Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Müspcr Zouteloos nieuwjaar Soest Ds. Gijsen vertrekt Julianakerk definitief verkocht aan Evangelie Gemeente r Soest zingt het jaar in, maar zonder meezinger Van Breukelen r Vast-goed Assurantiën GROTE MERKEN NU NÓG KLEINERE PRIJZEN KOSTUUMS 40 EN 50% KORTING COLBERTS 40 EN 50% KORTING JACKS EN JASSEN 30% KORTING TRUIEN PANTALONS SHIRTS, per stuk 2 stuks 50% KORTING 25% KORTING 69, 120,- MODE voor verkoopinformatie: PAGINA 4 WOENSDAG 10 JANUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 In Soester beemden en duinen Service bij Schoemaker Rijbewijs kwijt na drinkgelag Soester Courant Afblazen cabaret stelt velen teleur Verbouwing Emmakerk (Samen op Weg) begint Nog 1 maisonnette te koop ?erteam abeert de gemeente een ners enthousiast te krij- 1 eens in de twee maan- ergelijke langetermijn- bezig te houden; het team. Alle bewoners c de Eng kunnen parti- <p deze avond zijn de ertegenwoordigers van nende organisaties/in- aanwezig: de heer K. kagent), R. Taal Acht- vrouw J. Dijkman (Ba- ouw L. de Jong (SCW), L Balfers (Montesso- nevrouw W. Frits (Des- ischool), de heer R. Mol Tuchtschool), mevrouw orn gemeente Soest), ider B. Krol (gemeente wethouder H. Witte (ge- iest). met vragen over de kunnen contact opne- mevrouw C. Eenhoorn, inator gemeente Soest 3, fax 6093458, e-maii est.nl. Communicatie >rns en 1 vliegden entuele vergunning kun- ig kenbaar maken bij de CA Soest, telefoonnum- 57) nabij belanghebbenden en ge- lienen, dan moet dat be- >est, Postbus 2000, 3760 genoemde verzenddatum an plan zijn de volgende Drschriften: bevoegd binnen een ter- voensdag 7 februari 2001 te dienen. diezelfde termijn, dage en bouwen (balie bouw- ••en woonhuis 27-12-2000 :en woonhuis 29-12-2000 29-12-2000 met garage/ 29-12-2000 bouw 27-12-2000 nningsruimte 29-12-2000 nningsruimte 28-12-2000 n de draagconstructie 28-12-2000 op het achtergevel - 27-12-2000 lis/bijkeuken en r 28-12-2000 1 op het achterge- 27-12-2000 1, afdeling planologie en :n garage 27-12-2000 in werkruimte, het aan- let bouwen 27-12-2000 een 27-12-2000 Hen 27-12-2000 29-12-2000 iden een gemotiveerd be- worden gericht aan Bur- Het bezwaarschrift moet leling Planologie en Bou- a V Gardeur, MELKA. René Lezen d. Frans Molenaar. Benvenuto. May-Fair, Hiltl. Portobello, Breidhof Fiume, Horka-Èlasta. Le Düb, Diniaggio Zuidpromenade 12 - 3768 EM Telefoon 035 - 602 35 30 "Wintersprookje" Anemoon, blauwe druifjes, hyacint, narcis, amaryllis, tulpen Uit de mooiste "winter"bloemen kunt u volop kiezen bij Jasmijn en dagelijks veilingvers! Deze week in de aanbieding NARCISSEN "Dutch Master", zware kwaliteit 1 bos3,95 2 bossen6 95 Min of meer gelijktijdig met de verkoop van de Julianakerk werd bekend dat ds. Harry Gij sen, een van de twee predikan ten in Soest-Noord, gaat ver trekken. Hij neemt het beroep aan dat de hervormde gemeen te in Holten (Overijssel) op hem heeft uitgebracht. Ds. Gij sen kwam in 1995 naar Soest en heeft op stimulerende wijze bijgedragen aan het Samen op Weg-proces. De SoW-gemeen- te Soest-Noord moet dus nu op zoek naar een nieuwe predikant van hervormde huize, naast de gereformeerde ds. Pieter van Winden. Het afscheid van ds. Gijsen valt in de laatste week van april. Samenloop van omstandighe den: ook de hervormde predi kantsplaats in de Oude Kerk is sinds midden 2000 vacant. De vervulling hiervan is vertraagd door de SoW-perikelen in Zuid. De hervormde gemeente zoekt nu eerst garanties om voor de Oude Kerk een predikant met een 75 procents dienstverband te kunnen aanstellen (voorheen vijftig procent). De hervormde predikantsplaats in de Emma kerk is voltijds. expert <g) Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 De enige cabareteske tekst die de bezoekers van de nieuw* jaarsreceptie vorige week dinsdag te horen kregen was het lied 'In Soester beemden en duinen', voor de gelegenheid aan elkaar gerijmd door Eit Algra, op de bekende wijs van 'Aan de Amsterdamse grachten', en met enthousiasme ver