R.0UD Verh u ur I PROGRAMMA - OVERZICHT oen L Hongaarse projectgroep op bezoek in Soest PRIKBORDT •AGÏN/Tïa WOENSDAG 24 JANUARI POm SOESTER COURANT Samenwerking op milieugebied tocht npia Wijziging cardiologie Molendael/Eemland Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Boekbinden Bewoners SZS gaan computeren Onder invloed Dierenlief Dierenleed 'Burgeriijk^standJl PAGINA 19 Parkeercontroles Lezing NBP: 'Wat geloof ik nog?' KERKDIENSTEN Dialezing over St. Petersburg Kindermiddag bij 'Overhees' Oec. Avondgebed in Joanneskerk Bingo bij SEC Klachten bezorging Soester Courant MEDISCHE DIENST 'Muziek voor de Meester!' Herhaling cursus genealogie op Het Utrechts Archief De loper van de week Vrijwilligerswerk SOS-THD loont Doe mee met de Soester Logo Puzzel! I Harry Witte in J ournalistenforum Carnaval bij Radio Soest Luistertip U GO CO VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. - Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 i het Grif/land Col bijna tweehonder ers hun kunsten in oernooi van DVSB. hsingerschool won- (ie. >to: Herman van Dam ;vald Kraaikamp, Jo- lingen en Rene Kos- g van de Insinger- d uit Roel Boonstim Rachel van Delzen, Vegt en Jasper Lip. cht van de Stich 'andelsport Bont aniseert de wandel tig Olympia zaterdaj in een serie van drie lingen in Soest-Zuid zijn de vijf, tien, vijf ig kilometer. creatieve wandeltoch Dersen uitgezet in de ien van Soest, Baam Vuursche. De start is bgebouw van de Post- jrsvereniging de Zwa- i aan de Koningsweg intig kilometer is de tien en twaalf uur. De anden vangen aan tot ïiddags. ijfgeld bedraagt 3,25 persoon, per tocht in-: aerinnering die bestaat t van diverse kleurenj rinnering betalen dë twee gulden. Betalinl i aan de start plaatsvin- lelboekjes worden vari en stempels voorzien; voor aanvang van de fgegeven. Groepen wor-j ut de boekjes gebundeld sn. n zijn te verkrijgen bij Visser, SS6024490 of Van Steendelaar, SR na 19:00 uur). Soest krijgt bezoek van een groep Hongaren die eind maart een vijfdaagse studiereis door de provincie Utrecht zal maken. In Soest zullen de Hon garen enkele agrarische bedrij ven bezichtigen en ideeën op doen over de wijze waarop de gemeente haar buitengebied inricht en beheert. De Hongaren komen naar Soest in het kader van een samenwerkings project tussen de provincie Utrecht en de regionale autoriteiten van de Oost-Hongaarse provincie Abouj- Borsod-Zemplen. In 1997 is op het platteland rond het dorp Kes- J znyeten een ontwikkelingsproject I gestart. Bij dit project zijn onder andere de lokale overheden, het Ministerie van Landbouw, de di- I rectie Nationaal Park en de regio nale water autoritei ten betrokken, j De Hongaarse organisaties maken gebruik van de expertise op mi- i iieugebied van Veen Ecology, het bureau dat het ontwikkelingspro- ject coördineert vanuit Nederland. Peter Veen, lid van de adviescom- missie Milieubeheer, is als ecoloog nauw betrokken bij de samenwer king met de Hongaren. Hij doet dit onder auspiciën van Gemeen telijke Samenwerking met Toetre- i dingslanden (GST) - Hongarije is kandidaat voor toetreding tot de HU - uitgevoerd door de Vereni- i ging van Nederlandse Gemeenten (VNG). 1 Agrariërs De groep Hongaren bestaat uit vertegenwoordigers van bovenge- 1 De samenstelling van de Cardiolo gen Maatschap Eemland verandert in belangrijke mate. Cardiologen van deze maatschap werken in Ziekenhuis Eemland en voor een deel in Medisch Centrum Molen- dael. Twee nieuwe leden zijn toe getreden tot de maatschap. Op 1 januari j.1. begon de heer dr. A. Mosterd en in februari zal me- I vrouw drs. S.M. Roeffel starten als cardioloog. Mevrouw Roeffel volgt cardioloog dr. M.J.M. Cramer op die het ziekenhuis in februari zal veriaten. De heer Craiper neemt op 23 ja nuari afscheid na vijf jaar met veel plezier in Ziekenhuis Eemland en Medisch Centrum Molendael ge werkt te hebben. Hij