OP 'T Marië ten af' Be wo kritisi Soester Logo Puzzel 2001 in april in de krant Scootmobielvervoer voor heel Soest beschikbaar I WOENSDAG 17 JANUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG Bedrijven kunnen nu ruimte reserveren SWOS helpt bij kwijtschelding WOENSDAG 17 JANUARI 2001 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DE GEMEENTE SOEST Witte in o\ H] Door het grote succes van de Soester Logo Puzzel 1999 èn 2000, gaat Uitgeverij Goezin- nen weer van start met het or ganiseren van de Soester Logo Puzzel 2001. Bedrijven, winkels, instellingen en verenigingen in Soest en Soester- berg kunnen nu reeds ruimte reser veren in de huis-aan-huis-editie van 11 april a.s. voor het plaatsen van hun logo in de Logo Puzzel. De H-A-H-editie komt in 21.000 huishoudens! De puzzelaars stor ten zich dan weer 5 weken lang met veel enthousiasme en motiva tie op de giganten-puzzelklus om logo en naam bij elkaar te zoeken. Deelnemende bedrijven kunnen zich verheugen in aandacht, want de Soester Logo Puzzel levert hen blijvende naams- logo- en pro ductbekendheid op. De creatieve Uitgeverij Goezinnen heeft - met toestemming van De Telegraaf (de oorspronkelijke be denker van het Logospel) en in nauwe samenwerking met de Soester Courant - de organisatie weer in handen van de Soester Logo Puzzel 2001. Voor reservering en/of meer infor matie kan men bellen of schrijven: Uitgeverij Goezinnen, §26016341, Insingerstraat 9, 3766 MA Soest. Al meer dan 25 jaar kan in Soesterberg een beroep wor den gedaan op vrijwilligers van de Hulpdienst Soesterberg voor diverse hulpvragen. Dat kan zijn het doen van bood schappen, het afhalen van me dicijnen, het verrichten van kleine hand- en spandiensten in huis of tuin, het vervoer per auto naar polikliniek of zie kenhuis etc. Sinds kort is de Hulpdienst in staat hieraan een nieuwe dienstverlening toe te voegen. Eén van de vrijwil ligers beschikt namelijk over een bestelbus waarin een zgn. scoot- mobiel kan worden vervoerd. Nu is deze dienstverlening voor alle scootmobieleigenaars in de ge meente Soest aan te vragen via het Centraal Meldpunt. Een scootmobiel is geschikt voor mensen die geen langere afstanden meer kunnen lopen. Het vervoer middel wordt aangedreven door een elektromotor. Met een scoot mobiel kan men zich binnen een straal van enkele kilometers ver plaatsen. Als men bijvoorbeeld op familiebezoek gaat en ter plaatsè ook de beschikking wil hebben over de scootmobiel, dan bestaat de mogelijkheid om, in gezamen lijk overleg, per bestelbus vervoerd te worden en de scootmobiel mee te nemen. Begeleiders, bagage en fietsen kunnen meevervoerd wor den. De hiervoor te betalen auto kostenvergoeding bedraagt f 0,80 per gereden kilometer f 3,00 ad ministratiekosten. Rolstoelvervoer hoort in principe niet tot deze dienstverlening, be halve als de gehandicapte zelfstan dig op de bijrijderstoel naast de chauffeur plaats kan nemen. Voor inlichtingen kan men terecht bij het Centraal Meldpunt Vrijwil- ligershulp, 88(035) 6031119, of rechtstreeks bij de Hulpdienst Soesterberg, §8(0346)-351940, b.g.g. 351658 of 352626. Waterschapsbelasting In de Soester Courant van 3 janua ri heeft men kunnen lezen dat ook dit jaar de mogelijkheid bestaat om kwijtschelding van de waterschaps belasting aan te vragen voor wie een laag inkomen heeft. Iedere in gezetene die in het gebied van het Waterschap Vallei Eem woont moet een bijdrage leveren aan het schoonmaken van het afvalwater in onze regio. Het hangt van de grootte van het gezin af hoeveel men moet betalen. Het is van be lang dat men controleert of de hoogte van de aanslag klopt met de gezinssamenstelling. Alleen staanden betalen hoogstens f 124,12; voor twee of meer perso- nen is men f 328,36 verschuldigd Het is dus alleszins de moeite waard om na te gaan of de a juist is. Wie bezwaar wil maken tegen de hoogte van de aanslag of kwijt- schelding wil aanvragen, moet de antwoordkaart die bij de aanslag ingesloten is invullen en opsturen naar het kantoor van het Water schap. Wacht daar niet te lang mee. Om bezwaar te maken moet men reageren binnen zes weken na ontvangst van de aanslag. Ouderen onder de lezers, die hulp nodig hebben bij kunnen 'n beroep doen op de Seniorenvoorlichters van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Zij zijn dagelijks van 9:00 tot 12:00 uur telefonisch bereik baar op §2035-6027997. HOOGT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 