Soest 50 jaar geleden Verdwenen Soest 7 OP SOEST t ERBEKKEN Middelman PAGÏNaIq ;Woensdag 17 JANUARI 2001 PAGINA 11 SOESTER COURANT Leven op de Engh| Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest Aflevering 25 De Spin Meningen van lezers Nieuwjaarsreceptie Soest hervonden, zelfs in Canada nwaren. baarn Uit de Soester Courant van 16 en 19 Januari 1951 Verkeersrapport Fout parkeren Themamiddag over project VOS ouwen waard! NNËRËLDpl/lNKEL Denken Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers Vissers-latijn ukkig biedt houden, nu extra Kerkstraat 3-5 Soest Tel.: 035 - 6030303 Gianrti, massief kersenhouten bed 14/06-12097070 (verkoopwagen) Gianni boxspring met gestoffeerd hoofd- en voeteneind et Vleescentrum, tels met o.a.: - div. salades - teengrill en fondue Het is zo'n dag waarop alles mis gaat. Bij de buurtsuper ontdek ik dat ik van alles vergeten ben: boodschappentas, gulden voor het karretje, boodschappenlijstje. Mijn geheugen is niet meer wat het geweest is. Het begon al toen ik uit bed stapte: verkeerde been. Vroeger kon ik dit nog figuurlijk gebruiken, nu is het letterlijk zo. Sjokkend en mokkend passeer ik alle schappen wat heb ik ook al weer nodig?). Zuchtend waggel ik naar buiten met mijn volle kar veel te veel gekocht). Stel je voor dat ik mijn spinsnelbinder óók vergeten ben, hoe krijg ik alles dan thuis? Bij mijn fiets aangekomen zie ik een vrouw een verwoed gevecht le veren om haar stuur uit dat van mij te bevrijden. Kent u dit? Ik herken een lotgenote. Op mijn vraag "zullen we dit even samen doen antwoordt ze in het En gels. Mijn talenknobbel wordt wakker en is gelukkig wel met het goede been uit bed gestapt. Tij dens het heen en weer schuiven van onze fietsen komt het gesprek op gang. Na de verkennende fase vliegen de c. v. 's over en weer. Hu mor wordt begrepen. Na een tijdje lijkt het wel of we el kaar al jaren kennen. Ze heeft geen snelbinders op haar gehuur de fiets en een vracht boodschap pen. Ik kan haar een spin van mij aanbieden. Ze neemt hem aan op voorwaarde dat ik de spin bij haar kom ophalen. Gezien mijn ziekte zit dat er niet in, te ver weg, maar vrienden zijn ook welkom, zegt ze, en kunnen blijven logeren. En thousiast vertelt ze me over haar tuin. De geuren van sinaasappel-, citroen- en perzikbomen vullen mijn neus. Ik ben even aan de Middellandse Zee. Met moeite ne men we afscheid. Op weg naar huis krijg ik een enorme behoefte om mijn ervarin gen met iemand te delen. Zou Olga thuis zijn? Ik tref haar in de keuken waar ze het plafond aan het schilderen is. Zij op de trap, ik op het aanrecht en mijn belevenis sen tussen ons in. Heb jij zin om die spin op te halen in Israël?" eindig ik mijn relaas. Als Olga me vervolgens vertelt dat ze de vorige avond besloten heeft naar Israël op vakantie te gaan, val ik van verbazing zowat van 't aanrecht, 's Avonds val ik tevreden in slaap: de rol van intermediair bevalt me wel! De buurvrouw ln samenwerking met Fotoservice Willem Van Oosten jsvriendelijk Gedurende een ZEER KORTE PERIODE bieden wij U enkele showroom modellen aan tegen sterk gereduceerde prijzen! OPENINGSTIJDEN tweezitsbanken fauteuils dinsdag tlm vrijdag van 9.30 - 18.00 uur lampen salontafels vrijdag koopavond tot 21.00 uur bijzettafels enz. zaterdag 9.30 - 17.00 uur jt/m zondag onze uitverkoop mkeukens It u verder... unitair Meubels n behang Deuren Ijzerwaren in bouwmaterialen Zal ik er heen of toch maar