Bewoners en raadsleden erg kritisch over verkeersplan lasmim Mariënburg ontvangt beeld ten afscheid van SFI VERKOOP <St INBOUW VAN Heeren Van Brederode Tieneropvangproject X-change wil groeien Rabobank Soest-Baarn organiseert Euro-lezing Gedichtendag Soest is voor iedereen hlueb&rriez Van Gils kolberts fl. 249,- Gastgezinnen gezocht voor Bosnische kinderen Meubelzaak riskeert hoge boete voor illegaal rolluik m CM. AUDIOl^ XP Witte in overleg met Soest-Zuid CAR AUDIO, ALARM, NAVIGATIE en TELECOM MANNENMODE 'Wintersprookje HYACINTEN PAGINA 5 Doel: 56 plaatsen in 2003 Aanstaande maandag en dinsdag Antwoordcoupon Volgende week donderdag in C-drie 1. I PAGIIMA_4 WOENSDAG 17 JANUARI 2001 SOESTER COURANT lACTUEELr I I I I r i 3 halen betalen Service bij Schoemaker 2 bossen NAVIGATIE genoemd in de bij ge voeg ingen onder verwijzing je gemeenteraad van 21 I jstelling als bedoeld in ar- /et op de Ruimtelijke Or- 1 ergunning voor de vak- 1 itraat 57, registratienum- 1 espectievelijk te weigeren. 1 10 dagen ter inzage leg- I ie RVO. ontheffing verlenen voor snnisgeving aangenomen; jven (bestuursdwang) bin- :pel en het rolluik te ver- nbrengen van 7 bomen in Seminariehof. inten van deze bomen ad 1,39 ten laste brengen van ;peelvoorzieningen samen .•nkampweg onderzoeken, brengen van de commis- gspunt voor het beheer de emd met uitwerking visie Nota laten vaststellen door Verkeerswethouder Harry Witte kreeg tijdens de commis sievergadering vorige week zware kritiek te verduren van raadsleden en bewoners van Soest-Zuid op het rapport 'Over hoofdwegen'. In dit rap port doet de gemeente een aan tal voorstellen om de knelpun ten op de hoofdwegen in Soest aan te pakken. Diverse raadsleden uitten hun on genoegen over het gebrek aan een lange-termijnvisie. Insprekers uit Soest-Zuid veegden de gemeente lijke plannen voor verbetering van de doorstroming op de Ossendam- weg van tafel. Harry Witte kwam daarop met de toezegging zo spoedig mogelijk met de bewoners van Soest-Zuid om de tafel te gaan zitten om te praten over mogelijke oplossingen voor het vastlopende verkeer op de Ossendamweg en de kruising met de Soesterbergsestraat. Zo wordt in het rapport voorgesteld een zogenoemde 'kiss ride" voorziening aan te leggen bij het station Soest-Zuid, een plek om mensen af te zetten en op te halen. Het laatste stukje van de Eiken laan zou dan worden afgesloten voor autoverkeer. Verder denken de makers van het rapport aan een verkeerslichteninstallatie voor de aansluiting van de Oude Utrechtseweg op de Ossendam weg, afgestemd op de verkeerslich ten op het kruispunt met de Soes terbergsestraat. Het verkeer op de Ossendamweg zou dan beter door stromen. Insprekers Deze plannen stuitten echter op stevig verzet van de bewoners van Soest-Zuid, vertegenwoordigd door insprekers Paul Maas (buurt- comité Buntweg), Ingrid Koomen (Schoutenkampweg zuidzijde) en Paul Frijling (Bewonersvereniging Soest-Zuid). 'De bewoners van de Schoutenkampweg zijn al die af sluitingen zat, want onze straat is hier de dupe van en kan het ver keer nu al niet aan. Maak alle stra ten weer open, zodat het verkeer wordt gespreid en in de wijk geen knelpunten ontstaan. De politiek moet nu eindelijk een besluit voor de lange termijn nemen, want de laatste 15 jaar is geen enkele con crete oplossing bedacht', aldus In grid Koomen in een emotioneel betoog. Paul Maas wees de wethouder erop dat de plannen voor station Soest-Zuid zouden leiden tot nog meer sluipverkeer (via de Eiken laan en Schoutenkampweg) door de wijk. Hij stelde dan ook voor een soort woonerf te maken van de buurt, alleen toegankelijk via de Eikenlaan bij de Soesterberg sestraat. Paul Frijling bestempelde het idee van extra verkeerslichten rond de Oude Utrechtseweg ter verbetering van de doorstroming als een 'illusie'. 