gaat een nieuwe uitdaging aan in het Hart Long Centrum Utrecht, een sa menwerkingsverband van het St. Antonius Ziekenhuis in Nieuwe- gein en het Universitair Medisch Centrum Utrecht. De cardiologen Hamer, Mosterd en Roeffel zullen in de toekomst zowel patiënten in Medisch Cen trum Molendael als in Ziekenhuis Eemland behandelen. De overige leden van de maatschap cardiolo gie zijn de heren dr. W. Kolsters, M.A.J. Landman, P.J. Senden en dr. P.W.H.M. Verheggen. Zij zijn allen werkzaam in het Amersfoort- se ziekenhuis. noemde deelnemende organisaties en ook de burgemeester van Kes- znyeten bevindt zich onder het ge zelschap. De studiegroep bezoekt de Eemlandhoeve en enkele Soes ter agrariërs, onder wie Pieter Kuijer. Ook de kaasboerderij van Stalenhoef staat op het program ma, evenals een 'samenwerkings- bijeenkomst' met de gemeente Soest (31 maart). Daarbij zullen medewerkers van de gemeentelijke afdelingen P&B (Planologie Bouwen), WGV (Wegen, Grondzaken en Verkeer) en G&M (Groen& Milieu) spre ken over bestemming, inrichting en beheer van het buitengebied. Waarschijnlijk zal de weidevogel groep van IVN Eemland een pre sentatie houden over vogelbescher ming in landelijke gebieden. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Heeft u een stapel tijdschriften lig gen die u graag netjes en bij elkaar wilt bewaren? Of een geliefd boek dat niet meer zo goed in zijn band zit? De Volksuniversiteit Soest geeft over boekbinden een eenma lige workshop en biedt een ze§we- kelijkse cursus aan. Op 21 februari kunt u in één dag leren hoe u van losse tijdschriften een net geheel kunt maken in de workshop Creatief boekbinden. Tijdens deze workshop worden met een minimum aan materialen en gereedschap enkele werkstuk ken gemaakt in verschillende bindtechnieken, zoals een Japanse binding en/of map. Deze work shop vindt plaats op woensdag 21 februari van 10:00 tot 16:00 titir. De kosten zijn 50,00 materiaal ca. 20,00. Wilt u wat meer technieken leren, dan kunt u terecht op een cursus Boekbinden. Deze cursus is zowel geschikt voor beginners als voor gevorderden. Beginners leren de basistechnieken van het boekbin den. Begonnen wordt met een blanco boekje voor gedichten, reis beschrijving of kalligrafie. Gevor derden kunnen eigen werk of tijd schriften binden. Ook is er aan dacht voor het repareren van boe ken. De cursus Boekbinden start op donderdag 8 maart, 19:30- 22:00 uur. De cursus bestaat uit zes wekelijkse lessen. Cursusprijs 145,00 materiaal ca. 30,00. Informatie, inschrijving en cursus programma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. De Stichting Zorgcentra -Soest (Molenschot, Groot Engendaal, de Heybergh) was ook eind vorig jaar weer blij verrast met het cadeau dat zij mocht ontvangen van Inge nieursbureau Knipscheer in Soest: een computer voor de bewoners. In 1999 schonk het bureau al een videocamera. Computerbedrijf Columbus heeft het ingenieursbu reau niet alleen met goede raad bijgestaan, maar ook een financiële bijdrage gegeven voor de aanschaf van de computer. Daarmee is de wens vervuld van bewoners die te kennen hadden gegeven graag te willen 'computeren'. De redenen waarom de bewoners willen leren omgaan met een computer varië ren van de wens om te e-mailen met de (klein)kinderen, mee te kunnen praten, leren internetten tot het opdoen van kennis. De be woners hebben het cadeau dan ook vol enthousiasme in ontvangst genomen. De SZS is nu bezig met de opzet van een cursus voor de bewoners. Tijdens de surveillance zag de po litie maandagnacht een voertuig over de Soesterbergsestraat rijden waarvan het vermoeden bestond dat de bestuurder gedronken had. Ter hoogte van het AZC, aan de Albert Cuyplaan, werd de auto aan de kant gezet. De bestuurder, een 23-jarige man uit Bodegraven, bleek na een eerste blaastest ge dronken te hebben. De man werd aangehouden en voor een adem