KBO wil Soester politiek wakker schudden ie etages vol ntisch wonen! Zoutelo ym Bewoners participeren tijdens wijkavond de Eng WOENSDAG 10 JANUARI 2001 SOESTER COURANT Meer aandacht voor zorg en inkomen Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! f Burgemeester in klankbordgroep Vorming van 'wijkbeheerteam' PAGINA 4 WOENSDAG 10 JI Afblazen cabai Soester Courant WOENSDAG 10 JANUARI 2001 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DEGEMEENTE SOEST ,1 NU NOG KOSTUUMS COLBERTS JACKS EN JA Garileur, MELK Benvenuto, May Fiuine, Hon TRUIEN PANTALON SHIRTS, pe Tijdens de druk bezochte nieuwjaarsreceptie deed voor zitter Giel Wester van de Ka tholieke Bond voor Ouderen (KBO) Soest vorige week een dringend beroep op de collega bonden om samen de Soester politiek wakker te schudden. Cijfers geven aan dat het aantal ouderen in Soest over tien jaar meer dan 30% van de bevol king zal uitmaken. 'En ouderdom komt nu eenmaal met gebreken,' merkte Wester op. Duurde het tot nu toe 7 jaar voor dat een plan gerealiseerd is, uit nieuwe gegevens blijkt dat die ter mijn in veel gevallen al is opgelo pen tot 10 jaar. Het is dus de hoogste tijd dat het bestuur van Soest zich beraadt over de voorzie ningen die nodig zijn om de oude re burgers ook straks van goede zorg te voorzien. 'Daar hebben zij recht op, maar we moeten alert zijn dat die-zorg ook kan worden gegeven, hetzij thuis, hetzij in een menswaardige andere omgeving.' Realisering van voldoende en ade quate verzorging/verpleging eist serieuze aandacht en kan niet al leen aan de provincie of de regio Eemland worden overgelaten. Feitelijk is de oproep van de KBO een vervolg op de nota ouderenbe leid, die eind vorig jaar is uitge bracht door de gemeentelijke Commissie Ouderenbeleid, die met opheffing wordt bedreigd. Hoewel burgemeester Janssen tij dens een andere receptie de lof trompet stak over de ouderen in Soest, die zo actief in het leven staan, acht de KBO meer voorzie ningen nodig om die situatie te continueren. Dankzij een gift van de Rabobank kunnen de ouderen in Soesterberg leren hoe met een computer om te gaan en hoe men via internet contact kan houden met de kinderen en vrienden van ver weg en dichtbij. Een dergelij ke voorziening is ook in Soest van belang: 'We willen erbij blijven horen, mobiel blijven, zowel gees telijk als lichamelijk', aldus Wester. Verder maakte hij gewag van de onzekerheid over het fiscale voor deel dat het kabinet-Kok voor de ouderen in petto heeft. 'Eind van de maand weten we meer, maar hoe lang zal het duren dat anderen ons dat voordeel weer afpakken in de vorm van allerlei prijsverhogin- Giel Wester. gen Van de ongeveer 13.000 ouderen in Soest zijn er 3.000 ge organiseerd, waarvan meer dan 1.500 in de KBO. Daarmee heeft Soest het hoogste aantal georgani seerde ouderen in de provincie Utrecht. Een groep burgers die se rieus zal kijken welke politieke groepering volgend jaar voor hen het beste partij zal trekken, aldus de KBO-voorzitter. GRATIS BEZORGING in Nederland. 3 JAAR GARAMIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! Half december heeft burgemeester Koos Janssen de inwoners van Soest opgeroepen om zich aan te melden voor de klankbordgroep 'Bestuurlijke Vernieuwing'. Inmid dels hebben 16 mensen aangege ven dat ze deelnemen aan de klankbordgroep onder voorzitter schap van de burgemeester zelf. