1 Soester Kinderkoor bereidt zich voor op klinkend eerste lustrum RDEEL! [CDA bezoekt Balans Soest 50 jaar geleden) 7 OP SOEST! jakker J Morgenmiddag aftrap voor opschoonproject de Engh Soester Zakenkring steunt Soester Logo Puzzel 2001 TaGÏNaT* WOENSDAG 24 JANUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 11 De Hypotheker M Vertrekpunt Kinderconcert op 5 februari, Gildehuis arokconcert van olisten-leerlingen uziekschool Bedrijven kunnen nu ruimte reserveren Snelheidscontrole Soester betaalt verduisterd geld braaf terug wintersale-optiepakket van ƒ8.630,- voor slechts 1.995,- op fordgalaxy 2.3 16V Trend uw wintersale-voordeel: ƒ6.600,-! Auto Vander meer Amersfoort Eemland Motors Soest Leven op de Engh| Activiteiten ^GEMARINEERDE, KIPFILET GRANT'S WHISKY LITERFLES 1 1 1 De Hypotheker in Soest heeft een nieuwe eigenaar en wij willen dit vieren met een ludieke actie. Zoals u wellicht weet bestaat de vestiging al vanaf 1997, maar is deze overgenomen vorig jaar december. Naast onafhankelijk advies en onze service kunt u ook gebruik maken van onze kennis van het belastingstelsel 2 lc eeuw. De heropening van De Hypotheker in Soest zal plaats vinden op 10 maart en daarvoor nodigen wij middels deze publicatie u van harte uit. In de Soester Courant van week 9 staat hoe u een reis kunt winnen naar Euro-Disney. Tevens zal per heden 1 op de 10 nieuwe relaties kans maken op een reischeque ter waarde van 5.000,- Deze actie loopt tot januari 2002 en is mede mogelijk gemaakt door het reisbureau Vertrekpunt te Soest. Voor de voorwaarden kunt u terecht bij De Hypotheker aan de Steenhoffstraat en reisbureau Vertrekpunt. Heeft u vragen over deze actie of u wenst een afspraak te maken, belt u ons dan. smithsB superI CHIPS: diverse! SMAKEN ZAK 200| riMrojg GRAM]', De Hypotheker De Hypotheker Soest Steenhoffstraat 66 Telefoon 035-6036000 Vertrekpunt Van Weedestraat 58 Telefoon 035-6022144 Een delegatie van de CDA-ge- neenteraadsfractie heeft afge- lopen vrijdag een werkbezoek Fgebracht aan de Stichting Ba- llans. De heren Suvaal en [Tromp gaven daar toelichting Lop de vele activiteiten van de [stichting. De raadsleden kre- 1 gen een kijkje in de keuken. De organisatie en structuur werden op een duidelijke wijze toegelicht. Momenteel zijn er 45 medewer kers in dienst van Balans. De frac tie liet zich o.a. bijpraten over de verschillende werksoorten, zoals de sociale activering. Dat werk staat goed op de rails. Vooral de persoonlijke aandacht die gegeven wordt leidt tot resultaat. De samenwerking met het Kinder paradijs begint ook steeds meer gestalte te krijgen. De personele en anciële zaken worden inmiddels or Balans uitgevoerd. Verder kwam ook de stand van zaken van de activiteiten van Balans inzake de ijsbaan te Soesterberg aan de orde. Vanuit de CDA-fractie werd Balans de suggestie meegegeven om een beroep te doen op het vrij- willigersfonds van de provincie. Door een motie van het CDA is dit fonds onlangs tot stand geko men. Ook werd natuurlijk alvast vooruit gekeken naar de invulling van de 'brede' school, die een onderdeel vormt een onderdeel van de plan nen van het college van B&W m.b.t. het openbaar onderwijs. Balans wil daar graag een rol in vervullen. De raadsleden kregen nog een rondleiding door het on derkomen van Balans, 'De Schoof aan de Molenstraat. Van beide kanten werd deze ont moeting als zeer nuttig ervaren. Afgesproken is zo'n overleg voortaan eenmaal per jaar te hou den. Gezellig puzzelen? Doe mee met de Soester Logo Puzzel! In september bestaat het Soes ter Kinderkoor vijf jaar. Dat eerste lustrum gaat ongetwij feld klinkend