ËTl Zuiver sinaasappelsap m. Janine en David Jansen geven Colenso Consort extra luister 2 J CirU6hCCK Danstheater DEE: 'Slaapzaken' [Niet Schieten! [met 'Noodlot' [Jeugdfilm: 'The Grinch' Salsadans met Salsison Programma voor 1-7 februari Jeugddienst in de Open Hof Jubileumconcert in Oude Kerk 'Thuis zorgen voor de ander' NPB-koor zoekt nieuwe leden Half miljoen voor sport en school "Sinaasappelboeren plukken nu de vruchten" w ^4. 4 Sappige feiten Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Balans-activiteiten voor 4-15 jaar: vandaag opgeven! Alpha-cursus bij Leger des Heils Piano-expositie Jazzclub 'Suzhou River' PAGINA iJ WOENSDAG 31~JANUARI 2001 DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 SOESTER COURANT PAGINA 15 Woensdag 7 februari [Donderdag 1 februari J 'Noodlot' is het vijfde avondvul lende theaterprogramma van Niet ■Schieten! Een cabaretvoorstelling ■met een verhaal, een relaas over leen uit elkaar vallende vriendschap ■met momenten waarin haat onlos- Imakelijk verbonden lijkt met lief- |de en waarin het noodlot niet ■slechts noodlottig hoeft te zijn. ■Onder toeziend oog van regisseur iHetty Heyting heeft Niet Schieten! leen theatrale confrontatie gescha- Ipen, waarin zij verlies en verval in I een humoristisch daglicht stellen. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 1/20,00/17,50. [Zondag 4 februari J 1 MC A R R E. y at &8QEM BRIEUl Olt tEflif WflPfiT" \m\ >mmm mm mm ms txm ma ugg mm smmsi *s£mi®iMn gzmmmm It&eiSïT :EN ZOET-ZURE I Diep weggestopt in een sneeuw- I vlok ligt het schattige dorpje Wie- I ville. In Wieville wonen de Wie's I en de Wie's zijn gek op Kerstmis. I Ze vinden Kerstmis de leukste tijd I van het jaar. Met cadeautjes, ver- I sierde kerstbomen en kerstverlich ting langs de huizen, vieren ze ge- [zellig kerst, natuurlijk met de hele familie. Iedereen vindt het een heerlijke tijd. I Iedereen? Nee, niet echt iedereen. |Ten noorden van Wieville, op de I Kreukelberg, woont namelijk een I groene griezel die een ontzettende hekel heeft aan de Wie's en een Inog ontzettender hekel aan Kerst- |mis. Hij is niet zomaar een griezel, maar de enge, nare, onaardige, boosaardige, schurkachtige en I krenterige Grinch! ■Waarom is de Grinch zo'n gruwe- llijke griezel? Dat weet niemand. ■Zelfs Max, zijn trouwe hond en lenige vriend, heeft geen flauw ■idee. Misschien is zijn hoofd er ■verkeerd opgeschroefd, knellen rijn schoenen altijd of is de Grinch leen ongelooflijke lafaard met een [piepklein hartje. (Hoe dan ook, het kleine Wie meisje Cindy Lou zou wel eens willen weten waarom de Grinch zo nch-achtig is. Ze gaat een opstel jpver de Grinch schrijven. Wie is de jGrinch eigenlijk? En waarom heeft ihij zo'n hekel aan Kerstmis? Cin- |dy Lou krijgt al snel antwoord op al haar vragen. Want het is bijna ■Kerstmis, en de Grinch is alweer ■druk bezig met het verpesten van ■de kerst. Terwijl hij daarmee in de (weer is, loopt Cindy Lou hem te lgen het lijf... l'How the Grinch stole X-Mas' is ■ruim veertig jaar geleden geschre- I ren door Ted Geisel, beter bekend (als de, maffe schrijver Dr. Seuss. I Het spannende verhaal werd enorm populair in Amerika maar I kon tot nu toe niet verfilmd wor- I den. Dankzij de voortschrijdende I filmtechniek en de uitzonderlijke I talenten van de acteur Jim Carrey I en regisseur Ron Howard komen I die nare Grinch en de aardige be- I woners van Wieville nu op het wit- I te doek tot leven. De film is gepro- I duceerd door Brian Grazer, die samen met Ron Howard tekende voor een groot aantal kassucces sen, waaronder Apollo 13 en Ran- I som. Het verhaal wordt geheel op I rijm verteld door niemand minder dan Anthony Hopkins. Leeftijd vanaf 5 jaar. Nederlands gesproken. Aanvang: 14:30 uur. Toegang: 7,50/10,00 (volwasse nen). Danstheater