Weefkring exposeert en demonstreert in de bieb SUBARU PVO en Luchtmachtmannenkoor maken uitstekende indruk Ontmo< ouderei t 1 Zondagss in Molen; Expo 'Encaustic Art' in de Soester Duinen Ouders en kinderen op speurtocht bij Merhula aruóhoo 1CULTUUR PROVAK Muziek in Utrecht Klusjesdienst voor ouderen Activiteiten specialist in All Wheel Drive A WD Gebr. van der Pouw Kraan bv WOENSDAG 17 JANUARI 2001 WOENSDAG 17 J/ Nieuwjaarsconcert in Petrus en Pauluskerk SOESTER COURANT Keurig! Arthur Umbgrove in '100 helden' Hakim speelt 'Roodkapje' Klassiek concert Filmhuis: 'Dancer in the Dark' Lezing over leven en denk van Godfried Bomans Noren -1 Hockeyschaats Ensemble SHE Nu volop uit Schaatst Soesterbergst 'Honsbergen' i Schilderijen in bijenwas Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, met een voorstelling van Trudy Grijpma. Het toneelstuk heet 'Platvoetje' en gaat over het heks je Platvoetje, dat in het bos veel geplaagd wordt door de andere vallend was nog het Russische lied 'Tebe Pojem', dat met veel dyna miek gezongen werd. Stiekem meezingen Na de pauze opende P.V.O. met de 'PasoFlamenco' van Kees Vlak, een driedelig werk dat be staat uit een Paso Doble, een Bo lero en een Flamenco. Vooral het tweede deel, een meer gedragen stuk, waarin o.a. de hoorns, de baritons en bassen een voorname rol hadden, werd zeer beheerst ge speeld. Een kleine solo hierin was weggelegd voor Ate Hooft, die de bariton prachtig liet klinken. Tijdens het zingen van 'Get me to the church on time', een bekend, vrolijk stuk uit 'My fair lady', kon het publiek zich niet helemaal stil houden en er werd min of meer stiekem meegezongen. Ook het swingende 'Count Basie Salute' en 'Songs in the key of life', een be werking van werken van Stevie Wonder, werden door het publiek zeer gewaardeerd. Het laatste stuk, met zijn verschil lende tempi, vraagt veel van orkest en dirigent, maar Peter Rieken slaagt er met zijn duidelijke direc tie prima in om de overgangen goed te laten verlopen. De andere dirigent, Henk Heins, die ook de Luchtmacht Kapel heeft gediri geerd, mag eveneensniet onge noemd blijven. Hij slaagt erin zijn koor strak en dynamisch te laten zingen. Na 'Finale '88', uitgevoerd door harmonie en koor samen, en een toespraak door de voorzitter van het koor, Kapitein de Ridder, eindigde het concert traditioneel In de serie Zaterdagmiddagmuziek Domkerk te Utrecht wordt op za terdag 20 januari een tentoonstel ling over de psalmen geopend uit de bijzondere privé-collectie van Gert-Jan Buitink. De ongeveer 250 tentoongestelde psalmboeken zijn rijk gevarieerd: psalmen in oude en nieuwe talen, psalmen in een katholieke of calvinistische tra ditie, psalmen als curiosa etc. Om 15.00 uur wordt de tentoonstelling officieel geopend, met aansluitend het zaterdagmiddagconcert. De programmering van het concert sluit aan bij de tentoonstelling en vormt het begin van een groot psalmenproject, dat zes achtereen volgende zaterdagen zal bestrijken. Op 20 januari hoort men de psal men vervat in een aantal Duitse werken: o.a. 'Der 100. Psalm - Jauchzet dem Herren' van H. Schütz, Psalm 149: het motet 'Sin- get dem Heim ein neues Lied' van J.S. Bach, 'Der 2. Psalm' en 'Der 43. Psalm' van F. Mendelssohn- Bartholdy. Bezoekers van het con cert wordt verzocht om 15.00 uur aanwezig te zijn i:v.m. de officiële opening van de tentoonstelling. Het concert zelf begint zoals ge bruikelijk om 15.30 uur en de toe gang is gratis. PVO en de Luchtmachtmannen tijdens de uitvoering in de Petrus en Pauluskerk. Foto: Herman van Dam met de 'Radetzki Mars' van Strauss. Het concert werd op een leuke manier aan elkaar gepraat door Ruben Smeets, waardoor de op komst en het verlaten van het po dium door de mannen van het koor vlekkeloos verliepen. P.V.O. heeft weer eens laten zien waartoe het orkest in staat is, en dat is heel wat! De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gul den in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gul den worden betaald. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. tel. 6018136 Donderdagochtend beginnen we zoals gewoonlijk met de ontvangst van de knutselgroep. De dames wisselen met elkaar allerlei leuke activiteiten uit en zijn onder het drinken van een kopje koffie hard aan het werk en maken de meest aparte 'knutsels'. Voor de les van Simone komt er een groep van de Wegwijzer helpen met het echte 'boerenwerk'. Dat betekent 'han den uit de mouwen' en oude kle ren aan. Ook zijn er deze week een aantal kinderen die bij ons hun verjaardagsfeest vierenj dus het wordt weer lekker druk. Woensdag is het tijd voor de peu ter/ouderochtend, van 9:30 tot 11:30 uur. De kosten zijn f 5,00 per paar, incl. koffie, thee en limo nade. Deze ochtend wordt altijd geleid door een of twee ouders. We gaan wat liedjes zingen, er wordt een knutselwerkje voorbe reid, etc. Niet veel werk, wel leuk om te doen. Wie zou voor dit sei zoen (tot de zomervakantie) de leiding willen nemen? Leiding per toerbeurt is uiteraard ook mogelijk en heel goed te combineren met je eigen kindje. We hopen dat er in Soest een paar enthousiaste moe ders of vaders zijn. Je kunt hier over het Kinderparadijs bellen, maar het is ook op de woensdag ochtend zelf te regelen. Woensdagmiddag zijn alle kinde ren welkom voor de instuif van 14:00 tot 16:00 uur. We beginnen heksen. Ze vlucht het bos uit en komt in de badkamer van Trudy terecht. Samen bedenken ze een plannetje om tegen het plagen te kunnen. Geschikt voor kinderen v.a. 3 jaar. Ook dit toneelstuk wordt gespeeld in het kader van het Gouden Vlinderfestival; het theaterfestival van De Vrije Teu gel. Trudy Grijpma hoopt natuur lijk dat ze uitgekozen wordt om in de finale te spelen (25 juli), maar of dat ook zo is bepalen de kinde ren van de kinderjury. Na het to neelstuk houden we even pauze, gaan we wat drinken en snoepen en verzorgen we tot 16:00 uur nog allemaal leuke activiteiten. Het kost 3,00 per persoon en ook ouders zijn van harte welkom. Op dinsdag 30 januari start de 'Kijk mij eens-show', een leuke cursus voor kinderen vanaf 7 jaar die van zichzelf voor één dag een prinses, een beroemde voetballer, een monster, of nette mevrouw willen maken, piraat of indiaan worden kan natuurlijk ook. „Op vier dinsdagmiddagen knutselen we met Femke en Barbara onze ei gen pakken in elkaar en maken we hoeden, maskers en sieraden en andere dingen erbij. Aan het eind van de laatste bijeenkomst (20 fe bruari) gaan we alles showen aan vriendjes, vriendinnetjes, ouders, opa's en iedereen die wil kijken. Geef je snel op, want er kunnen maar 10 kinderen meedoen. De cursus is op 30 januari, 6,13 en 20 februari van 16:00 tot 18:00 uur en kost f 25,00 per kind. Het te lefoonnummer is 886018136. De afdeling Soest/Baarn van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen organiseert op dinsdag 23 januari een lezing over leven en denken van Godfried Bomans. Bomans- kenner N. Nijhof uit Apeldoorn komt spreken. Aanvang 14:00 uur in het Brandpunt, Oude Utrechtseweg (Baarn). Ensemble SHE: v.Ln.r. Erna van Hees, Mirjam van der Maas en Marijke Hess. Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Iedereen kent natuurlijk het sprookje van Roodkapje. Ér is een meisje. Er is een grootmoeder. Er is een boze wolf. Er is een jager in het bos. En er is een happy end. Het enige dat veel mensen mis schien niet weten is dat Roodkap je van oorsprong een Frans sprookje is. En dus niet van Hans Christiaan Andersen. In de voorstelling 'Roodkapje', die Hakim voor iedereen vanaf 4 jaar in een nieuw jasje heeft gestoken, heeft Roodkapje misschien hele maal geen rood kapje. Hakim houdt ervan karakters, gebeurte nissen en misschien zelfs de afloop van een verhaal te veranderen. Het is heel goed mogelijk dat hij van de boze wolf een hele lieve wolf maakt. Misschien is de grootmoe der wel de juf van school, die he lemaal niet ziek is. Of is het klei ne meisje een jongeman van een jaar of achttien. Het publiek moet maar afwachten wat er gaat gebeu ren. Maar dat er wat gebeurt en dat dit bijzonder is, staat van te voren eigenlijk wel vast. Hakim speelt eri maakt films. Of beide, zoals in 'De Woestijnroos', een door hem zelf en Martien van Vuure geschreven film. Hij speelt natuurlijk in Sesamstraat. Momen teel schrijft hij voor de NPS de tv- serie 'Ahmed van Oranje'. Samen met Karim Traïda en Martien van Vuure schreef hij het bekroonde 'De Zandkroon', dat ook door hem werd geïllustreerd. En hij maakte twee cd's: 'In mijn droom' (1995) en 'Sindbad de Zeevaarder' (1998). In 'Roodkapje' speelt Hakim alle personages zelf. Daarnaast zijn er - zoals bijna altijd in zijn voorstel lingen - rollen weggelegd voor het publiek. Een voorstelling wordt volgens Hakim pas een belevenis als je samenspeelt met je publiek. 'Roodkapje': een sprookje van een sprookje! Leeftijd: vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: f 10,00/15,00 (volwassenen). Kaarten reserveren: C-drie, Wil laertstraat 49c, 886095829, ma-vr 10:00-18:00 uur, of VW, Steen- hoffstraat 9a, 886012075. Maandag rond het middaguur heeft de politie van het district Eemland noord een controle uitge voerd bij de verkeerslichten op de Amsterdamsestraatweg, de Vrede hofstraat en Beckeringhstraat. Er werden 112 voertuigen gecontro leerd. Alle bestuurders hielden zich aan de verkeersregels. Donderdag 18 januari Arthur Umbgrove. Foto Herman Poppelaars. Woensdag 24 januari Hakim in 'Roodkapje'. Foto: Jacco v.d. Dool. Samen met pianist en medecom ponist Alberto Klein Goldewijk maakte Arthur Umbgrove zijn de- buut-cd 'Twee straten verder', die werd genomineerd voor een Edison. De single 'Contract' werd de Radio 3FM megahit en stond in alle hitlijsten. Arthur Umbgrove is één van de grondleggers van het nieuwe genre cabarock. '100 hel den' is een programma met veel zang, piano, gitaar, percussie op alle decorstukken waar hiervoor nog geen geluid op gemaakt werd. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: f20,00/17,50 (CJP/Pas65). Zondag 21 januari Maandag 22 januari Het ensemble bestaat uit: Marijke Hess, cello - Mirjam der Maas, fluit Erna van Hees, fluit - DietS: piano Na het geslaagde kerstconwr de Oude Kerk, met meer dan; bezoekers, opent het Ensec SHE het nieuwe jaar weer; trouwd in de expositiezaal Artishock. Ook in deze zaait nen wel 100 mensen (dit is hint). Het Ensemble SHE is trio dat bestaat uit drie vrorn die op bezielende wijze hun Ik voor de muziek proberen ove dragen. Ze brengen muziek gehore uit de Barok, Klassiek: Romantische periode en spelen dens het zondagmiddagen: van 21 januari sonates van Bi Telemann, Devienne, Mozan Doppler. Ze zijn al sinds 1995- elkaar en afkomstig uit Soest,! versum en Eemnes (vandaar naam SHE) en verzorgen w koffieconcerten ook concerten, huiselijke of zakelijke kring. Ma ke Hess speelt cello en is beha! in SHE ook actief in het Naard: Kamerorkest en een salonorke Mirjam van der Maas en Ernav Hees spelen beide dwarsfluit. Tijdens haar studie moderne 5. aan het Hilversums Conserw rium werd Mirjam gegrepen do. i de traverso. Nadat ze in Hrlversr was afgestudeerd, heeft ze aan! Amsterdams Conservatorium tr<- verso gestudeerd en zij zal eens lostuk van Telemann laten hore Behalve in SHE is ze in diver- andere ensembles te beluistert" waaronder het Brabants Muziel collegie. In januari a.s. komt er et cd uit waaraan zij haar medewe king heeft verleend, van het