niet, was ooit mijn baan, een hele Piet.' De rij is lang, dezelfden staan te wachten als vorig jaar. Nog weet ik wat we lachten. Een mix van cabaret en van wat sociaal. Ach, werd ik elk jaar maar ietsje minder kaal In april 1952 vertrok ik met m'n vrouw en twee kinderen naar Ca nada. Dat waren de grote emigra tiejaren. Iedereen, zo scheen het, wilde weg, kon niet wachten op het herstel in Nederland, werd onrustig en ongeduldig, en bij de duizenden vertrok men naar ver re oorden. Als goede immigran ten, wat de meeste 'Hollanders' waren, werden we zo gauw mo gelijk 'Canadees'. We hebben nooit spijt gehad van onze beslissing naar Canada te gaan. Heimwee heb ik nooit ge had, maar diep in je hart denk je nog wel eens aan je jeugd, de ja ren voor de oorlog (WW 2), aan de heidevelden, de bossen, het Soester Natuurbad, hotel Eem- land, Driekus over de plank en de polders. O ja, ik vergat te vertellen dat ik in Soest geboren en getogen ben. Dat is alles zo ver weg in je ge heugen, totdat iemand je een knipsel stuurt uit de Soester Courant (Nov. 29 En zo zag ik een oude foto van Huize Den Hof op de Beukenlaan, nu helaas verdwenen. Mensen nog an toe, wat een her inneringen! In het begin van de dertiger jaren was mijn vader eigenaar van de Radio Centrale Soestdijk, nu een dinosaurus, maar in die dagen een levensvatbaar idee. Het be drijf ging goed; vader wilde uit breiden en opende centrales in vier of vijf andere plaatsen in Brabant en Gelderland. Het moest nu een N.V. worden en hij moest rechtskundige help heb ben, een advocaat dus. En zo leerde hij de heer Albers kennen. Tussen twee haakjes: ik dacht altijd dat hij een "licenced" meester in de rechten was. Als vader hem opzocht in z'n kantoor in die mooie villa op de Beuken laan, mocht ik als een jochie van 10 a 11 jaar vaak met hem mee. Terwijl de heren confereerden, maakte mevrouw Albers een kopje thee voor haarzelf en mij. Wat voelde ik me belangrijk. Het onderschrift bij de foto zegt dat het vriendelijke mensen waren, en dat waren ze, beiden. En ja, zij kweekten dwergkees- hondjes. Uit de goedheid van haar hart gaf zij mij een prachtig zwart hondje. Wat een vreugde, ik was de koning te rijk. Nou hadden we ook een poes, een jong speels ding, en die twee werden onmiddellijk vrienden. Ze sliepen 's nachts samen in het schuurtje achter het huis. Twee weken later kwam het on heil. Er stond een strijkplank, en spelenderwijs sprong de poes te gen de strijkplank, die omviel bo ven op het hondje. Twee dagen later was het dood, en alsof dat niet treurig genoeg was moest ik dat aan mevrouw Albers vertel len. Een dieptepunt in m'n jonge leven. In geen jaren heb ik aan deze ge beurtenis gedacht, het was volko men verdwenen uit mijn geheu gen. Tot ik die foto zag in uw ru briek Verdwenen Soest Hervon den. Vreemd hoe dat soms gaat. H. Steenhuysen, Toronto, Canada r baarn tel 035 548 61 ai 1 09.00 tot 18.00 uur n 09.00 tot 21.00 uur to'n foto prikkelt de nieuwsgierig- leid. Een Soester boerenfamilie oor hun boerderijtje, zoals er zo- 'eel in Soest hebben gestaan. Ver- Iwenen Soest. Allemaal op dompjes en petje op en even kij- cen naar het 'vogeltje' van de fo- ograaf. Hij heeft ze keurig en dui- lelijk op de kiek gezet. Maar wie rijn ze en waar woonden ze? We ïopen dat er nog oudere, geboren en getogen Soesters zijn die er neer van weten. Herkent u de nensen op deze foto, laat het ons lan weten: S86012158. boodschappen. Dit was dan het schamele zakgeld dat hij z'n pa voor diens zondagse kerkgang kon toesteken. 