1! CDA-fractie zet rondweg alvast weer op de politieke agenda m Bewoners De Eng tonen interesse voor wijkavond Visser Vi^E^C 'Politiek moet nu eindelijk eens afstappen van oude stramienen' Vegter: 'CDA moet eigen gezicht tonen' iACTUEELl ii li Bouwbedrijf moet rijweg vrijmaken van gemeente "PAGÏNA2 WQENSDAG 24 JANUARI 200.1 SOESTER COURANT PAGINA 3 IKERM/V Gevraagd VASTE ÏZORGERS CÖURAWT si. 601 41 52 e begint in \R\ 2001 I I I I I I I I i' !i II Koning tegen gevaarlijke gedoogcultuur ,m W%Ë •^JfólOfiSSS TE KOOP Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel Witgoed specialis SOEST Voor service moet u bij ons zijn BIJ AANKOOP VAN 1 artikel 25% korting 2 artikelen 40% korting 3 artikelen 50% korting CDA-voorzitter Marnix van Rij in Soest Tegen 'ouwe-jongens-krentenbrood' Medium bij 'Spirit' Wijk praat mee over woonomgeving OasoHderfoud Hoegen Dijkhof dt met imix en ppertransport. n kippertransport. INERAUTO ERS/VUILNISAUTO 86. i Soest voor de rffideel dealer van FENDT fOBBY en KNAUS. 1.5. zondag geopend! aven 036 - 531 34 70 UB f te slanken. f uur vroeger aan i een kookboek irn "De Speeldoos" :laan 35 519.30 ist gebouw j> 92a ur en 19.30 uur rief 22ct/mitu) rkan u met de "By Mail" iens de kantooruren). i !i i i De CDA-fractie trekt zich niets aan van het 'verbod' van de an dere fracties - ook die van de coalitiepartners VVD en GGS om in deze raadsperiode te spreken over de rondweg. Vol gens fractievoorzitter Henk Koning is de langetermijnvisie op het verkeer in Soest heel wat anders dan de afspraak om daarover voorlopig geen be sluiten te nemen, zoals het CDA van tijd tot tijd onder de neus wordt gewreven. 'Maar het is al winst dat voor sommi gen het spreken over de lange termijn hetzelfde is als denken aan een rondweg.' Koning deed zijn uitspraken vori ge week tijdens de late nieuwjaars receptie van het CDA in het Grift- land College, waar ook landelijk voorzitter Marnix van Rij te gast was. Daarvoor had hij - met een verwijzing naar Volendam - harde woorden gesproken over de in veel gemeenten bestaande 'gedoogcul tuur' op het gebied van de veilig heid, die volgens hem op geen en kele manier te rechtvaardigen is. Hij stelde tevreden vast dat burge meester Janssen niet schroomt om streng op te treden, maar daagde het College uit met voorstellen te komen om het eventueel gebrek aan menskracht (voor de controle) op te lossen. 'Een falende overheid beperkt zich niet tot een burge meester of wethouder, maar betreft de héle raad,' aldus Koning. In dat verband drong hij ook aan m Ereprijsstraat 94, Soest Wilt u een woning met meerdere mogelijkheden? Lees dan onder staande beschrijving en kom kijken! Op de begane grond treft u een tuin- gerichte kamér met keuken aan, als mede een moderne badkamer en een 2e (werk)kamer. Deze ruime drive-in woning biedt u derhalve de mogelijk heid tot kantoor/praktijk aan huis of wellicht het apart (laten) bewonen van de begane grond. Met zowel aan de voor- als achterzijde een vrij uit zicht en kindvriendelijk doordat de woning grenst aan een plantsoen met speelweide. Tevens zijn winkelcentra, openbaar vervoer en scholen op loop afstand. Belangrijke kenmerken 2 kamers en badkamer op begane grond woonkamer en open keuken (met inbouwapparatuur) op le verdieping balkon aan voor- en achterzijde 2 zeer royale slaapkamers (voorheen 3) op 2e verdieping 2e badkamer inhoud ca. 400 m3 bouwjaar 1969 CV-installatie (HR 1997) perceelsgrootte 155 m2 Vraagprijs fl. 487.000,- k.k. Documentatie over deze eigentijdse woning kunt u vrijblijvend aanvragen. (/t^OoC-VT\6> YOOt' w ■vrv fvwxó' WINKELRUIMTE TE HUUR Van Weedestraat 46a, Soest