geit schap Musica Ad Rhenum, ra het oratorium "Joseph" van Wi Defesch wordt vertolkt. Verd: geeft ze dwarsfluitles aan de mt ziekschool VML in Hilversum, Erna van Hees is de flierefluil: van de groep. Zij heeft haar sp: ren nagelaten in de folkmuziek t met de muziekgroep "Knijn" tot cd's gemaakt. Ze speelt tijde: rouw- en trouwdiensten, maai deel uit van een combo van kinderkoor en geeft dwarsfluit!: Kortom; ze is op vele plekken', vinden waar muziek gemaa! wordt. Tijdens dit concert zal Di: Stolk als gastpianiste het drietal!' enkele stukken begeleiden. Aanvang 15:00 uur. Reserverer maandag-vrijdag 09:00-13:00 uir ^6019577. Over enkele maanden za nieuwe zorgcentrum M< schot zijn vijfjarig bestaar ren. Het spreekwoord 'Dt gaat snel, gebruikt hem w viereneenhalf jaar geledei terlijk opgepakt door een aantal bewoners. Ze besloten toen deel te n aan de wekelijkse schilderlt die 'in huis' konden worde volgd. Dat dit een succes w bekend, maar dat het uitein zou leiden tot een zelfstandig tionerende schildergroep is het vermelden waard! Deze zelfstandige schilder bezoekt sinds 1 januari op de derdagmiddag trouw de schi kamer, nu echter zonder de wezigheid van de begeleidste zusters De Koning, want di voortaan elke zondagmidd vinden in de recreatieruimt Molenschot. Iedereen uit het huis is welke een blik te werpen op het we In de maand januari is in de bi bliotheek in Soest weefwerk te zien van leden van de Weef kring Soest-Baarn. Op gezette tijden wordt er ook op een weefgetouw gedemonstreerd hoe er tegenwoordig - als hob by op een modern getouw ge weven wordt. Weven is een eeuwenoude tech niek, die nog altijd over de hele wereld beoefend wordt. Ook in Nederland zijn er nog honderden vrouwen en mannen die prachtige dingen weven. De basis van het weven is nooit veranderd. Het be staat nog altijd uit een aantal naast elkaar liggende draden - de ket ting of schering - waardoorheen andere draden gevlochten worden - de inslag. Het strak spannen van de ketting kan op allerlei manieren gebeuren: bijvoorbeeld van boven vast gemaakt aan een stok en aan de onderkant verzwaard met ste nen, die we in het stenen tijdperk en ook nog daarna zien. Een ande re mogelijkheid is het strak span nen tussen twee punten. Dat kun nen stokken zijn, maar het is ook mogelijk om de ene kant vast te hechten aan een muur of een boom en de andere kant aan het middel van de wever óf weefster. Dat laatste is nog een heel gebrui kelijke methode in bijvoorbeeld Zuid-Amerika. Door de strak ge spannen ketting kan op'alle moge lijke manieren een draad gevloch ten worden, bijvoorbeeld één op en neer, twee op en neer en nog talloze andere manieren. Ook de leden van de weefkring Soest-Baarn weven op die manier, maar dan op moderne getouwen in alle mogelijke variaties, van tafel getouwen met twee schachten tot trapgetouwen met soms wel zes tien schachten. Sommigen gebrui ken er ook nog de computer bij. En dan is er nog niet eens gespro ken over het gebruik van kleuren en van verschillende garens! 'Als je achter je getouw zit, is dat zó boeiend en fascinerend, dat het moeilijk is je weefwerk neer te leg- Op woensdag- en vrijdagmiddag en zaterdagmorgen geven de leden van de Weefkring een demonstratie van hun hobby in de bibliotheek. gen om je aan je dagelijkse werk te wijden,' zegt een van de leden. In Nederland hebben de wevers en weefsters zich verenigd in de Fede ratie Landelijk Weef Kontakt, dat een eigen blad uitgeeft, dat in de bibliotheek ook is in te zien. Er bestaan in Nederland vijf regio's, waar binnen men onderlinge kont akten onderhoudt. Binnen die re gio's zijn er weer weefkringen. De Weefkring Soest-Baarn laat in de bibliotheek werk zien van de eigen leden. Op de jaarlijkse lan delijke dag en de jaarlijkse regio dagen wordt er veel meer