gevierd worden, maar in de 'aanloop' naar het jubileum treedt het koor ook al een paar keer naar buiten. Op maandag 5 februari bijvoor beeld groeit de wekelijkse re petitie in het Gildehuis uit tot een compleet kinderconcert. Het grote lustrumconcert - dat staat inmiddels ook al vast - vindt op 29 september plaats in de Open Hof, die met zijn meer dan 500 zitplaatsen en zijn uitstekende akoestiek een waardig onderko men biedt aan het Kinderkoor en het verwachte publiek. Op 24 maart is er trouwens ook al wat te beleven: dan concerteert het Soes ter Kinderkoor samen met de jeugdafdeling van het Soester Mu ziekgezelschap SMG in het Grift- land College. Ook dat is dus een datum om in de agenda vrij te houden. Verder staat er ook al kerstconcert op de agenda, dit jaar samen met het Zeister Mannen koor, dus dat wordt ook iets heel bijzonders! Het Soester Kinderkoor telt op dit moment meer dan 50 leden, alle maal zo'n beetje in de leeftijd van de basisschool. Er zijn onderling natuurlijk nogal wat verschillen en daarom heeft dirigent Arie Perk - die het koor vanaf de oprichting leidt - de groep in tweeën ge splitst. De jongste groep (6 t/m 8 jaar) is de kleinste; de oudste groep (9 t/m 13 jaar) is wat gro ter, ook als het op het stemgeluid aankomt. 'De jongste kinderen hebben nog niet zo'n groot volu me,' aldus Arie Perk, 'dus daar kunnen we nog best wat verster king gebruiken.' In het hele koor is trouwens nog wel plaats voor ze ker 15 zanglustige kinderen. 'Het zou heel mooi zijn als we die er dit jaar nog bij kunnen krijgen,' aldus de dirigent. De buurtbeheer-acties 'Herfst- schoon' en 'Lentefris' waren de afgelopen jaren in de buurt De ,ngh zeer geslaagd. Er is voor- 1 door kinderen en tieners veel uil en blad opgeruimd en heel eel geveegd. Maar de buurt il meer! Daarom start er mor- ;en (25 januari) een project als ervolg op deze acties. oor de actie in een projectvorm laten plaatsvinden krijgt het op- :honen een structurele aanpak iet een hogere frequentie. Ook ipecten uit projecten als Eco-kids Anne-Maria-Koekoek worden lierin meegenomen, zodat voor Engh een project op maat ont laat. Elke maand gaat een groep deren van de Desmond Tutu :hool vuil en blad ruimen in de iurt. Vooraf krijgen ze een korte over de natuur en hoe je daar- lee omgaat. Deze lessen worden :rzorgd door Milieu Educatief ïentrum 'De Kwekerij'. De kinde ren kunnen, met het opschonen van de buurt 'groene kaarten' ver dienen, die ze aan het eind van het schooljaar kunnen inwisselen voor sport- en spelmateriaal voor de school of de buurt. Ook wordt het 'gekste' voorwerp dat ze vinden tijdens het opschonen in een ten- toonstellingskast gezet, zodat aan het einde van het schooljaar goed te zien is wat het heeft opgeleverd. Voor de naam van het project is onder de kinderen een wedstrijd uitgeschreven. De winnaar geeft op 25 januari, samen met wethou der Harry Witte, officieel het start sein aan het project door het ont hullen van de tentoonstellingskast. Het project staat in het kader van Wijkbeheer De Engh en is een sa menwerkingsverband tussen Ge meente Soest (Wijkbeheer, Milieu educatie, Groen en Milieu), het onderwijs (Desmond Tutuschool), Woningcorporatie Achtgoed, Wel zijnswerk (stichting Balans) en be woners: kinderen en tieners. d worden. Tevens is de nieuwe ronic Brakeforce Distribution 3rdt de per wiel uitgeoefende Ford Mondeo een welover- ■rugbetaait. In rijgenot, comfort ïr van beleggen nu van dichtbij lar de Ford Dealer. De nieuwe www.ford.nl andslot en vervangend vorvoer. zaterdag 27 januari vindt in de >ud-katholieke Kerk, 't Zand 13 in Amersfoort, een