op zaterdag 31 maart tijdens de eucharisatie- viering in de Petrus en Pauluskerk en op vrijdag 6 april verzorgt het ensemble de muzikale omlijsting bij een door dirigent Wertwijn te geven lezing over de Russisch-Or- thodoxe kerkmuziek in conferen tie-oord "Mennorode" te Elspeet. Ook bestaan er plannen tot voor bereiding van de medewerking aan een Russisch-Orthodoxe Vesper dienst in Soest. Het ensemble is nog op zoek naar uitbreiding met een hoge sopraan, een alt, twee tenoren en twee bas sen die allemaal wel over zanger varing dienen te beschikken en bereidheid hebben zangles te ne men. Pas met veertien deelnemen- den is het koor "op sterkte". Het ensemble repeteert elke donder dagavond van 20:00 tot 22:00 uur in de kapel van de zusters van St. Jozef in het klooster aan de Barch- man Wuytierslaan 55 tegenover het Dierenpark Amersfoort. Infro- matie: 886021598. ^N^tjcftting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Aan de westkust van Zuid-Afrika brengt de Benguelastroom zuiver en mineraalrijk oceaanwater van Antartica. Khoisan Natural Salt, de producent van dit zeezout, brengt dit water in bassins. Het droge klimaat zorgt dan voor een optimale kristallisering. Het zout wordt daarna met de hand geoogst en verpakt. Na de teruggang van de visvangst heeft men de zoutwinning als alter natief voor de vermindering van arbeidsplaatsen kunnen vinden. Door directe winning uit het ver dampte oceaanwater bevat dit zout nog alle voedingrijke elementen, zowel verschillende mineralen en spoorelementen als magnesium en calcium. Een aanvullende mix van kruiden en bloemblaadjes zorgt voor een smaakvol en geurig ge heel (sleutelbloem, rozen, basili cum, maijolein, rozemarijn, papa ver, geranium, tijm, dragon en ore gano). Als geschenkverpakking en in los se strooibusjes verkrijgbaar. Eens proberen? De Wereldwinkel is geopend: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:00 uur; zaterdag 09:30-16:00 uur. Verkoop in de nieuwe winkel start op zaterdag 20 januari, 's morgens om 09:30 uur. Een nieuwe serie zondagmid dagconcerten in De Open Hof gaat op zondag 14 januari van start met een uitvoering van werken voor orgel en hobo. So listen zijn Jean Telder, die het orgel bespeelt, en Frank van Koten op hobo. Zij spelen werk van Scheidemann, Buxtehude, Handel, Bach, Britten en Krebs, zowel voor orgel als voor orgel en hobo. De vader van Frank van Koten stond aan het begin van zijn muzi kale loopbaan: van hem kreeg hij zijn eerste hobolessen. Hij debu teerde op 18-jarige leeftijd als so list bij het Radio Kamerorkest o.l.v. Rudolf Krol. Zijn muzikale oplei ding kreeg hij aan het Amsterdams Muzieklyceum, waar hij cum lau- de slaagde, en vervolgens aan de Staatliche Musikhochschule Frei- burg bij de Zwitserse hoboïst Heinz Holliger. Tijdens internatio nale concoursen werd hij verschil lende keren onderscheiden, zoals de eerste prijs bij het Gaudeamus Concours 1969 en de Zilveren Vriendenkrans van het Concertge bouw. Sinds 1971 is hij als eerste hoboïst verbonden aan het Radio Filharmonisch orkest. Met de ra dio-orkesten speelde hij de hobo concerten van bekende componis ten. Hij werkte mee aan vele cd- opnamen. Hedendaagse compo nisten als Ton de Leeuw, Ton Bruynel en Tristan Keuris droegen composities aan hem op. Het concert begint om 16:00 uur. Toegang vrij. In't Vaarderhoogt (Dorrestein- weg) is tot eind februari een tentoonstelling te zien van schilderijen en tekeningen van Tanja Wiggerts uit Soest. De expositie is geopend tijdens de openingsuren van het tuincen trum. Rond haar twaalfde kwam Tanja in aanraking met de schilderijen van de getalenteerde Susan Selleger uit Laren; de aquarellen van deze schilderes, met hun transparante techniek, hadden direct haar be wondering. Haar eerste