Gelegen in het midden van winkel centrum Van Weedestraat, op goede en drukke locatie, te huur aange boden winkel. Begane grond: winkel ruimte (totaal ca. 40 m2), bergruimte; souterrain: winkelruimte (ca. 35 m2), keuken. Belangrijke kenmerken goed onderhouden frontbreedte ca. 3,9 m oplevering in overleg Huurprijs fl. 38.500,- p/jr. excl. BTW en serv.kost. Documentatie over deze aantrekkelijke winkelruimte kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest IBfll RVT Tel 035 6037490 |J|||| Fax 035 6037491 op het radicaal stoppen van het vervoer van chloor per trein, o.a. over het grondgebied van Soest. Liever per schip, aldus Koning, ook als dat duurder is - 'maar wat is duur?' - en uiteindelijk moeten productie en toepassing op dezelf de plek gaan plaatsvinden. 'Maar daar kunnen we niet op wachten', aldus de fractievoorzitter, die met name de provinciale politici in de zaal opriep om er snel wat aan te doen. Volgens Koning wordt de aanpak van de bestuurlijke vernieuwing in Soest soms wat overdreven. 'Als we niet oppassen mag binnenkort iedereen meepraten over allerlei belangrijke onderwerpen, behalve de raadsleden. De burgers hebben het voor het zeggen, maar de raadsleden dan? De maatschappe- Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 lijke agenda moet niet bepaald worden door het recht van de sterkste of door de grootste mond, en het moet ook geen u-vraagt-en- wij-draaien-politiek worden.' Vol gens Koning is de gemeente, die het algemeen belang nastreeft, de frontlinie van de democratie. Hij vond daarom ook dat de PvdA- tweedekamerfractie - die onlangs ventileerde dat het R.O.-beleid beter niet aan de gemeenten kon worden overgelaten - maar 's in Soest moest komen kijken, waar de natuur wordt uitgebreid. 'Echt onbegrijpelijk' Hij drong verder o.a. aan op het openhouden van andere communi catiekanalen dan alleen internet etc., en vroeg om een dialoog, door de gemeente bevorderd, tus sen de verschillende culturen en religies in Soest, om de groeiende onverschilligheid tegen te gaan. Verder wilde hij onderzoek naar CDA-voorzitter Marnix van Rij (met fles), zijn Soester collega Sjoerd Vegter en plaatselijk fractie voorzitter Henk Koning. een 'eigen' ambulancepost in Soest (om overschrijding van de uitruk te voorkomen). 'Echt onbegrijpelijk' vond hij het verzet van de raads- meerderheid tegen de verruiming van de financiële mogelijkheden voor de SWOS en het VOS-project (tegen vereenzaming). 'Als er ér- gens gestreden wordt tegen een sociaal isolement, dan is het daar wel.' Tenslotte lanceerde hij het voorstel om scholieren een 'maat schappelijke stage' van bijvoor beeld een maand - flexibel inge vuld - te laten lopen in de zorg- en buurtcentra, bij de sport, de mi lieuorganisaties of zelfs de politie ke partijen, om ze te laten wennen aan vrijwilligerswerk. De jongeren zouden daarmee een aantal studie punten moeten kunnen verdienen. m.u.v. nieuwe collectie - bijoux - tassen ^Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder-accessoires, Schoenen. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 'Mensen zijn wel geïnteres seerd in de politiek, ondanks afnemende ledentallen en da lende opkomstcijfers. Ik geloof niet zo in een crisis. Als je de vorm maar verandert en de drempel verlaagt, en van on derop ideeën ook van niet-le- den - laat komen, zal het alle maal wel meevallen. Je moet de politiek weer interessant ma ken. En gemeentepolitiek is 't mooist, want die staat het dichtst bij de mensen.' Marnix van Rij, landelijk voorzit ter van het CDA, sprak vorige week voor een gehoor van ca. 60 geestverwanten en andere belang stellenden