DEE is een klein dansgezelschap uit Amersfoort onder leiding van choreograaf Marieke Joosten. Dee maakt on der andere voorstellingen voor jonge kinderen. De voorstellingen laten kinderen ervaren dat dans, ondanks het ont breken van woorden, een verhaal kan vertellen. En vooral dat dans ook spannend, mooi, ontroerend en om te lachen kan zijn. Ik wil niet naar bed! Niet naar bed? Ik wil niet slapen. Van slapen ga je dromen. Nou en? In dromen doe je rare dingen. Nou en? In een grote stapel kussens vecht een meisje tegen slaapzaken, maar uit eindelijk wint de droom. 'Slaapza ken' is een dansvoorstelling voor iedereen vanaf 3 jaar die droomt. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: f 7,50; f 6,00 (strippenkaart); f 10,00 (volwassenen). Donderdag 8 februari Een avond om je even in de Cari ben te wanen. Opzwepende mu ziek, tropische klanken, romanti sche SON en een wervelende dansshow. Met deze ingrediënten maakt de dansgroep een pittige 'Salsa'. De muziek neemt u mee naar warme oorden; romantisch maar ook snel en ritmisch. De dansers zullen u verbazen met hun razendsnelle voetenwerk en hun lenige lijven. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 25,00; f 22,50 (CJP/Pas65). Reserveren: Theaterkassa C-drie, Willaertstraat 49c, 886095829; of VVV, Steenhoffstraat 9a, 886012075. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Zoals gebruikelijk staan er deze week weer een aantal leuke activi teiten op het programma. Een week waarin een aantal kinderen weer feest komt vieren en een aan tal scholen (dieren)les krijgt van Simone. De leerlingen van de Soester basisscholen gaan weer van alles leren over de dieren in de winter en de kringloop van voed sel. Dinsdag start de tweede les van de 'Kijk-mij-eens-Show', waarin de kinderen een pak gaan maken om voor één dag iets heel bijzonders te worden. Woensdag is er weer de Peuter- ouderochtend. We doen nog steeds de oproep of er moeders zijn die de ochtend willen leiden. We zoe ken iemand die een klein beetje initiatief durft te nemen. Moeilijk is het niet en het kost geen voor bereiding. 's Middags is er weer de instuif: de activiteitenmiddag voor alle kinde ren die zin hebben om te komen. Deze keer zonder theatervoorstel ling, maar wel van 14:00 tot 16:00 uur leuke activiteiten. Kosten f 3,00 per persoon. Op zondag 4 februari wordt in de Open Hof, Veenbesstraat 2, om 10:00 uur' een jeugddienst gehou den. Het thema luidt: 'Het derde testament'. Bij de vieringen in de kerk wordt telkens voorgelezen uit de Schriften, de bijbel. Er wordt gelezen uit het eerste testament en het tweede testament. De jongeren van de jeugdkerk, die deze jeugd dienst hebben voorbereid, hebben zich bezonnen op Nehemia 8 uit het eerste testament, de lezing die voor deze zondag op het rooster staat in de Open Hof. Daarin wordt verteld hoe Ezra uit de Tora leest en tegelijk uitleg geeft. De mensen begrijpen met heel hun hart wat er gelezen wordt. Ze her vinden hun diepste wezen. Ook vandaag de dag inspireren de bijbelse verhalen. Ze kunnen troosten en wijsheid geven. Ze gaan in op levensvragen. De ver halen kunnen niet altijd een ant woord geven, maar ze geven wel inzicht. Telkens weer wachten de oude woorden op vervulling nu, verhalen van oojt vragen om nieu we ervaringen. Een derde testa ment? De muziek in deze bijzondere dienst wordt verzorgd door orga nist Tjalling Roosjen en de band 'Op Pad'. Na de dienst is iedereen van harte uitgenodigd om koffie, thee of limonade te blijven drin ken. De band zorgt voor muziek. Concert: Colenso Consort o.l.v. Grego- ry Hubert m.m.v. Janine Jansen (viool) en David Jansen (orgel); J.S. Bach: Sinfonia uit de cantate BWV 29 en het Vioolconcert in E, BWV 1042; Vival- di: Concert voor diverse instrumenten in d, RV 566; Rameau: Orkestsuite 'Les Indes Galantes'; Handel: Concer to Grosso in C; gehoord op zondag 28 januari in de Oude Kerk te Soest. 