'Weiger niets en geef niets' was het devies van de laatste. Jan heeft dit goed in zijn oren geknoopt. Het grootbrengen van de grut- terskinderen beperkte zich gro tendeels tot de voeding. Het woordje 'op' is daar pas decennia later voor geplakt. Op een beetje aandacht hoefde Jan dan ook niet te rekenen. De ontdekking dat Jans aandachtshonger zieke lijke vormen begon aan te ne men, kwam voor hem en zijn omgeving dan ook te laat. Zijn muzikale vorming genoot Jan van een violist, die wekelijks op de Rotterdamse stadhuistrap zijn vrolijk deuntjes ten gehore bracht. De aandacht maar ook de centen die dit opleverde, leken Jan wel wat. Dus stelde hij zich naast de man op. Onwetende toeschouwers meenden met twee kunstenaars van doen te hebben, waarvan éen uitvoerende. Die truc zou Jan in zijn leven nog vele malen herhalen. De violist had er echter al gauw genoeg van. Jan smoelde niet en dat kostte klanten. Dus moest Jan zelf op emplooi uit. Hij bad en smeekte zijn ouders om een viool. Een lege kist was al voldoende, wist hij van een neef in Den Haag. Ten slotte viste pa uit de verbeurde boedel van een klant een lege kast. Van een piano. Die werd in de etalage geplaatst met een grammofoon erin en Jan er (net nog zichtbaar) achter. Op een ge geven moment kon de buurt het 'Der Dichter spricht' van Robert Schumann wel dromen. Helaas bleef dit jarenlang de enige plaat waarover Jan kon beschikken. Met name de krassen kan hij nog altijd aangrijpend vertolken. Geld voor een sportclub was aan Jan niet besteed, zo oordeelde vader Visser. Die zijn zoon nooit op enige sportiviteit had kunnen betrappen. Om toch op school wat deskundig te kunnen mee praten, liep Jan zijn plichtmatige rondjes om de kerk. Zo kon je altijd nummer éen worden, ont dekte hij tot zijn onverwachte ge noegen. Jammer dat hij daardoor nooit heeft geleerd hóe een ver lies te incasseren, stelden, anderen met spijt vast. Toen het moment voor een be roepskeuze zich aandiende, moest pa Visser tot zijn spijt oor delen dat Jan niet capabel was om het gruttersbedrijf van hem over te nemen. De jongen toonde zich een trage leerling en kon het rekenen maar niet onder de knie krijgen. 'Wordt maar onderwij zer,' adviseerde pa. 'Die kinderen kunnen ook nog niet rekenen en jij hoeft ze zo wijs niet te maken. Liever niet zelfs.' Het besef dan altijd gelijk te krijgen zonder het persé te hebben, trok Jan over de streep. Jaren later heeft Jan nog even z'n eigen winkeltje gehad in het ge meentehuis van Soest. Maar z'n pa had het goed gezien en Jan kreeg geen verlenging van con tract. Zo werd hij WW-er (wer keloos wethouder). Door al dat lijden is Jan zich gaan verbeelden dat hij voor het kunstenaarsschap, ja wellicht voor het schrijversvak is geboren. Tussen de advertenties voor nar cissen en zure druiven in, heeft Jan zich ingegraven bij de Soester Courant. Daarin schrijft hij nu alle frustratie over heel zijn ge mankeerde jeugd van zich af. Met gefingeerde namen, dat wel. Want de Soester moet niet den ken dat al die van kinnesinne en spruitjeslucht vergeven verhalen autobiografisch zijn. Jan beleeft er zelfs een eigenaar dig soort plezier aan om zijn meest onaangename gevoelsex- plosies te voorzien van de namen van mensen die wel succesvol, competent, aardig, gelukkig of gewoon mooi om te zien zijn. En dat, lieve mensen, is toch ei