'Wij vinden het jammer dat deze analyse, waarop we een half jaar hebben gewacht, toch niet verder komt dan het pre senteren van een aantal lapmidde len voor het grootste verkeersknel punt in Soest', verweet Frijling de gemeente, die 'geen echte keuze heeft durven maken'. Raadsleden Ook de raadsleden hadden forse kritiek op de verkeersplannen, waarbij zij vooral het gebrek aan een lange-termijnvisie hekelden. Reinier Bordewijk (WD) sprak van 'blinde vlekken' in het rapport en benadrukte de wenselijkheid van overleg met de gemeente Amersfoort. Dit in verband met de grote verkeersstroom vanuit die gemeente. Chris van Vuuren (Christen Unie) betwijfelde of het kentekenonderzoek - kosten 50.000 gulden - wel een geschik te methode was om de groei van het verkeer te meten en vond de onderbouwing van het rapport 'mager'. Rolf-Jan Sielcken (D66) betreurde het dat de bewoners zo ALARM R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl ït langer dan 30 minuten. :ren op het door de spreker i de vergadering een reactie i worden in een van boven- ntelijk INFOrmatiecentrum OOR DE ÏRNIEUWING' ;n aan de klankbordgroep ier voor aanmelding, idee- ïs van de klankbordgroep, uwing, de verbetering van oep Bestuurlijke Vernieu- orstellen uit de werkgroep bestaan uit inwoners van idert vier keer per jaar. Na ht worden gehouden. Inemen aan de klankbord- lanmelden wordt verwacht met name de relatie be- bij de Gemeente Soest, 120, 3760 VB Soest, of via Vrijdagmiddag vond in het ver zorgingshuis Mariënburg de feestelijke onthulling plaats van een sculptuur, geschonken door het bestuur van de Stich ting Franciscaanse Initiatieven (SFI), de voormalige eigenaar van het complex. Het beeld stelt een zittende vrouw voor, voorovergebogen, in gedach ten in zichzelf gekeerd, wat wordt uitgebeeld door de lange haren voor haar gezicht die haar als een gordijn afschermen. Het beeld is uitgevoerd in zwart graniet. Na een hartelijk welkom, uitgesproken door bestuursvoorzitter Van Eek- elen van Mariënburg, schetste de heer De Vreeze de historische ver bondenheid van de SFI met de Stichting Mariënburg, om vervol gens het woord te geven aan de kunstenaar, de heer Van Elzen, die op zijn beurt een explicatie gaf van zijn creatie. De beide voorzitters onthulden vervolgens het beeld. De onthulling betekende voor de SFI een definitief afscheid van een onroerend goed, waarvan zij van De heren Van Eekelen (l.en De Vreeze onthulden het beeld in de gang bij Mariënburg. 1978 tot vorig jaar eigenaar zijn geweest. Op 1 januari is het com plex overgedragen aan de Stichting Woonzorg Nederland. Uiteraard werd de schenking feestelijk be klonken met de bewoners en geno digden, onder wie wethouder Neks Blommers van Cultuur, de Cliën tenraad, voormalig directies en de Stichting Vrienden van Mariën burg. Koninginnelaan 24 - Soestdijk www.heerenvanbrederode.nl Amaryllis, tulpen, anemoon, hyacint, narcis Bij Jasmijn heeft u de grootste keuze in de mooiste 'winterbloemen' endagelijks veilingvers! Deze week in de aanbieding: Diverse kleuren, heerlijk geurend. bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 X-change, het opvangcentrum voor tieners