Hf 7,95 En dit zijn de knallers van deze week: Soest wordt waakzaam na catastrofe in Volendam SWOS-personenalarmering telt nu 200 abonnees m NEFKENS SOEST Z halen -16eta(en o intratuin o HET GROENE WARENHUIS 1.25 1.29 9.98 0.99 4.98 3.29 Balansopruiming bij Adama Ook politiek mist nieuws over lokale misdaad Daar is-ie dan: de 'nieuwe' Soester Courant VERKOOPLANNEN? tï.v 03 WOENSDAG 10 JANUARI 2001 79e JAARGANG NO. 21 DEZE WEEK soEsrcsicouRAKrr Janssen gaat praten met horeca Inzameling van kerstbomen 2001 A. van der Lee amoÊN 1 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Mevrouw Donselaar in de bloemen rti.i.vdonderdag Tot ziens 6ij Cocoon! H1MBIC M COCOON SOESTER KALENDER Geen vergunning voor zwembad Klachten bezorging Witlof Witte bolletj es Riblappen Berliner Gerookte zalmfilet Surimisticks VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035-603 2737 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52" - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,50 - Buiten Soest f 35,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 12.150 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Gouden Doorloper WD is voor Joop Ebbers (80). Vernielingen in Overhees tijdens de feestdagen. PvdA vreest 'pijnlijke' besluiten voor scholen. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel KBO wil Soester politiek wakker schudden. Bewoners participeren in wijkavond de Eng. Actueel Zouteloos nieuwjaar bij gemeente Soest. Julianakerk verkocht aan Evangelie Gemeente. Familieberichten Kleine advertenties Woningaanbod Actueel 'ChristenUnie bouwt op vast fundament'. Buurtverzet tegen plan Braamweg-Duinweg. Résidence Souveraine (nog) geen genoegen. Op Soest 11 Voor Windhond is 2001 het jaar van de waarheid. Leven op de Eng. Verdwenen Soest. Soest 50 jaar geleden. Meningen van lezers. Sport 15 SO Soest biedt Spakenburg goed partij. Nederland loopt EK volleybal (meisjes) mis. WZ'49 bereikt tegen Jonathan kwartfinale. Cultuur/Welzijn PVO-nieuwjaarsconcert met Luchtmachtmannenkoor. Soesterberg 19 Thomasvaer en Pieternel: extra snip voor ouderen. Apotheek moet veel vragen beantwoorden. Victor Roose hoger in rally Parijs-Dakar. Prikbord 21 Radio Soest. Kerkdiensten. Medische dienst. Hulpverleningsadressen. Burgerlijke Stand. GEVRAAGD VASTTEBEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Het gemeentebestuur van Soest gaat op korte termijn overleggen met de plaatselijke horeca over de brandveilig heidsvoorzieningen. Met name tijdens het komende carnaval is extra waakzaamheid gebo den, vindt burgemeester Jans sen, die lessen wil trekken uit de catastrofe die zich in de nieuwjaarsnacht heeft afge speeld in Volendam. De gebeurtenissen daar waren af gelopen maandagavond aanleiding voor een discussie in de raadscom missie Algemene Bestuurszaken. Janssen liet weten dat hij voor de zomer met alle Soester(bergse) horeca-ondememers gesproken wil hebben over de 'leerpunten' van de Volendamse ramp, al vond hij het op zichzelf treurig dat het ken nelijk eerst zo ver had moeten ko men. Volgens de burgemeester hebben alle Soester horeca-onder- nemingen inmiddels een 'gebruiks vergunning', met voorschriften over bezoekersaantallen per vier kante meter en de nooduitgangen. Janssen heeft vorige week intensief gesproken met de brandweertop. De brandweer kent geen structure le controle, maar laat zich overal regelmatig zien. Aan de plaatsen waar straks het carnaval gevierd gaat worden zal extra aandacht worden besteed. Overigens ligt de eerste verantwoordelijkheid voor de veiligheid van de bezoekers bij de ondernemers, aldus Janssen. Daarnaast zullen ook 'risicovolle' plekken als verzorgingstehuizen, sportkantines en scholen goed in de gaten worden gehouden, be loofde de burgemeester. Dat de brandweer vorig jaar bij een dansfeest in de Banninghal in Soesterberg op een afgesloten branddeur was gestuit, zoals WD-fractievoorzitter Karei van Geet naar voren bracht, vond Jans sen een 'zwaar punt' waarmee bij volgende vergunningaanvragen ze ker rekening gehouden zal worden. Uit de commissie werd in dat ver band aangedrongen op hardere maatregelen. 