concert plaats op uitnodiging van de Stichting Joannes Tollius. Verschillende leer lingen van de Muziekschool (Scho len in de Kunst) zullen solistisch ójptreden, begeleid door clavecim- bel of door het kamerorkest Flehi te Sinfonietta o.l.v. Lu van Alba- da. Het programma, dat louter uit ba- ipkmuziek bestaat, ziet er als volgt uit: Een koper-ensemble o.l.v. Hendrik Jan Houtsma speelt wer ken van Lully en Agricola; Inge Bruijn, mezzosopraan, leerling van Conny de Jongh, zingt (begeleid door Hein Hof op clavecimbel) twee liederen van Stradella en jluck. Joost Knoop, dwarsfluit, eerling van Irma Vos, speelt de Allemande en de Sarabande uit de 'artita van J.S. Bach. Het Flehite Sinfonietta, het kamerorkest van icholen in de Kunst, speelt de be- oemde Air uit de 3e Suite van J. S. Bach. Het Flehite Sinfonietta staat in dit concert onder leiding van (gast)dirigent Lu van Albada, die voor dit concert is gevraagd vanwege zijn specialisatie in de barokmuziek. Als laatste onder deel voor de pauze spelen twee blokfluitleerlingen van Henri Brokaar, Barbara Raven en Maai ke Huijgen, een concert van G.Ph. Telemann. Zij worden daarbij be geleid door het Flehite Sinfoniet ta. Na de pauze speelt Loes van den Hoven, leerling van Hendrik Jan Houtsma, delen uit de Suite I van G.Ph. Telemann. Zij wordt daarbij begeleid door Hein Hof, clavecim bel. Daarna speelt het Flehite Sin fonietta delen uit een Suite van H. Biber en tot slot van dit concert zal van A. Vivaldi het Concert voor 4 violen, cello, strijkorkest en conti nuo uitgevoerd worden. Solisten bij dit laatste werk zijn Hadassa Fikse, Karien Kooiman, Colette Overdijk en Amanda van Eijk. Zij zijn allen leerling van Evelien Bouwmeester. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: f 12,50/10,00 (CJP/Pas 65); kin deren tot 15 jaar gratis. Uit de Soester Courant van 23 en 26 Januari 1951 GASDRUK WORDT VER LAAGD. Daar het in verband met de kolen- schaarste nodig is gebleken, het kolenverbruik van de gasfabrieken met 20 te verminderen, zal van Woensdag 24 Januari af de gas druk worden verlaagd. Er wordt op alle gasverbruikers een drin gend beroep gedaan zo zuinig mo gelijk te zijn met gas, om te voor komen dat onaangenamere maat regelen moeten worden genomen. DE BURGEMEESTER VERHOGING GASTARIEVEN. Het blijkt thans, dat de gastarie- ven, zoals die zijn vastgesteld in de gemeenteraadsvergadering van 22 November, te laag zijn. De in koopsprijs van het gas is hoger dan aanvankelijk werd gecalculeerd door de gemeente Baarn, terwijl de kolenprijs met 1 Januari 1951 weer omhoog gegaan is. De gas- prijs zal dientengevolge met IV2.- cent per M3. moeten worden ver hoogd. HET NATUURBAD WORDT VERBETERD. We hebben wel eens geschreven over de erfenis, welke vroegere Soester Gemeentebesturen hebben achtergelaten en we denken hierbij in het bijzonder aan onze straatver lichting, het gemis aan riolering, het ontbreken van industrie, een toomloze woningbouw enz. Toen we echter dezer dagen ons Soester Natuurbad aanschouwden, het welk daar aan de Soesterberg- sestraat ligt op een terrein van niet minder dan 19 H.A., waarin een bassin is met een oppervlakte van 11.000 M2. en met daarin een 18.000 M3. water, toen kregen we toch respect voor dit werk, hetwelk in 1933 bekroond werd met de of ficiële opening. De opening van dit zwembad en recreatieoord had een enerverende voorgeschiedenis, welke we niet zullen ophalen, maar het was een belangrijke dag, toen, na de ope ning, dit bad werd overgedragen aan de Stichting Soester Natuur bad en onze roemruchte Wethou der Peter van de Bremer als eerste Soestenaar in het