50-70% KORTING La dg Spring field Verdwenen Soest hervonden t de Eng rt geven WINTERCOLLECTIE Hilton The Outpost Expo Karin de Bruin in brandweerkazerne Van Moorsel opent nieuw kantoor van Forbo Novilon GDogterom [useum blij met gift Soest 50 jaar geleden) Ouderenwerker SWOS in 'Klarinet' en 'Klaarwater' GEHELE (Nieuw adres: Van Weedestraat 9 - naast ~E>runa) 'Stil' (tot eind maart) de bestede lekkerste De wiet-parkiet Meningen I van lezers! Voetpad is geen ruiterpad! Meningen van lezers 7 OP SOEST r PAGINA 13 Leven op de Engh| PAGINA 12 WOENSDAG 31 JANUARI 2001 SOESTER COURANT Ouderenbeleid tandtechnisch laboratorium SCHRAVEMADE B.V. )riental Swan geeft cadeau door Bewaar de Soester Courant - er komt een Logo Puzzel üevr. van Benthem 'topt met 'Moeders 'oor Moeders' Jacqueline de Feijter benoemd Gevraagd VASTE BEZORGERS GEVRAAGD^^ VASTE BEZORGERS in Soest voor de^ Aanmelden; lei. 601 4152 EMMEUBELEN iest. Telefoon 035 - 601 34 03. ig koopavond. Met de aanstelling van de oude- renwerker vervult de SWOS een oude wens van de ontmoetings centra. Al ruim twee jaar geleden kwam uit het onderzoeksrapport van drs. Nel Verhoeven naar voren dat de ontmoetingscentra (toen nog dienstencentra genoemd) meer een wijkfunctie moeten ver vullen dan tot dusver het geval was. Ten onrechte leefde hier en daar het idee dat de centra alleen bedoeld waren voor de bewoners van de 'bijbehorende' wooncom plexen. Met de recente naamsver andering is de functie voor de héle wijk nog eens benadrukt. Uit het rapport kwam bovendien naar voren dat de stimulerende aanwezigheid van een beroeps kracht - zoals in De Drie Eiken (Soesterberg) bewezen is - onont beerlijk is voor het functioneren van de ontmoetingscentra. De SWOS heeft die gevonden in Jac- queline de Feijter, die vanaf mor gen enthousiast aan de slag gaat in haar nieuwe functie als ouderen- werker. Jacqueline is voorlopig op maan- Jacqueline de Feijter. dagmiddag en woensdagochtend te bereiken in De Klarinet (S?6023139) en op dinsdag en donderdag tot 15:00 uur in Klaar- water (886010607). De resterende tijd is ze werkzaam op het bureau van de SWOS (886023681). In de komende tijd zal ze, met medewer king van de vele vrijwilligers, trachten een aantal activiteiten voor de 5 5-plussers in Overhees en Klaarwater te realiseren. Uiter aard zijn daarbij ook de bewoners van de wooncomplexen De Vijver hof en Honsbergen - waar de ont moetingscentra Tos van staan maar er wel onderdak hebben - van har te welkom. Burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen opent komende vrij dagmiddag (2 februari) om 17:00 uur een expositie van de Soester kunstenares Karin de Bruin (1963). Het is de negen de tentoonstelling sinds de opening van de nieuwe brand weerkazerne, precies twee jaar geleden, die door Jan Visser wordt georganiseerd. Karin de Bruin, sinds tien jaar full time schilder, gaf deze expositie de titel 'Stil'. Die naam heeft alles te maken met haar studiereis naar Spanje en haar bezoek aan Jorda nië, waar ze onder de indruk kwam van de rust en de leegte in de natuur. Zij beschrijft haar kun- stenaarschap ook als een soort zoektocht, die zich in fasen vol trekt. Ze dichtte: Naar blauwe verten met donkere kleuren werd mijn ziel getrokken ik ging zitten en eindelijk was het stil. 