analyse overgebracht naar het bu reau. Uiteindelijk bleek dat hij 0,8 promille alcohol in zijn bloed had. Met een boete van f 410,00 en een rijontzegging van twee uur werd hij naar huis gestuurd. Amivedi Telefoon 60134 87,1 bgg 06-5196 38 73 VERMIST; Reu, Cairn Terrier, blond, bruine halsband, Soesterbergsestraat (Soest). Reu, labrador, zwart, getat., rode halsband, P. v/d Breemerweg (Soest). Zwarte kater, witte pootjes, streep je op kop, groene ogen, 1 met bruine vlekjes, mager, te snelle stofwisseling, 13 jr., Sumatrastraat (Baarn). Zwarte kater, litteken in oksel, en kele verdwaalde grijze haar, Ver- steeghlaan (So.esterberg). Zwart-witte poes, zwarte vlek op witte bil, 4x witte voetjes, Kastan jelaan (Baarn). Zwart-witte poes, halsbandje met binnenin de naam, Maatkampweg (Baarn). Cyperse poes, witte bef, 1 sokje, kopje links beige, rechts bruin zwart, halsbandje met tijgerprint belletje Vi kokertje, jong, Molen straat - Nieuweweg, kan op weg zijn naar van Hamelstraat (Soest). Cyperse kater, slank, hoog op de poten, Dorresteinweg (Soest). GEVONDEN; Reu, Malthezer Leeuwtje, óf vrij jong, óf al ouder, weinig tanden, ijs Stadsgracht (Spakenburg). Zwart-witte kater, grote witte bef, jong, Rozenstraat (Baarn). Rode kater, Meerkoet (Bunscho ten). Cyperse kater, donker, Biltseweg (Soest). Cyperse kater, cypers, bruin met grijs, groot, volwassen, Wieksloter- weg w.z. (Soest). Cyperse poes, klein, dik, korte dik ke staart met zwart puntje, Alb. Cuyplaan (Soest). Cyperse poes, donker, Gen. Win kelmanstraat (Soesterberg). Hangoorkonijn, zwart-wit, Choris- tenpad (Soest). Konijn, wit met bruine stippen, Wilhelminavijver (Baarn). Grasparkiet, groen met iets blauw, Bachlaan (Bunschoten). Kanarie, geel, Soesterbergsestraat (Soest). De volgende gegevens zijn ons ver strekt door de gemeente Baarn. GEBOREN; Daan Richard, zoon van J. de Ruijter en E. Verheul. - Steven Jozef, zoon van N. Bakker en C.A.M. Scholten. - Esmeralda Mattanja, dochter van M. de Graaf en A.T. Koelewijn. - Binc Nino, zoon van P.F.M. Faber en R. Kampman. - Nova Yenthe, doch ter van R.F. Tielman en M.W. Hut. - Aart Wouter, zoon van T.E. Duijst en G.M. de Graaf. - Mar- nic, zoon van M.H. van Veen en N.J.E. van den Heuvel. - Stijn Martinus Johannes, zoon van J.J.J. Meeuwissen en M.H.J. van der Veeken. - Karlijn Hélène, dochter van J.L. Renooij en B.G.H. van de Vlag. Tim, zoon van R. de Vries en Y. Kok. - Kim, dochter van H. Huijgen en F. Hop. - Peter Daniël, zoon van H. de Graaf en H. van de Groep. - Monica, dochter van G.J. Wimmers en I.A. Huisman. De politie heeft vorige week don derdag bij het winkelcentrum aan het Plein van Zuid een parkeer- controle gehouden. Daarbij wer den acht bekeuringen uitgeschre ven. Ook rond het winkelcentrum in de Van Weedestraat werd ge controleerd in verband met klach ten over de onbereikbaarheid van de laad- en loshavens. Op zondag 28 januari wordt er een bijzondere bijeenkomst gehouden in het kerkje van NPB Soest aan de Rembrandtlaan 20. Drs. R. van Warven komt spreken over het onderwerp 'Wat geloof ik nog?' Wie op een moderne, vrijzinnige manier met religie bezig wil zijn begint met de erkenning dat deze religie zichzelf ter discussie stelt. Wat religie daarentegen tot een zinvolle bezigheid maakt, is het zoeken naar zingevingsverbanden die het leven in de alledaagse wer kelijkheid zinvol maken. Ondanks te toenemende kerkverlating is de belangstelling voor die vragen gro ter dan ooit tevoren. De religie zal niet verdwijnen, al betalen de ker ken de tol voor het feit dat ze al haar kinderen met het bekende badwater wegspoelen. Gelukkig zijn mensen hun anten ne voor het hogere niet kwijtge raakt. Ook de vrijzinnige 'spiritua liteit' zal niet verdwijnen, al maakt men zich wel wat zorgen om de toenemende vergrijzing binnen het kerkelijke landschap. PR- en mar ketingstrategieën worden steeds