tentoon gesteld. Daar worden ook interes sante lezingen gehouden. De weef kring Soest-Baarn komt één keer per maand bijeen. Wie meer wil weten kan gerust contact opne men. Contactadressen in Soest: Irene de Bruin, ®6010895, of Ma- rian Janvier, 886017109. De Deense filmmaker Lars voi Trier maakt volstrekt unieke fite Zijn uiterst eigenzinnig vormge^ ven en op originele scenario's ge baseerde meesterwerken kunne: niet iedereen bekoren, maar w: ervoor open staat, zal telkens weei meegesleept worden, en zich in he' duister van de filmzaal verliezen n de gebeurtenissen op het wittf doek. De Tsjechische immigrante Selnu werkt dag en nacht om geld te sffl ren voor de oogoperatie van haa: zoon Gene, die zonder het te we ten drager is van een erfelijke ziek te die bij Selma het gezichtsvermo gen onherroepelijk aantast. Om dt letterlijke en figuurlijke duistert om haar heen te vergeten, droom Selma weg in muziek, de meeste pende Hollywood-zang en dans ui de musicals van weleer. Als Seltni bijna het benodigde bedrag bij el' kaar heeft, wordt ze bestolen door haar huisbaas, die zijn geldzorge' voor zijn vrouw verzwijgt, mai> wel aan Selma heeft toevertrouwd De ontdekking van de misdaaé draait uit op een tragedie. Op onnavolgbare wijze weet regis seur Von Trier zijn publiek op nieuw te bespelen. Na eerdek melodrama's als 'Breaking )Vaves' en 'The Idiots' is 'Danctf in the Dark' het sluitstuk van een sterke-vrouwentrilogie, waarbij de zakdoeken paraat gehouden die nen te worden. 'Dancer in the Dark' won in Cannes in 2000 de Gouden Palm voor de beste speel film. Regie en scenario: Lars von Trier. Camera: Robbie Mullet. Muziek: Björk. Met Björk, Ca- therine Deneuve, David Morse. Peter Stormare e.a. Denemarken' Frankrijk/Zweden/Nederland 2000 - 139 min. Aanvang 20:30 uur. Entree 9,00; CJP/65+ 7,00. Reserveren: maandag-vrijdag 09:00-13:00 uur. ©6019577. Dienstencentrum Honsl aan de Wiardi Beckmai gaat verder onder de Klaarwater. Bovendien het centrum voor 55-pl voortaan betiteld als 'oi tingscentrum'. Dit om Soesters duidelijk te mal het centrum open staa alle 55-pIussers, en niet voor bewoners van beja complex Honsbergen. meester Koos Janssen c de de nieuwe naam vorig woensdag tijdens de d zochte nieuwjaarsrecep Bestuursleden Paulien S (secretaris) en Evert 1 (vice-voorzitter) van het c tingscentrum hadden in middels een oproep in dez een prijsvraag georganiset een nieuwe naam. Daai maar liefst 86 inzendingen gekomen. 'We waren s baasd', zegt Paulien Schrei lend op het hoge aantal ir gen. 'Boven verwachting', Evert Kerkhof. Uiteinde zonnen drie deelnemers prijsvraag - mevrouw B. Kok, mevrouw I.H. Zot Van Schaaik en de heer den Dool - de 'winnend Klaarwater. Zij kregen Sinds vorige week is bij brasse rie-restaurant De Soester Dui nen, Soesterbergsestraat 188, een boeiende selectie schilde rijen in was te zien van de hand van Gerdy Schrager, die sinds 1996 exposeert. De tentoon stelling bij De Soester Duinen is te zien tot eind maart. 'Encaustic Art' is, in tegenstelling tot hetgeen de naam wellicht doet vermoeden, als kunstvorm al vele jaren ouder dan menigeen denkt. Het waren de grotbewoners en la ter de oude Grieken, Romeinen en Epptenaren die reeds met bijenwas schilderden. In het verre verleden werd de bijenwas vermengd met aardkleuren en harssoorten. De op die manier verkregen verf werd gesmolten op een palet en vervol gens vloeibaar gehouden boven een vuur. Voor het schilderen zelf gebruikte men geen penselen; met een soort paletmes werd de verf aangebracht op een ondergrond die nu eens bestond uit hout of papyrus, dan weer werd gevormd door een stenen bodem of losse keien. Tegenwoordig maakt men uiter aard gebruik van moderne verwar mingsmethoden. Maar net als toen wordt er met bijenwas gewerkt. Met de term 