'Ik reageer alleen nog op kleuren. De robuuste en forse vlakken in mijn schilderijen suggereren de imposantheid van de kale, verlaten berglandschappen. Ik wil steeds leger werk maken. Come to the point, houd ik mijzelf steeds voor,' zegt de Soester schilderes. Karin is lid van de kunstenaarsver eniging Sint Lucas. Ze studeerde bij Jean-Marie van Staveren en bij de Gooise Academie te Laren. De expositie duurt tot 1 april en is op werkdagen gratis te bezichtigen (tijdens de kantooruren) in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Aflevering 27 Eigenlijk was de buurvrouw deze week aan de beurt om een stukje te schrijven. Maar - ze is ziek. Ze heeft de griep. En hoe! Het water loopt uit haar neus, haar ogen - nog net niet uit haar oren - je kunt tussen de niesbuien door nog net een simpel gesprekje met haar voeren, maar dan heb je het ook wel gehad. Waar ze dat aan te danken heeft? Al jarenlang voert de buurvrouw in de winter de vogels die op trek tocht zijn van het koude noorden naar het warme zuiden. Zo ook vorige winter. Want elk jaar weer strijken dezelfde vogeltjes neer in haar tuin, om zich tegoed te doen aan de vetbollen, de pinda 's en alle andere lekkernijen die de buurvrouw voor hen klaarzet. En als het erg koud is, eet de buur vrouw desnoods een paar dagen zelf wat minder - des te meer voedsel kan ze kopen voor de vo geltjes. De buurvrouw heeft een goed hart. De vogeltjes, echter, wisten dat niet op waarde te schatten. Want tegelijkertijd scheten (excus- ez-le-mot) diezelfde vogeltjes haar hele tuin vol. Aanvankelijk had de buurvrouw niets in de gatentot er spontaan allerlei vreemde gewas sen in haar tuin ontsproten uit de uitwerpselen van haar gevederde vrienden. Voor de buurvrouw is alles wat spontaan groeit en bloeit heilig, dus ze wachtte geduldig af hoe deze plantjes zich zouden ont wikkelen. En dat is haar noodlottig gewor den. Want na een paar maanden had ze de politie aan de deur. Haar tuin was een complete wiet- plantage geworden! In afwachting van het proces heeft men de buur vrouw in een vochtige, tochtige kerker geworpen, met als enig ge zelschap een familie pissebedden. Nu is de buurvrouw gek op beest jes, maar pissebedden... Gelukkig kreeg ze, behalve van ondergetekende, regelmatig be zoek van Cas (ja inderdaad, van de koffieshop). Waar was Amnes- ty International, waar ze nota bene al jaren lid van is? Inmiddels is de buurvrouw vrijgesproken van het verbouwen van verdovende middelen - boze opzet kon niet bewezen worden - en de ondank bare vogeltjes zijn allemaal op de bon geslingerd door de wijkagent, Kees Ruiter, wegens wildpoeperij. De buurvrouw heeft in die vochti ge, tochtige kerker echter wel een flinke griep opgelopen, waar ze nog wel een week of twee mee zoet is. Een kaartje (p/a de Soester Courant) zou ze zeer op prijs stel len. Olga Duijm Regelmatig worden er in Soest door de politie controles gehou den. Automobilisten, bromfiet sers en fietsers kunnen erover meepraten. Er wordt wekelijks gecontroleerd of je bij het parke ren wel de blauwe schijf gebruikt, of je niet te hard rijdt (flitspalen), of je geen sluiproute neemt (overweg Blieklaan) om op tijd op je werk te komen, of je je vei ligheidsriem wel om hebt. Brom mers moeten op de rollerbank, enz. Zelfs als je je hond uitlaat wordt er gecontroleerd of hij wel aan de riem zit, of je hem wel uitlaat op een hondenuitlaatplek, of je een poepschepje bij je hebt. Er gaan zelfs controleurs van huis tot huis om te kijken of je een hond hebt en of je daar wel hondenbelasting voor betaalt! Nee, je kan beter je auto en je hond wegdoen en een paard ne men. Als ruiter zijnde hoef je je namelijk nergens aan te houden. Tenminste niet hier in Soest! Je kan gewoon de voetpaden ne men, ook al ligt er op nog geen twee meter afstand van dat voet pad een ruiterpad, of je neemt gewoon het fietspad. Ook hoef je al die paardenmest niet op te ruimen. Ben je gek, dat lopen of fietsen ze wel weg! Er is zelfs een manege die paardrijles geeft aan kinderen en óók het voetpad gebruikt i.p.v. het ruiter pad dat ernaast ligt. Ik vind het hoog tijd dat de poli tie dit alles nu eens gaat contro leren en boetes uitdeelt. Ze kun nen beginnen op het voetpad vanaf de Den Blieklaan richting station Soest-Zuid. Dan het fietspad langs de Bosstraat, de Soester Duinen, de Wieksloter- weg enz. P. Hilhorst. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Het zit ons deze keer wel erg mee met de klassenfoto van de oude ULO-school aan de Prins Bern- hardlaan. Binnen twee weken heb ben we, op acht na, alle namen van de toenmalige leerlingen doorge kregen. Dit alles dank zij Mita de Vries, kleindochter van meester Fokkens. Zij stuurde het kranten knipsel naar haar moeder. Verder kregen we veel namen door via Ria de Lange en Wiilie Kleijn. Hartelijk dank. De foto, zo konden we vaststellen is gemaakt in 1929. De namenlijst: 1. Betty Muurling; 2. Trijntje van Es; 3. Mimi Höb- ner; 4.Riek Heins; 5. Annie Kleijn; 6. Netty Stork; 7. Piet Mo- bach (vader had aardewerkfabriek in Utrecht); 8. Gordien de Bree; 9. Nel van Westen; 10. Kees de Gier; 11. Wim van Seldenrijk; 11a. Wil lem de Lange (een jaar later in 1930 overleden); 12. Ria de Lan ge; 13.? 14. Maartje Landman; 15. Dolfin; 16. Berend Kerkhof; 17.?; 18.?; 19.?; 20. Irene Dallers (meisje uit Hongarije); 21. Elly van der Schoot; 22. Jaapje van de Boog aard (Jongbloed); 23. meester Fokkens (later hoofd geworden); 24. Olga Steitner; 25. Vanie Not- ten; 26. Meester Thoomas (later gehuwd met Elly v/d Schoot no. 21); 27.?; 28. Annie de Zoete (zij was gehandicapt. We kennen haar van postagentschap Soest-Zuid); 29. Klazien van Vliet; 30. Piet of Ad Tak; 31. tweeling Veldhuizen; 32. tweeling Veldhuizen (vader BOAZ-bank); 33. meester Baten burg (hoofd); 34. Betsy van Her waarden; 35.?; 36. Kees van Wes ten; 37. Gerrit van der Laan; 38.?; 39.?; 40.?; 41. Nico van Vliet; 42. Bram van Herwaarden; 43. den Besten; 44. Gerrit van de Kamp; 45. Pip Hóbner. De omgang van de gemeente Soest met de Commissie Oude renbeleid (COB) roept vragen op!! De Commissie Ouderenbe leid heeft er in haar jaarverslag 1998 zeker geen geheim van ge maakt dat zij 'ontevreden is over de manier waarop de gemeente Soest met haar omgaat... Er wordt door de gemeente nauwe lijks advies gevraagd over onder werpen die ouderen betreffen of interesseren... Als de gemeente de commissie negeert, kan het doel, het versterken van de be staande band tussen ouderen en politiek, niet gehaald worden.' (Bron: Soester Courant van 5 mei 1999). De commissie denkt er, helaas nog steeds zo over. Dit is bekend bij zowel de gemeentelijke orga nisatie als bij de fracties van de politieke partijen in de gemeente raad. De ervaring die er aan ten grondslag ligt, is chronisch ge worden, gegeven het voortduren van uitingen over hetzelfde the ma. Dit doet op zijn minst vreemd aan, aangezien de afde ling Communicatie van de ge meente in Op 't Hoogt van 22 oktober 1997 - in verband met de op handen zijnde verkiezingen - expliciet de taak van juist deze commissie naar voren bracht on der de kop 'Commissie 'waakt' over ouderenbeleid', versterkt met nadere informatie en voor beelden, als ware het een wer vende boodschap. Extra vreemd wordt het, doordat ook alle politieke partijen via hun vertegenwoordigers op een bij eenkomst in de 'Open Hof op 20 februari 1998 - vlak voor de verkiezingen - zonder enig voor behoud konden verzekeren 'dat er aan de taak en de samenstel ling van de adviescommissie Ouderenbeleid niet getornd zal worden'. (Bron: Soester Courant van 25 februari 1998). Sinds 3 juli 2000 is het wel te rechtvaardigen het door de COB gewraakte verschijnsel in termen van professioneel betrachte nala tigheid en obstructie te vatten, met als resultaat spelbederf. Im mers, op die dag liet de gemeen tesecretaris het masker vallen. Op bijzonder onhebbelijke wijze liet hij merken dat het gemeente huis van plan was - op grond van een al heel lang bestaande, nega tieve discussie over de waarde van de COB - een 'nieuwe' koers te varen. Noem het maar 'ram koers'. Valt het de leden-vrijwilli gers in de COB te verwijten dat zij niet tijdig hebben doorzien en voorzien, dat de gemeentelijke organisatie van Soest voordien doende was de COB naar