in het Griftland Colle ge o.a. over de politieke vernieu wing, die volgens hem wel hard nodig is. In dat verband legde hij zijn Soester partijgenoten direct over de spreekwoordelijke knie. Het was hem opgevallen dat de bijeenkomst weliswaar plaatsvond in een school, maar dat hij geen leerling of andere jongere in de zaal ontdekte. De entourage was volgens hem te armetierig om be langstelling van nieuwe kiezers te trekken:- een half duistere, kil aandoende aula die ook nog tame lijk leeg was, een kaal podium, een spreekgestoelte waar CDA-wet- houder Bart Krol nog gauw zijn groene CDA-sjaal omheen had ge drapeerd om het nog wat te laten lijken. 'Is dit nou de sfeer...?' vroeg Van Rij zich af. Van Rij had nog wel wat sugges ties voor de vernieuwing van de politiek, zoals een verkiezingspro gramma dat niet meer dan 'pam fletachtig' zou mogen zijn en meer gebruik van internet en andere moderne communicatiemiddelen. Ook pleitte hij voor 'gedifferen tieerd lidmaatschap' (bijvoorbeeld alleen plaatselijk) van de partijen. Maar het meeste verwachtte hij toch van de doorbreking van de oude politieke cultuur en dan met name het 'coalitie-monisme' zoals zich dat in Tweede Kamer heeft ontwikkeld, compleet met dichtge spijkerde regeerakkoorden en zo meer. Voor de oppositie is dat ui terst frustrerend, stelde hij vast, en daar komt het CDA nu dus ook achter. 'We moeten eindelijk eens afstappen van de oude stramie nen.' Euthanasie Van Rij constateerde dat er ook veel te weinig ruimte is voor een wezenlijk debat over bijvoorbeeld de nieuwe euthanasiewetgeving. Die is naar zijn oordeel min of meer door de TWeede Kamer ge jast en hij deed een dringende op roep aan de Eerste Kamér om de dialoog alsnog te laten plaatsvin den tussen voor- en tegenstanders in de politiek. 'Laten we het wets ontwerp nog één keer goed tegen het licht houden.' Volgens hem gaat de nieuwe wet uit van een mensopvatting - zelfbeschikkings recht - die niet die van het CDA is. Hij vond overigens dat de euthanasiewet geen onderwerp van partijpolitiek zou moeten zijn, 'waarmee we D66 laten scoren'. Ook de nieuwe belastingwet, die in een paar maanden tijd door de Kamer is afgehandeld, was hem te snel gegaan. 'Tenslotte moet zo'n wetgeving weer minstens dertig of veertig jaar mee.' Volgens Van Rij kwam het allemaal door de angst van de politici voor de dialoog met de samenleving. 'Leuk' Het CDA is met z'n 80.000 leden de grootste politieke partij van Nederland, en met een kwart van alle raadsleden en wethouders, 196 burgemeesters en een-derde van alle gedeputeerden ook de groot ste lokale partij, stelde Van Rij niet zonder trots vast. Ondanks de ver grijzing waren er vorig jaar 2000 leden bij gekomen. Hij waarschuw de overigens wel tegen de neiging om 'zieltjes te winnen', maar riep zijn partijgenoten op om te laten zien dat politiek 'leuk' is, zij het niet vrijblijvend. Over 'Paars' liet de CDA-voorzit ter nog weten dat hij het dom ge klets vond om te zeggen dat het kabinet er niets van bakt. En over de problemen in de zorg stelde hij vast dat die, als je de politici wilt geloven, niemands schuld zijn. 'Niemand heeft 't gedaan, blijk baar. Iedereen schuift de verant woordelijkheid door naar anderen. Daar moeten we ook eens door heen zien te breken.' Hij vond ook dat het CDA, ondanks de 'tv-de- mocratie', niet afhankelijk zou moeten willen zijn van de uitstra ling van één charismatische leider (zoals Rosenmoller bij Groen- Links). 