'Onze' inmiddels internationaal bekende Janine Jansen (van oor sprong uit Soest) soleerde in Bachs overbekende vioolconcert in E. Met deze combinatie van compo nist en solist stond bij voorbaat vast dat dit onderdeel van het pro gramma een groot succes zou wor den. Zij oogstte met Bachs viool concert op haar pas verworven Stradivarius terecht een staande ovatie. De tweede solist van deze middag, Janines broer, de organist David Jansen stond met de Sinfonia uit Bachs Cantate 29 aan het begin van het concert geprogrammeerd. Bach gebruikte voor de sinfonia een eerder gecomponeerd prelu dium uit een werk voor viool solo. Hij schreef er een orkestpartij bij waardoor een concertant werk voor orgel ontstond. Helaas was tijdens de uitvoering hedenmiddag de balans tussen orgel en orkest zoek zodat velen in de zaal de or gelpartij niet Is opgevallen. Geluk kig werd het werkje als tweede toegift aan het eind van het con cert herhaald, ditmaal beter in ba lans zodat we alsnog konden ge nieten van het superieure orgelspel van David Jansen. Verder werd voor de pauze het Concerto con molti stromenti in d van Vivaldi ten gehore gebracht. Leuke luistermuziek waarin de di verse instrumenten van het Colen so Consort soleerden, in het eerste deel de lc en 2e violen (in anti foon), in het tweede deel de flui ten (in harmonie), begeleid door de fagot, terwijl in het derde deel tje de strijkers en de overige blaas instrumenten weer aan bod kwa men. Met een werk als dit wordt duidelijk dat het Colenso Consort gerekend mag worden tot de bete re amateur-gezelschappen van Ne derland. Na de pauze konden we genieten van Franse barok van de compo nist Rameau die wat joyeuzer klinkt dan de Duits/Italiaanse en deze dan ook sterk beïnvloed heeft. Gekozen was voor een vier tal gehergroepeerde deeltjes uit de Orkestsuite 'Les Indes Galantes'. De luisteraar werd getrakteerd op een aantal verrassende muzikale invallen bijvoorbeeld het grappige en exotisch aandoende mineure 'doedelzak' thema van de hobo in de Chaconne en de dalende chro matiek verderop in dit deel die lo gisch voortvloeit uit het thema. Wanneer bijvoorbeeld de trompet ten de grondtoon vasthouden en de rest van het orkest speelt dan een toonladder naar beneden kun je genieten van alle denkbare toon- intervallen die elk hun eigen emo tie opwekken. Het laatst geprogrammeerde werk was het Concerto Grosso in C van Handel. Bepaald geen eenvoudig werk, temeer daar de dirigent een stevig tempo verkoos. Ondanks het gevorderde tijdstip en de toe slaande vermoeidheid was er veel mooi solistisch werk te beluisteren o.a. van de lc en 2e violen en de blazers. Niet onvermeld mag de continuogroep blijven (klavecim bel celli en contrabas) die eigenlijk voortdurend in touw is geweest. Het Colenso Consort beloonde aanhoudend applaus met La Re- jouissance uit Music for the Royal Fireworks van Handel als toegift. Het is te hopen dat het orkest dit meesterwerk van Handel ooit inte graal zal uitvoeren. In de aanslui tende receptie feliciteerden nota belen van de gemeente Soest en een woordvoerder van 'De Vrien den van het Colenso Consort' de dirigent Gregory Hubert en de ini tiatiefnemer en voorzitter Martin Slagt terecht en verdiend met het succes van dit amateur-gezelschap. Jan Slagt 'Thuis zorgen voor de ander' is een cursus voor familieleden en vrienden die thuis zorgen voor een zieke. Het thuis zorgen voor een langdurig chronisch zieke, ook wel 'mantelzorg' genoemd, geeft vaak veel voldoening. Soms is dit ech ter een moeilijke taak. Men kan, als verzorger, ook zelf klachten krijgen. Hoofdpijn en nek- en rug klachten, slapeloosheid of gespan nenheid zijn signalen die kunnen' wijzen op overbelasting. Om een goed evenwicht te vinden tussen de zorg voor de ander en de zorg voor u zelf, organiseert Stich ting Thuiszorg Eemland de cursus "Thuis zorgen voor de ander', in samenwerking met het Steunpunt Mantelzorg Amersfoort. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten van twee uur. In de cur sus wordt ingegaan op thema's als wat betekent de verzorging van een familielid voor uw eigen leven; de verzorging in de praktijk: hulp middelen en tiltedhnieken; hoe kun je overbelasting voorkomen; persoonlijke ervaringen uitwisse len; informatie over organisaties die hulp bieden bij de verzorging. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 27 februari van 19:30 tot 21:30 uur; vervolgens op 13 maart, 27 maart, 17 april, 1 mei en 15 mei, steeds op dezelfde tijd. De kosten zijn f 50,00 inclusief cur susmateriaal en consumpties. De cursus wordt gehouden op Noor- dewierweg 233 te Amersfoort. Voor informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Afspraken- en Cursusbureau: 88 033 - 4600046, fax 033 - 4657393 of met Steunpunt Man telzorg Amersfoort, 135033 - 4220500. Aanmelding tot donder dag 22 februari. De cursus gaat door als er voldoende deelnemers zijn. Het NPB-koor in Soest is op zoek naar jongere leden, maar ook iets oudere zijn van harte welkom. Er is vooral behoefte aan bassen en tenoren. Het koor heeft momen teel 20 leden, van wie de jongste ongeveer 52 jaar oud zijn en al ja ren zingen in het koor. Hoewel de leden niet piepjong zijn, worden zowel klassieke als populaire liede ren gezongen in verschillende ta len. Het eerstvolgende optreden is op 18 februari in de Grote Kerk in Weesp, ter gelegenheid van het 75- jarig jubileum van het NPB-koor Weesp. Het koor uit Soest viert in november dit jaar zijn eigen 25-ja- rig jubileum. Het koor repeteert elke dinsdagavond - uitgezonderd 13 februari a.s. - van 20:00 tot 22:00 uur in de NPB-kerk (ingang parkeerplaats P. de Hooghlaan). Belangstellenden kunnen vrijblij vend kennismaken en inlichtingen verkrijgen (alleen 's avonds) bij D. v. Beek ®0346-351761) of me vrouw Jansen (88035-6025434). De kring van IQ ('Intensive Qua- lity') instituten in Soest stelt de komende drie jaar een bedrag van maximaal 500.000 gulden beschik baar voor 'studiecoaching'. 'Een goede sporter gebruikt zijn her sens, sponsor jouw vereniging en tel de studiecoach!' Onder deze slogan sponsort de kring van IQ- instituten de komende jaren de sportverenigingen in Gooi en Eemland. Reden voor deze actie is de steeds vaker voorkomende klacht van de scholen voor voort gezet onderwijs, dat de studiere sultaten zwaar ie lijden hebben onder zowel de sportactiviteiten als de bijbaantjes van de scholie ren. Studiecoaching Dankzij een uniek studietrainings-., concept ('studiecoaching') worden de scholieren geholpen om hun sport en/of bijbaantje te combine ren met optimale aandacht voor hun schoolwerk. 'Kortom: een win-win situatie voor alle betrok kenen', aldus de kring van IQ-in- stituten, die tot en met juni 2004 een half miljoen gulden heeft uit getrokken om sportverenigingen te sponsoren en hun jeugdige spor ters te stimuleren aan het project 'Studiecoaching' deel te nemen. In principe komt elke sportvereniging in aanmerking voor sponsoring. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de kring van IQ-insti- tuten (tel. 035-6017089, fax 035- 6027344). Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 (0y Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving Bent u ooit op een ladder de boom ingeklommen om appels te oog sten? Dan weet u dat dit behoorlijk vermoeiend werk is. Een sinaasappel boom is ongeveer zo groot als een gemiddelde appelboom. De pluk kers staan op ladders, knippen de sinaasappels eraf en gooien die in de zak die om hun schouder hangt. Als de zak vol is, er zit dan meer dan 20 kilo in, gaan ze de wankele ladder af om de sinaasappels naar een centrale verzamelplaats in de boomgaard te brengen. De sinaasappelteelt is voor de wer kers een behoorlijk ongezonde sec tor. Vraag een Braziliaanse sinaas appelplukker met welke problemen hij te kampen heeft en hij zal vooral het zware werk, de lage lonen en de zwakke rechtspositie noemen. Een dag voor een sinaasappelpluk ker in Brazilië duurt heel lang. Om half zeven 's morgens brengt een bestelbusje de werkers naar de plantage. Daar klimmen ze de hele dag ladders op en af met die zware zakken. Het is warm, gemiddeld al gauw zo'n veertig graden. Tussen de middag eten ze hun van thuis meegebrachte koude rijst en wat worst. Er wordt afgerekend op ba sis van het aantal geplukte kilo's. Vaak helpen kinderen mee en wor den de door hun geplukte sinaas appels op de loonkaart van de ouders bijgeschreven. Zo kan de plantagebaas volhouden dat er geen kinderen op zijn plantage wer ken. Op een goede dag verdient een plukker ruim 20 gulden en op slechte dagen komen ze soms maar met vijf gulden thuis. Concentraat Het sinaasappelsap in de pakken die we in de Nederlandse winkels kopen, komt meestal uit Brazilië. De Sinaasappelsap met Max Havelaar Keur merk is te koop in supermarkten, wereld winkels en Fairtrade Shops. sinaasappels worden geplukt en daar in grote perserijen geperst. Hier komt geen mensenhand aan te pas, één voor één, maar in ra zend tempo gaan de sinaasappels door de machine. Vervolgens wordt het sap ingedikt, totdat het de stroperigheid heeft van heldere ho ning. Deze massa wordt diep gevroren en als bevroren sinaas appelconcentraat verscheept naar Europa. Hier wordt het concentraat ontdooid, weer met water aange lengd, gemixt en in pakken gestopt voor de consument. Max Havelaar Wij Nederlanders drinken heel wat sinaasappelsap, zo'n 200 miljoen li ter per jaar. Over de situatie-van sinaasappelplukkers is echter nog weinig bekend. Dat is dan ook de re den dat Stichting Max Havelaar hier aandacht aan besteedt. Door te wer ken volgens de handelsregels van Max Havelaar kunnen westerse be drijven zorgen dat de situatie van sinaasappelplukkers flink verbetert. De Max Havelaar-regels garande ren een kostendekkende minimum prijs en een premie voorde plukkers en kleine boeren. Verder zijn er productievoorwaarden opgesteld waaraan de sinaasappelplantages zich moeten houden zoals: geen discriminatie, vakbondsvrijheid, goede arbeidsvoorwaarden, geen kinderarbeid en beperkt pesticidengebruik. Het Max Havelaar Keurmerk op een pak sinaasappelsap garan deert de consument dat de plukkers in ieder geval een eerlijk loon krijgen en niet on der gevaarlijke omstandighe den hoeven te werken. Trots De sinaasappelplantage Aci- par levert nu al een tijdje sap onder handelsvoorwaarden* van Max Havelaar (keur- merksap is al langer in Zwit serland te koop). Door de extra opbrengsten zijn er echte verbeteringen tot stand gekomen. Veel arbeiders hebben eindelijk hun verkrot te woningen op kunnen knap- m m 1 4 M H !.1 m XS .j", W»* pen, de kindercrèche is verbeterd, er is een medische post gekomen en er zijn lees- en schrijfcursussen voor volwassenen gestart. Maria, een sinaasappelplukster bij Acipar, ver telt: "We tellen weer mee en krijgen eindelijk waardering voor ons werk. We zijn trots dat we de sinaasap pels in handen hebben gehad die voor het sap naar Nederland gaan." Oorspronkelijk komt de sinaasappel uit Azië. Hier ligt ook de oorsprong van de naam: de zoete sinaasappel werd in de 160 eeuw door de Portugezen uit China geïmporteerd. Logischerwijs werd de naam van deze vrucht de'China-appel'. Dit werd later veranderd in 'Appel Chinaas' en