genlijk heel ontwapenend. Voor wie zijn Vïssers-Iatijn een beetje kent. Marijke Kingma-Geutskens Naschrift: Over feiten valt niet te discussiëren. Over meningen wel. Dus aarzel niet om in alle open heid verder over dit onderwerp te corresponderen. zich in de toekomst nog eens zo'n apparaat aan te schaffen. Want als een mens nu al zijn vrije avonden in een aardedonkere kamer zou moeten doorbrengen, dan zou dit ondanks een prachtige uitzending, niet erg prettig zijn. De "zwartkijkers" kunnen echter gerust zijn. Want het is heus niet nodig een kamer helemaal te ver duisteren om een televisie-uitzen ding goed te kunnen volgen. Dit wil natuurlijk weer niet zeggen, dat men nu eens extra veel lampen moet aanbrengen om het goed te kunnen zien. Dat is ook weer niet gewenst De beste hoeveelheid licht verkrijgt men eigenlijk door de grote lamp uit te schakelen en de schemerlampjes te laten branden. De afstemming De Philips TV-ontvangers, die thans in het Zuiden van ons land worden verkocht, hebben een scherm met een doorsnee van 22 cm. en de prijs bedraagt fl 785.-. De afstemming ofwel het verkrij gen van een scherp en helder beeld, levert geen moeilijkheden op. Het apparaat heeft vier dubbe le knoppen, waarmee alles kan worden geregeld. Het spreekt van zelf, dat deze knoppen andere functies hebben dan die van radio- apparaten. De bediening van een TV-ontvanger vereist zeker enige handigheid en ervaring. Dit is ech ter ook het geval bij een radio, maar niemand vindt dit moeilijk. Zo is het ook met een televisie apparaat; al doende leert men. En zelfs heel vlug! Het bekijken van een televisie-pro gramma vereist dan ook zeker geen speciale inspanning. Het ap paraat kan op eenvoudige wijze worden bediend en het is helemaal niet nodig om de hele avond in een donkere kamer door te brengen. Het scherm van de apparaten is bovendien groot genoeg om de uit zending gemakkelijk te kunnen volgen. Het is niet nodig vlak voor het toestel te gaan zitten; op een afstand van twee of drie meter, behaaglijk achterover gedoken in een gemakkelijke stoel, is alles uit stekend te zien. geheel nieuwe vorm van ontspan ning is, die een tot nu toe ongeken de gezelligheid in de huiskamer zal kunnen brengen, zulks vooral door de grote verscheidend van onder werpen. Juist dit afwisselend ka rakter van de uitzendingen bepaalt in belangrijke mate de vlucht die televisie binnen afzienbare tijd on getwijfeld ook in ons land al gaan nemen. TELEVISIE IN DE HUISKA MER. Gezelligheid en ontspanning Er zullen in Nederland wel geen mensen zijn, die nog nooit in hun leven een radio-uitzending hebben gehoord. In elk geval weet ieder een wat radio is. Met televisie is dat anders gesteld. In Eindhoven en omgeving hebben al velen met TV kennis gemaakt, maar in de overige delen van ons land hebben nog slechts weinigen een uitzen ding bijgewoond, en het is dan ook begrijpelijk, dat er nog heel wat misverstanden bestaan over dit jongste product van de electro- technische industrie. Zo denken sommigen, dat bij tele visie een soort film-camera wordt gebruikt, die bepaalde beelden opneemt en later weer uitzendt. Dit is niet het geval. Op hetzelfde moment, dat een televisie-camera iets opneemt, verschijnt het beeld op de TV-ontvangers, die zijn in geschakeld om het betreffende programma te ontvangen. Het misverstand is waarschijnlijk ont staan door het feit, dat het ook mogelijk is bepaalde films uit te zenden op dezelfde wijze als het normale TV-programma's het ge val is. r., cr.conlr. etc fslekende auto en, 1100 cc el ramen, etc imen, sch.dak, etc. c.v., el. romen.... 