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden tot eind januari bij de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest (t.a.v. Ma- rit Stam), of per e-mail (vernieuwing@soest.nlV In de klankbordgroep kunnen inwoners van Soest meepraten over de rela tie tussen burgers en het gemeen tebestuur. Ook kunnen ze ideeën aandragen voor de verbetering van deze relatie. De eerste bijeenkomst van de klankbordgroep staat ge pland voor begin februari. Alle wijkbewoners van de Eng zijn aanstaande dinsdag 16 ja nuari vanaf 20:00 uur van har te welkom in de Desmond Tu- tuschool, Molenstraat 8 te Soest. Dan organiseert de ge meente een wijkavond, sa men met de Stichting Balans, de politie, de scholen en wo ningbouwvereniging Acht- goed. Wijkbewoners kunnen tijdens deze avond meepraten en -denken over knelpunten in de Eng en mogelijke oplossin gen daarvoor. Wat kunnen bewoners verwachten op deze avond? De Eng is een wijk waar de gemeente, woning corporaties, politie, scholen en Balans in 2001 het wijkbeheer vorm willen geven. De gemeente wil samen met deze organisaties meer inspelen op vragen en wen sen die bewoners hebben ten aan zien van hun woonomgeving. Het wijkbeheer probeert samen met de wijkbewoners problemen die in de wijk spelen, op te lossen. Op deze avond wordt informatie gegeven over het wijkbeheer en de vorming van een 'wijkbeheerteam'. Daar naast wordt samen met de bewo- I ners een beeld van de wijk ge schetst, waarbij aandacht wordt besteedt aan zaken die bewoners van de Eng aanspreken en welke zaken in de woonomgeving verbe terd dienen te worden. Thema's Dit gebeurt aan de hand van een aantal thema's, te weten: wonen (kwaliteit van de woningen, woon wensen), woonomgeving (verlich ting, afval, speeltoestellen, onder houd groen), voorzieningen (win kels, onderwijs, welzijnswerk, sportaccommodaties, kerken), ver keer (snelheid), samenleven (ge voel van veiligheid, sociale contac ten, overlast). In vier kleinere groe pen praten de wijkbewoners over deze onderwerpen. De samenwerkende organisaties geven op deze avond aan of ge noemde problemen en/of wensen op korte of lange termijn opgelost kunnen worden. Zo repareert de gemeente straatverlichting die ka pot is, op korte termijn. Een op knapbeurt van een speelplek of een verandering hiervan is echter niet van vandaag op morgen gere geld. Dit hangt onder meer af van de bijdrage die bewoners zelf wil len leveren - door bijvoorbeeld uit te zoeken hoe duur het een en an der is of na te gaan welke buurtbe woners achter het plan staan - en Gevraagd Waste-, inval- en ^vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 de financiële ruimte die de ge meente heeft. Wijkbeheerteam Daarom probeert de gemeente een groep bewoners enthousiast te krij gen om zich eens in de twee maan den met dergelijke langetermijn- problemen bezig te houden; het wijkbeheerteam. Alle bewoners van de wijk de Eng kunnen parti ciperen. Op deze avond zijn de volgende vertegenwoordigers van de deelnemende organisaties/in stellingen aanwezig: de heer K. Ruiter (wijkagent), R. Taal Acht- goed), mevrouw J. Dijkman (Ba lans), mevrouw L. de Jong (SCW), de heer R. Balfers (Montesso rischool), mevrouw W. Frits (Des- mond Tutuschool), de heer R. Mol (Van der Huchtschool), mevrouw C. Eenhoorn gemeente Soest), de wethouder B. Krol (gemeente Soest) en wethouder H. Witte (ge meente Soest). Bewoners met vragen over de wijkavond kunnen contact opne men met mevrouw C. Eenhoorn, wijkcoördinator gemeente Soest. 