609 34 55 Internet: www.soest.nl E-mail: info@soest.nl BESTEMMINGSPLAN "LANDELIJK GEBIED, EERSTE HERZIENING 2000" Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 18 januari 2001 gedurende vier we ken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling planologie en bouwen (ba lie bouwzaken; geopend iedere werkdag van 8.30 - 12.30 uur), in het gemeentelijk INFOcen- trum (gedurende de gebruikelijke openingstijden), in de plaatselijke bibliotheek in Soest, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest op 21 december 2000 vastge stelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied, eerste herziening 2000". Tegen het ontwerp van dit plan is bij de gemeenteraad een zienswijze ingediend. Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebben de die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, ge durende de termijn dht het plan ter inzage ligt, bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH UTRECHT schriftelijke bedenkingen tegen het bestem mingsplan indienen. BESTEMMINGSPLAN "KLEIN ENGENDAAL 2000" Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 18 januari 2001 gedurende vier we ken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling planologie en bouwen (ba lie bouwzaken; geopend iedere werkdag van 8.30 - 12.30 uur), in het gemeentelijk INFOcen- trum (gedurende de gebruikelijke openingstijden), in de plaatselijke bibliotheek in Soest, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest op 21 december 2000 vastge stelde bestemmingsplan "Klein Engendaal 2000". Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad zienswijzen ingediend en bij de vast stelling zijn wijzigingen aangebracht. Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebben de die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, ge durende de termijn dat het plan ter inzage ligt, bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH UTRECHT schriftelijke bedenkingen tegen het bestem mingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid, gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, komt toe aan een ie der die schriftelijke bedenkingen heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ontwerp zijn aangebracht. 2001: Het Internationaal Jaar van Vrijwilligers NOMINEER DE VRIJWILLIGER VAN DE MAAND! Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internatio naal Jaar van Vrijwilligers. Het gehele jaar wordt wereldwijd aandacht besteed aan vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties. Ook de gemeente Soest besteedt aandacht aan de vele vrijwilligers en het werk dat zij doen. Elke maand wordt daarom "de vrijwilliger van de maand" gekozen. Maandelijks is er een sector of doelgroep, waarvoor door u een nominatie kan worden inge- AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN diend: Januari Onderlinge buurthulp Februari Sport en recreatie Maart Onderwijs April Jeugd en jongeren Mei Kunst Juni Sociaal-cultureel werk/buurtwerk/wijkwerk Juli Cultureel Augustus Ouderen September Volksgezondheid en zorg Oktober Natuur en milieu November Maatschappelijk belang December Religie Naam Adres Woonplaats Ik draag de volgende persoon c.q. personen voor in het kader van "vrijwilliger van de maand": Naam Adres Woonplaats De reden voor deze nominatie in sector onderlinge buurthulp is als volgt: Indienen voor 1 februari 2001 Periode: 5 januari t/m 11 januari 2001 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Eigendomweg 88 Lange Brinkweg 76 Pieter de Hooghlaan 15 Beukenlaan 82A Mw. Kuipers-Rietberghof 22 Soesterbergsestraat 150 Koninginnelaan 109 Maatweg 8 Schoutenkampweg 145 Betreft: 1 berk en 1 conifeer 3 sparren 1 berk 2 sparren 1 prunus, 1 gouden regen en 12 coniferen diverse grove dennen en coniferen 16 coniferen 1 boom en 1 krulwilg 1 berk Akkerweg 6 Egge 20 'J Eigendomweg 94 Minstreelpad 30 Parklaan 55 Plasweg 56-58 000931 000807 000717 000891 000691 000651 De vrijwilliger van de maand wordt bepaald door loting uit genomineerden door notaris mr. J. Jager van "Jager, Bokdam en de Visser". Nomineren Iedereen in Soest en Soesterberg kan de nominatie, met een korte toelichting, inzenden aan: Gemeente Soest, 'Vrijwilliger van de maand', Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. E-mai- len kan ook, het adres is: gertp@soest.nl. De nominatie moet voor de le van elke volgende maand worden ingediend. Voor het thema van januari 'onderlinge buurthulp' is dat dus 1 fe bruari 2001. U kunt ook gebruik maken van het onderstaande formulier: "Vrijwilliger van de maand januari 2001" BESLUITEN B. W. d.d. 9 JANUARI 2001 Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093709. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND Birkstraat 58 099958 uitbreiden van een woonhuis 31-12-2000 Cimbaal 21 010003 plaatsen van een dakkapel 5-1-2001 Clauslaan 11 000821 uitbreiden van een woonhuis 4-1-2001 Kampweg 3 000151 verbouwen van een kantoorpand 4-1-2001 Kornet 42 010002 uitbreiden van een woonhuis 3-1-2001 Meent 26 000870 bouwen van een berging en een carport 2-1-2001 Van Straelenlaan 40 000795 uitbreiden van een woonhuis 2-1-2001 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN bouwen van een dakkapel 3-1-2001 plaatsen van een dakkapel op het achterge- veldakvlak 4-1-2001 uitbreiden van een woonhuis 4-1-2001 veranderen van een schuur in een garage 5-1-2001 vernieuwen/veranderen van een serre 4-1-2001 plaatsen van dakkapellen op het voor- en achtergeveldakvlak 4-1-2001 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANWIJZING PARKEERPLAATS VOOR MINDERVALIDE Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord TF-SF-26 nabij de woning Leeuwerikweg 23 een parkeerplaats voor mindervalide aan te geven ten behoeve van mevrouw P.A. Negenman. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere be palingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tij delijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan wor den gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 225,- voor een natuurlijk persoon of 450,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BOUWZAKEN/VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het bouwen van een erker, Honingbij 5. (artikel 4 lid 4 sub b voorschriften bestemmingsplan Overhees 1999) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, derhalve van donderdag 18 januari tot en met woensdag 1 februari 2001 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwza ken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWZAKEN/VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het uitbreiden van een woonhuis (le verdieping en erker), het bouwen van een garage/berging en een zwembad, Bosstraat 67; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het uitbreiden van een clubgebouw (Fakkeldraagsters), Den Blieklaan 16; (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet) 3. het bouwen van een dubbel woonhuis met garages, Steenhoffstraat 42; (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet) 4. het uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage (vervanging), Wilhelminalaan 31. (artikel 23 lid 2 voorschriften bestemmingsplan Soestdijk 1997) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 18 januari tot en met woensdag 14 februari 2001 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. ONDERWERP Aanvraag bouwvergunning en ver zoek om vrijstelling ex artikel 19 lid 1 WRO door KPN Telecom voor de plaatsing van een vakwerkmast bij de Bosstraat 57a te Soest, regnr. 325 Zondagopenstelling Inning dwangsom 20.000,— 9.075,60); Kerkstraat 36 Supermeu bel. Aanschrijving bestuursdwang. Afronding inrichting woon-omgeving Tensenhof en Seminariehof, Soest- Zuid Beleidsplan Bos en Natuur 2001- 2010 BESLISSING 1. Om de redenen zoals genoemd in de bijgevoeg de nota van overwegingen onder verwijzing naar het besluit van de gemeenteraad van 21 december 2000 de vrijstelling als bedoeld in ar tikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en de bouwvergunning voor de vak werkmast bij de Bosstraat 57, registratienum mer 325 af te wijzen respectievelijk te weigeren. 2. Het besluit gedurende 10 dagen ter inzage leg gen voor de commissie RVO. Kwantum Nederland B.V. ontheffing verlenen voor zondag 6 mei 2001. Inning dwangsom voor kennisgeving aangenomen; Supermeubel aan te schrijven (bestuursdwang) bin nen 2 weken de lichtkoepel en het rolluik te ver wijderen. - Instemmen met het aanbrengen van 7 bomen in het gebied Tensenhof-Seminariehof. - De kosten van het planten van deze bomen ad 16.240,— of 7.369,39 ten laste brengen van de algemene reserve. - De haalbaarheid van speelvoorzieningen samen met bewoners Schoutenkampweg onderzoeken. - Adviesnota ter kennis brengen van de commis sie RVO. Nota akkoord als uitgangspunt voor het beheer de komende 10 jaar. Ingestemd met uitwerking visie op heide en stuifzanden. Nota laten vaststellen door raadscommissie RVO. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN maandag 22 januari Agenda o.a.: externe organen: a. Gewest(raad); b. (Reg.)Braiïdweer (Eemland); c. Politie (regio/district); d. Bestuurscommissie GGD Eemland. commissie algemene bestuurszaken c.a. commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken c.a. dinsdag 23 januari Agenda o.a.: beleidsplan Bos- en Natuurbeheer. woensdag 24 januari commissie sport, onderwijs, welzijnszaken, milieu c.a. Agenda o.a.: Sport- en zwemaccommodatie Dalweg; Busbediening Soest en Soesterberg. donderdag 8 februari commissie financiën c.a. gewijzigde datum) Agenda o.a.: Verkoop grond bij Soesterbergsestraat 188; Wijziging van de verordening op de heffing en de invordering van onroerende zaakbelastingen 2001 (herziening tarieven). Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) PUBLIEK KAN MEEPRATEN SPREEKRECHT Vanaf een kwartier voor en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris melden voor het stellen van vragen of het ge ven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 mi nuten. RECHT VAN REACTIE 1. Sprekers kunnen voorafgaand aan de commissievergadering spreken over alle onderwer pen het gemeentelijk beleid betreffende. 2. Sprekers kunnen zich voorafgaand aan de vergadering bij de voorzitter of secretaris aan melden. 3. De spreektijd voor alle sprekers gezamenlijk duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 4. Tijdens de vergadering zal de commissie indien mogelijk reageren op het door de spreker behandelde; is dit niet mogelijk dan zal zo spoedig mogelijk na de vergadering een reactie aan de inspreker gegeven worden. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp zal behandeld worden in een van boven genoemde commissies, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. 035 - 60 93 728). LAATSTE OPROEP GEÏNTERESSEERDEN GEZOCHT VOOR DE 'KLANKBORDGROEP BESTUURLIJKE VERNIEUWING' Het gemeentebestuar roept inwoners van Soest op deel te nemen aan de klankbordgroep Bestuurlijke Vernieuwing. Naast de gebruikelijke schriftelijke manier voor aanmelding idee- en en suggesties kan men ook gebruik maken van het e-mail adres van de klankbordgroep De klankbordgroep heeft als taak ideeën over bestuurlijke vernieuwing, de verbetering van de relatie bestuur-burger in Soest, aan te leveren aan de werkgroep Bestuurlijke Vernieu wing. Deze bestaat uit gemeenteraadsleden. Anderzijds zullen voorstellen uit de werkgroep eerst aan de klankbordgroep worden voorgelegd. De klankbordgroep, die voorlopig een jaar zal functioneren, zal bestaan uit inwoners van Soest. Voorzitter is burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen. Ze vergadert vier keer per jaar Na de start in januari zullen in december de resultaten tegen het licht worden gehouden Het gemeentebestuur is nu op zoek naar inwoners die willen deelnemen aan de klankbord groep Bestuurlijke Vernieuwing. Van degenen die zich hiervoor aanmelden wordt verwacht dat zij interesse hebben in en visie op bestuurlijke vernieuwing, met name de relatie be- stuur-burger. Geïnteresseerden kunnen zich hiervoor schriftelijk aanmelden bij de Gemeente Soest, 'Klankbordgroep Bestuurlijke Vernieuwing', Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest, of via het e-mailadres: --♦ Verkeerswethoudei Witte kreeg tijdens i sievergadering vo zware kritiek te ve raadsleden en be* Soest-Zuid op h< 'Over hoofdwegen', port doet de gemeei tal voorstellen om cl ten op de hoofdweg aan te pakken. Diverse raadsleden ui genoegen over het gel lange-termijnvisie. In Soest-Zuid veegden d lijke plannen voor ver de doorstroming op dt weg van tafel. Harry Witte kwam da toezegging zo spoed met de bewoners van om de tafel te gaan praten over mogelijke voor het vastlopende de Ossendamweg en met de Soesterbergs wordt in het rapport een zogenoemde 'ki voorziening aan te lej station Soest-Zuid, ei mensen af te zetten en Het laatste stukje var laan zou dan worder voor autoverkeer. Vei de makers van het rap| Vrijdagmiddag vond zorgingshuis Marië feestelijke onthulli van een sculptuur, g< door het bestuur vai ting Franciscaanse li (SFI), de voormalig! van het complex. Het beeld stelt een zitti voor, voorovergebogen ten in zichzelf gekeerd uitgebeeld door de 1; voor haar gezicht die f gordijn afschermen. H I

Soester Courant | 2001 | | pagina 4