belangrijker als het gaat om het verspreiden van de boodschap. Hoe kunnen we comjnunicatief en strategisch denken? Hoe kunnen we als vrijzinnige 'religieuze' stro ming een grensgevoeligheid ont wikkelen voor dat denken en han delen van mensen, die de begren zende kaders van de georgani seerde religie niet als bindend wil len erkennen? Kunnen de media ons daarbij helpen? Zoekend naar een antwoord wordt geloven na 2000 steeds spannender. De vraag naar de zin van het menselijk leven en lijden. Drs. Rinus van Warven(44) is re ligiejournalist. Hij studeerde theo logie - met een specialisatie cul tuurfilosofie - in Kampen. Hij werkte lange tijd als vrijzinnig pas tor en kreeg dagelijks te maken met zingevingsvragen, crisisinter ventie, relatiecounseling, stervens begeleiding en rouwverwerking. Na deze intensieve periode wilde hij zijn pastorale ervaringen met een groter publiek delen en zocht hij zijn oude journalistieke vak weer op. Hij schrijft voor Prana, VrijZicht, Terugkeer, Hervormd Nederland en verzorgt een levens beschouwelijk radioprogramma, Tendens, uitgezonden door Om roep Gelderland. Hij is tevens voorlichter van het Nederlands Albert Schweitzer Fonds. Aanvang: 10.15 uur. Er is parkeer gelegenheid aan de achterzijde van de kerk (Pieter de Hooghlaan). Zaterdag 27 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Kodden; communieviering; samenzang Zondag 28 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09:30 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; mannenkoor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. J. Kodden en ds. H. Gijsen; oecumenische dienst; koperensemble PVO Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; Co'ro Medi'ante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 zie de Ópen Hof; 19:00 oecumenisch avondgebed Samen op Weg, Julianakerk, Julianalaan 19 10:00 zie Mariakerk Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H. van Heil en pr. H. v.d. Schepop; oecumenische dienst Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. G. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. G. v.d. Berg, Veenendaal Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. J.R. Geersing, Amersfoort; 17:00 ds. C.J. Mewe, Spakenburg Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. F. Mulder Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. R. van Warven, Kampen; bijz. dienst Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19 15:30 M. Rotman Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Ronald v.d. Molen; jeugddienst Levend-geloofgemeente De Honingraat, Parallelweg 7A 10:00 Cor Bleijswijk Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, WaJdheim Mavo, Vondellaan 2 10:30 M.J. Strengholt M.C. Molendael, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 10:00 kapt. C. van Beijnum Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur De Soester Kring Secretariaat: <L Jf Albert Cuyplaan 136 soe> TpL 015-6017ftft1 Op woensdagmorgen 7 februari begroet De Soester Kring me vrouw Lika A. Smirnova uit Baarn voor een dialezing .over-St Peters^ burg, waarin de paleizen en schat ten van de Tsaren getoond worden evenals kunstcollecties, de wereld beroemde Hermitage met rijn gou den pronkzalen en het Russisch museum. Ook wordt aandacht be steed aan het leven van de gewo ne Rus. Mevrouw Smimova stu deerde muziek en architectuur in haar vaderland. In Nederland stu deerde zij voor gerechtstolk. Zij kwam in 1983 in ons land. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de NPB-kerk, in gang parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang: 10:00 uur. Entree: f 5,00 incl. koffie of thee. Komende bijeenkomsten; 21 fe bruari: 'De Glazenier en rijn tech nieken', door mevr. Augusta Pfann. 