Bedrijfsleven werkt graag mee aan verbetering veiligheid Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan De sneeuw was schitterend zondag! Nu ook uw kleurenfoto's! )ogterom ie etages vol ntisch wonen! Soester bedrijven gaan actief op zoek naar allochtonen GroenLinks wil scholenbesluit op agenda voor vanavond Eis van anderhalf jaar wegens zwendel ACTUEEL] lousiaste project 22 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën TAPIJTTEGELS 'Sprookje over de dood' in crematorium Daelwijck .pagina NKETBAKKERÏ7 beste, de lekker^ WOENSDAG 24 JANUARI 2001 SOESTER COURANT PAGINA 5 orus Line :kt mannen Nieuwjaarsbijeenkomst Soester Zakenkring Stichting vangt bot bij gemeente Medium bij PASO Onderzoek Kamer van Koophandel Kritische vragen over presentatie Service bij Schoemaker Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel voor verkoopinformatie: „£,i PIET VAN HEUGTEN BIJ AANSCHAF VAN 500,- GRATIS Torenlezing over Mare Chagall fotograf ie- Alléén Plein van Zuid 32/34 isterbergseslraat 53, Soes, Telefoon 035-6012050 u het nog? De kerstoptre. fan Chorus Line r K 'Er zijn bij verschillende bedrij- ven zaken die voor verbetering in aanmerking komen. Zo ft staan er hier en daar bezems en v emmers in de weg bij een brand- en ogendouche, is er E materiaal opgeslagen voor een ff nooduitgang, staan er ergens gastanks te dicht bij een belen- t dend perceel en kan een bedrijf V door zijn ongelukkige ligging r eigenlijk niet voldoen aan de B voorschriften van de ooit ver- V leende milieuvergunning.' Zo reageerde de voorzitter van de Soester Zakenkring, mr. Dick van Loon, vrijdagavond tijdens de t Vaarderhoogt, Van Doom est-Zuid? Of was u wellicht nieuwjaarsreceptie in het entehuis? Het koor zelfheeft ieder geval ontzettend van en. Misschien hebt u dat ook sschien was u niet in de ge heid te luisteren. Kom dan t eens langs bij een repetitie us Line begint nu weer aan jewone' repertoire: musical- ners zoals uit 'Miss Saigon' en >s', maar ook 'Eres Tu', een songfestivalliedje en het be- e 'Aan de Amsterdamse ..v__0 hten iHet repertoire is heel nieuwjaarsbijeenkomst in de Soes- •ieerd. Heel bekende num- ter Duinen op de onlangs afgeron de riciso-inventarisatie bij het Soester bedrijfsleven, dat na de ramp in Enschede werd opgestart. Omdat de betreffende bedrijven zelf nog niet geïnformeerd zijn wil de Van Loon niet uit de school klappen, maar hij kon al wel het bovenstaande 'klachtenlijstje' prijs geven. De Zakenkring wil daar in de toekomst de nodige aandacht aan schenken, aldus Van Loon, al stelde hij dat hét zaken zijn die door het gemeentebestuur moeten worden aangepakt. Voor de rest bevatte zijn toespraak de traditionele vraag om aandacht van de gemeente voor kwesties als de revitalisering van het oude in dustrieterrein, waarvoor nog geen cent van de gereserveerde ander halve ton is besteed - 'U moet bij de provincie maar eens met de vuist op tafel slaan', hield hij de I ruim aanwezige plaatselijke politici voor - en de hoofdwegenstruc- -1 tuur, waaraan die vuist ook maar eens te pas moest komen. Hij I' drong bij het College o.a. op voor re financiering van de - alweer uitge stelde - aanpak van het kruispunt t Koningsweg/Biltseweg. Heel tevreden was Van Loon met het onderzoek van de Kamer van Koophandel naar de mogelijkhe den om meer allochtone werkne mers te werven voor het Soester bedrijfsleven. Het rapport werd tij dens de bijeenkomst aangeboden door PvdA-fractievoorzitter Wil num- jazzy Route 66'), wat licht iek ('Ein Jüngling'). meer