tolkt door Chorus Line. Het werd geen meezinger. De tekst was oorspronkelijk bedoeld als 'opwarmertje' voor het cabaretprogramma - dat uiteindelijk dus niet doorging. Maar om dat nauwelijks een van de bezoekers de tekst voor zich had en het koor, hoewel aardig op dreef, die ook niet altijd even goed ver staanbaar ten gehore bracht, kon er bepaald niet uit volle borst worden meegezongen met deze overbekende melodie. Om de tekst helemaal te kunnen volgen moest je overigens ook wel een behoor lijk goeie krantenlezer zijn. Voor wie het allemaal nog eens tot zich wil nemen volgt hier, de traditie getrouw, de complete tekst van het lied. Er ligt een dorp, nog geen stad, in mooi heuvelland. Van Utrecht daar heb 'k voorgoed mijn hart aan verpand. De mensen heten van Bremen, Hilhorst of Beer. Van Roomens vind je daar ook zo menige keer. Hoe kon het komen, zo maar, wie heeft dat bepaald, Dat men een Janssen, zo, uit het niets, naar Soest heeft gehaald? Laten wij maar vrolijk zingen Over wat er bij ons fout is gegaan, Al die wonderlijke dingen, En wie dat dan zo heeft gedaan. O, wat kun je heerlijk zwemmen In een altijd lekkend akelig bad. En je hoeft er niet te remmen Voor een roodgestreept zebrapad. De raadsbesluiten met daadkracht kloek vastgelegd Hoeveel kwam daar nu uiteindelijk van terecht? Een dag geen auto, zeg zelf, dat is niks voor Soest Zo krijg je alle coureurs toch helemaal woest? En blijft soms Witte zitten op collegebank? Fraai precedent, wordt dat herhaald, van dank toch nog voor stank? Linde vellen niemand zeggen En een rijsje spruit er fris uit de stam. Voor het bloeden doekje leggen Spreuk die uit profetenmond kwam. Al die kerkse Soester mensen Die in Zuid zo boos uiteen zijn gegaan Niets kan men die beter wensen Dan de weg des Heren te gaan. In Soest verdwijnen er scholen heel plotseling. Was het niet Adelmund zelf die daarover ging? Met man en macht het getijd gekeerd, maar voorgoed? Ontbreekt het wethouders soms aan wil en aan moed? Is geld in Soest totaal geen punt? 't Lijkt soms wel van niet. Aan and'ren wordt vaak werk gegund? Dat is wat je hier ziet. Zijn de Soester ambtenaren Dan niet zelf tot rechercheren in staat? Moet je hen bewust gaan sparen? Is het soms misschien al te laat? Zing toch, Soesterbergse mensen, Alle burgers van Soestdijk tot Zuidplein, Niemand kan zich beters wensen Dan een narrenknoller te zijn. Al meerdari 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! :1e ruimte die de ge. Van een 35-jarige man uit Soest is vorige week het rijbewijs ingeno men, omdat hij onder invloed van drank achter het stuur had geze ten. In de nacht van woensdag op donderdag hielden surveillerende agenten de bestuurder aan op de Soesterbergsestraat, omdat zij ver moedden dat hij had gedronken. Op het politiebureau bleek dat de man inderdaad een stevige slok op had, want hij had 1,70 promille al cohol in zijn bloed. De Soester kreeg een rijontzegging van acht uur en moest zijn rijbewijs inleve ren. Binnenkort moet hij zich voor de rechter verantwoorden voor zijn rijgedrag. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Het College neemt de gelukwen sen van de talrijke 'gewone' Soes- ters hartelijk in ontvangst. braaf applaus, maar voor de mees te bezoekers was het toch een an ticlimax en velen haastten zich dan ook gauw naar huis of naar de bar in de raadhuishal, waar (hoge uit zondering!) ditmaal wél bier en wijn werden verstrekt. Faas verklaarde na afloop dat er helaas geen mouw aan te passen viel; de teksten stonden niet echt op papier (zodat ze ook niet in de krant afgedrukt konden worden), want de bedoeling was geweest dat de zaal min of meer 'interactief zou deelnemen aan een soort 'La- gerhuis'-achtig debat. Daarvoor waren heuse professionals uitgeno digd, die het echter gezien de korte voorbereidingstijd voortijdig had den laten afweten. Misschien moe ten de ambities voor de komende jaren een beetje bijgesteld worden, zou de conclusie kunnen zijn. Zelfs in Soesterberg lukt het nog - met