7 maart: 'DNA; groot goed of ernstig kwaad?' door E. Algra. Het programma is aan te vragen via Y6017001. De Wijkvereniging 'Overhees' or ganiseert op woensdagmiddag 31 januari in ontmoetingscentrum De Klarinet (vh de Vijverhof), Klari net 39, een kindermiddag die om 14:00 uur begint. De zaal gaat open om 13:30 uur. De toegang is voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar. Toegang: voor kinderen van leden/donateurs f 2,50; andere kinderen betalen f 5,00. Komende zondag (28 januari, 19:00 uur) wordt in de Joannes kerk aan de Willaertstraat weer een oecumenisch avondgebed ge houden. Het thema van de viering is 'Verbazend'. De schriftlering uit Lucas verhaalt over de verbazing, die wordt opgeroepen door het handelen van de discipelen. Zij volgen Jezus als hij roept en laten los waarmee ze bezig zijn. In de viering worden liederen gezongen van Huub Oosterhuis, zoals 'Wees hier aanwezig', 'Spreek het woord' en een lied van Henk Jongerius op muziek van Hans Kriek. Ds. Ger- rit Olsman (De Open Hof) werkt mee aan dit avondgebed, evenals de werkgroep van het Oecume nisch Avondgebed, de koorgroep onder leiding van Gert Muts en Johan Rooze (piano). Vanaf 18.45 uur is men welkom bij het oefenen van de liederen. Komende vrijdag (26 januari) is er weer bingo bij de v.v. SEC, Bos straat-West. Er worden 10 ronden gespeeld, dan een extra ronde en een superronde. Het prijzenpakket heeft een waarde boven de 1000. Aanvang: 20:00 uur. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Zaterdag 27 januari/zondag 28 januari Huisarts groep A, zaterdag 08:00 - zondag 24:00 uur: J.P. Krijger, Schoutenkampweg 4, 886012423. Huisarts groep B, zaterdag 08:00 - zondag 08:00 uur: R. von Bartheld, Prins Hendriklaan 3, 886013322. Huisarts groep B, zondag 08:00 - maandag 08:00 uur: E.J. Oudshoorn, Lange Brinkweg 63A, 886090423. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weus- ten ('-De Linde'), Huitema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen.' Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, 886025073. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: C.J.J. Dorresteijn, Ossendamweg 43, 886017853. Thuiszorg. 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 82033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: G. Boersma, Bremstraat 56, Baarn, 885422111. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Deze keer nieuws over een heel ander aspect in de vrijgemaakte kerkdienst: het zingen en de bege leiding. In elke dienst wordt een gedeelte uit de bijbel uitgelegd door de voorganger. Om die uitleg te ondersteunen en om ook zelf in te kunnen stemmen met die uitleg, worden er in de gereformeerde kerk vrijgemaakt in Soest veel lie deren gezongen. Een aantal liede ren is een rechtstreekse vertaling van psalmen uit de bijbel; andere liederen zijn zelf gecomponeerd door gelovigen uit alle eeuwen. Met deze tijdoverstijgende psal men en gezangen kunnen we God loven en danken, maar bijv. ook bidden om hulp. In de kerk wor den de liederen meestal begeleid door het orgel. Daarvoor staat er in de kerk een oud Engels kerkor gel dat nu gerestaureerd wordt. Daarom worden de liederen de ko mende maanden begeleid op de piano. Hiervoor is een aantal nieu we talenten ontdekt! Ook speelt er vaak een fluitist, een hoboïst of een klarinettist (m/v) mee. Be nieuwd naar hoe dat klinkt? Kom meezingen en/of luisteren in de diensten van de gereformeerde kerk vrijgemaakt, Parallelweg 1. Aanvang van de diensten: 10:00 en 17:00 uur. Meer informatie: 885826448 of 6027898. Wegens grote belangstelling voor de cursus genealogie voor begin ners afgelopen najaar, herhaalt Het Utrechts Archief deze cursus in het voorjaar van 2001. In deze be ginnerscursus 'stamboomonder zoek' wordt in vijf lessen aandacht besteed aan de basisprincipes van de genealogie en primaire genea logische archiefbronnen, zoals de burgerlijke stand, bevolkingsregis ters en doop-, trouw- en begraaf- registers. De cursisten oefenen zelf aan de hand van