'Direct een bekeuring geven,' vond Wim Roest (D66), al meende Wiebe Meilof (Christenu nie) dat het gemeentebestuur zich niet alleen moest richten op zaken van een min of meer toevallig ka rakter, zoals na Enschede vuur werk en andere explosieve materi alen, en nu na Volendam de hore ca. Camera's? De commissie sprak ook over de vernielingen die rond Oud en Nieuw op vrij grote schaal werden aangericht in het winkelcentrum Overhees. Ans Mann (Groen- Links-Progressief Soest) pleitte in dat verband voor camerabewaking tegen het vandalisme dat deze buurt voortdurend teistert en voor een enorme schadepost zorgt. Janssen voelde echter niet zo veel voor camera's, maar ziet meer in de aanpak van de winkeliers aan o.a. de Zuidpromenade. Die had den in de nieuwjaarsnacht een par ticulier beveiligingsbedrijf inge schakeld, mét honden. Janssen vond dat een goede aanvulling op het politietoezicht, maar in de eer ste plaats een zaak van de betrok ken ondernemers. Voor de plaatselijke journalis tiek is het al een poosje onver draaglijk, hoewel de protesten tot nu toe niets uitgehaald hebben, maar ook de politiek is niet te spreken over het nieu we politievoorlichtingsbeleid. Daarbij is de berichtgeving aan de pers teruggeschroefd tot medede lingen van het onnozelste karakter: gordelcontroles, snelheidsovertre dingen, foutparkeren en meer van dat type overtredingen en euvelda den. Over inbraken, geweld en andere vormen van wat 'steviger' crimina liteit - waarvan ook de gemeente Soest heus haar deel wel krijgt - hoort of ziet men in het lokale nieuws tegenwoordig weinig of niets meer. Dat is zo sinds de po- litievoorlichting werd gereorgani seerd en gecentraliseerd in Utrecht, waar de 'regio' zetelt. De Utrechtse politietop heeft nadruk kelijk gekozen voor een 'positief imago', en daar horen dus geen 'negatieve' berichten bij over de plaatselijk voortwoekerende mis daad, in al haar verschijningsvor men. 1 Soest lijkt daardoor een oase van rust te zijn geworden, al komt uit de (openbare) rechtbankverslagge- ving, zij het veel spaarzamer, wel een ander beeld naar voren. De lokale politiemensen weten in elk geval wel beter, en het publiek óók - vooral als het zelf slachtoffer is geworden of getuige geweest van een misdaad of het (eventuele) politieoptreden daarna heeft opge merkt. Dan is het wel raar dat men daarover in de krant niets terug vindt, zo blijkt uit allerlei reacties. In de raadscommissie ABZ kwam de nieuwe 'geen-nieuws-is-goed- nieuws'-voorlichting van de politie maandagavond ook ter sprake. Het GGS-raadslid Gerard van den Deijssel vond dat de politieberich ten weer 'ouderwets' in de krant moesten komen; hij voelde er niets voor om de dagrapporten van de politie te gaan napluizen - gesteld dat hij daarin inzage zou krijgen - maar wilde wél graag weten wat er in Soest allemaal 'gebeurt'. Burgemeester Janssen liet weten dat hij het algemene ongenoegen deelt - 'het is verre van optimaal' -en dat hij daarover ook al-eens een 'hartig woordje' had gewisseld met de politieleiding.