water sprong. De belangrijkheid van die openings dag was gelegen in het feit, dat de kleine gemeente Soest, met haar toentijds 16.000 inwoners, een der eersten was, die een bad van der gelijke afmetingen had gebouwd en met deze inrichting ver vooruit had gezien. Thans, nu de economi sche welstand van onze gemeente nauw samenhangt met het Vreem delingenverkeer, is dit Natuurbad een grote attractie, welke duizen den vreemdelingen trekt. Vorig jaar kwam eindelijk het be richt af, dat oorlogsschade ook aan publiekrechtelijke lichamen ver goed zou worden. Dit was voor het bestuur van de stichting aanleiding om een goed plan tot verbetering van het bad in te dienen. Dit plan vergt een bedrag van f 81000.-, doch waar de vergoeding voor ge leden oorlogsschade f 30.000 /be draagt, resteert een bedrag van f 51.000.-Een crediet-aanvrage tot dit bedrag is bij de gemeenteraad ingediend, welk lichaam hierover a.s. Vrijdagavond haar oordeel zal vellen. Grondige verbeteringen zullen moeten worden uitgevoerd om het bad in goede en moderne staat te brengen, aldus vertelden wethou der De Haan en de heer Speet ons. Het bassin behoudt dezelfde om vang, doch er wordt 'n apart les- bassin gebouwd van 20 bij 10 me ter, met een diepte van 1 meter, in de nabijheid van het badmeesters huisje. In dit aparte bassin zullen de zwemlessen worden gegeven op de meest moderne manier. Om het bassin wordt een tegelpad gelegd van 1.80 meter breed, welk pad aan de ingangzijde van het bad 3 meter breed wordt en naar het verharde gedeelte voert. Vóór het restaurant wordt 'n ondiep bassin gemaakt met een oppervlakte van 150 M2. en een diepte van 30 c.m., waarin de kleuters zich kun nen vermaken. Tussen deze kleu- terkom en het bassin wordt een groot gazon aangelegd, zodat het restaurant en terras een prachtige entourage krijgen. Het restaurant wordt bovendien grondig ver bouwd. De gesplitste ingang ver dwijnt, evenals de binnengalerij, waardoor één grote zaal wordt ver kregen. In deze zaal zal men grote groepen personen kunnen opvan gen. De toiletten en keuken wor den eveneens verbeterd, terwijl slaapruimte en een kantoortje in het plan zijn opgenomen. De ingang van het bad is nooit fraai geweest, waarom deze dan ook wordt veranderd. De twee ge bouwtjes, die de inrijlaan marke ren, gaan weg en ijzeren hekken, tussen grote stenen pilaren, zullen de aanwezigheid van het natuur bad ter plaatse meer accentueren. Behalve een kleine kiosk voor handconsumptie 'zal een fraaie fontein worden gebouwd op de oprijlaan, op welke laan in het midden een rij bomen wordt ge plant, terwijl de bestaande onder beplanting wordLweggenomen. De auto's zullen een éénrichtings verkeer moeten volgen, de par keerplaatsen voor de auto's wor den practisch aangelegd, terwijl gazons en groenstroken langs deze plaatsen zullen worden aangelegd. De rijwielstalling welke thans een capaciteit van 2000 rijwielen heeft, wordt groter gemaakt en als al deze plannen in werkelijkheid zijn omgezet, is ons Natuurbad moder ner en beter dan voorheen. De directeur van V.V.V., de heer W. Surink, kon niet anders dan verheugd zijn over de plannen voor deze verbetering. De vreem delingen-industrie, aldus de heer Surink, is bittere noodzaak voor onze gemeente en naast het mooie en vele landelijk schoon zijn kunst matige attracties noodzakelijk. Het natuurbad is er niet alleen om te gemoet te komen aan de zwemlust der bevolking, maar moet niet minder een grote attractie zijn voor hen, die van verre komen. Vragenuurtje De uitvoering op 5 februari is voor nieuwe leden een uitstekende ge legenheid om het koor te komen 'verkennen' en