'Wat dat betreft hebben met Lubbers ons lesje wel geleerd,' aldus Van Rij. Hoogst opmerkelijk was tij dens de CDA-nieuwjaarsre- ceptie de geharnaste speech van afdelingsvoorzitter Sjoerd Vegter, die zijn geest verwanten in de fractie op het hart bond toch vooral hun 'eigen gezicht' te laten zien in de gemeenteraad. Volgens hem mochten poli tici in het algemeen (en die van het CDA in het bijzon der?) ook wel eens wat 'fer mer' optreden. Vegter had zich kennelijk nog al gestoord aan het ouwe-jon- gens-krentenbrood-cultuurtje in de Soester gemeenteraad, waar door de verschillen in opvatting mogelijk verdoezeld worden. 'Je krijgt soms het idee dat het samen door één deur gaan met de andere partijen belangrijker is dan het uitdragen van een standpunt.' Hij constateerde ook dat bij de recente verande ring in de samenstelling van het College - waarbij de PvdA- wethouder Ten Hove plaats maakte voor zijn GGS-opvol- ger Harry Witte - de geloof waardigheid van de politiek in het geding was gekomen. 'De grootste tegenstander van het Collegebeleid kon blijkbaar moeiteloos aanschuiven,' aldus Vegter, die in dat verband con stateerde dat compromissen soms op gespannen voet staan met de geloofwaardigheid van de politiek. Het CDA kan zich, in de aan loop van de gemeenteraadsver kiezingen van 2002, sowieso geen schoonheidsfoutjes meer veroorloven, meende Vegter. 'We zijn in deze raadsperiode onderweg al te veel raadsleden kwijtgeraakt.' Met die opmer king doelde hij op het vertrek van Jan Pieter Lokker, Teun van Middelkoop en Jan Smeeing, die om uiteenlopende redenen de fractie tussentijds hebben verlaten. Opvallend was dat fractievoor zitter Henk Koning, die na Veg ter aan het woord kwam, niet op diens prikkelende opmer kingen reageerde. Koning wilde over de 'machtswisseling' alleen maar kwijt dat het voor Soest wel iets meer was dan het 'kleurverschieten' van de gaan de en de komende burgemees ter was geweest, maar vond dat er al genoeg over gezegd was. BAR, GRILL RESTAURANT Onze buitengewone kaasfondue? Onze overheerlijke knoflookgamba's? Onze Siciliaanse lamskoteletten? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STOENHOFFSTHAAT 47 SOEST 035-6018252 Op woensdag 31 januari is Ad Kamphorst te gast bij Spirit Soest. Hij zal helderziende waarnemin gen doen aan de hand van boom tekeningen, die door de bezoekers worden gemaakt. Ad Kamphorst is zeker geen onbe kende op paranormaal gebied maar voor Spirit Soest is het de eerste keer dat de Soester een avond verzorgt. De bijeenkomst wordt gehouden in 'Arkadi', F.C. Kuijperstraat 24. Aanvang 20:00 uur. Toegang: 7,50. Reservering/ in formatie: 826021962. De opkomst bij de wijkavond in De Eng viel niet tegen. Met 98 wijkbewoners heeft wethou der Harry Witte vorige week gepraat over gewenste verbete ringen in hun woonomgeving. Bij het buurtoverleg waren ook de woningcorporaties Acht- goed en SCW, StichtingBalans en de basisscholen Van der Hucht, Montessori en Des- mond Tutu betrokken. Acht tien wijkbewoners hebben zich opgegeven voor het te vormen Svijkbeheertean)'. Het wijkbeheerteam moet de scha kel gaan vormen in het overleg tus sen gemeente, wijkbewoners en de betrokken organisaties over knel punten in De Eng. Ook gaat het team meepraten over het zoge noemde wijkperspectief, een toe komstplan voor de wijk. Daarbij bepaalt het wijkbeheerteam zeil hoe zij de meningen van bewoners doorspeelt aan de gemeente. Met deze vorm van wijkbeheer wil Soest de samenwerking tussen ge meente, bewoners en instellingen verbeteren en de betrokkenheid van buurtbewoners met hun woon omgeving vergroten. Toekomst Wethouder Harry Witte sprak tij dens de wijkavond over de toe komstplannen op het gebied van ruimtelijke ordening. Zo venijzen op het terrein van de voormalige bibliotheek aan de Albert