uiteindelijk sinaasappel. Nederlanders zijn echte sapdrinkers. In totaal drinken we met z'n allen 200 miljoen liter sinaasappelsap per jaar!! We zijn echter niet de grootste sapdrinkers ter wereld: in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en de Verenigde Staten wordt nog meer sap per inwoner gedronken. Sinaasappelsap gaat niet rechtstreeks uit de sinaasappel in het pak. Eerst wordt er namelijk een concentraat van uitge perst sap gemaakt, om de transportkosten te verlagen. Uitein delijk levert één liter concentraat, vijf liter sinaasappelsap op. Laranja betekent in het Portugees niet alleen 'sinaasappel', maar ook 'oranje'. Voor interlands tegen Nederland mogen de Braziliaanse media hun voetbalgekke landgenoten dan ook graag in het vooruitzicht stellen 'dat we de laranja's gaan uitpersen'. Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Alleen vandaag bestaat nog de mogelijkheid om je op te geven voor de verschillende activiteiten die Stichting Balans heeft georga niseerd voor iedereen in de leeftijd van 4 tot en met 15 jaar. Een aan tal van deze activiteiten wordt bij tienercentrum X-Change uitge voerd. Zoals bijvoorbeeld op maandag een cursus theater. Tij dens deze cursus zie je alle kanten van het theater, want je leert hoe je toneel moet spelen, maar ook hoe je decorstukken kan maken. In het verlengde van deze cursus wordt er op woensdag een cursus aangeboden waarin je leert hoe je een soap kah schrijven. (Misschien wel je eigen GTST soap!?) Een aantal cursussen wordt ook aangeboden in C-drie, zoals op dinsdag Streetdance voor tieners en Moderne Dans voor kinderen. Ook worden er activiteiten aange boden in de scholen de Buut, de Wethouder de Haanschool (bij de Buitenschoolse Opvang) en in de Dubbeldekker in Soesterberg. Meer weten over de aangeboden cursussen, de prijzen en accommo daties? Neem dan contact op met Saskia de Clippelaar, Stichting Balans, 886039414. Het Leger des Heils start op dins dag 13 februari in Baarn opnieuw met de Alpha-cursus. In het najaar van vorig jaar heeft een groep van 15 mensen meegedaan. De reacties waren zeer positief. De Alpha-cursus is een kennisma kingscursus over het christelijk ge loof. De cursus duurt tien avonden en een zaterdag. In een goede en open sfeer kunnen belangstellen den zelf ontdekken wat het bete kent om christen te zijn. Iedere avond begint om 19:00 uur met een gezamenlijke maaltijd, ge volgd door een inleiding. In kleine groepjes wordt daarover doorge praat. Deze opzet heeft als voor deel dat er enerzijds duidelijke in formatie wordt overgedragen en dat er anderzijds volop ruimte is voor onderling gesprek en ont moeting. De Alpha-cursus biedt mensen de gelegenheid om binnen de context van de christelijke gemeente op vrijblijvende wijze te zoeken naar antwoorden op de vragen van hun leven. Het cursusmateriaal veron derstelt geen voorkennis. Het zet in bij de persoon en het werk van Jezus Chiistus en gaat vervolgens in op wat het betekent om te leven in een relatie met God. Voor wie meer wil weten over de Alpha-cursus, is er op dinsdag 6 februari om 19:00 uur een intro ductieavond met de meeste onder delen van een 'gewone' Alpha- avond, dus ook een maaltijd. In formatie: www.legerdesheils.com/ baarn. De Alpha-cursus wordt ge houden in het korpsgebouw aan Acacialaan 6 te Baarn. Deelname aan de cursus is gratis. Men dient zich wel op te geven bij Lt. F.J. Steging, 885435824, e- mail: baarn@legerdesheils.com. ECHTE POPPENKAST TIERELIJN SPEELT DE NIEUWE BUREN VAN JAN KLAASSEN KATRIJN C.C. DE SPEELDOOS BAARN WOENSDAG 14 FEBRUAR115.00 UUR KAARTVERKOOP KASSAMAT/M VR10.00-13.00 UUR TEL. 035-5418050 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Vrijdag 2 februari Jazzconcert (extra) JazzBeatsNow JBN is geen jazzquartet