aan de Molen straat, wil de komende jaren verder groeien. Momenteel vangt X-change, een project van Stichting Balans, buiten schooltijd 15 tieners op uit het openbaar (13) en bijzonder (2) onderwijs. In 2003 moet het tieneropvangproject plaats bie den aan 56 tieners. Bovendien moet het opvangcen trum dan kostendekkend zijn, wat betekent dat de prijs voor opvang omhoog gaat van ƒ7,50 (nu) naar uiteindelijk 29 gulden per middag. Bij de presentatie van het tiener project tijdens de commissieverga dering Onderwijs gaf projectmede werker Monica Sneijders van Stichting Balans wel toe dat de stij ging van de prijs voor opvang het risico met zich meebrengt dat er kinderen vertrekken. De opvang bij X-change zou dan namelijk duurder zijn dan de reguliere bui tenschoolse opvang. Het tieneropvangproject - een van de 64 landelijke projecten met subsidie van het Rijk - voorziet in een toenemende behoefte aan op vang van tieners met leer- en op voedingsmogelijkheden buiten schooltijd. Bij X-change krijgen de kinderen huiswerkbegeleiding en kunnen ze meedoen aan allerlei activiteiten, zoals knutselen, dan sen en een heuse tienerparty. Van de 15 tieners die op het moment worden opgevangen, komen II tieners uit het basisonderwijs en 4 uit het voortgezet onderwijs. Visie Het tieneropvangcentrum heeft volgens Monica Sneijders een dui delijke pedagogische visie. Het ac cent ligt bij de opvang speciaal op kinderen die meer aandacht nodig hebben. Bij ouders van deze kin deren bestaat grote vraag naar het bijbrengen van verantwoordelijk heidsbesef. 'Pubers hebben veel aan contact met volwassenen, maar ouders hebben vaak niet ge noeg tijd. Wij van X-change dagen de tieners uit om zelf invulling te geven aan hun vrije tijd', aldus Monica Sneijders. van onroerende innen om 19.30 uur. hal gemeentehuis) dering kunnen sprekers uit ellen van vragen of het ge- ïrs uit het publiek de gele- lar te maken. 'taal niet langer dan 30 mi- De Rabobank Soest-Baarn or ganiseert drie bijeenkomsten - op 22 januari, 23 januari en 6 februari voor zakelijke rela ties in het kader van de invoe ring van de euro per 1 januari 2002. Tijdens deze bijeenkom sten krijgen cliënten de nood zakelijke informatie over de ge volgen van de introductie van de Europese munteenheid. Per 1 januari 2002 moeten alle zogenoemde toonbankbedrijven, zoals winkels, ambulante handel en de horeca, over voldoende euro munten en eurobiljetten beschik ken om hun klanten wisselgeld te kunnen geven. De verspreiding van de honderden miljoenen mun ten en biljetten wordt een giganti sche operatie. Daarom organiseert de Rabobank de Euro-lezing onder de titel: 'Gulden wordt euro. Een héle on derneming'. Een deskundige spre ker zal vertellen hoe de vlag er op dit moment bij hangt in Euroland. Daarnaast zal zij in grote lijnen schetsen op welke wijze de omwis seling plaatsvindt rond de jaarwis seling 2001/2002. Tenslotte, en dat is natuurlijk van heel groot be lang voor de ondernemers, wordt ingegaan op de vraag wat een on dernemer te doen staat voor een soepele introductie van de euro in zijn bedrijf. Mensen die deze bijeenkomst wil len bijwonen, kunnen dat middels onderstaande antwoordcoupon aangeven. Zij kunnen de coupon afgeven bij de Rabobank Soest- Baarn, Kerkplein 9 in Soest, of in sturen naar Rabobank Soest- Baarn, Postbus 84, 3760 AB in Soest. E-mailen is ook mogelijk: info@rabobank-soestbaarn.nl. §<-- Het knelpunt-kruispunt Soester bergsestraat- Vondellaan-Ossen damweg, waar het verkeer regelma tig vastloopt. laat bij het verkeersonderzoek wa ren betrokken. Wil Stekelenburg (PvdA) wees op de noodzaak van samenwerking in regionaal verband en benadrukte dat station Soest-Zuid bereikbaar moet blijven. Ook wilde ze aanvul lend onderzoek naar de (voorge stelde) aanleg van rotondes op de Dalweg. 