informatie wil of eens bij repetitie wil komen kijken en sren, kan bellen naar Miijam der Putten, 886018370. De vens staan ook in de gemeen- Is en op de website e.zonnet.nl/chorusjine. Cho- Line repeteert iedere donder- in Artishock, van 20:00 tot 10 uur. Eens in de maand is er gezellige borrel. Het koor is iaal op zoek naar mannen! ikt u: dit is iets voor mij, of t u mensen die mee zouden sn doen, of heeft u vragen, kunt u vóór 1 februari a.s. tact opnemen met Toine Testein, SPD Utrecht, loca- Amersfoort, 88 033- 6500, of Marianne Haen, Utrecht, locatie Utrecht, 30-2642200. deling Communicatie Stekelenburg - samen met Aart van 't Net een van de initiatiefne mers - in haar hoedanigheid als bestuurslid van de Kamer van Koophandel. (Zie het artikel el ders in deze krant.) Van Loon vond het onderzoek een stap in de goede richting en toonde zich ver heugd over de medewerking van de bedrijven, die daarmee het per soneelstekort hopen weg te wer ken. Rondweg Tenslotte drong Van Loon nog aan op voortgang bij de ontwikkeling van het bedrijventerrein Richelle- weg, op terreincompensatie voor de bedrijven Klomp en Harings- ma, die uit Spoordal moeten ver kassen, en op een zodanige voor bereiding op het nieuwe Streek plan dat er een rondweg langs de spoorlijn kan ontstaan. Burgemeester Koos Janssen ken schetste Soest in zijn antwoord- speechje als een 'bezig dorp', zo als hij tijdens zijn kennismaking met het bedrijfsleven persoonlijk had vastgesteld. Hij feliciteerde de Zakenkring nog maar eens met het 50-jarig jubileum en sprak vrien delijke woorden over de weder zijdse samenwerking, zowel in het verleden als in de toekomst. De contacten worden op prijs gesteld, aldus Janssen, die zich alvast uit- Wil Stekelenburg bood het rap port van de Kamer van Koophandel aan burgemeester Janssen en Za- kenkring-voorzitter Van Loon (r.) aan. nodigde voor nóg een rondje bij de bedrijven. De Stichting Tegen Zinloos Ge weld heeft tevergeefs aangeklopt bij de gemeente Soest voor subsi diëring van een publiekscampagne. Om zinloos geweld onder de aan dacht van het publiek te brengen, wil de stichting kinderen.de straat opsturen met voorlichtingsmateri aal zoals posters, buttons en bro chures. Het College van B. W. staat op zich positief tegenover het doel van de campagne. 'Het inzet ten van kinderen bij het bestrijden van zinloos geweld lijkt ons zinvol', zo verklaart het College. Toch hebben B. W. het subsidie verzoek afgewezen, omdat de werkwijze van de Stichting tegen Zinloos Geweid eerder landelijk gericht is dan specifiek op de ge meente. Bovendien is de werving en begeleiding van de jongeren te algemeen opgezet volgens hot Col lege en wordt persoonlijke begelei ding op kleinere schaal gezien als een effectiever middel. Voor even- tuèle subsidieverzoeken verwijst de gemeente de stichting daarom door naar het Ministerie in Den Medium Harry Woerst houdt op maandag 29 januari bij PASO- Soest een bloemenseance aan de hand van bloemen die de bezoe kers meebrengen. Daarnaast doet hij spontane waarnemingen in de zaal. De bijeenkomst vindt plaats in De Vriendschap, Nachtegaalweg 8A. Aanvang 20:00 uur. Toegang: leden 2,50; niet-leden 7,50. 