haar einde te helpen? De nieuwe burgemeester heeft mogelijk de vernieuwingstendens op het gemeentehuis als een wel komstgeschenk opgevat. Hij zal nog niet aan bovenstaande kro niek zijn toegekomen, toen hij zich - ter kennismaking in een vergadering van de COB - op 29 mei 2000 in voorbereidende zin uitliet over de op handen zijnde, maar niet aangekondigde onthul lingen'van de gemeentesecretaris. Wat doen nu de overige - dat zijn de gekozen leden van de ge meenteraad - wat doen de zich van een COB-mandaat voorzien hebbende politieke partijen? Gaan zij zich beroepen op gebrek aan formele informatie? De COB maakt van zo'n omstandigheid juist een thema! Waken zij even bezorgd over het hun toever trouwde COB-mandaat, en uiten zij zich daartoe, gelijk de COB dat is en steeds doet in verbon denheid met haar taakstelling? Of gaan zij er toe over hun pro gramma aan te passen aan dat van de gemeentehuispartij? Dat is nu net iets wat de COB niet doet! Een duidelijk antwoord is ondertussen in vele opzichten ur gent. A. van der Burgh Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Het is al weer een paar maan- hen geleden dat het gerenom- lieerde specialiteitenrestau- ant in Soesterberg, The Orien- jal Swan, een feestje vierde in terband met het 25-jarig hore- ca-jubileum in het dorp van de Eigenaren Siu Cheung en Mi- anda Mok. Er werd niet alleen [eest gevierd en lekker gegeten, werd ook een tentoonstel ling op touw gezet, georgani seerd met medewerking van }iet Museum Oud Soest. Het Soesterberg van toen' kwam er bp smaakvolle wijze door uit He verf. De familie Mok was er dik tevre den over. Niet alleen de viering wan het jubileum was een succes, iok de door burgemeester Janssen feestelijk geopende tentoonstelling i een speciaal hiervoor in het res taurant ingerichte zaal trok veel belangstelling. Het was al van te Jvoren beloofd: de jubilarissen lie den aan alle genodigden weten dat pj geen cadeaus wilden ontvangen, naar dat ze een bedrag aan een [goed doel te beschikking wilden Btellen. Alle gasten konden daar [een steentje aan bijdragen door tij dens de receptie 'iets' in een daar- Jvoor bestemde Chinese vaas te ■deponeren. Iedereen deed dat [spontaan en het totaalbedrag kwam uit op een voor het gelukki- Ige goede doel, de Stichting 'Mu- "seum Oud Soest' welkome f3800,- jitoon van den Dijssel, nestor van het museum aan de Steenhoff- ■straat in Soest heeft het geschenk ■inmiddels in de boeken mogen bij- Ischrijven. ■Het museum krijgt daarmee op meer dan één front zeker loon naar werken. Het stopte niet alleen heel veel uren in de voorbereidingen en de opbouw van de tentoonstelling in Soesterberg, daarbij op onder delen geholpen door het Lucht vaartmuseum. Aan de Steenhoff- straat wordt dag in dag uit door louter vrijwilligers van de vroege ochtenden tot late avonden hard 'aangepoot' om de historische pa rel van onze gemeente, waar onge looflijk veel waardevols uit vroeger tijden is te bewonderen, verder te vervolmaken. Wie er nog nooit is geweest komt veel tekort. Blij is Van den Dijssel met wat The Oriental Swan financieel voor zijn grote hobby deed. Hij en alle an deren in het museum, zo'n 16 in totaal, kunnen het geld, naast de subsidie die ze elk jaar van ge meente ontvangen, maar al te goed gebruiken. 'De subsidie' legt Van den Dijssel uit, 'is de basis voor ons werk. Een stuk onmisbare ze kerheid. Maar zonder af en toe wat extra's zoals dit fraaie cadeau dat de familie Mok dankzij de vele gif ten mogelijk maakte, zouden we het bepaald niet zo mooi redden als we nu doen'. Tijdens een gezellig kopje oriën taalse koffie werd er nog wat na gepraat over het geslaagde gebeu ren in het stijlvolle Kantonese res taurant. Iedereen tevreden, dat was duidelijk. Van den Dijssel wilde wel graag laten uitkomen dat hij al die mensen, die een financiële bij drage hebben geleverd, ook graag eens hoopte te ontmoeten in het museum. 