'encaustic' wordt fei telijk bedoeld het inbranden. Het resultaat, zoals nu te zien op de tentoonstelling, is zeer prikkelend voor de fantasie. Kleuren en vor men vloeien in elkaar over en roe pen spanning op of geven juist rust. Er zijn kleurrijke voorstellin gen die de oerkracht van de natuur verbeelden, maar ook mystieke landschappen en tere abstracten. De expressieve schilderijen, ge maakt van natuurlijke bijenwas, zijn ook te koop. Ze voegen een kleurrijk accent toe aan elk interi eur. Op zaterdagavond eens wat an ders dan voor de buis loeren. Lekker met de kinderen het bos in een speurtocht doen. Op zoek naar door de maan op lichtende stukjes aluminiumfo lie. Per oudergroep een heuse yell verzinnen en een korte warmhoud-actie. Dat beleefden ongeveer 50 en thousiaste mensen bij Merhula in Baarn/Soest. Iedereen was komen opdraven om nu eens in levende lijve mee te maken wat scouting inhoudt. Na afloop van al die kou de en warme inspanning in het bevroren bos achter Paleis Soest- dijk even het clubgebouw in. Maar dan weer rap naar buiten bij het knappend kampvuur met een bord boerenkool met worst op je schoot. Genieten was het in de buiten lucht. Merhula had er alles aan gedaan om er een echt avondje uit van te maken. Een heuse opscheptafel gepionierd, olielampen, stapels borden en bestek, prima worst en boerenkool van de top-kok uit Huize Zantvoorde en vooral veel gezelligheid. De nodige, soms let terlijke verwarmende, liedjes bij het kampvuur. Wie dit en nog veel meer ook eens wil meemaken, komt gewoon eens langs op zaterdagmorgen bij Mer hula in het clubhuis achter de Ma rechausseekazerne. Ze gaan nog op IJsberenweekend, naar scou- tingwedstrijden, een zomerkamp- je in België, doen mee aan de ac tie 'Zomerschoon', laten voor een zacht prijsje een kapster knippen (om de kas te spekken), doen mee aan Jantje Beton en wachten met smart op nog wat (parttime) lei ding voor deze meidengroep. Info: 885420810 of 5422211. Bij het licht van olielampen lek ker boerenkool met worst opschep pen in de buitenlucht bij het club huis van Merhula. Het harmonieorkest van P.V.O. gaf vrijdagavond j.1. on der leiding van Peter Rieken zijn inmiddels traditionele nieuwjaarsconcert, in samen werking met het Luchtmacht Mannenkoor o.l.v. Henk Heins. De vrijdagavond bleek een goede keuze te zijn: de Pet rus Pauluskerk was goed ge vuld. Het publiek kreeg een zeer afwisselend programma voorgeschoteld, van klassiek tot pop, van jazz tot marsmu ziek. Na een openingswoordje door RV. O.-voorzitter Peter Smeets speelde het orkest, zeer toepasse lijk, de Luchtmacht Defileermars van D.F. Bandel, waarna het koor het Korpslied zong, in een bewer king van H.C. Jansen, voormalig dirigent. Trots klonk daarin: "De wieg van Neerlands Luchtvaart heeft in Soesterberg gestaan." Voor de begeleiding van drie koor- stukken was een koper-ensemble uit het orkest samengesteld, alle andere stukken werden a capella gezongen. 'Der Herr segne dich', een psalm bewerking van W. Luderitz, bege leid door het koper-ensemble, werd opgedragen aan de slachtof fers van de brand in Volendam, waar op dat moment de stille tocht en een herdenkingsbijeenkomst werden gehouden. Het werd door de koorleden recht uit het hart ge zongen en maakte veel indruk op het publiek. Eveneens indruk maakte het twee de deel uit het klarinetconcert van Mozart, in een bewerking van Zur- mühle, vooral ook door de solo die gespeeld werd door Rob Beerten, een klarinettist van P.V.O. die een prachtige klank uit zijn instrument weet te halen. Geheel anders van aard was 'Abba Cadabra' een arrangement van J. de Mey waarin o.a. 'The Dancing Queen'en 'Money, Money' van Abba doorklonken. Het slagwerk had hier een spetterende rol. Op- Steenhoffstraat 46, tel. 6019$*

Soester Courant | 2001 | | pagina 8