386093483, fax 6093458, e-mail eenhc@soest.nl. HOC >GT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035-609 34 55 Internet: www.soestnl E-mail: info@soest.nl VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 december 2000 tot en met 4 januari 2001 Datum verzending: 5 januari 2001 Perceel: Insp. Schreuderlaan 19 Beatrixlaan 53 De Brik 4 Krekel 16 Larixlaain 6 De Brik 2 Apollo 138 Apollo 136 Betreft: 1 spar en 2 berken 2 bomen 1 berk 1 boom 2 sparren, 1 thuya, 1 taxis en 1 eik 2 bomen 1 den 1 boom &ÊI Aan de gemeente Soest verleende kapvergunningen: Gemeenteplantsoen achter Honingbij 1 t/m 23 3 berken en 1 els Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest BESLUITEN 2 JANUARI 2001 ONDERWERP Parkeervoorziening Sloothaak I Aanschrijving Peter van den Bree- merweg 23 Niet-ontvankelijk aanvraag kapver- gunningaanvraag Fam. Huisman, Amersfoortsestraat 85 te Soester berg voor het kappen van 1 den Reconstructie fietspaden Uitbreiding RK basisscholen De Driesprong, De Ludgerus en De Achtbaan l Uitbreiding van het gebouw Cena- kel aan de Amersfoortsestraat 18 I Actie Zomerschoon Uitspraak rechtbank inzake het ongegrond verklaren van de be zwaren van de heer A. Peters, ge,- richt tegen de aanschrijving tot verwijdering van een keermuurtje en de preventieve aanschrijving ter voorkoming van het inzaaien van akkerbouw en deze te gebruiken als weiland Sluitingstermijn grassportvelden 2001 i Weigeren instemmen met melding plaatsing blokhut op het perceel Lamoen 19 (reg.nr. 782) BESLISSING Akkoord gaan met: 1. De aanleg van 6 st. haakse parkeervakken aan het begin van de Sloothaak; Afbraak door eigenaar t.k.a.; voor het zonder ver gunning aangelegde zwembad bouwvergunning aan laten vragen. Indien dit wordt verzuimd, dit op kosten van de eigenaar -laten- doen. Fam. Huisman^ Amerfoortsestraat 85 te Soester berg niet-ontvankelijk verklaren in hun kapvergun- ningaanvraag voor het kappen van 1 den. Akkoord te gaan met de reconstructie van de vol gende fietspaden: - Birkstraat het gedeelte tussen de Vosseveldlaan en Bartolottilaan ca. 300 m; - Vondellaan het gedeelte tussen Soesterberg- sestraat en Birkstraat, beide zijden ca. 410 m; - Soesterbergsestraat het gedeelte tussen Plein van Zuid en rotonde Kerkstraat/Birkstraat bei de zijden ca. 480 m; - Goedkeuring verlenen aan de door de SKOSS ingediende bouwplannen voor de basisscholen Ludgerus, De Achtbaan en De Driesprong en aan het werken met een bouwteamovereen komst. - Voor de drie scholen taakstellende budgetten beschikbaar stellen. - De totale kosten dekken uit de beschikbare gel den voor het programma huisvestingsvoorzie ningen onderwijs. - Ter inzage leggen voor de leden van de raads commissie SOW/Milieu. Geen medewerking verlenen aan de uitbreiding van het gebouw Cenakel met een serre. Op 19 mei 2001 wordt er een Zomerschoon ont bijt geprganiseerd op het gemeentehuis. Raadsle den en externe partijen worden gevraagd om aan Zomerschoon en het ontbijt mee te doen. De kos ten voor het ontbijt worden betaald uit het bud get voor milieu-voorlichting. Uitvoering geven aan de aanschrijving: Binnen een termijn van 6 weken dient het keermuurtje op straffe van een dwangsom van 8.000,— ineens verwijderd te zijn. Binnen een termijn van 6 we ken dient het gebruik van de grond als weiland beëindigd te zijn op straffe van een dwangsom van 5.000,— per keer en 50.000,— maximaal. De sluitingstermijn voor de grassportvelden vast gesteld van 5 juni 2001 tot en met 10 augustus 2001 en voor de Stergrazo-oefenvelden van 7 mei 2001 tot en met 3 augustus 2001. - Geen medewerking verlenen aan een vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO en niet instemmen met de melding voor de plaatsing van een blokhut op het perceel Lamoen 19. •J m m p mm met tasi «s m II Ér «s n R VERKEERSBESLUIT (VOORRANGSREGELING) Burgemeester en wethouders; overwegende, dat vanaf 1 mei 2001 alle bestuurders op gelijk waardige