schilder lessen kreeg ze van haar, maar stu die en werk boden weinig tijd om te schilderen. Ongeveer acht jaar geleden besloot ze zich toch aan de schilderkunst te wijden. Ze nam les bij Caroline Visser en bij Peter Zwart, een begaafde en gepassio neerde oude meester. Hij bracht haar de basis van de schilderkunst bij, zoals perspectief, kleurenleer, compositie, enz. Van hem leerde ze de verschillende technieken van het aquarelleren en vooral het gla ceren en nat in nat schilderen. Daarna nam ze les hij de Baarnse kunstenaar Humphrey Bennett, een allround maar vooral fijn-teke naar, om de puntjes op de i te zet ten en haar werk sterker te maken. Een stilleven van Tanja Wiggerts, zoals te zien bij 't Vaarderhoogt. Naast stillevens, waarin zij vooral zoekt naar harmonie in composi tie en kleurgebruik, schildert Tan ja graag dieren in hun natuurlijke omgeving. Ze werkt het liefst op locatie, midden in een stal of een weiland tussen de dieren, om goed contact met het onderwerp te krij gen. Jammer genoeg laat ons kli maat dat niet altijd toe; dan zet ze haar werk buiten op en werkt ze het binnen uit. Haar creativiteit kan ze kwijt in gecombineerde technieken, bijvoorbeeld aquarel/ conté. Naast stillevens, dieren en land schappen heeft ze diverse wonin gen en vooral Eemnesser boerde rijen vastgelegd. De binding die ze met dit gebied heeft is voor haar vanzelfsprekend: ze groeide op aan de rand van de Eemnesser polder, tussen het vee en de boerderijen. De schilderijen en tekeningen die in 't Vaarderhoogt geëxposeerd worden zijn ook te koop. Wie in teresse heeft kan contact opnemen met de medewerkers van het tuin centrum of rechtstreeks met Tan ja Wiggerts, Koninginnelaan 82, 3762 DH, 886022436. Evenals voorgaande jaren heeft PVO weer gasten uitgenodigd: het Luchtmacht Mannenkoor o.l.v. di rigent Henk Heins zal het nieuw jaarsconcert opluisteren met een aantal passende songs. De wapen spreuk van de Koninklijke Lucht macht - 'Parvus Numero, Magnus Merito' (klein in aantal, groot in daden) - heeft ook het 50 man tellende Luchtmacht Mannenkoor tot zijn devies gemaakt. De leden van het koor komen uit het hele land, maar de bakermat is de Vliegbasis Soesterberg. Het bevor deren van een goede relatie burger - militair brengt het Luchtmacht Mannenkoor ertoe om regelmatig - en met plezier - gehoor te geven aan verzoeken tot medewerking aan concerten. Daarnaast laat het harmonieorkest van PVO o.l.v. Peter Rieken zich natuurlijk graag horen met enkele populair-klassie- ke muziekstukken. Op het programma van PVO staan o.a. de 'Luchtmacht Defileermars' van D.F. Bandel, 'Concerto voor Klarinet (deel 2)' van Mozart/ Zurmunle, 'Abba Cadabra' een arrangement van Abba-songs van J. de Mey, 'Paso Flamengo' van K. Vlak, 'Count Basie Salute' van J. Higgins en 'Songs in the Key of Het Luchtmachtmannenkoor, hier in een toepasselijke entourage. life' van S. Wonder/J.Bulloch. Het PVO-ensemble zal bij o.a. het 'Ritter's Abscheid FareweÜ' van H. Heins het Luchtmacht Mannen koor begeleiden. Het koor laat van zich horen met o.a. het 'Korpslied' van H.C. Janssen, 'Home on the Range', 'Carry me back' van H. Slettenhaar, 'Tebe pojem' (Rus- sisch/Oekraïens), 'In Stiller Nacht' van Joh. Brahms, 'Le Rossignol' van Cd Gretry, 'Russische Maria Hymne', 'O Bone Jesu' van G.J. daPalestrina, 'Les Montagnards' van A. Roland, 'Soldatenlied' van Sj. Djesachar. Tenslotte presenteren PVO en het Luchtmacht Mannenkoor zich sa men met 'Finale' van R. Bohmer. Als de 'Radetzki Mars' van J. Strauss klinkt, weet iedereen dat het einde van het concert nadert... PVO en het LuchTmacht Man nenkoor nodigen elke belangstel lende uit voor dit nieuwjaarscon cert in de Petrus Pauluskerk, Kerkplein 2. De kerk is open van af 19:30 uur; het concert begint om 