'Eerst hadden we woon erven, toen verkeersdrempels en nu zijn rotondes kennelijk het to verwoord', aldus Stekelenburg. Henk Koning (CDA) viel haar bij: 'Het College is zeker liefhebber van rotondes. Graag zien we een betere onderbouwing.' Overigens zag hij zo'n rotonde wel als moge lijke oplossing voor de kruising Soesterbergsestraat-Ossendam- weg. Bij de discussie over de dure oplossing voor de Dalweg speelde vooral de vraag, of de aanleg van rotondes geen probleem zou ople veren voor ambulances, brandweer en vrachtverkeer. Korte termijn Wethouder Witte reageerde op alle kritiek door te zeggen dat de voor gestelde oplossingen wel op korte termijn realiseerbaar zijn en dat Soest nu eenmaal gebonden is aan het Collegestandpunt tot 2002, geen besluit te nemen over de aan leg van nieuwe wegen. Verder te kende hij aan dat het slechts om een 'eerste behandeling' van de verkeersplannen ging. 'Soest is geen eiland, de verkeerstoename is een landelijk verschijnsel', probeer de de wethouder de kritiek enigs zins te temperen. Ook deed Witte de toezegging het CDA-voorstel voor de aanleg van een rotonde op het belangrijkste knelpunt in Soest nader te onderzoeken. De discus sie, waarbij eens te meer bleek dat heel Nederland 'verkeersdeskundi- ge' is, wordt dus vervolgd. Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant De werkgroep Amersfoort van Fax Christi Kinderhulp is op zoek naar gastgezinnen voor kinderen uit Srebrenica (Bosnië). Sinds 1991 is de werkgroep actief om kansarme kinderen uit voormalig Joego slavië een aangenaam en onbe zorgd verblijf in Amersfoort en omgeving te bieden. Het is de bedoeling dat 40 kinde ren, veelal in de leeftijd van 8 tot 13 jaar, in de maand april naar Amersfoort komen. Een verblijf in een rustige en evenwichtige gezins situatie is noodzakelijk om deze kinderen - mogelijk getraumati seerd door de oorlog in Bosnië - weer nieuwe energie en moed te geven, zodat ze aangesterkt de omstandigheden in hun eigen land weer aankunnen. In Amersfoort en omgeving wor den de kinderen bij gastgezinnen ondergebracht. De kinderen wor den altijd met zijn tweeën in een gezin geplaatst, omdat zij aan de onbekende omgeving moeten wen nen en op deze manier steun aan elkaar hebben. Voor enkele jonge Bosniërs is al een plek gevonden bij gastvrije gezinnen, maar voor de overige kinderen zoekt Pax Christi nog gastouders. Belangstelling Mensen die er iets voor voelen om deze kinderen een plezierige, on vergetelijke tijd te bezorgen, kun nen bellen met Ellen Vreugdenhil (Y033-4801690) of Carla Huijgen (Y033-4618467). Met medewerk sters van de werkgroep kan een afspraak worden gemaakt om za ken die bij het gastouderschap ko men kijken, (vrijblijvend) te be spreken. Pax Christi Kinderhulp is een vrijwilligersorganisatie die met haar activiteiten een wezenlijke bij drage hoopt te leveren aan vrede, vrijheid en medemenselijkheid. preken over alle onderwer- voorzitter of secretaris aan- Iedere Soester is welkom op de feestelijke bijeenkomst in C- drie op donderdagavond 25 ja nuari. Dan viert Soest voor de tweede achtereenvolgende keer de Landelijke Gedichten dag. De toegang is