de aloude Thomasvaer en Pieter nel - om ^en pretentieloze nieuw jaarsbijeenkomst op poten te zet ten; waarom dan niet in Soest? Zó ingewikkeld hoeft het toch alle maal niet...? seling in Soest, al keek hij liever vooruit. In sobere bewoordingen stond hij echter eerst even stil bij de brand in Volendam - 'laat ieder in gedachten, gebed of op andere wijze dit grote verdriet een plek geven' - waarna hij kort een aan tal gemeentelijke plannen en ver wachtingen opsomde. In de eerste plaats herinnerde hij alvast maar aan het verkiezingsjaar 2002 en voor die tijd wil het ge meentebestuur nog een hoop werk verzetten, aldus Janssen, die het vraagstuk van de basisscholen als 'misschien het meest ingewikkeld en kwetsbaar' beschreef. Maar ook dicht bij de mensen liggen het wijkbeheer, waarmee binnenkort op de Engh wordt gestart, de kin deropvang ('Peuterspeelzaal- plus'), de bedrijvigheid, de realise ring van Spoordal, de bestuurlijke vernieuwing en de communicatie met de inwoners passeerden de revue. Meetellen 'Het denken en werken reikt ver der dan 2001,' aldus Janssen. 'Dat moet ook. Wil je morgen meetel len, dan moet je niet in vandaag blijven steken.' In dat verband noemde hij de toekomstvisie voor Soest, waarvoor het gemeentebe stuur graag de deskundigheid, be trokkenheid en opvattingen van de Soester samenleving inroept. Ver der benadrukte hij het jaar 2001 als 'het jaar van de vrijwilliger', waaraan ook in Soest veel te dan ken is: 'van burenhulp tot brand weer, van sportvereniging tot schoolbestuur, van kerk tot cul tuur, van wijkvereniging tot vrijwil lige politie'. Hun inzet verdient waardering en steun. Hij kondigde alvast aan dat wethouder Harry Witte binnenkort een plannetje ontvouwt om de Soester vrijwilli gers extra in het zonnetje te zetten. 'Dames en heren, het nieuwe jaar is begonnen. Namens het gemeen tebestuur wens ik u al het goede toe. Wij zien ernaar uit samen met inwoners, met u, te werken aan ambities en plannen voor de Soes ter samenleving,' aldus de burge meester, die vervolgens het woord gaf aan Ab Faas, een van de orga nisatoren van het (opnieuw met spanning verwachte) cabaret, dat in de raadzaal zou worden opge voerd. Redden Faas kwam met de voor velen ui terst teleurstellende mededeling - hoewel sommige politici vermoe delijk ook opgelucht ademhaalden - dat het allemaal niet doorging. Wel trad het koor Chorus Line - dat alvast een humoristische tekst van Eit Algra ('Amsterdamse grachten') had ingestudeerd - op met een paar risicoloze nummers uit het (Engelstalige) repertoire, onder het motto redden-wat-er- nog-te-redden-valt. Veel te lachen viel er dus niet. De zangers en zan geressen werden beloond met een Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl De traditionele nieuwjaarsre ceptie van de gemeente Soest, op dinsdag 2 januari, bracht veel volk op de been, maar be hoeft in de gemeentelijke an nalen geen bijzondere vermel ding. Door het afblazen van het aangekondigde cabaretpro gramma had de bijeenkomst een nogal zouteloos verloop, waaraan de speech van burge meester Janssen en het optre den van Chorus Line ook wei nig konden veranderen. Opnieuw toog zo'n beetje 'tout 'Soest' daags na nieuwjaarsdag naar het gemeentehuis, waarvan de en tree en de cascade langs de vijver versierd waren met wat wel een 'feeërieke illuminatie' genoemd mag worden. Eenmaal binnen moesten de bezoekers - pakweg 300 of daaromtrent en afkomstig uit min of meer alle uithoeken der Soester samenleving, maar vooral uit Het Circuit van Bekende Soes- ters - lang in de rij staan voordat zij het voltallig college van Burge meester en Wethouders (voor deze gelegenheid inclusief mevrouw Janssen) de hand konden schud den en de 'beste wensen' konden overbrengen of in ontvangst ne men. Daarna verzamelde het volk zich in gespannen afwachting in de raadzaal, waar ze eerst de toe spraak van burgemeester Janssen mochten aanhoren. Hij blikte te vreden terug op zijn eerste jaarwis- De Julianakerk aan de Juliana- laan in Soestdijk