in de tra ditionele zin des woords. Sterker nog, JBN vindt dat tradities er zijn om gebroken te worden. Op het grensvlak van dance en improvisa tie wordt een weg gezocht langs de analoge klanken van blaasinstru menten en de digitale klanken der elektronica. De 'helse machines' gaan samen met een warme riet en koperklank. Uitersten worden gezocht, niet vermeden. Toeters en samples, wind en aarde, live ener gie, DJ klanken van DJ D*focus die het publiek opwarmt voor een experience van oud, samengaand met nieuw. De muzikanten van JBN hebben reeds gespeeld in vele jazz- en danceprojecten. Nu is het tijd voor een nieuwe uitdaging. Dialogen tussen improvisatie en digitalisme leveren telkens weer een ander, verrassend resultaat op. Het publiek is getuige van een eenmalige happening. Drum 'n bass, straight ahead jazz, bigband, film noir, twostep, coltrane en lon- don speed garage zijn inspiratie bronnen. JazzBeatsNow bestaat uit: Fernand de Wiligen, trombone; Jeroen van der Star, trompet; Henk Guitjens, saxofoons; Martin Buursen, beats en samples; DJ D*Focus, Bo' se- lekta. Aanvang 21:00 uur. Toegang: 10,00. Zaterdag 3 februari Op zaterdag 3 februari is de ope ning van een thematentoonstelling met werk van leden van de teken club Artishock. Er zullen werken in acryl, olieverf en gemengde technieken getoond worden. Het thema is 'piano', waarbij de deel nemende kunstenaars zich hebben laten inspireren door een muziek stuk. De tekenclub sluit hiermee aan op andere activiteiten binnen en buiten Artishock ten behoeve van een nieuwe piano. De opening gebeurt om 21:00 uur met een wonderschoon Italiaans lied, dat vertolkt zal worden door Charles Gabriël, begeleid door Lida Scheuerman op piano. Later die avond zal jazz van Perron 5B te beluisteren zijn. De tentoonstelling is de maand februari te bezichtigen tijdens activiteiten in de sociëteit Artishock. In andere gevallen op openingstijden van Museum Oud Soest (via deze ingang) op zondag middag van 14:00 - 17:00 uur. Verder na telefonische afspraak 886019577. Aanvang 21:00 uur. Jazzclub vanaf 22:00 uur. Toegang vrij. Maandag 5 februari De straten zijn grauw in de gigan tische metropool Shanghai. Traag kronkelt de stinkende Suzhou-ri- vier zich door de stad. Temidden van de krioelende mensenmassa rijdt Mada, een jonge man, rond als motorkoerier. Ditmaal heeft hij een speciale opdracht: hij moet de nachtclubdanseres Mudan ophalen en haar afleveren bij haar tante. Mada vindt haar, maar niet alleen dat: er ontstaat liefde tussen de twee. Lang duurt die echter niet want Mudan krijgt het vermoeden dat Mada's genegenheid niet echt is maar onderdeel van een crimi neel plan. Totaal ontgoocheld springt ze in de Suzhou-rivier. Hoewel haar lichaam nooit wordt gevonden kan Mada niet geloven dat Mudan er niet meer is en be gint een zoektocht. Met het indrukwekkende 'Suzhou River' toont Lou Ye waartoe de jongste generatie Chinese filmma kers in staat is. Lou neemt de Su zhou-rivier als ankerpunt en bouwt daar een verhaal in twee lagen omheen. Het ene verhaal gaat over Mada en Mudan, het andere over de verteller, een jongen met een videocamera-tic die via zijn vrien din ook nog in het eerste verhaal belandt. Ondanks die twee lagen én het gebruik van flashbacks en droombeelden, ontstaat er geen warrige puzzel. Eerder nodigt Lou de kijker uit om zelf in de Suzhou- rivier te springen en zich mee te laten voeren met het verhaal, dat tegelijkertijd een thriller en een modern sprookje genoemd kan worden. Het is niet verwonderlijk dat de film op het Filmfestival Rotterdam 2000 met een Tiger Award bekroond werd. Aanvang: 20:30 uur. Toegang: f 10,00; CJP/65+7,00. Reserve ren maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 886019577.

Soester Courant | 2001 | | pagina 15