1 km, 7 pers., Voor de goede verstaanderbo venstaand naschrift is van me vrouw Kingma zelf. Eventuele correspondentie gelieve men dan ook aan haar te richten. Wat de Soester Courant betreft is het on derwerp hiermee wel voldoende behandeld. (Redactie) ZITTINGSDAGEN VAN SPE CIALISTEN. Met ingang van 15 Januari j.1. heeft onze gemeente weer een deel van haar dorpsaspect afgelegd, doordat het bestuur van de Ned. Herv. Wijkverpleging alhier haar pogin gen bekroond zag, om, in genees kundig opzicht, onze Soester sa menleving te moderniseren. Tot dusver was de geneeskundige ver zorging door een respectabel aan tal artsen gewaarborgd, alleen wanneer men hulp nodig had van een specialist, moest men ervaren op een dorp te wonen. Vele Soestenaren hebben een of meer reizen moeten ondernemen naar grotere plaatsen, waarbij van de diensten van de Amersfoortse spe cialisten wel het meest gebruik werd gemaakt. Dank zij 't werk van de Hervorm de Wijkverpleging, welke vereni ging sedert vele jaren op de Mid delwijkstraat een Wijkgebouw on derhoudt en waarvan de Wijkzus ters een zeer goede naam hebben op het gebied van dag- en nacht- verpleging, behoeft een bezoek aan een specialist niet meer ge paard te gaan met een reis naar Amersfoort. Vanaf 15 Januari zijn een zestal specialisten bereid ge vonden op bepaalde dagen en uren in genoemd Wijkgebouw zitting te houden en voor de spreekuren, welke deze week werden gehou den, bestond reeds een zodanige belangstelling, dat wel mag worden aangenomen, dat in een werkelij ke behoefte is voorzien. Het bestuur van de Nederlands Hervormde Wijkverpleging heeft met dit werk aan de Soester ge meenschap een zeer goede dienst bewezen en verwacht uiteraard niet alleen grote belangstelling, doch ook medeleven, hetwelk zich zal uitdrukken in de daadwerke lijke, financiële medewerking van de bevolking. Het bestuur exploi teert thans naast het Wijkgebouw ook het gebouw Eikenhorst, waar ouden van dagen en aanstaande moeders worden verpleegd en zal trachten de grote exploitatiekosten te verlichten door vele nieuwe le den in te schrijven. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Geacht College, Aangaande de rapportage over het gebruik van de hoofdwegenstrüc- tuur - paragraaf 3.1.3.2 spoorweg overgang Soest-Zuid - maak ik ernstig bezwaar, omdat naar mijn mening de lezers van dit rapport op een schandalige manier worden misleid. Dit rapport gaat uit van een 'één-rijstrookcapaciteit' van 1800 motorvoertuigen (mvt) per uur. Realiseert de schrijver van dit rapport zich wel dat we dan op één straat te doen hebben met een co lonne met een lengte van ca. 18 km (afstand Soest-Huizen)? Ervan uitgaande dat per auto ca. 10 me ter nodig is om veilig met een snel heid van 30km/uur aan het ver keer deel te nemen. Wij wonen echter in een bebouw de kom met diverse invalswegen en kruispunten die de doorgang op zichzelf al sterk vertragen. Nooit zal één rijstrook binnen de be bouwde kom al het verkeer kun nen verwerken. En een 'éénbaan- strook' kan volgens de normen minder dan 1000 mvt/uur kunnen verwerken. Er is helemaal geen reden voor de conclusie in het rap port dat er voldoende reserve aan wezig is voor de doorgang. We zit ten al op het maximum. Elke ver keerstoename vertaalt zich in een toename van de lengte van de file. In maart '98 ontving ik van de WD-fractie een brief, onderte kend door de toenmalige wethou der S.H. Brunekreef, waaruit ik letterlijk citeer. 