te zien dat het er erg leuk toegaat. Dé repetitietijd - van vier uur tot half zes - wordt besteed aan het concert en aan een 'vragenuurtje', waar toekomstige zangers/zangeressen met hun ouders zich uitgebreid kunnen la ten informeren hoe het toegaat op het Soester Kinderkoor. Niet al leen de leden van het koor staan daarvoor graag klaar, maar ook hun ouders, het bestuur en natuur lijk ook dirigent Arie Perk. Om alvast één vraag te beantwoorden: het lidmaatschap kost 17,50 per maand. Het kinderconcert van 5 februari duurt al met al zo'n drie kwartier: tweemaal twintig minuten en een pauze. En reken maar dat het hardstikke leuk wordt! Het is toch weer wat anders dan een 'open re petitie', benadrukt de dirigent. 'Wie dat wil kan gelijk meezingen en mag dan in september ook meedoen aan het jubileumconcert. We zingen leuke liedjes van Kinde ren voor Kinderen en een paar van Herman van Veen, en het gaat al lemaal heel ongedwongen. In de pauze is er ook vast wei iets te drinken en te snoepen.' Arie Perk (36) is een professioneel musicus, maar hij is dol op zijn Soester Kinderkoor. Hij leidt trou wens nog een paar koren in de re gio - zoals het al genoemde Zeis ter Mannenkoor, twee kamerkoren en een koor op Zon Schild, waar het Kinderkoor ook een kerstmusical heeft gezongen. Arie studeerde koordirectie aan het Utrechts conservatorium, met als bijvakken piano en zang, en heeft in Soest een flink aantal muziek- leerlingen. De vaste drummer van het koor is Hendrik-Jan Dekker. Onbevangen Een kinderkoor is echt heel leuk om te dirigeren, vindt Arie Perk. 'Kinderen zijn nog lekker spontaan en onbevangen. Ze zingen graag uit hun hoofd. Ze maken een heel ander geluid dan een volwassen koor, en ze hebben altijd heel veel plezier met zingen. Ze laten ook eigenlijk nooit of maar hoogst zel den verstek gaan bij de repetities, of ze moeten echt ziek zijn. Dat zegt toch ook wel wat.' Het Soester Kinderkoor - vol overgave - tijdens een van de recen te optredens. Kinderen die niet kunnen wachten tot 5 februari en nü al willen mee zingen - maandagmiddag is er nog een gewone repetitie in het Gilde huis - (of hun ouders) kunnen voor informatie over het Soester Kinderkoor terecht bij Aletta v.d. Ploeg, 386025269, of Bep Rade maker, 326019782. Door het grote succes van de Soester Logo Puzzel 1999 èn 2000, gaat Uitgeverij Goezin- nen weer van start met het or ganiseren van de Soester Logo Puzzel 2001. Het bestuur van de Soester Zaken- kring staat unaniem achter de Soester Logo Puzzel; het vindt dat de puzzelwedstrijd een levendige weerspiegeling is van het bedrijfs leven in Soest en roept de leden op dit jaar allemaal mee te doen met de logo-advertenties. De uitreiking van de prijzen vindt plaats tijdens het feestelijke diner-dansant, dat op 8 juni wordt gehouden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de Soester Zakenkring. Bedrijven, winkels, instellingen en verenigingen kunnen nu reeds ruimte reserveren in de huis-aan- huis-editie van 11 april a.s. voor het plaatsen van hun logo in de Logo Puzzel. De H-A-H-editie komt in 21.000 huishoudens! De puzzelaars storten zich dan weer 5 weken lang met veel enthousiasme en motivatie op de giganten-puz- zelklus om logo en naam bij elkaar te zoeken. Deelnemende bedrijven kunnen zich verheugen op aan dacht, want de Soester Logo Puz zel levert hen blijvende naams-, logo- en productbekendheid op. De creatieve Uitgeverij Goezinnen heeft - met toestemming van De Telegraaf (de oorspronkelijke be denker van het Logospel) en in nauwe samenwerking met de Soester Courant - de organisatie weer in handen van de Soester Logo Puzzel 2001. Voor reserveringen en/of meer in formatie kan men bellen of schrij ven: Uitgeverij Goezinnen, 32 6016341, Insingerstraat 9, 3766 MA Soest. Tussen half negen en kwart over tien heeft de politie maandagmor gen op de Koningsweg een snel heidscontrole uitgevoerd. In totaal passeerden 1155 voertuigen de ra darauto. Voor 69 bestuurders schreef de politie een bekeuring uit voor te hard rijden. Op de Ko ningsweg geldt een maximumsnel heid van 50 km/u. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 76 km/u. Later op de ochtend werden tus sen half elf en twaalf uur 1230 voertuigen gecontroleerd. Hiervan reden 141 bestuurders te hard. Een bestuurder reed met bijna 100 km/ u langs de controlepost. De Utrechtse politierechter mr. A. Herstel heeft vrijdag een 19-jarige Soester veroordeeld wegens ver duistering. De man kreeg twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd, overeenkomstig de eis van de officier van justitie. De Soester verduisterde tussen eind december 1999 en begin fe bruari 2000 in totaal vierduizend gulden bij een warenhuis in Utrecht, waar hij als verkoper werkte. 'De verleiding was te groot,' gaf hij op de zitting als re den voor zijn gedrag. Bovendien was het hem in zijn ogen wel erg gemakkelijk gemaakt. De verdachte sprak zijn verbazing uit over het feit dat hij moest voor komen. Hij had met zijn oud- werkgever afgesproken dat er geen aangifte zou worden gedaan als hij het verduisterde geldbedrag terug betaalde. Met maandelijkse afbeta lingen had de Soester inmiddels 2800 gulden teruggestort. Herstel kon niet met zekerheid zeggen waarom er toch nog aangif te was gedaan, maar hij vermoed de dat communicatiestoornissen de oorzaak waren. Het feit dat de verdachte elke maand braaf vier honderd gulden afbetaalde, was voor de rechter en de officier geen reden om de Soester vrijuit te la ten gaan. (107kW/145pk, handgeschakeld) afgebeelde foto k; kleuren: state blue satin silver fordgalaxy Trend 67.995,- (excl. kosten rijklaar- maken, verwijderings bijdrage, leges en wintersale-pakket). ZO LANG DE VOORIRAAD STREKT afgebeelde foto kan afwijken van de standaard- ecifi- aties wintersale-optiepakket omvat: - metaallak - radio met cd-wisselaar temperatuurregeling (State Blue Satin Silver) - telefoon voorbereiding - brandstofboardcomputer - navigatiesysteem, - airconditioning met - afdekrolhoes voor de incl. display in kleur automatische bagageruimte DE FORDDEALERS VAN MIDDEN NEDERLAND - DE FORDDEALERS VAN MIDDEN NEDERLAND Fluorweg 49-51, Bedrijvenpark 'Isselt', vak A, Amersfoort. Tel.: 033-4670511 Beukenlaan 80-82, Soest (hoek Dalweg). Tel.: 035-6030781 Aflevering: 26 Moedertje D Vele jaren geleden heb ik een poosje bij de thuiszorg gewerkt. Officieel alleen voor huishoude lijk werk, maar op een dag werd ik opgebeld of ik ook bereid was een oudere dame, mevrouw D., wonend op de Engh, te wassen. Haar vaste hulp was ziek - en anders moest die mevrouw onge wassen de dag door. Ja, wat doe je dan De volgende dag stond ik, ongekwalificeerd en onervaren, met knikkende knieën voor haar deur. Op mijn bellen werd in eerste instantie niet open gedaan, maar vanuit het wc- raampje riep ze me toe: 'Ik zit even op de pot hoor, maar ik kom eraan!' Daarmee was het ijs gebroken. We maakten kennis en ik bekende plompverloren: 'Eigenlijk heb ik nog nooit iemand gewassen, maar uw vaste hulp is ziek en zodoen de.... 