'Daar moet iedere recht geaarde Soester en Soesterberger toch minstens één keer in zijn le ven zijn geweest', betoogde hij. Een fraaie bos bloemen bleef ach ter in Soesterberg. Van het mu seum. Uit de Soester Courant van 30 Januari en 2 Februari 1951 Foto: Herman van E Iet is in februari 30 jaar geleden lat mevr. Greet van Benthem uit laam als informatrice bij "Moe- J Iers voor Moeders" werd aange- j teld. Het rayon waar zij al die ja-1 en actief was is Baarn, Soest en :emnes. Per 1 maart a.s. gaat zij toppen met deze werkzaamhe- ij len. Collega Thea Mous, uit Hil-1 mum, zet het werk voort. Gedurende deze lange periode zijn r veel prettige contacten geweest j net (zwangere) vrouwen, mede-1 verkenden van medische praktij-1 en, apotheken e.d. en daarom is r een afscheidsreceptie. )p vrijdag 23 februari is er van 6.00 tot 17:30 uur gelegenheid lkaar nog eens te ontmoeten in Het Brandpunt", Oude Jtrechtseweg 4a te Baarn, naast Ie Paaskerk, nabij het N.S. station, ir is ruime parkeergelegenheid. (Dienstencentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - lingo )p vrijdag 16 februari is er weer en bingo in het dienstencentrum, r"/n n® ^'00 uur; zaal open van- j *7 nn UUr' Pe kaarten kosten l ^er Stuk' 'nc'usief een kop- koffie. Er zijn mooie prijzen te /innen. klaverjassen )p zaterdag 24 februari wordt er het dienstencentrum een klaver- ismarathon gehouden voor 55- lussers uit Soest en Soesterberg. len kan zich opgeven tot 17 fe- ruari. Kosten: 15,00 p.p. Infor- latie/opgave: Wim van Werkho- ?n, 88352037. I DONATEURSAVOND P.V.O. Zaterdagavond gaf de Soester Harmonie P.V.O. haar jaarlijkse I donateursavond in Eemland. Uit I de grote belangstelling bleek wel de grote sympathie voor onze I plaatselijke muziekvereniging. De I voorzitter van P.V.O. heette de aanwezigen welkom, meer speciaal I de heer Surink en de heren Becke- 9 ringh en Van Eeden, om daarna, 1 tegenover de bloei der vereniging I in vroegere jaren, een schildering I te geven van de stand der vereni- I ging op heden. |Hij moest hierbij wijzen op de I slechte toestand, waarin de instru- Imenten verkeren en hoe deze slechte instrumenten het bestaan van de vereniging bedreigen. Spr. Ideed een dringend beroep op de I aanwezigen om nieuwe donateurs Ite werven en deelde voorts mede, Idat binnenkort 'n fancy-fair ten behoeve van het instrumenten- ■fonds zal worden gehouden. ■Voor de pauze liet P.V.O. zich ho- Iren in enige marsen, ouvertures en Keen potpourri. De directeur, de Ij heer W. A. J. C. Wakelkamp, had ■zijn mannen goed in de hand en mede hierdoor werd het program- jjma gaaf vertolkt en gul met ap- [plaus beloond. Na de pauze was het woord en de daad aan het Ca- f baret-gezelschap T.O.P., dat, on- der leiding van de heer A. G. Ter- horst, onder de titel 'Hoera, wij vieren feest', een bont programma ^bracht, waarvan de vele aanwezi gen niet weinig hebben genoten. A.s. Zaterdag wordt de tweede uitvoering gegeven. DE SOESTER RAAD BIJEEN, f De raad onzer gemeente kwam [Vrijdagavond in openbare zitting r bijeen onder leiding van de Burge- L meester. [Wethouder Van Zadelhoff deelt [jmede, dat er een misverstand is P gerezen tussen het kerkbestuur van r de Petrus en Paulus kerk alhier en r de gemeente. De raad besloot n.1. t in de vorige vergadering het ont- E worpen parkeerterrein voor motor- |i rijtuigen niet voor de kerk doch voor de nieuwe boerenleenbank te E formeren. Het kerkbestuur heeft F dit schijnbaar niet begrepen en ver- I zoekt nu dit parkeerterrein op de ■oorspronkelijk ontworpen plaats te ■leggen. P Na een verduidelijking van de heer Kruijff werd aan dit verzoek vol daan. Rondvraag. I Mevrouw Polet maat het gemeen- 1 tebestuur een compliment voor de wijze, waarop sneeuw geruimd is tijdens de 2e sneeuwperiode. De heer Kruijff vraagt niets, doch zegt alleen maar te denken aan de 23 onbewaakte spoorovergangen, j welke er in onze gemeente zijn. Mevrouw Landweer klaagt over de jeugd, die op terreinen tussen de woningen op de Waldeck Pyr- montlaan voetbalt, waarbij heggen en vruchtbomen niet veilig meer zijn. Voorts verzoekt spr. 