Cuy- plaan acht woningen en gaat het asielzoekerscentrum daar deze zo mer dicht vanwege de sloop van het voormalige Molenschot. De asielzoekers verhuizen naar ande re opvangcentra. Over de plek waar de bewoners van de aanleun woningen terechtkomen, wordt nog overlegd door de eigenaar van Molenschot en de projectontwik kelaar. De gemeente is ook op zoek naar een andere bestemming voor de voormalige LTS aan de Soesterengweg. Verder gaat de Desmond Tutus- chool dicht, als de gemeenteraad instemt met het Collegevoorstel om de openbare basisscholen Des- mond Tutu en de Klimop samen te voegen in een nieuw schoolge bouw op een nieuwe locatie. An dere buurtfuncties kunnen dan in het schoolgebouw worden gehuis vest. Wat betreft de voorzieningen in De Eng uitten bewoners vooral hun zorg over de toekomstige plek van de moskee, die nu in Spoordal is gevestigd en zal moeten verhui zen in verband met de bouwplan nen voor dat gebied. Ook de Mon tessorischool, de vogelopvang en de EHBO zullen een ander onder komen moeten vinden. Knelpunten De bewoners van De Eng konden tijdens de wijkavond in themagroe- pen aangeven welke knelpunten zij ervaren in hun wijk. Op het gebied van verkeer merkten zij op dat er De moskee aan de Parallelweg, één van de voorzieningen-*in De Eng die moet verhuizen in verband met de bouwplannen voor de 'in- breidingswijkSpoordal. te hard wordt gereden en dat wei nig automobilisten zich iets aan trekken van de 30km-zones. De uitrit op de hoek van de Molen straat en de Beukenlaan en de sluiproute Molenstraat-Van Goyenlaan zien de buurtbewoners ook als verkeersknelpunten. Bo vendien is er een tekort aan par keerplaatsen in het gebied Albert Cuyplaan-Rubenslaan-Van Go yenlaan. Over de woonomgeving merkten wijkbewoners op dat er veel 'don kere' plekken zijn in De Eng, zo als het onverlichte voetpad langs de Van Goyenlaan. Verder werd geklaagd over wandelpaden die worden gebruikt om de hond uit te laten. Bij het thema samenleven gingen stemmen op voor het hou den van een wijkschouw en het vergroten van de betrokkenheid van jongeren bij het wijkbeheer. Het wijkbeheerteam gaat nu uit zoeken welke zaken opgelost kun nen worden door een kleine, goed kope maatregel en voor welke knelpunten een uitgebreider plan nodig is. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Bouwbedrijf Van Breukelen moet van de gemeente de bouwkeet en vuilcontainer ver wijderen van de Van Weede straat. De gemeente heeft de vergunning voor het gebruik van de openbare weg in decem ber ingetrokken, omdat de op de rijweg geplaatste 'objecten' gevaarlijke verkeerssituaties veroorzaken in de drukke win kelstraat. Yolgens de gemeente heeft het bouwbedrijf geert bezwaar ge maakt tegen het intrekken van de vergunning en mag het daarom niet langer gebruik maken van de openbare weg. Inmiddels is gecon stateerd dat de bouwkeet nog steeds op de rijweg staat en er bo vendien een vuilcontainer is ge plaatst. Daarom heeft de gemeen te het bouwbedrijf aangeschreven b de container, bouwkeet en schaf- wagen binnen twee weken te ver wijderen. Overschrijdt Van Breu kelen deze termijn, dan riskeert hij een boete van 2500 gulden per dag met een maximum van 42.500 gul den. 