m SoVoCo is 'ongeleid projectiel' Acceptabel spel Red Stars Tijdstraffen nekken BDC'ers Wintersport? ingen Grote oogst gymnasten Nederlaag waterpoloërs pagina 1 WOENSDAG 17 JANUARI 2001 ;elaardij o.g. I :t oude adhuis 035-601 61 n? Kompleet verzorgde in '"««Hl11' j] Van Buuren j verhuizingen bv SOESTER COURANT PAGINA 15 Ploeg loopt zichzelf voorbij in Dwingeloo en verliest mandcleaners =-v a .U- v.A,.: Stivw VOLLEYBAL Zes medailles bij regionale voorrondes TURNEN ant-Reclamekrant i s.v. WZ'49 - Hoevelaken ntie begint i re-n Procar Stam/SoVoCo - Dio/Oosterwolde Slecht tweede part uiteindelijk funest: 9-8 WATERPOLO Meer sport op pagina 16 1 2 <o£, R f s Ploeg blijft basketballen na forse achterstand BASKETBAL Ploeg beïnvloed door discutabele optreden van leidsman HANDBAL Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet ZWEMMEN Wijnmalen (13) binnen minuut aan overkant BADMINTON Selby haalt hard uit in thuisduel Sportprogramma NVM tor een periode n ca. 6 maanden huur een geheel istoffeerd en ge- eubileerd drieka- erappartement de bovenste ver eping van een odern apparte- ;ion en op loopaf- raat". inclusief servicekos- f 2.500,- per maand enbaar vervoer en paratuur, ruime woon- er met douche, wasta- 3PRIJS: f 129.500,- k.k. )I LASSOSTRAAT )p steenworp af stand van het win- celcentrum Over lees gelegen een in joede staat van on derhoud verkerend woonhuis. Zonnige achtertuin op het zuidoosten. Dit woonhuis is gedeel- met isolerende be kken, verd.: 3 slaapka- er met 4e slaapkamer. iGPRIJS: f 447.500 - k.k. UREN verhuizingen Tijdelijke opslag Overzeéverhuizingen Projektvertiuizingen ffBELGMITsX lL06-022.3f.91 Koningsweg 29 3762 EA Soest Tel/gratis 06-022 31 911 ^ERKENDE VERHUIZERS De sport kent er weer een uit drukking bij. Coach Gert Veld huizen moest zaterdagavond 'lijdzaam' toekijken hoe eerste- divisionist STAM/S0V0C0 I zich uit het spel liet halen door J het publiek in Dwingeloo. 'De I ploeg was lastig coachbaar. Ze I was een ongeleid projectiel', I zei de Veenendaler na de 3-1- I nederlaag bij DOK: 25-22,25- 118,25-27 en 25-21. I Veldhuizen noemde met name de I serviceopdrachten die zijn forma- I tie niet uitvoerde. Samen met as- I sistent Jos Blanken geeft hij elke keer aan in welk gebied de opslag terecht moet komen. De adviezen werden onbewust aan de kant ge schoven. 'Dat zie ik niet als een gebrek aan vertrouwen, maar het had te maken met het feit dat de benadering niet rationeel was', meende de coach. STAM/SoVo- Co verloor zaterdag namelijk niet alleen van het team DOK, maar ook van de talrijke toeschouwers. Zij 'roken bloed' en reageerden zeer fanatiek op het doen en laten van de Soester volleybalsters. Daaruit vloeiden woordenwisselin gen tussen sommige speelsters en de aanhang voort, tot ontsteltenis van Veldhuizen. 'Het was oorlog. De emotionele uitingen waren niet te sturen'. De Veenendaler was daarover te leurgesteld. De ploeg liet zich door een gebrek aan onervarenheid uit de wedstrijd spelen. Het slechte niveau en het hoge foutenpercen- tage verklaarden ook de nederlaag tegen DOK. 'Dit verlies was ech ter niet nodig. Maar het hoort bij het proces'. En dat proces wordt nog wel eens uit het oog verloren. De volleybalsters zijn te gretig en leggen zichzelf teveel druk op. 