't weghalen van eksternesten in bomen, die toch gesnoeid moeten worden en informeert waar nu toch de toege zegde verlichting blijft op 't bordes van het gemeentehuis. Het gereedkomen van deze ver lichting zegde de Voorzitter toe voor de eerstvolgende raadsverga dering. Wethouder Van den Arend brengt hierna in herinnering de gasloze avond van 24 December j.1. Hij zegt, dat de gashouders van Soest, Amersfoort en Baarn tesamen 29000 M3. gas kunnen bevatten. Dit is 50 van het daggebruik. Het liep op die avond spaak, zoals te voorzien was en de kranen moesten dicht. Om kwart voor ne gen uur was er weer gas, doch toen durfde men geen gas meer af te leveren. De avond voor Nieuw jaarsdag was dezelfde situatie te verwachten, doch dit is voorkomen en spr. brengt hulde aan de direc teur van het gasbedrijf te Baarn, die een grote tank met gas uit Per nis deed komen en, via een hoge- drukpomp, Soest het gas uit Rot terdam heeft verstrekt. De heer A. P. Hilhorst vraagt aan dacht voor een groep tuinders, die hun bedrijven hebben op gronden in onze gemeente, waarvoor in het uitbreidingsplan bepalingen zijn gemaakt, waaraan deze tuinders niet kunnen voldoen. Spr. vraagt tevens verbetering van de Wiek- sloterweg. Wethouder Van Zadelhoff stelt de tuinders gerust en zegt spoedig een voorel te kunnen indienen omtrent de verbetering van de Wieksloter- weg. De heer Ooms vraagt, in verband met de komende 4 Mei, hoever de plannen zijn in verband met de plaatsing van het monument voor de gevallenen. De Voorzitter zegt, dat voor plaat sing van het monument het rosa rium niet meer in aanmerking komt, doch zegt, hierover het openbaar niet méér te kunnen meedelen. De vergadering wordt hierna ge sloten. POLITIE-JUBILEUM. De heer H.CH.L. Meijer, brigadier van politie alhier, heeft onlangs het feit herdacht dat hij voor 25 jaar in politiedienst trad. Hoewel de jubi laris dit feit in alle stilte wilde her denken, werden hem namens het politiecorps en uit kringen der bur gerij vele geschenken en bloem stukken aangeboden. De jubilaris trad in Januari 1926 in dienst' bij de militaire politie in Haarlem en werd op 1 April 1928 te Soest benoemd, gelijk met wij len Inspecteur A. Schreuder. Zes jaar bezette hij de politiepost te Soesterberg, doch kwam weer te rug naar Soest om bij de recherche ingedeeld te worden. In 1935 werd hij tot hoofd van deze afdeling be noemd in de plaats van de toen malige chef, de heer Assink. Bij de reorganisatie in 1948 werd hij ploegcommandant, in welke func tie hij thans nog werkzaam is. Maandagmiddag heeft wielrenster Leontien Zij laard-van Moorsel (rechts op foto), meervoudig Olym pisch kampioene én Sportvrouw van het Jaar 2000, de officiële opening verricht van het nieuwe verkoopkan toor van Forbo Novilon aan de Industrieweg 25a in Soest. Bij de feestelijke receptie was nog een prominen te gast aanwezig, namelijk oud-ploegleider Peter Post (links op foto). Het heeft even geduurd, maar de ver huizing is achter de rug en het nieuwe kantoor is inge richt. Reden genoeg voor Forbo Novilon om bekende gasten als Leontien van Moorsel en Peter Post te strik ken voor de officiële opening van het nieuwe pand. Bezoekers konden na afloop genieten van een drank je en diverse Thaise hapjes. Foto: Herman van Dam Per 1 februari heeft de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) haar medewerker Jac queline de Feijter benoemd tot ouderenwerker in de ontmoe tingscentra 'De Klarinet' en 'Klaarwater'. Ze is aangesteld voor 20 uur per week.

Soester Courant | 2001 | | pagina 13