20:00 uur en de toegang is gra tis. Sinds vele jaren verzorgt de Werkgroep Maaltijdvoor ziening van de SWOS de be zorging van warme, en te genwoordig ook ingevroren, maaltijden bij senioren in Soest en Soesterberg die daar vanwege hun leeftijd of om andere redenen gebruik van willen maken. Per jaar vinden, dankzij de thuisbe zorging door een grote en zeer trouwe groep vrijwilli gers zo'n zestig tot zeventig duizend maaltijden hun weg naar de klanten. Het aantal gebruikers van de SWOS-maaltijden, die klaarge maakt worden in de keuken van Molenschot, stijgt de laatste maanden spectaculair. Daarom, en door vergrijzing die ook aan de groep bezorgers niet voorbij gaat, is de werkgroep op zoek naar een flink aantal mensen die willen helpen deze belang rijke dienst voor Senior Soest en Soesterberg in stand te hou den. - Wat wordt er van u verwacht? Enkele malen per maand, dat is een kwestie van afspreken, komt u met uw auto om 11:15 uur naar de keuken van Molen schot. Daar ontvangt u de door u te rijden, meestal vaste route en ontmoet u uw medemaal- tijdrijders. Er is koffie en soep. Omstreeks kwart voor twaalf vertrekt u om uw route te rijden en de maaltijden bij de mensen af te leveren. Tussen half één en kwart voor één bent u weer te rug bij Molenschot om de lege maaltijdcassettes in te leveren. Dat is alles. Er is ook een route waarvoor geen auto nodig is, de senioren- woningen aan Klarinet in Over- hees. Ook voor die route zoekt de werkgroep dringend mensen die de maaltijden daar willen rondbrengen. De procedure is daar iets anders, maar dat leg gen de medewerkers van de werkgroep u graag uit. Door mee te doen als vrijwilli ger bindt u zich. Tegenover dat verbonden zijn stelt de SWOS een bescheiden vergoeding en heeft u de voldoening van zin vol werk en de erkentelijkheid van de senioren die van de door u bezorgde maaltijd genieten. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat de werkgroep voor vervan ging zorgt als u eens verhinderd bent of op vakantie gaat. 2001 is het jaar van de vrijwil liger. Doe mee, ga maaltijden bezorgen bij de SWOS! Meer weten of aanmelden? Wiel Coenen, 88 6031538, of Hans van den Berg, 88 6016047, zijn tot uw dienst! Op zondag 14 januari gaat de Spirituele Kring Soest in 'De Deel' van start. Lambèrt de Kwant zal een inleiding verzor gen over het thema 'De inner lijke Christus'. Journalist en publicist De Kwant studeerde enkele jaren theologie en is op richter van de Stichting Spiri tueel Café Nederland. Daar naast is hij eindredacteur van het tijdschrift 'Terugkeer' en bestuurslid van het platform 'Nieuwe Tijdskinderen'. De inleiding die De Kwant voor de Spirituele Kring zal verzorgen be treft het onderwerp 'Het in contact komen met de innerlijke Christus'. Zoals hij het verwoordt: 'Niemand kan je gelukkig maken als je dat zelf niet bent en prinsen op het witte paard draven weg uit je leven net zo lang tot je dé prins in jezelf ontmoet, want dat is de symboli sche betekenis van sprookjes. Wie alleen maar vervuiling buiten zich- zelt zoekt zal steeds dat knagende gevoel blijven houden en zich af vragen of "dit nu echt alles is". Wie daarentegen de moed heeft de weg naar binnen te gaan om in contact te komen met de innerlij ke Christus, zal vandaar uit zijn bestemming en vervulling vinden.' Belangstellenden zijn vanaf 15:00 uur van harte welkom in 'De Deel' (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje koffie of thee. Om 15:30 uur start de inlei ding, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt een informeel samenzijn. De bijdrage in de onkosten be draagt f 15,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor iedereen die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Lid maatschap is niet vereist. Iedereen is van harte welkom. Nadere infor matie: Marijke Smit, 886019815, of het secretariaat, 886037200. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 13 januari Jazzconcert met Van Binsbergen Corrie van Binsbergen is gitariste en winnares van de VPRO/Boy Edgar Prijs 1997/1998. Vanbins- bergen is een in het voorjaar van 1998 door haar geformeerd kwar tet: vier muzikanten met een open geest, die van 'grooven' houden en van vrijheid. De samenstelling van de band is: Corrie van Binsbergen, gitaar; Anton Goudsmit, gitaar; Gerry Arling, basgitaar; Harry Arling, drums. Het repertoire be staat deels uit nieuwe, speciaal voor deze bezetting gecomponeer de muziek, deels uit gearrangeerd 'Brokken'-materiaal en deels uit muziek van de andere leden van het kwartet. Het resultaat zou je kunnen omschrijven als prettig ge stoorde rockjazz. Gerry en Harry Arling speelden eerder in o.a. All Ears van Frans Vermeerssen, Ba- ritone Madness, Basterds of the Universe en met Mare Ribot. Ger ry Arling is samen met Cameron momenteel zeer succesvol in voor al Japan en Amerika. Anton Goudsmit speelt o.a. in het Eric Vloeimans-kwartet, het Barend Middelhof-kwartet en The New Cool Collective van Benjamin Herman. Aanvang 21:00 uur. Toegang f 15,00. Corrie van Binsbergen. Foto: Robert van Beek. Maandag 15 januari De Duitse regisseur Veit Helmer, die met zijn korte films al heel wat prijzen heeft gewonnen, toont met 'Tuvalu' zijn talent op speelfilmge- bied. Zijn eerste lange film is een fascinerende mengeling van citaten uit de filmgeschiedenis: het fantas tische van Meliès, de poëzie van Vigo, de humor van Buster Keaton en het groteske van Jeunet en Caro worden samengebracht in een sprookje dat met veel visueel vuur verteld wordt. Anton is badmeester in een verval len zwembad. De machinerieën zijn toe aan vervanging en bezoe kers zijn schaars, maar toch wil hij voor zijn blinde vader de iüusie in stand houden dat het zwembad floreert als vanouds. Hij trommelt bizarre badgasten op, creëert met behulp van geluids- en overige ef fecten de joelerige spettersfeer van een druk bad en weet met een list zelfs de inspectie te misleiden. Zijn broer wil het bad echter zo snel mogelijk afbreken om plaats te maken voor het Grote Geld, in de vorm van een futuristisch bouw werk. Anton kan het zwembad niet redden, maar weet wel het hart te winnen van Eva, een be zoekster die net als hij droomt van verre zeeën en oceanen. Helmers wereld is betoverend. Al leen al de locatie is fantastisch: het oude badhuis van de stad Sofia met zijn talloze gangen en nissen, waar excentrieke gasten verpozen. Het zwart-wit filmmateriaal is ge kleurd met melancholiek stem mende tinten als sepia, blauw en geel. Het is een wereld die niet van deze tijd is, vol weemoed en ver vuld van het besef van de vergan kelijkheid van dromen, schoonheid en iUusies. Aanvang 20:30 uur. Toegang: 9,00/CJP/65+ 7,00. Reserve ren: maandag-vrijdag 09:00-13:00 uur, 886019577. Aanstaande maandag start de cur sus 'Dansen met een thema' in het Artishock-gebouw aan de Steen hoffstraat 46a. Gedurende drie maanden komen diverse landen aan bod, zoals Israël, Rusland, Engeland, Griekenland en ook Nederland. Deelnemers kunnen tijdens de cursus, middels dans en muziek, kennismaken met de folk lore en tradities van andere landen. Na elke les wordt een kwartiertje nagepraat over dé folklore van het 'behandelde' land en wordt de deelnemers een lekkernij uit dat land aangeboden. De gehele cur sus bestaat uit 13 lessen van een uur en kost 55,-. AUe lessen wor den gegeven in het Artishock-ge bouw en de deelnemers kunnen zelf humlesdag bepalen; maandag van 14:00 tot 15:00 uur of donder dag van 10:00 tot 11:00 uur. Infor matie: Lea v.d. Eijnden, 88035- 6012986.

Soester Courant | 2001 | | pagina 17