'Ze lopen zichzelf voorbij. Ze gingen het veld in alsof het mes op de keel stond'. Daar kan volgens de coach geen sprake van zijn. De doelstelling aan het begin van het seizoen, een plek in het linkerrijtje, is door de uitstekende prestaties evenwel ongewijzigd gebleven. Tijd dus voor een 'babbeltje' waar in 'een aantal zaken aangepakt moet worden om het teambelang tweede gouden plak voor de Soes ter vereniging. Hij deed dat in de klasse F3. Bij de tweede regionale voor ronde wedstrijden voor jon gens in Wiinis heeft Springbok- I ken goede resultaten geboekt. I Bij gymnastiek behaalden de I Soesters vijf medailles, waar- I van twee gouden. De oogst bij [het turnen bleef beperkt tot In bronzen plak. de zwaarste F6-klasse bij gym- stiek ging het goud naar Kevin >n. Ruben Eylers pakte knap het ver. Bij de eerste regionale voor- nde was hij nog als zesde geëin- >d. Merijn Burgers en Jorit Bons irden respectievelijk zesde en vende. de categorie F5 bereikte Dante ïnke het erepodium met een anzen medaille. Ben Oni Willi- rs en Kay Broekhuis vielen bui- de prijzen. De jonge gymnas- i werden vijfde en zevende. Ro- i Broekhuis, actief in de F4, be- achtigde een tweede plek. Mi- el Dubbers en Jaap Dirksen mis- n op een haar het ereschavot. ubbers werd vierde en Dirksen ifde. Nimal Dubbers behaalde de Turnen De oogst bij de zeven selectietur ners bleef beperkt tot een bronzen medaille. Dat had te maken met de geheel vernieuwde landelijke oe fenstof. Met name de turners uit de D-klasse hadden het daarmee zwaar. Jelle Brouwers en Thiemo Timmers eindigden op de zevende en achtste plaats. Brouwers stond er nog goed voor na zijn gedeeld eerste plaatsen bij de bijsprong en de oefening voltige. Op de brug en bij de ringen verspeelde de Soes ter teveel punten om een gooi te doen naar eremetaal. Bij de D-junioren kreeg Bas Bons het brons omgehangen na drie goede prestaties bij vloer, brug en rekstok. Jacob Vriend legde bestek op de vierde plek na zijn uitsteken de vloeroefening, waarbij de turner als winnaar uit de bus kwam. Eric van Zandwijk moest in het eind klassement vier turners voor zich dulden. In de E-categorie werden Bastiaan van Vulpen en Eef de Klerk res pectievelijk zevende en achtste. Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair •5 Dakbedekking Bur voor nieuwaanleg en e aan technische installaties. HOEREE1 De wedstrijdbal wordt aangeboden door: VAN DAM SPORTS Hoofdsponsor: Co-sponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - Linden Bedrijfskleding B.V. - Prinfkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengsfum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm Hop en partners Tg Officieel dealer van FENDt HOBBY en KNAUS. A.s. zondag geopend! lere-Haven 036 - 531 34 70 ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Boufique des Fleurs Comel Amusement Horeca Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Hooyer Bouw en Techniek weer in het gareel te krijgen'. Tij dens dat gesprek zullen er best harde noten gekraakt worden. Vol gens Veldhuizen zal de reactie van zijn speelsters daarop positief zijn. 'Want met de instelling is helemaal niets mis. Het is geen beschuldi gende vinger, integendeel zelfs. Ik constateer alleen maar. Daarna is het de beurt aan de spelersgroep om een weerwoord te geven'. Veldhuizen ziet het positief in. 