'Het zal u bekend zijn dat onze fractie reeds jarenlang pleit voor een tunnel bij het station Soest-Zuid en het op goede wijze laten aansluiten van de Konings weg op de Birkstraat. Uit de destijds gepresenteerde schetsen van D.H.V. blijkt dat zowel een lange als een korte tunnel een reëele oplossing zou kunnen zijn. In mijn fractie is daarop een va riant met een gedeeltelijk dichte tunnelbak ontwikkeld...' Dit plan is door de spoorwegen afgeblazen. Ik maak u allen er nogmaals op attent dat mijn oplossing een 100% vrije doorgang garandeert. De in de rapportage genoemde sluiproute (Eikenlaan) kan ge handhaafd blijven. De wens van de bewoners van de zuidzijde van de Ossendamweg - een afslag over de spoorbaan - is ook in mijn op lossing opgenomen. De nagenoeg gelijkwaardige kruisingen op de Soesterbergsestraat en de kruising Koningsweg-Nieuweweg kunnen zonder probleem op elkaar afge steld worden. Hiermee is het pro bleem opgelost. Ondanks de ge stadige toename van het verkeer - het is eigenlijk al te laat - kan de doorstroom van de Soesterberg sestraat met enig creatief denken zonder al te hoge kosten worden gerealiseerd. Hoogachtend, Ing. R. Huart, Schoutenkampweg. k, roofroil Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl J Project Vereenzaming W Ouderen Soest GS tel. 6023681 Vorige week woensdag heeft de politie op een aantal plekken extra gecontroleerd op foutief parkeren. Dat leverde voor enkele foutpar- keerders op de Van der Griendt- laan een bekeuring op. Op de Ver- steeghlaan en de Jongbloedlaan hadden verschillende mensen hun auto niet binnen de vakken gepar keerd. Zij kregen allemaal een waarschuwing en zullen de volgen- ie keer ook een prent krijgen. Op dinsdag 23 januari organiseren de ouderenbonden van Soest (ANBO, KBO en PCOB) een ge zamenlijke themamiddag. Deze keer is het project VOS, werk groep van de SWOS, uitgenodigd. Margöt Bultink, projectleider van de VOS, zal o.a. informatie geven over alle activiteiten die dé VOS organiseert. De lezing wordt ge houden in ontmoetingscentrum De Klarinet van de SWOS, Klarinet 39. Aanvang 14:00 uur. Iedereen is van harte welkom. Wie vervoer nodig heeft wordt aangeraden vroegtijdig contact op te nemen met de Seniorenbus, S86019190. sfoon: 033-4650450 Uit de duisternis Een veel verbreid misverstand is ook, dat men denkt dat het nood zakelijk is een televisieuitzending in een volkomen donkere kamer te volgen. Als dit zo zou zijn, dan zou menigeen er niet aan denken om TINTO: ongeëvenaard in htig en toch zuinig. Alle ird voorzien van o.a. 2 air- 1DS radiocassettespeler. de sportieve drie- of de leurs, vijf motoren (vv.o. elmotor) en maar liefst ^^N^^tingWereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Pauzes Desondanks zou een programma, dat de gehele avond vulde, te ver moeiend worden en daarom wor den in de programma's van Philips Experimentele Televisie-zender pauzes ingelast. Gedurende deze pauze worden gramofoonplaten gedraaid en meestal wordt dan een zogenaamd pauzebeeld vertopnd. Dit is dan een of andere afbeelding van het behandelde onderwerp, bijvoorbeeld een tekening of een foto. Een ander pauzebeeld vorm de een cigaret met een asbak; een onzichtbare roker nam telkens even de cigaret weg en ten slotte maakte de hand van