2rs in de vergadering van 16 ja- S aangevraagde vervanging van ikenlaan 44 te Soest (artikel 43 2t gemeentehuis, Raadhuisplein ag van 8.30-12.30 uur de teke- e nieuwe rijwielstallingen staan, ardt geplaatst. ïebbenden een gemotiveerd be- arschrift wilt indienen, dan moet •uders van Soest, Postbus 2000, ie bekendmaking zijn inj EUPROGRAMMA 2001 iet gemeentelijk informatiecen- •rpshuis Soesterberg) gedurende pamma 2001, vastgesteld door mber 2000. lijke taken; en producten uit het Gemeen- nilieucommunicatie. NINGEN Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! GRATIS BEZOR6I.VG in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! Bedrijven in Nederland heb ben steeds meer moeite om ge schikt personeel te vinden. De schaarste op de arbeidsmarkt heeft ervoor gezorgd dat on dernemers steeds meer moeite doen om personen in het ar beidsproces te betrekken en te behouden. Een van de deelge bieden van de arbeidsmarkt waar ondernemers op mikken is dat van de allochtone werk- Daarom heeft de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland gekeken of er mogelijkheden zijn om nog meer allochtone werkne mers bij het arbeidsproces te be trekken dan nu het geval is. Vrij dag j.1. is het rapport 'Allochtonen en werkgelegenheid in Soest' aan geboden aan burgemeester Janssen van Soest en de Soester Zaken kring. In dat rapport heeft de Ka mer een plan van aanpak opge steld voor het aantrekken van meer mensen van buitenlandse af komst door het Soester bedrijfsle ven. Een aantal bedrijven heeft ieder voor zich al plannen gemaakt om allochtoon personeel aan te trek ken. Er bestaat echter nog geen duidelijkheid over hoe een pakket van maatregelen om deze werkne mers aan te trekken er uit zou moeten zien. Volgens de Kamer moeten de acties zich op twee punten concentreren: (1) het be reiken en aantrekken van allocht one werknemers; (2) het aanbie den van voorzieningen om de hui dige allochtone werknemers in de toekomst te behouden. Doel van het onderzoek is het bundelen van de kracht van de be drijven in de regio om zo tot een efficiënt pakket van maatregelen te komen. Met een gecombineerde aanpak kunnen kennis en finan ciële middelen optimaal worden benut en wordt voorkomen dat ie der bedrijf apart het wiel uitvindt. De problemen zijn echter in grote lijnen hetzelfde: Bedrijven hebben moeite met het vinden van allocht one werknemers, omdat deze vaak via andere kanalen binnenkomen dan het reguliere sollicitatietraject. Er zijn, ondanks diverse cursus- mogelijkheden, vaak problemen met de taal. En er is gebrek aan kinderopvang. Contactpersoon De oplossing van deze problemen moet gezocht worden in o.a. de aanstelling van een contactpersoon in de allochtone gemeenschap. Het inschakelen van zo'n vertrouwens persoon voor het vinden van per soneel levert vaak positieve resul taten op. Daarnaast moet er een aantal voorzieningen worden ge creëerd, gericht op de allochtone werknemer, zoals andere werktij den tijdens religieuze feestdagen, gebedsruimten en speciale kanti nemaaltijden. Verder wordt ge dacht aan het gezamenlijk opzet ten van taalklassen en van kinder opvang in de vestigingsgemeente, met aan de bedrijven aangepaste openingstijden. Het blijkt dat bedrijven gebaat zijn bij het gezamenlijk opzetten van een project voor het aantrekken van allochtone werknemers. Het opzetten van een centraal orgaan waardoor de samenwerking tot stand kan komen is dus gewenst. In dat orgaan is de aanwezigheid van iemand die de allochtone ge meenschap goed kent van groot belang. Een goed basispakket voor de allochtone werknemer kan al leen geboden worden als de bedrij ven in Soest op een aantal vlakken gezamenlijk stappen ondernemen. De Kamer stelt voor om in een gezamenlijk overleg met de ge meente Soest en de Soester Za kenkring de mogelijkheden verder te onderzoeken. Fractievoorzitter