'De geplaatste objecten zijn in strijd met de bestemming van de weg en leiden tot verkeersgevaar- lijke situaties. Een veilig en doel matig gebruik van de openbare weg is, zoals is gebleken in de pe riode waarin de vergunning is ver leend, niet verantwoord te handha ven', zo luidt het argument. Vol gens de gemeente heeft het bouw bedrijf geen gebruik willen maken van haar toezegging om de bouw keet e.d. op een nabij gelegen plek te plaatsen, waarvoor de gemeen te dan (onder bepaalde voorwaar den) een vergunning zou verlenen. Het bouwbedrijf was niet bereik baar voor commentaar. Nol Hoegen Dijkhof is de oprich ter van de Soester Zakenkring, die in mei 2001 zijn vijftigjarig bestaan viert. Hij was in 1951 de eerste voorzitter van deze club en bekleedde die functie tot 1978. Toen verhuisde hij naar Monaco. Daar leest hij als trouw abonnee van de Soester Courant iedere week mijn column. Ik ontmoette deze aardige, éénentachtigjarige WD-er weer eens op de nieuw jaarsreceptie van het gemeente bestuur. Een derde deel van het jaar wonen hij en zijn vrouw ge woon in Soest. Zij zijn zeer aan dit dorp gehecht. Ook politiek is deze wereldburger nog steeds lo kaal geïnteresseerd. Naar aanleiding van mijn column over de 75.000 gulden die het ge meentebestuur uitgeeft aan een overbodig onderzoek bij de brandweer schreef hij zijn partij genote Neks Blommers, wethou der van financiën, een brief waar in hij het bedrag ook zondegeld noemt. Verder vindt hij de Boe- renstreek een lelijke wijk, is hij voorstander van de doortrekking van de Beek en Daalselaan naar de Stadhouders laan en staat hij achter de consolidatie van onze gemeente. Nooit vergeet ik de discussies met hem, in de zeventi ger jaren, over de weg-over-de- Eng in het politieke café Proest in de Rode Haan. In 1949 werd hij door burge meester baron Bentinck naar Soest gehaald om een keramiek fabriek te saneren en uit te bou wen. Culturele sporen liet hij na op het terrein van het ontstaan van het Dorpshuis Soesterberg, PVO, het Concours Hippique, de bedrijfswedstrijden en de zwem- kampioenschappen in het Soester Natuurbad. Hij maakte carrière bij het Verol- me-concern en in de oliebusi- ness. Als directeur en mede-aan deelhouder van de Aardolie Be langen Gemeenschap, een club van negentien onafhankelijke ko len- en oliehandelaren, liet hij in de zestiger jaren zijn oog vallen op een onooglijk cafeetje van de dames Westemeijer aan de Birk- straat. In de volksmond werd dit établissement 'de drie sneetjes' genoemd (zie '100 jaar Soest en Soesterberg in woord en beeld', blz. 56). Achter de speeltuin 'Nieuw Vosseveld' stond een ben zinepompje van Texaco. Elke dag stuurde hij één van zijn medewer kers ernaartoe om te horen of de zaak te koop was. Maandenlang toog de man naar het café om zijn oor te luisteren te leggen, maar zonder resultaat. Hij werd hele maal mismoedig en zei tegen zijn baas dat hij er mee op wilde hou den. 'Niets ervan', antwoordde Hoegen Dijkhof, 'je blijft gaan totdat je hoort dat ze hun zaak willen verkopen.' Op een dag kwam zijn werkne mer het kantoor aan de Prins Bernhardlaan binnen rennen met de mededeling dat de drie gezus ters wilden verkopen. Binnen een uur stond Hoegen Dijkhof samen met notaris Van Veeren in het café en legde een dikke stapel bankbiljetten op de tapkast. De dames wilden het geld meteen opstrijken, maar de Soester za kenman zei: 'Eerst tekenen.' Zo ontstond op die plek het AVIA- complex, met een kantoorflat, een groot benzinestation en het restaurant De Korte Duinen. Zijn plan om er ook een schouwburg te realiseren werd afgeblazen. Hoegen Dijkhof is voor de ge schiedenis van Soest een interes sante man, die veel weet van ons dorp en er plezierig over kan ver tellen. De interviewers van het Mondelinge Archief van de His torische Vereniging moeten zijn stem in ieder geval op de band vastleggen voor het nageslacht. Hoegen Dijkhof schrijft het voor woord voor het Gedenkboek 'Vijftig jaar Soester Zakenkring'. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82

Soester Courant | 2001 | | pagina 3