'Ik heb veel vertrouwen in de kwaliteit en de mogelijkheden van de ploeg'. De derde nederlaag van de dames had weinig consequenties voor de stand in de eerste divisie A. Want koploper VC Sneek en 'runner-up' Alterno verloren zaterdag met de zelfde cijfers van respectievelijk Lycurgus en Martinus 2. Daardoor blijft STAM/SoVoCo keurig der de. Dit weekeinde spelen de Soes ters weer een thuiswedstrijd. Dio Oosterwolde, negende, komt naar de Bunt. Aanvang 17:00 uur. De stand: 1. VC Sneek 11-40, 2. Alterno 11-37,3. STAM/SoVoCo 11-36,4. Martinus 2 11-35, 5. Ly curgus 11-35, 6. Donitas 11-31,7. DOK 11-27,8. Abcoude 11-22,9. Dio Oosterwolde 11-22,10. Zaan stad 11-20, 11. DeVolCo'88 11-14 en 12. Dinto 11-11 Heren De volleyballers van STAM/ SoVoCo zijn zaterdagmiddag col lectief door het ijs gezakt. In de Bunt ging de ploeg van Juijan van Slooten kansloos ten onder tegen de nummer drie van de promotie klasse, Oberon: 0-4 (18-25,23-25, 16-25, 20-25). Door dit resultaat passeerde de ploeg uit Bunschoten SoVoCo op De volleyballers moesten diep in het stof bijten in de topontmoeting met Oberon uit Bunschoten. In de Bunt werd het 0-4 voor de bezoe kers. Foto: Herman van Dam de ranglijst. De Soesters zijn afge zakt naar de derde plek en hebben intussen al een achterstand van acht punten op koploper Wilhel- mina. De volleyballers hebben het dus niet meer in eigen hand om pro motie af te kunnen dwingen. 'We zitten even in de wachtkamer', al dus coach Van Slooten die geen verklaring kon vinden voor de af straffing van zijn ploeg. Het was voor hem slechts gissen naar het 'hoe en waarom'. 'Van tevoren had ik het duel bewust benadert zon der enige druk. Ik had het gevoel alsof de spelers mentaal geblok keerd waren', probeerde Van Slooten het slappe optreden van zijn formatie te analyseren. 'Het begin van de wedstrijd was nog goed. Daarna zakte het als een kaartenhuis in elkaar. Even dacht ik aan een opleving in de tweede set toen we terugkwamen van een grote achterstand, maar het bleek slechts een laatste stuiptrekking'. Veel tijd om het zware verlies te verwerken, heeft de jonge ploeg niet. Bovendien is het de vraag of de volleyballers het wel kunnen. 'We moeten wel'. Zaterdag volgt namelijk opnieuw een opponent van een zwaar kaliber. STAM/ SoVoCo speelt dan in Soesterberg tegen AGAVS. De Soesterbergers staan inmiddels op een gelijk aan tal punten met de volleyballers. Bij .verlies komt de promotie danig in gedrang. 'Als we verliezen, wordt het inderdaad een moeilijke zaak'. Zaterdag 20 januari Sportzaal de Bunt - 17.00 uur (11 wedstrijden en 36 punten) HYGRO f HYDROCULTUUR i 5 BV 6 CROCNPROICCTCN Stam Renault De waterpoloheren van de Duinkikkers zijn in de tiende competitiewedstrijd tegen de eerste nederlaag opgelopen. De koploper trok, vooral op basis van een slechte tweede periode, aan het kortste eind in het uitduel bij Woerden: 9-8. De voortekenen waren voor aan vang van de wedstrijd tegen de middenmoter niet bepaald gunstig. Coach Lionel Thompson bleef thuis vanwege een blessure. Bo vendien moesten de waterpoloërs een beroep doen op twee invallers. Peter Oosthof uit het jeugdteam en Rob Groot uit het tweede. Duinkikkers bleek in de eerste twee periodes moeite te hebben met de personele omzettingen en speelde onder het beoogde niveau. De Soesters benutten vooral de overtalsituaties onvoldoende. Woerden profiteerde van de malai se bij de bezoekers en leidde hal verwege met liefst 6-2. In het derde kwart was het over wicht van de thuisploeg geheel ver dwenen. Duinkikkers vocht zich terug door een doelpunt van Jeroen Hartman. Ook