Ans Mann van GroenLinks-Progressief Soest heeft - ondanks haar vreugde over de uitkomst van het 'scholenonderzoek'- grote bezwaren tegen de manier waarop wethouder Harry Wit te het rapport vorige week in de openbaarheid heeft gebracht. Ze heeft daarover kritische vra gen gesteld aan het College en geëist dat de kwestie op de agenda komt van de commis sievergadering Onderwijs, die vanavond plaatsvindt in het ge meentehuis. een eventuele vergunning kun- idmaking kenbaar maken bij de 3760 CA Soest, telefoonnum- nen 6 weken na verzending van irgemeester en wethouders van Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke 1 apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 De pers is vorige week uitvoerig geïnformeerd, klaagt Mann, maar de politiek is er helemaal buiten gehouden. 'Het rapport is een goed rapport, het geeft een getrou we weerslag van de opvattingen en beleving in het onderwijsveld en een aantal scenario's. We zijn blij dat u nu eindelijk een radicaal an dere aanpak voorstaat dan tot voor kort is uitgedragen. Dat is heel goed voor het hele onderwijsveld in de gemeente Soest en wekt en thousiasme en elan,' schrijft Mann aan Witte. 'Die geheel andere koers hebben wij evenwel helaas alleen uit de kranten moeten ver nemen, terwijl u de raad tot nu toe geheel in het ongewisse hebt gela ten. Wij hebben evenwel ook een groot aantal vragen en zijn van mening dat de eerste gedachtewis seling met de commissie SOW/M nu aan de orde is.' Mann werpt in de brief aan Witte o.a. alvast de volgende vragen op: 'Welke punten in het rapport wa ren voor u aanleiding zo omzich tig te werk te gaan, zodat het voor diverse fractieleden en assistenten onmogelijk bleek er kennis van te nemen? Waarom spreekt u alleen met de pers en niet op de kortste termijn ook met de commissie SOW/M?' Ook wil ze weten wat de consequenties t.a.v. de rechts positie van het personeel op de di verse locaties. 'Is er een sociaal plan en zo nee, wanneer dan wel?' Locatie Kwekerij? Het opheffen van twee scholen is wat anders dan fuseren, vindt Mann. 'De twee zaken worden soms door elkaar gebruikt. De nieuwe brede school zal toch een natuurlijke voortzetting moeten zijn. Wat is het nu: opheffing of fusie?' Een kantoorurenschool is volgens haar óók een 'brede' school. Twee brede scholen vlak bij elkaar, waarbij de locatie Smits veen te ver weg ligt voor de kinde ren van de Engh, is volgens de fractievoorzitter van GL-PS niet logisch, terwijl bovendien het grootste potentieel op de Engh woont. 'Vindt u het wei juist om zo veel risico te nemen dat de ouders uitwijken naar andere scholen? Is het ook voor de samenbinding op de Engh juist niet belangrijk om bijvoorbeeld op de locatie De Kwekerij een brede school te bou wen die goed bereikbaar is voor beide wijken?' Mann wil van Wit te ook horen of er is nagedacht over de mogelijkheden van bunde ling van voorzieningen als gezond heidszorg, kinderopvang, opvoe dingsvraagstukken en welzijnsin- stellingen. Voor zijn betrokkenheid bij de oplichtingspraktijken van een Soester onderneming is vrijdag voor de rechtbank in Utrecht anderhalf jaar gevangenisstraf geëist tegen een 52-jarige in woner van Amstelveen. De Amstelvener zou de drijvende kracht zijn achter de zwendel. Het bedrijf Milieu Toekomst hield in begin 1997 kantoor in Soest. In die tijd bestelde de on derneming in binnen- en buiten land diverse goederen, van compu ters tot leren riemen. Zodra de producten waren afgeleverd, wer den ze zo snel mogelijk weer door