gratis. De Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) rekent erop, dat de tientallen inzenders van verzen voor de poëziewedstrijd 'Soest VERS-ierd' volgende week don derdagavond aanwezig zijn. Deze mensen krijgen niet meer apart bericht! U kunt tot zaterdag aan staande inzenden (Speenkruid- straat 5, 3765 AA Soest, e-mail: apost@wxs.nn. Een deskundige jury, bestaande uit Trees Nelissen (voorzitter), Wim de Kam en Jan Menne, zal de drie prijswinnaars publiekelijk beoorde len na de pauze. Vóór de pauze lezen enkele bekende Soesters oude Soester gedichten. De muziek wordt verzorgd door de huisband van Artishock "Per ron 5B" met Semmy Prinsen (saxofoon), Rik Dijkman (piano) en Martijn Derrix (bas), en met de zang van Rosamint Faas (ballads). P.S. In het vorige bericht over deze poëzieavond is het faxnummer van het SLAS-secretariaat verkeerd weergegeven. Het juiste nummer is: 035-5880926. Ja, ik ben ondernemer van een 'toonbankbedrijf' en ik wil graag meer weten over de omwisseling van de Euro en wat dat voor mijn bedrijf betekent. Daarom wil ik graag de lezing bijwonen op: I O Maandag 22 januari 19.30-21.00 uur Dinsdag 23 januari 14.00-15.30 uur Dinsdag 6 februari' 19.30-21.00 uur A Naam bedrijf: Branche:ij Contactpersoon:j Telefoonnummer: >1>f1 1 'i jC x)r twee of meer perso> f 328,36 verschuldigd s alleszins de moeite 1 ia te gaan of de ar wil maken tegen de de aanslag of kwijt- vil aanvragen, moet de aart die bij de aanslag is invullen en opsturen antoor van het Water- tcht daar niet te lang jezwaar te maken moet ren binnen zes weken na van de aanslag. /nder de lezers, die hulp ben bij kunnen 'n beroep de Seniorenvoorlichters chting Welzijn Ouderen zijn dagelijks van 9:00 uur telefonisch bereik- 5035-6027997. I Communicatie De eigenaar van Supermeubel aan de Kerkstraat zal het rol luik en de lichtkoepel, die hij zonder vergunning heeft ge monteerd op de gevel van zijn meubelzaak, spoedig moeten verwijderen. Anders riskeert hij een boete van 20.000 gul den, die de gemeente als dwangsom voor de verwijde ring had opgelegd. De gemeente had eerder al onder zocht, of via een vrijstellingsproce dure (artikel 19 WRO) achteraf alsnog een bouwvergunning kon worden verleend voor het 'illega le' rolluik en de lichtkoepel. Het College van B. W. besloot ech ter niet mee te werken aan deze vrijstelling, omdat het bouwwerk in strijd was met het bestemmings plan ter plaatse en het aanzicht van de gevel bepaald niet werd ver fraaid. De eigenaar van Supermeu bel tekende geen bezwaar aan te gen de weigering van het College, maar verwijderde het rpUuik en de lichtkoepel vervolgens niet. In november geiastte de gemeen te daarop de meubelzaak het ge heel te verwijderen op straffe van een dwangsom van 20.000 gulden, maar de eigenaar liet wederom niets van zich horen. Vorige week heeft de gemeente hem daarom 'onder bestuursdwang' aangeschre ven binnen twee weken rolluik en lichtkoepel te verwijderen en de dwangsom te betalen. De eigenaar heeft hierop wel gereageerd en toegezegd om spoedig gevolg te geven aan de eis van de gemeen te. Als hij dit binnen de termijn van twee weken weet te realiseren, maakt de eigenaar van Supermeu bel een goede kans om onder de hoge boete uit te komen. shuisvesting en :aken, milieu c.a Stsenhoffslraat 13. Soest expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 damesmode nu van de afgeprijsde artikelen Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar!

Soester Courant | 2001 | | pagina 5