de roker de cigaret uit en de pauze was om. Alleen uit deze pauzebeelden blijkt al, dat televisie werkelijk een Een groot artiest zei eens: 'We moeten van denken geen gewoon te maken'. Op zich een uitspraak om eens goed over na te denken. Toch gaat het niet altijd op. Er 'een gewoonte van maken om aan anderen te denken', kan voor die 'anderen' veel betekenen en heeft altijd zin. Een voorbeeld daarvan is het kopen van producten van mensen, die voor hun inkomen erg afhankelijk zijn van de daadwerke lijke verkoop van die producten. Het wordt u wat dat betreft heel gemakkelijk gemaakt; een kijkje in de nieuwe Wereldwinkel is al vol doende. Ja, u leest het goed, de nieuwe Wereldwinkel, waar zater dag 20 januari om 9:30 uur met de verkoop wordt begonnen. Er is een ruime keus uit Derde Wereldpro ducten. Zeker de kunstnijverheids- producten zijn uniek en fraai ge maakt. Er aan denken dat de ma kers hiervan met onze hulp hun levensomstandigheden kunnen verbeteren, blijft erg belangrijk. Gezien de ruime keus kan 'eraan denken' eenvoudig worden omge zet in 'er wat aan doen'. De Wereldwinkel is geopend op maandag van 13:00 tot 17:00 uur en op dinsdag t/m zaterdag van 9:30 tot 17:00 uur. Speciaal op za terdag 20 januari, onze openings dag, bent u van harte welkom. Wij zijn er trots op u dan de nieuwe winkel te kunnen laten zien. SS 035-6017536. ;sniveaus. rezen en bekroond. Uit- Compacte Auto van het \N\VB/Kampioen endoor Is bijzonder veilig getest, jwe Fiat Punto. Jan Visser is de zoon van een Rotterdamse kruidenier. Zo éen die zijn prijzen altijd naar boven- en het wisselgeld naar beneden afrondde. Met gepaste trots ver telde pa aan een ieder die dit wil de horen dat zijn zoon op een koopje was verwekt. Het resul taat was er ook naar. Hele zondagen was het gezin Vis ser bezig om grauwe erwten te splijten. Die vervolgens per stuk en als 'soeperwten' werden ver kocht. De ouders Visser zagen met verbazing aan hoezeer hun Jan in dat hakken en splijten op ging. Het kruidenierszaakje kon zich vooral handhaven dankzij klanten die 'op de lat' leefden. Pa Visser hield nauwkeurig bij wat iedere klant hem was verschul digd. Met rente natuurlijk. Ook Jan schijnt nog steeds met zo'n lat te werken. Een enkele keer ving Jan een fooitje bij het afleveren van voor succes. Kies voor lelijk met 1 jaar stelde betaling of r aantrekkelijke Financiering* Behoedt U tegen GRIEP. Koopt flanellen nachtgoed! Extra voordelige aanbieding. Prima flanel heren pyama's f 12.69 Beste heren flanellen f 5.95 Flanel dames nachthemden f 8.98 Flanel dames pyama's vanaf f 13.35 Profiteert van deze zeldzaam lage prijzen. De voorraad is beperkt. HET HANDELSHUIS Soesterbergschestr. 51, Soest Telefoon 2400 mKijk, da's nou typisch Sleepworld. Een slaapspecialist die u volop keuze Jbiedt. Van klassiek tot lifestyle tot modern en puur design. En in elke m stijlgroep nog eens verschillende prijzen. Altijd staat kwaliteit voorop. I Dat slaapt nog lekkerder, toch? Tot ziens bij Sleepworld, de slaapkamer- I afdeling van... De Soester Melkhandelaren wilden gaarne op Woensdag 24 Januari a.s. een VACANTIEDAG nemen en roepen de medewerking in van de consumenten, om op de voorafgaande DINSDAG voor TWEE DAGEN MELK TE NEMEN. HET BESTUUR. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Soest Koningsweg 14 tel.: 035-6039999 Birkstraat 99 (hoek van Lennep/aan) Soest, tel. 035-6011004

Soester Courant | 2001 | | pagina 11