opdrachten. De cursus wordt gegeven in samen werking met de Nederlandse Ge nealogische Vereniging afdeling Utrecht en er is een excursie naar het verenigingscentrum van de NGV in Weesp aan verbonden. De lessen vinden plaats op maandag ochtend, eens in de twee weken. Bij de eerste les ontvangen de cur sisten de onderzoeksgids 'Van aver tot aver, gids voor genealogisch onderzoek in de provincie Utrecht'. Aanmelden vóór 1 februari bij mw F. Tuinstra, Het Utrechts Archief, Alexander Numankade 199-201, 3572 KW Utrecht, 88030- 2866611, of via de website: www.hetutrechtsarchief.nl onder het kopje cursussen. Docenten: mw A. Hajenius en mw. C. Insinger. Data: 19 februa ri, 5 maart, 19 maart, 2 april en 9 april 2001. Tijd: maandagochtend, 11:00 - 13:00 uur. Plaats: Het Utrechts Archief, Alexander Nu mankade 199-201, 3572 KW Utrecht. Kosten (inclusief koffie/ thee en onderzoeksgids): f 125,00. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd.r Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week is het: Marcel Westerveld De SOS-THD Eemland, 't Gooi en Z.O. Flevoland is alle dagen van de week, 24 uur per dag be reikbaar. De organisatie wordt ge beld voor gesprekken over per soonlijke relaties, werk, onderdak, verlies van een partner, discrimina tie, eenzaamheid, zwangerschap, seksualiteit en verslaving. De SOS THD te Hilversum biedt: persoonlijke en op vakbekwaam heid gerichte ontplooiing; een op leiding van vier maanden, gericht op sociale en psychologische vaar digheden; intensieve begeleiding; de mogelijkheid om bijzondere maatschappelijke ervaring op te doen, met een verbeterd perspec tief op de arbeidsmarkt; teamwork met gemotiveerde collega's. De eerstvolgende opleidingsgroep start begin maart. Wie belangstel ling heeft om voor de SOS-THD te gaan werken of meer informa tie wil, kan bellen of schrijven naar de SOS-THD Eemland, 't Gooi en Z.O. Flevoland, 886215414, Post bus 1031,1200 BA Hilversum. In formatie ook op internet (www.sos-thd-hilversum.nl). Ma Internet kan men zich ook recht streeks aanmelden. De SOS-THD, voor een vertrou welijk gesprek. Het hulpverle ningsnummer staat achter op iede re KPN-gids. BIJNA F 1.000,-WINNEN? van de Broek, Erwiri Mieke van Berkel en Ad Schoot zijn de winnaars ge- van de clubkampioene m bowling in C-drie. Foto: Herman van Dam (1903) werd kampioen >eggy Breunesse met 1875 i. Petra Boosten completeer- podium met een totaal van in de Schoot beklom de te trede via een score van Peter Behler en Ries van de eindigden als tweede en met respectievelijk 2032 eri punten. De hoogste score e dag bij de dames gooide le Broek met een game var Bart Sukel bowlde naar 23^ n, een persoonlijk record. Dit programmaoverzicht van Radio Soest, in samenwerking met de Soester Courant, staat onder redactie van Ab Faas en Jan Visser. Kopij voor deze nieuwe rubriek moet uiterlijk ingeleverd worden op donder dagmorgen in de studio van Radio Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en reacties op de programma's zijn ook hartelijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. Wethouder Harry Witte (GGS) is °P vrijdag 26 januari om 10:00 uur te gast in het journalistenforum van Radio Soest, dat eens in de bvee maanden wordt uitgezonden. Verkeer en onderwijs zijn twee ac- hiele thema's, die met hem worden ^sproken. Andere onderwerpen die op tafel komen zijn o.m. het Jaar van de Vrijwilliger in Soest, het VOS-rap- port over Soesterberg, de oudejaars- perikelen in Overhees, de gemeente- en politievoor- lichting, de i bestuurlijke vernieuwing, i etc. Als Har- Harry Witte. ry Witte de. studio heeft verlaten zullen de ver slaggevers van de Amersfoortse Courant (Piet van Dijk), de Gooi en Eemlander (Tom Scherder) en de Soester Courant (Aad Post) de Soester Politicus van het Jaar 2000 kiezen. Het programma wordt herhaald op dinsdagmiddag 30 januari om 17:00 