Woerden scoorde eenmaal in het derde part. Druk De Soesters oefenden in de laatste periode grote druk uit op het doel van de gastheren. Ruud Lecluse en Rob Groot, met een verwoestend afstandsschot, verkleinden de ach terstand tot 7-5. De waterpolohe ren dachten de spanning weer te rug te hebben gebracht, maar ze kwamen bedrogen uit. Woerden gooide twee keer langs keeper Jeroen van Drie, 9-5. De opgelopen achterstand leek te groot om de eerste nederlaag af te wenden. Toch lukte het bijna. Mar- co Bremer en twee keer Groot be paalden de tussenstand op 9-8, met nog een halve minuut op de klok. Van Drie stopte vervolgens de inzet van een,speler van Woer den en gooide vlak voor het slot signaal de bal naar voren om de allerlaatste offehsieve bedoelingen van Duinkikkers kracht bij te zet ten. Er werd nog op het doel ge gooid, maar het schot bleek buiten de tijd. I S3 O o 03 I "5 -g -o '-6 u v m ut 2 o; Cu Dik verloren en toch niet onte vreden. Coach Hans de Rond grijpt elke strohalm aan om het vervolg van de basketballers van Red Stars in de eerste rayonklasse positief tegemoet te zien. Dë ploeg basketbalde zaterdagavond voor eigen pu bliek naar de mogelijkheden in het duel tegen het hooggeklas- seerde Punch uit Delft. In Beu- kendal werd het 68-86. 'We hebben een acceptabel niveau gehaald. Nadat de ploeg tegen een grote achterstand aankeek, was het zaak om te blijven basketballen. Dat hebben de jongens gedaan', zei De Rond. De coach had Red Stars de opdracht meegegeven om er zolang mogelijk een wedstrijd van te maken. En dat lukte heel behoorlijk. In de twaalfde minuut stond het 19-20 in het voordeel van de Delftenaren. Bij die stand ging echter het mis. 'Punch gooi de een driepunter raak. Vervolgens leden wij balverlies. Toen zag ik het een beetje aankomen. Dat was jammer. Als je het gat bij rust on der de tien punten had kunnen houden, dan had de ploeg er wel licht nog een wedstrijd van kunnen maken', verklaarde de coach. Nu was de stand bij de gebruikelijke adempauze 27-40. Gezien het beschikbare spelersar senaal was deze stand tegen Punch, dat dit jaar strijdt voor het kampioenschap in deze klasse, niet onverdienstelijk. De Rond miste Jan van Maanen en ook spelverde ler Peter van der Neut was afwe zig. De basketbaltrainer had de jeugdige Tommy van Eeten daar door gepolst om de 'point guard'- positie van Van der Neut over te nemen. Van Eeten was evenwel te geblesseerd om die rol te vervul len. De Rond stelde zaterdagavond noodgedwongen topschutter Gui- do La Rose als spelverdeler op. Tot overmaat van ramp bleek La Rose niet wedstrijdfit. De Soester ging vrijdagavond tijdens de trai ning door zijn enkel en moest dus geblesseerd het strijdtoneel betre den. 'Guido speelde heel verdien stelijk, beter dan ik had verwacht. Hij heeft het maximale eruit ge haald.' Zoals bijna de gehele ploeg dat in Beukendal deed. Hoewel Red Stars het qua trainingsarbeid laat liggen, verzaakt de ploeg tijdens een competitiewedstrijd allerminst. 'De spelers gaan elke keer weer tot de bodem. De gretigheid straalt er van af. Toch kregen de Soesters een be hoorlijk pak op de broek van Punch. De ploeg uit Delft beschik te over veel meer kwaliteit en kwantiteit dan de thuisploeg. De bezoekers liepen mede door de scheidsrechters uit naar een 68-86- zege. 