-Die discus sie loopt overigens nog, 'dus het laatste woord is er nog niet over gesproken', aldus Janssen. In de periode van 8 tot en met 19 januari worden in Soest de kerst bomen ingezameld. Het Reini- gingsbedrijf Midden Nederland (RMN) zal een extra wagen inzet ten die de kerstbomen ophaalt en afvoert voor de verwerking tot compost. Laagbouw De bomen worden opgehaald op de ledigingsdag van de minicontai- ner voor restafval (groene contai ner). Deze dag staat vermeld in de afvalkalender 2001 van het RMN. Een aparte wagen zamelt de bo men in, zodat de container al ge leegd kan zijn, terwijl de boom nog niet is opgehaald (of andersom). Hoogbouw Flatbewoners kunnen hun kerstbo men morgen (donderdag 11 janua ri) voor 7.30 uur bij de cocons voor restafval zetten. De bomen worden dan op donderdag of vrij dag opgehaald. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58, Soest - tel. 601 25 00 Alle colberts, extra hoge kortingen v.a. 100,- korting Wollen pantalons in alle maten halve prijs Alle pullovers en sweaters 30 tot 50% korting Alle katoenen en corduroy pantalons 50,- korting Restanten kostuums, jassen en jacks 20 tot 60% korting 1 Alle hoeden en petten (grote sortering) halve prijs Overhemden (m.u.v. standaard collectie) 20% korting Restanten dress- en sportshirts 2 halen 1 betalen Lederjacks 30 tot 60% korting Restanten dasspelden, manchetknopen strikjes e.d. nu uitzoeken voor 2,50 Restanten stropdassen en riemen 19,95 1 Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest 1 zie pagjna 5 V.l.n.r. de heer Den Otter, mevrouw en meneer Donselaar, mevrouw Van Oldenbeek. Twee jaar is de SWOS-werk- groep personenalarmering in Soest nu bezig met het (ver nieuwde) alarmsysteem, waar mee doorgaans oudere inwo ners eventueel hulp kunnen in roepen in het geval dat hun iets overkomt. Via een drukknop (op een halssnoer) kunnen ze contact maken met de huisarts of andere hulpverleners. De SWOS heeft inmiddels uitste kende ervaringen opgedaan met het systeem. Via het halssnoerzen dertje, dat rechtstreeks in verbin ding staat met een telefooninstal latie, wordt de centrale post in Noordwijk (Eurocross) gewaar schuwd, die op zijn beurt de arts waarschuwt. De belangstelling voor het systeem is de laatste jaren in Soest sterk gegroeid. De eerste installatie-nieuwe-stijl werd op 19 september 1999 geplaatst. Vorig jaar zijn er 77 nieuwe abonnees bijgekomen; het zijn er nu precies tweehonderd. V/ie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT De 200e - en een van de eersten van 2001 - was mevrouw W. Don selaar-de Bruin van de Schouten kampweg. Namens de werkgroep kwamen de coördinator, mevrouw M.G. van Oldenbeek, en de heer H.R den Otter, voorzitter van de werkgroep én 'installateur', afgelo pen vrijdagmorgen de apparatuur aansluiten. Voor mevrouw Donse laar en haar man was er een fees telijk bloemetje. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 LINNEN-EN WOONACCESSOIRES Van Weedestraat 88 (naast Mets) -S 035 - 603 26 75 Geachte lezer, Misschien ziet u het er niet on middellijk aan af, maar er is in de afgelopen dagen heel wat werk verzet voor het vernieuw de uiterlijk van de Soester Cou rant, zoals die nu voor u ligt. Zoals aangekondigd heeft de krant vanaf vandaag tekstpagi na's met acht kolommen in plaats van zeven. Het betekent dat er bij het 'opmaken' van de krant heel wat (extra) pas- en meetwerk verricht moest wor den. Tegelijkertijd zijn er enkele bescheiden veranderingen in de typografie doorgevoerd; som mige vaste rubrieken hebben daardoor ook een ander gezicht gekregen. Bij het doorbladeren van de krant komt de lezer de veranderingen vanzelf tegen. Of kijk eerst eens in de nieuwe kolom 'Deze Week', die op pa gina 1 een beknopt inhouds overzicht van de krant geeft. Veelgeraadpleegde rubrieken moeten daarmee in één oogop slag te vinden zijn. Een voor beeld: het programmaoverzicht van Radio Soest vindt u van daag op de zgn. 