kruispunten aan alle andere bestuurders van rechts voorrang moeten verlenen en dat hiermee de uitzonderingsregel, voor fietsers en andere verkeersdeelnemers uit de categorie 'lang zaam verkeer', op de algemene voorrangsregel vervalt; dat dit op de hierna genoemde lokaties in de gemeente Soest tot gevaarlijke/onduidelijke si tuaties kan leiden: 1. aansluiting fietspad Chalonhof op Beetzlaan; 2. aansluiting Weteringpad op ventweg Koningsweg; 3. aansluiting fietspad Spinet op Clemensstraat; 4. aansluiting fietspad Boerenstreek op Clemensstraat; 5. aansluiting fietspad Kornet op Dorpsstreek; 6. aansluiting verbindingspad Den Blieklaan-Klein Engendaalweg (beide zijden); 7. aansluiting fietspad station Soest Zuid op Eikenlaan; 8. aansluiting fietspad Plein van Zuid op Verlengde Kolonieweg. dat het gewenst is om voor deze situaties een voorrangsregeling in te stellen; dat een dergelijke aanwijzing in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer is; overwegende dat genoemde wegen en paden in de gemeente Soest zijn gelegen en bij deze gemeente in beheer zijn; gehoord hebbende de werkgroep verkeer waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de po litie district Eemland Noord en de gemeente Soest; gelet op het besluit van de raad van deze gemeente van 20 april 1995, nummer RB 95-36, waarbij hun college de bevoegdheid werd overgedragen tot het nemen van besluiten als bedoeld in ar tikel 18, lid 1, onder d, van de Wegenverkeerswet (WVW); mede gelet op de betreffende artikelen van het RW 1990 en het BABW; AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 22 december 2000 tot en met 4 januari 2001 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Birkstraat 150 Bosstraat 24 Birkstraat 90 Clauslaan 21 Koninginnelaan 113 Oude Tempellaan 8 Betreft: 7 sparren een aantal bomen 4 eiken, 2 berken, 2 esdoorns en 1 vliegden een aantal bomen 2 coniferen en 2 bomen 3 coniferen en 1 esdoorn besluiten: I. Door plaatsing van de borden B6 van bijlage 1 van het RW 1990 en het aan brengen van haaientanden de voorrang te regelen op de volgende aansluitingen: 1. aansluiting fietspad Chalonhof op Beetzlaan; 2. aansluiting Weteringpad op ventweg Koningsweg; 3. aansluiting fietspad Spinet op Clemensstraat; 4. aansluiting fietspad Boerenstreek op Clemensstraat; 5. aansluiting fietspad Kornet op Dorpsstreek; 6. aansluiting verbindingspad Den Blieklaan-Klein Engendaalweg (beide zijden); 7. aansluiting fietspad station Soest Zuid op Eikenlaan; 8. aansluiting fietspad Plein van Zuid op Verlengde Kolonieweg. RAADSVERGADERING De gemeenteraad houdt op donderdag 18 januari om 19.30 uur een openbare vergadering in het gemeentehuis. AGENDA 1. Beëdiging nieuw raadslid. 2. Spreekrecht. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 16 november 2000. 4. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel 01-03 afsluiting convenant logiesverstrekkers Soest. 7. Voorstel 01-01 het wijzigen van de verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Soest. 8. Voorstel 01-02 contragarantie Rijk op gemeentegaranties. 9. Voorstel 01-04 handhaving gemeentegarantie. 10. Voorstel 00-128 planschade. 11. Voorstel 00-129 planschade. 12. Voorstel 00-130 planschade. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het desbetreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht één termijn geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreek recht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een gewijzigd voorstel heeft gezonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens op gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de vergadering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Emmalaan 2 000942 i Gemini 78 000948 Lamoen 12 000950 1 Lange Brinkweg 20a 000093 1 1 Oostergracht (ong.) Oostergracht (ong.) Oostergracht (ong.) Oranjelaan 36 000518 1 000946 1 000947 1 000945 P.C. Hooftlaan 26 000943 1 St. Willibrordusstraat 5 000949 i j Turf streek 91 000769 000733 000757 000813 000902 De traditionele nieuwjaai ceptie van de gemeente S< op dinsdag 2 januari, br veel volk op de been, maai hoeft in de gemeentelijke naien geen bijzondere ver ding. Door het afblazen vai aangekondigde cabaret gramma had de bijeenk< een nogal zouteloos verl waaraan de speech van bi meester Janssen en het oj den van Chorus Line ook nig konden veranderen. Opnieuw toog zo'n beetje Soest' daags na nieuwjaarsdag het gemeentehuis, waarvan c tree en de cascade langs de versierd waren met wat we 'feeërieke illuminatie' gen mag worden. Eenmaal b moesten de bezoekers - pa 300 of daaromtrent en afko uit min of meer alle uithoeke Soester samenleving, maar a uit Het Circuit van Bekende ters - lang in de rij staan vc zij het voltallig college van B meester en Wethouders (voo: gelegenheid inclusief mei Janssen) de hand konden s den en de 'beste wensen' k< overbrengen of in ontvang men. Daarna verzamelde het vol in gespannen afwachting raadzaal, waar ze eerst d< spraak van burgemeester Ji mochten aanhoren. Hij blil vreden terug op zijn eerste ja Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093643. VERLEENDE SLOOPVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben aanlegvergunning verleend voor: 1. het aanleggen van een ontsluitingsverharding op perceel (G-10667) nabij Wieksloterweg OZ 109. (verzenddatum: 5 januari 2001) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden en ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bèzwaarschrift moet binnen zes weken na de eerder genoemde verzenddatum worden ingediend. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het bouwen van een woonhuis, Dorresteinweg 131. (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 11 januari tot en met woensdag 7 februari 2001 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 27-12-2000 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 29-12-2000 bouwen van een blokhut 29-12-2000 bouwen van een woonhuis met garage/ berging 29-12-2000 bouwen van een bedrijfsgebouw 27-12-2000 bouwen van een middenspanningsruimte 29-12-2000 bouwen van een middenspanningsruimte 28-12-2000 vernieuwen/veranderen van de draagconstructie van het dak 28-12-2000 bouwen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak 27-12-2000 uitbreiden van een woonhuis/bijkeuken en het bouwen van een schuur 28-12-2000 vergroten van een dakkapel op het achterge- veldakvlak 27-12-2000 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN "Wintersprookj Anemoon, blauwe druif, hyacint, narcis, amaryllis. Uit de mooiste "winter"bl( kunt u volop kiezen bij Ja en dagelijks veilingvt Deze week in de aanbiec NARCISSEN "Dutch Master", zware kwaliteit bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soe Tel. 035-6016877-Fax 035 -6 plaatsen van een kap op een garage 27-12-2000 veranderen van een garage in werkruimte, het aan bouwen van een erker en het bouwen van een berging 27-12-2000 000747 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 27-12-2000 plaatsen van twee dakkapellen 27-12-2000 bouwen van een serre 29-12-2000 Albert Hahnweg 23 Goudvink 30 Insingerstraat 20 P.C. Hooftlaan 9 Pijperpad 64 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur.

Soester Courant | 2001 | | pagina 4