uur. Presentatie en produc tie: Jan Visser, techniek: Fredy Timmer. Meijer hem nog vragen naar zijn muziekkeuze. Dit programma wordt herhaald op maandag 29 ja nuari om 10:00 uur. In de laatste week van februari barst het Carnaval weer los. Voor Soest betekent het dat het party centrum aan de Bosstraat wordt omgedoopt tot Knollenburcht en dat Hare Dorstluchtige Hoogheid Loes I tijdens de Carnavalstijd daar zal resideren. Zij is op 11 no vember van het vorig jaar door burgemeester Koos Janssen geïn stalleerd. Uiteraard wordt zij bijge staan door de Raad van Elf. Op vrijdagmiddag 26 januari om 13:00 uur ontvangt Miep Jansen Hare Dorstluchtige Hoogheid In 'Soesters en hun muziek deze keer de keuze van de communica tiemedewerker van de gemeente Soest, Walter Sans. Alvorens Wal ter op 1 maart vertrekt naar de Opta in Den Haag, waar hij woordvoerder wordt, zal Lonneke i Loes de Eerste met haar hofdame en adjudant. Loes de Eerste met haar g de studio van Radio Soest. Deze 'Ontmoeting met' de Narre Knol len wordt herhaald op dinsdag 30 januari om 10:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 25 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio 11:00 Uw favoriete keuze klassieke muziek 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en Cabaret 14:00 Operetteland Best of Disney II 15:00 Soest Actueel (H) 16:00 Lunchroom (H) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Walter Sans 18:00 Cultuur in de regio (H) 19:00 Radio M VRIJDAG 26 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Journalistenforum 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gast; De Narré Knollen 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (H) 16:00 Lunchroom (H) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Radio M ZATERDAG 27 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud Goud muziek uit het verleden 12:00 Cocktail 15:00 Radio M ZONDAG 28 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en Poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (H) 11:00 Van 't Raadhuisplein (H) 12:00 Paracontact 13:00 Dit was de week 14:00 Interludium van barok tot romantiek 15:00 Divertimento klassiek van de 20e eeuw 16:00 Sunday Afternoon jongerenprogramma 18:00 Kerkdienst Ichthuskerk (Ned. Herv.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek Open 21:00 Radio M MAANDAG 29 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (H) 11:00 Verzoekplaten uit het bedrijfsleven 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek instrumentaal/opera vocaal 14:00 Alles uit de kast muziek voor 'n breed publiek 15:00 Soest Actueel (H) 16:00 Lunchroom (H) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 30 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (H) 11:00 Uw favoriete keuze populair; aanvragen; ©6093851 12:00 Lunchroom 13:00 A Countiy Song 14:00 Ratjetoe veel muziek, weinig woorden 15:00 Soest Actueel (H) 16:00 Lunchroom (H) 17:00 Journalistenforum (H) 18:00 Van Psalm tot Pop 18:30 Seniorenvragen 19:00 De Verrekijker chr. kinderprogramma 19:30 Het Kompas chr.jongerenprogramma 20:00 Zingen maakt blij 20:30 Weg met hobbels discussieprogramma 21:00 Boek binnenstebuiten 22:00 Bijbelverzen 22:30 Postludium 300 jaar kerkmuziek 23:00 Radio M WOENSDAG 31 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (H) 15:00 Soest Actueel (H) 16:00 Lunchroom (H) 17:00 Radio Soest non-stop 18:00 Zet 4m op jongerenprogramma 19:00 Sunday Afternoon (H) 21:00 Radio M Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale om roep onder een voorkeuzetoets kan zetten, kan bellen met de hulpdienst van Radio Soest: 88(035) 6093851 (werkdagen 09:00-lo;00 uur). Als het probleem telefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op afspraak langs om een moeiteloze ontvangst te rege len. Radio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9.

Soester Courant | 2001 | | pagina 19