'Prikbord-pagi na', de laatste tekst- (dus rech ter) pagina van de krant. De nieuwe rubriek 'Soester Ka lender' is in zekere zin een ex periment. Lezers en gebruikers van de Soester Courant hadden daar behoefte aan, zo is ons in de loop der jaren dikwijls geble ken. De rubriek is overigens al leen bedoeld voor de beknopte aankondiging van 'eenmalige' publieksevenementen, bijeen komsten en vergaderingen in Soest, zonder de pretentie vol ledig te zijn. De sport houdt bij voorbeeld haar eigen program ma op de sportpagina en de kerkdiensten, net als de medi sche dienst, vindt u nog altijd op 'Prikbord'. Het antwoord op de vraag of het resultaat van al die inspan ningen de moeite waard is laten wij graag over aan het oordeel van de lezers. Het zal wel even moeten wennen, denken we. Zoals eerder opgemerkt: het blijft de oude, vertrouwde Soes ter Courant, die al bijna 80 jaar zo'n bijzondere rol speelt in de Soester samenleving. Maar we zijn natuurlijk bést een beetje benieuwd naar de reacties... Redactie Peperomia caperata 'Lilian' inclusief pot van 12-^5 nu voor Intratuin Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203 Intratuin Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week te melden. Donderdag 11 januari Raadscommissie Financiën, ge meentehuis; 20:00 Lezing zangkanaries, Vo gelvreugde, duivenzaal Konings weg; 20:00 Lezing sierknippen, Pas sage, Credo; 20:15 Afrikaanse dans, C-drie, f 17,50/15,00. Vrijdag 12 januari 10:15 Wandeling 'Huisvrouwen', Korte Duinen; 20:00 Concert PVO Lucht machtmannenkoor, Petrus/Pau- luskerk; 20:00 Nieuwjaarsparty X-chan- ge,/5,00; 20:30 Nieuwjaarsreceptie VOS, Kontakt der Kontinenten. Zaterdag 13 januari 09:30 Klaveijasmarathon SO Soest, 25,00; 21:00 Jazzconcert Vanbinsber- gen, Artishock, 15,00. Zondag 14 januari 11:30 Nieuwjaarslunch Hum. Verbond, 'China', 17,50; 14:00 IVN-wandeling bij de Kozakkenput; 15:00 Lezing L. de Kwant: 'De innerlijke Christus', Spirituele Kring Soest, De Deel, 15,00; 16:00 Concert Jean Telder (or gel) en Frank van Koten (hobo), de Open Hof. Maandag 15 januari 20:00 Medium Ria Schreuder bij PASO, De Vriendschap, f 2,50/7,50; 20:30 Film "Ibvalu', Artishock, f 9,00/7,00. Dinsdag 16 januari 20:00 Nieuwjaarsbijeenkomst CDA, Griftland College; 20:00 Wijkbeheer de Engh, Desmond Tütuschool. Woensdag 17 januari 10:00 Lezing notaris Schippers: belastingen en erfrecht, Soester Kring, NPB-kerk, P. de Hooghlaan, 5,00; 14:00 Film 'Pokémon 2', C-drie, 7,50/6,00/10,00; 20:00 Paragnost R. Groenen- steijn, Spirit 'Arkade', f 7,50. De gemeente Soest maant één van haar inwoners alsnog een vergun ning aan te vragen voor het reeds aangelegde zwembad op een per ceel aan de Peter van den Bree- merweg. Als de bewoner hieraan geen gehoor geeft, kan de gemeen te de vergunning achteraf alsnog aanvragen én verlenen. De kosten zijn dan wel voor de eigenaar van het zwembad. De gemeente ont dekte het zwembad vorige maand bij toeval tijdens een controle, waarbij werd gekeken of de bewo ner van het perceel de hooiopslag inmiddels volledig had verwijderd. Daartoe had de gemeente de Soes ter eerder al verplicht. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kan toor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. 500 gram l zak stuks rundvlees kilo vers van 't mes 100 gram 100 gram pak 200 gram :JS!i NVM BURG. GROTHESTRAAT 13 3761 CJ SOEST

Soester Courant | 2001 | | pagina 1