verkocht. De facturen van de leve ranciers werden niet betaald. Op identieke wijze zou de Amstelve ner eind 1998/begin 1999 even eens hebben geopereerd via een bedrijf in Zoeterwoude-Rijndijk. Daar gingen de benadeelde leve ranciers voor bijna zeven ton het schip in. In Soest bleven voor ruim acht ton aan onbetaalde rekenin gen liggen. De verdachte zei op de zitting niets te weten van de zwendelpraktijk in Zoeterwoude-Rijndijk. Bovendien zou zijn rol binnen Milieu Toe komst minder prominent zijn ge weest dan justitie denkt. Het Openbaar Ministerie beschouwt de man als een van de kopstukken, mede op grond van de belastende verklaringen van enkele medever dachten. Ze zeggen deels in zijn opdracht te hebben gewerkt. Vol gens de Amstelvener was dat ge logen. Hij verklaarde slechts twee maanden te hebben meegewerkt aan de illegale praktijken en met ruzie te zijn vertrokken omdat hij het niet meer zag zitten. Milieu Toekomst opereerde de eerste helft van 1997. Officier van justitie mr. J. van Spanje hechtte weinig geloof aan de ontkenningen van de verdach te. Ze vond dat typerend voor de man. 'Het is een eindeloos verhaal, waarin hij zichzelf afschildert als degene die de waarheid vertelt en de anderen allemaal liegen', aldus Van Spanje. Een forse gevangenis straf was in haar ogen op zijn plaats, omdat de verdachte al eer der voor flessentrekkerij was ver oordeeld. Bovendien vreesde ze voor de toekomst, ondanks de be lofte dat hij zijn leven had gebe terd. De man zit op het moment voor een andere zaak in voorarrest, eveneens op verdenking van op lichting. Raadsman mr. H. den Otter vroeg de rechtbank om er bij het opleg gen van een straf rekening mee te houden dat zijn cliënt lang op het proces heeft moeten wachten. Bo vendien was hij niet continu bij de oplichterspraktijken betrokken ge weest omdat hij in sommige perio den vast had gezeten. Den Otter vroeg om een werkstraf. In de zaak tegen de Amstelvener doet de rechtbank op vrijdag 2 fe bruari uitspraak. De rechtszaken tegen vier ander medewerkers van Milieu «Sc Toekomst werden door de rechtbank om diverse reden\ voor onbepaalde tijd aangehou den. Een van de verdachten, een 32-jarige man uit Akersloot, wilde niet komen omdat hij was be dreigd. 7-kamerwomng Gevraagde koopsom 539.000,- k.k. Gevraagde koopsom 950.000,- k.k. Nog 2 maisonnettes te koop Vondellaan SOEST-ZUID Aan doorgaande weg gelegen zeer royale middenvilla met berging en diepe achtertuin (ca. 277 m2). Ind.: hal, toilet, ruime woonkamer (ca. 42 m2), mod. keuken, bijkeuken en extra hobbykamer. Etage: overloop, 4 grote slaapkamers en ruim? douchecel. Zolder: vaste trap naar 5e slaapkamer. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en heeft maar liefst een inhoud van ca. 490 m3 exclusief ber ging. Soesterbergsestraat SOEST Direct tegenover natuurgebied "de Korte Duinen" en naast landgoed "Nedenburgh", op ruim 835 m2 eigen grond helft van dubbel woonhuis met 2 ruime garages, berging en paar denstal. Ind.: hal, ruime woonkm. (ca. 43 m2), grote eetkeu- ken (ca. 23 m2) en badkamer met ligbad en toilet. Verd.: overl., 3 slaapkm., bergruimte en mogelijkheid voor extra slaapkm. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van on derhoud en is door zijn unieke ligging direct bij ruiter- en natuurroutes zeer geschikt voor o.a. natuur- en paardenlief hebbers. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architec tuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maison- nettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goede renlift, berging in souterrain* groot besloten dakterras. Teke ningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Gevraagde koopsommen v.a. 559.000,- V.O.N. Gevraagde koopsom 539.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 1.795.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 279.000,- kosten koper Soesterweg 257 AMERgEOgfff -cTeF"aan doorgaande weg gelegen karak- ""m t van een dubbele villa met garage én beslo- Birkstraat 82 SOEST^-jrfvT rHorp, omsloten door een schitterende '^^^-eiijstaande moderne villa met praktijkruimte, gara- leTcarport en bostuin van ruim 1.800 m2. Dillenburglaan 24 SOEST^-^T^ cïceTijk tweekamer appartement, op de v ^L-crijfeping gelegen in het centrum van Soest. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnélaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vhreukel@\vorldon| ine.nl VAN DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TAFI1TTEGELS 25m2 wollen berber of katoen- look shaggy tapijttegels, 5m2 keukentapijttegels of badkamertapijttegels Kom naar de 1000m2 grote tapijttegeltoonzalen bij zijn tapijtfabriek. VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 www.vanheugten.com Op donderdag 25 januari komt pater Hans Koenen naar Soest voor de tweede Torenlezing in de Oude Kerk. Hij houdt regelmatig lezingen met dia's over de werken van Mare Chagall. Ook deze heeft zich, zoals zo vele ander kunste naars, laten inspireren door de bij bel. Geboren in een joods-chassi disch gezin was hij van kindsbeen af vertrouwd met de Hebreeuwse geschriften. Chagall heeft de diepe boodschap van de bijbelse verha len en figuren in zich opgenomen. Op een eigen creatieve wijze ver taalt en vertelt hij de bijbel in kleu ren. Zijn immense oeuvre, dat be staat uit etsen, gouaches, litho's, mozaïeken, glasramen en schilde rijen, is voor een gedeelte onder gebracht in het museum 'Le mess sage de Mare Chagall'. Uit dat oeuvre maakt pater Hans Koenen een keuze. Iedereen is welkom. Aanvang 20:00 uur. Van donderdag 1 tot en met za terdag 3 februari vormt Crema torium Daelwijck aan de Flori- dadreef 7 in Utrecht het decor voor de theatervoorstelling 'Een sprookje over de dood'. Het stuk wordt gespeeld door het Noord Nederlands Toneel. Met deze voorstelling wil het cre matorium de dood, de uitvaart en met name de crematie herkenbaar der en toegankelijker maken voor het publiek. Onder regie van Fen- neke Wekker vertolken de acteurs Rogier iii 't Hout en Clinty Thuijls verschillende rouwverwerkende personages. Op lichthumoristische wijze spelen zij onder andere de echtgenote, de zoon en de broer van de overledene. De toneelspe lers laten in het stuk zien dat de dood onderdeel is van het leven. 'De dood is iets waar geen taboe op moet rusten, maar waar juist Acteurs Rogier in 't Hout en Clinty Thuijls van het Noord Ne derlands toneel. over gesproken moet worden', al dus regisseur Fenneke Wekker. 'Een sprookje over de dood' gaat dan ook over het verwerken van het verlies van een dierbare en de wijze waarop nabestaanden daar mee omgaan. Op woensdag 31 januari om 20:30 uur wordt het theaterstuk speciaal voor genodigden (en pers) opge voerd in Crematorium Daelwijck. Het crematorium is de laatste van vier - Beuningen, Rotterdam, Rijswijk en Utrecht - waar de voorstelling wordt gehouden. De voorstellingen beginnen om 20:30 uur en duren tot 21:45 uur. De toegang is gratis, maar reserveren is wel noodzakelijk (88030- 2610244). 1 uur fotoservice

Soester Courant | 2001 | | pagina 5