'Bepaalde scheidsrechters zijn gevoelig voor coryfeeën in het Nederlandse basketbal. Bij Punch is Jan Sikking de hoofdcoach en dat is toch een oud-international. Twijfelachtige beslissingen vielen allemaal in het voordeel van Punch uit. Het is op zulke momenten moeilijk aan te tonen, maar het gebeurt wel. Daar word ik ziek van'. Met zes punten uit dertien duels bivakkeert Red Stars in de onder ste regionen van de eerste rayon klasse. Het zal voor de ploeg een zeer lastige opgave worden om zich te handhaven. De vier concur renten zitten bepaald niet stil. Toch houdt De Rond de moed er in. 'Als de ploeg met dezelfde instel ling basketbalt als tegen Punch, dan win je die wedstrijden ge woon'. De eerste concurrent die de weg van de basketballers doorkruist, is het Utrechtse Niels Stensen. Red Stars heeft nog een appeltje te schillen met de ploeg uit Utrecht. Eerder in het seizoen verspeelden de Soesters op knullige wijze de winstpunten. Makkelijk wordt het zeker niet. De handballers van Smeeing/ BDC weten weer wat verliezen is. De Soester eerstedivisionist verloor voor het laatst tegen de Blinkert. Het verliesduel in Haarlem dateerde uit novem ber. Zondagmiddag gingen de Soesters voor eigen publiek on deruit tegen koploper De Ga zellen: 19-24. De opponent uit Doetinchem mocht daarmee de handen dicht knijpen, want het werd in het za del geholpen door de scheidsrech ter die te pas en te onpas met tijd straffen en strafworpen strooide. Smeeing/BDC kreeg liefst elf strafworpen en tien strijdstraffen tegen. Charles van Kordelaar in casseerde in de slotfase zijn derde tijdstraf en moest daardoor met een rode kaart naar de kant. Ook Richard van de Hoef was dicht bij de prent van de ergste kleur. De Soester had twee streepjes achter zijn naam staan. Zijn 'overtredin gen' werden al in de eerste helft beboet en dat had consequenties voor het verdedigende spel van de handballers, met name in het twee de bedrijf. En het begon zo goed voor Smeeing/BDC. De ploeg creëerde in de eerste helft een overwicht en functioneerde zeer goed. 'We speelden toen zeer behoorlijk handbal. De systemen die wij graag willen spelen, kwamen uit de verf. Bovendien verdedigden we goed', aldus Aijan Roest over de eerste periode waarin de Soester ploeg duidelijk de bovenliggende partij was. Via een goede opbouw en snelle uitbraken liep de thuisploeg uit naar een 8-3-voorsprong. Bij 9-6 was er ook nog weinig aan de hand. De voordelige marge was bii rust echter geheel verdwenen. De Doetinchemmers profiteerden van de overtalsituaties na verschillende tijdstraffen van Smeeing/BDC. Bij rust had De Gazellen de plooien gladgestreken, 11-11. Nadelig Na de hervatting werden de hand ballers nadelig beïnvloed door de zwak fluitende leidsman. In een zeer korte fase stuurde de arbiter vijf Soesters naar de bank voor lichte vergrijpen. 'De verhoudin gen waren zoek. Voor gelijkwaar dige situaties kregen zij een straf - worp of een man meer en wij niets. Dat was op z'n minst discutabel', zei Roest over de 'gewraakte' fase. De merkwaardige beslissingen bracht de thuisploeg uit balans. De frustraties voerden de boventoon, waardoor de handballers zichzelf uit de wedstrijd speelden. 