'Geeft niks hoor meid,zei ze, 'ik zal je wel zeggen hoe het moet'. En we hebben samen een genoeg lijk kwartiertje in de badkamer doorgebracht. Tot ons beider vreugde mocht ik vaker bij haar komen. Niet om haar te wassen - daar had ik de specialisatie niet voor - maar voor de huishouding. Waarbij ze me altijd een stap voor probeerde te zijn. Had ze toch stiekem weer de stofzuiger gepakt, terwijl ze dat van de dokter helemaal niet mocht. Ach ja meid, zei ze dan als ik haar daarvoor berispte, maar ik kan toch niet stilzitten. Toen heb ik op mijn beurt een keertje haar gangkast gewit, omdat ze zich zo stoorde aan de vochtplek- ken (mocht helemaal niet, want daar was ik ook niet voor gekwa lificeerd, maar ja, wat doe je dan?) Intussen hadden we onder het werk door heel gezellige ge sprekken samen, en in gedachten noemde ik haar altijd 'moedertje D'. Jaren later kwam ik ook op de Engh wonen en kwamen we el kaar regelmatig op straat tegen. Mijn zoontje kreeg altijd een snoepje, en tegen mij zei ze dan dat we het zo goed hadden gehad samen, en dat ik net een dochter voor haar was geweest. Later hoorde ik dat ze verhuisd was naar een verzorgingshuis. En onlangs las ik haar overlijdensad vertentie in de krant. Dat deed me, na al die jaren, toch verdriet. Want ze was nog steeds, een klein beetje, 'mijnmoedertje D. Olga Duijm Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdagochtend beginnen we zoals gewoonlijk met de ontvangst van de knutselgroep. De dames wisselen aan elkaar allerlei leuke activiteiten uit, zijn onder het drin ken van een kopje koffie hard aan het werk en maken de meest apar te 'knutsels'. Voor de les van Si- mone komen er deze week ver schillende groepen van de Soester scholen voor een leuke natuuredu- catieve les, zoals 'Dieren in de win ter'. Een les waarbij de kinderen zelf gaan 'ontdekken hoe dieren zich op verschillende manieren beschermen tegen de kou. En is het onder de grond nou kouder of warmer dan daarboven? We zullen het zien. Ook is er deze week een aantal kinderen die bij ons hun verjaardagsfeest vieren dus het wordt weer lekker druk. Op dinsdag 30 januari start de 'Kïjk-mij-eens-show'. Een leuke cursus voor kinderen vanaf 7 jaar die van zichzelf voor één dag een prinses, een beroemde voetballer, een monster, of nette mevrouw willen maken. Piraat of indiaan worden kan natuurlijk ook. Op vier dinsdagmiddagen knutselen we met Femke en Barbera onze eigen pakken in elkaar en maken we hoeden, maskers en sieraden en andere dingen erbij. Aan het eind van de laatste bijeenkomst (20 fe bruari) gaan we alles showen aan vriendjes, vriendinnetjes, ouders, opa's en iedereen die wil kijken. Geef je snel op, want er kunnen maar 10 kinderen mee doen. De cursus is op 30 januari, 6,13 en 20 februari van 16:00 tot 18:00 uur en kost f 25,00 per kind. Ons te lefoonnummer: 886018136. Woensdag is het tijd voor de peu ter/ ouderochtend. Het begint om 09:30 uur en duurt tot 11:30 uur. De kosten zijn f 5,00 per paar, incl. koffie, thee en limonade. Deze ochtend wordt altijd geleid door 1 of 2 ouders. We gaan wat liedjes zingen, er wordt een knut selwerkje voorbereid etc. Niet veel werk, wel leuk om te doen. Wie zou voor dit seizoen (tot de zomer vakantie) de leiding willen nemen? Leiding per toerbeurt is uiteraard ook mogelijk en heel goed te com bineren met je eigen kindje. We hopen dat er in Soest een paar en thousiaste moeders of vaders zijn. Je kunt hierover het Kinderpara dijs bellen, maar het is ook op de woensdagochtend zelf te regelen. Woensdagmiddag zijn alle kinde ren welkom voor de instuif van 14:00 tot 16:00 uur. Een middag me allemaal leuke activiteiten, snoep en limo. De kosten: f 3,0C per persoon. En ook hier zijr ouders van harte welkom om erbi te blijven, maar het hoeft niet.

Soester Courant | 2001 | | pagina 11