is niet langer eigendom van de Gerefor meerde Kerk, maar van de Evangelie Gemeente Soest. Op dinsdag 2 januari tekenden vertegenwoordigers van beide partijen ten overstaan van no taris mr. B. Bokdam de leve ringsakte waardoor de Juliana kerk inclusief bijgebouwen (Credo) voor een bedrag van 1,95 miljoen gulden van eige naar verwisselt. Met dit bedrag laat de Samen op Weg-gemeente Soest-Noord de Emmakerk (Regentesselaan) ver bouwen en vergroten. De Emma kerk wordt zo het nieuwe kerkelijk centrum van SoW-Soest-Noord. De werkzaamheden beginnen deze maand en zullen naar verwachting per 1 december 2001 worden afge rond. Tot zolang mag de SoW-ge meente nog gebruik blijven maken van de Julianakerk. De róllen zijn hiermee omgedraaid, want de Evangelie Gemeente was tot dus ver huurder van het gebouw. De Evangelie Gemeente is een voortzetting van de gemeente die vroeger samenkwam op het In de Ruimte-terrein aan de Klein Eng- endaalweg. De Stichting In de Ruimte is enige tijd geleden failliet gegaan. De Evangelie Gemeente zocht toen een nieuw onderkomen en kon de Julianakerk huren. Er zijn op het ogenblik zo'n vierhon derd leden en verdere groei ligt in het verschiet. Bij de verkoop van de Julianakerk is de inventaris inbegrepen, behal ve voorwerpen met een historisch- emotionele waarde waarvoor bin nen de So W-gemeente Soest- Noord een nieuwe bestemming zal worden gezocht. De kosterswoning 6 Onder het toeziend oog van no taris mr. B. Bokdam onderteken den beide partijen de leveringsakte van de Julianakerk. V.l.n.r. J. van Steen wijk en S.R. de Meester, resp. secretaris en voorzitter van de Evangelie Gemeente Soest, en A. Dijkstra en T. Koelewijn, resp. scri ba en voorzitter van de Kerkenraad Algemene Zaken van de Gerefor meerde Kerk van Soest. helminakerk zou worden verkocht, waarna op het terrein woningen zouden worden gebouwd, maar na een peiling onder de gereformeer den in Zuid besloot de Kerkenraad Algemene Zaken vooralsnog van deze verkoop af te zien. Het Sa men op Weg-proces in Zuid kwam mede als gevolg hiervan in een la gere versnelling terecht. Hervorm den (Oude Kerk) en gereformeer den gaan hier weer hun eigen weg. Praktisch gezien zal er in en rond de Julianakerk niets veranderen. Eind 2001 zal de SoW-gemeente van deze plek afscheid nemen. In het verkoopcontract is de bepaling opgenomen dat het gebouw voor kerkelijke doeleinden moet wor den gebruikt. Bij eventuele toe komstige verkoop met het oog op sloop en nieuwbouw zijn de bepa lingen van het dan geldende ge meentelijke bestemmingsplan van kracht. Met de verkoopopbrengst van 1,95 miljoen gulden kan de verbouwing van de Emmakerk grotendeels worden bekostigd. Op een paar punten moesten de plannen wor den bijgesteld. Zo zijn een vouw wand, een nieuw orgel en de ver harding van het terrein rond de Emmakerk geschrapt. Eind de cember is de van oorsprong her vormde Emmakerk officieel in ge zamenlijk eigendom en beheer overgedragen aan de SoW-ge meente Soest-Noord. Julianalaan 19 blijft buiten de ver koop. Of de in de jaren twintig gebouwde Julianakerk in de toe komst een andere naam zal krijgen is niet bekend. Uit piëteit ten op zichte van de Gereformeerde Kerk wil de Evangelie Gemeente voor lopig niet denken aan een andere naam. Kerkelijke status blijft De onderhandelingen over de ver koop zijn in goede harmonie ver lopen. Het is voor het eerst dat in Soest een kerk wordt verkocht die als kerk in stand blijft. Na de ver koop van de Julianakerk hebben de gereformeerden behalve de Wilhelminakerk voor de helft De Open Hof (Soest-West) in eigen dom. Het was vorig jaar ook de bedoeling dat in het kader van Sa men op weg in Soest-Zuid de Wil- Vondellaan SOEST-ZUID Aan doorgaande weg gelegen zeer royale middenvilla met berging en diepe achtertuin (ca. 277 m2). Ind.: hal, toilet, ruime woonkamer (ca. 42 m2), mod. keuken, bijkeuken en extra hobbykamer. Etage: overloop, 4 grote slaapkamers en ruime douchecel. Zolder: vaste trap naar 5e slaapkamer. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en heeft maar liefst een inhoud van ca. 490 m3 exclusief ber ging. Gevraagde koopsom 539.000,- k.k. Soesterbergsestraat SOEST Direct tegenover natuurgebied "de Korte Duinen" en naast landgoed "Neclenburgh", op ruim 835 m2 eigen grond helft van dubbel woonhuis met 2 ruime garages, berging en paar denstal. Ind.: hal, ruime woonkm. (ca. 43 m2), grote eetkeu- ken (ca. 23 m2) en badkamer met ligbad en toilet. Verd.: overl., 3 slaapkm., bergruimte en mogelijkheid voor extra slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van on derhoud en is door'zijn unieke ligging direct bij ruiter- en natuurroutes zeer geschikt voor o.a. natuur- en paardenlief hebbers. Groen van Prinstererstraat SOEST In een gezellige kindvriendelijke buurt gelegen, ruime en onverwacht ingedeelde middenvilla met inpandige garage, besloten tuin en vrij uitzicht. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vormige woonkamer (ca. 55 m2) met vide, mod. keuken met inb.app. en ruime inpandige garage. Etage: vide, rui me overloop, ap. toilet, luxe badkamer met ligbad en douche, 3 ruime sl.k. en wasruimte. Zolder met vaste trap en mog. voor 4e sl.km. Alg:: deze woning is gebouwd in 1994 en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 659.000,- k.k. Dillenburglaan SOEST Modern en aantrekkelijk tweekamerappartement, op de eerste verdieping gelegen, in het centrum van Soest met c.v.-gas, berging, lift, fietsenberging en gereserveerde par keerplaats. Letterlijk bovenop de winkels en op loopaf stand van openbaar vervoer. Vrijwel geheel belegd met plavuizen. Dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en wordt met diverse extra's opgeleverd. Ind.: woonkm., balkonnetje, keuken, sl.km. met kasten- wand, mod. badkm. met ligbad en toilet, c.v.-ruimte en en tree. Servicekosten 253,- p.m. Gevraagde koopsom 279.000,- k.k. Rademakerstraat SOESTERBERG In het centrum van Soesterberg, aan de winkelstraat gele gen vrijstaande woning met een bedrijfsruimte van 275 m2. Ind. woning: beg. grond, hal en 2 kantoren. Trapopgang met hal naar 1e verdieping. Ind. Ie verd.: hal, toilet, keu ken met groot balkon, woon-eetkamer. Ind. 2e verd.: over loop, 3 slaapkm. en badkamer met kl. ligbad. Ind. bedrijfs ruimte: L-vormige bedrijfsruimte met toiletgroep, archief en magazijn. Totale oppervlakte 275 m2, inwendige hoogte ca. 4 meter. Gevraagde koopsom 1.400.000,- k.k. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architec tuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Jnd. maison- nettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goede renlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Teke ningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsommen v.a. 549.000,- V.O.N. Gevraagde koopsom 2.495.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 6016877 - Fax 035 - 6029221 Gevraagde koopsom 950.000,- k.k. 7-kamerwoning Wieksloterweg SOEST Aan de rand van het dorp, direct tegenover de uitgestrekte Pijnenburgse bossen gelegen, nieuw geschakeld landhuis met praktijkruimte (ca. 1.600 m3), dubbele garage en sou terrain op ruim 11.000 m2 grond (bouwjaar 1998). Ind.: beg. grond, hal met hardhouten trap, luxe toil., m.k., L-vor mige woonkm. met plav. vloer en open haard, grote eetk. met inb.app. en bijkeuk. 1 e verd.: over)., luxe badk. met hoekligbad en aparte douche, apart 2e toilet, ouderslaap- km. (40 m2) en 2 ruime slaapkm. Zolder met hardhouten trap, overloop, ruimte met wasmachine- en drogeraansluï- ting, CV-ruimte, 2 ruime slaapkamers met Velux dakramen. Praktijkruimte met aparte ingang: entree, badkm., toilet, mod. keuken en 2 ruime kamers. Garage: vrijst., volledig geïsoleerd met 2 ruimtes beneden, 2 garagedeuren, 1 elektrisch en 1 handmatig te bedienen. Zolder: over de gehele garage met vaste trap. Souterrain: 120 m2 geheel afge werkt en nog naar wens in te delen. Alg.: deze villa is gebouwd met duurzame materialen en voorzien van vele extra's. Brochure op aanvraag.

Soester Courant | 2001 | | pagina 5