'Een man minder vreet kracht. Daar komt nog bij dat je je eigen spel letje niet meer kan spelen'. In een mum van tijd stonden de Michel Roest waagt een schot op het doel van De Gazellen. Charles van Zetten kijkt toe. Smeeing/BDC verloor zondagmiddag van de Doetinchemmers. Foto: Herman van Dam gasten op een comfortabele voor sprong van 12-17. Het rendement uit de strafworpen was hoog aan de kant van de ploeg uit Doetin chem. Ze haalde een maximale score uit de elf toegekende straf worpen. Na de wegzending van Van Kordelaar waren de Soesters niet meer in staat het gat te dich ten. De marge van vijf treffers bleef ook in de slotfase overeind: 19-24. Scores Smeeing/BDC: Charles van Zetten 5, Richard van de Hoef 4, Michel Roest 3, Charles van Kordelaar 2, Arjan Roest 2, Koen Smeeing, Willem-Jan Ruder en Guus Tourne. Goede voorbereiding op de skibaan in Soesterberg. Revolutionair hoogpolig "powderPak" ski-tapijt. Tevens prachtig langlaufparcours in bosrijke omgeving. Langlaufen 4 lessen Hfl. 150,- 6 lessen Hfl. 200,- (excl. materiaalhuur) Skiën (dinsdagavond) Snowboarden (donderdagavond) (A)prè(s) - Ski Snowboardavonden. Vrijskiën of boarden waarbij leraren aanwijzingen geven. Hfl. 27,50 p.p. Speciale tarieven voor kinderen en proeflessen! Ski- en snowboardclub Soesterberg Sportpark a/d Kerklaan - Tel. 0346 - 352 674 Cafetaria en Eethuis woensdag Hachee met puree en rode kool donderdag Menu bami met saté en kroepoek weekend Escargotsteak met schijfjes en sla maandag Baconburger met patat en doperwten- dinsdag Chili con came met rijst en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De 13-jarige Mattijs Wijnmalen is voor het eerst in zijn nog zeer pril le zwemcarrière onder de minuut gedoken op de honderd meter vrije slag. De Soester, uitkomend voor het Amersfoortse AZ&PC, tikte bij een competitiewedstrijd in de A-klasse, niveau eredivisie, aan in 59.15 seconden. Met zijn tijd in het Sportfondsenbad bezet Wijn malen de op een na snelste tijd voor jongens geboren in 1987 in Nederland. Vlak voor het einde van de wintercompetitie hebben de badmintonners van Selby in ei gen huis ongenadig bard uitge haald tegen Sjeve Shuttel uit Bunschoten. In C-drie wonnen de Soesters met 7-1. Selby had nog wat recht te zetten tegen de Bunschoters, want het uitduel werd met 5-3 verloren. Zeer geconcentreerd werden de enkelpartijen in winst omgezet. Herman Scheerhoorn, Johan Me ijer, Jolanda van Cleef en Saskia Sulenta wonnen allen in twee ga mes van hun opponenten. De bezoekers gaven de thuisploeg in de dubbels meer tegenstand. Nadat Scheerhoorn en Meijer Sel by op een 5-0-voorsprong brach ten, verloren Van Cleef en Sulen ta hun damesdubbel in twee ga mes. Scheerhoorn en Van Cleef boekten een eenvoudige winst op de eerste mix van Sjeve Shuttel. Het slotak koord kwam op naam van Meijer en Sulenta. In een spannende ont moeting zegevierden zij in drie ga mes en bepaalden daarmee de eindstand op 7-1. Selby sluit het winterseizoen in de derde klasse af in een uitduel bij Barneveld. De Barnevelders heb ben zich reeds verzekerd van het kampioenschap. VRIJDAG 19 JANUARI Basketbal 21:00 uur Niels Stensen-Red Stars (Utrecht) ZATERDAG 20 JANUARI Badminton 13:00 uur Barneveld-Selby Handbal 20:30 uur Swift-Smeeing/BDC (Arnhem) Korfbal 15:20 uur Eemvogels-Antilopen 6 (Aqua Indoor) Voetbal 15:00 uur VVZ'49-Hoevelaken (Eemweg) 14:30 uur Altius-Hees (Hilver sum) 14:00 uur SEC-Sporting'70 (Bosstraat-West) Volleybal 17:00 uur STAM/SoVoCo (D)- Dio Oosterwolde (de Bunt) 14:30 uur AGAVS-STAM/ SoVoCo (Soesterberg) Waterpolo 20:45 uur Waterwolf-Duinkik kers ZONDAG 21 JANUARI Voetbal 14:00 uur SO Soest-Elinkwijk (Bosstraat-Oost) V

Soester Courant | 2001 | | pagina 15